Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Lazio - 19. října 2017   19:00

Nice
Nice
4' Balotelli (Sneijder)
1:3
(1:1)
Lazio
Lazio
5' F. Caicedo  (S. Milinković-Savić) • 65' S. Milinković-Savić  (F. Caicedo) • 89' S. Milinković-Savić  (Alberto)
Nice
Cardinale – Marlon, Dante (C), Le Marchand, Jallet (88. Srarfi) – N. Mendy, Walter – Lees-Melou (71. Pléa), Sneijder, Burner – Balotelli.
Benítez – Koziello, Lusamba, M. Sarr, Pléa, Souquet, Srarfi.
Thomson – Stewart, Stevenson (všichni Skotsko)
Allianz Riviera, Nice
Lazio
Strakoša – Bastos, Luiz Felipe, Radu – Patric, Murgia, Di Gennaro (60. Alberto), S. Milinković-Savić, Lulić (C) – F. Caicedo (76. Lucas Leiva), Nani (60. Immobile).
Vargić – Alberto, Crecco, de Vrij, Immobile, Parolo, Lucas Leiva.

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:8.
Je konec! Lazio sice předvedlo naprosto slabý výkon, který přeci jenom stačil na plný bodový zisk. Domácí sice byli povětšinu utkání aktivnější, fotbal se ale hraje na góly, kterých má víc právě italský zástupce. Lazio tak bylo úspěšnější, čímž si vytvořili tříbodový náskok právě na druhé Nice.
90+2'
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Lazio právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Hosté zahrávali rohový kop, na který si na přední tyči naskočil SERGEJ MILINKOVIČ-SAVIČ, který nedal brankáři žádnou šanci.
89'
Běží nám jedna z posledních minut. Nice se nemůže dostat do většího náporu, naopak hosté využívají rychlých protiútoků.
88'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Christophe Jallet, přichází Bassem Srarfi.
86'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
85'
Alberto byl vysunut na levém křídle, jeho snahu ale zastavil zdvižený praporek. Hráči Lazia se tak vrací na výchozí postavení.
84'
Strakoša musel opět rychle na zem. Tentokráte to zkoušel střídající Pleá, který pálil ke vzdálenější tyči. Sympatický projektil nakonec krotil hostující brankář nadvakrát.
83'
Kdepak. Ani další centr na dobře obklopeného Balloteliho neměl šancí na úspěch. Hosté nemají s těmito situacemi žádné starosti.
82'
Konečně kloudné zakončení. Walter se nemohl dívat na neschopnost svých spoluhráčů a táhlou střelou protáhl Strakošu.
81'
O územní převaze domácích hráčů vypovídá také statistické vyjádření držení míče. To říká, že Nice má míč na kopačkách dvaašedesát procent času.
80'
Na druhé straně předvedl sympatický výpad Gabarron, který se dokázal natlačit ke střele. Přízemní rána ale postrádala větší razanci.
79'
Už to vypadalo, že se Le Marchand dostane do zakončení. Před pokutovým územím ale narazil hned na dvojici protihráčů, kteří mu uzmuli balón.
78'
Žlutou kartu dostává Nampalys Mendy (OGC Nice).
77'
Marlon se dostal k míč na půlící čáře a prudkou přihrávkou otočil těžiště hry na druhou stranu. Lazio skvěle vyplňuje mezery na hřišti.
76'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Lucas Leiva.
75'
Hře chybí nějaká náhlá myšlenka, která by navíc byla úspěšně zrealizovaná. Početné množství nákopů je snadnou prací pro obranu Lazia.
74'
Ani Sneijderovi se v posledních vteřinách vůbec nedaří. Celkově je hra domácích hráčů hodně zbrklá, což hraje do karet italskému celku.
73'
K exekuci se postavil Mario Balotelli, jehož snad desátá dnešní střela skončila mimo branku. Hostující brankář kontroloval zakončení pohledem.
72'
Balotelli si tak dlouho pohrával s balónem, až byl lehce přistrčen. Tohoto nedovoleného zákroku si všiml hlavní sudí, který pochopitelně píská faul.
71'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Alassane Pléa.
70'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky, domácí hráči stále marně okupují útočnou zónu. Strakoša je delší dobu bez práce.
66'
Nice se okamžitě pokusilo o vyrovnání, Balotelliho střela zpoza šestnáctky narazila pouze do nohou protihráče. Domácí zůstávají u balónu.
65'
Aktivita přinesla kýžený úspěch! Caicedo obdržel přihrávku na hranici ofsajdu a zpětnou přihrávku nalezl dobře postaveného SERGEJE MILINKOVIČE-SAVIČE. Srbský záložník ránou z první prostřelil Cardinala.
64'
Jakoby hostující celek s příchodem dvou střídajících hráčů ožil. Momentálně táhá za kratší konec francouzský tým, který je sevřen u vlastní šestnáctky.
63'
Immobile se okamžitě zapojil do útočného výpadu svého celku, zakončení z malého vápna ale dokázal Cardinale zneškodnit. Už předtím byl avizován ofsajd.
62'
Naprosto ojedinělou střelu vyprodukoval Milinkovič-Savič, rána z jeho kopačky ale neměla gólové parametry. Cardinale okamžitě rozehrál.
61'
Na hrací plochu přišla největší hrozba hostujícího celku. Tím je ostrostřelec Immobile, který má v posledních zápasech skvělou střeleckou formu.
60'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Nani, přichází Ciro Immobile.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází David Di Gennaro, přichází Luis Alberto.
59'
I další vteřiny nabízejí jeden a ten samý obrázek. Hráči Nice si užívají balónu, který po krátkém držení posílají z nohy na nohu.
58'
K dalšímu velice pohotovému zakončení se dostal Nizozemec Sneijder, který měl za šestnáctkou hodně prostoru. Projektil nakonec skončil pouze v rukavicích.
57'
Lazio se ve druhém dějství ještě nedostalo k šestnáctce svého soupeře. I tento fakt svědčí o tom, že domácí mají výraznou územní převahu.
56'
Balotelli dnes hýři aktivitou. Kontroverzní útočník si to namířil až do šestnáctky, odkud mířil hodně nepřesně mimo branku.
55'
Je tomu skutečně tak, mladičký Francouz se po chvilkovém protažení vrátil zpět na hrací plochu. Pokračuje tak bitva jedenácti proti jedenácti.
54'
Burner nakonec sám odkulhal za postranní čáru a vypadá to, že bude pokračovat ve hře. Mezitím hráči Lazio sportovně vrátili balón.
53'
Na zeleném pažitu se nyní povaluje Burner, který si z předchozího souboje odnesl menší bolístku. Lékařský personál okamžitě přiběhl k domácímu křídelníkovi.
52'
Lees Melou dokázal obejít prvního protivníka a poté nahrát vedle stojícímu Balotellimu. Druhý jmenovaný ale odevzdal balón soupeři.
51'
Italský celek je opět až příliš pasivní. Toho chtělo využít velmi dobře hrající Sneijder, jehož rána ze střední vzdálenosti minula horní růžek.
50'
Strakoša nyní udělala obrovskou chybu, když mu míč vypadl z náruče. K němu se tak dostal Balotelli, který z úhlu pálil úplně mimo branku.
49'
Úvodní vteřiny se nesou v hodně opatrném tempu, navíc stále sledujeme poměrně vlažnou fotbalovou podívanou.
48'
Marlonova přihrávka mířila na Sneijdera, který patičkou chtěl oslovit Balotelliho. Míč z jeho kopačky byl ale příliš pomalý.
47'
Hlavní rozhodčí odstartoval také druhý poločas, rozehrávky se tentokráte chopili domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
46'
První poločas nabídl velice vyrovnanou podívanou, která přinesla hned dvě rychlé branky. Nejdříve se za domácí prosadil Balotelli, ihned z rozehrávky ale srovnal stav utkání Caicedo. Následovala hluchá pasáž, která nenabídla nic zajímavého. Jednu šanci jsme přeci jenom viděli, hostující Radu ale ztroskotal v zakončení. Druhý poločas začne zhruba ve 20:03.
45'
44'
No a moc nechybělo! Technicky dokonalý centr v podání Sneijdera nalezl hlavu Danteho, který ještě vracel míč před branku. Tam Balotellimu chybělo pár čísel k zakončení.
43'
Nejdříve si tvrdým způsobem pomohl Marlon, poté byl na zelený pažit svalen Balotelli. Standardní situace zhruba ze třiceti metrů.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Italský zástupce zahrával standardní situaci, které se zhostil Nani. Táhlá střela se odrazila od hrudi brankáře přímo k Raduovi, který z blízkosti přestřelil branku.
37'
Hosté to hodně často zkouší nakopávanými balóny za zadáky. Ani tentokráte nedošlo k přesné realizaci, Caicedo neměl nárok na zachycení míče.
36'
Nani si naběhl na levou stranu hřiště, kde byl ale přichycen v ofsajdu. Pomezní rozhodčí předvedl opravdu bystré oko.
35'
Náhle přiletěl za Danteho záda lukrativní centr, ke kterému měl Caicedo opravdu jen kousek. Cardinale ale předvedl včasné vyběhnutí.
34'
Už poměrně dlouhou dobu čekáme na jakékoliv ohrožení branky. Od obou branek už uběhlo dost času, nicméně hra se i nadále odvíjí uprostřed hřiště.
33'
Jallet si přichystal míč na svojí silnější nohu, tedy levačku. Ani tato končetina nepomohla k přesnému odcentrování.
32'
Prudký centr skončil pouze na rukavicích Cardinala, následně s k odraženému míči dostal tuším, že Gabarron, jehož dělovka skončila nad brankou.
31'
Lulić započal sympatické sólo, poté ale neadresoval Murgiovi přesnou přihrávku. Lazio i přesto zůstane u míče, bude totiž zahrávat standardku.
30'
Marlon vyslal prudkou přihrávku na Balotelliho, který si seběhl až k půlící čáře. Následna nahrávka z první skončila pouze za postranní čárou.
29'
Lazio se dokázalo dostat ke souvislejšímu držení míče, stále se jedná o náznaky, které povětšinou končí ještě před šestnáctkou.
25'
Tak tohle bylo hodně zbrklé. Dante se po krátkém rozmýšlení, kudy nakopne balón nakonec přeci jenom odhodlal ke kolmici za obranu. Ta ale byla jeho spoluhráči nepochopena.
24'
Další útočná akce po ose Mendy – Lees Melou měla za výsledkem vysunutí Balotelliho. Střela ze značného úhlu nebyla pro Strakošu ničím nebezpečná.
23'
Lees Melou si chtěl hodit míč kolem Radua, který měl rychlostní převahu. Hostující zadák ještě stačil otřít hrací předmět o nohu protihráče.
22'
Zcela neviditelný Nani si pokoušel vyměnit míč s Gabaronnem, narážečka prvního jmenovaného ale skončila pouze na hrudi Waltera.
21'
Trochu překvapivou střelou to zkoušel Gabarron, který si přichystal balón k zakončení a projektil z jeho kopačky nakonec skončil vedle vzdálenější tyče.
20'
Hostující hráči mají velké problémy přelézt vlastní polovinu. Nyní sice drží balón, avšak stále pouze na vlastní obranné půlce.
19'
Mendy se blýskl čistým odehrání míče. Ve vedení akce tak pokračoval Jallet, jehož vzdušná nabídka neoslovila Balotelliho.
18'
Nice to zkusilo rychlým nákopem za obranu, kam si sebíhal dnes již jednogólový Ballotelli. Italský ostrostřelec měl k míči hodně daleko.
17'
Gabarron obdržel přihrávku do "špeku" a jako řešení zvolil prudkou přihrávku na Caiceda. U balónu byl jako první zkušený Dante, který si se situací poradil na jedničku.
16'
Hostující celek si zatím míče moc neužívá. Lazio je v úvodu hodně zbrklé, což dokumentuje také naprosto zbytečný faul v podání Di Gennara.
15'
Nice tak logicky zahrávalo rohový kop, pro který si stačil seběhnout Strakoša. Jisté vyboxování míče nakonec skončilo až v zámezí.
14'
Velmi aktivní Sneijder oslovil Meloa, jehož centr se nesetkal s úspěšnou realizací. O několik vteřinek později to podobným způsobem zkoušel Walter.
13'
Cardinale byl zahnán do úzkých a proto musel rychle odkopnout. K míči se dostal Murgia, jehož pohotová rána skončila nad břevnem.
12'
Atraktivita utkání trochu uvadla, k vidění je poklidná kombinace mezi oběma šestnáctkama. Nice očividně nikam nespěchá.
11'
K rozehrávce se postavil sám faulovaný, tedy Sneijder. Technický pokus měl mířit kolem zdi, avšak právě vydatný val před brankou zastavil střelu.
10'
Sneijder se dokázal dostat před Di Gennara, který ho ještě stačil poslat k zemi. Domácím se naskýtá zajímavá pozice z přímého kopu.
9'
U hracího předmětu je opět francouzský tým, který to zkouší po křídlech. Marlonovi nyní nevyšel nákop na Leese Meloua.
8'
Úvodní minuty nabízejí hodně ofenzivní podívanou. Pro nezaujatého diváka jedině dobře, ještě nemáme za sebou ani deset minut a už jsme viděli dvě branky.
5'
To jsou věci, rozehrávka hostů totiž vedla k vyrovnávací brance! Křizná kolmice putovala ke Cardinalovi, který se nedohodl s Dantem a do míče stačil kopačkou sáhnout FELIPE CAICEDO. Hodně zbytečná branka.
4'
Nice právě vstřelilo branku!
Máme tu první branku dnešního střetnutí! Sneijder dostal za pokutovým územím příliš prostoru na centr, na který si naskočil MARIO BALOTELLI, na jehož hlavičku byl Strakoša krátký.
4'
Mendy režíroval hru od vlastní šestnáctky, míč poslal na Waltera, který balón vrátil pouze domácímu obránci Le Marchandovi.
3'
Oba celky mají za sebou první útočné výpady, nyní se hra odvíjí ve středu hrací plochy. Momentálně je v držení míče Nice.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, úvodní rozehrávku si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

OGC Nice: Cardinale – Marlon, Dante (C), Le Marchand, Jallet – N. Mendy, Walter – Lees-Melou, Sneijder, Burner – Balotelli.
Náhradníci: Benítez – Koziello, Lusamba, M. Sarr, Pléa, Souquet, Srarfi.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, Luiz Felipe, Radu – Patric, Murgia, Di Gennaro, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – F. Caicedo, Nani.
Náhradníci: Vargić – Alberto, Crecco, de Vrij, Immobile, Parolo, Lucas Leiva.

Rozhodčí: Thomson – Stewart, Stevenson (všichni Skotsko).
S. S. Lazio

Na druhé straně Lazio se v loňském ročníku umístilo na páté příčce italské nejvyšší soutěže, přičemž na první Juventus scházelo propastných jednadvacet bodů. Italský celek zaznamenal podobný vstup do skupiny Evropské ligy, jako jeho dnešní protivník. Úvodní střetnutí proti Vitesse se dlouho odvíjelo špatným směrem, závěrečná dvacetiminutovka nakonec zaznamenala obrat ve skóre a zisk všech bodů. Ve druhém zápase se vítězství rodilo trochu jistějším dojmem, belgický Waregem byl na favorita utkání krátký a z Itálie si odvezl prohru 2:0. Lazio se i v letošní sezóně opírá o střelecké schopnosti forvarda Cira Immobileho, který napříč všema soutěžema zatím nastřílel patnáct branek.
OGN Nice

Fotbalisté Nice se ve své domácí soutěži dostávali v posledních letech výš a výš. V loňské sezóně to dokonce vypadalo na atak mistrovského titulu, nakonec ale přišlo kolísavější období, které zaznamenalo nakonec umístění na třetí příčce. Letošní ročník má už opět sestupnou tendenci, neboť francouzskému celku patří až čtrnáctá pozice. To vše může být zapříčeněno i účastí ve skupinové fázy Evropské ligy, kde Nice zatím okupuje samotný vrchol své skupiny. Domácí tým dnešního utkání porazil v úvodním utkání belgický Waregem, který na svém stadionu utrpěl debakl 5:1. V minulém zápase se Nice předvedlo také na domácím stánku, kde pro změnu porazilo ambiciózní Vitesse pohodlně 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi OGC Nice a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.