Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Chelsea - 20. září 2018   18:55

PAOK
PAOK
0:1
(0:1)
Chelsea
Chelsea
7' Willian  (Barkley)
PAOK
Paschalakis – Vieirinha (C), Chačeridi, Varela, Tosca – Maurício, Wernbloom – Jaba (82. Biseswar), Šachov (69. Prijović), El Kaddouri – Pelkas (62. Vardá).
Rey – Crespo, Limnios, Biseswar, Cañas, Vardá, Prijović.
Stadio Toumba, Soluň
Chelsea
Arrizabalaga – Zappacosta, Rüdiger, Christensen, Alonso (65. Azpilicueta) – Kanté, Jorginho (64. Fàbregas), Barkley – Willian (C), Morata (80. Giroud), Pedro.
Caballero – Azpilicueta, Cahill, Fàbregas, Loftus-Cheek, Moses, Giroud.

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek večera.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:11. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:13.
Dnešní utkání je u konce a Chelsea si podle předpokladů připisuje v Řecku tři body. O výhře rozhodla jediná trefa, o níž se postaral už v sedmé minutě Willian. Hosté v duelu dominovali, měli několik jasných šancí skóre navýšit, ale kýžená pojistka nepřišla. Na to se však historie neptá, Sarriho svěřenci mají první tři body.
90+5'
90+4'
Nakonec to byl Giroud, kdo střílel, ale jeho pokus letěl vysoko nad branku, a tím také dnešní duel končí.
90+3'
Rozehrávka přímého kopu se ještě stále odkládá, Chelsea by však tři body uniknout neměly.
90+2'
Žlutou kartu dostává Omar El Kaddouri (PAOK Soluň).
90+2'
Pedro měl na noze ve rozhodnutí a mohl se vydat vpřed, ale šanci zakončit prováhal, a Kaddouri mu míč uzmul z pod kopačky.
90+1'
Vardá a Rudiger dostávají za vzájemnou výměnu názorů žluté karty.
90+1'
Budou se nastavovat tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Ross Barkley (Chelsea FC).
89'
Rozehrávky následného přímého kopu se poté chopil Fabregas a Chelsea, zdá se, se v závěru nikam vehementně hnát nebude.
88'
Wernbloom se provinil zcela jasným faulem a jako první v duelu si zblízka prohlédl žlutou kartu.
87'
Na opačné straně střílel o něco nebezpečněji další střídající hráč, a sice Olivier Giroud, nicméně také Paschalakis podržel svůj mančaft.
86'
Střídající Biseswar se uvolnil na levé straně a dostal se ke střele, s jeho pokus však Kepa problémy neměl. Tak jako tak, registrujeme první zákrok španělského gólmana.
85'
Poslední pětiminutovku řádné hrací doby načalo zakončení Pedra, který zkoušel lišácky ohrozit Paschalakise, ovšem ani on branku netrefil.
83'
Roh na první dobrou sice nevyšel, ale o zlepšení se mohl postarat Vierinha, na první pohled dobře vypadající rána si ale cestu na branku nenašla.
82'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Leo Jaba, přichází Diego Biseswar.
81'
Hosté málem žehrali na neproměněné šance, domácí nebyli daleko od vyrovnání! Toscův centr nebezpečně prolétl vápnem a Kepa musel být pozorný, aby míč vyškrábl na roh!
80'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Olivier Giroud.
79'
Z něj ale žádné nebezpečí opět nevzešlo, domácí se ubránili. Hosté chtěli reagovat dalším rychlým přechodem vpřed, ale Barkley vysouval za obranu Moratu pouze do ofsajdu.
78'
Další rohový kop pro Chelsea.
77'
Na opačném pólu hřiště se musel mít na pozoru Christensen, proti Jabovi si ale svoje defenzivní povinnosti splnil na jedničku.
76'
Tak to poté Brazilec ve službách Blues zkusil sám a individuálně se protáhl ke střele, nicméně přízemní pokus šel zhruba dva metry vedle branky.
75'
Na druhé straně mohla zafungovat opět spolupráce Willian – Morata, přesný centr ale z pravačky prvního jmenovaného nepřišel.
74'
Z něj však kýžené vyrovnání domácí družiny nepřišlo, PAOK nesehrál celou situaci příliš dobře.
73'
Po delší době mohou zahrozit domácí, když Kanté poslal k zemi nedovoleně Vierinhu a hosté se budou muset bránit standardní situaci soupeře.
72'
Opět se napravo dostal k centru Zappacosta, opět však úspěch nesklidil. Italskému bekovi dnes pasy nevycházejí podle představ.
71'
Další gólovou ránu, která by pojistila náskok Chelsea, měl na kopačce Pedro, který se opřel do parádní střely z hranice vápna, ale Paschalakis skvěle zasáhl a míč vyrazil!
69'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Jevhen Šachov, přichází Aleksandar Prijović.
68'
Hosté už se radovali z vedení 2:0 a zdálo se, že se Morata konečně dočká dnes střeleckého úspěchu, jenže jeho radost přerušil praporek čárového – ofsajd!
67'
Španěl ve službách Blues je v pořádku a zpět na nohou na hřišti, hra pokračuje. Do konce duelu zbývá něco málo přes dvacet minut.
66'
Pedro dostal naloženo v souboji uprostřed hřiště, z trávníku se zatím zvedá jen stěží a na pomoc mu přijde lékařský tým. Hra je přerušena.
65'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Marcos Alonso, přichází César Azpilicueta.
64'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Cesc Fàbregas.
63'
Na jedné straně nejprve zakončoval nepřesně hlavou po rohu Rudiger, na té druhé byl poté Jabo polapen v ofsajdovém postavení.
62'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Amr Vardá.
61'
Po hodině hry další možnost Blues! Na hrotu se objevil obránce Alonso, kterému se otevřela možnost zakončovat, nicméně jeho rána pravou byla sražena na rohový kop.
59'
Jabo se dostal v útočné fázi do křížku s Rudigerem, po kontaktu ovšem upadl k zemi a rozhodčí mu dal jasně najevo, ať další simulace nezkouší. Hraje se dál.
58'
Po pokračování akce ale mohl Willian přidat druhý zásah večera! Brazilec se dostal ve vápně k ráně z voleje, odražený míč ale napálil nad branku řeckého celku!
57'
Podpořit útok se vydal po delší odmlce také druhý krajní obránce Blues Zappacosta, jeho centr do vápna sice proletěl, ale nikdo ve žlutém na něj nedosáhl.
56'
Obránce domácích Varela opět zapracoval dobře do obrany, když pokryl kombinaci Pedra s Alonsem a zejména centr druhého jmenovaného.
55'
Šance mohla přijít po centru Šachova, pas směřoval na Pelkase, ale ten se proti přesile do zakončení neprobil.
54'
Domácí i nadále hledají marně recept na prolomení zejména záložní hradby Chelsea, hosté dnes předvádějí ve středu pole kvalitní výkon.
53'
Obránce domácích Varela nepustil kupředu Pedra, který se svou kličkou neuspěl. Míč skončil v zámezí, domácí brankář vykopává.
52'
Ross Barkley to následně zkusil individuálně, nicméně střela anglického záložníka neměla gólové parametry a mířila vysoko nad branku.
51'
Jepičí život měla i akce dua Alonso – Barkley, kteří si na levé straně nerozuměli tak, jak původně zamýšleli.
50'
S centrem přispěchal v první půli trochu nevýrazný N'Golo Kanté, nakonec byl ale také jeho zablokován. Centry dnes hráči PAOKu vykrývají velmi dobře.
49'
Hosté začali druhou půli opět podle očekávání aktivněji, jsou více na míči a co nejrychleji by rádi přidali další trefu.
48'
První střelecký pokus druhé půle na sebe nenechal dlouho čekat, když se do míče opřel za šestnáctkou Willian, ale jeho pokus brankář domácích pohodlně sebral do náručí.
47'
Willian se provinil v souboji s Vierinhou nedovoleně a sám faulovaný bude zakládat další akci svého celku.
46'
Domácí fotbalisté na pokyn píšťalky sudího uvedli míč do hry a druhý poločas oficiálně začal.
46'
První poločas je u konce a Chelsea podle očekávání vede. Do náskoku se dostala už v sedmé minutě, kdy se po akci Barkleyho prosadil přesnou ranou Willian. Náskok mohli hosté několikrát zvýšit, ale Morata ve své největší šanci mířil hlavou vedle, a Pedro sám před brankou nechal vyniknout Paschalakise. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle. Buďte u ní s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
45'
45'
S ní ale nakonec nenaložili vůbec dobře, Chelsea se pohodlně ubránila a první poločas míří ke konci.
44'
Nyní už je situace o něco vážnější, faulem se totiž na obranné polovině provinil Zappacosta, a tak budou domácí zahrávat zajímavou standardní situaci.
43'
Alonso se dostal opět do osobního souboje s Jabou, ale tentokrát úspěšný nebyl. Výsledkem je odpískaný faul a míč pro PAOK.
42'
Zdá se, že Soluň s koncem poločasu přeci jen trochu zabrala a snaží se hrát směrem vpřed. Na první šanci si ale fotbalisté v tmavém musejí počkat.
41'
Alonso si splnil obranné povinnosti, když ustrážil Jabu a navíc míč odehrál tak šikovně, že z toho bude odkop od branky pro Arrizabalagu.
40'
PAOK se stále nemůže vymanit ze sevření soupeře, fotbalisty řeckého celku musí stát první poločas opravdu hodně sil.
39'
Výsledkem byl další roh, při němž se k hlavičce dostal opět Morata, ale ani tentokrát neuspěl, když hlavičku nasměroval pro změnu vedle pravé tyče.
38'
Druhá tutovka Chelsea na zdvojnásobení náskoku! Alonso táhl brejk a v pravou chvíli vysunul osamoceného Pedra, ten ale sám před brankou Paschlakise nepřekonal!
36'
Moratu o chvíli později našel na zadní tyči daleko přesnějším centrem Willian, forvard londýnského celku ale z velkého úhlu už nestihl míč nasměrovat zpět na branku.
35'
Nakonec o míč hodně rychle navíc přišli, což bylo vodou na mlýn pro Alonsa. Španělský reprezentant podle svého zvyku centroval na Moratu, ale stoper Chačeridi byl u míče dříve.
34'
Další akci Chelsea – tentokrát středem hřiště – zastavil útočný faul, jímž se provinil Ital Jorginho. Domác s rozehrávkou nepospíchají.
33'
S další útočnou akci přispěchali Barkley a Alonso, ani jeden z nich ale nic kloudného nevymyslel, a tak je míč opět u brankáře Paschalakise.
32'
Zajímavostí je, že PAOK dosud žádný anglický celek neporazil, a ani dnes to zatím nevypadá, že by si řecký celek měl tuto bilanci vylepšit. Chelsea na hřišti jasně dominuje.
31'
Rohový kop byl rozehrán tradičně na ose Willian – zakončující Morata, hlavička španělského reprezentanta šla ale přesně doprostřed branky, kde byl připraven brankář Paschalakis.
30'
Přesně po půhodině hry se kupředu vydal na útočný výlet opět Zappacosta, další centr z jeho dílny byl ale opět sražen na rohový kop.
29'
Zatím jediný střelec hostů Willian si na levé straně udělal prostor k ostrému centru, míč ale brazilskému křídelníkovi sjel z kopačky, a tak všechny spoluhráče ve vápně přeletěl.
28'
Hosté i nadále v průběhu prvního poločasu podle očekávání dominují, ve středu nyní kombinovalo trio Kanté – Jorginho – Barkley.
27'
Znovu v akci hodně aktivní Morata, který se dostal k další střele, jeho pokus levačkou ale mířil nad břevno domácí branky.
26'
Na druhé straně se o podobnou kombinaci pokusilo duo centrující Jorginho a nabíhající Morata, bohužel pro hosty ale s tím stejným výsledkem.
25'
Pelkas je zatím nejaktivnějším domácím hráčem. Nyní si nabíhal na centr Kaddouriho, ale pas byl nakonec až přespříliš dlouhý.
23'
Hráčům se nyní na kopačkách kupí chyby, oba celky se nemohou usadit v kombinaci. Na polovině domácích si nyní nerozuměli Willian a Zappacosta.
22'
Po kombinaci domácích se kupředu mohl vydat Jaba, středopolař Soluně ale neměl šanci slavit úspěch, proti trojité přesile soupeřů neuspěl.
21'
Po rohu se opět objevil v centru dění prozatimní smolař Morata, jeho zakončení ale nemělo moc šancí slavit úspěch, a tak míč podle očekávání letěl vedle branky řeckého celku.
20'
Po dvaceti minutách vyrazil ofenzívu hostů podpořit také Davide Zappacosta, nakonec se protáhl k centru, ale ten byl jedním z domácích borců zablokován na rohový kop.
19'
Morata v další šanci! Tentokrát si španělského forvarda našel centr Rudigera, ani tentokrát ale hostující forvard nezakončil podle představ. Míč šel kousek vedle.
18'
Domácí po delší odmlce vybojovali míč a pokusili se vydat dopředu, fotbalisté řeckého celku toho ale příliš nevymysleli a Christensen si celou situaci pohlídal.
17'
Zkoprnělou obranu PAOKu se pokusil přihrávkou do běhu Willianovi rozčísnout středopolař Jorginho, jeho pas ale nepatřil do kategorie nejpřesnějších.
16'
Z něj opět nezahřmělo, domácí se ubránili odkopem, ale kombinace Londýňanů může směle pokračovat dál. Domácí jsou zatažení.
15'
V další španělské kooperaci hostů hledal Pedro pro změnu Marcose Alonsa, jeho centr byl ale sražen jen na další rohový kop.
14'
První rohový kop měla k dispozici také londýnská Chelsea. Nebezpečný centr propadl k obránci Christensenovi, nicméně dánský stoper zblízka v obtížné pozici přestřelil.
13'
Toho se sice sám ujal, ale centr mu opět nevyšel. Tentokrát jeho vysoký centr směřoval do rukavic brankře Kepy Arrizabalagy.
12'
Po ztrátě ale museli hosté dávat pozor také v obraně, kdy se dopředu tlačil opět Pelkas, ale přes Christensena se nedostal a za vděk tak bude muset vzít alespoň rohový kop.
11'
Blues podle očekávání na míči od úvodu dominují a také zaslouženě vedou. Útočné snažení Chelsea pokračuje na levé straně hřiště.
9'
Chelsea mohla bleskově vést o dvě trefy! Blues zafungovala španělská spolupráce, při níž Pedro našel centrem Moratu, ale hostující hrotový útočník hlavou branku v tutové pozici netrefil!
8'
Hosty pochopitelně první branka nakopla a Sarriho svěřenci už jsou opět s míčem v útoku.
7'
Chelsea právě vstřelila branku!
Rychlý úvod vedoucího celku Premier League znamená první branku! Velký podíl na brance má několikrát zmíněný Barkley, který zatáhl míč vpřed a poté našel naběhnutého WILLIANA, jenž se položil do technické rány placírkou z první a na jeho pokus brankář domácích Paschalakis nedosáhl – 0:1!
6'
Hostující středopolař se poté zjevil také na opačném pólu hřiště, nicméně k centru se nedostal. Nepohlídal si totiž svůj náběh a čárový mu odmával ofsajd.
5'
Z rohu se domácí sice neprosadili, ale akce pokračovala. V centru dění byl opět Pelkas, ale přes Rosse Barkleyho se ke střele nedostal.
4'
Následně navíc přišel ze strany hostů faul a domácí měli k dispozici přímý kop. K tomu se postavil Pelkas, ale jeho prudký centr obrana Chelsea odvrátila na rohový kop.
3'
Do další akce se hnali hosté, nicméně pas na nabíhajícího Williana byl nepřesný, a tak Blues musejí začít se svou akcí až od brankáře Kepy.
2'
Úvod zápasu je hodně opatrný, k míči se již dostali také fotbalisté Soluně, ale z první akce zahrozit nedokázali.
1'
Hosté uvedli míč do hry a na úvod zápasu kombinují na obranné polovině.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v černém, hosté se oděli do žlutého.

PAOK Soluň: Paschalakis – Vieirinha (C), Chačeridi, Varela, Tosca – Maurício, Wernbloom – Jaba, Šachov, El Kaddouri – Pelkas.
Náhradníci: Rey – Crespo, Limnios, Biseswar, Cañas, Vardá, Prijović.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Zappacosta, Rüdiger, Christensen, Alonso – Kanté, Jorginho, Barkley – Willian (C), Morata, Pedro.
Náhradníci: Caballero – Azpilicueta, Cahill, Fàbregas, Loftus-Cheek, Moses, Giroud.

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco – Raúl Cabanero, Iñigo Prieto López De Cerain (vš. Španělsko).
Chelsea FC

To londýnský celek hraje ve velké pohodě, což potvrzuje zejména v domácí soutěže, kde po pěti kolech vede tabulku. Naposledy formu Blues odnesl Cardiff, který v Londýně prohrál 1:4, a hattrickem se na výhře největší měrou podílel Eden Hazard. Sarriho svěřenci jsou jasným favoritem na postup z prvního místa, cokoliv jiného by bylo velkým překvapením.

Chelsea předkolo Ligy mistrů neabsolvovala, do základní skupiny Evropské ligy postoupila už v květnu, a to kvůli pátému místo v lize, které bylo v konečném součtu pro Blues velkým zklamáním. Neúčast "pouze" v Evropské lize byla také jedním z důvodů konce Antonia Conteho na pozici manažera.
PAOK Soluň

Řecký celek čeká na úvod bojů ve skupině L těžký soupeř. PAOK nicméně ve skupině, v níž je ještě ukrajinské Bate Borisov a maďarský MOL Vidi rozhodně není bez šance na postup. Co se formy řeckého celku týče, tak PAOK je v lize na pátém místě. I když všechny svá dosavadní tři utkání vyhrál, tak má na svém kontě 7 bodů, protože dva mu byly kvůli rozhodnutí svazu odečteny.

Domácí navíc nebyli v srpnu daleko od postupu do Ligy mistrů, jenže poslední předkolo vůbec nezvládli, a vypadli s portugalskou Benfikou zejména kvůli nevydařené domácí odvetě (1:4).
Vítám všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu! Dnes se v rámci prvního kola skupinových bojů v Evropské lize představí na domácím stadionu PAOK Soluň, jehož soupeřem bude slavná Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.