Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Real Sociedad - 22. února 2018   21:05

Salcburk
Salcburk
10' Dabbur (Lainer) • 74' Valon Beriša
2:1
(1:1)
Real Sociedad
28' Navas  (Canales)
Salcburk
Walke (C) – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer – Yabo (62. Valon Beriša), Schlager, Samassékou, Haidara – Hwang Hee-chan (90. Gulbrandsen), Dabbur.
Stankovic – H. Wolf, Valon Beriša, Minamino, Gulbrandsen, Farkas, Meisl.
Karasev – Averjanov, Kalugin
Red Bull Arena, Salzburg
13 912 diváků
Rulli (77. Toño) – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, Navas, de la Bella (46. D. Llorente) – Illarramendi, Zurutuza – Januzaj, Canales, Oyarzabal – Agirretxe (C) (71. Bautista).
Toño – D. Llorente, Zubeldia, Juanmi, Bautista, Gorosabel, Guridi.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 13 912 diváků.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:20.
Je dobojováno. Domácí nakonec své těsné vedení uhájili a postupují tak do osmifinále Evropské ligy. Hosté, ač bojovali v deseti lidech po vyloučení Navase, nakonec kýženého vyrovnání nedosáhli a prodloužení si tedy nevynutili. Sledovali jsme pohledné utkání, vyhrát mohl ale pouze jeden tým, a tím dnes byl Salzburg.
90+6'
90+5'
Další zákrok si připsal hostující brankář, který zlikvidoval střelu Berishy, který na něho střílel z pravé strany pokutového území.
90+4'
Hosté to stále zkouší před domácí brankou a střílejí snad z každé pozice. Znovu se ale domácí dokázali ubránit tlaku San Sebastianu a posílají balón zase hodně daleko.
90+3'
Domácí se snaží držet míč daleko za svou polovinou. Jsou si moc dobře vědomi, že pokud by přišli o své vedení a hosté vyrovnali, muselo by dojít na nastavenou hrací dobu, což rozhodně nechtějí.
90+1'
Žlutou kartu dostává Asier Illarramendi (Real Sociedad San Sebastian).
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.
90'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hwang Hee-chan, přichází Fredrik Gulbrandsen.
89'
Další náznak šance hostů, míč ale podržel Walke a sám ho odkopne od své branky až před tu hostující a vyšle své spoluhráče znovu do útočné akce.
88'
Hosté zahrávali volný přímý kop. Jeden z domácích obránců ale dokázal míč vyrazit do bezpečí a domácí tak míří ještě do útoku.
87'
Walke nyní chytil jedovatou střelu hostů na svou hruď a podržel svůj tým a jeho vedení.
85'
Hosté se znovu snažili dostat se do pokutového území, aby se pokusili srovnat. Pokud by se jim to podařilo a už by branka nepadla, došel by zápas do prodloužení.
84'
Po nepřesné střele hostů rozehrával míč od své branky Alexander Walke a domácí tak mohou jít zase útočit.
82'
Domácí mají stále územní převahu a jen tak na svou polovinu soupeře nepouštějí. Sami naopak velmi často hrozí před brankou San Sebastianu.
81'
André Ramalho si vyskočil na vzdušný balón a nůžkami pak chtěl poslat míč za záda brankáře hostů. Ovšem to se mu nepovedlo.
80'
Schlager se dostal do pokutového území a vyslal střelu, která letěla vzduchem a za zadní čáru ji pak srazili hosté. Je tu další rohový kop pro domácí celek.
79'
Po další akci pak vybojovali rohový kop, míč po jeho zahrání ale vyboxoval hostující brankář do bezpečí a pomohl tak svému týmu.
78'
Další závar před brankou hostů. Domácí hodně ožili a nyní je jich plné hřiště.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Gerónimo Rulli, přichází Toño.
76'
Hostující brankář se zřejmě po natažení při penaltě zranil a nyní dochází k jeho ošetření. Nevypadá to s ním ale vůbec dobře.
74'
Salzburg právě vstřelil branku!
Na značku pokutového kopu si míč postavil VALON BERISHA, který poté umístil míč k pravé tyči branky Rulliho, a i když gólman hostů vystihl směr, neměl nárok. Domácí jsou tak už více přiblíženi postupu do dalšího kola play-off Evropské ligy.
73'
Hwang Hee-chan pronikl do pokutového území, byl faulován hostujícím brankářem a sudí nařizuje pokutový kop!
72'
Raúl Navas putuje předčasně do sprch. Nejprve poslal rukou k zemi Hwang Hee-chana, kterému ještě uštědřil pohlavek. Hlavní sudí proto neváhá vytáhnout žlutou kartu, která je pro Navase druhou. Následuje tak červená karta.
71'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Imanol Agirretxe, přichází Jon Bautista.
70'
Standardní situace se chopil Valon Berisha a zvolil střelu, která ale skončila jen na připravené zdi z hráčů hostů.
68'
Hwang Hee-chan procházel do blízkosti hostující branky, byl ale nečistě zastaven a následovat tak bude volný přímý kop pro Salzburg ze slibné vzdálenosti.
67'
Rulli se musel mít opět na pozoru, když vytěsnil střelu domácích a dostal míč pod svoji kontrolu. Následně pak zamířili do další akce jeho spoluhráči.
65'
Munas Dabbur v souboji o míč se soupeřem padl otřesen k zemi a je potřeba ošetření. Dabbur si zřejmě hnul se zády a nyní je už v péči lékařů za postranní čarou.
64'
Valon Berisha si vyskočil na vysoký míč a poté z toho byla další akce domácích, která ale dalším gólem neskončila.
63'
Po Schlagerově střele se opět vyznamenala obrana hostů a dokázala jeho střelu vytěsnit mimo nebezpečí. Rulli tak bude mít další odkop od své branky.
62'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Valon Beriša.
60'
Reinhold Yabo vyslal z hranice velkého vápna střelu, která poté skončila na obraně hostů. Domácím tak další tah před brankou soupeře nevyšel.
59'
O míč ale přišli ve středu hřiště a Dabbur ho poté dostal až před Rulliho. Jeho přihrávka pro Schlagera ale byla zastavena a znovu se tak pokusí o další akci hosté.
58'
Hosté zastavili další náznak akce Salzburgu a mohou tak opět proniknout před domácí branku.
57'
Mikel Oyarzabal to zkusil z pravé strany velkého vápna, jeho střela mířila k domácí brance, ovšem obránce Jérôme Junior Onguéné včas balón dostal do bezpečí.
56'
Ale nic nevymysleli a rázem se tak hra otáčí zase na opačnou stranu hřiště.
55'
Walke dostal míč po malé domů a hned poté ho odkopl zpět do hry. Domácí se tak pokusí dostat do blízkosti branky San Sebastianu a budou ji chtít zase ohrozit.
54'
Domácí stále drží nadějný postupový stav. Ale na to se spoléhat nemohou. Hosté jsou totiž chvílemi dost nebezpeční a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
53'
Ovšem ohrozit domácího brankáře se hostům nepovedlo a hráči Salzburgu tak budou znovu u míče. Už s ním operují na polovině San Sebastianu.
52'
Adnan Januzaj se snažil projít do blízkosti branky domácích, jeden z hráčů Salzburgu ho ale nedovoleně poslal k zemi a hosté mají také standardní situaci v podobě volného kopu.
51'
Domácí měli další volný přímý kop, ten rozehrál Reinhold Yabo a letící míč pak skončil jen těsně nad brankou San Sebastianu.
49'
Xaver Schlager střílel z hranice velkého vápna a střela to nebyla vůbec špatná. Míč letěl přímo na branku hostů, kde ho zlikvidoval Gerónimo Rulli a zabránil tak další nebezpečné střele domácích.
48'
Následně pak byl faulován jeden z hostů a chvíli se nehrálo. Bylo potřeba ošetření. Nyní je už vše v pořádku a hra pokračuje dále.
47'
Hosté zůstanou na polovině svého soupeře, nyní dalším útokem, který sice nebyl úspěšný, vybojovali další volný přímý kop.
46'
Llorente se hned dostal do šance před domácí brankou, když pálil z rohu velkého vápna. Domácí ale míč zakopli za postranní čáru a hosté budou mít autové vhazování.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alberto de la Bella, přichází Diego Llorente.
46'
Střely na branku: 1 – 1
Hlavní sudí nenastavil ani minutu a první poločas tohoto utkání je za námi. V něm se nejprve vedení ujali domácí hráči díky trefě Munase Dabbura. Hosté ale v osmadvacáté minutě dokázali srovnat, když se mezi tři tyče trefil Raúl Navas. Pokud by tímto výsledkem utkání i skončilo, z postupu by se radovali domácí hráči. Na to ale spoléhat nemohou. Hosté určitě ve druhé půli neprodají svou kůži lacino a pokusí se o další branku. Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45'
45'
Ale Andreas Ulmer ale poslal míč jen do připravené zdi z hráčů hostů a ti se tak okamžitě dostávají do další útočné akce na druhé straně.
44'
Další volný přímý kop pro Salzburg.
42'
A hned na to Schlagerova střela málem ohrozila branku hostů, Rulli se ale stihl vrátit zpět a míč si pak převzal do své moci, poté ho odkopl pryč od svého zařízení.
41'
Stejnou situaci měli před malým okamžikem také hosté, ti ale autové vhazování zahráli špatně a míč se dostal na kopačky domácích hráčů.
40'
Autové vhazování měli k dispozici na polovině San Sebastianu domácí hráči a poté se dostali znovu před branku hostů. K žádné střele před ní se ale nedostali.
38'
Akce vystřídala akci a v té další byli zase hráči San Sebastianu. Alberto de la Bella ovšem svou střelu, která letěla až před Walkeho branku, přetáhl.
37'
Na druhé straně pak další šanci domácích zastavili hosté a chtěli se přemístit na druhou stranu. Ale domácí jim v tom zabránili a ještě si pobyt na útočné polovině prodloužili.
36'
Další odkop od své branky tak provedl domácí brankář a poslal svůj tým do další akce.
35'
Znovu to byli hráči San Sebastianu, kteří zahrozili před brankou domácích, ale Alexander Walke nebyl ohrožen. Balón zamířil jen nad jeho branku.
33'
Hosté se opět natlačili před salzburskou branku, kde se snažil o střelu Álvaro Odriozola Arzallus, ale ten míč poslal mimo tři tyče.
31'
Dabbur po své střele, kdy nastřelil ruku soupeře, se dožadoval penalty, ale sudí rázně naznačil, že se o ni nejednalo. Dabbur poté něco ostřejšího řekl směrem k hlavnímu rozhodčímu a dostává za to žlutou kartu.
30'
Rázem hra nabrala úplně jiný spád. Hosté ožili a znovu se natlačili před branku soupeře, ale nic z toho tentokráte nebylo.
28'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno. Z rohového kopu dostal míč na hlavu po centru Canalese RAÚL NAVAS, který poté mířil přesně. Ač si domácí brankář na míč sáhl špičkou rukavic, nakonec inkasované brance nezabránil – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Sergio Canales.
26'
Januzaj se snažil uvnitř pokutového území vystřelit na domácí branku, ale na poslední chvíli nastavil svoji nohu jeden z domácích obránců a poslal míč zase mimo ohrožení vlastní branky.
25'
Z této standardní situace ovšem nezapršelo a nyní jsou u míče zase hosté, kteří už zakládají další akci a ženou se před braku domácího celku.
24'
Navas přišlápl nohu soupeři, ten se skácel s bolestivou grimasou k zemi a dostává za to žlutou kartu. Volný přímý kop pro Salzburg.
22'
Místo toho přišla další nebezpečná akce domácích. Stefan Lainer z hranice velkého vápna vyslal dloubáček na hostující branku, kde ale Rulli v pohodě pro míč doběhl a znovu ho poslal pryč.
21'
Trenér hostů už na lavičce burcuje své hráče k lepšímu výkonu, který se mu zatím zcela jistě nelíbí.
20'
Tam se nepovedla střela Dabburovi, autorovi první branky a ani brankář hostů Gerónimo Rulli neměl příliš práce. Nyní má míč ve své moci a hned ho odkopne na druhou stranu.
19'
Domácí hráči nepustili hosty na jejich polovinu. Dobře si pohlídali už střed hřiště a pak se sami vydali do další útočné akce.
18'
Po dalším náznaku akce Salzburgu se pak k míči dostali opět hosté, kteří se dostali do blízkosti domácí branky. Ale další jejich střela příliš přesnosti nepobrala.
16'
Domácí ve své převaze nepolevují a znovu se ocitli v další šanci před hostující brankou. Ovšem přízemní střela Ulmera skončila jen vedle hostující brány.
15'
Alexander Walke neměl ani nyní moc práce se střelou hostů a znovu se tak zadarmo dostal k míči, který okamžitě odkopl na opačnou stranu hřiště.
14'
André Ramalho se dostal k odraženému míči a chtěl ho trefit z voleje, ale hostující brankář byl na svém místě a jeho akci zastavil.
12'
Následoval odkop od domácí brány a do útoku se vydali zase hráči domácího celku, kteří jsou od úvodních minut hodně aktivní.
11'
Hosté se pokusili založit hned další akci, ze které by se mohli dostat k vyrovnávací brance, ovšem zblízka Navas domácího brankáře neprostřelil.
10'
Hráči Salzburgu se ujímají vedení. Krásnou akci předvedl Lainer, který míč potáhl podél pravé strany a do pokutového území pak vyslal centr, který těsně před hostujícím brankářem sklepl nabíhající MUNAS DABBUR a prostřelil Rulliho mezi nohami – 1:0. Asistence: Stefan Lainer.
9'
Žlutou kartu dostává Xaver Schlager (FC Red Bull Salzburg).
8'
Velká šance pro hosty. Uvnitř pokutového území hlavičkoval Mikel Oyarzabal a míč se snesl jen těsně nad břevno domácí brány! Moc nechybělo a hosté mohli jít do vedení.
7'
Alberto de la Bella se snažil vrátit hru před domácí branku, jeho nákop před velké vápno ale sebral jeden z obránců Salzburgu a poté nechal Walkeho znovu míč odkopnout.
6'
Ten ale hráči San Sebastianu nezahráli příliš dobře a domácí brankář tak měl jednoduchou pozici a poté odkopl míč do bezpečí.
5'
Jérôme Junior Onguéné srazil na zem soupeře a hosté tak mají k dispozici volný přímý kop z pravé strany před velkým vápnem.
3'
Imanol Agirretxe dostal přihrávku do běhu a poté se dostal až k hranici velkého vápna, kde ale svou střelu příliš přetáhl a míč skončil pouze vysoko na d domácí brankou.
2'
Nyní byli u míče zase domácí hráči a po pravé straně potáhl akce Diadie Samassékou, ale jeho přihrávka na Munase Dabbura nevyšla. Domácí tak velmi rychle ztratili míč.
1'
Hosté to hned zkoušeli před domácí brankou, ale střela Adnana Januzaje skončila mimo tři tyče.
1'

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer – Yabo, Schlager, Samassékou, Haidara – Hwang Hee-chan, Dabbur.
Náhradníci: Stankovic – H. Wolf, Valon Beriša, Minamino, Gulbrandsen, Farkas, Meisl.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, Navas, de la Bella – Illarramendi, Zurutuza – Januzaj, Canales, Oyarzabal – Agirretxe (C).
Náhradníci: Toño – D. Llorente, Zubeldia, Juanmi, Bautista, Gorosabel, Guridi.

Rozhodčí: Karasev – Averjanov, Kalugin.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Výsledek a statistiky prvního utkání

Real Sociedad – Salzburg 2:2
Branky: 57. Odriozola Arzallus (Zubeldia), 80. Januzaj – 27. Oyarzabal (vla.), 90+4. Minamino (Lainer)

Karty: 28. Rulli (RSC), 36. Illarramendi (RSC), 40. H. Moreno (RSC), 72. Prieto (RSC), 83. A. Elustondo (RSC) – 40. Hwang Hee-chan (SLZ), 60. Ramalho (SLZ), 62. Samassékou (SLZ), 74. Yabo (SLZ), 83. Dabbur (SLZ)

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:17.
Domácí tým tak má do odvety velmi dobrou pozici. Může si dovolit remizovat 0:0 a 1:1 a při takovýchto výsledcích postupuje do dalšího kola nebo samozřejmě v případě jakékoli výhry. Pokud by duel skončil stejně jako v prvním utkání, tedy 2:2, došlo by na prodloužení. Uvidíme, jak to dnes celé dopadne. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
První vzájemný zápas

První utkání, které se hrálo před týdnem na hřišti Real Sociedad San Sebastian, skončilo remízou 2:2. V prvním poločase se do vedení dostali hráči Salzburgu, když si vlastní branku vstřelil hráč San Sebastianu Oyarzabal a domácí tak museli dohánět jednobrankové manko. Ve druhé půli srovnal Odriozola a už to s domácími vypadalo lépe. Deset minut před koncem zápasu strhl vedení na stranu španělského celku Januzaj a domácí se tak mohli poprvé radovat z vedení. Radost jim ale překazil ve čtvrté minutě nastavení Minamino, jenž dokázal srovnat a Salzburg tak na hřišti soupeře vsítil dva góly, což by v konečném součtu mohlo hrát roli.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu odvety Evropské ligy ve vyřazovacích bojích a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel mezi týmy FC Red Bull Salzburg a Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.