Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lok. Moskva : FC Kodaň - 23. listopadu 2017   19:00

Lok. Moskva
Lok. Moskva
17' Farfán (Alexej Mirančuk) • 51' Farfán
2:1
(1:1)
FC Kodaň
FC Kodaň
31' Verbič  (P. Ankersen)
Lok. Moskva
Kočenkov – Vitalij Denisov, Michalik (80. Pejčinović), S. Kvěrkvelija, Ignatěv – Kolomejcev, Manuel Fernandes, Igor Denisov (C), Farfán – Anton Mirančuk (74. Tarasov), Alexej Mirančuk (90+2. Barinov).
Medveděv – Pejčinović, Kasajev, Tarasov, Éder, Barinov, Lysov.
Javier Estrada (ESP) – Miguel Martínez (ESP), Teodoro Sobrino (ESP)
Stadion Lokomotiv, Moskva
FC Kodaň
Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen – Holse (70. Pušić), Kvist (C), U. Matić (78. Kusk), Verbič – Sotiriou, Zeca.
Andersen – Høgli, Thomsen, Kusk, Roerslev, Pušić, Amankwaa.

Domácí závěr nakonec zvládli, nutno říct, že i s velkým štěstím, jelikož Verbič byl velice blízko vyrovnání. To je ale minulost a Lokomotiv si do tabulky připisuje velmi důležité 3 body. Děkuji za pozornost a zase někdy u příštího přenosu nashledanou!
Zákroky brankáře Olsena – 3.
Zákroky brankáře Kočenkova – 3
90+2'
90+2'
Poslední střídání domácích, kterým chtějí pošetřit čas. Odešel Mirančuk, přišel Barinov.
90+2'
K rohovému kopu přispěchal i brankář Olsen, žádný závar před bránou se ale nekonal.
90+1'
Tohle byla velice dobrá příležitost! Centr Ankersena našel na zadní tyči Verbiče, který nebyl trestuhodně nikým hlídán, domácí ale stihli štastně zblokovat na rohový kop!
90'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec hrací doby.
90'
Domácí se více stáhli s cílem neudělat žádnou chybu před koncem zápasu.
89'
Zápas se pomalu chýlí ke konci a hosté již moc času na vyrovnání nemají. Uvidíme kolik rozhodčí nastaví.
89'
Domácí Kočenkov zboural při výskoku svého spoluhráče Kvěrkveliju a hra je přerušena.
87'
Ve středu pole se domácí provinili proti pravidlům, hosté na nic nečekají a okamžitě rozehrávají.
87'
Tentokrát se volného kopu ujal Pusič, dopadl ale uplně stejně jako před pár minutami Verbič, míč přeletěl bránu o dobrý metr.
85'
Proti pravidlům se provinil Igor Denisov, rozhodčí bez miloti tasí žlutou kartu.
85'
Ze kteréh nic nebylo, jelikož hned první přihrávka skončila na kopačce Vavra.
84'
Denisov teď skluzem čistě sebral míč Ankersenovi a Lokomotiv se může vrhnout do útoku.
83'
Rohový kop odvrátila domácí obrana na velké vápno, kde se snažil míč z první trefit Kvist, trefil pouze tak 15 řadu za bránou moskevského stadionu.
82'
Verbič přitukl Boilesenovi, který se snažil nacentrovat míč do vápna, včasným skluzem Ignatěv odrazil na rohový kop.
81'
Fernandes se už napřahoval ke střele, k jeho překvapení pouze promáhl, jelikož se skvěle vrátil Kvist, který míč čistě vypíchnul.
80'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Taras Michalik, přichází Nemanja Pejčinović.
79'
Po rozehrání rohového kopu fauloval Luftner v souboji protihráče a Lokomotiv bude odkopávat od brány.
79'
Kusk se hned dostal k odraženému míči a vyslal střelu na bránu, ta byla ale zblokována na rohový kop.
78'
Druhé střidání hostí. Odešel Urso Matič, na jeho místo přišel Kusk, který se bude snažit rozhýbat hru Kodaně.
77'
Byl jím nejlepší hráč Kodaně v dnešním zápase Verbič, střelou obstřelil zeď, k jeho smůle šla ale přibližně metr nad bránu.
76'
Šanci na vyrovnání budou mít hosté z Kodaně, 23 metrů od vápna sestřelil Boilsena nově příchozí Tarasov. Uvidíme, kdo se ujme nadějné situace.
75'
Ke střele zpoza vápna se dostal Kvěrkvelija, pokus byl zblokovaný na rohový kop ze kterého domácí nic nevytěžili a hra se přesunula do hloubi pole.
74'
Tentokrát střídají domácí, Mirančuka střídá Tarasov. Domácí přecházejí tedy na systém s jedním útočníkem.
72'
Z protiútoku se snažil zahrozit Lokomotiv. Mirančuk poslal dobrý míč na Farfána, který již pomýšlel na hattrick, včasným vyběhnutím mu jeho plán překazil brankář Olson.
71'
Veliká šance hostů na vyrovnání! Verbič si již dnes snad počtvrté bezproblémů obešel Ignatěva a nacetroval míč do vápna, kde i s pomocí obrovské porce štěstí domácí dokázali míč vykopnout z brankové čáry!
70'
Máme tu první střídání v zápase, vyštavený Holse opuští hříště v křečích, nahrazuje ho čerstvý Pušić.
69'
Která ale nepřišla, naopak přišel faul Denisova a míče se zmocňují hosté.
68'
Míč drží domácí, trpělivě kombinují a vyčkávají na chybu soupeře.
66'
Ze kterého nebylo nic zajímavého k odraženému míči se sice dostal v podobě hlavičky Sotiriou, poslal ale pouze příjemný pozdrav brankáři Kočenkovovi.
65'
Verbič poslal dobrý balón na Zecu, ten ale na míč nedoskočil a obránce Moskvy odvrací na rohový kop.
64'
Tentokrát podobným zákrokem sestřelil Boilsen Fernandese, tentokrát rozhodčí Estrada žlutý kartónek nevytáhl.
63'
Máme tu první kartu v zápase! Dostává ji domácí Michalik, který nešetrným zákrokem sestřelil soupeře, který se skácel k zemi.
62'
Hra se nyní docela kouskuje, tentokrát si nepohlídal ofsajdovou linii Sotiriou.
60'
Ze kterého ale nic nebylo, nebo vlastně bylo, nepřesná rozehrávka a faul Fernandese.
60'
Boilsen fauloval Fernandese a domácí budou mít tedy možnost zývšit své vedení v podobě volného kopu.
57'
Verbič chtěl vyslat na útočný výlet Boilsena, tuto přihrávku by ale nechytil ani nejrychlejší muž na planetě.
55'
Kodanští se ženou za vyrovnáním, Verbič si opět obehrál Ignatěva, jako při svém prvním gólu, bohužel pro Kodaň se mu nyní střela nepovedla a Kočenkov bez problému pokus schoval do náručí.
53'
Tentokrát z volného přímého kopu zahrozila Koďan, na centr Verbiče si naskočil Lüftner, míč ale netrefil ideálně, tudíž míč přelétl o dobrý metr Kočenkovovu svatyni!
51'
Lokomotiv právě vstřelil branku!
Nakrátko rozehraným kopem poslal Fernandes načerchraný balón na malé vápno Kodaně, tam se po zmatcích nejrychleji zorientoval JEFFERSON FARFÁN, nedal Olsenovi jedinou šanci a vstřelil tak svůj druhý gól v zápase!
51'
S touto střelou měl Olsen již mnohem větší starosti! Farfán prošel jako nůž máslem obranou Kodaně a brankář měl co dělat, aby střelu vyrazil! Domácí budou rozehrávat rohový kop.
49'
Mirančuk se teď dostal ke střele zpoza vápna se kterým Olsen neměl větší problém, jelikož to byla střela né moc povedená.
47'
Míč od začátku druhé půle drží domácí, teď se snažili najít skulinku v obraně Kodaně Fernandes s Farfánem, zatažená obrana Kodaně je ale projít nenechala.
46'
Hráči se již pomalu trousí na hrací plochu, náhradníci se rozcvičují a vše spěje pomalu k druhému poločasu.
První poločas je za námí. Nabídl nám pár zajímavých situací na každé straně a poločasový výsledek 1:1 je spravedlivý.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
45+1'
45+1'
Miranchuk si narazil s Fernandesem, poté ale ztroskotal na připravné obraně Kodaně, která odvrací míč do bezpečí.
45'
První poločas bude pokračovat ještě 1 minutu, kterou rozhodčí nastavil.
44'
U rohového praporku se snažil vykombinovat Miranchuk, Boilsen si ho ale pohlídal a domácí budou tedy pouze vhazovat.
42'
Michalik se ve vzduchu střetl s Verbičem a vyžaduje si ošetření, hra je tedy přerušená a ostatní hráči toho využívají k občerstvení.
41'
Tentokrát Boilesen se z levé strany pokoušel najít hlavu některé z jeho spoluhráčů, našel pouze hlavu kodaňského Vavra.
40'
Denisov vhodil dlouhý aut do pokutového území Kodaně, jeho projektil skončil pouze na hlavě Lüftnera.
38'
Postupným útokem se snažil Lokomotiv dostat do nějaké zajímavé šance, dopadlo to tak, že byli vytlačeni a Denisov byl nucen hrát až na brankáře Kočenkova.
35'
K odražené střele se dostal Lüftner, jeho pokus pouze polechtal rukavice Kočenkova.
34'
Zeca se snažil z velkého vápna překvapit brankaře Kočenkova, k němu ale střela ani nedošla, jelikož Michalik střelu zblokoval.
33'
Centr Denisova zastavil Luftner a míče se zmocňují kodanští.
31'
Kodaň právě vstřelila branku!
Tak tohle byla paráda, Ankersen poslal centr do pokutového území, který byl moc vysoký, ale na levé straně ho získal BENJAMIN VERBIČ a krásnou zatočenou střelou do šibenice nedal brankaři šanci!
Asistence: Peter Ankersen.
30'
Mirančuk se snažil na levé straně najít Farfána, dobře postavený Ankersen ale míč odhlavičkoval a Kodaň může zaútočit.
26'
V tomto momentu hru shazuje mnoho nepřesností na obou stranách a soupeři si postupně po svých chybách vyměnují míč.
24'
Ankersen poslal krásný míč na Verbiče do vápna, ten ale po kontaktu se soupeřem padá a nic ze šance není. Po přerušení kodanští spílají sudímu kvůli spornému momentu.
22'
Matič se sám ujal exekuce přímého kopu ale trefil pouze zeď. Poté se snažil nejdříve Vermič a pak opět Matič pálit na brankáře Kočenkova, ale v obou případech trefili pouze obránce Lokomotivu.
21'
Teď budou mít hosté dobrou šanci na vyrovnání, Moskevští faulovali Matiče, cca 25 metrů od vápna.
19'
Kodaň se snaží ihned vyrovnat, k jejich smůle ale kazí základní přihrávky a jejich snaha končí ještě dříve než vlastně začala.
17'
Krásná akce domácích na jeden dotek! Fernandes poslal míč na Farfána, ten sklepl na pravou stranu Mirančukovi a vrátil míč zpět JEFFERSONOVI FARFÁNOVI, který se nemýlil a propálil Olsena!
Asistence: Alexej Mirančuk.
15'
Velká šance domácích, Fernandes si narazil se spoluhráčem ve vápně, v koncovce ale selhal, když vůbec netrefil bránu a míč skončil pomalu u rohového praporku!
13'
Překvapivou střelu vyslal Mirančuk, z pravé strany se snažil zatočit míč do levého horního rohu, míč ale přeletěl bránu o 2 metry.
12'
Miranchuk si vyměnil pár přihrávek s Fernandesem, ničeho ale hráči Moskvy nedosáhli a začínají opět od středového kruhu.
11'
Farfán se snažil přejít přes Vavra, ten ale předvedl dobrý obranný zákrok a Kodaň se zmocnila míče.
9'
Tentokrát se do šance dostal Lokomotiv, Ignatěv si skvěle zpracoval centr, střela ale již tak povedená nebyla, neměla potřebnou razanci a ani směr, trefil pouze dobře přiraveného brankaře Olsena.
7'
Ankersen poslal dlouhý nákop na Sotririoua, moskevští obránci byli ale připraveni a míč odhlavičkovávají do hloubi pole.
6'
Kvist se snažil zrychlit hru a po lajně vyslal do běhu Ankersena, přihrávka ale směřovala na paty a dánský obránce přihrávku nezastihl.
4'
Zeca se snažil prokličkovat do pokutového území soupeře, Michalik ale dobrým zákrokem tuto snahu zastavil.
3'
Kodaň drží míč na půlce Lokomotivu a trpělivě čekají na okénko v obraně soupeře.
1'
Domácí se snažili protlačit na hranici velkého vápna k zakončení, obrana Kodaně jim ale tuto snahu znemožnila.
1'
-4'
Hráči se již připravují ke vstupu na hrací plochu. Domácí budou hrát v bilých barvách, hosté mají tradiční modrou.

FK Lokomotiv Moskva: Kočenkov – Vitalij Denisov, Michalik, S. Kvěrkvelija, Ignatěv – Kolomejcev, Manuel Fernandes, Igor Denisov (C), Farfán – Anton Mirančuk, Alexej Mirančuk.
Náhradníci: Medveděv – Pejčinović, Kasajev, Tarasov, Éder, Barinov, Lysov.

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen – Holse, Kvist (C), U. Matić, Verbič – Sotiriou, Zeca.
Náhradníci: Andersen – Høgli, Thomsen, Kusk, Roerslev, Pušić, Amankwaa.

Rozhodčí: Javier Estrada (ESP) – Miguel Martínez (ESP), Teodoro Sobrino (ESP).
Poslední vzájemný zápas:

Kodaň 0:0 Lokomotiv Moskva

Kodaň: Robin Olsen, Peter Ankersen, Denis Vavro, Michael Lüftner, Nicolai Boilesen, Kasper Kusk (62. Rasmus Falk Jönsson), Ján Greguš, Zeca (86. William Kvist), Benjamin Verbič, Pieros Sotiriou, Andrija Pavlović (81. Martin Pusic)

Lokomotiv Moskva: Guilherme, Taras Mychalyk, Nemanja Pejčinović, Saba Kvirkvelia, Maciej Rybus, Vladislav Ignatjev, Igor Denisov, Dmitrij Tarasov, Manuel Fernandes, Aleksej Mirančuk (82. Anton Mirančuk), Jefferson Farfán (71. Éder)
FC Kodaň

Kodaň je před 5.kolem prozatím na prvním místě. Ve skupině ještě neprohrála s bilancí 1 výhra, kdy vyhráli doma jasně nad Zlínem 3:0 a 3 remízy 1:1 s Kodaní, 0:0 s Šerifem Tiraspol a také 0:0 s Lokomotivem Moskva. Dnešní výhra Kodaně nad Lokomotivem Moskva by Kodaň takřka jistě posunula do další fáze Evropské ligy ale nebude to mít vůbec snadné. Kodani budou chybět zranění Santader, Boilesen a Johansson. Otazník visí nad Antossonem, který se již zotavil ze svého zranění kolene.
Lokomotiv Moskva

Lokomotiv Moskva před 5.kolem je prozatím na třetí, nepostupové příčce s pěti bodovým ziskem, dnes bude chtít vyhrát, jelikož v posledním kole ztratil překvapivě všechny body na domácím hřiští proti Šerifu Tiraspol, kdy prohrál 1:2. Dále remizoval 1:1 na hřišti Tiraspolu a 0:0 na hřišti Kodaně. Jedinou výhru zaznamenal doma proti Zlínu, kterému nedal šanci a vyhrál jednoznačně 3:0. Moskvě bude chybět zraněný Guilherme ale také Čorluka, který se sice zotavil ze svého vleklého zranění achilovy šlachy, ale ještě nemá potřebnou kondici, takže s největší pravděpodobností do zápasu nezasáhne.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky. V rámci 5. kola Evropské ligy ve skupině F se proti sobě postaví Lokomotiv Moskva, který bude hrát na svém domacím stadionu Stadion Lokomotiv, a FC Kodaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.