Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Arsenal - 4. října 2018   18:55

Karabach
Karabach
0:3
(0:1)
Arsenal
Arsenal
4' Papastathopoulos  (Monreal) • 53' Smith Rowe  (Iwobi) • 80' Guendouzi  (A. Lacazette)
Karabach
Vágner – Medveděv (C), B. Huseynov, Rzeźniczak, Agolli – Madatov (61. Delarge), Míchel, Garajev (84. Slavčev), Zoubir – Ozobić (67. Abdullajev) – Emeghara.
Halldórsson – Mammadov, Slavčev, Abdullajev, Delarge, A. Husejnov, Dinijev.
Massa – Meli, Costanzo
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Arsenal
Leno – Holding, Papastathopoulos, Monreal (C) (46. Torreira) – Lichtsteiner, Alnaní, Guendouzi, Kolašinac – Smith Rowe (65. Özil), Welbeck, Iwobi (71. A. Lacazette).
E. Martínez – Bellerín, A. Lacazette, Özil, Torreira, Mustafi, Xhaka.

Z mé strany je to už všechno. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek fotbalového večera.

Fauly: 9:9
Zápas je u konce, Arsenal vyhrál na hřišti Karabachu přesvědčivě 3:0 a už má v tabulce na kontě šest bodů, kdežto Karabach zůstává na nule. Hra Arsenalu sice až tak přesvědčivá nebyla, ale na Karabach to stačilo, protože se hostům dařilo proměňovat šance. Také mu hodně pomohly vstupy do poločasů. V tom prvním se trefil ve čtvrté minutě po rohovém kopu Sokratis Papastathopoulos, ve druhém pak v 53. minutě Emile Smith Rowe. Poté už domácí mysleli hlavně na útok, ale nechávali okénka v obraně. Toho Arsenal využil k brejku, střelou z hranice pokutového území se prosadil Matteo Guendouzi. Pro všechny tři střelce se jednalo o jejich první gól v dresu Arsenalu. Arsenal vyhrál už po osmé v řadě.
90+4'
90+3'
Nikdo z domácích se do zakončení hlavou nedostal. víc se už asi v tomto zápase nestane.
90+3'
Z pravé strany centroval Araz Abdullajev a Matteo Guendouzi míč zablokoval. Je to rohový kop pro Karabach.
90+2'
Matteo Guendouzi střílel z podobné pozice, kterou minule proměnil v gól. Tentokrát ale střílel moc vysoko.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hráči Karabachu mají křeče, takže se momentálně nehraje.
90'
Arsenal znovu útočil do otevřené obrany soupeře. Tentokrát Özil předkládal míč na Lacazetteho, ale jeho rána byla zablokovaná.
88'
Karabach nemůže založit rychlou akci, protože se rozhodčímu jeho rychlá rozehrávka nelíbila.
87'
Alexandre Lacazette byl ve vápně Karabachu proti dvěma obráncům sám, ale počkal si na Welbecka. Ten poté střílel z první, ale branku netrefil.
86'
Další akci Karabachu zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Tentokrát byl v těsném ofsajdu Dzon Delarge.
85'
Z dálky velmi pěkně vypálil Abdellah Zoubir a Bernd Leno se musel hodně vytáhnout, aby míč vyrazil nad břevno.
84'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Gara Garajev, přichází Simeon Slavčev.
83'
Maxim Medveděv poslal zprava zajímavý centr před branku, ovšem chybělo pár centimetrů, aby na něj některý z obránců dosáhl.
83'
Innocent Emeghara zatahal zezadu za dres Mesuta Özila a hrát tak může hostující tým.
82'
Centr Karabachu z levé strany nebyl vůbec dobrý, volný míč sebral Leno.
81'
Matteo Guendouzi je dnes už třetím hráčem, který se prosadil za Arsenal gólově vůbec poprvé.
80'
Arsenal právě vstřelil branku!
Z protiútoku založeného Welbeckem se Arsenal prosazuje a navyšuje už na 3:0. Lacazette předal míč MATTEU GUENDOUZIMU, ten z hranice vápna pravačkou vypálil a trefil se přesně k tyči. Vágner si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Asistence: Alexandre Lacazette.
79'
Danny Welbeck se dobře vrátil, pomohl obraně a hned založil akci svého týmu.
78'
Maxim Medveděv musel ustat ve své snaze odcentrovat, protože si dle názoru sudího pomohl proti Kolašinacovi faulem.
77'
Matteu Guendouzimu nevyšla přihrávka a Karabach mohl postupovat do rychlého brejku. Ale Innocent Emeghara míč ztratil.
76'
Tentokrát zase ve středu pole fauloval Arsenal. Hra se teď hodně kouskuje, což tempu zápasu rozhodně neprospívá.
75'
Innocent Emeghara poslal nedovoleně k zemi záložníka Arsenalu Mattea Guendouziho.
74'
Araz Abdullajev byl na levém křídle ve viditelném ofsajdu, takže akce Karabachu končí zdviženým praporkem pomezního.
73'
Lenovi nevyšel dlouhý nákop. Hledal Welbecka, ale míč skončil jen v autu.
72'
Poprvé se do akce Arsenalu zapojuje také útočník Alexandre Lacazette, zatím ovšem pouze do mezihry.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Alexandre Lacazette.
70'
Arsenal předvedl krásnou kombinaci na malém prostoru a pak mohl střílet Mesut Özil. Měl to ale ne pravačku, takže přihrával a bohužel pro hosty nepřesně.
69'
Nyní zastavil akci Karabachu ofsajd.
68'
Karabach se snaží být aktivní, ale obrana Arsenalu působí o proti poločasu pevnějším dojem a zatím se v pohodě brání.
67'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Filip Ozobić, přichází Araz Abdullajev.
66'
Rozhodčí zastavil akci Karabachu, protože na zemi zůstával Sead Kolašinac. Ten už je ale na nohou a bude pokračovat ve hře.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith Rowe, přichází Mesut Özil.
64'
Arsenal dostal centr z levé strany do vápna, ale Welbeck ani nikdo jiný se k hlavičce nedostali.
63'
Rohový kop rozehráli domácí na krátko a nebyla to dobrá volba, žádná šance z toho nevznikla.
62'
Rob Holding odvedl v obraně dobrou práci, ale Arsenal se zase bude muset bránit rohovému kopu.
61'
Domácí kopali rohový kop a za hlavu se drží Innocent Emeghara. Z blízka totiž nepřekonal Lena, který předvedl další výborný zákrok.
61'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Mahir Madatov, přichází Dzon Delarge.
60'
Ansi Agolli centroval z levé strany a situaci pro Arsenal zachraňoval Matteo Guendouzi, který míč poslal na rohový kop.
59'
Karabach se dostal do náznaku šance, když byl s míčem na kopačkách ve vápně Arsenalu Abdellah Zoubir. Ale nedokázal nikomu nahrát.
57'
Iwobi poslal pěkný míč na levou stranu na Welbecka, ten už může odcentrovat.
56'
Po faulu Karabachu může z klidu rozehrávat Bernd Leno.
55'
Z levé strany centroval levý obránce Karabachu Ansi Agolli, ale centr mu vůbec nevyšel.
54'
Hra je zastavena po faulu krajního obránce Arsenalu Stephana Lichtsteinera.
53'
Arsenal na druhé straně svou šanci proměňuje a jde do vedení 2:1! Prosazuje se mladý záložník EMILE SMITH ROWE, pro kterého je to první soutěžní gól v prvním týmu Arsenalu. Asistence: Alex Iwobi.
52'
Dobrý míč dostal do běhu Mahir Madatov, ale tentokrát nepotvrdil, jak skvělým technikem je. Zradilo ho zpracování.
51'
Ve druhém poločase jsme zatím neviděli žádnou pořádnou šanci před oběma brankami.
49'
Madatov byl v době přihrávky v ofsajdu.
48'
Rychlý kontr Karabachu se zabrzdil nepřesnou přihrávkou na Emegharu. Nakonec došlo jen na nepřesnou střelu z dálky.
47'
Filip Ozobić vyzkoušel střelu z dálky, ale jeho rána po zemi byla nepřesná.
47'
Arsenal v úvodu druhé půle nikam nespěchá, s přihrávkou oslovuje i brankáře Lena.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nacho Monreal, přichází Lucas Torreira.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
Nenastavovalo se ani minutu a první poločas nám skončil. Arsenal na hřišti Karabachu vede 1:0, když se prosadil už ve čtvrté minutě. To si na Alnaního centr naskočil Monreal a míč pak na cestě do branky tečoval Sokratis Papastathopoulos, který se prosadil poprvé v dresu Arsenalu. V dalším průběhu poločasu už měl jen jeden náznak šance mladičký Emile Smith Rowe, ale skluzem minul. Tři dobré šance měli domácí. Rány Mahira Madatova a Filipa Ozobiće chytil Leno a střela Maxima Medveděva z dobré pozici šla vedle.
45'
44'
Maxim Medveděv si pěkně zpracoval míč hrudí a pak nebezpečně střílel. Měl na noze vyrovnání, ale místo toho rozvlnil jen boční síť.
43'
Stoper Arsenalu Rob Holding dostává žlutou kartu za hru rukou na zemi.
42'
Nakonec se hosté dostali i do náznaku šance. Krátce po sobě stříleli Emile Smith Rowe a Matteo Guendouzi, ale jejich rány byly zablokované.
42'
Na Arsenalu je vidět, že by rád dohrál poločas za současného stavu a hlavně neinkasoval. Nyní se snaží držet míč na svých kopačkách.
41'
Karabach je v závěru aktivnější. Nyní ale jeho akce nebezpečná nebyla, Leno může rozehrávat od své branky.
40'
Následně kopali domácí roh, ale ani z něj se neprosadili.
39'
Maxim Medveděv z pravé strany poslal načechraný míč před branku Arsenalu, míč odvracel Stephan Lichtsteiner. Ke střele z hranice vápna se ještě dostal Filip Ozobić a Leno předvedl další výborný zákrok.
38'
Sead Kolašinac dnes přináší z levé strany skvělé centr a nyní vymyslel další. Zakončoval z voleje Emile Smith Rowe, ale střelu dobře nenačasoval a branku minul.
37'
Arsenal to zkoušel po levé straně přes Iwobiho, ale tam nebyl dostatek prostoru, takže se The Gunners zase stáhli s míčem na vlastní půlku.
36'
Sokratis Papastathopoulos byl pod tlakem, takže zvolil přihrávku na Lena. Ten hned míč nakopl dopředu.
35'
Arsenal už je zase připravený na vlastní polovině a čeká, s čím přijde soupeř.
34'
Standardní situaci Arsenalu rozehrával Matteo Guendouzi, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení hlavou nedostal.
33'
Maxim Medveděv si rukama přidržel Alnaního a dostává zaslouženě žlutou kartu.
33'
Innocent Emeghara si zabíhal za obranu Arsenalu, ale skvěle to přečetl Bernd Leno a byl u míče dřív.
32'
Znovu sledujeme trochu hlušší pasáž zápasu, s tím že mírně aktivnějším týmem jsou domácí. Povětšinou ale naráží na pevnou obranu hostů.
31'
Domácí Filip Ozobić zahrál v souboji o míč rukou, ze středového kruhu rozehrávají hosté.
30'
Innocent Emeghara předal míč aktivnímu Madatovovi, ale u toho byl včas Sead Kolašinac a nic mu nedovolil.
28'
Na zadní tyči znovu skluzem zakončoval Mahir Madatov, ale už míč nestihl a navíc byl v ofsajdu.
27'
Šance Karabachu! Mahir Madatov ukázal výbornou techniku. Individuálně se dostal do vápna, pak si míč zasekl a vystřelil. Leno si svou bližší tyč pohlídal a balón chytil.
26'
Už hodně dlouho jsme neviděli žádnou pořádnou akci před oběma brankami. Obrany v tuto chvíli hrají prim.
25'
Arsenal rozehrál rohový kop po zemi. Nakonec centroval prudce před branku na přední tyč Alnaní, ale hodně nepovedeně.
24'
Iwobiho centr z levé strany byl sražený obránci domácích, takže to bude pro Arsenal rohový kop.
23'
Karabach byl na polovině Arsenalu, ale neviděl cestu vpřed, takže se dobrovolně vrátil na vlastní půlku a zkusí to znovu.
22'
Arsenal krátkými přihrávkami obléhá pokutové území Karabachu, zatím se neodhodlal ke střele ani k centru.
21'
Alnaní tentokrát centroval na hlavu Dannyho Welbecka. Ten se bez potíží dostal k hlavičce, ta se ale odrazila od země vedle branky Karabachu.
20'
Danny Welbeck si nabíhal do volného prostoru, kde na něj směřovala přihrávka. Je z toho nakonec rohový kop pro Arsenal. Z jednoho už dnes hosté skórovali.
19'
Už to vypadalo, že Arsenal opět přebírá taktovku nad zápasem, ale hosté pak vyrobili nepřesnou přihrávku, takže hrát mohou domácí.
18'
Mladíček Arsenalu Emile Smith Rowe byl velmi blízko gólu! Z levé strany k němu přišel z kopačky Kolašinace skvělý centr. On ale v těžké pozice ze skluzu minul.
17'
Hosté se pokoušejí uklidni hru sérii přihrávek. Rádi by tak ukončili menší tlak, který vyvíjel Karabach.
16'
Abdellah Zoubir byl v dobré pozici a určitě mohl vymyslet lepší přihrávku, Jenže on poslal míč jen naslepo na malé vápno, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
15'
Snadnou práci měl brankář Karabachu Vágner, protože Kolašinacovi nevyšla přihrávka do vápna.
14'
Z pravé strany se dostal k centru kapitán domácího mužstva Maxim Medveděv, ale ten se mu nepovedl. Není to ani rohový kop pro Karabach.
14'
Karabach po své inkasované brance vysunul napadání a dělá tím obraně Arsenalu problémy.
13'
Bernd Leno zkušeně pohlídal míč před Innocentem Emegharaou a počkal, až balón opustí hrací plochu. Nyní může v klidu rozehrávat.
11'
Muhammad Alnaní fauloval a musí se vracet na svou polovinu, protože rozehrávat budou hráči Karabachu.
11'
Rohový kop si vzal na starosti španělský záložník Karabachu Míchel, obrana Arsenalu ovšem obstála.
10'
Karabach bude kopat svůj první rohový kop v utkání.
8'
Arsenal je momentálně spokojený se svým vedením a čeká, s čím přijde soupeř.
7'
Alex Iwobi byl nedovoleným způsobem poslán k zemi, rozehrávají domácí.
6'
Domácí chtěli jít do brejku, ale výbornou poziční hru uplatnil Matteo Guendouzi a nebezpečnou přihrávku vystihl.
5'
Pro řeckého obránce to je první gól ve službách Arsenalu.
4'
Z první větší šance Arsenal střílí gól a začíná plnit roli favorita. Rohový kop Alnaního mířil do hloubky pokutového území na Monreala. Ten hlavou míč posunul na SOKRATISE PAPASTATHOPOULA a ten míč nohou tečoval do brány. Asistence: Nacho Monreal.
4'
Hosté roh rozehráli na krátko a hned budou kopat další.
4'
Sead Kolašinac ukázal sílu, protlačil se i s míčem do vápna a pak hledal před brankou Dannyho Welbecka. Ten se k zakončení nedostal, ale Arsenal má první rohový kop.
3'
V případě výhry by Arsenal završil sérii už osmi vítězství v řadě. Něco takovému se mu nepovedlo více než tři a půl roku. Zatím ale hosté nikam nespěchají.
2'
Poprvé se míče dotkl také brankář Arsenalu Bernd Leno, který pomůže hostům s rozehrávkou.
1'
Karabach se ale nedostal daleko. Arsenal v poklidu rozehrává další akci.
1'
Stephan Lichtsteiner chtěl zaútočit po pravé straně, ale rychle o míč přišel, takže mohou hrát domácí.
1'
Karabach bude hrát v černých dresech, Arsenal tradičně v červených dresech s bílými rukávy.
Hráči obou mužstev už si podali ruce a zápas za malou chvíli začne.
Obě mužstva vedena rozhodčími už nastupují na fotbalový stadion v Baku.

FK Karabach: Vágner – Medveděv (C), B. Huseynov, Rzeźniczak, Agolli – Madatov, Míchel, Garajev, Zoubir – Ozobić – Emeghara.
Náhradníci: Halldórsson – Mammadov, Slavčev, Abdullajev, Delarge, A. Husejnov, Dinijev.

Arsenal FC: Leno – Holding, Papastathopoulos, Monreal (C) – Lichtsteiner, Alnaní, Guendouzi, Kolašinac – Smith Rowe, Welbeck, Iwobi.
Náhradníci: E. Martínez – Bellerín, A. Lacazette, Özil, Torreira, Mustafi, Xhaka.

Rozhodčí: Massa – Meli, Costanzo.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se dosud neutkaly.
Arsenal FC

Arsenal jen tradičním anglickým klubem, který už druhý rok po sobě musí místo slavené Ligy mistrů vzít za vděk pouze Evropské lize. V minulé sezóně Arsenal došel v této soutěži až do semifinále, kde nestačil na Atlético Madrid. V domácí lize pak Londýňané skončili šestí, čímž si zajistili přímou místenku do základní skupiny Evropské ligy. První utkání Arsenalu vyšlo, na domácí půdě porazil 4:2 outsidera skupiny Vorsklu Poltavu. The Gunners se vůbec v posledních utkáních dostali do velké formy, vyhráli už sedmkrát po sobě. Ideálně tak odpověděli na nepovedený vstup do sezóny, když první dvě ligová kola prohráli s Manchesterem City a Chelsea.
FK Karabach

Karabach je týmem z ázerbájdžánské nejvyšší soutěže, ve které se v současné chvíli nachází na druhém místě pouze o skóre za Neftci Baku. Do Evropské ligy se Karabach dostal přes předkola, poté co zakončil minulou sezónu na prvním místě domácí ligy. V předkolech Ligy mistrů poté Karabach vyřadil Ljubljanu a Kukesi, ale následně nestačil na běloruské BATE a místo Ligy mistrů hraje Evropskou ligu. V prvním utkání základní skupiny Karabach prohrál na hřišti Sportingu Lisabon 0:2. Od té doby odehrál tři utkání v rámci domácí ligy a všechna je vyhrál, naposledy na hřišti Sabahu Baku 2:0. doma Karabach v letošní sezóně odehrál osm utkání a prohrál jen jediné v předkole Ligy mistrů proti BATE 0:1. Poslední čtyři utkání doma vyhrál.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání skupinové fáze Evropské ligy mezi týmy FK Karabach a Arsenal FC. Zápas se odehraje na Tofig Bahramov Stadium v Baku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.