Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Krasnodar - 21. února 2019   21:00

Leverkusen
Leverkusen
87' Aránguiz
1:1
(0:0)
Krasnodar
Krasnodar
84' Sulejmanov
Leverkusen
Hradecky – Weiser, Dragović (86. Thelin), Tah, Wendell – Volland (C), Havertz (66. Baumgartlinger), Aránguiz, Brandt, Bailey – Alario.
R. Özcan – Baumgartlinger, L. Bender, Thelin, Kohr, Paulinho, Jedvaj.
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (vš. Litva)
BayArena, Leverkusen
Krasnodar
Safonov – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – K. Olsson (61. Gazinskij), Kaboré, Pereyra – Wanderson, Ignatěv (70. Sulejmanov), Claesson (78. Stockij).
Sinicyn – Fjóluson, Golubjov, N. Markov, Stockij, Sulejmanov, Gazinskij.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:11.
V Leverkusenu jsme viděli ohromné drama, které ale dlouho spělo do prodloužení, než po trestuhodném zaváhání Baumgartlingera před vlastním pokutovým územím dostali hosté možnost volného kopu, který parádně proměnil střídající Magomed Sulejmanov.

Leverkusenu se brzy podařilo vyrovnat díky trefě Aránguize a i přes mnoho rohových kopů a závarů před brankou Krasnodaru už si domácí vlastně pořádnou další šanci ani nevypracovali a po závěrečném hvizdu tak mohla propuknout obrovská radost fotbalistů Krasnodaru, který si po dvou letech zahraje osmifinále Evropské ligy.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Dmitrij Stockij (FK Krasnodar).
90+3'
Po dalším závaru před brankou už hlavičkoval Jonathan Tah, ovšem jen přímo do brankáře Safonova.
90+3'
Další roh Bayeru, před branku Krasnodaru běžel i brankář Hradecky, nikdo z domácích se ale do zakončení nedostal.
90+2'
Brankář Safonov tentokrát míč neudržel ve svých rukavicích, pomohli mu ale spoluhráči, kteří odkopli míč hluboko do pole.
90+2'
Drama vrcholí, další rohový kop pro Leverkusen! Už čtvrtý po inkasované brance.
90+1'
Na Brandtův oblouček do pokutového území nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
90+1'
Rozhodčí Mažeika poskytuje Leverkusenu ještě tři nastavené minuty naděje na úspěch.
90'
Další roh pro Leverkusen, Wendellův centr nenašel nikoho v černém.
89'
Rohovému kopu se Krasnodar ubránil a Wanderson se pak nadechl k velkému sólu, po přenesení hry na útočnou polovinu ale jen odevzdal míč nákopem k brankáři Hradeckému.
88'
Leverkusen už je při chuti, Brandtův průnik po pravém křídle Spajić ubránil jen za cenu rohového kopu.
87'
Leverkusen právě vstřelil branku!
To je drama! Po standardní situaci se do odraženého míče opřel CHARLES ARANGUIZ a prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
86'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Isaac Thelin.
85'
Rázem je jasné, že prodlužovat se nebude a domácí musí vstřelit dvě branky.
84'
Krasnodar právě vstřelil branku!
Ohromný šok v Leverkusenu! MAGOMED SULEJMANOV vtěsnal svoji přesnou střelu k tyči a do ideální výšky, brankář Hradecky plachtil vzduchem marně!
83'
Velká nepříjemnost pro Leverkusen, Baumgartingerovi totiž odskočil míč od kopačky v blízkosti pokutového území, domácí fotbalista hrající s maskou na obličeji pak podrazil Pereyru a je z toho velmi nebezpečná standardní situace pro Krasnodar.
81'
Aranguiz ve středu hřiště obral o míč Mauricia Pereyru, ten poté ještě zakopl míč pryč a vidí žlutou kartu, za což v případě postupu přijde o další utkání.
80'
Sulejmanův roh nenašel nikoho v bílém, po odrazu míče za postranní čáru hosté mohou ještě vhazovat.
80'
Hosté na pravém křídle vybojovali rohový kop a mohou zaútočit.
79'
Kaboré ve středu hřiště fauloval Baumgartlingera, domácí hned rozehráli.
78'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Dmitrij Stockij.
77'
Bailey se u rohu pokutového území pokusil otočit s míčem kolem Ramíreze, prohrál ale souboj s gravitací a při pádu na zem o míč přišel.
76'
Další velmi zdlouhavá rozehrávka domácích na vlastní polovině.
74'
Leverkusen zůstává v držení míče, začít ale tentokrát musí až od brankáře Hradeckého.
72'
K té brance jsme už měli velmi blízko! Lucas Alario tečovaným lobem přehodil brankáře Safonova, trefil ale jen břevno a k dorážce už se nikdo v černém neprobojoval!
71'
Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka normální hrací doby a pokud neuvidíme branku, půjde se do prodloužení, které je stále blíže a blíže.
70'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Ivan Ignatěv, přichází Magomed Sulejmanov.
69'
Krasnodar zvýšil aktivitu, hosté se teď usadili na polovině Leverkusenu s míčem na svých kopačkách.
67'
Hosté po delší době začali napadat rozehrávku Leverkusenu a to až u domácího pokutového území, což následně vedlo k zisku míče pro Krasnodar.
66'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Julian Baumgartlinger.
65'
Rohový kop Baileyho, hosté znovu nepustili nikoho v černém do zakončení.
63'
Krasnodar se čím dál častěji upíná na bránění, míč tak po drtivou většinu času v poslední době drží domácí, ovšem zatím bez výraznější snahy o útočení.
61'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Jurij Gazinskij.
60'
Mitchell Weiser se probil po útočné polovině, jeho střelu hosté srazili jen k osamocenému Havertzovi, ten z nadějné pozice míjí branku!
59'
Domácí teď nikam nespěchají a jen pozvolna si přihrávají kolem středové čáry.
57'
Následnému rohovému kopu německého celku se Krasnodar ubránil, ve středu hřiště už ale zase drží míč Leverkusen.
56'
Další šance Bayeru, prudkou Baileyho střelu z úhlu brankář Safonov vyráží.
54'
Lukas Hradecky teď vyběhl daleko z branky a musel míč odhlavičkovat k postranní čáře, to se mu podařilo na výbornou a Leverkusen už může založit útočnou akci.
52'
Baileyho střele z dvaceti metrů chyběl potřebný směr a především veškerá razance, Safonov tak jednoduše sebral míč ze země.
51'
Hezká souhra domácích, Wendell posouval míč do pokutového území Brandtovi, ten se ale při zakončení přes nohu ukopl a navíc mu byl máván ofsajd – nesprávně.
50'
Leverkusen podnikl rychlý útočný výpad, Bailey potáhl míč k pokutovému území, kde jej předal Havertzovi, jehož přízemní střelu zpoza pokutového území kryje brankář Safonov.
49'
Spajić se pokusil překvapit brankáře Hradeckého takřka z půlky hřiště, míč ještě v pokutovém území nebezpečně skočil po trávníku, odrazil se ale nad horní roh domácí branky.
47'
Wanderson v takřka ztraceném souboji vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
46'
Leverkusen se hned po výkopu vrhl do útočení a vybojoval rohový kop, Aranguizově centru se hosté v poklidu ubránili.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V prvním poločase jsme viděli velmi dobrý fotbal, po němž Leverkusen na střely vede 10:9, avšak na první branku v celém dvojzápase nadále čekáme.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Mažeika k prvnímu poločasu přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Hosté po zisku míče podnikli velmi rychlý protiútok a Claesson se objevil naprosto osamocen před Hradeckym, ten předvedl skvělý zákrok a Švédovu střelu vyrazil! Ignatěv následně střílel mimo branku.
42'
Dragović nepříjemným skluzem podrazil Kaborého a prohlíží si kartu žluté barvy.
40'
Brandt u středové čáry fauloval Wandersona, hosté rozehrávají z místa přestupku.
38'
Další útočná snaha domácích, Brandt měl dostatek prostoru na dvaceti metrech od branky, trefil ale jen spoluhráče Havertze, jenž zrovna v obrovském ofsajdu probíhal před brankou.
37'
První žlutou kartu zápasu vidí Kristoffer Olsson za zákrok na Juliana Brandta ve středu hřiště.
36'
Obrovská šance pro Leverkusen! Na centr Vollanda z levého křídla si naběhl Alario a jeho prudkou střelu Safonov vyráží z brankové čáry!
34'
Další střelecké zakončení Vollanda, tentokrát domácí kapitán levačkou střílel vedle vzdálenější tyče.
33'
Volland ze záklonu hlavičkoval nad branku, míč z výšky opadl na horní síť.
32'
Kai Havertz se vrátil zpět do boje, oba týmy jsou v plném počtu.
31'
Už se pokračuje ve hře, Weiserově centru se hosté bezpečně ubránili. Ošetřování Havertze pokračuje za postranní čárou.
30'
Kaboré už stojí na nohou, domácí fotbalista je nadále ošetřován vleže.
29'
Velmi nepříjemná srážka Kaborého s Havertzem, oba aktéři tohoto souboje zřejmě utrpěli tržnou ránu na hlavě a okamžitě jsou ošetřeni.
27'
Dobrá šance hned zase na druhé straně! Julian Brandt dostal obrovské množství prostoru u pokutového území, jeho přízemní střela ale mířila vedle bližší tyče.
26'
Nadále sledujeme oboustranně svižný fotbal, při švédské souhře hostů se Olsson prohnal po pravém křídle a posadil míč na hlavu Claessona, jeho hlavičku skvělým zákrokem vyráží Lukas Hradecky!
25'
Brandtova střela zpoza pokutového území mířila vedle tyče hostující branky.
23'
Následnému rohovému kopu Aranguize se hosté ubránili a už přenesli hru do středu hřiště.
22'
Baileyho střela doprostřed branky velmi nepříjemně zaplavala před Safonovem, ten pak měl obrovské potíže se svým zákrokem, míč vyrazil přímo před sebe, kde mu pomohli obránci odkopem za branku.
21'
Charles Aranguíz se pokusil přímo z rohu zaskočit brankáře Safonova, míč ale nasměroval jen do boční sítě.
20'
Domácí se usadili na útočné polovině a vybojovali rohový kop.
18'
Po pohledné souhře domácích Wendell marně hledal v pokutovém území Alaria, od kapitána Martynoviče se pak míč odrazil k brankáři Safonovovi.
16'
Domácí brankář Hradecky trochu zariskoval přihrávkou po vlastní polovině, narozdíl od slávistického gólmana Koláře ale dokázal najít svého spoluhráče.
14'
Na opačné straně Kaboré pronikl po levé křídle, následný střílený centr brankář Hradecky vyrazil do bezpečí.
14'
Domácí kapitán Volland si na hranici pokutového území hledal střelecký prostor, hosté jej do zakončení nepustili.
12'
První zajímavou šanci měl také Leverkusen, Baileyho křížná střela ale prosvištěla kolem vzdálenější tyče hostující branky.
10'
Střelecký pokus domácích, Aranguiz ale ze střední vzdálenosti zakončoval přímo do brankáře Safonova, ten si připsal pohodlný zákrok.
9'
Po pár momentech měli hosté další dobrou šanci! V pokutovém území se míč šťastně odrazil k Pereyrovi, jehož střelu k tyči brankář Hradecky kryje.
9'
První roh pro Krasnodar, domácí defenziva se ubránila.
7'
První výrazná šance Krasnodaru! Claesson si na ofsajdové hraně naběhl na kolmici na levém křídle a přihrál před branku Ignatěvovi, ten se z bezprostřední blízkosti nedokázal prosadit!
5'
Weiserův centr je sražen za hostující branku, Leverkusen bude pokračovat od rohového praporku.
4'
Po zákroku na domácího kapitána Vollanda u postranní čáry se držení míče ujme Leverkusen.
3'
První útočné snažení hostů, na pravém křídle vybojovali autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
2'
V pohárové matematice je jisté, že vítěz tohoto zápasu postupuje do čtvrtfinále, při bezbrankové remíze by se prodlužovalo a jakákoliv jiná remíza posouvá do dalších bojů druhý tým ruské ligy.
1'
Leverkusen hraje v černo-červené kombinaci, hosté oblékli bílé dresy.
1'
Rozhodčí Mažeika už přivedl fotbalisty před poměrně ochozy, které ani zdaleka nejsou zcela zaplněné, ba naopak v hledišti vidíme tisíce volných míst.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Dragović, Tah, Wendell – Volland, Havertz, Aránguiz, Brandt, Bailey – Alario.
Náhradníci: R. Özcan – Baumgartlinger, L. Bender, Thelin, Kohr, Paulinho, Jedvaj.

FK Krasnodar: Safonov – Petrov, Martynovič, Spajić, Ramírez – K. Olsson, Kaboré, Pereyra – Wanderson, Ignatěv, Claesson.
Náhradníci: Sinicyn – Fjóluson, Golubjov, N. Markov, Stockij, Sulejmanov, Gazinskij..
FK Krasnodar

Krasnodar působí v evropských pohárech až od roku 2014, přesto se mu letos podařilo už potřetí proniknout do jarní fáze Evropské ligy. V roce 2016 Krasnodar propadl ve dvojzápase se Spartou, kdy po porážce 0:1 v Praze doma prohrál 0:3. O rok později už Krasnodar v prvním jarním kole dokázal vyřadit Fenerbahce Istanbul a ztroskotal až o kolo později na Celtě Vigo.

Letos se ruský tým představil ve skupině J, kde si pomohl třemi výhrami 2:1 nad všemi svými soupeři (postupně Sevilla, Lutych a Akhisarspor), k tomu přidal výhru v Turecku a s dvanácti body postoupil z druhé příčky. Krasnodar ale marně hledal střelce, neboť dvougólový Ari je vůbec jediným hráčem, který vstřelil více než jednu branku.

Nevýhodou Krasnodaru může být nerozehranost, neboť ruská liga po zimní přestávce pokračuje až v březnu, každopádně po sedmnácti kolech má Krasnodar velmi dobrou pozici, když se nachází na druhém místě se ztrátou jediného bodu na Zenit Petrohrad, když díky třem prohrál Zenitu Krasnodar v posledních čtyřech podzimních kolech tuto ztrátu stáhl o mohutných sedm bodů.
Bayer Leverkusen

Leverkusen prožívá skvělé období, když v bundeslize z posledních sedmi kol vyhrál hned šest a po 22 kolech už se vyšvihl na pátou příčku se ztrátou pěti bodů na čtvrté Lipsko a tedy pozice zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Nutno podotknout, že v neděli Leverkusen čeká nesmírně těžké utkání v Dortmundu.

V období plném úspěchu se ale skrývá i jeden velký nezdar, když před dvěma týdny vypadl v osmifinále německého poháru s druholigovým Heidenheimem a to tři dny poté, co slavně porazil Bayern Mnichov.

V Evropské lize se Bayer představil ve skupině A a klíčový krok k postupu udělal už v prvním kole, kdy otočil výsledek 0:2 na 3:2 na trávníku Ludogorce Razgrad a bezpečně si došel pro vítězství ve skupině a hladký postup do jarní fáze soutěže.
Hezký večer při sledování přenosu odvetného utkání 1. kola vyřazovací fáze Evropské ligy, Bayer Leverkusen přivítá Krasnodar a po bezbrankové remíze z Ruska je situace do dnešní odvety velmi otevřená.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.