Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Benfica - 18. dubna 2019   21:00

Frankfurt
Frankfurt
37' Kostić (Gaćinović) • 68' Rode (Rebić)
2:0
(1:0)
Benfica
Benfica
Frankfurt
Trapp – Hasebe, D. Abraham, Falette (90+3. Willems) – D. da Costa, G. Fernandes, Rode (87. Torró), Kostić – Jović (76. Paciência), Gaćinović, Rebić.
Rönnow – de Guzmán, Willems, Torró, Russ, Paciência.
Orsato – Manganelli, Costanzo
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Benfica
Vlachodimos – A. Almeida (80. Jonas), Rúben Dias, Jardel, Grimaldo – G. Fernandes, Samaris (71. Pizzi), Fejsa, R. Silva (73. Salvio) – Félix, Seferović.
Svilar – Jonas, Cervi, Salvio, Pizzi, F. Ferreira, F. Luís.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Ještě doplním, že Frankfurt se v semifinále utká s Chelsea. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří Valencia a Arsenal.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 12:8.
Je konec! Domácí Frankfurt nakonec zvládl odvetné utkání a poráží Benficu Lisabon 2:0. Německý celek udeřil hned ze své první šanci a ve 37. minutě se prosadil Filip Kostić! Benfica po změně stran hrála mnohem lépe, ale nevytvořila si šance. Frankfurt udeřil hned z další šance, kdy se prosadil Sebastian Rode! Benfica poté vrhla všechny síly do útoku, ale Eduardo Salvio orazítkoval jen tyčku. Portugalskému celku tak k postupu nestačila ani domácí výhra 4:2.
90+5'
90+4'
Pro Frankfurt už to vypadá velmi dobře. João Félix navíc ještě vyfasoval žlutou kartu.
90+3'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Simon Falette, přichází Jetro Willems.
90+2'
Simon Falette zůstává ležet ve vlastní šestnáctce. Domácího hráče chytají křeče. Hosté se jej snažili zvednout, ale tady to na simulování opravdu nevypadá.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Grimaldo tentokrát odcentroval do vápna. Do odraženého míče se opřel Gedson Fernandes, ale jeho rána z voleje prolétla nad břevnem domácí branky.
89'
Filip Kostić se vrátil do vlastní šestnáctky, kde se natlačil před Salvia, vyvezl míč na polovinu hřiště a odkopl jej až k brance Benficy.
88'
Benfica se znovu drala do útoku, ale domácí obránci si svou úlohu splnili na stop procent a nenechali hráče v červeném dresu ani odcentrovat.
87'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Lucas Torró.
86'
Mohlo být sníženo! Na přetažený centr si v pokutovém území naběhl Eduardo Salvio, který zakončoval v pádu a trefil tyčku!
85'
Jardel poslal přihrávku na levé křídlo. Benfica už vrhá všechny síly do útoku, jenže dnes si ještě nevypracovala brankovou příležitost.
84'
Také Ante Rebič dostává žlutou kartu a v případě postupu Frankfurtu příjde o první semifinálový duel.
83'
Danny da Costa si naběhl na přihrávku za obranu soupeře, jenže měl velké problémy se zpracováním a zapomněl míč za sebou. Obránce v červeném se k němu stačil vrátit.
82'
Jeden z hráčů Benficy si na polovině Frankfurtu pomohl nedovoleným zákrokem. Domácí brankář s rozehrávkou přímého kopu spěchat nebude.
81'
Ante Rebič dostal dobrou přihrávku na hranici pokutového území, ale příliš dlouho si rovnal míč na střelu a následně trefil jen prvního obránce.
80'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází André Almeida, přichází Jonas.
79'
Benfica zahrávala přímý kop. Do zakončení se dostal Félix, jehož hlavička ze záklonu prolétla kousek nad břevnem. Benfica už musí vrhnout síly do útoku.
78'
Simon Falette skluzem na vlastní polovině zastavil unikajícího Almeidu a dostává žlutou kartu.
77'
Rode se při návratu na vlastní polovinu pustil do souboje s Félixem, kterého čistou hrou tělem obral o míč a pohotově přenesl hru na levou stranu.
76'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Gonçalo Paciência.
75'
Domácí kapitán Abraham zajel do Grimalda a jako první se zapisuje na seznam hříšníků.
74'
Salvio se ihned zapojil do útočné akce Benficy. Jeho pokus o roztažení hry do křídla zhatila příliš prudká přihrávka na levou stranu hrací plochy.
73'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Eduardo Salvio.
72'
Sebastian Rode je při chuti! Autor druhé branky Frankfurtu tentokrát vyslal technický pokus a Odisseas Vlachodimos musel vytáhnout efektní zákrok.
71'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Andreas Samaris, přichází Pizzi.
70'
Frankfurt se po vstřelení druhé branky nadále tlačí do útoku. Další akci německého celku však zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
68'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Tak jsem to přivolal! Frankfurt přidává druhou branku a v tuto chvíli by postupoval do semifinále! SEBASTIAN RODA se opřel do míče z hranice pokutového území a uklidil jej k tyči!
67'
Domácí brankář Trapp se musel znovu zapojit do rozehrávky Frankfurtu. Německému celku se pomalu krátí čas ke vstřelení druhé branky duelu.
66'
Simon Falette si předkopl míč příliš daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše. Benfica tak našetří další cenné vteřinky k dobru a bude vhazovat.
65'
Benfica zahrávala rohový kop. Na vysoký centr si naskočil Félix, jež hlavičkoval v záklonu z velké dálky a Trapp s jeho pokusem neměl problém.
64'
Ante Rebić poslal prudkou průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže jeho pobídka vnějším nártem byla příliš prudká a hostující brankář si došel pro míč.
63'
André Almeida podpořil náběhem útočnou akci Benficy, jenže Dias mu poslal příliš dlouhou pobídku, na kterou Almeida neměl šanci dosáhnout.
62'
Hráči Benficy teď trošičku profesorsky kontrolují dění na hrací ploše. Nikdo v červeném se nechce zapojit do útoku. Hosté si přihrávají na polovině hřiště.
61'
Po dalším rohovém kopu Frankfurtu se k hlavičce dostal Simon Falette, jenže ten zakončoval z velké dálky a jeho pokus skončil v rukavicích brankáře.
60'
Je za námi hodina hry a Frankfurt k postupu stále potřebuje vsítit branku. Německý celek má ale velké problémy s důraznou obranou Benficy.
59'
Ante Rebić si naběhl na Kostičův centr do pokutového území, jenže hlavičkoval ze záklonu a poslal míč vysoko nad břevno portugalského mužstva.
58'
Seferovič si řekl o přihrávku za obranu domácího celku, jenže si nepohlídal své postavení a nechal se lapit do ofsajdové pasti. Rozehrávat budou domácí.
57'
Mijat Gaćinović si navedl míč na hranici pokutového území, odkud vyslal technickou střelu pravačkou, která těsně minula vzdálenější tyč branky Benficy!
56'
Fejsa si na vlastní polovině nechtěl přidělávat práci a raději nakopl míč daleko z vlastní poloviny. Benfica hraje po návratu ze šaten skvělou partii.
55'
Simon Falette podklouzl na polovině hřiště, jenže své zaváhání dokázal bleskově napravit a následně si pomohl malou domů. Frankfurt však potřebuje útočit.
54'
Domácí brankář Trapp si dal pozor na nebezpečnou přihrávku za obranu a došel si pro míč. Gólman německého celku následně rozehrál na pravou stranu.
53'
Danny da Costa z pravé strany rovněž dobře odcentroval do pokutového území, ale obránci Benficy se stačili vrátit a bez problémů zakopli míč do bezpečí.
52'
Seferovič vyslal krásný centr na malé vápno, jenže fotbalisté Benficy nepokračovali v náběhu a povedená přihrávka prolétla ven ze šestnáctky.
51'
Grimaldo si troufl na průnik po levé straně hrací plochy, jenže zapomněl míč za sebou a domácí obránce mu jej ukopl do zámezí. Benfica však vstoupila do druhé půle mnohem lépe.
50'
Portugalský celek nyní zahrával rohový kop. Hráči Benficy se rozhodli pro rozehrávku do kombinace. João Félix z ostrého úhlu trefil prvního soupeře.
49'
Benfica vhazovala v blízkosti pokutového území soupeře. Dlouhý aut skončil na hlavě prvního obránce v černém dresu. Frankfurt se tak může vydat vpřed.
48'
João Félix prošel po levém křídle až do pokutového území. Z ostrého úhlu poslal prudký centr na malé vápno a Simon Falette si se štěstím nedal vlastní branku.
47'
Seferovič na hranici pokutového území prodloužil míč hlavou za sebe, jenže nikdo z fotbalistů v červeném se k jeho pobídce nestačil dostat.
46'
Domácí obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Frankfurt se ihned vydal do útoku, nicméně dobře postavená obrana Benficy stačila zasáhnout.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Frankfurtu! Domácí celek byl v prvním poločasu mnohem aktivnější a dočkal se branky. Německý klub udeřil hned z první šance, když se ve 37. minutě prosadil Filip Kostić! Nesmíme ale opomenout, že branky kvůli ofsajdu platit neměla. Do kabin se tak odchází za stavu 1:0.
45+3'
45+3'
Da Costa tentokrát centroval z pravé strany hrací plochy, jenže trefil prvního hráče v červeném dresu Benficy. Frankfurt bude jen vhazovat.
45+2'
Danny da Costa se zapojil do útočné akce německého celku, navedl si balón na levačku, ale zakončení mu vůbec nesedlo a balón skončil na noze prvního obránce.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Ante Rebić si pohybem řekl o přihrávku za obranu soupeře, ale Filip Kostić mu adresoval příliš prudkou pobídku, na kterou nemohl první jmenovaný reagovat.
44'
Hra je znovu přerušena! Simon Falette inkasoval v hlavičkovém souboji úder do obličeje a zůstává ležet na trávníku. Podle všeho však bude schopen pokračovat ve hře.
43'
Filip Kostić vyslal do pokutového území nádherný centr levačkou. Na jeho pobídku si naskočil Luka Jović, jenže v záklonu hlavičkoval nad břevno.
42'
Haris Seferovič se zapojil do ojedinělého útoku Benficy, jenže asistent rozhodčího si všiml ofsajdového postavení a akci portugalského celku přerušil.
41'
Gačinovič neustál souboj na levé straně pokutového území. Hostující hráč se poté dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, ale sudí nechal pokračovat ve hře.
40'
Hostující trenér ještě po úvodní brance dnešního utkání protestoval kvůli ofsajdu. Rozhodčí to vyřešil jednoduše a poslal jej mezi diváky na tribunu.
39'
Domácí jsou najednou mnohem živější a tlačí se do útoku. Také domácí fanoušci si duel užívají a po úvodní brance dnešního utkání hlasitě skandují.
37'
Neskutečné! Frankfurt se jako blesk z čistého nebe dostává do vedení! Ante Rebić přenechal míč Gačinovičovi, který zakončil zpoza hranice pokutového území. Míč se od brankové konstrukci odrazil před branku a FILIP KOSTIĆ jej dorazil do sítě!
36'
Mijat Gaćinović chtěl urychlit hru vhazováním na levé straně, jenže na hřiště přiletěl druhý míč. Domácí tak musí rozjet další akci do pevné defenzivy.
35'
Filip Kostić vyslal do útoku Rebiče, nicméně přihrávka byla znovu příliš prudká. Obrana Benficy se zatím moc nenadřela. Domácím se nedaří v kombinaci.
34'
Hra je přerušena! Domácí obránce Danny da Costa dostal míčem do brady a zůstává ležet na trávníku. Hráči Frankfurtu raději přerušili svou kombinaci.
33'
Filip Kostić vymyslel nadýchaný centr do pokutového území, ale domácím útočníkům zatím schází důraz. Přetažený centr tak propadl do autu.
32'
Rebič vyslal střílený centr na malé vápno. Bránící Jardel předvedl hodně nejistý obranný zákrok a Odisseas Vlachodimos balón následně raději vyboxoval.
31'
Mijat Gaćinović si patičkou zkoušel obhodit Fejsu, nicméně srbský obránce v barvách Benficy Lisabon dokázal míč odkopnout špičkou kopačky.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme nesmírnou bitvu. Frankfurt sice hraje s míčem, ale stále čeká na svou první šanci.
29'
Sebastian Rode si posunul míč mezi dva hráče v červeném, jenže důrazní zadáci portugalského velkoklubu mu nedali prostor k zakončení.
28'
Filip Kostić zahrával další rohový kop domácího celku. Jeho pobídka přiletěla na přední tyč, nicméně nikdo v černém dresu se nedostal k hlavičce.
27'
Benfica se dostala do ojedinělého útoku po levém křídle. Hosté však hrají s vědomím svého náskoku z úvodního duelu a raději neriskují.
26'
Mijat Gaćinović přenesl hru na pravé křídlo, kam sprintoval Danny da Costa, jenže ten se rozběhl příliš pozdě a míč před ním proskákal do zámezí.
25'
Filip Kostić vhazoval na levé straně hrací plochy. Jeho pobídka přiletěla na hranici pokutového území, kde zasáhl důrazný obránce Almeida.
24'
Do rozehrávky Frankfurtu se musel zapojit brankář Trapp. Domácí gólman nakopl míč na levé křídlo, kde hlídkovali pozorní zadáci Benficy.
23'
Ante Rebić v pokutovém území posunul míč na Joviče, jenže ten měl problém se zpracováním a stopeři Benficy na poslední chvíli odkopli míč do bezpečí.
22'
Další zdravotní problémy na straně Benficy! André Almeida při defenzivním zákroku narazil do reklamního panelu a způsobil si zranění kotníku.
21'
Jardel Pizzi Haris Seferović se vrátil na vlastní polovinu, kde pomohl obráncům vybojovat míč a na malou chvíli si odpočinout.
20'
Luka Jović spěchal za odraženým míčem do pokutového území, ale Vlachodimos včas vystartoval z brankové čáry a došel si pro odražený balón.
19'
Simon Falette opět udržel aktivního Seferoviče na svých zádech a pohlídal cestičku míče do zámezí. Benfica však přečkala úvodní tlak Frankfurtu.
18'
Simon Falette si dal pozor na centr do pokutového území a hlavou zahrál do rukavic brankáře Trappa. Frankfurt může rozjet další útočnou akci.
17'
Mijat Gaćinović si naběhl na přihrávku mezi obránce soupeře, jenže pobídka byla příliš prudká a gólman Benficy Odisseas Vlachodimos si došel pro balón.
16'
Domácí stopeři uklidňují hru postupnou kombinací na polovině hřiště. Ostatním hráčům v černých dresech však chybí aktivnější pohyb.
15'
Ante Rebić se hnal za prudkým nákopem na polovinu Benficy, ale stoper Jardel s ním udržel krok a pomohl si malou domů. Frankfurt však hraje hodně útočně.
14'
Benfica se hnala do rychlého protiútoku, jenže přízemní přihrávka na pravou stranu byla nepřesná a poslední hráč Frankfurt dokázal bez problémů zakročit.
13'
Kostić tentokrát poslal prudký centr na malé vápno, kde se do zakončení dostal Simon Falette, jehož pokus prolétl vysoko nad břevnem branky Benficy.
12'
Rúben Dias měl velké problémy s odhlavičkováním centru z pravé strany. Hostující obránci se tak dostali pod tlak a Frankfurt vybojoval další rohový kop.
11'
Sebastian Rode zahrával rohový kop domácího celku. Do hry se však nechtěně zapletl také hlavní rozhodčí, který signál Frankfurtu doslova zhatil.
10'
Tak pozor! Odisseas Vlachodimos se po předchozím zákroku drží za levé rameno a je v péči lékařského týmu. Uvidíme, zda bude schopen duel dochytat.
9'
Filip Kostić po rychlé akci Frankfurtu přihrávku na hranici velkého vápna, odkud pohotově zakončil levačkou, jenže rána mu nesedla a Odisseas Vlachodimos míč udržel v rukavicích.
8'
Exekuce standardní situace se zhostil Grimaldo, který poslal zajímavý centr na značku pokutového kopu, jenže nikdo v červeném se do zakončení nedostal.
7'
Právě Félix si nyní skvěle pokryl míč v blízkosti pokutového území a nechal se faulovat. Benfica tak bude zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
6'
Benfica mohla poprvé v utkání zahrozit. João Félix sprintoval za přihrávkou za obranu Frankfurtu, ale domácí brankář Trapp vyběhl ven z branky a zachránil domácí celek.
5'
Další nákop na polovinu Benficy se domácímu celku vůbec nepovedl. Rebič se kvůli ofsajdovému postavení nemohl zapojit do hry a hostující stopeři míč odehráli do bezpečí.
4'
Mijat Gaćinović dostal dobrou přihrávku na levou stranu, přenesl těžiště hry na opačnou stranu hrací plochy, ale nikdo v černém jeho úmysl nepochopil.
3'
Jović dostal loktem do hlavy, jenže rozhodčí se rozhodl nechat pokračovat ve hře. Portugalský celek tak může podniknout útočnou akci.
2'
Domácí celek se také vydal do prvního útoku, jenže nákop na pravé křídlo byl příliš dlouhý a míč proskákal do zámezí. Rozehrávat bude soupeř.
1'
Benfica obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Portugalský celek se ihned vydal do útoku, ale domácí stopeři si s nákopem poradili.
1'
Oba týmy už nastupují na hřišti. Frankfurt bude hrát v černém, zatímco Benfica přivezla červené dresy.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hasebe, D. Abraham, Falette – D. da Costa, G. Fernandes, Rode, Kostić – Jović, Gaćinović, Rebić.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Willems, Torró, Russ, Paciência.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – A. Almeida, Rúben Dias, Jardel, Grimaldo – G. Fernandes, Samaris, Fejsa, R. Silva – Félix, Seferović.
Náhradníci: Svilar – Jonas, Cervi, Salvio, Pizzi, F. Ferreira, F. Luís.

Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Costanzo.
První zápas

První zápas se mnohem lépe vydařil Benfice, která na svém stadionu vyhrála po přestřelce 4:2. Výhru Orlů dirigoval talentovaný Félix, který si připsal hattrick a jednu asistenci. Frankfurt však živí naději na postup díky dvěma brankám, které v portugalské metropoli vsítil.
Eintracht Frankfurt

Německý celek prošel Evropskou ligou už od základní skupiny. V té za sebou nechal italské Lazio Řím, francouzský Olympique Marseille a kyperský Apollon. Na jaře se v úvodním dvojzápase postavil Šachtaru, který dokázal vyřadit díky domácí výhře 4:1. Poté svedl bitvu s Interem Milán, který vyřadil díky výhře na domácí půdě. O víkendu však doma prohrál s Augsburgem a na odvetu se nenaladil zrovna nejlépe.
Benfica Lisabon

Portugalská Benfica se do Evropské ligy dostala jako třetí tým ze skupiny Ligy mistrů. V úvodním dvojzápase jarních soubojů dokázala po výhře 2:1 a remíze 0:0 porazit Galatasaray. V další fázi čekal na portugalský celek přemožitel Viktorie Plzeň Dinamo Záhřeb, které Benfica přehrála až v prodloužení odvetného duelu. V domácí soutěži se jí navíc daří skvěle. O víkendu přehrála 4:2 Setúbal a o lepší skóre vede ligu před Portem.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Eintrachtem Frankfurt a Benficou Lisabon. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.