Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lutych : Akhisarspor - 4. října 2018   21:00

Lutych
Lutych
17' Emond (Carcela-González) • 40' Djenepo (Cavanda)
2:1
(2:1)
Akhisarspor
Akhisarspor
32' Ayık  (Selezňov)
Lutych
Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Pocognoli (C) – Cimirot, Marin, Agbo (76. Mpoku) – Djenepo, Emond (83. Sá), Carcela-González.
J-F. Gillet – Vanheusden, Kosanović, Sá, Fai, Balikwisha, Mpoku.
Schüttengruber – Brandner, Steinacher (vš. AUT)
Stade Maurice Dufrasne, Lutych, Belgie
Akhisarspor
Öztürk – Miguel Lopes, Yumlu, Osmanpaşa, Vural – Kisa (C) (41. A. Sissoko), Çeviker – Barbosa, Josué, Ayık (72. Regattin) – Selezňov (80. Manu).
Lukač – Güler, A. Sissoko, Nounkeu, Manu, Regattin, Keleş.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec! Favorizovaný Standard Lutych vydřel dnes těsné vítězství, které ale bylo z kategorie těch očekávaných a povinných. Ovšem Akhisar se prezentoval velmi dobrým nasazením, jen by to chtělo lépe přesnosti v kombinaci, kdy míče hostům často utíkaly z nohy atd.
90+4'
Zákroky brankáře Standardu Ochoy – 2.
Zákroky brankáře Akhisaru Öztürka – 2.
90+1'
Žlutou kartu dostává Moussa Djenepo (Standard Lutych).
90'
Žádné nebezpečí brance Standardu, při rohovém kopu Akhisaru, neohrozilo.
89'
Rohový pro Akhisar, rozehrávat bude Josué.
88'
Sébastien Pocognoli (Standard) zastavuje míč za půlící čárou a místo postupu dopředu volí zpětnou přihrávku do obrany.
87'
Christian Luyindama Nekadio (Standard) si nyní nedokázal lépe zpracovat pas z levé strany.
85'
Guillermo Ochoa (Standard) nyní volí, místo odkopu míče, pomalou rozehrávku.
83'
Žlutou kartu dostává Güray Vural (Akhisar Belediyespor).
83'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Orlando Sá.
82'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Mustafa Yumlu (Akhisar Belediyespor).
80'
Střídání v týmu Akhisar Belediyespor: ze hřiště odchází Jevhen Selezňov, přichází Elvis Manu.
78'
Míč opět končí v autu, to je jen důkazem špatné kombinační schopnosti obou mužstev, zejména tureckého Akhisaru.
76'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Uche Henry Agbo, přichází Paul-José Mpoku.
75'
Až na polovinu Akhisaru putuje míč, ten se ale rychle vrací zpět na polovinu Standardu.
74'
Hosté rozehrávají na polovině Standardu, samozřejmě za pískotu diváků.
72'
Střídání v týmu Akhisar Belediyespor: ze hřiště odchází Onur Ayık, přichází Adrien Regattin.
70'
Je před námi posledních dvacet minut, které dělí domácí od důležitých tří bodů.
69'
Domácím se nyní daří držet míč na polovině soupeře a mohou tak šetřit čas.
68'
Standard se nyní snaží co nejdéle udržet na polovině Akhisaru.
66'
Míč letí do autu, bleskově vhazují domácí, kteří však také bleskově o míč zase přicházejí.
65'
Na konci celé akce je dalekonosná střela Constantinose Laifise (Standard), který ale branku Akhisaru o zhruba dva metry přestřeluje.
64'
Gojko Cimirot (Standard) zatáhl míč po pravém křídle až k rohovému praporku, pak ho ale poslal zpětnou přihrávkou dozadu.
62'
Z hlediště se již ozývá pískot, Akhisar opět zlepšil pohyb a napadá domácí rozehrávku, což činí Standardu problémy.
61'
Hodně nepřesnosti k vidění ve hře Akhisaru, při zbrklé rozehrávce ale nyní zbytečně chybují i domácí.
60'
Je za námi hodina hry, která zatím nabídla tři góly, dva vstřelili domácí, jeden hosté, kteří se tak nyní marně snaží o vyrovnání.
58'
Abdoulwahid Sissoko (Akhisarspor) neodcentroval z levé strany, hosté se snaží vybojovat míč rychle zpět, to se jim také daří.
57'
Brankářská legenda Michel Preud'homme, kouč Standardu, zatím vypadá na lavičce klidně, jeho mužstvo stále hájí těsný náskok.
56'
Moussa Djenepo (Standard) fauluje v pokutovém území Akhisaru, je mu odpískán útočný faul, míč pro hostující tým.
55'
Takový ten úvodní lauf Akhisaru je také ten tam, hosté se nyní opět zabředávají do hry ve středu pole, kde je přehuštěno.
54'
Standard na polovině Akhisaru, akci ale přerušil špatný pas z levé strany.
52'
S tím ale souvisí také množství drobných faulů a velkého důrazu v soubojích.
51'
Útočným faulem končí nyní akce Akhisaru, hosté jdou ve druhé půli hodně namotivováni.
49'
Vůbec poprvé se ve druhé půli dostávají více do hry také domácí, kteří samotný úvod příliš nezachytili.
48'
Po rohovém kopu z pravé strany hlavičkuje Mustafa Yumlu (Akhisarspor) nad branku Standardu.
47'
Hned v úvodu druhé půle gólová šance, kdy se Onur Ayık (Akhisarspor) dokázal dostat za obranu Standardu, poté si ukopl míč více do strany, čímž ale vyšachoval gólmana Ochou, kterého ale bravurně zastoupil na brankové čáře Constantinos Laifis
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas končí vítězstvím Standardu, který opanoval tuto část hry. Akhisar hraje hodně jednoduchý fotbal, kterým se ale drží i nadále ve hře.
45+2'
45+2'
Nepřesný centr Vurala z levé strany, akce Akhisaru končí ztrátou míče.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Standard se dostává na polovinu soupeře, domácí kombinují na levé straně, kde se jim ale nějaký průnik nedaří.
43'
Po akci hostů domácí opět rozehrávají, Akhisar stále spoléhá na rychlé brejky po stranách.
42'
Guillermo Ochoa (Standard) má míč ve své náruči, pokládá ho na trávník a vykopává od své branky.
41'
Střídání v týmu Akhisar Belediyespor: ze hřiště odchází Bilal Kisa, přichází Abdoulwahid Sissoko.
40'
Standard právě vstřelil branku!
Domácí jdou opět do vedení! Luis Pedro Cavanda rozehrál volný kop z pravé strany, nadýchaný pas dopadl na hlavu MOUSSY DJENEPA, který míč poslal hlavou do branky.
39'
Josué (Akhisarspor) musí být nyní ošetřován, rozhodčí ho vykazuje mimo hrací plochu.
38'
Fotbalisté Akhisaru v pohodě ubránili tento rohový kop Standardu.
37'
Mahdí Carcela-González (Standard) napřáhl ke střele zpoza vápna, branku Akhisaru netrefuje, ale je z toho roh pro domácí.
36'
Odkop Fatiha Öztürka, míč ale bleskově získávají domácí.
34'
Autové vhazování pro domácí, po odkopu Canera Osmanpaşy.
32'
Akhisarspor právě vstřelil branku!
Josué (Akhisarspor) rozehrál roh z pravé strany, na vzdálenější tyči hlavičkuje Jevhen Selezňov, ale tento pokus ještě dokázal Guillermo Ochoa zneškodnit. Nicméně Ochoa míč pouze vyrazil před sebe a dorážející ONUR AYIK ho dokázal dostat do branky Standardu.
32'
Miguel Lopes (Akhisarspor) vybojoval rohový kop pro svůj tým, který z pravé strany rozehraje Josué.
31'
Fatih Öztürk (Akhisarspor) posílá míč na polovinu Standardu, Sébastien Pocognoli (Standard) odhlavičkoval míč do autu.
30'
Je za námi první půl hodina hry, domácí favorit vede o gól a hlídá s v poklidu svůj náskok.
29'
Opět se hraje ve středu hřiště, Akhisaru se směrem dopředu moc nedaří.
27'
Na pravé straně získává míč Uche Henry Agbo (Standard), který je ale pod tlakem a vrací míč k půlící čáře.
26'
Žlutou kartu dostává Mustafa Yumlu (Akhisar Belediyespor).
26'
Domácí nikam nespěchají, hlavně neudělat chybu a nepustit soupeře do brejku.
24'
Hraje se ve středu hřiště, hosté ztrácí míč a domácí mohou zkusit nějakou útočnou akci.
23'
Josué (Akhisarspor) nic nevymýšlel a vypálil z dálky, branku vůbec netrefil, trochu ukvapený pokus.
22'
Další odkop od branky, tentokrát od branky Akhisaru, míč létá ze strany na stranu, střed hřiště jako by neexistoval...
21'
Odkopem od branky Standardu končí útočná akce Akhisaru.
20'
Malá domů v podání Akhisaru, který se zatím marně snaží vymanit z tlaku Standardu.
19'
Hosté získávají výhodu volného kopu na polovině Standardu, vše ale končí špatným centrem z pravé strany.
17'
Mahdí Carcela-González rozehrál roh z levé strany a míč dokázal hlavou nasměrovat do branky RENAUD EMOND, domácí jdou do vedení.
17'
Gojko Cimirot (Standard) rozehrál z levé strany a po hlavičce Barbosy si domácí rohový kop zopakují.
16'
Autové vhazování domácích, kteří následně vybojovali roh z levé strany.
15'
Výjimkou je útočná akce Akhisaru po levé straně, kterou zakončil poměrně povedenou střelou Hélder Barbosa, Guillermo Ochoa (Standard) musel vyrážet.
14'
Hraje se ve středu hřiště, domácí pokračují v aktivní hře, kdy soupeře příliš nepouští do hry.
12'
Fatih Öztürk (Akhisarspor) pochopitelně nikam nespěchá, nakonec posílá míč na polovinu Standardu.
11'
Hodně nepovedený centr domácího Pocognoliho, míč má Fatih Öztürk, který rozehraje od branky hostů.
9'
Gojko Cimirot (Standard) ztrácí míč na pravém křídle, ten končí v autu, vhazují hosté, z levé strany, na své polovině.
7'
Fatih Öztürk (Akhisarspor) vykopává míč a ten následně získávají domácí.
6'
Nesouhra nyní přibrzdila kombinaci Standardu, míč nakonec získává Fatih Öztürk (Akhisarspor).
5'
Răzvan Marin (Standard) rozehrál, ale trefil pouze dobře postavenou bránící zeď.
4'
Moussa Djenepo (Standard) faulován u vápna Akhisaru, zajímavá standardka pro domácí.
3'
Nepřesným centrem z levé strany končí nyní akce domácích.
3'
Standard zatím soupeři míč příliš nepůjčuje.
2'
Hosté pod tlakem posílají míč zpět k vlastní brance, Fatih Öztürk rozehrává.
1'

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Pocognoli (C) – Cimirot, Marin, Agbo – Djenepo, Emond, Carcela-González.
Náhradníci: J-F. Gillet – Vanheusden, Kosanović, Sá, Fai, Balikwisha, Mpoku.

Akhisar Belediyespor: Öztürk – Miguel Lopes, Yumlu, Osmanpaşa, Vural – Kisa (C), Çeviker – Barbosa, Josué, Ayık – Selezňov.
Náhradníci: Lukač – Güler, A. Sissoko, Nounkeu, Manu, Regattin, Keleş.

Rozhodčí: Schüttengruber – Brandner, Steinacher (vš. AUT).
AKHISAR BELEDIYESPOR
Turecký tým by neměl představovat nějaké výrazně nebezpečí pro domácí. Jde o tým, který skončil v uplynulém ročníku turecké nejvyšší fotbalové soutěže v polovině tabulky a postup do pohárové Evropy si zajistil senzačním vítězstvím v tureckém poháru, když ve finále porazil Fenerbahce 3:2! V aktuálním ročníku nejvyšší turecké ligy však vyhrál Akhisar, ze sedmi zápasu, pouze jeden, byť překvapivě se silným Galatasarayem (3:0!). Naposledy prohrál Akhisar venku s Alanyasporem 1:2.
Do Evropské ligy se Akhisar dostal, coby vítěz domácího poháru, přímo do základní skupiny, na jejímž úvodu se musel poměřit s ruským Krasnodarem. Utkání nakonec rozhodla jediná branka hostů, kterou ve 26. minutě zaznamenal Claesson.
STANDARD LUTYCH
Belgický Standard neprožívá vůbec dobré období. Začátek nového ligového ročníku nestál v podstatě za nic, s výjimkou zápasů 4. a 5. kola (výhry 3:0 v Lokerenu a 3:2 doma s Sint-Truidenem). Hned poté ale přišla porážka od Eupenu a to jakoby předznamenalo herní mizérii, v níž pokračoval Standard i v prvním utkání základní skupiny.
Toto utkání odehrál Standard ve Španělsku, na hřišti Sevilly a byť se hosté drželi v první půli na dostřel (2:1 pro Sevillu), v té druhé třikrát inkasovali a ze Sevilly odjížděli s krutým debaklem 1:5! Možnou změnu k lepšímu předznamenal výsledek posledního ligového duelu, v němž Standard vyhrál jasně 3:1 v Oostende.
Utkáním, které se odehraje na Stade Maurice Dufrasne v Lutychu, provedou rakouští sudí. Jako hlavní Manuel Schüttengruber, kterému budou na čarách pomáhat krajané Brandner a Steinacher.
Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní skupiny J fotbalové Evropské ligy, v němž belgický STANDARD LUTYCH přivítá na svém stadionu turecký AKHISAR BELEDIYESPOR.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.