Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Apollon Limassol : Marseille - 4. října 2018   21:00

Apollon Limassol
74' Marković (Papoulis) • 90+1' Zelaya (Papoulis)
2:2
(0:0)
Marseille
Marseille
50' Payet   • 68' Gustavo  (Payet)
Vale (C) – João Pedro, Yuste (11. Marković), Roberge, Soumah – Bru, Sachetti – Sardinero (54. Papoulis), Pereyra, Carayol (65. Maglica) – Zelaya.
Kissas – Marković, Papoulis, Stylianou, Schembri, Vasiliou, Maglica.
Harald Lechner – Andreas Heidenreich, Maximilian Kolbitsch (všichni Rakousko)
GSP - Nicosia
Marseille
Pelé – Sakaj (46. B. Sarr), Kamara, Ćaleta-Car, Amavi – Maxime López, Strootman, Gustavo (75. Sertic), Radonjić – Payet (C), Mitroglu (46. Germain).
Mandanda – Ocampos, B. Sarr, Rocchia, Sertic, Hubočan, Germain.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:20.
Tři nastavené minuty ve druhém poločase jsou minulostí. Marseille si z půdy kyperského Limassolu odváží zpět do Francie pouze bod za remízu 2:2.

Marseille v úvodu první půle drželo balon, ale k výraznějším šancím se ne a ne dostat. Nakonec po Payetově centru od rohového praporku nebezpečně zakončoval Luiz Gustavo, ale jeho tečovaná střela šla jen do prostoru, kde byl Bruno Vale. Podobně se dostal ke střele také na druhé straně Pereyra, ale míč se od obránců odrazil jen mimo hru. Již v jedenácté minutě musel trávník opustit Héctor Yuste, kterého ve stoperské dvojicí Limassolu nahradil Saša Marković. Ve druhém poločase se ale děly věci. Brzy po návratu ze šatem se prosadil parádním průnikem Dimitri Payet. Když po více než hodině hry přidal druhou branku Marseille Luiz Gustavo, tak se zdálo, že již Limassol nenajde síly na zvrat. Opak byl pravdou. Saša Marković skvělou ránou do levého horního roku snížil a konečný stav utkání udal v první minutě nastaveného času Emilio Zelaya.
90+3'
90+3'
Marseille se snaží ještě vstřelit rozhodující branku. Tlačí na domácí celek, ale až před Valeho se nemůže dostat. Domácí s klidem kontrolují závěr druhé půle.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Apollon právě vstřelil branku!
Domácí vrhli všechny své síly do útoku a vyplatilo se! V devadesáté minutě se Limassol raduje z vyrovnání! Po zmatcích v pokutovém území se dostal k balonu EMILIO ZELAYA. Ten měl sice na zádech Kamaru, ale i tak dokázal zakončit z blízkosti přesně pod břevno. Bod je pro kyperský celek velmi blízko.
90'
Hosté si mohli pojistit tři body. Šli do velmi nadějného přečíslení, ale Payet se nechtěl zbavit míče. Před vápnem se pokoušel o kličku, ale ta mu proti Robergemu neprošla.
89'
Tlak Limassolu se stupňuje. Richard Soumah prohrál souboj se Sarrem u postranní čáry, ale Marseille už do útoku nepospíchá. Protiútoku skončil jen nepřesným pasem Lópeze.
88'
Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille).
88'
Joao Pedro si narazil na pravém kraji s Bruem. Následně přihrával pod sebe na Pereyru. Ten byl ale obsazen hned dvojicí hostujících hráčů a tak raději poslal míč znovu k obráncům.
87'
Kyperskému týmu již příliš času na srovnání skóre nezbývá. Domácí to zkoušeli po dlouhém centru od Soumaha, ale přesilu ve vápna nedokázali zužitkovat.
86'
Esteban Sachetti zkoušel najít mezi obránci střídajícího Papoulise. Ten už má na svém kontě z dnešního zápasu asistenci, ale další přesnou přihrávku tentokrát nepřidal.
85'
Kévin Bru se rozhodl překvapit hostující obranu dalekonosnou střelou. Z třiceti metrů ale poslal míč jen vysoko nad branku Yohanna Pelého.
84'
Hosté ztratili míč u půlící lajny. Naštěstí pro Francouze se včas vrátil Bouna Sarr, který alespoň uhasil protiútok Limassolu odkopem do zámezí.
83'
Zhruba poslední deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro domácí Limassol, který mohutně usiluje o srovnání stavu.
82'
Payet centroval do šestnáctky domácího celku. Ta sice nikdo z francouzského týmu neuspěl, ale Marseille se udrželo u míče v blízkosti vápna.
81'
Germain je už dobrou půlhodinu naprosto neviditelný. Nyní se ale zapojil do hry na pravé straně a vybojoval pro svůj tým autové vhazování. Marseille se tak po delší době mohlo přesunout na útočnou polovinu.
80'
Dimitri Payet je potrestán za lehký faul zezadu na Pereyru. Domácí hráč si zpracovával míč vhozený do hry zpoza postranní lajny.
79'
Marseille se nedaří uklidnit hru. Až Yohann Pelé musel odkopávat z nebezpečné pozice před vápnem. K domácí se míč rychle vrátil.
77'
Limassol teď drží francouzský celek pod tlakem. Emilio Zelaya měl na kopačce vyrovnání, ale z nadějné pozice uvnitř vápna poslal míč jen vedle pravé tyče.
76'
Domácí jsou najednou plní sil. Tentokrát centroval z pravé strany před Pelého Sachetti, ale jeho pokus našel pouze skvěle postaveného Kamaru.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází Grégory Sertic.
74'
Tak přece jen se domácí prosazují! Čeká nás dramatická čtvrthodinka! Na pravé straně se vymotal z obležení soupeřů Papoulis, který dal míč proti noze SAŠOVI MARKOVIĆOVI a ten parádní vymetl ránou zpoza vápna levý horní roh hostující branky.
72'
Limassol je více u balonu. Nyní kombinoval Joao Pedro s Papoulisem. Následně se zapojil také Soumah, ale tomu míč projel pod kopačkou až za postranní lajnu.
71'
Maxime López sice dopravil míč potřetí do sítě, ale ještě před tím byl pískán ofsajd. Domácí si tak mohli oddechnout, ale stále prohrávají o dva góly.
70'
Kyperský celek se zkouší ještě nadechnout ke zdramatizování utkání. Pedro si nabíhal na pravé straně, zkoušel centrovat, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
68'
Marseille právě vstřelilo branku!
Limassol mohl před několika sekundami srovnat krok. To se nestalo a tak přichází trest! Payet přiťukl míč LUIZI GUSTAVOVI, který si udělal dva kroky k brance a parádní střelou levou nohou umístil míč k tyči. Bruno Vale se jen marně natahoval.
67'
Stoprocentní šance Limassolu! Po přetaženém centru byl zcela sám u zadní tyče Fotis Papoulis, ale hlavičkou z blízkosti našel pouze bránícího Kamaru.
66'
Už už to vypadalo, že by se domácí mohli prodrat až do vápna. Konkrétně Pereyra si narazil s Zelayou, ale ke střele přes bránícího Kamaru nedošlo.
65'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Mustapha Carayol, přichází Anton Maglica.
65'
Marseille znovu polevuje v aktivitě směrem dopředu. Domácí se daří delší dobu držet balon pod kontrolou, ale stále jsou daleko od vápna hostů.
64'
Domácí se navíc naskytla rozehrávka na pětatřiceti metrech od branky Marseille. Bruova dělovka však skončila pouze v obranné zdi.
62'
Boubacar Kamara je také potrestán žlutou kartou po tvrdém hlavičkovém souboji s Pereyrou. Domácí záložník se ale brzy po nárazu zvedl z trávníku.
62'
Emilio Zelaya zkoušel z prvního doteku vysunout Papoulise. Ten si ale míč zpracoval pouze rukou a to rozhodčímu neuniklo.
61'
Hosté si s klidem vyměňují krátké přihrávky na levém kraji. Od Amaviho se balon přesunul k Germainovi, který ale v rychlostním souboji s Pedrem prohrál.
60'
Po hodině hry vede Marseille na trávníku Limassolu o jednu branku. Postupem času se začíná projevovat kvalita obou celků.
59'
Faulem se provinil také hostující Jordan Amavi. Domácí se pokusili překvapit soupeře rychlou rozehrávkou, ale míč se znovu dostal pouze k Pelému.
58'
Domácí se sice přesunuli do vápna Marseille, ale tam se po několika odrazech dokutálel míč jen do rukavic připraveného brankáře Yohanna Pelého.
57'
Fotis Papoulis si na trávníku uvedl průpovídkami k rozhodčímu za které je potrestán žlutou kartou.
57'
Fanouškům Limassolu se nelíbí domácí pasivita. Nyní vysvobodil domácí hráče až faul napadajícího Luize Gustava. Následná rozehrávka však skončila po až u Pelého.
55'
Limassol sice drží balon, ale nemůže se s ním dostat ani přes první val hostujícího celku. Do rozehrávky se musel několikrát zapojit i brankář Bruno Vale.
54'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Adrián Sardinero, přichází Fotis Papoulis.
54'
Domácí jsou i nadále pasivní při zdlouhavé rozehrávce Marseille. Gustavo sice neměl komu nahrát, ale protože byl sám mohl si míč nechat pro sebe několik sekund.
53'
Aktivita Marseille pokračuje. Nyní měl ale na druhé straně našlápnuto Zelaye společně s Carayolem. Ani jeden se však k zakončení nedostal.
52'
Domácí jsou zaskočeni inkasovanou brankou. Před Germainem až na poslední chvíli odkopával balon dál od domácího vápna Roberge.
50'
Domácím se podařilo prokombinovat střední část trávníku, poté sice Germain prohrál souboj o míč, ale ten se k němu zázračně vrátil. Před šestnáctkou byl zcela volný DIMITRI PAYET, který si ještě obhodil protihráče a poté výtečně zakončil do levého horního rohu.
50'
Bruno Vale lehce zariskoval. Při rozehrávce si nechal napadajícího Payeta dojít velmi blízko, ale nakonec jeho odkop skončil až u středové čáry.
49'
Germain společně se Strootmanem napadali agresivně rozehrávku domácích. Právě Nizozemec se provinil faulem a Marković tak mohl rozehrát z klidové pozice.
48'
Další střídající fotbalista Valere Germain získal míč pro Payeta. Ten se dral do vápna, ale ještě před ním byl čistě odzbrojen Soumahem. Následovala přetlačovaná, ale úspěšnější byli domácí.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí hráči. Ihned ale o míč přišli a střídající Bouna Sarr mohl na levé straně vhazovat.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Bouna Sarr.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kostas Mitroglu, přichází Valère Germain.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Jedna nastavená minutě je minulostí stejně tak i celý první poločas. Fotbalisté Limassolu i Marseille odcházejí do šaten při bezbrankovém skóre.

Marseille v úvodu první půle drželo balon, ale k výraznějším šancím se ne a ne dostat. Nakonec po Payetově centru od rohového praporku nebezpečně zakončoval Luiz Gustavo, ale jeho tečovaná střela šla jen do prostoru, kde byl Bruno Vale. Podobně se dostal ke střele také na druhé straně Pereyra, ale míč se od obránců odrazil jen mimo hru. Již v jedenácté minutě musel trávník opustit Héctor Yuste, kterého ve stoperské dvojicí Limassolu nahradil Saša Marković.
45+2'
45+1'
Carayol dojel skluzem po odehrání do Kamary, který se s nepříjemnou grimasou skácel k zemi. Po právu je ofenzivní záložník LImassolu potrestán žlutou kartou.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Marseille i nadále nechává hrát domácí. Kévin Bru kombinoval s Carayolem, následně vyzval do útoku Zelaye, který byl ale znovu jen v ofsajdu.
44'
Minutu před pauzou se hnal za míčem opět dvaatřicetiletý Portugalec Joao Pedro. Před krajním obráncem Limassolu stačil vyběhnout Pelé a míč ve skluzu dopravil do bezpečí.
43'
Luiz Gustavo měl čas na rozehrávku u středového kruhu. Vybral si ale jen pokrytého Mitrogla a k balonu se tak velmi lehce dostávají domácí fotbalisté.
42'
Závěr první půle patří jednoznačně domácímu celku. Pedro sice naběhl na parádní přihrávku Brua, ale nepohlídal si své ofsajdové postavení.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Limassolu se daří držet balon pod kontrolou, ale v šestnáctce chybí potřebné štěstí na odraz míče.
40'
Soumah si to namířil mezi dva obránce, ale nestačil se prodrat do šestnáctky. Následně ale pálil z nadějné pozice Pereyra, ale jeho pokus šel po teči hostujících obránců mimo.
39'
Také domácí celek měl po delší době rohový kop. Před Pelém bylo pořádně horko. Zelaya hlavičkoval prudce, ale pouze do míst, kde byl připraven brankář Marseille.
38'
Mitroglova přihrávka za obranu měla najít Radonjiće. Srbský záložník francouzského celku sice byl na správném místě, ale pas spoluhráče směřoval pouze za brankovou lajnu.
37'
S postupujícím časem se domácí dostávají více a více k balonu. Opět byl v náběhu Joao Pedro, ale Portugalcova nabídka do vápna skončila jen u Kamary s Ćaletou-Carem.
36'
Vyčkávaná pokračuje. Soumah spolupracoval při rozehrávce s Valem. Následně domácí brankář vhodil míč do hry na pravou stranu, kde ale Joao Pedro příliš daleko nedoputoval.
35'
Také Boubacar Kamara fauloval na vlastní polovině. Domácím se naskytla šance na centr do vápna, Pelé zaváhal při vyběhnutí, ale Pereyra ani Carayol toho nedokázali využít.
34'
Payet rozehrál rohový kop pouze na krátko. Ani tak se ale hostující tým do vápna nedostal. Kamara se následně provinil proti pravidlům a Limassol může rozehrávat.
33'
Limassol se tolik nevysouvá proti rozehrávce hostujícího celku. Jordan Amavi si to namířil z levé strany až do vápna, kde ho na poslední chvíli zabrzdil Joao Pedro.
32'
Teď už domácím přechod do útoku vyšel. Následný prudký centr do vápna však našel pouze připraveného Kamaru. Marseille poté příliš do protiútoku nespěchá a drží se na míči.
31'
Už už to vypadalo na nebezpečný zisk ve středu pole, ale Bru si pomohl k míči rukou a hlavní rozhodčí v dobrém postavení odpískal proti brance Limassolu.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Nyní si pomohl faulem proti Gustavovi Esteban Sachetti. I téměř u půlící lajny se pokoušel rozehrávat Payet. Míč ale velmi rychle opustil hrací plochu.
29'
Marseille se ještě drží na útočné polovině. Po Sakajovi to zkoušel z pravé strany do vápna Mitroglu, ale byl v důležitý okamžik odstrčen od míče.
28'
Kevin Strootman byl fauloval na třiceti metrech od branky kyperského celku. Bruno Vale si nechal postavit hned pětičlennou zeď. K balonu se tradičně postavil Dimitri Payet, který trefil právě hráz z domácích hráčů.
27'
Útočná akce hostujícího vznikla znovu u Luize Gustava. Brazilec si narazil se Strootmanem, následně byl v náběhu Payet, ale hostující obrana znovu obstála.
26'
Boubakar Kamara měl co dělat s útočícím Sardinerem. Nakonec to ale teprve osmnáctiletý stoper Marseille jeden na jednoho zvládl.
24'
Apollon je nyní hodně přitlačen do svého vápna. Sakaj vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. S Gustavem si dokázal narazit, ale poté otřel balon o svého soupeře Soumah a vhazovat budou také domácí.
23'
Aktivita Marseille se začínala zvyšovat. Poté ale López ztratil míč a hosté se museli zatáhnout také do obrany. Před nabíhajícím Carayolem stačil balon odkopnout Kamara.
22'
Dimitri Payet centroval před Valeho od rohového praporku. Kapitán Marseille zakroutil míč přesně k Gustavovi, který ale z ideální pozice jen nechal vyniknout domácího gólmana.
21'
Payet si došel pro balon až téměř ke středovému kruhu. Následně se do kombinace zapojil Strootman s Gustavem, ale dále než na třicet metrů od domácí branky se Marseille nedostalo.
20'
První dvacetiminutovka výraznější šanci nenabídla. Marseille sice drží balon více pod kontrolou, ale až před Bruna Valeho se ne a ne prosadit.
19'
Po několika odrazech ve středu trávníku se dostal k míči Esteban Sachetti. Zkušený Argentinec se s tím ale příliš nemazal a napálil balon jen za postranní lajnu.
18'
Zápas zatím postrádá svižnější tempo. Carayol se provinil na útočné polovině proti rozehrávajícímu Radonjićovi. Hlavní rozhodčí byl pozorný a odpískal faul.
17'
Payet si postrčil míč mezi dva obránce, chtěl mezi nimi také proskočit, ale to se kapitánu Marseille už tolik nepodařilo. K balonu se dostávají domácí fotbalisté.
16'
Marseille zkoušelo středem vykombinovat soupeře. Od Gustava putoval míč k Payetovi, ten se ještě otáčel čelem k brance, ale více už před bránícím Soumahem nestačil.
15'
Následný rohový kop Limassolu nebyl vůbec špatně rozehraný. V prostoru pokutového kopu se ocitl bez svého strážce Carayol, ale nedokázal přesně umístit svou hlavičku.
14'
Také domácí se vydali do útoku. Joao Pedro byl v dobré rychlosti na pravé straně, měl před sebou pouze posledního obránce, ale ten se mu statečně vrhnul pod nohy.
13'
Tlak Marseille stoupá. Hosté to chtěli vzít po pravém kraji, ale spolupráce Gustava se Sakajem nebyla z nejpřesnějších.
12'
Tak to je nepříjemnost pro domácí. Héctor Yuste se bez kontaktu s kýmkoliv zranil a Limassol musel již velmi brzy sáhnout ke střídání. Na trávníku se tak objevuje Saša Marković.
11'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Héctor Yuste, přichází Saša Marković.
11'
Luiz Gustavo se otáčel kolem sebe, neměl však s kým kombinovat. Ani jeden hráč Marseille nebyl v potřebném pohybu.
10'
Ve střední části trávníku byl faulován Facundo Pereyra Mitroglem. Domácí chtěli rychle rozehrát, ale rozhodčí viděl míč v pohybu a tak museli míč vrátit zpět na místo přestupku.
9'
Tlak francouzského celku pokračoval rohovým kop. Payet hledal na přední tyči Mitrogla, který byl ale pokryt hned trojicí domácích obránců. Balon se ale odrazil jen za postranní lajnu a hosté mohou pokračovat v útoku.
8'
Payet šel do zhuštěného prostoru před vápnem Limassolu. Nakonec vyzval k centru Amaviho, který ale napálil jen prvního bránícího hráče před sebou.
7'
Také od domácích přiletěl první centr zprava. Joao Petro měl prostor i čas k milimetrovému pasu, ale míč mu sklouzl po kopačce a podle toho to také dopadlo. Yohann Pelé bude vykopávat.
6'
Limassol je napadán při vlastním vápně. Nakonec odkopl balon daleko do středu trávníku Roberge. Od Lópeze se ale míč rychle vrátil k domácím obráncům.
5'
Marseille to nyní zkoušelo přes Luize Gustava. Brazilec měl sice prostor ve středu pole, ale ihned se k němu stáhl Sachetti. Následná akce pokračovala u Strootmana, ale ani nizozemský fotbalista v dresu Marseille přihrávkou za obranu neuspěl.
4'
Kamara v nouzi odehrával míč pouze za postranní lajnu. Kyperský celek zůstal na útočné polovině, ale po nepřesném vhazování mohli jít do útoku znovu jen hosté. Gustavova přihrávka na Payeta však byla vystižena.
3'
Velmi nadějná akce Marseille! Z pravé strany centroval na zadní tyč Hiroki Sakaj. Japoncova pobídka našel hlavu Kostase Mitrogla, který ale neumístil svůj pokus mezi tři tyče.
2'
Také domácí Limassol se dostal poprvé k balonu. Netrvalo to však dlouho a už znovu útočil Mitroglu. Ve spolupráci s Gustavem však neuspěl a domácí se s klidem ubránili.
1'
Rozehrávku ze středového kruhu obstarali fotbalisté francouzského Marseille. Dimitri Payet posunul míč Mitroglovi. Následně se ale musel zapojit do kombinace také brankář Pelé.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas ve skupinové fázi Evropské ligy tak může za několik málo okamžiků začít.

Apollon Limassol FC: Vale (C) – João Pedro, Yuste, Roberge, Soumah – Bru, Sachetti – Sardinero, Pereyra, Carayol – Zelaya.
Náhradníci: Kissas – Marković, Papoulis, Stylianou, Schembri, Vasiliou, Maglica.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Kamara, Ćaleta-Car, Amavi – Maxime López, Strootman, Gustavo, Radonjić – Payet (C), Mitroglu.
Náhradníci: Mandanda – Ocampos, B. Sarr, Rocchia, Sertic, Hubočan, Germain.

Rozhodčí: Harald Lechner – Andreas Heidenreich, Maximilian Kolbitsch (všichni Rakousko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se v historii spolu neutkaly, bude to tak pro ně premiéra a jedna velká neznámá.
Olympique Marseille FC (Francie)

Úplně stejně jsou na tom také hosté z Olympique Marseille, kterým také nevyšel úvodní duel ve skupině H. Na domácím hřiště totiž fotbalisté Marseille padli těsně 1:2 s Frankfurtem a dnes by rádi tuto prohru odčinili. Na hřišti soupeře se tak pokusí získat nějaké body, nejlépe však všechny tři. Ve francouzské lize je Olympique na šestém místě a v posledním odehraném kole se mu nedařilo na hřišti Lille, kde padl 0:3. O to větší mají hosté dnes tento neúspěch odčinit. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Apollon Limassol FC (Kypr)

Kyperský celek Apollon Limassol se v prvním utkání Evropské ligy ve skupině H utkal s italským Laziem Řím a na jeho hřišti padl těsně 1:2. Na svém kontě tak mají fotbalisté Apollonu nulový bodový zisk a jsou na poslední čtvrté příčce v tabulce. V lize se domácím fotbalistům zatím daří, když jsou na druhém místě kyperské ligy. Dnes by rádi před svými diváky získali první body do tabulky EL, nic jednoduchého je však nečeká.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Naplno odstartoval nový ročník Evropské ligy. Na řadě je pořádná porce utkání a jedním z nich, které budeme sledovat v tomto textovém online přenosu, je zápas mezi týmy Apollon Limassol FC (Kypr) a Olympique Marseille (Francie) ve skupině H.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.