To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je za námi skvělá odveta čtvrtfinále Evropské ligy mezi domácím Zenitem Petrohrad a španělskou Sevillou. Ta vedla po prvním poločase 1:0, ovšem ve druhé půli byl jasně lepší Zenit. Ten také dokázal otočit zápas a za stavu 2:1 mohl alespoň doufat v prodloužení. Útočné choutky domácí ale neopustily ani poté, a tak přišel trest v podobě ojedinělého brejku, jenž dokázali hosté gólově zužitkovat, což byl zlomový okamžik. V tu chvíli by totiž Zenit musel vstřelit góly dva, což se již nepodařilo, z postupu do semifinále Evropské ligy se tak raduje španělská Sevilla!
90+5
Zákroky brankáře Sevilly Beta – 4.
Zákroky brankáře Petrohradu Lodygina – 3.
90+5
Z něho se ale neprosazují, fotbalisté Sevilly jsou ale v klidu, vědí, že postup jim už nikdo vzít nemůže.
90+5
Nakonec ještě Lodygin dostává žlutou kartu za vzrušené protesty poté, co mají hosté další roh.
90+5
Žlutou kartu dostává Jurij Lodygin (FK Zenit Petrohrad).
90+4
Lodygin se zlobí, hosté mají totiž rohový kop. Ten z pravé strany rozehrál Banega.
90+3
Zoufalá snaha Zenitu končí nepřesnou přihrávkou.
90+2
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Denis Suárez.
90+1
To se dalo očekávat – sudí Rizzoli nastavil pět minut. V útoku jsou však hosté.
89
Již se hraje, Beto vykopává od své branky.
88
Po domácí euforii domácích je nyní patrné rozčarování, což ještě umocňuje gólman Beto, který se nechává ošetřovat a šetří tak čas.
87
Situace je jasná – prodlužovat se již dnes nebude. Domácí Zenit navíc potřebuje vstřelit k postupu dva góly!
85
Sevilla právě vstřelila branku!
A hosté zakončili útočnou akci nejlépe, jak to jen šlo! Vitolo akci nepokazil, přihrávkou našel na pravé strany KÉVINA GAMEIRA, který zamířil a parádní střelou prostřelil vše, co stálo v cestě.
85
Po rohovému kopu Hulka jdou hosté do brejku, to je po dlouhé době útočná akce hostů.
84
Štěstí pro Sevillu, střela Dannyho byla zablokována.
83
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází José Rondón, přichází Alexandr Keržakov.
83
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC) za faul na Šatova.
83
Hulk rozehrál roh z levé strany, Zenit zůstává u míče. Ale až do té doby, než Hulk odcentroval přímo do rukavic Beta.
82
Beto zachránil Sevillu od pohromy, Rondón se uvolnil na hranici malého vápna, ale na gólmana soupeře nevyzrál.
80
Posledních deset minut tohoto zápasu, resp. řádné hrací doby, čím dál více pravděpodobnější je, že se dnes bude prodlužovat, pokud nepadne gól na jedné či druhé straně.
78
Ne tak docela, Zenit zůstane u míče. Nakonec Rondón vybojoval rohový kop.
77
Domácí si věří, to je vidět v každém souboji na hřišti, Hulk však nyní neuspěl na pravé straně.
76
Žlutou kartu dostává Vicente Iborra (Sevilla FC).
76
Šatov udělal z bránícího Cokeho dokonalého statistu, vypálil z levé strany, Beto vyráží.
75
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Kévin Gameiro.
75
A tlak Zenitu pokračuje, Hulk znovu skvěle střílí, Beto se tentokrát "vytáhl" proti jeho pokusu. Roh pro Zenit.
73
Zenitu se tak podařilo srovnat stav, zajišťující alespoň prodloužení. Sevilla si o to koledovala svou pasivitou ve druhém poločase.
72
Petrohrad právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný gól HULKA, který z velké dálky poslal míč na branku, ten se odrazil od břevna za brankovou čáru, i přes snahu gólmana Beta, vše nakonec ještě jistil nikým nebráněný Rondón, který doklepl míč do sítě.
71
Tentokrát mají rohový kop k dispozici domácí, Hulk rozehrál z levé strany, ale míč se odráží až daleko před vápno Sevilly.
70
Lodygin podskočil centr, ale může být v klidu, míč se dostává až na polovinu soupeře.
69
Banega rozehrál rohový kop z pravé strany, který si tento hráč zopakuje.
66
Hulk pálí z levé strany, z ostrého úhlu, branku Sevilly netrefil. Předtím skvělou práci odvedl Šatov, který uspěl v souboji hned se čtveřicí bránících hráčů Sevilly!
65
Rondón sprintoval za míčem, po malé domů v podání hostů, Beto tak musel rychle rozehrát, ale napálil právě přímo Rondóna, od něhož se míč odráží mimo branku.
64
Navíc v tomto souboji Rondón fauluje, Beto tak bude moci vykopávat od své branky.
63
Rondón opět "provětral" obranu Sevilly, tentokrát neuspěl v souboji s Krychowiakem.
61
Banega rozehrál volný kop, z něhož se ale hosté neprosazují.
60
Po rohovém kopu se do velké šance dostal Coke, který střílel z místa pokutového kopu, ale míč dokázal zachytit gólman Lodygin!
60
Bacca si parádně zpracoval pas z pravé strany, jedním dotekem, poté vystřelil uvnitř vápna Zenitu, ale míč letí pouze nad branku.
59
Ale sami se špatnou přihrávkou připravují o možnost ohrozit branku Zenitu.
58
Smolnikov ztratil míč na pravé strany, na polovině Sevilly a hosté jdou do protiútoku.
55
Po obranném zákroku Smolnikova mají hosté k dispozici rohový kop, a to z levé strany.
54
Bacca v ofsajdu, míč tak "zadarmo" získávají domácí.
53
Střela Hulka sice byla dostatečně razantní, ale opět nepřesná.
52
Smolnikov vol místo přihrávku střelu z pravé strany, ale byť dal míči správnou rotaci, ten přesto skončil mimo branku.
51
Zenit má nyní zřetelnou převahu, Rondón se otočil na hranici vápna a vystřelil, ale míč byl zablokován, nakonec zakročil Beto, byť opět nikoliv přesvědčivě.
49
V tuto chvíli již stačí domácí pouze gól na to, aby si vynutili alespoň prodloužení.
48
Pas Šatova gólman Sevilly Beto nedokázal chytit do svých rukavic, ten padl přímo před něho, kde důrazný JOSÉ RONDÓN dokázal zakončit a dostat ho do branky!
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
První poločas končí vítězstvím španělské Sevilly, která na stadionu Petrovskij vede díky proměněné penaltě ze 6. minuty 1:0, prosadil se Bacca. Sledujeme velmi pěkný útočný fotbal, domácím chybí možná více klidu v koncovce, ale šance na vyrovnání si fotbalisté Zenitu dokáží vytvořit. Podaří se ještě domácím obrat v zápase?
45+2
45+2
Ke konci se chýlí nastavený čas, sudí Rizzoli nastavil dvě minuty.
45+1
Dannyho střela z levé strany vyděsila Beta v brance Sevilly, nakonec ale míč zamířil těsně vedle branky.
45
Na druhé straně mají volný kop domácí, z levé strany rozehrál Danny, míč letí do vápna Sevilly, kde propadl na malém vápně pod nohy Rondóna, ten se zorientoval docela pozdě a nedokázal míč usměrnit do branky!
45
Rohový kop z pravé strany rozehrál Banega, ale akce končí po faulu Baccy na Witsela.
44
Ale toto byla gólová šance hostů, Bacca dokázal udělat ve vápně kličku vyběhnuvšímu Lodyginovi a ještě z ostrého úhlu zamířit na branku, míč však dokázal vykopnout vracející se Smolnikov!
43
Hulk ztratil míč v souboji s bránícím Mbiou, rodil se zajímavý brejk Zenitu.
42
Smolnikov s míčem na pravé straně, uvnitř vápna soupeře, ale místo střely ještě hledá Šatova, míč ale odehrál bránící hráč Sevilly.
40
Žlutou kartu dostává Alex Witsel (FK Zenit Petrohrad) za faul na Iborru.
39
Rozehrál Hulk, který se posléze dožaduje dalšího rohu, ale sudí Rizzoli je jiného názoru, odkop od branky Sevilly.
38
Rohový kop pro Zenit, domácí rozehrají z levé strany.
37
Nakonec nakopl míč dopředu Krychowiak, který v podstatě jen odevzdal míč soupeři.
36
Hosté v klidu kombinují na své polovině, napadá jen jediný hráč v modrém.
35
Z hlediště stadionu Petrovskij se ozývá pískot, výkon domácích fotbalistů zatím není podle představ diváků.
33
Vitolo fauluje Smolnikova a míč tak získávají domácí.
32
Další roh Sevilly, Banega tentokrát rozehraje z lev strany. Ale je to hodně nepovedený roh.
31
Z pravé strany rozehrává Banega, Lodygin nemusel zasahovat.
30
Bleskový protiútok hostů, po pravé straně přesprintoval Vidal vracejícího se Javi Garcíu, ale je z toho "pouze" rohový kop!
29
Z levé strany centruje Lombaerts, pro míč si ale ve vápně Sevilly došel Beto.
28
Criscito vhazuje z levé strany, na polovině hostů.
27
Další roh pro Zenit, z pravé strany rozehrál Hulk, ve vápně zakončoval Lombaerts, ale branku netrefil.
26
Je z toho pouze nepřesný pas z levé strany na Hulka, hosté vhazují.
25
Smolnikov drží míč na pravé straně, Zenit zkouší něco vymyslet na polovině Sevilly.
23
Míč končí v brance Zenitu, ale ještě předtím byl pískán útočný faul Iborry.
22
Zřejmě svalové zranění nedovolilo Parejovi pokračovat v dnešní odvetě, na trávník tak musel Iborra.
21
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nicolás Pareja, přichází Vicente Iborra.
21
Útočná akce Zenitu končí ofsajdem Rondóna.
20
Danny s míčem opět na pravé straně, u pokutového území soupeře, ale netroufl si na průnik, vrací míč Smolnikovovi.
19
Po střele Dannyho, z pravé strany, měl Zenit rohový kop, ale ani z něho se domácí neprosazují.
18
Bránící Krychowiak odvrací pas na Hulka, ale domácí zůstávají u míče.
17
Hosté zůstávají u míče, Coke vhazuje z pravé strany. Ale bleskově získávají míč domácí.
16
Již se hraje, Banego rozehrál rohový kop z pravé strany, ale domácí se ubránili.
15
Ještě předtím musí být ale ošetřován hostující Nicolás Pareja.
14
Sudí Rizzoli ukazuje na rohový kop pro Sevillu, hosté rozehrají z pravé strany.
13
Hrát tak mohou hosté, ti ale vrací míč zpět do obrany.
12
Zenit postupuje po pravé straně, ale Witsel pokazil zpětnou přihrávku.
10
Nejprve zablokovaná střela Šatova, poté střílel z pravé strany, z hranice pokutového území Sevilly Hulk, ale branku netrefil.
9
Tam Vidal vyslal Vitola za obranu Zenitu, ale je pískán ofsajd.
8
Beto si musel pospíšit s odkopem od své branky, míč letí na polovinu Zenitu.
7
Pro Zenit nic tak tragického, vzhledem k výsledku prvního zápasu. Pokud se jim podaří dvakrát skórovat, bude náskok Sevilly smazán.
6
CARLOS BACCA s přehledem, střelou pod břevno, proměňuje pokutový kop a hosté se na stadionu Petrovskij ujímají vedení!
5
Žlutou kartu dostává Luís Neto (FK Zenit Petrohrad).
5
Coke padá v pokutovém území Zenitu, po zákroku Luíse Neta a je to pokutový kop!
4
Zaznamenáváme první střelu na branku, Coke to zkusil z pravé strany, ale Lodygin v pohodě chytá.
2
Útočný faul Vitola na bránícího Smolnikova, kterého srazil na trávník, hrají domácí.
1
Oba týmy na trávníku.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Smolnikov, Neto, Lombaerts, Criscito – García, Witsel – Hulk, Danny, Šatov – Rondón.
Náhradníci: Malafejev – Aňukov, Aršavin, Keržakov, Rodić, Timoščuk, Šejdajev.

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, Carriço, Trémoulinas – Krychowiak, Mbia – Vidal, Banega, Vitolo – Bacca.
Náhradníci: S. Rico – F. Navarro, Figueiras, Gameiro, J. Reyes, Iborra, Den. Suárez.

Rozhodčí: Rizzoli – Di Liberatore, Tonolini (vš. ITA).
Hlavním rozhodčím utkání bude Ital Nicola Rizzoli. Ten v italské sérii A píská již od roku 2002. Mimo jiné pracuje 43letý rodák z Mirandoly v Modeně jako architekt. Odpískal několik utkání v Lize mistrů, objevil se i na ME 2012 a v kvalifikacích na MS 2010 a 2014. V roce 2013 si dokonce zapískal finále Ligy mistrů mezi Dortmundem a Bayernem.

Na čarách mu pomohou krajané Elenito Di Liberatore a Mauro Tonolini, čtvrtým rozhodčím bude Gianluca Cariolato. Za brankami budou stát Luca Banti a Antonio Damato.

UEFA vyšle na tento zápas pochopitelně i delegáta, kterým bude Bernd Barutta z Německa. Maďar Sándor Piller bude mít na starosti dohlížení na výkon rozhodčích.
Vzájemné bilance
Zenit vyhrál poslední tři zápasy EL doma bez obdržení jediné branky, Sevilla zase na hřišti soupeře v posledních dvou zápasech dokázala vyhrát tak, že dala tři góly.

Proti španělským soupeřům se Zenitu moc nedaří. V 15 zápasech dokázal totiž vyhrát jen dvakrát, navíc v posledních osmi utkáních ani jednou. Zlomí tuto bilanci?

Sevilla se celkem třikrát v klubové historii dostala do čtvrtfinále Evropské ligy – 2006, 2007 a 2014. A pokaždé dokázala získat titul.
Totéž se ale podařilo Zenitu při poslední účasti ve čtvrtfinále. Jediný titul v EL získal tento ruský tým právě v roce 2008.
Postupová matematika
Obhájce titulu pro vítěze EL Sevilla FC to má pochopitelně lepší. Stačí jí jakákoliv výhra či remíza k postupu do další fáze. Nicméně Zenit bude hrát doma, což by se mohlo rovněž jevit jako velká výhoda.
V případě výhry 1:0 postupuje ruský celek, v případě výhry 2:1 se půjde do prodloužení. Pokud se bude konat jakékoliv jiné vítězství Petrohradu, bude záležet na počtu vstřelených branek Sevilly na hřišti soupeře. Uvidíme tedy, co ukáže průběh utkání.
První zápas
Ten vyzněl lépe pro španělský tým, ale Zenit si z něj také neodvezl špatný výsledek.

Na hřišti soupeře se mu totiž podařilo skórovat, a to dokonce jako prvnímu týmu. Ve 29. minutě otevřel skóre utkání Rjazancev. Domácí se ale dokázali do zápasu vrátit a po gólech Baccy ze 73. minuty a Suáreze z minuty 88. otočili skóre ve svůj prospěch.

Střely na branku: 2:4
Mimo bránu: 7:4
Na programu dnes máme odvetné utkání Evropské ligy mezi týmy FK Zenit Petrohrad a Sevilla FC! Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.