Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Zulte-Waregem - 23. listopadu 2017   19:00

Nice
Nice
6' Balotelli  • 32' Balotelli (Pléa) • 87' Tameze (Lusamba)
3:1
(2:0)
Zulte-Waregem
81' Hamalainen
Nice
Benítez – Souquet, Burner (78. Lusamba), Dante (C), Le Marchand, Jallet – Koziello, Seri (74. Tameze), Lees-Melou – Balotelli (86. Marlon), Pléa.
Cardinale – Lusamba, Marlon, N. Mendy, Sneijder, Tameze, Walter.
Banti – Crispo, Preti (vš. ITA)
Allianz Riviera, Nice
Bostyn – Baudry, de Fauw (C), Heylen – Walsh, I. Doumbia (79. Šaponjić), Coopman, Hamalainen – De Pauw (79. Cordaro), Leya Iseka, Kastanos (46. De Sart).
Leali – Cordaro, De Sart, Šaponjić, De Smet, de Roover, Himpe.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:11.
Je dobojováno! Nice zvládlo domácí duel s Waregemem a zajistilo si postup do jarní fáze Evropské ligy! Francouzský celek vlétl do utkání jako velká voda a v 6. minutě proměnil Mario Balotelli penaltu, která byla nařízena po faulu na jeho osobu! Poté se hra trošku vyrovnala a šance si vypracoval také Waregem. Aaron Leya Iseka však v dobré pozici trefil pouze boční síť. Druhou branku přidalo Nice po půlhodině hry, kdy krásnou akci domácích završil střelou do odkryté branky Mario Balotelli ! Po přestávce se hra uklidnila a Waregem byl aktivnějším celkem. Hosté se gólu dočkali v 81. minutě, kdy se krásnou střelou z přímého kopu trefil Brian Hamalainen ! O pět minut později však výhru Nice definitivně potvrdil Adrien Tameze .
90+3'
90+2'
Waregem se sice snaží prodrat do pokutového území soupeře, jenže pozorná obrana francouzského celku působí velmi kompaktně. Duel se pouze dohrává.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Domácí fotbalisté si v tísni pomohli malou domů. Gólman Benítez poté nakopl míč na polovinu hrací plochy, kde v hlavičkovém souboji uspěl Baudry.
89'
Nice si závěr utkání užívá! Domácí se díky třetímu gólu znovu dostali na koně a kombinují v blízkosti pokutového území Waregemu. O výsledku už je zřejmě rozhodnuto.
87'
Nice právě vstřelilo branku!
Nice přidává třetí gól a rozhoduje o svém vítězství! Arnaud Lusamba se bleskovou otočkou zbavil obránce, předal míč ADRIENU TAMEZEMU, který se protáhl do pokutového území a dělovkou pod břevno nedal gólmanovi sebemenší šanci!
86'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Marlon.
85'
Domácí brankář si při předchozím zákroku znovu přivodil zranění třísla. Jasným gestem však dává najevo, že dnešní utkání dochytá!
84'
Waregem zahrával další přímý kop. Hamalainen tentokrát odcentroval na malé vápno, kam vyrazil brankář Benítez a pohotově balón vyboxoval do bezpečí.
83'
Hostujícím fotbalistům po vstřelení branky narostla křídla a Waregem nyní aktivně napadá rozehrávku domácího celku. Dante v tísni zakopl míč do autu.
81'
Waregem právě vstřelil branku!
Tak tohle byla fotbalová paráda! Nádherná střela z přímého kopu a Waregem snižuje na 2:1! BRIAN HAMALAINEN rozehrával přímý kop ze zajímavé pozice a parádní dělovkou vymetl pavučiny v horním rohu domácí branky!
80'
Jellet našel přihrávkou z autového vhazování Balotelliho. Domácí útočník svému spoluhráči ihned vrátil míč a Nice může uklidnit hru na vlastní polovině.
79'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Nill De Pauw, přichází Alessandro Cordaro.
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Idrissa Doumbia, přichází Ivan Šaponjić.
78'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Patrick Burner, přichází Arnaud Lusamba.
77'
Dante diriguje rozehrávku domácího mužstva na jeho polovině. Francouzský celek kontroluje své vedení a Waregem prakticky k ničemu nepouští.
76'
Mario Balotelli si hrudí zpracoval vysokou přihrávku na hranici pokutového území a poslal přihrávku na Patricka Burnera, který vlétl do šestnáctky, ale přestřelil branku.
75'
Domácí fanoušci odměňují Seriho za dnešní výkon hlasitým vyvoláváním jeho jména i po odchodu domácího tvůrce hry z hrací plochy.
74'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Adrien Tameze.
74'
Sandy Walsh se prosmýkl z pravého křídla do pokutového území a z ostrého úhlu odcentroval před branku. Jeho přízemní pobídku však zastavil domácí brankář.
73'
Brian Hamalainen si naběhl na krásnou zpětnou přihrávku na hranici pokutového území a vyslal technickou střelu. Jeho pokus zablokoval obětavý obránce.
71'
Mario Balotelli se na polovině hrací plochy natlačil do hlavičkového souboje, jenže obránce Waregemu si pomohl loktem. Po faulu budou rozehrávat domácí.
70'
Nice zahrávalo přímý kop za zajímavé pozice. Jean Michaël Seri vyslal centr na malé vápno, kam došel brankář Bostyn a schoval míč do rukavic.
69'
Vincent Koziello vyslal oblouček na pravé křídlo. Před rozběhnutým Burnerem vystoupal nejvýše ze všech Marvin Baudry, jež míč uklidil do autu.
68'
Davy de Fauw přenesl hru na levé křídlo, kde byl Idrissa Doumbia. Druhý jmenovaný vyzval na souboj Souqueta, ale domácí obránce byl důraznější.
67'
Domácí fotbalisté s naprostým přehledem vládnou dění na hrací ploše. Pierre Lees-Melou sprintoval za přihrávkou do pokutového území, ale brankář byl u míče jako první.
66'
Alassane Pléa chtěl bez přípravy prodloužit přihrávku do běhu Balotellimu. Italský útočník se hnal za jeho přihrávkou, ale nedokázal se natlačit před obránce.
65'
Jallet si krásně zpracoval vysokou přihrávku na pravou stranu a efektní přehazovačkou přes hlavu se zbavil obránce. Obránce Nice však nepřesně přihrál.
64'
Snad poprvé ve druhém poločase s k balónu dostal Mario Balotelli. Střelec obou branek chtěl uvolnit spoluhráče, ale Pléa se nedostal před obránce.
62'
Rohový kop nyní zahrával také Waregem. Centrovaný míč nebezpečně poskakoval na malém vápně, jenže nikdo z fotbalistů v bílém jej nedopravil do sítě!
61'
Po dalším rohovém kopu se k hlavičce tlačil stoper Dante, jenže jeho protějšek byl v hlavičkovém souboji důraznější a odhlavičkoval balón ven ze šestnáctky.
60'
Nice zahrávalo rohový kop. Jeho exekuce se ujal Jean Michaël Seri, jehož centr přiletěl na malé vápno, odkud míč obránce odhlavičkoval do autu.
59'
Domácí fanoušci také po přestávce neúnavně podporují domácí celek a ženou Nice do útoku. Domácí mužstvo však spíše vyčkává a nechává hrát Waregem.
58'
Waregem zahodil obrovskou šanci! Aaron Leya Iseka dorážel z malého vápna, jenže domácí brankář Benítez vytáhl parádní zákrok a vytěsnil míč mimo tři tyče!
57'
Arnaud Souquet bojoval o míč v blízkosti pokutového území Waregemu, jenže obránce belgického celku si před něj dal tělo a domácí obránce fauloval.
56'
Nice nyní uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Stoper Dante se pokusil o přenesení hry na levou stranu, kde byl Jallet, jež mu míč ihned vrátil.
55'
Benítez ještě zůstává v brance a vypadá to, že ještě několik minut zkusí odchytat. Domácí trenér však poslal náhradního brankáře na rozcvičku.
54'
A právě domácí brankář si při předchozím zákroku poranil tříslo. Walter Benítez už je v péči lékařů. Uvidíme, zda bude schopen dnešní duel dochytat.
53'
Aaron Leya Iseka sprintoval za přihrávkou za obranu domácího celku, jenže brankář Walter Benítez vystartoval na hranici pokutového území a míč odkopl.
52'
Idrissa Doumbia dlouho váhal s přihrávkou do pokutového území a napadající soupeř jej dokázal rozhodit. Obrana Nice zatím pracuje na jedničku.
51'
Pierre Lees-Melou se tlačil za odraženým míčem k rohovému praporku. V souboji s Baudrym si však pomohl zatažením soupeře za dres. Waegem může nadále kombinovat.
50'
Nill De Pauw roztáhl hru na levou stranu hrací plochy, nicméně Marvin Baudry si jeho pobídku nedokázal zpracovat zrovna ideálně a Souquet míč zakopl do autu.
49'
Maxime Le Marchand dlouho otálel s rozehrávkou v blízkosti pokutového území. Dotírající Aaron Leya Iseka jej překvapil a Le Marchand musel spěchat.
48'
Sandy Walsh dostal krásnou přihrávku do volného prostoru a ihned se pokusil oslovit rozběhnutého de Pauwa. Jeho oblouček ale zastavil stoper Dante.
47'
Waregem se ihned po zahájení druhé půle vydal do útoku. Akci hostů vedl střídající Julien de Sart, jenže pozorný obránce Le Marchand mu míč vypíchl.
46'
Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Julien De Sart.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka se mnohem lépe vydařila domácímu Nice! Francouzský celek vlétl do utkání jako velká voda a v 6. minutě proměnil Mario Balotelli penaltu, která byla nařízena po faulu na jeho osobu! Poté se hra trošku vyrovnala a šance si vypracoval také Waregem. Aaron Leya Iseka však v dobré pozici trefil pouze boční síť. Druhou branku přidalo Nice po půlhodině hry, kdy krásnou akci domácích završil střelou do odkryté branky Mario Balotelli ! Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45'
45'
Patrick Burner spěchal za vysokou přihrávkou na hranici pokutového území. Hostující brankář Louis Bostyn vyrazil ven z branky a balón schoval do rukavic.
44'
Sandy Walsh se v souboji u postranní čáry provinil nedovoleného zákroku, když loktem fauloval Seriho. Rozhodčí vše viděl a okamžitě odpískal nedovolený zákrok.
43'
Brian Hamalainen získal míč v souboji u postranní čáry. Krajní obránce Waregemu však nevymyslel průnikovou přihrávku a vrátil míč pouze spoluhráčům z obrany.
42'
Domácí Nice už chce dohrát první poločas bez inkasované branky. Stopeři francouzského celku rozvážně kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
41'
Alassane Pléa spěchal za dlouhou přihrávkou na hranici pokutového území Waregemu. Pléa si nepotykal se zpracováním a obránce jej od míče odstavil.
40'
Brian Hamalainen uvolnil přihrávkou podél postranní čáry de Pauwa, nicméně druhý jmenovaný si jeho pobídku špatně zpracoval a odevzdal balón soupeři.
39'
Sandy Walsh dostal moře volného prostoru na pravé straně hřiště. Záložník Waregemu poté přenesl hru na opačnou stranu a akce belgického celku vyšuměla.
38'
Arnaud Souquet uspěl v souboji na hranici pokutového území, získal odražený míč a ihned jej odkopl daleko od pokutového území domácího celku.
37'
Dante vymyslel krásnou přihrávku na polovinu soupeře. Jean Michaël Seri se s míčem bleskově otočil, jenže po analýze možností raději vrátil balón na stopery.
36'
Waregem se po delší době usadil na polovině francouzského celku. Brian Hamalainen dostal přihrávku na levou stranu, odcentroval do vápna, jenže Coopman hlavou trefil jen prostor, kde byl brankář.
35'
Další akci domácího celku táhl Jean Michaël Seri. Domácí fotbalista prošel s míčem na polovinu soupeře, ale vyslal nepřesnou přihrávku za obranu.
34'
Na stadionu panuje parádní atmosféra! Domácí fanoušci jsou s hrou domácího celku spokojení a ženou Nice vpřed pomocí hlasitého skandování.
32'
Domácí celek přidává druhou branku po nádherné akci! Jean Michaël Seri poslal krásnou přihrávku do pokutového území, na kterou si naběhl Plea, jež předložil míč před branku a MARIO BALOTELLI doklepl balón do sítě!
31'
Arnaud Souquet se poněkolikáté v utkání pokusil odcentrovat z pravé strany hrací plochy. Na jeho pobídku si brousil zuby Balotelli, jenže v souboji nepřetlačil de Fauwa.
30'
Až nyní přiletěl před branku Nice vysoký centr. Brankář Walter Benítez vyrazil ven z branky a stáhl vysokou pobídku do rukavic. Domácí mohou uklidnit hru.
29'
Davy de Fauw poslal pěknou přihrávku na pravou stranu, jenže ani nikdo z fotbalistů v bílém nebyl volný. Obě defenzívy nyní podávají parádní výkon.
28'
Mario Balotelli poslal zpětnou přihrávku na hranici pokutového území, kde byl připravený Jean Michaël Seri, jehož ránu zablokoval hned první obránce.
27'
Domácí Nice nikam nespěchá. Zadáci francouzského celku kombinují s míčem na polovině hrací plochy. Nikdo v červenočerném dresu však nehýří pohybem.
26'
Hra je přerušena! Domácí obránce Arnaud Souquet byl faulován na polovině hrací plochy a nyní zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji.
25'
Arnaud Souquet vyvezl balón na polovinu Waregemu, kde počkal na nabídku spoluhráčů, jenže místo rozběhnutého Balotelliho zvolil přihrávku na stopery.
24'
Marvin Baudry udržel míč v pokutovém území, zbavil se obránce a odcentroval na zadní tyč. Nikdo z dvojice rozběhnutých hráčů na jeho pobídku nedosáhl.
23'
Marvin Baudry dostal prudkou přihrávku na levou stranu a ihned se snažil rozběhnout Kastanose. Před řeckým fotbalistou zasáhl dobře postavený zadák.
22'
Waregem v posledních minutách zvýšil svou aktivitu a dostává se do blízkosti pokutového území. Kastanos spěchal za další přihrávkou, ale tentokrát jej předskočil Arnaud Souquet.
21'
Waregem se hnal do zajímavého protiútoku! Na krásný centr na zadní tyč si naběhl Grigoris Kastanos, ale jeho hlavičku dokázal zastavit stoper Dante!
20'
Arnaud Souquet obdržel prudkou přihrávku na pravou stranu hrací plochy. Domácí obránce se rozhodl pro centr na přední tyč, ale Walsh jeho pobídku srazil do autu.
19'
Grigoris Kastanos číhal na dlouhou přihrávku za obranu Nice. Prudkou pobídku na levé křídlo však přečetl domácí kapitán Dante, jež s přehledem rozehrál.
18'
Grigoris Kastanos se na polovině hrací plochy prodral k odraženému míči a ihned se snažil rozběhnout de Pauwa. Rozběhnutého křídelníka zajistil Jallet.
17'
Maxime Le Marchand nyní diriguje rozehrávku Nice na polovině hrací plochy. Domácí fotbalisté si znovu vyměňují krátké přihrávky a snaží se překvapit obranu soupeře.
16'
Po následném rohovém kopu fotbalisté Waregemu domácí svatyni neohrozili. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam si došel brankář Walter Benítez.
15'
Mohlo být vyrovnáno! Aaron Leya Iseka se prokličkoval do pokutového území, vypálil a jeho pokus se od Le Marchanda odrazil do boční sítě domácí branky!
14'
Až nyní se domácí celek dočkal dalšího zakončení! Patrick Burner si poslal na nádherný centr na hranici pokutového území a z voleje prověřil pozornost hostujícího brankáře.
13'
Jean Michaël Seri se ujal rovněž rozehrávky rohového kopu. Jeho centr přiletěl na přední tyč, kde se do zakončení tlačil Maxime Le Marchand, ale obránce mu nedal prostor.
12'
Nice zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Rozehrávky se ujal Jean Michaël Seri, na jehož centr si naskočil Mario Balotelli, který ale hlavičkoval nad břevno.
11'
Nice je s úvodem dnešního utkání spokojené. Domácí hráči nadále kontrolují hru a kombinují s míčem na svých kopačkách. Waregem zatím hraje hodně pasivně.
10'
Patrick Burner táhl akci domácího celku po pravé straně hrací plochy. Domácí fotbalista chtěl přihrávkou za obranu rozběhnout Balotelliho, ale de Fauw přihrávku zastavil.
9'
Dante si s přehledem poradil s napadajícím Isekou. Domácí kapitán se jej zbavil efektní patičkou a pohotově rozehrál na levou stranu, kde byl Jallet.
8'
Waregem se poprvé v utkání prokombinoval na polovinu soupeře. Sandy Walsh operoval v blízkosti pokutového území, jenže prudkým centrem nenašel nikoho v bílém.
6'
K exekuci pokutového kopu se postavil právě faulovaný MARIO BALOTELLI, který penaltu s přehledem proměnil střelou do protipohybu brankáře!
5'
Penalta! Mario Balotelli vletěl do pokutového území, kde se natlačil před brankáře a Louis Bostyn jej fauloval!
4'
Domácí Nice už je zpátky u míče. Zadáci francouzského celku si vyměňují krátké přihrávky na polovině hřiště a snaží se najít skulinku v obraně soupeře.
3'
Aktivní Mario Balotelli se s míčem dostal k postranní čáře, jenže vinou špatného zpracování musel hrát pod tlakem a balón si ukopl do autu. Waregem bude vhazovat.
2'
Mario Balotelli tentokrát roztáhl hru na levou stranu, odkud přiletěl prudký centr na hranici pokutového území. Pozorný obránce Davy de Fauw balón odhlavičkoval.
1'
Domácí fotbalisté se ihned v první minutě vydali do útoku. Mario Balotelli si navedl míč na levačku a napřáhl z dobrých dvaceti metrů. Jeho ránu hostující brankář s přehledem zastavil.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Waregem přijel do Francie v bílých dresech, zatímco Nice bude hrát v červenočerném.

OGC Nice: Benítez – Souquet, Burner, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Koziello, Seri, Lees-Melou – Balotelli, Pléa.
Náhradníci: Cardinale – Lusamba, Marlon, N. Mendy, Sneijder, Tameze, Walter.

SV Zulte-Waregem: Bostyn – Baudry, de Fauw (C), Heylen – Walsh, I. Doumbia, Coopman, Hamalainen – De Pauw, Leya Iseka, Kastanos.
Náhradníci: Leali – Cordaro, De Sart, Šaponjić, De Smet, de Roover, Himpe.

Rozhodčí: Banti – Crispo, Preti (vš. ITA).
OGC Nice

Také Nice si brousí zuby na postup do jarní fáze. Francouzský celek se sice trápí v Ligue 1, kde mu patří až sedmnáctá pozice a na sestupové příčky má pouze jednobodový náskok. V Evropské lize však vybojovalo Nice šest bodů a aktuálně je na druhé příčce. Naposledy prohrálo 1:0 na půdě Lazia, ale v domácím utkání s Vitesse si vědělo rady.
SV Zulte-Waregem

Belgický celek stále může pomýšlet na postup do jarní fáze Evropské ligy. Waregem ve čtyřech utkáních vybojoval čtyři body a aktuálně mu patří třetí pozice skupiny K. Naposledy však dokázal zvítězit na půdě Vitesse a v souboji s Nice na domácí půdě vyválčil bod. O víkendu ale nezvládl těžké utkání s Genkem a prohrál 0:1.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu Vítejte u sledování textového přenosu z Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi Nice a SV Zulte-Waregem. Výkop je stanoven na 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.