Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : FC Kodaň - 29. listopadu 2018   18:55

Petrohrad
Petrohrad
59' Mak (Kuzjajev)
1:0
(0:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
Petrohrad
Luněv – Aňukov, Ivanović, M. Mevlja, Kuzjajev – Paredes, Driussi, Hernani (89. Ozdojev) – Mak, Dzjuba, Jerochin (75. Marchisio).
Vinčič – Klančnik, Kovačić (vš. SLO)
Petrovskij, Petrohrad
FC Kodaň
Andersen – P. Ankersen, Vavro (54. Papagiannopoulos), Bjelland, Bengtsson – Skov (79. Wind), Greguš, Zeca, Holse – Sotiriou, N'Doye.
Joronen – Boilesen, Falk, Kvist, Wind, Papagiannopoulos, Thomsen.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:14.
Je konec! Zenit Petrohrad poráží Kodaň 1:0 a před posledním duelem v Praze si zajišťuje postup do jarní fáze Evropské ligy! Dnes jsme sledovali vyrovnané utkání, které rozhodla jediná akce! V 59. minutě se po krásně přihrávce prosadil slovenský záložník Róbert Mak! Od té doby byla Kodaň aktivnější, jenže Zenit hrál vzadu hodně bojovně a nepustil své soupeře do šancí!
90+4'
90+3'
Dzjuba se hnal za dlouhou přihrávkou na polovinu soupeře, jenže pobídka byla příliš dlouhá. Domácím to ale stačí. Kodaň se nemůže dostat do útoku.
90+2'
Luněv si zakřičel na své obránce a došel si pro odražený míč. Domácí brankář míč podržel v rukavicích. Zenit už je opravdu blízko!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Ján Greguš rozehrával přímý kop Kodaně. Slovenský záložník odcentroval na značku pokutového kopu, kde zasáhli obránci domácího Zenitu.
89'
Střídající Ozdojev si krátce po svém příchodu vysloužil žlutou kartu.
89'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Hernani, přichází Magomed Ozdojev.
88'
Andrej Luněv vyrazil ven z branky, ale jeden ze soupeřů se dostal k hlavičce. Naštěstí pro domácího brankáře mířilo zakončení daleko od branky.
87'
Domácí se v posledních minutách už pouze brání. Naopak fotbalisté Kodaně se ze všech sil tlačí na polovinu soupeře a ženou se za vyrovnáním.
86'
Dame N'Doye se v blízkosti pokutového území opřel do odraženého míče, nicméně jeho přízemní pokus nebyl dostatečně přesný a prolétl kolem branky.
85'
Sebastián Driussi se krásnou kličkou uvolnil na levé straně hřiště, jenže pozorný obránce Pierre Bengtsson se k němu rychle vrátil a nenechal jej odcentrovat.
84'
Zeca prošel s míčem až do blízkosti pokutového území, kde si udělal prostor k zakončení, ale jeho rána skončila na prvním obránci.
83'
Pierre Bengtsson si naběhl na přihrávku za obranu Zenitu, ale akci hostujícího celku zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
82'
Ján Greguš poslal krásnou přihrávku na pravou stranu, kde byl Zeca, jenže jeho průniková přihrávka skončila na kopačce prvního obránce.
81'
Luněv dlouho otálel s odkopem, což se vůbec nelíbilo hráčům dánského mužstva. Hlavní rozhodčí domácímu gólmanovi důrazným způsobem domluvil.
80'
Pieros Sotiriou si naběhl na krásnou kolmici do pokutového území, ale míč byl přeci jen o něco rychlejší a hostující fotbalista jej nedohnal na hřišti.
79'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Jonas Wind.
78'
Sebastián Driussi přenesl hru před branku dánského mužstva, ale nikdo v modrém dresu jeho výpad nepodpořil. Kodaň může zaútočit.
77'
Peter Ankersen dostal krásnou přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže vinou špatného zpracování vybojoval pro dánský celek pouze roh, který Zenit ubránil.
76'
Branislav Ivanović měl kolem sebe moře volného prostoru a bez problému si poradil s nepřesným nákopem soupeře. Do hry se zapojí Luněv.
75'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Jerochin, přichází Claudio Marchisio.
74'
Dzjuba se při průniku do pokutového území dopustil nedovoleného zákroku, když si v souboji se stoperem Kodaně pomohl přidržením soupeře za dres.
73'
Hostující Zeca se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku a dostává žlutou kartu.
72'
Ján Greguš rozehrával rohový kop domácího celku. K odcentrování se poté dostal Skov, jehož pobídka mířila přímo do rukavic domácího brankáře.
71'
Pierre Bengtsson si nechtěl komplikovat život rozehrávkou na levé straně a před dotírajícím Driussim si raději pomohl malou domů.
70'
Domácí fotbalisté uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Hráči ruského celku si jsou vědomi toho, že za stávajícího výsledku postupují.
68'
Žlutou kartu dostává Alexandr Jerochin (FK Zenit Petrohrad).
68'
Arťom Dzjuba vyslal prudkou přihrávku na hranici pokutového území, kam si naběhl aktivní Sebastián Driussi. Druhý jmenovaný si však neporadil s Bengtssonem.
67'
Alexandr Aňukov si řekl o přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním prudké přihrávky a neudržel míč na hrací ploše.
66'
Pierre Bengtsson dostal moře volného prostoru na levé straně, jenže jeho nadýchaný centr prosvištěl jen do míst, kam si pro míč došel skvělý Luněv.
65'
Dame N'Doye dostal přihrávku na pravou stranu pokutového území, ale ihned se u něj objevil obránce Branislav Ivanović, který mu míč odkopl.
64'
Do rozehrávky Zenitu se tentokrát zapojil také brankář Luněv. Hráči v modrých dresech se už nikam neženou a snaží se hrát s míčem na kopačkách.
63'
Na světě je první žlutá karta! Za svůj ostrý zákrok ji viděl hostující Robert Skov!
62'
Alexandr Aňukov na vlastní polovině zastavil výpad hostujícího celku a vybojoval vhazování pro Zenit Petrohrad. Stadion je doslova na nohou.
61'
Hosté se ihned ženou do útoku s pokusem o odpověď. Fotbalisté v bílých dresech nemohou najít recept na pozornou obranu.
59'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení! Zenit se výrazně přibližuje k postupu do jarní fáze! Dzjuba rozjel celou akci, našel Jerochina, který přihrál na hranici velkého vápna a RÓBER MAK přízemní střelou otevřel skóre!
57'
Driussi odcentroval z levé strany do pokutového území, nicméně na jeho oblouček nedosáhl nikdo v modrém. Nepřesný centr tak propadl do zámezí.
56'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Zejména příznivci Zenitu Petrohrad se starají o parádní kulisu a vytvářejí svým oblíbencům parádní prostředí.
55'
Kodaň zahrávala svůj první roh v dnešním utkání. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde si s ním bez problému poradili zadáci Zenitu Petrohrad.
54'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Denis Vavro, přichází Sotirios Papagiannopoulos.
53'
Hra je přerušena! Jeden z fotbalistů Kodaně zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda se bude střídat.
52'
Dame N'Doye si navedl míč do blízkosti pokutového území, jenže následné zakončení mu vůbec nevyšlo a jeho technický pokus prolétl kolem branky.
51'
Daler Kuzjajev z pravé strany odcentroval do pokutového území, kde se uvolnil Driussi, jenže ten nedostal dostatek prostoru k otočce a zakončení.
50'
Carlo Holse dostal krásnou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže jeho následný centr skončil na hrudi prvního obránce. Zenit může zaútočit.
49'
Aktivní Dzjuba se znovu tlačil do pokutového území, jenže hned na jeho hranici si předkopl míč daleko od nohy a už jej nedostihl před důrazným obráncem.
48'
Alexandr Aňukov zůstává po jednom z tvrdých soubojů ležet na trávníku a drží se za kotník. Uvidíme, zda bude domácí obránce schopen pokračovat.
47'
Branislav Ivanović uspěl v hlavičkovém souboji na hranici pokutového území a odhlavičkoval míč na pravou stranu. Hráči v modrém ale balón dlouho neudrželi.
46'
Domácí obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Zenit se ihned vydal do útoku, jenže rozběhnutý Dzjuba na dlouhý nákop nedosáhl.
46'
První poločas je minulostí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali urputný taktický boj s minimem zajímavých akcí. Domácí Zenit byl v úvodu o něco aktivnější, jenže Kodaň brání opravdu skvěle. V závěru první půle se osmělila také Kodaň, jenže dánský celek se těžce probíjel do pokutového území. Do šaten se proto odchází za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Leandro Paredes táhl útok Zenitu Petrohrad středem hrací plochy, jenže jeho přihrávka na pravé křídlo byla hodně nepřesná. Kodaň bude v závěru první půle vhazovat.
44'
Do rozehrávky Kodaně se znovu musel zapojit brankář Andersen. Hráči v bílém dresu se mu však vůbec neukazují do volného prostoru. Hraje se hodně opatrně.
43'
Daler Kuzjajev měl prostor na levé straně hrací plochy, ale nepotykal si se zpracovánín a dal Ankersenovi patřičný čas na návrat.
42'
Miha Mevlja udělal tři rychlé kroky a před rozběhnutým Sotiriouem odkopl míč z hranice pokutového území. Kodaň je v závěru první půle o něco aktivnější.
41'
Zeca našel rozběhnutého N´Doyeho, který se zbavil svého strážce, jenže přihrávkou na hranici pokutového území oslovil jen připraveného Ivanoviče.
40'
Miha Mevlja se skvěle vrátil na vlastní polovinu a čistým zákrokem zastavil rozběhnutého soupeře. Kodaň tak bude pouze vhazovat.
39'
Ankersen znovu dostal přihrávku na pravou stranu, posunul míč na N´Diayeho, kterého fauloval důrazný Daler Kuzjajev. Vše se obejde bez karetního trestu.
38'
Dame N'Doye dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde se krásně otočil kolem svého strážce, jenže ani on se neproklestil do palebné pozice.
37'
Robert Skov přenechal míč Ankersenovi, který mohl centrovat, ale zbytečně zkoušel ještě jednu kličku, kterou celou akci dánského mužstva zazdil.
36'
Leandro Paredes prošel s míčem na polovinu soupeře, ale nedokázal přesně rozehrát. Jeho pobídka na levou stranu skončila na kopačkách Ankersena.
35'
Dzjuba byl faulován v blízkosti pokutového území a vybojoval pro domácí celek přímý kop z dobré pozice. Do vápna už míří vysocí hlavičkáři.
34'
Pieros Sotiriou se natlačil mezi domácí stopery a Branislav Ivanovič jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Rozehrávat tak bude hostující Kodaň.
33'
Dame N'Doye se vydal napadat rozehrávku Zenitu na její polovinu. Brankář Luněv si jeho pohybu včas všiml a nakopl míč na polovinu soupeře.
32'
Denis Vavro si nechtěl přidělávat práci při rozehrávce na vlastní polovině a raději do hry zapojil brankáře Andersena. Kodaň hraje hodně pasivně.
31'
Andrej Luněv včas vystartoval ven z branky a doklouzal si pro míč. Domácí brankář poté rozehrál na pravou stranu, ale Zenit míč dlouho neudržel.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme hodně ospalé utkání. Ani jeden z týmů se do útoku zrovna netlačí. Spíše se čeká na každou chybu.
29'
Peter Ankersen znovu podpořil ofenzivu Kodaně dlouhým náběhem po pravé straně hrací ploch. Hosté nyní hrají s míčem a uklidňují hru.
28'
Leandro Paredes zkoušel najít spoluhráče v pokutovém území, jenže Dzjuba s Driussim zastavili svůj náběh už na hranici velkého vápna.
27'
Daler Kuzjajev si naběhl na vysokou přihrávku na levou stranu, nicméně zpracování hrudí mu vůbec nevyšlo a Zenit se připravil o možnost k odcentrování.
26'
Alexandr Jerochin obdržel míč do blízkosti pokutového území, ale nedokázal se s ním rychle otočit a raději si pomohl zpětnou rozehrávkou.
25'
Miha Mevlja si na vlastní polovině vyměnil přihrávku s obráncem Ivanovičem. Domácí se stále nikam neženou. Zenit se snaží hrát s nulou.
24'
Andreas Bjelland vyslal zajímavý centr do pokutového území, jenže Dame N'Doye se u vzdálenější tyče neprodral do zakončení. Míč tak propadl do autu.
23'
Pieros Sotiriou si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, ale také on se pohyboval za hranicí ofsajdu. Domácí Zenit tak může pokračovat v rozehrávce.
22'
Dzjuba se hnal za dlouhou přihrávkou za obranu Kodaně, jenže podle asistenta rozhodčího se v době přihrávky pohyboval za hranicí ofsajdu.
21'
Hostující útočník bude nakonec potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře. Pro Kodaň by to určitě byla velká ztráta.
20'
Dame N'Doye si brousil zuby na vysokou přihrávku na polovinu Zenitu Petrohrad. Po souboji s Ivanovičem ale zůstává ležet na trávníku a drží se za čelist.
19'
Zenit zahrával další rohový kop. Paredes poslal prudký centr na přední tyč, odkud míč odhlavičkoval Ján Greguš. Bude z toho pouze další roh.
18'
Andersen se znovu musel zapojit do rozehrávky hostujícího celku. Jeho nákop byl ale příliš prudký a nikdo v bílém dresu neudržel míč na hrací ploše.
17'
Peter Ankersen rozjel akci Kodaně po pravém křídle. Hostující obránce prošel s míčem do blízkosti pokutového území, kde balón zasekl, ale nedokázal rozehrát.
16'
Driussi se ujal rozehrávky domácího celku, nicméně jeho nákop na pravou stranu byl příliš dlouhý a míč propadl až do autu. Rozehrávat bude Kodaň.
15'
Stephan Andersen přečetl rozehrávku Zenitu Petrohrad a došel si pro nepřesnou přihrávku za obranu Kodaně. Zatím sledujeme hodně opatrné utkání.
14'
Dame N'Doye si naskočil na nadýchaný centr z pravé strany hrací plochy, jenže v záklonu nedokázal zamířit mezi tři tyče.
13'
Zadáci Zenitu Petrohrad nyní uklidňují hru na vlastní polovině. Nikdo v bílém dresu domácí rozehrávku neatakuje. Zenit se však nikam nežene.
12'
Róbert Mak se po pravém křídle probíjel do pokutového území, jenže důrazný Bengtsson se mu postavil do cesty a zastavil jeho průnik nedovoleným zákrokem.
11'
Stephan Andersen nakopl míč na polovinu domácího Petrohradu. Nikdo v bílém dresu se k jeho pobídce nedostal. Rozehrávat budou domácí.
10'
Jerochin si naběhl na průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže vinou špatného zpracování mu míč utekl od nohy. Bude z toho pouze další roh.
9'
Leandro Paredes uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Od domácího hráče se míč odrazil na levé křídlo, kde jej sebral rychlonohý Holse.
8'
Róbert Mak se po levé straně řítil do pokutového území, jenže jeho průnik po levém křídle zastavil pozorný obránce Peter Ankersen.
7'
Centr od rohového praporku se snesl na přední tyč, kde hlídkoval pozorný obránce Bengtsson. Krajní zadák Kodaně balón bez problémů odkopl.
6'
Arťom Dzjuba si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území, kde se mu ale vůbec nepovedlo zpracování. Naštěstí pro Zenit z toho bude alespoň roh.
5'
Dame N'Doye dostal přihrávku z autového vhazování, ale ihned se u něj vyrojili dva obránci v modrém, kteří jej odstavili od míče.
4'
Pieros Sotiriou si naběhl do pokutového území na vysokou přihrávku z pravé strany, ale hlavou nepřekonal pozorného brankáře Luněva.
3'
Do rozehrávky domácího Petrohradu se tentokrát musel zapojit také Andrej Luněv. Brankář domácího celku nakopl míč na pravou stranu.
2'
Andreas Bjelland uspěl v souboji na levé straně pokutového území a nepustil do zakončení Dzjubu. Ruský kanonýr o sobě dal svým důrazem vědět hned v úvodu.
1'
Hosté obstarali výkop do dnešního utkání. Fotbalisté Kodaně se ihned vydali do útoku, jenže nákop na pravou stranu byl hodně nepřesný.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Zenit bude hrát v modrém, zatímco Kodaň bude hrát v bílém.

FK Zenit Petrohrad: Luněv – Aňukov, Ivanović, M. Mevlja, Kuzjajev – Paredes, Driussi, Hernani – Mak, Dzjuba, Jerochin.
Náhradníci: M. Keržakov – Kranevitter, Mammana, Marchisio, Nabiullin, Ozdojev, A. Zabolotnyj.

FC Kodaň: Andersen – P. Ankersen, Vavro, Bjelland, Bengtsson – Skov, Greguš, Zeca, Holse – Sotiriou, N'Doye.
Náhradníci: Joronen – Boilesen, Falk, Kvist, Wind, Papagiannopoulos, Thomsen.

Rozhodčí: Vinčič – Klančnik, Kovačić (vš. SLO).
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu střetli hned v úvodním utkání. V Kodani se nakonec zrodila remíza 1:1.
FK Zenit Petrohrad

Zenit Petrohrad má ve skupině C nejlepší pozici. Ruský celek totiž dokázal porazit Slavii i Bordeaux a v dalších dvou zápasech uhrál remízu. S touto vizitkou tak Zenitu patří první příčka dva body před Slavií. V Rusku navíc Zenit suverénně kraluje a vede tabulku o pět bodů. O víkendu na svém trávníku dokázal porazit Rostov.
FC Kodaň

Dánský klub měl skupinu C skvěle rozjetou. Kodaň v úvodu dokázala remizovat se Zenitem a poté uspěla na hřišti Bordeaux. Zlom přišel ve dvojzápase se Slavií Praha. Doma Kodaň prohrála brankou Jana Matouška a v Edenu po slabém výkonu uhrála remízu 0:0. Pokud dnes nezíská ani bod a Slavia bude bodovat, končí pro Kodaň pouť Evropskou ligou už na podzim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.