Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Vídeň : Spartak Moskva - 20. září 2018   18:55

Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
50' Timofejev(vl.) (Murg) • 68' Murg (Schwab)
2:0
(0:0)
Spartak Moskva
Rapid Vídeň
Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barać, Muldur – Ljubičić, Schwab (C) – Murg, Knasmüllner (85. Martic), Ivan (76. Veton Berisha) – Alar (71. Pavlović).
Knoflach – Auer, Veton Berisha, M. Hofmann, Kostic, Martic, Pavlović.
Bieri – De Almeida, Zogaj (všichni Švýcarsko)
Ernst-Happel-Stadion, Vídeň
Maximenko – Rasskazov, Bocchetti, Džikija (C), Melgarejo – Timofejev (82. Ignatov), Fernando, Zobnin – Lomovickij (73. Samedov), Luís, Pedro Rocha (73. I. Popov).
Rebrov – Ignatov, D. Kombarov, I. Popov, Petković, Samedov, Tašajev.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 18:6.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rapidu Vídeň, který svého soupeře porazil poměrem 2-0. Úvodní poločas sice branku nenabídl, v tom druhém jsme viděli hned dvě přesné trefy. Nejprve si v samotném úvodu druhého poločasu vstřelil vlastní branku Timofejev, posléze se o druhou branku postaral Murg. Spartak se snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, aktivní byl zejména forvard Luís, který ale dnes nemířil vůbec přesně.
90+4'
90+3'
Rasskazov sice nasadil jesličky protihráči, posléze ale neuspěl s pokusem o centr. Na druhé straně bohužel pro domácí podklouzl Martic.
90+2'
Rapid v poklidu přešel s míčem na útočnou polovinu, kde se snaží rozvinout kombinaci. Spartak se marně pokouší získat balón.
90+1'
Popov vracel míč pod sebe, kde se nacházel Melgarejo. Druhý jmenovaný prošel až k pokutovému území, kde narazil na Sonnleitnera.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta základní hrací doby. Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto.
88'
Jenomže Spartaku to směrem dopředu prostě nevychází, což názorně předvedl Rocha, který si neporozuměl s Melgarejem.
87'
Střídající Beriša uspěl v souboji s Rasskazovem, posléze se ale k volnému míči dostal Zobnin, který přihrál pouze do nohy protihráče.
85'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Christoph Knasmüllner, přichází Manuel Martic.
83'
Domácí hráči sportovně odevzdali balón na druhou stranu, nákop na Luíse ale skončil na hlavě Baraće, který navíc přihrál volnému Schwabovi.
82'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Arťom Timofejev, přichází Michajl Ignatov.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo deset minut. Spartak se nemůže dostat ke kloudnější střele, domácí si koncovku zápasu hlídají na jedničku.
81'
Centrovaná nabídka směřovala na aktivního Luíse, který se opět nacházel v ofsajdu. I tak by byl Strebinger dříve u kulatého nesmyslu.
80'
Také opačný strážce tyčí si musel vyzkoušet práci s míčem, jednalo se o rozehrávku do strany, po které Melgarejo vyvezl balón na druhou stranu.
79'
Barać si nechtěl komplikovat život a do rozehrávky zapojil také brankáře Strebingera, kterému se podařilo najít volného spoluhráče.
78'
K rozehrávce se postavil Samedov, kterému se sice podařilo najít Luíse, druhému jmenovanému ale uskočil míč daleko od kopačky.
77'
Do útočného výpadu se zapojil také střídající Samedov, který okamžitě přenesl hru na pravou stranu. Centr od Rasskazova byla sražen na roh.
76'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Andrei Ivan, přichází Veton Berisha.
75'
Mohlo být sníženo! Timofejev poslal do šestnáctky centr na volného Luíse, který ale z lukrativní pozice vypálil vysoko nad horní konstrukci.
74'
Murg se možná trochu zbytečně pokoušel nasadit jesličky, které mu ale nevyšly. To nemusí tolik vadit, jeho celek bude zahrávat aut.
73'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Alexander Lomovickij, přichází Alexandr Samedov.
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Pedro Rocha, přichází Ivelin Popov.
72'
Dnes nevýrazný Rocha to zkusil střelou z větší vzdálenosti, technická rána ale směřovala pouze na tribunu. Strebinger bude vykopávat.
71'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Andrija Pavlović.
70'
Žlutou kartu dostává Alexander Lomovickij (FK Spartak Moskva).
69'
Spartak se dostává do obrovských problémů, v tuto chvíli totiž potřebuje vstřelit minimálně dvě branky. Rapid ale zvládá druhý poločas mnohem lépe.
68'
Rapid právě vstřelil branku!
Máme tady druhou branku v hostující svatyni! Hostující obrana naprosto zapomněla na THOMASE MURGA, který se řítil sám na bránu. Ve finální fázi obešel brankáře a posléze zasunul míč do opuštěné svatyně.
64'
Melgarejo měl nyní velké štěstí, neboť mu pád na zem hlavní rozhodčí zbaštil. V opačném případě by se do velké šance dostával Murg.
63'
Na zemi skončil záložník Knasmüller, který si ale nevymodlil nedovolený zákrok. Spartak se okamžitě žene na opačnou stranu hrací plochy.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Spartak se i nadále nemůže dostat k vyrovnávací trefě. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
61'
Ruský celek si ještě vyzkoušel rohový kop, po kterém se k míči dostal brankář Strebinger. Jeho odkop se stal snadnou kořistí Bocchettiho.
60'
Timofejev měl před sebou opravdu hodně prostoru. Hostující záložník našel volného Lomovickije, jehož přihrávka na Luíse byla příliš čitelná.
59'
Rasskazov si navedl míč do volnějšího prostoru, následně se k centru dostal Rocha, adresátovi míče se ale nepovedlo ideálně převzít přihrávku.
58'
Hlavní sudí se ještě rozhodl jednat s pomezním rozhodčím, který ofsajdové postavení potvrdil. To se pochopitelně nelíbí hostujícímu táboru.
57'
To jsou věci! Schwab musel vytasit nedovolený zákrok, po kterém se Moskva dostala ke standardní situaci. K rozehrávce se postavil Fernando, jehož dělovka skončila pouze na tyči. Následná dorážka Bocchettiho proběhla z jasného ofsajdu.
56'
Zobnin nevěnoval svému kolegy zrovna povedenou přihrávku, i tak se Lomovickij s ní nedokázal popasovat. Spartak začíná svírat soupeře.
55'
Už se opět hraje, nakonec to nebylo nic vážného. S míčem si zahrál také Maximenko, jehož odkop opět skončil za postranní čárou.
54'
Nyní zůstal na zemi ležet hostující Džikija, který se okamžitě chytil za dolní končetinu. Uvidíme, zda se bude muset střídat.
53'
Po delší době jsme viděli útočnou akci v podání Spartaku, Rocha se na hranici pokutového území nedokázal dostat přes Sonnleitnera.
52'
Potzmann se pokoušel odcentrovat z pravé strany, tentokráte se jeho centr nepotkal s úspěchem. Hra se okamžitě přenesla na druhou stranu.
51'
Nyní to budou mít hostující hráči hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
50'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Domácí celek zahrával rohový kop z levé strany, na centrovanou nabídku si naskočil Muldur, jehož hlavička přeci jenom skončila za Maximenkem. Hostující brankář střelu vyrazil pouze do ARŤOMA TIMOFEJEVA, od kterého se odrazila za brankovou čáru.
50'
Schwab se z první opřel do míče, který se snesl pouze do prostoru, ve kterém se nacházel brankář. Hosté se ale zbytečně zbavili balónu.
49'
Netrvalo dlouho a Maximenko si připsal další zákrok. Knasmüller si zpracoval míč, posléze ho opět poslal přímo do náruče brankáře.
48'
Hned v úvodu sledujeme zdlouhavou kombinaci v podání Rapidu, míč putuje z kopačky na kopačku. Nyní si s ním prohrává Ljubičić.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám žádnou branku nenabídl. Úvodní vteřiny patřily hráčům Spartaku, avšak poté se hra vyrovnala a naopak to byl domácí celek, který byl posléze aktivnější. Mnohem více práce měl právě ruský brankář Maximenko, který ale nemusel řešit nic vážnějšího. V úvodním dějství jsme viděli jedinou vyloženou šanci, hostující Timofejev v ní trefil pouze brankáře.
45'
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Zdá se, že v úvodním dějství se žádné branky nedočkáme.
42'
Ivan si potáhl míč na pravou nohu, jenomže i v tomto případě zamířil pouze do rukavic brankáře. Maximenko okamžitě rozehrál výhozem do strany.
41'
Maximenko se po delší době dostal k výkopu od své svatyně, Neves se ale ve vzduchu nedokázal prosadit. Domácí jsou nyní aktivnější.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
O další střelecký pokus se postaral Schwab, který ale mířil pouze do nohy soupeře. Posléze se v ofsajdovém postavení zjevil křídelník Ivan.
38'
Hosté se pokoušeli založit rychlý kontr, Zobnin z první vysunul Luíse, kterého ale velmi dobrým a navíc čistým zákrokem odstavil od míče Potzmann.
37'
Rapid zůstal na delší časový úsek na útočné polovině, soupeř ale dokázal protihráče vytlačit až ke středovému kruhu, kde nyní kombinuje Schwab.
36'
Naopak to byl Maximenko, který si připsal další zákrok. Zpoza pokutového území to zkoušel Ivan, jehož zablokovaná rána směřovala doprostřed.
35'
Fernando si všiml na levé straně volného Melgareja, který se ale přes přehuštěné křídlo nedokázal dostat. Spartak si vyzkouší další aut.
34'
Už delší dobu sledujeme poměrně nezáživnou podívanou. Ani jedno z mužstev se nedokáže dostat k ničemu nebezpečnějšímu.
32'
Žlutou kartu dostává Zé Luís (FK Spartak Moskva).
29'
Jednu z mála nepřesností způsobil domácí Sonnleitner, který přihrával daleko od nohy Ivana. K míči se tak opět dostane Spartak Moskva.
28'
Rakouské mužstvo si vyzkoušelo rozehrávku volného kopu. U míče se nacházel Knasmüller, jehož centr do šestnáctky soupeř odvrátil.
27'
Nyní měl Schwab ve středu hrací plochy spoustu prostoru. Proto zvolil přihrávku k Murgovi, který ale akci po straně zabrzdil.
26'
Muldur si chtěl narazit se Schwabem, míč se ale přeci jenom ocitl celým objemem za postranní čárou. Aut pro Spartak Moskva.
25'
Murg oslovil volného Alara, který ještě předal lépe postavenému Ivanovi, jehož rána bez větší přípravy skončila daleko vedle brány.
24'
Přenesení hry našlo na levém křídle naběhnuvšího Ivana, který se ale nedokázal dostat přes Melgareja. Domácí si ale vyzkouší autové vhazování.
23'
Na zeleném pažitu skončil další z hostujících hráčů. Faulem si pomohl Muldur, který rovněž mohl obdržet žlutý kartónek.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Zatím sledujeme celkem vyrovnané utkání, i tak je o něco aktivnější ruský celek, tedy Spartak.
21'
Tentokráte se k provedení autu dostal Rasskazov, který si vybral vedle stojícího Fernanda. Druhý jmenovaný v tísni volil přihrávku na Zobnina.
20'
Moskevský celek podnikl další z řady nebezpečných výpadů, který ale skončil nepovedeným zakončením v podání Luíse.
19'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Knasmüller, který kousek za půlící čárou fauloval Zobnina. Hosté se marně dožadují žluté výstrahy.
18'
Na pořadu dne byl další rohový kop, o který se postaral Rocha. Centr levou nohou se snesl pouze do prostoru, ve kterém se nacházel Barać.
17'
Rapid najednou ožil, Maximenko musel opět k zemi. Tentokráte si Alar navedl míč na nohu, ruský brankář si ale pohlídal prostředek branky.
16'
Na opačné straně se k velice pohotovému zakončení dostal Knasmüller, který se opřel do míče z dvaceti metrů. Jeho rána prosvištěla kolem tyče.
15'
Hosté se ještě chopili rozehrávky rohového kopu z pravé strany. Tentokráte rakouský celek zasáhl na jedničku, k míči se ale opět dostal soupeř.
14'
Obrovská šance Spartaku! Nedůslednost domácích hráčů v blízkosti vlastní šestnáctky přinesla centr na zadní tyč, kde Timofejev pálil pouze do brankáře.
13'
Ruský celek si směrem dopředu příliš neporozuměl, narážečka v podání Timofejeva putovala daleko od nohy útočníka Luíse.
12'
Maximenkovi se nyní absolutně nevydařil odkop od branky, míč totiž skončil až u střídačky. Rapid se tak dostane k dalšímu autu.
11'
Žlutou kartu dostává Dejan Ljubičić (SK Rapid Vídeň).
10'
Rohový kop se snášel k hranici malého vápna, kde se na něj vyhoupl zadák Barać. Hlavička nebyla přesná, Maximenko bude rozehrávat.
9'
Ivan se řítil za zdánlivě ztraceným míčem, na poslední chvíli ale zasáhl vracející se Bocchetti, jenž odpálil balón za brankovou čáru.
8'
Už se zdálo, že se Luís dostane do vyložené šance, avšak pomezní sudí signalizoval ofsajd, který byl z opakovaného záběru hodně těsný.
7'
Džikija si gestem ruky řekl o větší pohyb spoluhráčů, následnou vzdušnou nabídku se pokoušel zpracovat Luís, míč ale skončil za postranní čárou.
6'
První zakončení tohoto zápasu obstaral domácí Alar, který ale z velké vzdálenosti mířil nad branku. Maximenko nemusel zasahovat.
5'
Přihrávka putovala na levé křídlo, kde se k balónu dostával Rocha. Stahovačku pod sebe ale dokázal přečíst pozorný Muldur.
4'
Poprvé si s míčem zahrál také hostující brankář Maximenko, který ho přenesl na levé křídlo. Tam v tuto chvíli operuje Zobnin.
3'
Džikija to v samotném úvodu zkoušel kolmicí na druhou stranu, Lomovickij se ale k míči nedostal. Naopak velmi dobře zasáhl Sonnleitner.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barać, Muldur – Ljubičić, Schwab (C) – Murg, Knasmüllner, Ivan – Alar.
Náhradníci: Knoflach – Auer, Veton Berisha, M. Hofmann, Kostic, Martic, Pavlović.

FK Spartak Moskva: Maximenko – Rasskazov, Bocchetti, Džikija (C), Melgarejo – Timofejev, Fernando, Zobnin – Lomovickij, Luís, Pedro Rocha.
Náhradníci: Rebrov – Ignatov, D. Kombarov, I. Popov, Petković, Samedov, Tašajev.

Rozhodčí: Bieri – De Almeida, Zogaj (všichni Švýcarsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v roce 2011 v rámci přátelského utkání a tehdy byl úspěšnější Rapid Vídeň, který zvítězil 1:0. Od té doby ale uteklo hodně vody a nyní je tu nový a daleko důležitější zápas na evropské půdě. Nenechte si tento souboj ujít.
FK Spartak Moskva (Rusko)

Hostující Spartak Moskva neuspěl v kvalifikaci o Ligu mistrů. Tam došel do semifinále, ale nestačil na PAOK. Vzhledem k postavení v tabulce v ruské lize si ale i tímto výsledkem zajistil alespoň účast v základní skupině Evropské ligy, což je rozhodně také skvělý výsledek. Na hřišti Rapidu Vídeň se tak hosté pokusí získat nějaký ten bod do tabulky. Fotbalisté Spartaku Moskva si vedou velmi dobře i v ruské lize, kde jsou momentálně na třetím místě se ziskem čtrnácti bodů. Naposledy doma padli s Achmatem těsně 1:2. Dnes by tuto prohru chtěli odčinit v Evropské lize.
SK Rapid Vídeň (Rakousko)

Domácí Rapid Vídeň vybojoval postup do skupinové fáze Evropské ligy v předkolech, kde se dostal do finále a vyřadil tým FC Steaua Bukurešť. Co se týče rakouské ligy, tam je vídeňský klub po sedmi odehraných zápasech zatím na sedmém místě s devíti body. Zatím tedy na straně Rapidu není určitě spokojenost, o to větší motivaci však mají fotbalisté tohoto týmu vstoupit vítězně do nového ročníku Evropské ligy. Naposledy si totiž připsal porážku ve vídeňském derby s Austrií těsně 0:1.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. V úterý naplno odstartoval nový ročník Ligy mistrů a dnes tomu není jinak také u Evropské ligy. Na řadě je pořádná porce utkání a jedním z nich, které budeme sledovat v tomto textovém online přenosu, je zápas mezi týmy SK Rapid Vídeň (Rakousko) a FK Spartak Moskva (Rusko) ve skupině G.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.