Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 8:5. Rohové kopy: 7:0. Zákroky brankářů: 3:8. Přihrávky: 716:195. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:8
Lepší produktivitu v pětigólovém zápase ukázala Sevilla, a ač se většinu zápasu musela bránit, utkání nakonec dovedla do vítězného konce. Situaci ji jistojistě ulehčilo i vyloučení Granita Xhaky z 69. minuty. Po celkovém součtu 4:2 postupují do osmifinále Andalusané. Gladbach sice v soutěži končí, na svém výkonu ale může dobře stavět v Bundeslize.
90+4
90+3
Kruseho centr na druhé straně zachytil Rico.
90+2
Žlutou kartu dostává Kévin Gameiro (Sevilla FC) za zakopnutí míče po odpískání ofsajdu.
90+1
Rozhodčí nastavuje tentokrát 4 minuty.
90
Svou stopu v zápase hodlal zanechat také střídající Traoré, jeho střela z prostoru jen kousek od rohového prapporku ale skončila na boční síti.
87
Proti střele z úhlu Kevina Gameira zasahuje Sommer.
86
Sevilla se s víkendovým zaváháním v lize dokázala popasovat lépe než Hříbata a odměnou jim za to je postup mezi 16 nejlepších druhé nejprestižnější celoevropské klubové soutěže.
84
Aktivnější jsou stále domácí, tři góly už se ale rovnají mission impossible.
82
Poslední desetiminutovku oba celky dohrají ve stávajícím složení, oba trenéři už mají plně prostřídáno.
81
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Benoît Trémoulinas, přichází Fernando Navarro.
80
Znovu se Gameiro snažil patičkou nalézt spoluhráče před brankou, nyní ale míč přes obránce neprošel.
79
Sevilla právě vstřelila branku!
Přínos Kevina Gameira tomuto zápasu byl okamžitý! Při dalším postupu Andalusanů vyslal za obranu Gladbachu VITOLA, který svým druhým gólem prakticky stvrzuje postup Sevilly do osmifinále!
78
Oba celky na zbylou čtvrthodinku pořádně prostřídaly.
78
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tony Jantschke, přichází Fabian Johnson.
77
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Álvaro Domínguez, přichází Branimir Hrgota.
77
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Kévin Gameiro.
77
Pořádně horko teď zabylo také na druhé straně Yannu Sommerovi.
76
Po čase se hosté osvobozují a kombinují na polovině Mönchengladbachu.
74
Nejprve se Sergio Rico blýskl proti nebezpečné střele z dvaceti metrů a krátce poté musel pohotově zareagovat na odražený míč od tyče, kam ho napálil Thorgan Hazard!
73
Ke střídání dochází také v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Ibrahima Traoré.
72
Obhájce titulu dělí od postupu do osmifinále dvacet minut.
71
I v deseti prozatím domácí uzamkli Sevillu před její šestnáctkou.
70
Žlutou kartu dostává Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach).
70
Utkání je velmi vyhrocené, na což nyní doplácejí domácí, kterým se cesta za postupem rychle vzdaluje. V deseti hráčích se jim dva góly budou dávat hodně težce.
69
Druhou žlutou za faul a následně červenou kartu dostává Granit Xhaka (Borussia Mönchengladbach).
66
Žlutou kartu dostává Aleix Vidal (Sevilla FC).
65
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Stéphane Mbia.
64
Proti dalšímu samostatnému nájezdu podržel spoluhráče Yann Sommer!
63
Tlak Mönchengladbachu stále sílí. K brance Sergia Rica létá jeden balon za druhým.
62
Rico si nyní vysloužil další pochvalná poplácání po zádech od svých spoluhráčů. Na roh vyrazil další nebezpečný pokus domácích.
62
Střely na branku: 8 – 2
61
Wendtovu zpětnou přihrávku využil k nebezpečné střele Max Kruse, branku ale netrefil.
60
Rohový kop pro černé dresy.
59
Velice nepřehledná a nebezpečná situace před brankou Sevilly. Mönchengladbach ale nakonec nedokázal vystřelit.
58
Držení míče na straně domácích už jistě překročilo sedmdesátiprocentní hranici, Sevilla se k ofenzívním choutkám dostává jen ojediněle.
57
Skluzem míč od nohou Raffaela získává Rico.
55
Průnik hostů byl zastaven ještě před šestnáctkou Sevilly.
55
Žlutou kartu dostává Thorgan Hazard (Borussia Mönchengladbach).
54
Držení míče: 70% – 30%
51
Další roh pro Mönchengladbach.
51
Na Hazardovu přihrávku Patrick Herrmann nedosáhl včas. Míč má Sergio Rico.
50
Stranzlova hlavička vedení domácím nepřinesla.
50
Hříbata jsou znovu na koni. Wendtův centr byl sražen na rohový kop.
48
V samostatném nájezdu na Sommera neuspěl Carlos Bacca. Švýcarský gólman ho famózně vychytal.
48
Fauly: 9 – 5
47
Na zemi zůstává ležet jeden z hráčů hostujícího celku.
46
Také druhá půle začíná obléháním branky svěřenců Unaie Emeryho.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20.05.
V prvním poločase jsme se rozhodně neměli šanci nudit. Za vše mluví už čtyři vstřelené góly, v pozadí toho to na hřišti také pořádně vřelo a k vidění bylo i několik dalších solidních šancí. Sevilla v zápase ani jednou neprohrávala, takže psychickou výhodu měla vždy na své straně. Domácí navíc s ohledem na první utkání ve Španělsku musejí stále vstřelit ještě dva góly. Rozhodně to ale nelze vyloučit, Hříbata jsou jasně aktivnějším týmem, který ovšem dvakrát doplatil na výborně zvládnuté brejkové situace Sevilly.
45+3
45+3
Centrovaný míč hlavou přizvedl Iborra, V závěru nastaveného času míč ještě uvede do hry Sommer.
45+2
Na hřišti se nadále přiostřuje. Nyní po faulu na Aleixe Vidala.
45+1
Žlutou kartu dostává Carlos Bacca (Sevilla FC).
45+1
Rozhodčí v první půli nastaví tři minuty. Sevilla nastavení začne rozehráním strandardky.
45
Poslední pětiminutovka je výhradně o sevillském brankáři.
45
Žlutou kartu za zbytečné prodlevy při výkopu dostává Sergio Rico (Sevilla FC).
43
Rico si nyní skutečně neodpočine, nyní ale zasahoval jen pro jistotu, akci Mönchengladbachu nakonec utnul ofsajd.
43
A nakonec jistě si počínal i při tomto výběhu proti hlavičkujícímu Herrmannovi.
42
Neposednou střelu Rico nakonec zkrotil.
41
Další střelecký pokus Mönchengladbachu zblokovala obrana. Domácí zkusili u rozhodčího reklamovat ruku, opět neúspěšně.
40
Kramerova střela o několik desítek centimetrů minula Ricovu branku.
38
Sevilla je zatím ve střelbě na branku stoprocentní. Dva pokusy do prostoru mezi tři tyče, dva góly.
38
Střely na branku: 7 – 2
37
Tento míč Bacca na hrací ploše nestihl. Vykopává Sommer.
36
Téměř až na půlící čáru musel vyběhnout domácí gólman Sommer, aby zachytil špatnou přihrávku spoluhráčů a zabránil brejkové situaci útočník vs. brankář.
35
Hosté se ubránili, hráči v černém ale zůstávají na polovině Andalusanů a budou vhazovat.
35
Rohový kop pro Mönchengladbach.
33
Rico musí být v permanentní pohotovosti. Teď si připisuje nejtěžší zákrok večera.
32
Žlutou kartu dostává za nebezpečnou hru ve vzdušném souboji dostává také Granit Xhaka (Borussia Mönchengladbach).
31
Další zákrok si připisuje Sergio Rico.
30
Žlutou kartu za odmítnutí odevzdat míč a následné protesty dostává Vicente Iborra (Sevilla FC).
29
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Raffaelův dloubák našel v pokutovém území THORGANA HAZARDA, který přesně mířenou střelou srovnává na 2:2.
29
Mönchengladbach tak znovu musí vstřelit tři góly.
29
Velmi dobrý výkon zatím podává Aleix Vidal ze Sevilly, který kromě kvalitní mezihry byl také u obou vstřelených gólů svého týmu.
26
I druhý gól Sevilly padl z brejkové situace. Na půlící čáře míč vybojoval Aleix Vidal a ihned ho přihrál na VITOLA, který po dlouhém sprintu sám zakončil do vzdálenější šibenice. Sommer si na míč sice sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
25
Sevilla už hraje znovu v plném počtu a nadále se brání tlaku Hříbat.
25
Oním ošetřovaným hráčem je Aleix Vidal.
24
Exekuce se ujal Jantschke, ale trefil pouze jednoho z hráčů ve zdi do obličeje. Do akce jsou přivoláni zdravotníci.
24
Standardka pro Mönchengladbach z poměrně dobré pozice.
22
Ani tentokrát Sevilla ze standardky neudeřila.
21
Naprosto totožná situace jako před třemi minutami, jen v jiném personálním obsazení. Faul při brejku Sevilly a standardka pro Andalusany ze stejné pozice z levé strany.
19
Krásná kombinační akce Hříbat končí zaslouženým gólem. Patrick Hermann přihrával z brankové čáry ideálně postavenému GRANITU XHAKOVI, který z nevelké vzdálenosti prostřelil Sergia Rica mezi nohama. Brankář hostů balonu v cestě do sítě nezabránil.
18
Sevilla míč ztrácí a znovu se vrací k vlastní šestnáctce.
18
Granit Xhaka zatáhl za půlící čárou za záchrannou brzdu a Vitola poslal k zemi. Standardka pro hosty.
17
Sledujeme stále stejný herní obraz – tvořící hráče v černém a obranný val deseti hráčů v bílém.
17
Držení míče: 65% – 35%
15
S touto lehkou střelou si Sergio Rico bez potíží poradil.
14
Vstřelený gól měl, jak se zdá, jen dočasný efekt na hru hostů. Domácí pochopitelně nyní musejí spěchat a Andalusané se převážně brání.
13
Domínguezova střela z nějakých dvaadvaceti metrů minula Ricovu branku o hezkých pár metrů.
13
Nyní naopak Sevilla hraje zodpovědně dozadu, střelecký pokus zpoza hranice šestnáctky obrana zablokovala.
12
Centr z hloubi pole na Carlose Baccu zastavuje ofsajd.
11
Vstřelený gól Seville prospěl, už si její hráči nepočínají tak defenzivně.
10
Mönchengladbach se nyní dostává do svízelné situace. K postupu musí domácí vstřelit hned tři góly. Varianta počítající s prodloužením už odpadla.
8
Nenápadného brejku Sevilla využila na jedničku. Centr Aleixe Vidala se sice k nabíhajícímu Carlosi Baccovi nedostal, hosty to ale mrzet nemusí. Kapitán Mönchengladbachu MARTIN STRANZL si míč nešťastně srazil do vlastní branky. Diváci jsou v šoku.
8
Proti přesile postupují hosté.
7
Po této akci už se musí beci Sevilly znovu zformovat a připravit na další postupný útok Hříbat.
6
Centrovaný míč v chumlu před brankou vyrazil Sergio Rico.
6
Přímý kop pro Sevillu.
5
Domácí se dožadovali penalty za ruku Trémoulinase, ten ale hrál pouze tělem.
4
Znovu jsou u míče domácí fotbalisté, kteří se snaží získat převahu.
3
Šanci překročit půlící čáru mají při tomto autovém vhazování bílí.
2
S míčem na kopačkách okupují šestnáctku hostů hráči Borussie.
1
V prvním poločase budou hrát domácí směrem doprava, Sevilla na levou stranu z pohledu kamer.
1
Utkání právě začalo!
-1
Sevilla dnes nastupuje celá v bílém, domácí naopak v černých dresech.
Stadion už je ve varu a hráči připraveni v tunelu. Utkání za chvíli začne.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Stranzl (C), Domínguez, Wendt – Herrmann, Xhaka, Kramer, T. Hazard – Raffael, M. Kruse.
Náhradníci: Blaswich – Johnson, Korb, Traoré, Nordtveit, Hahn, Hrgota.

Sevilla FC: S. Rico – Figueiras, Carriço, Kolodziejczak, Trémoulinas – Vidal, Krychowiak, Banega, Iborra (C), Vitolo – Bacca.
Náhradníci: Barbosa – F. Navarro, Coke, J. Reyes, Den. Suárez, Mbia, Gameiro.

Rozhodčí: Marijo Stranhonja. Čároví rozhodčí: Premužaj, Krmar. Brankoví rozhodčí: Vučemilovič, Jovič. Čtvrtý rozhodčí: Modrič.
Základní otázka by se tedy dala shrnout slovy: Dokáže Sevilla udržet náskok z domácího prostředí, nebo tuto výhodu Mönchengladbach dokáže zúročit a dvojzápas otočit? Lepší výchozí pozici mají Andalusané.
Sevilla zažila ještě hektičtější týden. Po dobrém našlápnutí do osmifinále Evropské ligy zaváhala a ve španělské lize nakonec padla v přestřelce v San Sebastianu s Realem Sociedad 4:3. O body přišla gólem z devadesáté minuty.

I Sevilla bude mít tedy co napravovat. Navíc je třeba zmínit i fakt, že španělským týmům se na německé půdě nedaří zrovna nejlépe, byť poslední sezony přeci jen značí pozvolný obrat této bilance.
Borussia Mönchengladbach je týmem, který v tomto zápase bude těžit z podpory domácích příznivců. Musí však dohánět jednogólové manko ze Španělska. Tento tlak může domácí borce ovlivnit. Hříbata ale zároveň půjdou do boje s vědomím, že jedna z jeho opor Thorgan Hazard změnil hostování z Chelsea v trvalý přestup. Belgičan se jistě bude chtít po této radostné novině předvést.

Od zmíněného prvního zápasu se Sevillou odehrála Borussia jedno ligové utkání, ve kterém remizovala s trápícím se Hamburkem 1:1. Její třetí příčku v tabulce to ale neohrozilo. Šance na reparát přesto nemůže být ideálnější.
Jednou z řady zajímavých odvet šestnáctifinále Evropské ligy bude také souboj německé Borussie Mönchengladbach a španělské Sevilly. Ta má po domácím úvodním střetnutí lepší výchozí pozici. V 70. minutě vystřelil Andalusanům vítězství Vicente Iborra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.