Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Karabach - 13. prosince 2018   21:00

Arsenal
Arsenal
17' A. Lacazette (Özil)
1:0
(1:0)
Karabach
Karabach
Arsenal
E. Martínez – Jenkinson, Papastathopoulos, Koscielny (C) (72. Monreal), Maitland-Niles – Alnaní, Willock – Nketiah, Özil (83. Gilmour), Saka – A. Lacazette (63. Medley).
Iliev – Mchitarjan, Monreal, Guendouzi, Gilmour, Medley, John-Jules.
Maae – Hummelgaard, Sørensen
Emirates Stadium, Londýn
58101 diváků
Karabach
Vágner – Medveděv, Rzeźniczak (85. Ozobić), R. Sadygov (C), B. Huseynov, Guerrier – Slavčev, Garajev, Míchel (61. Abdullajev) – Madatov (75. Quintana), Zoubir.
Magomedalijev – Mammadov, Abdullajev, Quintana, Ozobić, Agolli, Dinijev.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
Je to tak. Poslední zápas ve skupině E Evropské ligy je minulostí. Domácí Arsenal udržel své vedení z prvního poločasu a dokráčel tak k další výhře. Do jarních vyřazovacích bojů této prestižní evropské soutěže tak postupuje z prvního místa. Hosté končí naopak poslední a do bojů v EL už rozhodně nezasáhnou a dnešním duelem se tak na evropské scéně rozloučili.
90+5'
90+5'
Tak ještě střela domácích, která byla zastavena obranou Karabachu a už to vypadá, že se opravdu nic nestane a zápas bude minulostí.
90+4'
Domácí operují na polovině Karabachu a už to vypadá, že se příliš nikam neženou. Vybídli tak hosty k útočné akci, která skončila velmi rychle na obraně londýnského týmu.
90+3'
Zech Medley táhl akci středem hřiště, ale dále před hostující branku se s míčem nedostal. A jdeme pomalu do poslední nastavené minuty zápasu.
90+2'
Alnaní poslal míč do pokutového území, nikdo z jeho spoluhráčů však na něj nedosáhl. Hosté tak mají odkop od své branky.
90+1'
V další šanci se zase zjevili domácí hráči, jejichž pokus byl sražen za zadní čáru. Arsenal tak má k dispozici další rohový kop.
90'
Hlavní sudí nastaví nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase ještě čtyři minuty navíc.
90'
Nakonec je v pořádku a hra pokračuje dále.
89'
Hostující brankář se však zřejmě při zákroku zranil a s bolestivou grimasou se ocitl v nefotbalové pozici na zemi. Už k němu spěchají lékaři a bude následovat jeho ošetření.
89'
Obrovská šance Arsenalu. Saka dostal přihrávku na levou stranu a levačkou pak vypálil, ovšem trefil pouze hostujícího brankáře, jenž tak zapisuje další zákrok!
88'
Abdullajev obral soupeře o míč, dostal se s ním k velkému vápnu, kde hledal centrem Guerriera, tomu ale balon prošel jen mezi nohama a rázem je tak šance Karabachu u konce.
87'
Další nepřesná střela na straně Karabachu a u míče tak jsou opět domácí hráči. V závěru utkání se tak znovu budou snažit přidat pojistku.
86'
Edward Nketiah spěchal za míčem na pravé straně, nakonec se ke střele před brankou hostů nedostal a Arsenal tak balon ztrácí.
85'
Domácí zahrávali akci z vlastní poloviny, dlouho se nemohli dostat na polovinu Karabachu. Poté se to podařilo, jejich střela na branku hostů už méně.
85'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Jakub Rzeźniczak, přichází Filip Ozobić.
84'
Zoubir byl poslán k zemi soupeřem a hosté tak zůstávají u míče a pokusí se ohrozit branku Martíneze.
83'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Charlie Gilmour.
82'
A Saka se nyní na zemi ocitl znovu. Tentokráte to ale bylo po tvrdém zákroku Garajeva, jenž za svůj prohřešek okamžitě vyfasoval od hlavního sudího vůbec první žlutou kartu zápasu.
81'
A nakonec je Saka v pořádku a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře. Ta tak pokračuje dále s míčem na kopačkách Arsenalu.
80'
Bukayo Saka se tvrdě srazil s Medvěděvem a padl k zemi. Nyní bude následovat jeho ošetření, které si okamžitě vyžádal.
79'
Sokratis Papastathopoulos se snažil vysunout spoluhráče, do souhry však vložil nohu jeden z hostujících obránců a balon tak poslal do bezpečí. Domácí se tak nemohli dostat do žádného zakončení.
78'
Nepovedlo se, hosté hráče Arsenalu o míč okradli a zamířili s ním na jejich polovinu. Domácí se tak musejí velmi rychle vracet zase zpátky do obrany.
77'
Od vlastního brankáře nyní zahrávají další útočnou akci hráči Arsenalu, kteří se pokusí znovu ohrozit branku svého soupeře.
76'
Edward Nketiah zakončil hlavou a dostal míč do branky hostů, ovšem byl v ofsajdové pasti a sudímu to neuniklo. Tudíž jeho branka nemůže platit.
75'
Z levé strany vyslal centr do pokutového území hostující Medvěděv, obrana Arsenalu však včas zakročila.
75'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Mahir Madatov, přichází Dani Quintana.
74'
Mesut Özil zahrál další rohový kop pro Arsenal, balon se dostal do pokutového území, kde ho však znovu obrana hostů odvrátila do bezpečí.
73'
Po nepřesných přihrávkách Arsenalu skončil míč na kopačkách hostů. Ovšem tam se příliš dlouho neohřál a končí tak zase u domácích.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Laurent Koscielny, přichází Nacho Monreal.
71'
Na druhé straně se hosté příliš nevyznamenali další střelou a je také avizováno střídání na domácí straně.
70'
Ten rozehrál opět Mesut Özil, jenž poslal rychlý centr do pokutového území. Znovu ho však hosté dokázali odvrátit a poslali balon daleko od své branky.
69'
Domácí se udrželi na polovině hostů a poté vybojovali další rohový kop. Stále tak budou ohrožovat hostující branku.
68'
Druhý zákrok v utkání předvedl nyní hostující brankář Vágner proti střele Saky.
67'
Další útok domácích skončil zmarem. Ale Arsenal stále drží útočnou polovinu.
66'
Rohový kop zahrál opět Mesut Özil nakrátko, přihrávka na spoluhráče následně pak nepřinesla kýžené ovoce.
65'
Bukayo Saka v pokutovém území vystřelil a jeho projektil zastavila obrana Arsenalu. Ta dostala míč za zadní čáru a následovat bude rohový kop pro londýnský celek.
64'
Domácí mají stále herní převahu, jsou více na míči, ale zatím se jim nepovedlo své těsné vedení navýšit.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Zech Medley.
61'
Abdullajev se hned zapojil do hry a byl u zrodu další hostující akce. Ta ale skončila velmi brzy. Po nepřesné střele kousek od penaltového puntíku jeden z hostů pouze promáchl.
61'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Míchel, přichází Araz Abdullajev.
60'
Mesut Özil zahrál další rohový kop, po jeho dalším nadýchaném centru do velkého vápna balon odvrátil hlavou mimo tři tyče hostující hráč.
59'
Jeho spoluhráči se nedostali příliš daleko a po zisku míče domácích hráčů se tak museli vracet zase zpátky do obrany.
58'
Lacazette nevyslal špatnou střelu, ta měla ale málo razance a brankář hostů s ní neměl sebemenší problém. Nyní tak bude balon odkopávat od své branky.
58'
Následoval tak odkop od branky Arsenalu, který se už pokouší projít na polovinu Karabachu. Tam se pokusí o navýšení svého skóre.
57'
Po něm hlavičkoval uvnitř pokutového území Wilde-Donald Guerrier, bylo to však nad branku domácího celku.
56'
Další rohový kop pro hosty.
55'
Hosté po nepřímém volném kopu z velké dálky pokračovali v útoku před domácí branku, Saka však hráč Karabachu zastavil v rozletu a poté raději zakopl balon za postranní čáru. Autové vhazování pro Karabach.
54'
Ten rozehrál Mesut Özil, na jeho centr si hlavou naskočil Sokratis Papastathopoulos, ale jeho pokus byl sražen hosty do bezpečí.
54'
Volný přímý kop pro Arsenal po faulu Wilde-Donalda Guerriera na unikajícího Nketiaha.
53'
Nketiah prošel přes obránce hostů podél zadní čáry do pokutového území, byl sice poslán k zemi soupeřem, ale o faul na penaltu se nejednalo, což razantně naznačil i hlavní rozhodčí.
52'
Bukayo Saka z levé strany unikl do velkého vápna, znovu mu míč utekl příliš před sebe. Z rodící se šance domácího celku nebylo nic a těmi, kdo bude nyní útočit, budou hosté.
51'
Následovaly však další nepřesnosti ze strany Arsenalu a poté také ztráta míče. S ním tak míří na polovinu londýnského klubu zase hosté z Karabachu.
50'
Přes zhuštěnou obranu hostů neprošli nadvakrát domácí hráči. Ale míč dokázali po chvilce vybojovat zase zpátky a znovu operují před brankou Vágnera.
49'
A dnes hodně aktivní Mesut Özil se málem dostal do samostatného úniku, ale zastavil ho ofsajd, což postrannímu sudímu neuniklo.
48'
Londýnský celek se udržel na polovině Karabachu a vybojoval autové vhazování. Po něm se míč dostal na druhou stranu velkého vápna, kde však Edward Nketiah nezakončil přesně.
47'
Až chvilku poté střílel Özil, jeho pokus ovšem zastavila pozorná obrana Karabachu.
46'
Domácí začali úvod druhého poločasu s míčem na svých kopačkách, ale ke střele před Vágnerem se nedostali.
46'
Střely na branku: 2 – 0
Sudí nenastavil ani minutu navíc a je tu konec prvního poločasu. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, poté se ale více k míči dostávali domácí hráči. A ti se dostali v sedmnácté minutě do vedení, když Alexandre Lacazette trefil z pravého rohu malého vápna míč přesně ke vzdálenější tyči. Domácí pak měli další šance, které však brankáře hostů neohrozily. Do konce první části hry se nic nestalo, a tak šli do kabin s vedením v zádech domácí. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+1'
45'
Ani z jejich akce se nic nestalo, brankář Vágner nemusel vůbec zasahovat nyní jsou to hosté, kteří otočí hru na druhý konec hřiště.
44'
Jenže skončili znovu uprostřed hřiště, kde jim balon sebrali hráči Arsenalu a ti zamířili zase zpátky před branku Karabachu.
43'
Özilova dalekonosná střela poté skončila jen u hostů a ti bleskurychle otáčejí hru na opačnou stranu.
42'
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu. Domácí stále drží jednobrankový náskok a i nyní se blíží k soupeřově brance.
41'
Bukayo Saka si na levé straně sbíhal k velkému vápnu, míč měl však na dlouhou nohu a ten skončil za zadní čárou. Následuje tak pouze odkop od hostující branky, který provede Vágner.
40'
Alnaní se chtěl dostat ke střele kus před velkým vápnem, to se mu však nepovedlo a obrana hostů ho tak k ničemu nepustila. Domácí se tak s míčem vrací na svoji polovinu a zkusí to znovu.
39'
Sokratis Papastathopoulos se snažil vysunout Mesuta Özila, agilní útočník Arsenalu však jeho přihrávku nezachytil. Nicméně domácí se stále drží na polovině Karabachu.
38'
Další rohový kop pro Arsenal. Mesut Özil ho tentokráte zahrál nakrátko ke spoluhráči, který chtěl balon poslat dále, ale přišel o něj.
37'
Další roh zahrávali domácí hráči. Znovu se jeho zahrání chopil Mesut Özil, jenž poslal centr do pokutového území, kde však Alnaní hlavičkoval jen vysoko nad branku Karabachu.
36'
Domácí stále udržují svou územní převahu, snaží se o navýšení skóre, ale dobře hrající obrana Karabachu je zatím proti.
34'
Další pokus Mesuta Özila končí mimo tři tyče. Následuje tak odkop od branky Karabachu, který provede Vágner.
33'
Mesut Özil narazil do obránce hostů a byl zastaven v možnosti průniku před hostující bránu. K míči se dostali znovu domácí, ale ke střele u hranice velkého vápna se nakonec vůbec nedostali.
32'
A z rychlé protiakce, o kterou se pokusili hráči Arsenalu, také nebylo vůbec nic. Medveděv získal míč na svou stranu a se svými spoluhráči se tak blíží k brance domácích.
31'
Série nepřesných přihrávek domácích hráčů skončila na u hostů. Ti míč získali a dokázali ho dostat za vlastní polovinu, ovšem dále to už nešlo.
30'
V ofsajdové pasti se ocitli hosté a ztrácejí tak balon. U něho jsou znovu domácí hráči a už míří na polovinu Karabachu.
29'
Ten zahrál Mesut Özil a centr nebyl povedený. Znovu dobře postavená zeď jeho pokus dostat míč na hlavu spoluhráčů, odvrátila.
28'
Wilde-Donald Guerrier nyní poslal k zemi soupeře a Arsenal bude z pravé strany zahrávat volný přímý kop.
27'
Lacazette byl sice tísněn obranou Karabachu, ale přesto se snažil zakončit. Avšak jeho pokus končí mimo tři tyče.
26'
A hned na to se hráči Karabachu procpali do blízkosti domácí branky. Martínez však nemusel zasahovat, neboť mu pomohla dobře postavená obrana.
25'
Domácí si dlouho přihrávali u velkého vápna, nakonec se ale ke střele nedostali. Poté vyrobil chybu brankář Karabachu a k němu si nabíhal Özil. Ovšem Vágner nakonec celou situaci ustál.
25'
Ten zahrál Mesut Özil, ale místo hlavy spoluhráče našel hlavu soupeře, který balon odvrátil do bezpečí. A u míče tak budou opět hosté.
24'
A vybojovali další rohový kop.
23'
Muhammad Alnaní poslal na levou stranu centr pro spoluhráče, tomu se však nepovedlo dostat balon blíže brance Karabachu. Nakonec to na druhý pokus vyšlo a domácí už operují před Vágnerem.
22'
Lacazette se dopustil faulu, když rukou srazil soupeře a vyslechl si domluvu hlavního sudího.
21'
Domácí mírně ožili a po vstřeleném gólu se opět jednoduše dostali do blízkosti hostující branky, ale zakončit přesně se jim nepodařilo.
19'
A další roh pro Karabach, tentokráte z druhé strany. Ale ani z této situace není srovnáno.
18'
Hosté se hned po inkasované brance dostali na polovinu svého soupeře, kde však Maxim Medveděv z pravé strany střílel mimo, nicméně hosté budou zahrávat rohový kop, míč někdo z domácích tečoval za zadní čáru.
17'
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení. Mesut Özil získal odražený balon, poté vysunul volného ALEXANDREA LACAZETTEHO. Ten si seběhl na pravý roh malého vápna a pravačkou zakončil přesně k protější tyči – 1:0 Asistence: Mesut Özil.
15'
Rozkouskovaná hra díky autovým vhazováním nyní pokračuje a u míče jsou domácí hráči, jenž se snaží o další útok.
14'
Aktivně hrající hosté opět získali míč a zkoušeli to střelou z dálky, leč neúspěšně. K balonu se pak dostal Damian Emiliano Martínez a odkopl ho od své branky.
13'
Série nepřesností na obou stranách, chvíli se bojovalo o míč ve středu pole, nyní už jsou u něho hráči Arsenalu a operují před brankou Karabachu.
12'
Willock střílel z hranice velkého vápna, jeho pokus byl hodně zajímavý, končí však na brankáři Vágnerovi, jenž si připisuje další zákrok.
11'
Ale domácí znovu neprošli před branku soupeře a hned na to také opět ztrácejí míč. Zatím po úvodní desetiminutovce nesledujeme příliš fotbalové krásy.
10'
Autové vhazování blíže brance Arsenalu zahrál Mesut Özil, poslal míč svým spoluhráčům a ti míří znovu do rychlé akce na opačné straně.
10'
Na druhé straně si po střele jednoho z domácích hráčů připsal první zákrok brankář Vágner a následovat bude odkop od jeho branky.
9'
Z této standardní situace však nezapršelo a hosté si berou míč.
9'
Centr Maríneze srazila obrana Karabachu za zadní čáru a Arsenal bude zahrávat rohový kop.
8'
Nketiah neměl nikoho před sebou, komu by balon přihrál a poté raději před dotěrnými hosty poslal míč dozadu na obranu Arsenalu.
7'
Alnaní poslal rychlou přihrávku na levou stranu, kde si míč sebral Bukayo Saka, ovšem ten nastavil kopačku a míč je znovu v autu.
6'
I domácí poslali míč za postranní čáru a autové vhazování provedou také hosté, kteří se vynasnaží opět dostat se na polovinu Arsenalu.
5'
Volný přímý kop pro Arsenal po faulu hostů zahrál Mesut Özil, jenž se dlouhým centrem snažil najít spoluhráče, ovšem blíže míči byla dobře postavená zeď z hráčů Karabachu. Ti zakopli míč do zámezí a následuje autové vhazování pro Arsenal.
4'
Mesut Özil si po zisku míče také nepočínal dobře a další útok Arsenalu skončil zmarem.
4'
To se mu povedlo, Muhammad Alnaní však středem hřiště neprošel přes dva hostující hráče, ti poté náznak útočné akce domácím zastavili.
3'
Následný postupný útok Karabachu ale nevyšel a londýnský celek si tak vrátil balon na své kopačky a pokouší se zase projít na polovinu Karabachu.
2'
Koscielny se dostal k míči po nepřesné střele hostů a společně s brankářem Arsenalu založil další akci. Ve středu hřiště však o míč domácí hráči zase přišli.
1'
Arsenal ale velmi brzy získal balon a postupně otočil hru. Poté střílel z velké dálky Jenkinson, ale jeho pokus skončil jen u obrany Karabachu.
1'
Hlavní rozhodčí zapískal úvod utkání, o výkop se postarali hosté a už s míčem na kopačkách míří do prvního útoku tohoto utkání.
1'
Hráči obou celků včetně rozhodčích už vstupují na hrací plochu a po zaznění oficiální hymny Evropské ligy bude moci toto utkání začít.

Arsenal FC: E. Martínez – Jenkinson, Papastathopoulos, Koscielny (C), Maitland-Niles – Alnaní, Willock – Nketiah, Özil, Saka – A. Lacazette.
Náhradníci: Iliev – Mchitarjan, Monreal, Guendouzi, Gilmour, Medley, John-Jules.

FK Karabach: Vágner – Medveděv, Rzeźniczak, R. Sadygov (C), B. Huseynov, Guerrier – Slavčev, Garajev, Míchel – Madatov, Zoubir.
Náhradníci: Magomedalijev – Mammadov, Abdullajev, Quintana, Ozobić, Agolli, Dinijev.

Rozhodčí: Maae – Hummelgaard, Sørensen.
Jak se jim dařilo...

Arsenal vybojuje první flek ve skupině, náskok před druhým Sportingem je totiž tříbodový. Londýnský celek nastřílel během pěti duelů jedenáct branek a ztratil za remízu se Sportingem jediné dva body. Naposledy Gunners vyhráli na půdě Vorskly 3:0.

Karabach čeká poslední duel ve skupinové fázi. Na půdě nejlepšího celku si tak užijí atmosféru pohárové Evropy. Ázerbájdžánský celek vybojoval tři body, ve čtvrtém kole vybojoval hubenou výhru s ukrajinskou Vorsklou 1:0.
Krásný den všem fanouškům evropského fotbalu. Arsenal v posledním kole Evropské ligy hostí Karabach. Hraje se vlastně pouze a jen z povinnosti. Londýnský celek již postoupil a Karabach nemá šanci na postup. Duel startuje ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.