Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Rennais - 4. října 2018   16:50

Astana
Astana
64' Zajnutdinov (Tomasov) • 90+1' Tomasov (Janga)
2:0
(0:0)
Rennais
Rennais
Astana
Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Zajnutdinov (75. Logviněnko), Majevski, Henrique – R. Almeida (63. Mužikov), Kabananga (72. Janga).
Mokin – Bejsebekov, Janga, Logviněnko, Malij, Murtazajev, Mužikov.
Gestranius – Aravirta, Alakare (všichni FIN)
Astana Arena, Astana
Rennais
Diallo – Zeffane, Gelin, Da Silva, Ludovic Baal (27. Bensebaini) – André (C), Poha (77. Johansson), Grenier – Bourigeaud, Niang, Siliki (68. Del Castillo).
Koubek – Bensebaini, Danzé, Del Castillo, Guitane, Johansson, H. Traoré.

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:6.
Je dobojováno! Astana si na domácí umělé trávě vyšlápla na účastníka francouzské nejvyšší soutěže a může slavit cennou výhru 2:0. Hlavně po změně stran bylo Rennes aktivnější, mělo i několik velkých šancí, jenže gólem neskončila ani jedna z nich. To kazašský klub byl mnohem efektivnější, ke dvěma gólům mu stačily dvě střely na branku.
90+4'
90+3'
Evidentní faul na Pedra Henriqueho, který dostal od Johanssona ránu do pravého boku a rozhodně nespěchá s návratem na nohy.
90+1'
Astana právě vstřelila branku!
V nastaveném čase je rozhodnuto! Janga to udělal chytře uprostřed hřiště, kde hlavou prodloužil nákop z obrany do běhu MARINA TOMASOVA. Ten našel zbytky sil a po sprintu nekompromisně zakončil pod břevno.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
90'
Ramy Bensebaini měl spoustu prostoru na levém kraji pokutového území, odkud ještě přenášel hru k vzdálenější tyči, jenže tam byl nabíhající Niang pozdě.
90'
Mužikov to zbabral při přečíslení čtyři na dva. Měl možnost přihrávat do stran, jenže to vzal na sebe a před šestnáctkou narazil do jednoho ze soupeřů.
89'
A ještě jedno napomínání. Pedro Henrique ve vzduchu udeřil Jakoba Johanssona a v posledních minutách zápasu si také bude muset dávat pozor.
88'
Další střela vůbec nesedla Bensebainimu. Jerić pak zdržoval při rozehrávce a také si prohlédl žlutou kartu.
88'
Serikžan Mužikov špatně načasoval skluz a místo míče trefil Teffaneho. O žluté kartě nemůže být sporu.
87'
Tlak Rennes výrazně sílí. Jako další to zpoza šestnáctky zkusil Grenier a Jerić musel skákat k levé tyči, aby nepustil míč do sítě.
86'
Další šance pro hosty! Del Castillovi se centr zleva příliš nepovedl, André poté ještě sklepl míč pro Bensebainiho a ten z delší vzdálenosti trefil ze svého pohledu pravou tyč!
84'
Bensebainiho centr odstartoval obrovské zmatky v obraně domácího týmu. Tečovaný míč se zpoza šestnáctky vrátil k Andrému, který zblízka zakončoval jen do ideálně postaveného gólmana! Z této střely šlo rozhodně vytěžit více.
83'
Francouzskému klubu pomalu dochází čas na vyrovnání. Od konce zápasu nás dělí zhruba deset minut, u míče jsou navíc hráči Astany.
82'
Zeffane potáhl míč po pravé straně a po narážečce se spoluhráčem opět poslal neškodný centr, který putoval k Jerićovi.
81'
Benjamin Bourigeaud o centimetry nedosáhl na nákop z hloubi pole a navíc byl v ofsajdu, takže se bude pokračovat Jerićovou rozehrávkou.
80'
Osamocený Marin Tomasov se po pravé postranní čáře přibližoval hostující brance. Nakonec mu míč utekl do autu a hrát mohou muži v černém.
79'
Niang si zabíhal za obranu, jeho spoluhráč mu dával kolmici vnějším nártem, ovšem dobrým obranným zákrokem se prezentoval výtečně hrající Aničić.
78'
André přenesl hru k pravé autové čáře na úplně volného Zeffaneho. I jeho centr však skončil v moci domácího gólmana, který uklidnil situaci.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Denis-Will Poha, přichází Jakob Johansson.
76'
Benjamin Bourigeaud si na levém křídle přehodil balón na pravačku, jenomže centr nasměroval jen do místa, kde zasáhly Jerićovy rukavice.
75'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Baktijor Zajnutdinov, přichází Jurij Logviněnko.
74'
Astana po vstřelecném gólu jenom brání. Před Niangem nyní zasáhl Majevski a nekompromisně poslal míč do zámezí.
73'
Aničić rychle dostoupil Pohu a odkopl mu balón do autu. Po něm chtěl zprava centrovat André, ale přes žlutý blok míč do vápna nedostal.
72'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Junior Kabananga, přichází Rangelo Janga.
70'
Pohův centr zprava o kousíček netrefil Bourigeauda. Míč propadl k Andrému, který to měl těžší při zpracování a nemohl uvažovat o střele z hranice vápna.
69'
Hosté získali balón po soupeřově autu z nevýhodné pozice. Bensebaini poté z první posílal míč z levé strany do vápna na Andrého, který v solidní pozici vůbec netrefil branku.
68'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Romain Del Castillo.
67'
Jenže Pedro Henrique si pomohl útočným faulem proti Gelinovi, který získal míč pro hosty.
66'
Chvíli po rozehrávce na půlící čáře fauloval Bensebaini a znovu tak probíhá stěhování národů před branku Rennes.
64'
Velká radost na kazašské půdě! Domácí tým se ve čtyřiašedesáté minutě dostává do vedení! Astana získala po dlouhém nákopu rohový kop, který zprava rozehrál Tomasov a připravil pro BAKTIJORA ZAJNUTDINOVA hlavičku, která zapadla k levé tyči. Diallo byl bez šance, neboť zůstal zkoprnělé stát.
64'
Junior Kabananga dostal centr za paty a ze slibné pozice nemohl zakončovat. Rennes po chvilce získalo míč, ale dlouho u něj nevydrželo.
63'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Richard Almeida, přichází Serikžan Mužikov.
62'
Ramy Bensebaini dlouho váhal s vhozením autu. Podle všeho se nejednalo o úmysl, ale přesto dostal žlutou kartu za zdržování.
61'
Pedro Henrique běžel do nezformované obrany. Dlouhou dobu ale nic nevymyslel a nakonec se k němu stáhlo hned několik protihráčů, kteří ho nenechali přihrát ani vystřelit.
60'
Zahrozilo také na druhé straně! Gelin odpadl ze souboje s Kabanangou, který to po přihrávce od Almeidy slušně zkusil zpoza šestnáctky a jen o pár decimetrů přestřelil Diallovu bránu.
59'
První zákrok pro Nenada Jeriće, kterého Grenier chtěl překvapit přímou střelu z téměř nulového úhlu. Domácí gólman to ale zvládl.
58'
Postnikov se tentokrát nechal obehrát Niangem, kterého kousek před velkým vápnem fauloval. Je z toho standardka z levé strany.
57'
Abdoulaye Diallo pozorně sledoval hru a doběhl si pro padající nákop z kopačky Marina Aničiće. Znovu mohou útočit hosté.
56'
Denis-Will Poha měl kolem sebe snad patnáct metrů volného prostoru. Rozhodl se tak pálit z obrovské dálky, jenže ani teď Jerićovu branku netrefil.
55'
Niang zachytil přenesení hry u půlící čáry. Po své pravici měl k dispozici Bourigeauda, jenže ještě před přihrávkou ho výborně odzbrojil Postnikov.
54'
Benjamin Bourigeaud nestihl doběhnout centr z pravé strany a míč prosvištěl až za koncovou čáru. Po výkopu brankáře vhazuje Bensebaini.
53'
Vyložená nuda to po změně stran rozhodně není. Přesto stále čekáme na první zakončení, které poletí mezi tři tyče.
52'
Menší zámek od domácích fotbalistů skončil pádem Majevského, který přímý kop z dobré pozice nezískal. Astana přesto ještě pokračuje v akci.
51'
Silikimu to dnes zatím vůbec nelepí. Teď pokazil centr z pravé strany a daroval Astaně odkop od Jerićovy brány.
50'
Poha si narazil míč s Andrém a vydal se vstříc Jerićovi. Daleko před vápnem však byl zdvojený a čistě zastaven.
49'
Po rozehrávce Greniera Rennes míč ztratilo, ale hned vzápětí dostává k dispozici další čas pro postupný útok.
48'
Dva tvrdé zákroky na hosty u půlící čáry. O oba se postaral Postnikov, který z celé situace vyvázl bez karetního napomenutí.
47'
Ani jeden z trenérů nestřídal, takže jedinou změnou zůstává vynucený příchod Bensabainiho za zraněného Ludovica Baala.
46'
Dnešní první utkání Evropské ligy toho zatím moc nenabídlo. Astana měla v úvodu trochu více ze hry, žádnou šanci si ale nevytvořila a to samé posléze platilo i o snaze Rennes, které postupně přebíralo otěže. Logicky tak trvá bezbrankový stav, za kterého odstartuje i druhý poločas.
45+3'
45+3'
Henrique byl zezadu nakopnut Zeffanem. Následovala dobrá rozehrávka Almeidy, který našel u bližší tyče Aničiće, ovšem hlavička z předklonu do branky neletěla.
45+2'
Mehdi Zeffane si všiml o něco volnějšího Silikiho, kterému adresoval balón a vybídl jej ke střele z necelých třiceti metrů. Jerić i teď mohl zůstat v naprostém klidu.
45+1'
Domácí se v deseti lidech zatáhli na obrannou polovinu a hráčům francouzského týmu se zatím nedaří proklestit si cestu k pokutovému území.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
M'Baye Niang krotil balón u praporku. V těžké pozici chtěl získat alespoň roh, jenže protihráč jeho nástřel srazil směrem do hřiště.
43'
Henrique běžel směrem k vápnu a přitom pozorně sledoval spoluhráčův nákop. Během toho trefil rukou do obličeje Gelina a rozhodčí ihned pískal faul.
42'
Almeidův centr z hloubi pole skončil u Kabanangy, který ale ztratil stabilitu a k míči se pořádně dostal až v nepalebné pozici u pravého kraje velkého vápna.
41'
Pedro Henrique nabíral rychlost při svižném přechodu do útoku. Zezadu ho zboural Grenier a může být hodně rád, že nedostal kartu.
41'
Žlutou kartu dostává M'Baye Niang (Stade Rennes FC).
40'
To už se dostáváme do samotného závěru první půle, která zatím nenabídl žádnou větší šanci. Poslední minuty už ale herně patří francouzskému Rennes.
39'
Rennes se na chvíli usadilo kousek před pokutovým územím. Nakonec z toho byla střela Bensebainiho z delší vzdálenosti, jenže branku Jeriće o velký kus minul.
38'
Další dávka emocí po konfliktu mezi Niangem a Šomkem, kteří se po sobě ohnali rukou. Sudí si tentokrát vystačil se slovním varováním.
37'
Baktijor Zajnutdinov šel pozdě do skluzu a trefil nohu Greniera, za což vyfasoval první žlutou kartu tohoto utkání.
37'
Fotbal to zatím není příliš atraktivní. Fanoušci na slušně zaplněném stadionu se přesto baví a vytváří efektní mexickou vlnu.
36'
Další nepřesnost v hostujícím podání. Niang roztahoval hru doprava, kde tušil kapitána Benjamina Andrého, ale ten byl hodně daleko od místa, kde byl potřeba.
35'
Denis-Will Poha už nestihl zachytit nepřesnou přihrávku na hrací ploše a na řadu přichází jen odkop od branky Nenada Jeriće.
34'
Aničić výborně přenesl hru k pravé postranní čáry, před kterou nabíral rychlost Rukavina, jenomže ho záhy zastavil Gelin.
33'
Zeffane neměl komu vhodit míč a musel zvolit zpátečku, po které se do kombinace zapojil i hostující brankář Abdoulaye Diallo.
32'
Astana až trestuhodně přišla o míč ihned po vlastním autu na obranné polovině. K další střele napřahoval Lea Siliki, jenže balón se mu svezl na vnější nárt a zmizel na tribuně.
31'
Bensebainiho centr byl zablokován. Stejně předtím dopadla i snaha Silikiho, který zakončoval z hranice vápna, ale trefil jenom Postnikova.
29'
Zeffane trochu prohnal Pohu, který chytal balón až u praporku a vynucený centr přetáhl přes celou šířku hřiště až do zámezí.
28'
Další zajímavý nákop do běhu Juniora Kabanangy, i on ale byl zachycen v ofsajdovém postavení.
27'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ludovic Baal, přichází Ramy Bensebaini.
26'
Pedro Henrique dostal přesný nákop na prsa. Podle pomezního sudího byl v těsném ofsajdu, a tak se žádné vzrušení před Diallem nekonalo.
25'
Rennes si musí chvíli poradit v deseti. S Baalem to podle všeho bude vážnější, nachystat se bude muset neplánované střídání.
24'
Ludovic Baal zůstal ležet na trávníku po kontaktu s Tomasovem. Diallo poslal míč do autu a následovat může ošetření.
23'
Zeffaneho dlouhý pas z pravého konce hřiště sebral Jerić a bleskově rozehrál. Na druhé straně už si chystal střelu zpoza vápna Almeida, ale Gelin ho zablokoval.
22'
Další centr přiletěl z pravé strany od Tomasova. Almeida ani Kabananga na něj ale nedosáhli a míč skončil v náruči Dialla.
21'
Almeida zleva nakopával míč do šestnáctky, kde Henrique sklepával míč před branku, ale tam už nebyl nikdo ve žlutém.
20'
Dlouhý aut z levé strany od Dmitrije Šomka Rennes odvrátilo a po chvilce odkoplo míč až k domácímu brankáři. Po faulu Andrého se však bude konat standardní situace.
19'
Dlouhá diagonála na Henriqueho znamenala pro domácí tým zisk autového vhazování, o které se postará Šomko.
18'
Zatím je to z obou stran hodně opatrné. V posledních minutách se bojuje hlavně o střed hřiště.
17'
Pedro Henrique se poctivě vrátil a narušil rozehrávku Rennes. Postnikov pak byl důrazně napadán, ale nakonec získal pro Astanu alespoň vhazování.
16'
Rukavina zakřižoval pohyb Benjamina Bourigeauda a nechal propadnout míč k Jerićovi, který z klidu vykopává.
15'
Zásah Postnikova dal hostům výhodu rohového kopu. Zleva centroval Bourigeaud, ale Majevski dostal balón do bezpečí.
14'
Útočný faul Astany. Za nakopnutí Silikiho byl potrestán Antonio Rukavina.
13'
M´Baye Niang dostal míč na osu hřiště a zkusil štěstí střelou z nějakých pětadvaceti metrů. Nasměroval ji ale nad břevno Jerićovy brány.
11'
Niang a Siliki šli podobně do jednoho balónu a ten nakonec nezkrotil ani jeden z nich. Po autu Astany však hosté opět míč získali.
10'
První náznak i od hostů. James Lea Siliki zprava centroval do ohně, ovšem tam našel jenom připravenou obranu Kazachů.
9'
Kabananga dostal od Aničiće dobrou přihrávku do běhu, kterou sám znegoval hodně nepovedeným centrem z levého křídla. Diallo vykopává.
8'
Tomasov potáhl míč po pravé straně a vytvořil další hlavičku pro Henriqueho. Znovu ale nebyla jednoduchá a Diallo zasahovat nemusel.
7'
I zleva centroval Richard Almeida, který sice našel Henriqueho, ale ten v těžké pozici nedostal míč směrem mezi tyče.
6'
Francouzký celek rohový kop ubránil. Pak ale přišel přesný pas na Kabanangu, který pro svůj tím získal i druhou standardní situaci.
5'
Po dlouhém nákopu k útočníkům Astany vznikly v obraně Rennes menší zmatky, ze kterých resultuje rohový kop.
4'
Hosté se přesunuli zleva doprava, odkud posílal dobrý centr Bourigeaud, jenže balón útočníka Nianga o pár decimetrů přeletěl.
3'
Pedro Henrique si zpracoval přihrávku k levé postranní čáře, jenže byl rychle odzbrojen a balón se opět vrátil až k brankáři Jerićovi.
2'
První útočné snahy od obou týmů k ničemu nevedly, znovu se začíná od obranné řady Astany.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v kompletně černých dresech.
1'

FC Astana: Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Zajnutdinov, Majevski, Henrique – R. Almeida, Kabananga.
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Janga, Logviněnko, Malij, Murtazajev, Mužikov.

Stade Rennes FC: Diallo – Zeffane, Gelin, Da Silva, Ludovic Baal – André (C), Poha, Grenier – Bourigeaud, Niang, Siliki.
Náhradníci: Koubek – Bensebaini, Danzé, Del Castillo, Guitane, Johansson, H. Traoré.

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare (všichni FIN).
Stade Rennes FC

Zaměstnavatel českého reprezentačního brankáře Tomáše Koubka se kvalifikoval do evropských pohárů poprvé od sezóny 2011/12, a to díky konečnému pátému místu z francouzské Ligue 1. V aktuálním ročníku to od Rennes taková sláva není, v osmi kolech vybojoval pouze dvě vítězství a s osmi body se nachází jen těsně před sestupovým pásmem. Přesvědčivý výkon svěřenci trenéra Lamouchiho nepředvedli ani v prvním hracím dnu Evropské ligy, o domácí výhře nad Jabloncem rozhodli až díky proměněné penaltě Ben Arfy z 91. minuty.
FC Astana

Domácí tým je dlouhodobým vládcem kazašské ligy, ve které je šest kol před koncem na prvním místě a díky sedmibodovému náskoku na druhé Almaty má na dosah už pátý titul v řadě. Astana měla ambice postoupit do Ligy mistrů, jenže ve třetím předkole narazila na Dinamo Záhřeb, se kterým padla 0:3. Poté měla co dělat v boji o Evropskou ligu, když o postupu přes kyperský Apoel rozhodla až v penaltách. Pořádné drama to pro kazašský klub bylo i před čtrnácti dny, kdy v Kyjevě urval bod za remízu 2:2 až díky brance Murtazajeva z páté minuty nastavení.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého hracího dne Evropské ligy. Tradičně nabitý program odstartuje střetnutí mezi Astanou a Rennes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.