Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : CZ Bělehrad - 2. listopadu 2017   21:05

Arsenal
Macey – Debuchy, Elneny, Holding – Coquelin, Willock (68. Nketiah), Nelson, Maitland-Niles – Walcott, Wilshere – Giroud.
Čech – Osei-Tutu, Sheaf, Josh Dasilva, McGuane, Akpom, Nketiah.
Banti – Manganelli, Preti
Emirates Stadium, London
CZ Bělehrad
Borjan – Stojković, Le Tallec, Savić, Gobeljić – Krstičić, Donald – Srnić (86. Račić), Kanga (69. Milić), Radonjić (89. Pešić) – Boakye.
Supić – Adžič, Babić, Frimpong, Milić, Pešić, Račić.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 5:7.
Je konec! Crvena Zvezda si nakonec odveze z Emirates cenný bod za bezbrankovou remízu! Ve druhé části jsem již neviděl tak pohledný fotbal, jako jsme viděli v úvodním dějství. Největší šanci zápasu měl Nemanja Radonjić, který hlavičkou pořádně prověřil Macey, který vyškrábl míč na břevno své branky. Z tohoto utkání je to tedy vše! Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů napočtenou.
90+4'
90+2'
Ze strany Arsenalu to zkrátka dnes není ono. Na to reagují i domácí fanoušci, kteří již pomalu opouštějí svá místa. Na druhé straně poté vidíme radující se fanoušci Bělehradu, kteří už zřejmě počítají s bodovým ziskem z horké půdy favorita. Zanedlouho se dozvíme, zda se tak skutečně stane a Crvena Zvezda si odveze bod za remízu.
90+1'
Pomezní rozhodčí bude nad rámec základní hrací doby nastavovat tři minuty!
89'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Aleksandar Pešić.
88'
Souboj hráčů s číslem třicet na dresu vyzněl lépe pro Filipa Stojkoviće, který si proti Nilesovi vystoupil a zastavil jeho kličkování tím, že míč poslal skluzem za brankovou čáru na rohový kop. Z této standardní situace ale nic nevyplynulo.
86'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Slavoljub Srnić, přichází Uroš Račić.
85'
Filip Stojković už jen zřejmě z taktických důvodů šetří čas. Po jednom ze soubojů zůstal ležet na zemi a dokonce si vyžádal lékařskou pomoc. Očividně se ale o nic vážného nejedná a jde jen o taktický záměr.
84'
Vypadá to, že Crvena Zvezda se bude již spíše jen bránit! Jack Wilshere je v posledních okamžicích velmi aktivní. Domácí příznivci ženou Arsenal do vedení a i oni cítí, že gól v brance Bělehradu visí ve vzduchu.
83'
Těžko říct, zda se některý z týmů ještě dokáže přiblížit tříbodovému zisku. Nyní se o to mohl pokusit Boakye, který ale již po několikáté dnes netrefil zařízení a opět tak své fanoušky nepotěšil.
80'
Dobré oko měl postranní rozhodčí, který odpískal ofsajdové postavení Giroudovi. Francouzský kanonýr poslal přihrávku na Walcotta, který si ale jen vylámal zuby na Borjanovi. Nicméně i kdyby gól padl, právě kvůli ofsajdu by samozřejmě platit nemohl.
78'
Horko těžko se některý z týmů dostává do výraznější šance. Pravdou je, že tempo zápasu pomalu upadá. Nyní Walcott zkoušel napálit míč z otočky, ale v této těžké pozici ho netrefil.
76'
Pohlednou akci vymyslel Jack Wilshere, jenž centrem na vzdálenější tyč oslovil Theo Walcotta, který ale balón zkoušel nasměroval jen mimo pravou tyč z pohledu brankáře.
75'
Marko Gobeljić nejprve, podle sudího čistě, odebral skluzem míč Jacku Wilsherovi, který o chvíli později oplácel témuž hráči stejnou mincí, jenže toto se rozhodčímu již nelíbilo a k nevoli Wilshera mu píská faul.
74'
Ainsley Maitland-Niles nestihl na velmi razantní přihrávku včas zareagovat a míč tak nedobrovolně nechal proklouznout kolem sebe. Balón si nakonec našel cestu až do zámezí. Vhazování se ujmou Bělehradší.
72'
Nemanja Radonjić za mohutné podpory srbských fanoušků rozehrával rohový kop. Rozehrál jej nakrátko na Nenada Krstičiće, který centrem na zadní tyč nenašel nikoho z hostujících hráčů.
70'
Rob Holding v hlavičkovém souboji přidal více důrazu, než by bylo třeba, a Slavoljuba Srniće poslal nekompromisně k zemi. Rozhodčí tento přestupek proti pravidlům nepřehlédl a domácímu obránci uděluje žlutý kartónek.
69'
Prvního střídání využívá také Crvena Zvezda. Hřiště opouští Kanga, kterému se zřejmě to, že musí jít střídat, příliš nelíbí. Jeho místo zaujme Milić.
68'
Máme tu první střídání zápasu! Ze hřiště po vydařeném výkonu odchází Willock, kterého na trávníku nahradí Nketiah.
66'
Olivier Giroud se ocitl ve vápně soupeře v hlavičkovém souboji. Po jeho konci skončil na zemi, ovšem byl to on, kdo se nedovoleně provinil. Možnost rozehrávky tak dostávají hostující fotbalisté.
64'
Tahle akce gólem nekončí! Domácí fanoušci se téměř mohli radovat ze vstřelené branky! Jack Wilshere si perfektně poradil s míčem u nohy a z těsné blízkosti sice překonal brankáře Bělehradu, jenže Damien Le Tallec fantastickým zákrokem zabránil přechodu míče přes brankovou čáru!
62'
U míče jsou hráči Crvene Zvezdy, kteří zatím hrají skvělý zápas. Na hřišti favorita již několikrát mohli jít do vedení a hrají více než důstojné utkání!
60'
Delší dobu se na hřišti nic nedělo, až nyní! Vujadin Savić se možná dotkl rukou míče ve vlastním pokutovém území, nicméně sudí zápasu zůstává klidným a penaltový kop ke smůle domácích hráčů nepíská. To se pochopitelně nelíbí domácím příznivcům.
56'
Tak toto zavánělo brankou v síti Arsenalu! K Boakyemu se pomalu dostával balón, ten jej ale nedokázal v rychlosti doklepnout za brankovou čáru. Nutno dodat, že byl ale tísněn obráncem, tudíž měl situaci značně ztíženou.
55'
Na Nilese se nyní spříznění hráči mohou po právu zlobit! Celý brejk v poměru čtyři na dva vzal na sebe místo toho, aby přihrál na zcela volného nabíhajícího Reisse Nelsona.
53'
Walcott centroval z úhlu do šestnáctky soupeře. Zřejmě to byl Ainsley Maitland-Niles, jenž přihrávku propustil dále do vápna, kde ale k jeho smůle stáli jen pozorní hostující beci, kteří se balónu zmocnili.
51'
Slavoljub Srnić dostal přihrávku přesně na kopačky a následně si s míčem seběhl do vápna, odkud naposlední chvíli zamířil na branku Arsenalu. V ní stál ale připravený Macey, který míč bez jakýchkoliv obtíží lapil do náruče.
49'
Mathieu Debuchy si u postranní čáry počínal vcelku dobře. Naznačil, že zkusí sprintovat, což napodruhé také udělal, jenže na to nedokázal obránce Crvene Zvezdy zareagovat a nedovoleně Debuchyho stáhl k zemi.
48'
Olivier Giroud se s tím tedy vůbec nepáral! Z velké vzdálenosti napálil míč ze všech sil, jenže jich dal do tohoto střeleckého pokusu až moc! Balón jen proplachtil nad břevnem hostující svatyně.
46'
Nemanja Radonjić se nemohl rozběhnout po postranní čáře směrem k brance, protože přihrávka na něj nebyla ta z nejpřesnějších a skončila jen mimo vyhrazenou hrací plochu. Vhazovat budou domácí.
46'
Máme za sebou první poločas! Určitě se bylo na co dívat! Do utkání vstoupil o něco aktivněji Arsenal, který z úvodního tlaku ale branku nepřidal. Konkrétně to byl Olivier Giroud, kterého dokázal brankář hostí vychytat. Po půl hodině a pár minutkách se činili oba brankáři, kteří dokázali střelce zneškodnit a vyrovnaný stav tak stále trval. Toto tvrzení ale ještě před koncem úvodního dějství zápasu mohl ukončit Boayke, který ale svůj únik zazdil, když míč poslal jen nad břevno domácí svatyně. Uvidíme, jak se tento zajímavý zápas nakonec vyvine.
45+3'
45+2'
Elneny snad ještě zpoza půlicí čáry zkoušel do brejku vyslat Theo Walcotta. Přihrávka sice nebyla myšlena vůbec špatně, jenže byla o něco delší, tudíž se k Walcottovi ani nedostala a skončila až za brankovou čárou.
45+1'
Italský rozhodčí bude nad rámec hrací doby prvního poločasu nastavovat tři minuty.
45'
Nechybělo mnoho a na Emirates se mohlo jít do šaten za velkého překvapení! Boayke běžel na branku domácích téměř sám, ale svůj pokus, který směřoval do horních pater branky, poslal výše, než bylo třeba! Macey se tedy natahoval po míči zbytečně, ten přelétl břevno jeho branky.
43'
Ani nyní to domácímu týmu nevyšlo. Hluboko z vápna Crvene Zvezdy posílal na místo pro penaltový kop Theo Walcott přihrávku Giroudovi. Té ale v cestě zabránil obránce hostujících fotbalistů.
41'
Skóre se zatím ani na jedné straně neměnilo, z čehož jsou pochopitelně o něco více frustrovaní domácí příznivci, který nespokojenost s předváděnou hrou začínají dávat najevo.
40'
Mathieu Debuchy neposlal Nelsonovi takovou přihrávku, jakou by potřeboval. Druhý jmenovaný právě díky nepřesnému pasu poslal balón jen za postranní čáru, následuje autové vhazování.
38'
Slibně rozjíždějící akci Arsenalu ukončil Ainsley Maitland-Niles, který z úhlu v šestnáctce hostujícího týmu zkoušel napálit míč pod víko, avšak povedlo se mu jej napálit jen mezi srbské fanoušky za brankou Crvene Zvezdy.
36'
A toto byla ale o gól si říkající akce Crvene Zvezdy! Nemanja Radonjić se dostal k hlavičce před brankou Maceye a zacílil mezi tři tyče. Jeho pokus dokázal Macey vyškrábnout, načež se balón odrazil od břevna zpět do hry! Při londýnském celku nyní stáli všichni svatí!
35'
Na druhé straně měl o něco méně slibnější šanci Nemanja Radonjić, který vypálil ještě zpoza vápna, ale Macey jeho pokus dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
34'
Olivier Giroud měl další možnost, jak poslat svůj tým do vedení! Míč sice dostal o něco dál, než by potřeboval, i přesto ale musel Borjan vytáhnout dobrý zákrok, kterým opět uchránil svůj tým od inkasování!
33'
A znovu se míč pomalu dostával k Radonjičovi! Nyní to byla o něco nebezpečnější akce, tentokrát ji však dokázal zastavit Debuchy svým skluzem! Míč uklidil za postranní čáru. Následuje rohový kop.
31'
Přečíslení v poměru čtyři na tři v podání kanonýrů. Mohla to být zajímavá akce, jenže to by Francis Coquelin nesměl celou akci zkazit nepřesným pasem na hranici pokutového území. Nic výrazného z tohoto brejku tedy není.
29'
Nene, zatím to není zápas Radonjiče. Nyní se k hostujícímu útočníkovi pomalu snášela přihrávka a již si mohl v hlavě připravovat, co s míčem dál. Jenže na poslední chvíli dokázal vracející se obránce Arsenalu celou situaci překazit pohotovým zákrokem.
28'
Tato poslední slova ale nepotvrzují domácí, kteří se balónu zmocnili a z půlící čáry mohou založit další útočný výpad na Borjana.
26'
Giroud presoval u postranní čáry, čímž pozdržel rozehrávku Crvene Zvezdy. Srbský tým je týmem, který má balón na kopačkách v posledních okamžicích o něco více.
25'
Podle posledních informací jsou na utkání přítomni také skauti londýnské Chelsea, kteří pozorují Boakyeho, jenž se ale zatím do žádné akce nedostal. Pozorovatelé Chelsea jsou tak zatím bez práce.
23'
Vujadin Savić měl s útočícím Giroudem co dělat, ale dokázal hrotového útočníka Arsenalu na levém křídle ubránit a k centru do vápna ho nepustil.
21'
O chvíli později zkoušel v blízkosti branky zacílit mezi tři tyče Olivier Giroud. Měl ale velmi stíženou pozici, a proto jeho pokus neměl potřebnou razanci. Borjan si ho v pohodě našel v rukavicích.
21'
Ainsley Maitland-Niles by se býval dostal do velmi zajímavé pozice, ovšem proti je pomezní sudí, který signalizuje ofsajd!
19'
Na pilu o něco více po téměř dvaceti odehraných minutách tlačí domácí Arsenal. Ten měl zatím jednu dobrou šanci, kterou ale Giroud nedokázal proměnit. Uvidíme, zda si při nějakém z dalších pokusů povede lépe.
17'
Nemanja Radonjić se opět zkoušel protlačit k centru, ale ani tentokrát neuspěl. Sice udržel míč, jenže přihrávku poslal svému spoluhráči do velmi obtížné pozice, ten tak balón o chvíli později ztratil.
16'
Theo Walcott z velkého úhlu zkoušel razantní přihrávkou najít některého ze zpřízněných hráčů v šestnáctce. To se mu nepovedlo, protože míč na rohový kop odvrátil jeden z hostů.
14'
Velké, opravdu velké množství srbských fanoušků si našlo cestu do na ochozy Emirates. Ti nyní podporují svůj tým v obranné činnosti. Favorit zápasu má k dispozici standardku.
13'
Kanonýři se dostali k rohovému kopu. Na centr pomýšlel Giroud, který je ale s adresovanou přihrávkou očividně nespokojen. Ta ho výrazně přelétl, stejně tak i všechny hráče v červenobílých dresech, tedy ty domácí.
12'
O bleskovou odpověď se pokoušel Nemanja Radonjić. Ten si ale přihrávku do běhu nezpracoval vůbec ideálně. Předkopl si ji příliš daleko před sebe a míč skončil až za brankou Arsenalu.
10'
Toto zavánělo prvním gólem kanonýrů! Ainsley Maitland-Niles výtečně podržel míč a poslal ho přesně na Oliviera Girouda, kterého ale z těsné blízkosti dokázal vychytat Borjan, který nyní dokázal zabránit prvním gólu ve své síti!
10'
Nyní se na trávníku ocitl Olivier Giroud, který spadl po hlavičkovém souboji a střetu se soupeřem na zem z velké výšky, ale i on bude v pořádku.
8'
Damien Le Tallec zůstal po souboji s Theo Walcottem ležet na zemi, ale zřejmě bude v pořádku. Opakované záběry prokázaly, že ho Walcott nechtěně udeřil do tváře.
7'
Marko Gobeljić nerozehrál na půlicí čáře balón přesně, z čehož nakonec vyplynula šance pro Walcotta. Ten se dostal k míči na území šestnáctky, odkud vypálil pohotově, ale míč se otřel od obránce a skončil vysoko nad svatyní Crvene Zvezdy. Z následného rohového kopu se nic významného neudálo.
5'
To zavánělo kiksem domácího gólmana! Ten odehrál míč velmi nerazantně a navíc přímo na nohu útočníka Bělěhradu. Naštěstí pro domácí příznivce se do akce vložil Rob Holding, který dokázal tuto situaci uhasit.
4'
Nemanja Radonjić to nemyslel vůbec zle! Naběhl si s míčem do šestnáctky, načež zkoušel nacentrovat před branku, jenže jeho centr zblokoval jen obránce, který se stihl vrátit.
3'
Obránce londýnského celku Rob Holding nyní vystoupil z obranné řady proti soupeři a míč mu dobře odebral, ovšem poslal jej jen za postranní čáru. Vhazovat bude Crvena Zvezda.
2'
Po úvodní akci Arsenalu se do útoku dostal také Bělehrad, který se svým centrem do šestnáctky ale neuspěl, nicméně stále jsou to hosté, kteří mají míč v moci.
1'
Úvodního výkopu se zmocnili domácí, kteří si vzali míč na vlastní polovinu a jsou to oni, kdo může založit první akci.
1'
Potvrdí Arsenal roli favorita a zajistí si postup ze skupiny? To se dozvíme za malou chvíli! Oba týmy jsou nastoupeny před zaplněnými tribunami a zápas tak může za okamžik začít!
Toto utkání bude řídit trio italských sudí. Hlavním rozhodčím je Luca Banti, na čarách mu budou asistovat Lorenzo Manganelli a Fabiano Preti.

Arsenal FC: Macey – Debuchy, Elneny, Holding – Coquelin, Willock, Nelson, Maitland-Niles – Walcott, Wilshere – Giroud.
Náhradníci: Čech – Osei-Tutu, Sheaf, Josh Dasilva, McGuane, Akpom, Nketiah.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojković, Le Tallec, Savić, Gobeljić – Krstičić, Donald – Srnić, Kanga, Radonjić – Boakye.
Náhradníci: Supić – Adžič, Babić, Frimpong, Milić, Pešić, Račić.

Rozhodčí: Banti – Manganelli, Preti.
FK CRVENA ZVEZDA BĚLEHRAD
Crvena Zvezda dnes zkusí na Emirates Stadium překvapit. Právě bodový zisk z Londýna by mohl být pro srbský klub trumfem v minisouboji s běloruským BATE Borisov, s nímž, dle předpokladu, bude bojovat o druhé postupové místo. Jak BATE, tak Crvena Zvezda doma s Arsenalem prohrála a nedá se ani tak čekat, že by Borisov v posledním kole základní skupiny v Londýně bodoval. Jak Crvena Zvezda, tak BATE, mají stejný počet bodů a hodně zajímavý tak bude souboj obou těchto týmů v příštím kole.
V srbské Super Lize je Crvena Zvezda suverénní, překvapí v Londýně?
ARSENAL FC
Londýnský Arsenal si může dnešním vítězstvím zajistit postup ze základní skupiny, kterou s náskokem pěti bodů vede právě před svým dnešním soupeřem a před běloruským Borisovem. Že by to neměl být nesplnitelný cíl, naznačil předchozí duel Evropské ligy, který Arsenal sehrál právě v Bělehradu a kde gólem Oliveiera Girouda v 85. minutě slavil vítězství.
Arsenal je navíc v herní pohodě, v Premier League se probojoval již na páté místo se stejným počtem bodů, jako má čtvrtá Chelsea a pouze o bod za třetí Tottenham!
Vítejte u online přenosu utkání fotbalové Evropské ligy, v němž se v rámci skupiny H utkání anglický ARSENAL FC se srbským týmem FK CRVENA ZVEZDA BĚLEHRAD. Utkání se odehraje na londýnském Emirates Stadium a provede jím čtveřice italských sudích, jako hlavní Luca BANTI, na čarách asistenti Lorenzo Manganelli a Fabiano Preti. Čtvrtým rozhodčím je Andrea Crispo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.