Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : AC Milán - 13. prosince 2018   21:00

Olympiacos
Olympiacos
60' Cissé  • 69' C. Zapata(vl.)  • 81' Fortunis
3:1
(0:0)
AC Milán
AC Milán
71' C. Zapata
Olympiacos
J. Sá – Elabdellaoui, Cissé, Vuković, Koutris – Camara (79. Torosidis), Guilherme – Fetfatzidis (69. B. Natcho), Fortunis (C), Podence (85. Bouchalakis) – Guerrero.
Gianniotis – Bouchalakis, B. Natcho, Roderick, Torosidis, Tsimikas, Vrousai.
AC Milán
Reina – Calabria, Abate (C), C. Zapata, Ricardo Rodríguez (85. Halilović) – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu, Castillejo – Higuaín, Cutrone (78. Laxalt).
G. Donnarumma – Bertolacci, Halilović, Laxalt, J. Mauri, Musacchio, Simič.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji dobrou noc.

Fauly: 15:16
V neuvěřitelné drama se zvrtnul zápas mezi Olympiakosem a AC Milán. Italskému týmu stačila remíza nebo i prohra o gól na postup, ale nakonec prohrál 1:3 a končí už ve skupině. Olympiakos se naopak raduje z postupu do jarní části Evropské ligy. Po poločase bylo skóre 0:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo přijít nějaké drama. Jenže ve druhé půli se v 60. minutě prosadil hlavou po rohovém kopu Pape Abou Cissé a zadělal na pořádné drama. V 69. minutě už vedli domácí 2:0, tentokrát si dal vlastní gól Cristián Zapata. Milánským se povedla rychlá odpověď, o dvě minuty později se prosadil znovu Cristián Zapata, tentokrát už se trefil do té správné brány. V 80. minutě rozhodčí nařídil dost kontroverzní penaltu pro Olympiakos po držení Abateho a Konstantinos Fortunis pokutový kop s přehledem proměnil. V závěru utkání si AC Milán vytvořil tlak, hrálo se nastavení dlouhé šest minut, ale italský tým už se neprosadil.
90+6'
90+6'
Centr Abateho končí v rukavicích Josého Sá a zápas končí!
90+5'
S rozehrávkou se musí počkat, protože na hřiště vletěl druhý míč. A to se stalo v posledních minutách už asi potřetí.
90+5'
Ještě tu bude jedna standardní situace pro AC Milán. Do vápna znovu míří i Pepe Reina.
90+4'
Píská se ve prospěch Olympiakosu, byl tam nějaký faul. Tohle už vypadá pro řecký tým velice dobře.
90+3'
Dokonce i Reina už je ve vápně. Centr letěl právě na něj, ale španělský brankář se k hlavičce nedostal.
90+3'
Ke střele zpoza vápna se dostal Gonzalo Higuaín. Jeho rána byla tečovaná a skončila jen na boční síti.
90+2'
Franck Kessié udělal hrubku v rozehrávce a daroval tím znovu míč domácím.
90+1'
A domácí se zatím brání dobře, nyní jsou dokonce u míče.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
AC Milán se zatím nedaří ohrozit branku Olympiakosu. Jeho přihrávka končí jen v moci brankáře.
89'
Konečně se může pokračovat ve hře. Dodatečně dostává ještě žlutou kartu za faul na Bakayoka Miguel Ángel Guerrero.
88'
Na zemi zůstává sedět brankář José Sá a musí být ošetřen. Takže je hra samozřejmě přerušena.
87'
José Sá volný míč ve vápně sebral do svých rukou a rozhodně s rozehrávkou nebude spěchat.
86'
Rohový kop dolétl až k nohám Castilleja, ale domácí se i s trochou štěstí dokázali ubránit.
85'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Andreas Bouchalakis.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Alen Halilović.
84'
AC Milán bude zahrávat rohový kop.
83'
Pepe Reina vyběhl hodně daleko z branky a vypadalo to, že si pomohl faulem. Přitom už jednu žlutou kartu má. Rozhodčí to ale nechal být a místo toho odpískal ruku útočníka Olympiakosu.
82'
V tuto chvíli by tedy Olympiakos postoupil ze skupiny, AC Milán by se s pohárovou Evropou rozloučil.
81'
Olympiakos právě vstřelil branku!
KONSTANTINOS FORTUNIS tíhu okamžiku zvládl skvěle, zachoval se jako správný kapitán a penaltu bezpečně proměnil. Napálil míč po zemi přesně k levé tyči, ktežto Reina si pro svůj skok vybral opačnou stranu.
81'
Penaltu bude kopat kapitán Konstantinos Fortunis.
80'
Faulujícím byl Ignazio Abate, který si ve vápně při rohovém kopu pomáhal rukama.
80'
Olympiakos bude kopat penaltu!
79'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mohamed Mady Camara, přichází Vasilis Torosidis.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Diego Laxalt.
78'
Patrick Cutrone našel přihrávkou do vápna Higuaína, ale ten zklamal v zakončení a minul branku.
77'
Po sérii soubojů ve středu pole nakonec získali míč hosté a drží míč na útočné polovině.
76'
Olympiakos se pomalu chystá k závěrečnému tlaku, Protože k postupu potřebuje ještě jeden gól.
75'
Rohový kop domácí rozehráli na přední tyč a s tím si hosté bez problému poradili.
75'
Guilherme pálil nebezpečně z levé strany. Jeho ránu skvěle zablokoval Abate na rohový kop.
74'
Mohamed Mady Camara fauloval Castilleja a dostává žlutou kartu.
73'
Zápas nabral najednou neuvěřitelné obrátky. Olympiakosu stále stačí gól k postupu.
71'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! Jen dvě minuty poté, co si dal CRISTIÁN ZAPATA vlastní gól, se trefuje i do té správné branky. Domácí si ho nepohlídali při rohovém kopu, a to se jim stalo osudným. Kolumbijec se trefil hlavou. Gól potvrdila branková technologie. Bez asistence.
71'
AC Milán bude kopat rohový kop.
70'
AC Milán se hned pokouší vepředu o odpověď.
69'
Olympiakos se přibližuje postupu, protože vede už 2:0! Centr Olympiakosu z levé strany odvrátil Zapata, ale jen k nohám Guilhermeho. Ten okamžitě vypálil a do jeho rány vložil Zapata kopačku tak nešikovně, že pak míč přeletěl Reinu a skončil až v bráně.
69'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Joannis Fetfatzidis, přichází Bibras Natcho.
68'
Akce AC Milán je zastavena, protože Hakan Çalhanoğlu dostal přihrávku do těsného ofsajdu.
68'
Ricardo Rodríguez centroval z levé strany, ale jeho pas přeletěl Higuaína, stejně jako Cutroneho.
67'
Na hřišti zůstal sedět Elabdellaoui a musel být krátce ošetřen. Měl by ale být v pořádku.
66'
Samuel Castillejo byl adresátem centru z levé strany, ale nedokázal si míč zpracovat tak, aby mohl vypálit.
65'
Na druhé straně zase z dálky pálil Gonzalo Higuaín, ale těsně netrefil branku soupeře.
64'
Domácí mohli vést 2:0 a být už opravdu na dosah postupu. Konstantinos Fortunis byl blízko k tomu, aby potrestal chybu hostující obrany, ale nakonec to pro italský tým dopadlo dobře. Dorážka Guerrera trefila Zapatu.
63'
Hosté ožili a budou kopat rohový kop.
61'
Na druhé straně si Higuaínovu přihrávku na hranici vápna převzal Patrick Cutrone a málem hned vyrovnal. Jeho ráně chyběly centimetry.
60'
Je tu důležitý první gól utkání, Olympiakos se tím dostává o něco blíž k postupu. Domácí rozehráli rohový kop rychle na krátko. Po centru do vápna hlavičkoval Vukovič, kterou dokázal jeden z obránců zablokovat. Poté se k dorážce hlavou dostal PAPE ABOU CISSÉ a ten už dostal míč do sítě. Bez asistence.
59'
Konstantinos Fortunis se dopustil útočného faulu, takže míč připadne do moci domácím.
58'
Pravý obránce Olympiakosu Omar Elabdellaoui dostal dobrý míč do běhu a z voleje zakončoval. Reina předvedl dobrý zákrok.
56'
Rozhodčí se rozhodl nechat zákrok na Guilhermeho být a toho hned hosté využili k protiútoku. Bylo to nebezpečné, ale domácí se ubránili.
55'
Mohamed Mady Camara na polovině hřiště fauloval, rozehrávat budou hosté.
54'
Pepe Reina dostal žlutou kartu za zdržování při výkopu.
54'
Joannis Fetfatzidis se rozhodl střílet z dálky, ale jeho ráně chyběla větší přesnost. Chvíli předtím Fetzfatzidise vychytal Reina.
53'
AC Milán šel do rychlého brejku. Míč skončil u Chalhanoglua, který dovedl míč do pokutového území, ale následně mu nevyšla klička a o balón přišel.
51'
Ale hosté balón po chvíli vybojovali zpět a z dálky tvrdě napálil míč Franck Kessié. Byla to moc pěkná rána, které chyběl jen kousek přesnosti.
50'
Samuel Castillejo ještě stihl míč na hrací ploše, ale poté už nedokázal míč přesně předat.
49'
AC Milán nenaložil se standardní situací moc dobře, domácí se ubránili.
48'
Na druhé polovině hřiště se píská faul a bude se kopat proti domácí brance.
47'
Joannis Fetfatzidis vystřelil levačkou a jen o kousek netrefil branku AC Milán. Kdyby se mu to povedlo, je dost možné, že by se Reina po míči natahoval marně.
46'
Úvodní minuta druhého poločasu patřila Olympiakosu, který uzavřel Milánské před jejich vápnem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas skončil a Olympiakos hraje s AC Milán zatím nerozhodně a bez branek. Utkání přitom takovémuto výsledku vůbec nenasvědčuje. Obě strany jsou naladěny docela útočně, rozhodně se nesnaží bránit remízu. Jenže chybí tomu větší kvalita v zakončení, proto zatím ani jeden z brankářů nemusel tahat míč ze své sítě.
45+1'
45'
Hakan Çalhanoğlu vystřelil z dálky, ale jeho ráně chyběla razance. Míč sice před Sá skočil, ale brankář Olympiakosu neměl problém zasáhnout.
45'
Pape Abou Cissé zezadu fauloval Gonzala Higuaína a dostává okamžitě žlutou kartu.
44'
Také rohovému kopu se AC Milán ubránil a může navíc jít dopředu.
44'
Reina byl připraven a dokázal zasáhnout proti střele Fortunise z velké dálky. Míč vyrazil na rohový kop.
43'
Tiemoué Bakayoko zezadu brnkl o nohu Fortunisovi a píská se faul. Olympiakos bude mít zajímavou standardní situaci.
42'
Franck Kessié z velkého úhlu vymyslel něco mezi střelou a prudkým centrem. José Sá si s tím poradil a Higuain hned ukazoval, že si přál dostat přihrávku.
41'
Leonardo Koutris to trochu v souboji přehnal s tvrdostí a dostává od rozhodčího žlutou kartu.
40'
Samuel Castillejo se ocitl v obložení dvou hráčů řeckého klubu a došel si pro faul.
39'
Hosté se ubránili standardní situaci Olympiakosu a nyní mohou zamířit dopředu.
38'
Tiemoué Bakayoko se dopustil nedovoleného zákroku, takže míč se přesune na kopačky hráčů Olympiakosu.
37'
Domácí se poměrně v klidu ubránili. AC Milán ale pokračuje v kombinaci na útočné polovině hřiště.
36'
Teď už jsou zase v útoku hráči AC Milána a mají k dispozici rohový kop.
35'
Kapitán AC Milán Abate chtěl uklidnit situaci přihrávkou na Reinu, ale ten naopak spíše svým spoluhráčům svou rozehrávkou zavařil.
34'
Milánští se nyní musí bránit. Tentokrát jen zakopli míč do autu, takže domácí mohou pokračovat ve své aktivitě.
33'
Znovu Podence přihrával na Guilhermeho, tentokrát efektně patičkou. Konstantinos Fortunis pak dostal míč na dlouhou nohu, takže už nemohl pořádně zakončit.
32'
Podenceho přihrávka na Guerrera byla myšlena dobře, ale útočník Olympiakosu se ještě nestihl vrátit z ofsajdové pozice.
31'
Samuel Castillejo se u rohového praporku snažil alespoň vybojovat rohový kop, ale ani to se mu nakonec nepovedlo.
30'
Bude se kopat standardní situace proti brance AC Milán, protože Franck Kessié fauloval Mohameda Madyho Camaru. Záložník Milána byl v tom souboji pozdě.
29'
Hosté rozehráli roh na krátko a pak teprve letěl míč před branku řeckého celku. Ten byl ovšem velmi nepřesný.
28'
Cutrone vybojoval pro AC Milán rohový kop, který z levé strany rozehraje turecký záložník Hakan Çalhanoğlu.
27'
Z pravé strany centroval Samuel Castillejo a hledal Higuaína. Přihrávka však na argentinského útočníka neprošla.
27'
Milánští vystihli ještě na útočné polovině špatnou přihrávku Olympiakosu, ale nedokázali toho využít, rychlý brejk se nekonal.
26'
Rohový kop přinesl velké zmatky před branku AC Milán. Reina nepředvedl jistý zákrok při boxování, a tak se hostům povedlo odvrátil míč až napodruhé.
25'
Ale zahrozit stále dokážou také domácí. Z levé strany střílel z úhlu Daniel Podence. Abate jeho ránu srazil na rohový kop.
24'
Hosté v posledních minutách získávají převahu a jsou aktivnější, než Olympiakos. Zatím jim ale vázne zakončení.
22'
Ricardo Rodríguez poslal nízký centr z levé strany do šestnáctky. Po míči se natahoval Hakan Çalhanoğlu, ale zakončení mu nevyšlo podle představ.
21'
Patrick Cutrone se dostal do dobré střelecké pozice, ale zakončení z levé strany mu nevyšlo. Míč poslal přesně na brankáře José Sá, který v pohodě zasáhl.
20'
Znovu se dokázal Olympiakos ubránit, tentokrát už odvrátil míč definitivně do bezpečí.
19'
Hakan Çalhanoğlu rozehrál rohový kop, hlavičkoval stoper Cristián Zapata. Domácí se ubránili, ale bude to další rohový kop.
18'
AC Milán začíná mít nad Olympiakosem převahu a nyní bude kopat roh z pravé strany.
16'
Akce Olympiakosu byla zastavena, protože domácí porušili pravidlo o ofsajdu.
15'
Po centru následovala nepřesná hlavička domácího hráče, která míří do zázemí a následuje odkop od branky Milánu.
14'
Leonardo Koutris doběhl dlouhý míč na levé straně, avšak odcentrovat se mu nepodařilo a obránce odrazil míč na rohový kop.
13'
Po rozehrávce se hosté daleko nedostali, naopak faulují a je tu první žlutá karta, kterou dostává Hakan Çalhanoğlu.
12'
Faul domácích a Milán bude rozehrávat míč z poloviny hřiště.
11'
Hostům se daří nyní držet míč na polovině soupeře, ale ten je drží daleko od své branky.
10'
Z pravé strany přišel další centr domácích, avšak domácí hráč nedokázal hlavičkou zakončit směrem na branku.
9'
A nyní dobrý centr před branku, kdy obrana Milánu nebyla zrovna v nejlepším postavení. Nakonec k zakončení nedošlo a hosté se ubránili.
8'
Olympiakos má zatím více ze hry a obtěžuje obranu soupeře.
7'
Reina nyní nepříliš dobře rozehrál a skoro z toho mohla být příležitost pro soupeře. Naštěstí to pro italský klub dobře dopadlo.
7'
První střelecký pokus ze strany hostů, avšak Camara střelu doprostřed branky bez větších problémů kryje.
6'
Momentálně se hraje na polovině hřiště, kde obě mužstva bojují o míč.
5'
Dlouhý míč nepřinesl domácím šanci na branku a obrana Milánu se dokázala bez větších obtíží ubránit.
3'
Nepřesný odkop brankáře AC Milán, který končí v autu a soupeř bude vhazovat z poloviny hřiště.
2'
Olympiakos začal hodně aktivně a nepouští soupeře do žádné kombinace.
1'
Ihned po rozehrávce se dostali domácí do dobré příležitosti, avšak Reina odhadl celou situaci, včas vyběhl a dokázal odkopnout míč.
1'

Olympiakos FC: J. Sá – Elabdellaoui, Cissé, Vuković, Koutris – Camara, Guilherme – Fetfatzidis, Fortunis (C), Podence – Guerrero.
Náhradníci: Gianniotis – Bouchalakis, B. Natcho, Roderick, Torosidis, Tsimikas, Vrousai.

AC Milán: Reina – Calabria, Abate (C), C. Zapata, Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu, Castillejo – Higuaín, Cutrone.
Náhradníci: G. Donnarumma – Bertolacci, Halilović, Laxalt, J. Mauri, Musacchio, Simič..
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný zápas je právě z této sezóny a skupiny F Evropské ligy. AC Milán dokázal Olympiakos doma porazit 3:1. Skóre tohoto utkání sice otevřel v prvním poločase Guerrero, ale ve druhém třemi brankami zápas otočili Cutrone, Higuain a znovu Cutrone.
AC Milán

AC Milán je italským klubem, který v minulé sezóně skončil na šesté místě Serie A a tím si zajistil postup přímo do skupiny Evropské ligy a vyhnul se tak zrádným předkolům. V současné době se AC Milán nachází na čtvrtém místě domácí ligy a na vedoucí Juventus ztrácí už propastných sedmnáct bodů. AC Milán prohrál jen jednou z posledních devíti duelů, naposledy ale po ne příliš dobrém výkonu jen remizoval 0:0 doma s Turínem. Na stadionech soupeřů odehrál AC Milán zatím v této sezóně devět utkání a má bilanci tří výher, čtyř remíz a dvou proher. Naposledy Milánští remizovali na hřišti Lazia 1:1. AC Milán je ve skupině F Evropské ligy na druhém místě s deseti body za bilanci dvou výher, jedné remízy a dvou proher. O postup už je může připravit je Olympiakos. AC Milán stačí k druhému místu i remíza a dokonce i prohra o gól nebo prohra o dva góly, když bude výsledek 2:4 a vyšší.
Olympiakos FC

Olympiakos je řeckým klubem, který v minulé sezóně obsadil v domácí Super League třetí místo a tím si vysloužil postup do kvalifikace o Evropskou ligu. V předkolech pak Olympiakos postupně vyřadil Lucern a Burnley a postoupil tak do základní skupiny. V současné chvíli se Olympiakos v domácí lize nachází na třetím místě se ztrátou osmi bodů na vedoucí PAOK.Formu má Olympiakos slušnou, z posledních deseti utkání jen jednou prohrál, naposledy remizoav na hřišti Xanthi 1:1. Na domácím stadionu Olympiakos v této sezóně odehrál zatím deset utkání a prohrál jen jednou, a to s PAOKem. Naposledy doma porazil 2:1 Panetolikos. Ve skupině F Evropské ligy je Olympiakos momentálně s bilancí dvou výher, remízy a dvou proher na třetím místě se sedmi body. Stále ještě má šanci postoupit, ale musí dnes AC Milán porazit, ale nutně to musí být o dva góly a více, přičemž výsledky 4:2 a vyšší by už poslaly do jarní části EL AC Milán.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy Olympiakos FC a AC Milán. Zápas se odehraje na Georgios Karaiskakis Stadium v Pireu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.