Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : FC Kodaň - 4. října 2018   18:55

Bordeaux
Bordeaux
84' Sankharé (Cornelius)
1:2
(0:1)
FC Kodaň
FC Kodaň
42' Sotiriou  (Greguš) • 90+2' Skov  (Falk)
Bordeaux
Costil (C) – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager (78. Tchouaméni), Sankharé, Otávio – Kalu, Briand (62. Cornelius), Kamano (63. Karamoh).
Poussin – Karamoh, Cornelius, Jovanović, Tchouaméni, Plašil, Sabaly.
Reinshreiber – Krasikow, Mozes (vš. IZR)
Matmut Atlantique, Bordeaux, Francie
FC Kodaň
Andersen – P. Ankersen, Papagiannopoulos (86. Vavro), Bjelland, Boilesen – Zeca (C), Greguš, Kvist, Thomsen (70. Falk) – Sotiriou, N'Doye.
Joronen – Bengtsson, Kodro, Vavro, Holse, Skov, Falk.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání končí překvapivou výhrou Kodaně! Hosté odehráli celkem dobře první půli, kdy se dobře bránili a díky gólu Sotirioua dokonce první poločas vyhráli 1:0. Po poločasové přestávce to byla opět velmi urputná taktická bitva, v níž se postupem času hosté začali více a více soustředit pouze na bránění náskoku, což nevyšlo, neboť Girondins mělo tlak a zaslouženě vyrovnalo zásluhou Snkharého v 84. minutě. Když už se zdálo, že zápas spěje do remízového konce, trefil se ve druhé nastavené minutě Skova, který tak rozhodl o výhře Kodaně 2:1!
90+5'
Zákroky brankáře Kodaně Andersena – 4.
Zákroky brankáře Bordeaux Costila – 3.
90+3'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Zeca (FC Kodaň).
90+2'
Kodaň právě vstřelila branku!
Rasmus Falk (Kodaň) parádní patičkou vyzval ve vápně Bordeaux ROBERTA SKOVA, který touto nabídkou nepohrdl a pohotovou střelou dává vedoucí gól Kodaně.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, utkání spěje do remízového stavu.
90'
V devadesáté minutě autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině Kodaně.
89'
Samuel Kalu (Bordeaux) vybojoval rohový kop z pravé strany, ale domácí branku Kodaně neohrozili.
88'
Míč končí v autu, hosté budou vhazovat z levé strany, na své polovině.
86'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Sotirios Papagiannopoulos, přichází Denis Vavro.
85'
Vyrovnání je zasloužené, Kodaň se zoufale snažila udržet těsné vedení, což se nepodařilo, nyní se hosté budou soustředit alespoň na udržení remízového stavu.
84'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Dlouhý pas míří k vápnu, tam ho sklepl lehce hlavou Andreas Cornelius před YOUNOUSSE SANKHARÉHO, který poté vypálil zpoza vápna a trefil se parádně, je srovnáno!
83'
Míč končí v rukavicích Costila, takže je tu čas pro hosty k návratu na vlastní polovinu.
82'
Rohový kop Kodaně, z levé strany rozehraje opět Ján Greguš.
81'
Aurélien Tchouaméni (Bordeaux) se dostal do zakončení, jeho pokus ale skvěle zablokoval bránící Andreas Bjelland (Kodaň).
80'
Je před námi poslední desetiminutovka tohoto utkání, sledujeme doslova zoufalou snahu domácích alespoň o vyrovnání, Kodaň se urputně brání.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Aurélien Tchouaméni.
77'
Samuel Kalu (Bordeaux) byl odstaven od míče a skončil na trávníku, hra přerušena.
76'
Odkop od branky Girondins, domácí se na polovině soupeře dostávají k míči.
74'
Yann Karamoh (Bordeaux) opět neuspěl v souboji s gólmanem Kodaně, který ho i tentokrát fantasticky vychytal.
73'
Andreas Cornelius (Bordeaux) zpracovává dlouhý pas na pravém křídle, pak ale jeho spoluhráči ztratili míč.
72'
Bojuje se na polovině Bordeaux, hostům se ale nyní kombinace příliš nedaří.
70'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolaj Thomsen, přichází Rasmus Falk.
70'
Žlutou kartu dostává Zeca (FC Kodaň).
68'
Yann Karamoh (Bordeaux) vypálil po rohovém kopu z dálky, ale branku Kodaně vysoko přestřeluje.
67'
Samuel Kalu (Bordeaux) zkouše přejít přes Boilesena, ten mu ale ve vápně Kodaně vystavil stopku, roh pro domácí.
65'
Žlutou kartu dostává Pablo (Girondins Bordeaux FC).
63'
Mohlo být vyrovnáno! Z autového vhazování se míč dostal do vápna Kodaně, kde se, v obležení obránců, dokázal prosadit do zakončení Yann Karamoh (Bordeaux), ale jeho pokus bravurně vyráží Andersen.
63'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Yann Karamoh.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Andreas Cornelius.
61'
Dame N'Doye (Kodaň) sice vybojoval míč, pak měl přejít přes protihráče a to již nevyšlo, takže míč získávají domácí.
60'
Je za námi hodina hry a stále platí, že Kodaň vede v Bordeaux 1:0, domácím se směrem dopředu opravdu nedaří.
59'
Po dalším rohovém kopu hostů z levé strany již nebezpečí pro branku Girondins nehrozilo.
58'
Po rohovém kopu Greguše, z pravé strany, se dostal do k hlavičce Nicolai Boilesen (Kodaň) a Benoît Costil musel vytěsnit míč nad branku, gólová šance hostů.
57'
Kodaňští se nyní po pravé straně dostávají dopředu.
55'
Hosté připravují první změnu v sestavě, byť i nadále drží těsné vedení.
53'
Maxime Poundjému (Bordeaux) uniká míč do autu, vhazují hosté, z levé strany, na vlastní polovině.
52'
Žlutou kartu dostává Pieros Sotiriou (FC Kodaň).
51'
Další ofsajd zastavuje útočnou akci domácích, ocitl se v něm Jimmy Briand.
50'
Samuel Kalu (Bordeaux) nakonec rozehrál dva rohové kopy, z levé a poté z pravé strany, byla z toho pouze střela Poundjého, kterou ale Andersen v pohodě chytá.
49'
Nakonec je z toho rohový kop pro Bordeaux, domácí rozehrají z levé strany.
48'
Stephan Andersen (Kodaň) vykopává míč daleko od vlastní branky, získal ho ale François Kamano (Bordeaux), který rozjíždí domácí útočnou akci.
47'
Younousse Sankharé (Bordeaux) v ofsajdu, míč získávají hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Neproměněná penalta v samém závěru první půle budiž dokladem toho, že Bordeaux se prostě vůbec nedaří. Domácí si sice vypracovali dvě šance v první půli, ale ani z jedné neskórovali, přidá-li se k tomu také neproměněná penalta, je koncovka Girondins doslova žalostná. Naproti tomu hostům se, po rohovém kopu Jána Greguše, podařilo skórovat a Kodaň tak zatím překvapivě vede ve Francii 1:0!
45+4'
45+4'
François Kamano (Bordeaux) přestřeluje branku a pohrdl tak možností vyrovnat!
45+3'
Faulující Sotirios Papagiannopoulos (Kodaň) dostává za zákrok na Brianda žlutou kartu a samozřejmě, domácí mají výhodu pokutového kopu.
45+2'
Pozor, domácí vybojovali pokutový kop, po faulu na Brianda!
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
I dosavadní průběhu tohoto zápasu dokazuje, že Girondins se nachází v hluboké herní krizi.
42'
Ján Greguš odcentroval z pravé strany, míč dolétl do vápna, kde se ve vzduchu dokázal hlavou prosadit PIEROS SOTIRIOU, který, i přes snahu obránců Girondins, poslal míč hlavou do branky.
42'
Hosté vybojovali rohový kop, který z pravé strany rozehraje Ján Greguš.
41'
Samuel Kalu (Bordeaux) fauluje za půlící čárou, míč tak získávají hosté, kteří pomalu rozehrávají.
39'
Žlutou kartu dostává William Kvist (FC Kodaň).
38'
Je to hodně nezáživný fotbal, neděje se v podstatě vůbec nic...
37'
Bordeuax získává míč, po výkopu gólmana Kodaně, takto se hosté často připravují o míč.
35'
Samuel Kalu (Bordeaux) se znovu tlačí za obranu Kodaně, i tentokrát to však byl neoddiskutovatelný ofsajd.
33'
Míč opět u branky Kodaně a Stephan Andersen si nekomplikuje život s rozehrávkou, míč letí k půlící čáře.
32'
Kodaňští pod tlakem při vlastní rozehrávce, míč se tak vrací k Andersenovi, který vše vyřešil dlouhým nákopem míče dopředu.
31'
Míč míří do autu, domácí budou moci vhazovat, další neúspěšná kombinace Kodaně.
30'
Dvě velké šance domácích! Nejprve François Kamano napálil míč do břevna, odkud se odrazil před branku a ven z brankoviště. Poté se ještě míč dostal k Sankharému, který ale trefil boční síť.
28'
Jules Koundé (Bordeaux) dostihne míč na hrací ploše, posílá ho ale v nouzi k brankáři Costilovi, který se tak zapojuje do rozehrávky.
27'
Hosté s míčem u půlící čáry, domácí se snaží napadat rozehrávku Kodaně.
26'
Nyní je to taková spíše překopávaná ze strany na stranu.
25'
Stephan Andersen (Kodaň) si musí pospíšit s odkopem, povedlo se, hrají ale domácí.
24'
Statistika držení míče – 58% : 42%.
21'
Útočným faulem končí útočná akce domácích, Stephan Andersen (Kodaň) vykopává daleko od vlastního vápna.
20'
Prvních dvacet minut za námi, zatím je to urputná taktická bitva, v níž jsme viděli pouze jedinou povedenou akci, kdy ve 13. minutě pronikl domácí Kalu do zakončení, ale gólmana Andersena nedokázal překonat.
19'
Hraje se opět ve středu hřiště, fotbal má stále velmi ospalé tempo.
18'
První kop získávají také domácí. Kalu rozehrál z pravé strany, než ale stihl míč dolétnout do vápna, odpískal sudí faul Sankharému, který dokonce dostává žlutou kartu!
17'
Ján Greguš (Kodaň) poslal míč na bližší tyč, kde ho zachytil bránící Jimmy Briand.
16'
Kodaň rozehrála volný kop, byl to centr do vápna Girondins, který domácí odehráli na roh. Ten z levé strany rozehraje Ján Greguš.
15'
Dame N'Doye (Kodaň) nyní zůstává na trávníku, po souboji s domácím Pablem a drží se za hlavu.
14'
Žlutou kartu dostává Jimmy Briand (Girondins Bordeaux FC).
13'
První povedená akce zápasu, kterou zakončil Samuel Kalu (Bordeaux) parádní střelou z levé strany, tu však dokázal Andersen vyrazit na roh.
12'
Sergi Palencia (Bordeaux) zahrává malou domů před dotírajícím Kvistem, pomalá rozehrávka domácích.
11'
Hlavičkový souboj ve středu hřiště, domácí vybojovali míč.
10'
Nepřesný pas hostů, míč míří k domácí brance, Benoît Costil bude rozehrávat.
9'
Registrujeme vůbec první střelu v zápase, Samuel Kalu (Bordeaux) ale vysoko přestřeluje branku soupeře.
7'
Hraje se na polovině Bordeaux, zatím má utkání hodně pomalé tempo, hraje se hodně opatrný fotbal.
5'
Zeca (Kodaň) odcentroval z pravé starny, ale byl již mimo hřiště, takže je z toho pouze odkop od branky Bordeaux.
4'
Hosté kombinují ve středu hřiště, míč se vrací do obrany.
3'
Samuel Kalu (Bordeaux) se tentokrát dostal k míči, ale byl v ofsajdu, takže z toho nic nebude, z pohledu domácích.
2'
Samuel Kalu (Bordeaux) nedostihl míč, mířící do vápna Kodaně, Stephan Andersen bude moci rozehrát.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Sankharé, Otávio – Kalu, Briand, Kamano.
Náhradníci: Poussin – Karamoh, Cornelius, Jovanović, Tchouaméni, Plašil, Sabaly.

FC Kodaň: Andersen – P. Ankersen, Papagiannopoulos, Bjelland, Boilesen – Zeca (C), Greguš, Kvist, Thomsen – Sotiriou, N'Doye.
Náhradníci: Joronen – Bengtsson, Kodro, Vavro, Holse, Skov, Falk.

Rozhodčí: Reinshreiber – Krasikow, Mozes (vš. IZR).
FC KODAŇ
Kodaňští mají, v porovnání s Girondins, ještě delší cestu v letošním ročníku Evropské ligy! Svou pouť totiž zahájili již začátkem července, v 1. předkole! Tam se celkem natrápil s finským Kuopiem (1:0 venku, 1:1 doma). Ve druhém předkole to již byla spanilá jízda Kodaně v souboji s islandským Stijarnanem (2:0 venku a 5:0 doma!). Třetí předkolo připravilo Kodani těžkého soupeře – CSKA Sofia živila naděje na postup, jenže ty zhasly již v prvním domácím duelu, který Sofia prohrála 1:2. V odvetě si již Kodaň postup pohlídala výhrou 2:1. V play off pak čekal ještě těžší soupeř, účastník italské Serie A, Atalanta Bergamo! Po bezbrankové remíze v Itálii pak Kodaň vydřela postup až na penalty!
Základní fázi zahájila Kodaň velmi cennou remízou s favorizovaným Zenitem Petrohrad.
GIRONDINS BORDEAUX
Francouzský klub si cestu do základní skupiny letos klestil již z 2. předkola. Tam uspěl v souboji s lotyšským Ventspilsem po výsledcích 1:0 (venku) a 2:1 doma. Ve 3. předkole se Bordeaux poměřilo s ukrajinským Illičivec Mariupolem a po venkovní výhře 3:1 jistil v odvetě postup výsledkem 2:1. V play off pak čekal o poznání těžší soupeř – belgický KAA Gent. Také tento souboj začalo Bordeaux venku a díky remíze 0:0 mohl v odvetě živit reálné naděje na postup. To se potvrdilo, Girondins doma vyhrálo 2:0 a slavilo postup do základní skupiny.
Do ní byla nalosována pražská Slavia, ruský Petrohrad a právě dánská Kodaň. V premiéře se Bordeaux představilo v Praze v Edenu, kde padlo po velmi špatném výkonu 0:1.
Utkáním, které se odehraje na Stade Matmut-Atlantique v Bordeaux, provedou izraelští sudí, jako hlavní Roi Reinschreiber, kterému budou na čarách pomáhat krajané Krasikow a Mozes.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání základní skupiny C Evropské ligy, v němž francouzský GIRONDINS BORDEAUX přivítá na svém stadionu dánský FC KODAŇ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.