Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Apollon Limassol - 20. září 2018   18:55

Lazio
Lazio
14' Alberto (F. Caicedo) • 84' Immobile
2:1
(1:0)
Apollon Limassol
88' Zelaya
Lazio
Proto – Bastos, Acerbi, Cáceres – Basta (C), Murgia, Badelj (61. Lucas Leiva), S. Milinković-Savić (73. Lulić), Durmisi – F. Caicedo, Alberto (61. Immobile).
Guerrieri – Cataldi, Wallace, Immobile, Lulić, Marušić, Lucas Leiva.
Alijar Aghajev – Zejnal Zejnalov, Rza Mammadov (vš. AZE)
stadion Olimpico, Řím
Vale – João Pedro, Yuste, Roberge, Vasiliou (C) – Sachetti, Ch. Kyriakou (46. Marković) – Schembri, Pereyra (69. Zelaya), Papoulis – Maglica (46. Carayol).
Kissas – Carayol, Marković, Soumah, Stylianou, Zelaya, Sardinero.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:9.
Je konec. Lazio nakonec v domácím prostředí vyhrálo nad Apollonem 2:1. Ve 14. minutě předvedli domácí parádní akci, konkrétně Luis Alberto s Felipem Caicedem, po které se dostal osamocený do zakončení Alberto a umístil střelu přesně k levé tyči. V 84. minutě získali domácí penaltu, ke které se postavil Ciro Immobile a proměnil jí zakončením k levé tyči. Dvě minuty před koncem přišla branka hostů, když se míč odrazil v chumlu hráčů s Emiliovi Zelayovi, který vystřelil přesně k levé tyči.
90+3'
90+3'
Pravděpodobně poslední střela hostů skončila jen nad svatyní Prota, který nemusel zasahovat.
90+2'
Střela hostujícího hráče letěla pouze nad bránu domácích.
90+1'
Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.
90'
Naprosto obrovská šance snad celého ročníku Evropské ligy nekončí brankou a tohle může Lazio hodně mrzet! Senad Lulić se po skvělé přihrávce Immobileho dostal do samostatného úniku, kdy si poradil s brankářem a následně mohl zakončit, ovšem míč si ještě zastavil a následně trefil metr před brankovou čárou jen ležícího obránce!
90'
Ciro Immobile se dostal ke střele, ale ta letěla zpoza vápna jen vedle brány Apollonu.
88'
Domácí hráč se provinil faulem, když se snažil projít po pravé straně.
88'
Apollon právě vstřelil branku!
No pozor! Hosté nakonec opravdu dávají branku, když se po rohovém kopu míč poodrážel v chumlu hráčů a následně ho zakončil k levé tyči EMILIO ZELAYA!
87'
Následně Apollon získal rohový kop z pravé strany.
86'
Hosté nyní drží míč ve středu hrací plochy a postupnou kombinací se dostávají dopředu.
84'
Lazio právě vstřelilo branku!
Pravděpodobně je rozhodnuto, jelikož Lazio jde do dvoubrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil CIRO IMMOBILE, který poslal svou střelu po zemi k levé tyči, kde šel i brankář Vale, ale rána byla razantní a tak na ní hostující gólman nedosáhl.
82'
Byla nařízena penalta pro Lazio. Hostující hráč se provinil faulem, když João Pedro skluzem poslal soupeře k zemi.
81'
Následná střela hostujícího hráče z přímého kopu nebyla špatná, ale skončila vedle brány.
80'
Posléze se ovšem Lucas Leiva dopustil faulu ve středu hrací plochy a uviděl žlutou kartu.
80'
Už to vypadá, že se Lazio vymanilo z několikaminutového tlaku soupeře a nyní to jsou právě domácí, kteří se snaží o vstřelení druhé branky.
79'
Obránce Lazia zachytil nákop soupeře na své polovině.
77'
Následně se Limassol dostal do rychlého protiútoku, ale přihrávka Mustaphy Carayola jen proletěla vápnem až do zámezí.
76'
Římský celek poslal centr do vápna, ale ten skončil opět bez úspěchu, jelikož míč chytil do své moci Bruno Vale.
75'
Patnáct minut před koncem vede Lazio stále 1:0. Poslední minuty se ovšem Apollon dostává do tlaku a konec bude ještě hodně zajímavý.
74'
Domácí se po dlouhé době dostali dopředu, ale následný centr skončil pouze v rukou Bruna Vale.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Senad Lulić.
72'
Opět přišel faul z domácí strany, tentokrát to byl Sergej Milinković-Savić, který vyfasoval žlutou kartu.
71'
André Schembri byl ve velké šanci, ale jeho hlavička skončila těsně vedle pravé tyče!
69'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Facundo Pereyra, přichází Emilio Zelaya.
68'
Apollon Limassol poslední minuty zvýšil obrátky a opět se dostal k míči, ovšem následný centr byl zblokován a bude to jen odkop od domácí svatyně.
66'
Po volném kopu se dostal hostující hráč Facundo Pereyra do zakončení hlavou, ale to šlo těsně vedle levé tyče!
65'
Lucas Leiva byl pozdě v souboji proti André Schembrimu a Apollon tak získal volný kop.
63'
Saša Marković vypálil zpoza vápna, ovšem jeho střela nabrala opačný směr a skončila jen vedle domácí svatyně.
61'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Ciro Immobile.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Lucas Leiva.
59'
Dnešní utkání nám nepřináší moc šancí nebo střel na bránu a často tak je k vidění jen pomalá kombinace ve středu hrací plochy, stejně jako nyní, kterou předvádí Apollon.
57'
Milan Badelj se provinil faulem ve středu hrací plochy a byl odměněn žlutou kartou.
55'
Lazio získalo míč ve středu hrací plochy a následně se vydalo dopředu, ovšem ani tento centr nebyl úspěšný.
53'
Opět se hra přerušila, jelikož byl domácí hráč zfaulován ve středu hrací plochy.
52'
Posléze se Felipe Caicedo dostal do šance a dal gól, ovšem sám věděl, že je v ofsajdovém postavení.
51'
Centr domácích z pravé strany skončil jen u obránců Apollonu.
50'
Hosté zatím drží míč ve druhém poločase skoro pořád, ale střely na bránu chybí.
48'
Tentokrát se průnik Limassolu po levé straně vydařil, ale následná střela skončila jen vedle brány.
47'
Apollon neprošel po levé straně a u míče tak bude domácí brankář Silvio Proto.
46'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Anton Maglica, přichází Mustapha Carayol.
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Charalampos Kyriakou, přichází Saša Marković.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:56.
První poločas je u konce a Lazio zatím vede nad Apollonem 1:0. Ve 14. minutě předvedli domácí parádní akci, konkrétně Luis Alberto s Felipem Caicedem, po které se dostal osamocený do zakončení Alberto a umístil střelu přesně k levé tyči. Domácí hrají co potřebují a zatím jasně ovládají dějství na hřišti.
45+1'
45+1'
Limassol ještě získal volný kop, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.
45'
Apollon se ubránil útoku Lazia a následně se vydal dopředu, ovšem poté přišel jen faul domácích.
43'
Domácí opět mají balón ve svém držení a unavují soupeře přihrávkami ve středu hřiště.
41'
Lazio získalo míč na polovině soupeře a posléze zkusil střelu z dálky Sergej Milinković-Savić, ale ta byla hodně nevydařená.
40'
Apollon opět zkoušel se dostat do nějaké šance, ale ani tentokrát střela neprošla na svatyni Silvio Prota.
38'
Hlavičkový souboj sice vyhrál hostující hráč, ovšem nebylo z toho žádné zakončení ani nic vážnějšího.
37'
Obránce Lazia se provinil faulem blízko svého vápna a Apollon získal volný kop.
36'
Domácí hráč chtěl šajtlí dostat míč do vápna, to se mu sice povedlo, ale balón skončil jen v moci Bruna Vale.
34'
Lazio zatím hraje to co potřebuje a nyní se postupným útokem dostalo až ke střele, ale pokus Sergeje Milinković-Saviće vyrazil Bruno Vale.
33'
Opět musel jít Bruno Vale ven z brány, což se mu i tentokrát včas povedlo a chytil míč do rukou.
31'
Hostující útočník Fotis Papoulis se parádně dostal přes dva hráče, ale jeho následné zakončení bylo zblokované.
30'
Posléze přišla časovaná přihrávka do šestnáctky soupeře, ovšem z brány včas vyběhl Bruno Vale.
28'
Po následném centru hlavičkoval Felipe Caicedo, ale jen nad svatyní Apollonu.
27'
Centr domácího hráče z pravé strany byl zblokován, ovšem hostující obránce se provinil rukou a Lazio získalo volný kop.
25'
Následně přišel další faul domácích ve středu hřiště a u balónu bude Limassol.
23'
Přihrávka domácího hráče ve středu hrací plocha byla nepřesná a dopředu se dostal Apollon, ale následně Maglica přišel o míč.
21'
Héctor Yuste zezadu zfauloval Caiceda a rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu.
20'
Obrana domácích si poradila s nákopem ze středu hrací plochy.
18'
Tentokrát centr Lazia do vápna nepřinesl nic vážnějšího, jelikož míč jen proletěl vápnem do zámezí.
16'
Domácí se opět dostali až dopředu, ovšem následné zakončení ani tentokrát nic nepřineslo.
14'
Domácí jdou do vedení po nádherné akci! Caicedo si vyměnil míč s LUISEM ALBERTEM a posléze ho uvolnil naprosto fantastickou patičkou, kdy se tak zbavil dvou obránců a domácí útočník se dostal k osamocenému zakončení, které umístil přesně k levé tyči! Asistence: Caicedo.
12'
Apollon drží míč ve své moci a přihrává si pouze na polovině hrací plochy.
10'
Prvních deset minut dnešního utkání nám nic nepřineslo a u míče je tentokrát Lazio.
9'
Ovšem centr letěl pouze na prvního hráče u tyče, který bezpečně odhlavičkoval balón do bezpečí.
8'
Poté hosté z Limassolu získali rohový kop z pravé strany a mohou zavařit domácímu favoritovi.
7'
Apollon získal balón a dostal se dopředu po pravé straně, ovšem centr Antona Maglicy byl zblokován a je z toho autové vhazování.
5'
Felipe Caicedo byl zfaulován ve středu hrací plochy a u míče tak bude opět domácí mužstvo.
4'
Georgios Vasiliou odvrátil míč letící do vápna z levé strany, ovšem Lazio se hned od začátku utkání dostává do tlaku.
2'
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale následný centr odvrátila hostující obrana.
1'

S. S. Lazio: Proto – Bastos, Acerbi, Cáceres – Basta (C), Murgia, Badelj, S. Milinković-Savić, Durmisi – F. Caicedo, Alberto.
Náhradníci: Guerrieri – Cataldi, Wallace, Immobile, Lulić, Marušić, Lucas Leiva.

Apollon Limassol FC: Vale – João Pedro, Yuste, Roberge, Vasiliou (C) – Sachetti, Ch. Kyriakou – Schembri, Pereyra, Papoulis – Maglica.
Náhradníci: Kissas – Carayol, Marković, Soumah, Stylianou, Zelaya, Sardinero.

Rozhodčí: Alijar Aghajev – Zejnal Zejnalov, Rza Mammadov (vš. AZE).
Apollon Limassol FC:

1L: Apollon 5:1 Paphos
EL: Apollon 1:0 Basilej
EL: Basilej 3:2 Apollon
EL: Brest 1:0 Apollon
EL: Apollon 4:0 Brest

Apollon je velice bojovný tým, který začal letošní Evropskou ligu už v 1. předkole. Tam si poradil se Stumbrasem. První zápas sice prohrál na jeho půdě 1:0, ale následně zvítězil v domácím prostředí 2:0. Ve 2. předkole narazil na Željezničar. Tentokrát Limassol vyhrál první zápas na půdě Željezničaru 2:1 a následně vyhrál v domácím prostředí 3:1 a postoupil do 3. předkola. V něm smetl na domácí půdě Brest 4:0. V odvetě sice prohrál 0:1, ale to nijak nevadilo. V boji o základní skupinu Evropské ligy narazil Apollon na švýcarskou Basilej. První zápas ve Švýcarsku skončil 3:2 pro domácí, ale následně Apollon zvítězil v domácím prostředí 1:0 a postoupil tak do základní skupiny Evropské ligy.

S. S. Lazio:

Lazio skončilo v minulé sezóně v Serii A na pátém místě a zajistilo si tak základní skupinu Evropské ligy. Momentálně se Řím nachází v domácí lize na osmém místě s šesti body. Začátek sezóny se Laziu nepodařil, ovšem narazil na dva těžké týmy Neapol a Juventus, se kterými prohrálo. Posléze ovšem Řím zvítězil 1:0 nad Frosinone a v posledním utkání zavítal do Empoli. První poločas branku nenabídl, ale dvě minuty po začátku druhé půle se prosadil Parolo. Následně už gól nepadl a Lazio vyhrálo 1:0.
V prvním kole základních skupin Evropské ligy se proti sobě utkají týmy S. S. Lazio a Apollon Limassol FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala před pěti lety rovněž v Evropské lize. První zápas na půdě Apollonu skončil bezbrankovou remízou, ale ve druhém utkání vyhrálo doma Lazio 2:1. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Alijar Aghajev a jeho asistenti Zejnal Zejnalov a Rza Mammadov (vš. AZE). Hrát se bude na stadionu Olimpico, který nabídne kapacitu pro 72 698 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.