Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Nice - 2. listopadu 2017   21:05

Lazio
Lazio
90+2' Le Marchand(vl.)
1:0
(0:0)
Nice
Nice
Lazio
Strakoša – Patric, de Vrij (C), Luiz Felipe – Marušić, Murgia (59. Lulić), Lucas Leiva, Alberto, J. Lukaku (74. Parolo) – Nani (59. S. Milinković-Savić), F. Caicedo.
Vargić – Bastos, Parolo, Lulić, S. Milinković-Savić, Radu, Palombi.
Gil Manzano – Nevado Rodríguez, Sobrino (všichni ESP)
Stadio Olimpico, Řím
Nice
Benítez – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Walter, N. Mendy, Sneijder (66. Lusamba), Koziello (86. Tameze), Lees-Melou (80. Balotelli) – Pléa.
Clementia – Tameze, Balotelli, Burner, Lusamba, M. Sarr, Makengo.

To je ode mě pro dnešek vše. Díky za pozornost, přeji dobrou noc a zase někdy na počtenou!
Hotovo, dobojováno, Lazio s ohromnou dávkou štěstí prodloužilo zatím stoprocentní bilanci v Evropské lize a se čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů se už teď kvalifikuje do jarní vyřazovací fáze.

Po úvodní půli, která mnoho vzrušení nenabídla, se ve stejném duchu pokračovalo i v celém druhém dějství. Až nastavení přineslo v nejzazší možné chvilce rozhodující moment, kdy si po Albertově rohovém kopu balon do vlastní brány srazil smolař Le Marchand.
90+3'
90+2'
Lazio právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelně smolný závěr pro Nice! Centr Luise Alberta se po souboji na bližší tyči odrazil až na hlavu MAXIMA LE MARCHANDA a ten jej nešťastně poslal do vlastní brány! Lazio v samém závěru rozhoduje o čtvrté výhře.
90+2'
Po akci vedené z pravé strany se ke střele z úhlu dostal Marušović, jeho pokus byl sražen na rohový kop.
90+1'
Španělský sudí sáhl ke tříminutovému nastavení.
90'
V poslední minutě řádné hrací doby má míč pod kontrolou Souquet a nijak se s ním nežene na polovinu Lazia.
89'
Tameze se po pravém křídle dostal až na roh vápna, kde však narazil do dvojice obránců v modrobílém a byl odzbrojen.
88'
Ofsajd a v něm Caicedo. Walter Benítez s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
87'
Milinković-Savić si na levé straně sklepl vysoký balon a z druhého doteku pálil, jeho rána ale nabrala opačnou trajektorii, než by domácí špílmachr potřeboval, a míč zamířil do autu.
86'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Vincent Koziello, přichází Adrien Tameze.
84'
Walter se probil po pravé straně vpřed a poslal zpětný přízemní centr někam k penaltovému puntíku, kam si sbíhal Balotelli. Jeho střelu ale vleže zablokoval Luiz Felipe.
83'
Arnaud Souquet zklidnil hru náhrou na Danteho a postupná rozehrávka Nice pokračuje přes Le Marchanda.
82'
Mario Balotelli napřáhl za vápnem, bránu Tomase Strakoši ale minul.
81'
Balotelli se na trávníku uvedl docela klasickým způsobem, když fauloval Stefana de Vrije. Kapitán Lazia rozehrává volný kop těsně před vlastním vápnem.
80'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Mario Balotelli.
79'
Domácí se postupně probojovali až k vápnu Nice, kde nakonec Milinković-Savić hrudí sklepával centr Patrica pod sebe. Nikdo z jeho spoluhráčů na to ale nereagoval.
77'
Walterův centr si před malým vápnem našel Pléa, jeho ránu z první ale zablokoval jeden z obránců na roh.
75'
Po faulu na Lusambu vyfasoval první žlutou kartu večera záložník Lazia Lucas Leiva.
75'
Domácí vybojovali rohový kop, po kterém se ke střele dostal Lulić. Jeho pokus ale dokázal zablokovat dobře postavený Maxime Le Marchand.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jordan Lukaku, přichází Marco Parolo.
73'
Patric si dovolil a individuálně se probil až k vápnu Nice, kde ale o míč přišel. V akci nicméně pokračuje Lulić.
72'
Luis Alberto si potáhl míč doleva a přepadl přes Danteho, je pískáno a rozehrávat budou domácí.
70'
Pierre Lees-Melou se s míčem otočil na středu hřiště a zpoza Stefana de Vrije mířil na zadní tyč. Své ráně však dal až příliš razance a balon míří mimo.
68'
Hráči hostujícího mužstva rozehrávají na středu hrací plochy. Teď se navíc otevřela přímo dálnice na pravé lajně, kde s míčem operuje Arnaud Souquet.
67'
Souquet neprožil šťastné chvilky, nejprve jen se štěstím udržel míč před Lukakem a pak zase, při přebírání vysoké nahrávky od Danteho, balon jen prodloužil do autu.
66'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Wesley Sneijder, přichází Arnaud Lusamba.
65'
Lulićovu nahrávku pustil Milinković-Savić za sebe pro nabíhajícího Marušiće, jenž ještě přihrával svému srbskému kolegovi. U něj ale akce skončila.
64'
Zpoza šestnáctky vystřelil Senad Lulić, jeho slabá rána ale míří vedle tyče.
63'
Po Lukakově centru si balon napravo stáhl Marušić a přenechal jej Patricovi, jehož centr, zdálo se, zasáhl ve vápně do ruky Jalleta. Penalta se ale každopádně nepíská.
62'
Wesley Sneijder zkusil štěstí z dobrých pětatřiceti metrů a jeho skákavý pokus Strakoša nejistě posunul do zámezí, následuje roh.
61'
Milinković-Savić se na hřišti uvedl faulem, obětí jeho zákroku byl Mendy. Balon je na kopačkách Orlů z Nice.
60'
Lulićův centr byl odražen přímo k noze Alberta, jeho volej ale zablokoval zadák Nice Le Marchand.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Senad Lulić.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Nani, přichází Sergej Milinković-Savić.
59'
Po Sneijderově centru míč propadl na zadní tyč, kde byl osamocený Rémi Walter, jeho rána z úhlu ale minula bránu Lazia.
58'
Hosté rozehrají rohový kop, balon se do zámezí odrazil od Felipeho.
57'
První střídání chystá domácí trenér Simone Inzaghi, k nástupu na trávník se chystá středopolař Milinković-Savić.
56'
Mendyho kolmice našla přesně Pléu, který ještě nahrával pod sebe na napravo rozběhnutého Waltera. Jeho průnik ale zastavil pohotový Jordan Lukaku.
55'
Úvodní minuty sice patřily hráčům v modrém, nyní se ale obraz hry pomalu vyrovnává a fotbalisté Nice drží míč na kopačkách.
54'
Lukakův centr zablokoval Souquet a míč se odrazil k Walterovi. Po něm pokračuje v akci Nampalys Mendy.
53'
Adam Marušić sice přesprintoval Jalleta, ještě předtím se ale provinil ofsajdem. Rozehrát tak mohou hosté.
52'
Lukaku pak balon vyvezl na útočnou polovinu a přenesl jej doprava k Marušićovi, toho však dokázal zablokovat zkušený Jallet.
51'
Lukaku vrátil míč de Vrijovi a ten s přehledem poslal nahrávku mezi třemi hráči Nice až k Albertovi.
49'
Nepřesná a trochu zmatečná rozehrávka hostí nakonec dopadla poměrně úspěšně, Rémi Walter dokázal balon vyvézt až na polovinu Lazia. Tam o něj přišel.
48'
Lucas Leiva si naběhl doprava a poslal před branku přízemní centr, na který se ale Caicedo přes Danteho neprotlačil. Balon tak v pohodě sebral Benítez.
46'
Do druhé půle uvedli míč domácí hráči. Zatím nedošlo ani na jedné straně ke změnám v sestavě.
46'
První půle je minulostí a nutno poznamenat, že jsme toho zatím moc neviděli, na šance bylo úvodních 45 minut hodně skoupých. Ve statistice držení balonu mají mírně navrch hosté, kteří se ale ke Strakošově bráně prakticky nedostali. Na straně Lazia nejvíce zahrozil Marušić, jeho halfvolej měl k prolomení bezbrankového skóre docela blízko, nakonec ale skončil vedle. Doufejme, že ve druhém dějství už se nějaký gól urodí...
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
45'
45'
Lukaku sice vnikl do vápna, tam se ale k ničemu nedostal. Míč sice zůstává na kopačkách jeho spoluhráčů, na ohrožení Benítezovy brány už to ale nevypadá.
44'
Útočná snaha Lazia skončila ještě před vápnem francouzského týmu a podobně nepřesně si následně vedli i hosté, Alberto tak rozehrává na Lukaka.
43'
Arnaud Souquet za to vzal z pořádné dálky a jeho rána nebyla přesná, takže Strakoša odkopává.
42'
Nepřesnosti na obou stranách zastavily jakékoli šance na útok jednoho či druhého týmu. Wesley Sneijder se pak prezentoval parádním zpracováním míče, který si doslova přilepil na kopačku, záhy jej však o balon připravila dvojice domácích hráčů.
41'
Střet Nampalyse Mendyho a Felipeho Caiceda na středu hrací plochy posoudil španělský sudí jako faul domácího útočníka.
40'
Po rohu rozehrával napravo Nani a vnikl do vápna, ale Mendy jej k míči nepustil a následně byl Nanim faulován.
39'
Lukaku balon vyvezl a poslal jej až napravo k Marušićovi. Ten do hry zapojil i Naniho a zkušený portugalský útočník následně ostrým centrem donutil Beníteze vyrazit míč na roh.
38'
Minela Luise Alberta, jenž balon pouze odevzdal Walterovi. Jeho spoluhráči ale rychle získali míč zpět.
37'
Hosté se však sami zahnali až zpět k brankáři Benítezovi, na kterého potom vyvinula nátlak dvojice domácích útočníků. Gólman Nice tak míč jen odkopl do autu.
36'
Souquet odvrátil Albertův centr k postranní čáře, kde Luis Alberto v souboji se Sneijderem fauloval. Sám faulovaný Wesley Sneijder je mozkem další rodící se akce Nice.
36'
Koziello ale akci svého týmu zabrzdil a pak ztratil balon, načež se vpřed vrhl Jordan Lukaku, jehož fauloval vracející se Rémi Walter. Další volný kop pro domácí Orly.
35'
Maxime Le Marchand přenesl hru doprava na Souqueta, poté míč putoval zase zpátky až k Jalletovi. Nyní už Mendy hledá Pléu.
34'
Centr Lees-Meloua odvrátil z vápna Lazia Patric, v akci ale po zákroku Mendyho pokračuje Sneijder. Do rozehrávky se opětovně zapojuje i Dante.
33'
Pléův individuální průnik byl brzy zastaven, po nepřesném odkopu Leivy ale v ofenzivě pokračují hosté.
33'
Walterova rána se odrazila od bránícího Patrica a balon se jen tak polehoučku dokutálel ke Strakošovi, ten jej sebral a rychle vrátil na polovinu Nice.
32'
Z něj už domácí nic nebezpečného nevymysleli a nyní je tedy zase řada na hráčích Nice.
31'
Centr od praporku sice odvrátil z vápna Dante, míč ale spadl přímo před Marušiće a jeho povedený halfvolej srazil Koziello jen těsně vedle pravé tyče vlastní brány! Domácí mají k dispozici další roh.
30'
Patricův centr sice zastavil Koziello, míč ale přeci jen nadvakrát doputoval až k Lukakovi. Ten se dynamicky protáhl až do vápna a způsobil tam menší zmatky, nakonec vybojoval Nani první rohový kop zápasu.
29'
Po centru Jordana Lukaka hosté ubránili Marušiće a uhájili vlastní vápno, balon je na kopačkách obránců Lazia.
28'
Lees-Melou sklepl Danteho dlouhou nahrávku jen k Marušićovi, který vybojoval aut.
27'
Lukaku se sice hezky vytáhl na levé straně, balon k němu ale nedolétl. Aut vhazuje Arnaud Souquet.
26'
Strakoša si vyměnil míč s Felipem a pak přenesl hru doprava na Patrica, v rozehrávce poté pokračuje Stefan de Vrij a po něm znovu Patric.
25'
Alberto si narazil balon s Nanim a až poté poslal míč obloučkem do vápna. Balon se k němu ještě jednou vrátil a v akci pokračoval Marušić, roh ale nevybojoval a odkopávat tak bude Benítez.
24'
Marušić trochu probudil diváky svým pěkným sólem u pravé lajny, brzy však o míč přišel. Netrvalo ale dlouho a po faulu Mendyho na Lucase Leivu se píská přímý kop pro Lazio.
23'
Danteho dlouhý nákop našel ve vápně Lazia připraveného Lees-Meloua, jeho pohotové zakončení z voleje ale končí výrazně mimo prostor domácí brány.
22'
Nampalys Mendy ztracený míč rychle vybojoval zpět pro svůj tým a Les Aiglons zakládají další ofenzivní výpad na pravé straně.
21'
Dobrou minutu už balon drží hostující hráči. Teď se o něj ale sami připravili, když nepřesnou nahrávku ze středu nezachytil pravý bek francouzského mužstva Arnaud Souquet.
20'
Christophe Jallet se vysunul až na levé křídlo, dobře se s ním ale vrátil Marušić a po jejich souboji se míč nakonec od beka Nice odrazil do zámezí, Strakoša tak může rozehrávat od vlastní brány.
19'
Pierre Lees-Melou prohnal Patrica, který si ale se situací s přehledem poradil a vyhnul se jak napadajícímu Melouovi, tak i Jalletovi, načež nahrál Felipemu.
18'
Biancocelesti rozehrávají, mozkem jejich akce je Luis Alberto. Hráči Nice ale dobře pokryli střed pole a rychle se dostali k míči.
17'
Po faulu Danteho v souboji s Caicedem ale balon putuje na kopačky domácích hráčů.
16'
Hráči Lazia se maličko zatáhli a dovolují teď obraně Nice rozehrát. Hostující zadáci mají na práci s balonem docela dost místa.
15'
Lukaku se ještě snažil získat míč na levém křídle, byl ale dobře pokryt a brankář Benítez bude odkopávat.
14'
Hostující obrana balon nejistě odvrátila za vápno, Marušićův průnik pak zablokoval Jallet. Domácí nicméně pokračují v akci, s balonem hraje Nani.
13'
Marušićův centr sice ke Caicedovi nedoputoval, domácí však v akci pokračovali a po souboji Murgii s Koziellem se píská volný kop pro Lazio. Je to pozice hodně u brankové čáry, jedná se v podstatě o takový zkrácený roh.
12'
Pierre Lees-Melou obdržel na hranici vápna krátký pas od Sneijdera a hned zkusil štěstí, pálil ale nepřesně. Sneijder se poté chvíli oklepával z následků obranného zákroku Felipeho, asi ale bude schopný pokračovat.
11'
Jallet vyvezl míč vpřed a vyměnil si jej s Koziellem. Následně však hosté museli zpomalit postup vpřed a nakonec se vrátili až ke středovému kruhu.
10'
Caicedova zpětná nahrávka nepatřila mezi ty nejpřesnější, balonu se zmocnil Alassane Pléa. Jeho rozlet ale brzy zastavil pozorný Lukaku, jenž je zatím hodně aktivní a podává velmi jistý výkon.
9'
De Vrij pohlídal náběh napadajícího Pléy a pomohl si zpětnou nahrávkou na Strakošu. Ten balon okamžitě napálil daleko vpřed.
8'
Pléa z první prodloužil míč do pravého křídla, kam si sbíhal Walter. Před ním však prostor dobře zavřel Lukaku.
7'
Hráči Nice se vůbec nikam nehrnou a při rozehrávce se vůbec nebojí podržet balon na kopačkách. Teď to názorně předvedl Nampalys Mendy, kterého záhy fauloval Murgia.
6'
Lukaku vyvezl míč po levé lajně a posunul jej k Nanimu. Ten ho sehrál na Alberta, jenž se jal hledat ve vápně Caiceda. Svůj kolmý pas ale přetáhl a odkopávat od brány bude Benítez.
6'
Marušić dobrou poziční hrou vybojoval míč, jeho spoluhráči se ale vrátili až zpět k vlastní bráně a Stefan de Vrij zapojil do rozehrávky i Strakošu.
5'
Walter Benítez včas vyběhl z brány a ukryl míč před dobíhajícím Caicedem. U balonu už je stoper Dante.
4'
Felipe Caicedo neudržel míč pod kontrolou a rychle o něj přišel. Na druhé straně ale zabojoval Lukaku a míč už je u nohou kapitána domácích de Vrije.
3'
V úvodních minutách mají balon na kopačkách prakticky jen hosté. Nyní jim ale nevyšla rozehrávka po levé lajně a krajní záložník Lazia Marušić vhazuje aut.
2'
Sneijder hledal obloučkem za obranu nabíhajícího Pléu, jeho úmysl ale přečetl Jordan Lukaku a balonu se zmocnil.
1'
První rozehrávka francouzského týmu je hodně rozvážná, balon zatím putuje přes kopačky obránců Nice z jedné strany hřiště na druhou.
1'
Jdeme na to! Hosté z Francie, hrající dnes v černém, provedli úvodní výkop. Domácí Lazio nastupuje v bílomodrém.
1'
Oba týmy už nastupují na pažit Stadia Olimpica, utkání za pár okamžiků začne.

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, de Vrij (C), Luiz Felipe – Marušić, Murgia, Lucas Leiva, Alberto, J. Lukaku – Nani, F. Caicedo.
Náhradníci: Vargić – Bastos, Parolo, Lulić, S. Milinković-Savić, Radu, Palombi.

OGC Nice: Benítez – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Walter, N. Mendy, Sneijder, Koziello, Lees-Melou – Pléa.
Náhradníci: Clementia – Tameze, Balotelli, Burner, Lusamba, M. Sarr, Makengo.

Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado Rodríguez, Sobrino (všichni ESP).
V prvním vzájemném zápasu, který se hrál na stadionu Allianz Riviera v Nice, uspěli hosté z Itálie a po obratu, jenž řídil Milinković-Savić, si připsali tři body za výhru 3:1.

Branky: 4. Balotelli (Sneijder) – 5. F. Caicedo (S. Milinković-Savić), 65. S. Milinković-Savić (F. Caicedo), 89. S. Milinković-Savić (Alberto)

OGC Nice: Cardinale – Marlon, Dante (C), Le Marchand, Jallet (88. Srarfi) – N. Mendy, Walter – Lees-Melou (71. Pléa), Sneijder, Burner – Balotelli

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, Luiz Felipe, Radu – Patric, Murgia, Di Gennaro (60. Alberto), S. Milinković-Savić, Lulić (C) – F. Caicedo (76. Lucas Leiva), Nani (60. Immobile)

Jak dopadne druhý vzájemný souboj? Zvítězí ve formě hrající Římané, kteří by prodloužili své zatím suverénní působení v Evropské lize? Nebo se naopak z úspěchu budou radovat hosté, jejichž kouč Favre slaví v den utkání své 60. narozeniny? To zjistíme pár minut po 23. hodině večerní, až španělský sudí ukončí tento atraktivní podívanou slibující zápas.
OGC Nice

Francouzský tým se naopak v tomto ročníku dost trápí. Mužstvo, jež loni na čele tabulky prohánělo věhlasnější soupeře a nakonec se probilo do evropských pohárů, je letos po 11 odehraných zápasech až na 17. místě ligové tabulky a je tedy těsně nad sestupovými příčkami.

Naopak na evropské scéně se svěřencům trenéra Luciena Favreho daří docela slušně, vyhráli dva ze tří zápasů ve skupině a jsou na druhém místě za suverénním Laziem.

Ústřední postavou mužstva z jihu Francie je bezesporu kontroverzní italský útočník Mario Balotelli, který má na kontě 5 ligových branek. Výraznými postavami je i záložník Jean Michaël Seri, který měl v létě nakročeno do Barcelony, a mladý forvard Alassane Pléa. V kádru Les Aiglons nalezneme i několik známých jmen, stoper Dante nebo záložník Wesley Sneijder rovněž působí v mužstvu z Allianz Riviery.
S. S. Lazio

Domácí tým se díky fantastickému začátku probil až na špičku italské ligy a stále hraje ve veliké formě. I díky tomu je momentálně na čtvrté příčce Serie A, přičemž má stejně bodů jako třetí Juventus a za vedoucí Neapolí zaostává jen o tři body.

Více než solidním způsobem rozjeli Biancocelesti i své evropské působení, když ve třech dosavadních zápasech v Evropské lize třikrát zvítězili a s 9 body a skóre 8:3 jsou v čele své skupiny o tři body právě před Nice.

Jednoznačným tahounem římských Orlů je forvard Ciro Immobile, jenž má po 11 kolech Serie A na kontě už 14 branek a 6 asistencí. Dalšími oporami mužstva kouče Simoneho Inzaghiho jsou kapitán Senad Lulić, nizozemský stoper Stefan de Vrij nebo ve veliké formě hrající srbský středopolař Sergej Milinković-Savić, o kterého se v poslední době zajímá celá řada evropských velkoklubů.
Hezký čtvrteční večer, vítejte u našeho přenosu z utkání čtvrtého kola skupinové fáze Evropské ligy UEFA. Společně se zde zaměříme na souboj prvního a druhého celku skupiny K, ve kterém Lazio Řím přivítá na svém stadionu francouzské Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.