Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Östersunds FK : Zorja Luhansk - 23. listopadu 2017   19:00

Östersunds FK
41' Grečyškin(vl.) (Edwards) • 78' Ghoddos
2:0
(1:0)
Zorja Luhansk
Keita – Mukiibi, Papagiannopoulos, Pettersson, Somi (90+2. Widgren) – Edwards, Nouri (C), Bachirou – Sema, Ghoddos, Gero (86. Mensah).
Andersson – Arhin, Bergqvist, Fritzson, Hopcutt, Mensah, Widgren.
Kevin Blom – Rob van de Ven, Charles Schaap (vš. NED)
Lunin – Opanasenko, Svatok, Grečyškin, Suchockij – Charatin, Andrijevskij (62. Babenko) – Karavajev (C), Gordijenko, Gromov (46. Lunov) – Freitas de Castilho (72. Araújo da Silva).
Čuvajev – Araújo da Silva, Babenko, Čečer, Kameňuka, Lunov, Soares Damasceno.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec! Östersunds FK nakonec vyhrál 2:0 a už nyní je jisté, že se na jaře zúčastní vyřazovacích bojů Evropské ligy!
První poločas nám příliš příležitostí nepřinesl, ale nakonec jsme se gólu dočkali. Už na začátku zápasu nebezpečně vypálil Saman Ghoddos, ale hostující brankář míč vyrazil. Po celou první půli dominoval na hřišti domácí tým Östersunds, který nakonec vstřelil branku ve 41. minutě. Curtis Edwards si zpracoval skvělý centr na hranici vápna na pravé straně, kde následně vypálil ránu, kterou před bránou tečoval hostující Grečyškin a míč skončil u levé tyče.
Ve druhém poločase byli hosté aktivnější, ale v 57. minutě se ke střele dostal Mukiibi, který ovšem vypálil vedle levé tyče. V 63. minutě Ghoddos poslal skvělou ránu, ale Lunin si sní poradil. V 67. minutě vytasil Keita skvělý zákrok proti střele da Silvy. V 78. minutě ukradl míč Saman Ghoddos a krásnou ranou k levé tyči poslal domácí do vedení 2:0. Ke konci zápasu Keita vytasil další skvělý zákrok a Östersunds zvítězil 2:0.
90+4'
90+3'
Hosté se nemohou dostat do vápna, jelikož už ve středu hřiště na ně dotírají domácí hráči. Poté se k míči dostal Ken Sema, ale vypálil vedle brány.
90+2'
Střídání v týmu Östersunds FK: ze hřiště odchází Gabriel Somi, přichází Dennis Widgren.
90+2'
Östersunds si už hlídá konec zápasu a následně se hosté dopustili faulu ve středu hřiště.
90+1'
Domácí drží míč a jdou dopředu. Ken Sema nakonec přihrál míč do vápna, ale ten odkopla obrana hostů.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Nyní se hosté dostali ke střele ve vápně, ale Aly Keita opět předvedl fantastický zákrok a stále drží čisté konto!
89'
Artem Gordijenko vypálil k levé tyči, ale Keita míč viděl a vyrazil ho na rohový kop.
89'
Hostí nyní drží míč blízko vápna domácích, ale následný nákop skončil pouze na kopačce domácího obránce, který ho vykopl.
88'
S centrem z něj si domácí obrana lehce poradila.
87'
Silas Araújo da Silva se dostal ke střele zpoza vápna, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop pro Zorju.
87'
Artem Gordijenko byl v souboji příliš důrazný a rozhodčí mu odpískal faul.
86'
Střídání v týmu Östersunds FK: ze hřiště odchází Salisu Abdullhi Gero, přichází Samuel Mensah.
86'
Olexandr Karavajev se snažil procpat míč do vápna, ale nepovedlo se mu to. Následně fauloval Silas Araújo da Silva.
85'
Sema to zkusil po pravé straně, ale nakonec byl s míčem mimo hrací plochu a hosté mají autové vhazování.
84'
Hra pokračuje.
83'
Svatok sejmul domácího hráče, kterému kopl do obličeje a dostal žlutou kartu. Domácí hráč je nyní ošetřován na hřišti.
82'
Domácí se dostali k hranici vápna, ale následně jim hosté odebrali míč a jdou dopředu.
81'
Ovšem následně o něj hráči v bílých dresech přišli a míč mají na kopačkách opět domácí.
80'
Domácí se opět ženou dopředu po levé straně, ale poté míč vybojovali hosté.
79'
Babenko se provinil faulem ve středu hřiště, za který dostal žlutou kartu.
78'
Östersunds FK právě vstřelili branku!
Góóól! SAMAN GHODDOS vybojoval míč, poté se dostal k vápnu hostů odkud vypálil krásnou ránu k levé tyči a Östersunds vede už 2:0!
77'
Domácí mají autové vhazování na levé straně.
76'
Andrij Lunin musel vyběhnout z brány aby míč odkopl do bezpečí.
75'
S ním si opět poradili hosté, ale domácí mají autové vhazování.
74'
Domácí hráč se skvěle uvolnil a následně přihrál do vápna, kde si nabíhal Edwards, ale obránce Zorjy míč odkopl a následuje rohový kop pro domácí tým.
73'
Hosté mají rohový kop. Po něm se do hlavičky dostal hostující hráč, ale Keita byl připraven a míč chytil.
72'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Iury Lirio Freitas de Castilho, přichází Silas Araújo da Silva.
71'
Na levé straně nyní drží míč hosté a vybojovali autové vhazování.
70'
Hosté se menšími problémy nakonec podrželi míč a rozjíždějí novou akci.
69'
68'
Domácí se provinili faulem a na hřišti je nyní ošetřován Iury Lirio Freitas de Castilho.
67'
Iury Lirio Freitas de Castilho dostal skvělou přihrávku do vápna, po které se otočil a vypálil, ale Aly Keita vytáhl zákrok utkání a stále drží čisté konto!
67'
Fouad Bachirou podrazil Olexandra Karavajeva a rozhodčí odpískal faul.
66'
Hostující hráč se dopustil faulu ve středu hřiště a u míče budou opět domácí.
65'
Ovšem rána hostujícího hráče z přímého kopu přeletěla bránu Aly Keity.
64'
Sotirios Papagiannopoulos se dopustil faulu a Zorja má přímý kop hned u hranice domácího vápna.
63'
Z velké dálky vypálil Saman Ghoddos, ale Andrij Lunin předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop pro domácí!
63'
Gabriel Somi předal míč do středu, ale k ohrožení brány se domácí zatím nedostali.
62'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Olexandr Andrijevskij, přichází Ruslan Babenko.
61'
Nyní jdou dopředu domácí, ale Artem Gordijenko zfauloval domácího hráče.
60'
Domácí odkopli míč do bezpečí, ovšem hosté se dál snaží procpat co nejhlouběji a ohrozit bránu Keity.
59'
Po levé straně se zkoušel procpat do vápna domácí hráč, ale míč před bránu nedostal. Po chvíli Gabriel Somi nepochopil svého spoluhráče a přihrávka skončila v zámezí za bránou Lunina.
59'
Hostující obránce nic neriskoval a odkopl míč do zámezí. Následuje autové vhazování pro domácí.
58'
Hosté hrají ve druhém poločase o něco aktivněji, ale k nějakému většímu ohrožení brány se zatím nedostali.
57'
Ronald Mukiibi vypálil z dálky a rána to nebyla vůbec špatná, ovšem skončila vedle levé tyče.
57'
Ken Sema podržel míč na pravé straně a Östersunds může pokračovat v kombinaci.
56'
Nyní jsou u míče opět hosté, kteří se snaží vstřelit vyrovnávací gól, ale ztratili míč a dopředu jdou domácí.
55'
Domácí měli přímý kop, který rozehrál Edwards, ale zamířil vedle brány Lunina.
54'
Karavajev zahrál rukou a dostal žlutou kartu.
53'
Ohrožení z něj nepřišlo a následně se dopředu řítil domácí Saman Ghoddos, který byl faulován Andrijevskij a ten dostal žlutou kartu.
52'
Hosté nacentrovali do vápna z pravé strany, ale obrana Östersundsu si s ním poradila a následuje rohový kop pro Zorju.
51'
K přímému kopu se postavil Dmytro Grečyškin, ale přestřelil bránu Keity.
50'
Domácí Curtis Edwards se provinili faulem za který obdržel žlutou kartu a Rozja bude mít přímý kop z velmi slušné pozice.
49'
Hosté to zkouší po levé straně, ale do vápna se prozatím nedostali.
48'
Hostující Maxym Lunov se dostal ke střele, ale bránu vysoce přestřelil.
47'
Domácí mají přímý kop z levé strany. Ovšem ten sice skončil na hlavě domácího hráče, ale ten bránu neohrozill.
46'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Arťom Gromov, přichází Maxym Lunov.
46'

Fauly: 2:4
První poločas nám příliš příležitostí nepřinesl, ale nakonec jsme se gólu dočkali. Už na začátku zápasu nebezpečně vypálil Saman Ghoddos, ale hostující brankář míč vyrazil. Po celou první půli dominoval na hřišti domácí tým Östersunds, který nakonec vstřelil branku ve 41. minutě. Curtis Edwards si zpracoval skvělý centr na hranici vápna na pravé straně, kde následně vypálil ránu, kterou před bránou tečoval Salisu Abdullhi Gero a míč skončil u levé tyče.
45+1'
45+1'
Hosté získali míč na levé straně, ale poté o něj přišli.
45+1'
Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.
45'
Ovšem následná přihrávka na levé straně skončila v zámezí a u míče budou zpátky domácí borci.
44'
Hostům se nepodařila přihrávka na pravé straně, ale zůstanou u míče.
43'
Sotirios Papagiannopoulos se provinil faulem ve středu hřiště. Chvíli poté nebezpečně nacentrovali do vápna domácí, ale míč jim pouze proletěl na druhou stranu.
42'
U míče jsou opět domácí a kombinují od vlastní brány.
41'
Curtis Edwards si zpracoval skvělý centr na hranici vápna na pravé straně, kde následně vypálil ránu, kterou před bránou tečoval hostující hráč DMYTRO GREČYŠKIN a míč skončil u levé tyče. Östersunds se tak dostává do vedení 1:0 po vlastním gólu! Asistence: Edwards.
40'
Artem Gordijenko se ocitl před vápnem domácích, ale byl mu odpískán ofsajd, který byl velmi hraniční.
39'
Domácí obránce skvěle pokryl míč tělem až si pro něj došel domácí brankář Keita.
38'
Salisu Abdullhi Gero se provinil faulem ve středu hřiště a u míče budou hosté.
37'
S rohovým kopem si opět poradila obrana v bílém, ale u míče jsou domácí.
36'
Na pravé straně drží míč Sema a vybojoval rohový kop pro Östersunds.
35'
Domácí drží míč na půli Zorjy a vybojovali autové vhazování.
34'
Ihor Charatin má nějaký problém a je ošetřován lékaři na hřišti.
34'
Centr z pravé strany se domácím povedl dostat do vápna, po kterém se hráči Östersundsu dožadovali odpískání ruky, ale rozhodčí zůstal klidný a nechal hru pokračovat dál.
33'
Z levé strany se pokoušeli dostat míč do vápna domácí hráči, ale opět ho pouze vyhlavičkovala hostující obrana.
32'
Olexandr Karavajev vypálil ránu přibližně z pětadvacet metrů, ale Keita byl pozorný a míč chytil.
31'
Domácí obránce uhlídal míč před dotírajícím útočníkem Zorjy a pro změnu bude mít odkop od brány Aly Keita.
30'
Sema poslal centr do vápna, kterým chtěl najít Gera, to se mu sice povedlo, ale druhý zmiňovaný zamířil hlavičkou vedle brány. Následuje odkop od svatyně Lunina.
29'
Nyní se hostující hráč dopustil faulu ve středu hřiště, ale rozhodčí zatím žlutou kartu nevytáhl.
28'
Domácí prozatím dirigují tempo zápasu, ale k žádné vážnější šanci se nedostali. Do nejlepší situace se zatím dostal na začátku Saman Ghoddos, ale brankář jeho ránu vyrazil.
27'
Tak ne, nakonec Ken Sema z přímého kopu vypálil, ale jeho rána neohrozila bránu Lunina a přeletěla bránu.
26'
Spíše to ale vypadá, že domácí hráč nacentruje do vápna, kde se jeho kolegové pokusí dostat do hlavičky.
26'
Následně Dmytro Grečyškin poslal k zemi Gera a domácí budou mít přímý kop ze slibné pozice.
26'
Domácí ukořistili balón na vlastní půlce hřiště, poté byl zfaulován Saman Ghoddos ve středu hřiště.
25'
Aly Keita dostal zariskoval, když vyběhl z brány až k čáře na levé straně, kde nepřihrál přesně, ale Zorja nerozehrála autové vhazování nejrychleji a následně ztratila míč.
24'
S domácí přihrávkou do vápna si opět poradila obránce v bílém drese a odkopl míč do bezpečí.
23'
Ken Sema byl zfaulován Artem Suchockim a u míče jsou opět domácí.
22'
Hosté kombinovali na pravé straně, ale poté o míč přišli a Östersunds začíná novou kombinaci od svých stoperů.
21'
Brankáři Keitovi se výkop nepodařil a skončil pouze v zámezí. Následuje autové vhazování pro Zorju.
20'
Ken Sema to neudělal nejlépe. Dostal pěknou přihrávku na pravou stranu, ale poté váhal s centrem, nakonec ho poslal do vápna, ale ten nikoho nenašel.
19'
Ken Sema šel s míčem na hranici vápna, ale ke střele se nedostal a následně o balón přišel.
18'
Ovšem poté o něj opět přišli a domácí jdou dopředu.
18'
Nyní poprvé v zápase kombinují hosté a drží míč dýl než deset sekund.
17'
Hosté si neporadili s odkop míče, ale následně domácí lacině ztratili míč a dopředu se po pěkné přihrávce řítil Arťom Gromov, ovšem u míče byl dříve domácí brankář Aley Keita.
16'
Domácí jsou rovněž opět u míče a zkouší projít blíž k vápnu Zorjy. Nyní vybojoval Östersunds autové vhazování na pravé straně.
15'
Centr z rohu nebyl kopnut nejhůř, ale zatím ve hlavičkových soubojích ve vápně vítězí hosté.
14'
Po zblokovaném centru z levé strany následuje další rohový kop pro domácí borce.
13'
Ken Sema si navedl míč na hranici vápna, ale následně vypálil vedle brány Lunina.
12'
Ovšem následná přihrávka Zorjy nevyšla podle představ a dopředu se opět řítí domácí.
11'
Opět jsou u míče domácí, ale následná přihrávka skončila u hostů a ti bude mít poprvé v zápase delší dobu balón na svých kopačkách.
10'
Po levé straně se dostal k hranici vápna domácí hráč, který vystřelil, ale jeho rána byla zblokována přímo na kopačku dalšího domácího hráče, ten levačkou poslal míč rovněž do blokující obrany.
9'
Salisu Abdullhi Gero čekal ve vápně na míč, který k němu přiletěl, ale z otočky měl těžkou práci vystřelit a pro míč si došel brankář Andrij Lunin.
8'
Středem hřiště prošli domácí až k vápnu Zorjy a následně dostali míč před bránu Lunina, ale s ním si opět poradila obrana hostů.
7'
I s druhým rohovým kopem si borci v bílých dresech poradili, ale u míče zůstane Östersunds.
7'
Následný centr skončil pouze na hlavě hostů a následuje další rohový kop.
6'
Salisu Abdullhi Gero chtěl patičkou postrčit míč na kolegu ve vápně, ale obrana Zorjy ohrožení brány nepřipustila. Po chvíli ovšem domácí vybojovali rohový kop a pokračují v menším tlaku od úvodní minuty.
5'
Po chvíli domácí hráči trochu prohnali Somiho po levé straně, ale ten ještě stihl míč na hrací ploše a Östersunds dál pokračuje v kombinaci.
4'
U míče jsou opět domácí hráči, kteří to zkusili po pravé straně a vybojovali autové vhazování.
4'
Dnes je to zápas o vše. Pokud dnes Östersunds vyhraje zajistí si jistý postup.
3'
Z následného rohového kopu nebezpečí nepřišlo a Andrij Lunin bude mít odkop od své svatyně.
2'
Ihned na začátku zápasu se dostal ke střele zpoza vápna Saman Ghoddos, ale jeho pokus brankář Andrij Lunin vyrazil nad bránu. Následuje rohový kop.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté ze Zorjy Luhansk. Ovšem následný nákop skončil pouze u obrany domácích.
1'
Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu. Domácí hráči nastoupí v červenočerné kombinaci, zatím co hosté v bílé. Oba týmy již jsou na hřišti a za pár chvil zápas začne.

Östersunds FK: Keita – Mukiibi, Papagiannopoulos, Pettersson, Somi – Edwards, Nouri (C), Bachirou – Sema, Ghoddos, Gero.
Náhradníci: Andersson – Arhin, Bergqvist, Fritzson, Hopcutt, Mensah, Widgren.

FK Zorja Luhansk: Lunin – Opanasenko, Svatok, Grečyškin, Suchockij – Charatin, Andrijevskij – Karavajev (C), Gordijenko, Gromov – Freitas de Castilho.
Náhradníci: Čuvajev – Araújo da Silva, Babenko, Čečer, Kameňuka, Lunov, Soares Damasceno..
FK Zorja Luhansk:

Zorja se nachází na druhém místě s šesti body a skóre 3:5. V posledním utkání zavítala na půdu německé Herthy. Tam se už v 16. minutě prosadil domácí Selke. Ten přidal i branku v 73. minutě a Hertha vyhrála 2:0.

Östersunds FK:

Östersunds se v tabulce nachází na prvním místě se sedmi body a skóre 5:3. V posledním zápase zavítal na půdu Ath. Bilbaa. Tam padl pouze jeden gól a to do sítě hostů, když se v 70. minutě trefil Aduriz.

Posledních pět zápasů Östersunds FK:

Liga: Jonkopings 0:0 Östersunds
EL: Ath. Bilbao 1:0 Östersunds
Liga: Östersunds 4:1 Elfsborg
Liga: Göteborg 0:1 Östersunds
EL: Östersunds 2:2 Ath. Bilbao
V 5. kole základní fáze Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Östersunds FK a FK Zorja Luhansk. Jejich skupina J je velmi vyrovnaná a rozdíl bodů je minimální. V prvním zápase na půdě Zorjy vyhrál Östersunds 2:0. V 50. minutě otevřel skóre utkání Ghoddos a v nastaveném čase zajistil hostům výhru Gero. Hrát se bude na v Jamtkraft aréně. Tento stadion nabídne kapacitu pro 8 466 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.