Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dudelange : Olympiacos - 25. října 2018   18:55

Dudelange
Dudelange
0:2
(0:0)
Olympiacos
Olympiacos
66' Torosidis  (Fortunis) • 81' Fortunis  (Podence)
Dudelange
Bonnefoi – Jordanov, Schnell (C), Prempeh, Biševac – Couturier, Stélvio (51. Sinani), Kruska, El Hriti (74. Kenia) – Stolz (65. Mélisse), Turpel.
Frising – Pokar, Sinani, Agovic, Perez, Kenia, Mélisse.
Göçek – Eyisoy, Yilmaz (všichni Turecko)
Stadion Josyho Barthela, Luxembourg
Olympiacos
J. Sá – Torosidis (69. Elabdellaoui), Cissé, Vuković, Koutris – Camara, Bouchalakis – Leiva (78. B. Natcho), Fortunis (C), Podence – Guerrero (18. Christodulopulos).

Z tohoto on-line přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se svámi loučí Lukáš Jasoněk.
Tabulka skupiny F

1. Betis Sevilla – 7 bodů (5:1)
2. AC Milán – 6 bodů (5:3)
3. Olympiakos Pireus – 4 body (3:3)
4. F91 Dudelange – 0 bodů (0:6)
Výhra řeckého klubu se ale v žádném případě nerodila lehce. Olympiakos se ani přes řadu gólových příležitostí v prvním poločase neprosadil a spasit ho musel až po hodině hry Torosidis. Pojistku na tříbodový zisk přidal deset minut před koncem Fortunis.
Tak ani na třetí pokus to Dudelange nevyšlo. Historicky první lucemburský celek v základní skupině soutěže pořádané UEFA se po porážkách s věhlasným AC Milán a Betisem Sevilla sklonil i před Olympiakosem Pireus, jemuž v domácím prostředí podlehl 0:2.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 4:10. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:12.
90+3'
90+3'
Balon se nachází na kopačkách fotbalistů Olympiakosu Pireus a ti právě začínají slavit.
90+1'
Hrát se bude ještě tři minuty.
90'
Tak přeci jen se domácí dočkali příležitosti na zdramatizování koncovky zápasu! Turpel se úchvatně prokličkoval do šestnáctky, podíval se před sebe a vypálil. Kdyby více sklopil nárt, určitě by to vedlo k ohrožení soupeřovy brány, takhle je z toho ale pouze odkop.
87'
Olympiakos si už v klidu hlídá vypracovaný náskok.
86'
I když ne tak úplně. Zmírnit porážku zkusil střelou zpoza pokutového území Sinani (F91 Dudelange), bohužel mířil přesně doprostřed brány.
83'
Po druhém obdrženém gólu Dudelange rezignovalo.
81'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Deset minut před koncem je, zdá se, rozhodnuto. Domácím se vymstilo, že vrhli své síly do útoku, protiakci ještě sice dokázali částečně odvrátit, ale ani tak se nestihli úplně zformovat. Podence tak mohl vyslat do pokutového území KONSTANTINA FORTUNISE, který z jeho pravé části zlehka přehodil padajícího gólmana. Situaci se ještě snažil zachánit vracející se Jordanov a je pravdou, že před brankovou čárou stihl míč vykopnout. Bohužel pro něj a celý jeho tým tak nešikovně, že si ho druhou nohou srazil do sítě.
78'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Nahuel Leiva, přichází Bibras Natcho.
76'
V následující čtvrthodině se Dudelange pokusí o historické vyrovnání v Evropské lize.
74'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Aniss El Hriti, přichází Levan Kenia.
74'
Lazaros Christodulopulos (Olympiakos FC) to ve snaze odebrat soupeři balon přehnal s důrazem a jeho trestem se stala žlutá karta.
71'
Bonnefoi (F91 Dudelange) musel být znovu ostražitý, aby za svá záda nepustil míč z kopačky Podenceho.
69'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Vasilis Torosidis, přichází Omar Elabdellaoui.
68'
Druhý gól chtěl přidat Koutris (Olympiakos FC), jenže Bonnefoi vydal zamítavé stanovisko a pokus zakončujícího fotbalisty schoval do koše.
66'
Po těch spoustě neúspěšných pokusech v prvním poločase konečně odemyká skóre VASILIS TOROSIDIS! Dudelange přesto musím pochválit, protože stejně jako v předchozích dvou zápasech dlouho odolávalo. Osudným se outsiderovi skupiny stal až rohový kop, po jehož rozehrání směřoval hlavičkový pokus mimo dosah do té doby vynikajícího Bonnefoie.
65'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Dominik Stolz, přichází Bryan Mélisse.
63'
Domácí se na útočnou polovinu nedostávají často, ale když už tam jsou, zastaví je ofsajd. Stejně jako v případě Turpela. Hru naváže nepřímý volný kop.
61'
Krátce po jeho rozehrání si v blízkosti pokutového území srovnal míč na střelu Leiva (Olympiakos FC). Přízemní pokus nabral špatný směr a skončil mimo.
60'
Christodoulopoulos (Olympiakos FC) si střihl souboj muž proti muži a vytěžil z něj rohový kop.
59'
Ofsajd a v něm Jordanov (F91 Dudelange).
57'
Nařízený přímák z dálky zahrával Fortunis, s jeho centrem si obránci Dudelange poradili.
56'
Tohle se nedělá! Clément Couturier (F91 Dudelange) šel do souboje s Torosidisem podrážkou napřed šel a sudí Göçek mu za to vyměřil žlutý trest.
55'
A tak šli dopředu domácí fotbalisté. Jordanov si ušlapal cestičku až k velkému vápnu a zpoza jeho hranice nastřelil jednoho z obránců, zřejmě Vukoviće.
54'
Změnit to chtěl Fortunis. Kapitán řeckého celku ale hlavičkoval přímo do míst střežených Bennefoiem.
53'
Úvod druhé části utkání je velmi nezáživný.
51'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Stélvio, přichází Danel Sinani.
50'
Navíc je tu protiútok. Škoda, že si při roztažení hry doprava nepočínali domácí klidněji.
48'
Zatím rozvážná kombinační souhra bránícímu se týmu žádnou velkou neplechu nepůsobí.
47'
Obranná čtveřice Dudelange trpělivě vyčkává, s čím novým na ni řecký protivník vyrukuje.
46'
Aktéři zápasu se vrátili z kabin.
Fotbalisté Dudelange se před utkáním nejspíš modlili k Bohu. Jak jinak si vysvětlit, že při tolika šancích soupeře ani jednou neinkasovali? Vynikající výkon podal Landry Bonnefoi, který dokázal zkrotit všech šest převážně velmi nebezpečných střel.
45+2'
45+2'
Tečku za úvodním dějstvím napsal svou nepřesnou střelou Cissé (Olympiakos FC).
45'
Turecký arbitr Göçek přidal dvě minuty.
44'
Christodoulopoulos (Olympiakos FC) se znovu objevil v hledáčku kamer a tentokrát z úrovně penalty o kousíček překopl horní tyč!
42'
To samé se nedá tvrdit o Bonnefoiovi, který Christodoulopoulosovu technickou ránu vytěsnil mimo tři tyče očima! Gólman lucemburského klubu měl zase jednou pořádný kus štěstí.
41'
A na opačné straně hřiště nepálil ostrými ani Stolz, takže brankář Sá mohl zůstat v klidu.
40'
O chvíli později zaveleli hosté k útoku, Bouchalakis ho zakončil nepřesným pokusem.
38'
Zónová obrana Olympiakosu teď před svým pokutovým územím vyčistila prostor úplně.
36'
Dudelange se zatím marně dobývá k bráně.
35'
Prvním napomenutým hráčem duelu je za skluz Mohamed Mady Camara (Olympiakos FC).
33'
Hra se zase obrátila. Fortunis (Olympiakos FC) díky tomu z dálky prověřil Bonnefoiovu pozornost.
31'
Kruska (F91 Dudelange) zvolil rozehrávku nakrátko, to se záhy ukázalo jako špatná strategie.
30'
Domácí se konečně osmělili, budou kopat roh.
28'
Olympiakos pořádně přitápí pod kotlem, ale Bonnefoi se jen tak uvařit nenechá. Při svém dalším zákroku se natáhl po Christodoulopoulosově střele letící pod břevno. Následný roh už riziko neznamenal.
26'
Brankář lucemburského klubu vychytal také z uctivé vzdálenosti střílejícího Camaru.
23'
Obrana Dudelange se dostatečně neponaučila a za svá záda nechala proniknout Leivu! Měla ale štěstí, Bonnefoi vystartoval z brány včas a střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil.
22'
Najednou je vše jinak a fanoušci domácího klubu se zase museli strachovat, protože po načechraném centru hlavičkující Christodulopulos zaťukal na spojnici obou tyčí!
20'
Domácí tím získali klid pro rozehrávku.
19'
Camara (Olympiakos FC) zaměstnal Bonnefoie nepříliš povedenou střelou te střední vzdálenosti.
18'
Ano, Miguel Ángel Guerrero (Olympiakos FC) už v utkání pokračovat nebude, zraněného spoluhráče nahradil Lazaros Christodulopulos.
16'
Ou, ve středu hřiště došlo k souboji, po kterém nešikovně dopadl na zem Guerrero (Olympiakos FC). A nezdá se být v pořádku. Bude potřeba střídání?
15'
Brankář lucemburského týmu musel předvést další důležitý zákrok, tentokrát proti Fortunisově dělové ráně z hranice šestnáctky!
13'
První varování pro domácí obranu! Leiva si naběhl na zadní tyč a z voleje vypálil přímo k ní, Bonnefoi zachránil situaci tygřím skokem.
11'
Kruska (F91 Dudelange) si z mnoha nabízejících se možností vybral centr do klubka hráčů a právě od něj se balon odrazil mimo rizikovou zónu.
10'
A díky brejku rozehraje roh také domácí tým.
9'
Následovala dvojice rohových kopů, té se defenziva Dudelange relativně snadno ubránila.
8'
Z dálky nařízené standardky trefil Fortunis (Olympiakos FC) gólmanem postavenou zeď.
7'
Toho využil Leiva (Olympiakos FC) a při své samostatně vedené akci byl faulován.
5'
Dudelange činí potíže přechod středem hřiště.
4'
Konečně zaútočili také hosté. Konkrétně to byl Fortunis, jehož vysoký oblouček vzlétnutý od levého okraje vápna přistál na horní síti Bonnefoivy brány.
2'
A při dalším tažení se do ofsajdového postavení dostal také jeho kolega El Hriti (F91 Dudelange).
1'
První akce se s úspěchem nepotkala, Turpel (F91 Dudelange) se nechal chytit do ofsajdu.
1'
Mezi kapitány se uskutečnil los stran, který rozhodl o tom, že výkop provedou domácí.
Turečtí rozhodčí v čele s Hüseyinem Göçekem oficiálně přivedli fotbalisty na hřiště.

F91 Dudelange: Bonnefoi – Jordanov, Schnell (C), Prempeh, Biševac – Couturier, Stélvio, Kruska, El Hriti – Stolz, Turpel.
Náhradníci: Frising – Pokar, Sinani, Agovic, Perez, Kenia, Mélisse.

Olympiakos FC: J. Sá – Torosidis, Cissé, Vuković, Koutris – Camara, Bouchalakis – Leiva, Fortunis (C), Podence – Guerrero.
Náhradníci: Gianniotis – B. Natcho, Christodulopulos, Guilherme, Elabdellaoui, Y. Touré, Roderick.

Rozhodčí: Göçek – Eyisoy, Yilmaz (všichni Turecko).
Zatímco hráči obou celků se zahřívají na správnou provozní teplotu, vy si prohlédněte sestavy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání základní skupiny Evropské ligy mezi lucemburským Dudelange a řeckým Olympiakosem Pireus.
Olympiakos FC

Nejúspěšnější řecký klub má na svém kontě po dvou zápasech jediný bod. Ten vydřel bezbrankovou remízou v důležitém souboji se svým největším konkurentem v boji o postup Betisem Sevilla.

Po zápase před vlastními fanoušky se Olympiakos představil italskému publiku. Na hřišti favorizovaného AC Milán po brzkém gólu překvapivě vedl, po změně stran však při desetiminutovém zkratu hned třikrát inkasoval a nakonec se musel smířit s porážkou.
F91 Dudelange

Lucemburský trpaslík si proti milánskému AC odbyl historickou premiéru ve skupinové fázi soutěže pořádané UEFA. A i když by to očekával málokdo, neuhrál v ní vůbec špatný výsledek. Dudelange drželo s osminásobným šampionem Itálie krok téměř hodinu a pak mu až do závěrečného hvizdu dýchalo na záda.

Dalším soupeřem klubu z 18 000 městečka se stal Betis Sevilla a také jemu Dudelange vzdorovalo skoro šedesát minut. V závěrečné desetiminutovce však totálně vyčerpaní hosté ztratili veškeré síly a ze Španělska si nakonec odvezli třígólovou prohru.

Betis Sevilla – F91 Dudelange 3:0
Evropská liga se po třech týdnech němoty opět hlásí o slovo. K řečnickému pultíku se kromě mnohých postaví i dvojice F91 Dudelange – Olympiakos FC, která od 18:55 promluví do vývoje základní skupiny F.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.