Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Astana - 13. prosince 2018   18:55

Rennais
Rennais
68' Sarr  • 73' Sarr (Bourigeaud)
2:0
(0:0)
Astana
Astana
Rennais
Diallo – H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini – Bourigeaud (82. Niang), Grenier, André (C) – Sarr, Siebatcheu (75. Johansson), Ben Arfa (90+1. Hunou).
Koubek – Zeffane, Niang, Johansson, Del Castillo, Hunou, Gelin.
Gözübüyük – Schaap, de Vries (všichni Nizozemsko)
Roazhon Park, Rennes
Astana
Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Aničić, Zajnutdinov – Tomasov, Majevski, Kleinheisler (86. Šomko), Henrique (81. Murtazajev) – Kabananga, R. Almeida (46. Bejsebekov).
Mokin – Bejsebekov, Logviněnko, Janga, Murtazajev, Šomko, Ščetkin.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:19.
Více než hodinu drželi astanští fotbalisté postupový stav 0:0, poté ale byla po faulu Baktijora Zajnutdinova nařízena penalta pro Rennes. Tu sice Benjamin Bourigeaud neproměnil, dorážka Sarra ale skončila v síti, a ten samý Ismaïla Sarr navíc o pět minut později zvýšil na 2:0. Rennes tak společně s Dynamem Kyjev postupuje, Kazaši podstoupí dlouhou cestu domů s prázdnými náručemi.
90+3'
90+2'
Fotbalisté z kazašské metropole měli k dispozici rohový kop, Tomasovův centr ale žádné nebezpečí pro Dialla nezpůsobil.
90+1'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Adrien Hunou.
90+1'
Zdá se, že je rozhodnuto. V dobré palebné pozici se teď ocitl Junior Kabananga, astanský snajpr ale dnes už poněkolikáté pálil velice nepřesně.
90+1'
V Roazhon Parku už se rozběhlo tříminutové nastavení.
90'
M'Baye Niang nenápadně vystřelil zpoza hranice pokutového území, Nenad Jerić byl ale ve správný čas na správném místě.
89'
Střídající Dmitrij Šomko si došel pro faul Andrého, Baktijor Zajnutdinov okamžitě po přerušení hry rozehrál další akci Astany.
88'
Balon skončil v zámezí a Abdoulaye Diallo si ho pomalu chystá k odkopu, renneský kotel už pomalu začíná slavit postup do jarní fáze Evropské ligy.
87'
Junior Kabananga nyní dostal ideální přihrávku do pokutového území, se zakončením ale tak dlouho váhal, až nakonec vůbec nevystřelil.
86'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Dmitrij Šomko.
85'
Edson Mexer si pohlídal nákop na Kabanangu, hosté budou alespoň vhazovat.
84'
Kapitán francouzského celku už je na nohou a vypadá to, že bude v pořádku, sudí Gözübüyük jej ale prozatím vyhnal do zámezí, kde bude pokračovat Andrého ošetřování.
83'
Benjamin André zůstal ležet na zemi nedaleko středového kruhu, domácí se už snaží hru co nejvíce rozkouskovat a nepustit Astanu k nějakému závěrečnému tlaku.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází M'Baye Niang.
81'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Pedro Henrique, přichází Roman Murtazajev.
80'
V Roazhon Parku se právě rozběhla závěrečná desetiminutovka zápasu, další akci Rennes už pomalu zakládá Hamari Traoré.
79'
Z nařízeného rohového kopu hosté nezahrozili, načež Renneští založili rychlou protiakci. Na jejím konci stál Benjamin Bourigeaud, jenž ale svůj pokus nasměroval přímo do Jeriće.
78'
Astanští fotbalisté to ještě nevzdávají, střelu Marina Tomasova na bližší tyč ale Abdoulaye Diallo bez potíží vyrazil.
76'
Domácí fotbalisté navíc i nadále hrozí, další průnik Benjamina Bourigeauda po levém křídle však nebezpečí pro Jeriće neznamenal.
75'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází Jakob Johansson.
74'
Stačilo pět minut a situace se v Roazhon Parku zcela obrátila – Astanu za současné situace posune do vyřazovacích bojů už jen zázrak.
73'
Rennes právě vstřelilo branku!
A už je to o dva góly, tak to je velký problém pro Kazachy! Po chybě Lászla Kleinheislera se k míči dostal Benjamin Bourigeaud a následně ho přenechal ISMAILOVI SARROVI, který parádní ranou zpoza hranice pokutového území nedal Jerićovi šanci!
71'
Ani z dalšího rohu Astanští nezahrozili, Henriqueho centr skončil bezpečně skryt v Diallově náruči.
70'
Hosté se pokouší o rychlou odpověď. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Marin Aničić, jehož pokus ale Abdoulaye Diallo bez potíží vyrazil.
68'
...poté se ale míč odrazil na kopačku ISMAILY SARRA, který nekompromisně překonal bezmocného Jeriće! Rennes má nyní k postupu blíže!
68'
Míč si na penaltový puntík srovnal Benjamin Bourigeaud, jehož střela orazítkovala tyč...
67'
Hra zůstává přerušena, Marin Aničić nyní za protesty vyfasoval žlutou kartu.
66'
Vracející se Baktijor Zajnutdinov stáhl k zemi unikajícího Sarra, načež rozhodčí Gözübüyük neváhal ani vteřinu a nařídil pokutový kop.
65'
Penalta pro Rennes!
63'
V posledních minutách se na hřišti nic zajímavého neděje, Astanští se velmi dobře brání a nepouští domácí do žádných šancí.
62'
Hatem Ben Arfa si nedokázal zpracovat prudký Mexerův pas, který byl ale tečován, a vhazovat tak budou hráči Rennes.
61'
Damien Da Silva ovládl vzdušný souboj s Kabanangou, hráči v červených dresech už kvapně zaváží míč zpět na útočnou polovinu.
60'
Hra už pokračuje dál a renneským fotbalistům zbývá na vstřelení postupového gólu už jen půlhodina. Nyní ale sledujeme poklidnou kombinaci hráčů Astany.
58'
Jevgenij Postnikov následně zůstal ležet v bolestech na trávníku, nizozemský sudí Serdar Gözübüyük tak opět musí přerušit hru.
57'
Na konci další renneské akce stál Benjamin Bourigeaud, který ale napálil míč jen do bránícího Postnikova.
56'
Hatemu Ben Arfovi prošel hraniční zákrok u postranní čáry, hráči v červených dresech tak nyní od půlící čáry zakládají další útok.
54'
Ismaïla Sarr na hranici pokutového území přenechal míč Clémentu Grenierovi, jehož následnou střelu ale zblokoval Ivan Majevski.
53'
Junior Kabananga si udělal prostor ve středu hřiště, načež se ale unáhlil a zakopl balon do zámezí.
52'
Střídající Abzal Bejsebekov nedovoleně zajel do Da Silvy, za což si vykoledoval žlutou kartu.
50'
Stav utkání v Kyjevě stále dává Astaně šanci posunout se na první místo ve skupině, Jablonec totiž na Ukrajině překvapivě drží náskok 1:0.
49'
Marin Aničić uklidnil hru zadovkou na brankáře Nenada Jeriće, který poté odkopl míč hluboko na soupeřovu polovinu.
48'
Domácí i po změně stran pokračují v nastaveném trendu a snaží se kombinovat na útočné polovině, k ohrožení Jeriće to ale zatím nestačí.
46'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Richard Almeida, přichází Abzal Bejsebekov.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:59.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu, který by zaručil postup Astaně. Domácí měli více ze hry a vytvořili si i pár šancí, Hamari Traoré i Hatem Ben Arfa si ale vylámali zuby na skvěle chytajícím Jerićovi.
45+1'
45+1'
Traorého střela z velké dálky postrádala přesnost, následovat bude další odkop od astanské branky.
45'
První poločas bude o jednu nastavenou minutu delší.
44'
Nakonec z toho vyústila rána Hatema Ben Arfy z hranice šestnáctky, kterou ale Nenad Jerić dokázal vytěsnit!
43'
Ismaïla Sarr si došel pro faul Majevskiho, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
41'
Jeho centr doletěl na bližší tyč k Baktijoru Zajnutdinovi, jehož ale zradilo zpracování, a Abdoulaye Diallo tak mohl zůstat v klidu.
40'
Hosté teď z ojedinělé akce vytěžili rohový kop, jehož exekuce se za pár okamžiků ujme Richard Almeida.
39'
Andrého střelu sice zblokoval Marin Aničić, akce Rennes ale ještě pokračovala a krátce poté to vzal na sebe Clément Grenier, míč ale poslal přímo do Jerićovy náruče.
37'
V posledních minutách sledujeme prakticky souvislý tlak Rennes. Aktivní Hamari Traoré to nyní zkusil ze střední vzdálenosti, nicméně jeho rána byla značně nepřesná.
36'
Z rohu ani z následného přímého kopu nařízeného po faulu Almeidy ale domácí nezahrozili, projektil Clémenta Greniera zamířil nad břevno.
35'
Richard Almeida obětavě zblokoval Grenierovu střelu, domácí tak budou zahrávat rohový kop.
34'
Na konci krásné akce Rennes stál Hamari Traoré, jeho střelu k pravé tyči ale Nenad Jerić bravurně vyrazil!
33'
Hra je opět přerušena, tentokrát po zbytečném útočném faulu Lászlá Kleinheislera na Bensebainiho.
31'
Hatema Ben Arfu zradilo zpracování a balon mu ujel do autu, načež hosté zapojili do rozehrávky i brankáře Jeriće.
30'
Právě André to nyní přehnal s agresivitou v souboji s Ivanem Majevskim, Nenad Jerić tak bude mít spoustu času na odkop míče od své branky.
29'
Hosté si nerozuměli v rozehrávce a Aničićův pas skončil v autu, nařízeného vhazování se okamžitě ujal Benjamin André.
28'
Připomínám, že Rennes musí k postupu zvítězit, zatímco Astaně by k udržení druhého místa ve skupině stačila i remíza. Kazašský celek ale ještě může skončit první, vedoucí Dynamo Kyjev totiž prohrává 0:1 s Jabloncem.
27'
Zdá se, že tlak Stade Rennes z posledních minut je minulostí, hra se nyní opět uklidnila a ani jeden tým se nikam nežene.
25'
Marin Tomasov a László Kleinheisler si nerozuměli při kombinaci, následný rychlý protiútok Traorého ale čistě zhatil vracející se Marin Aničić.
24'
Pedro Henrique to omylem schytal do rozkroku po střetu s Ben Arfovou kopačkou, zdá se však, že astanský špílmachr bude v pořádku.
23'
Andrého nákop směrem na Benjamina Bourigeauda byl příliš prudký, balon skončil v zámezí a Nenad Jerić už si ho pomalu chystá k odkopu.
22'
Ismaïla Sarr se náramně zbavil dvou hráčů soupeře a poté přenesl hru na Ben Arfu, ten se ale nedostal přes Postnikova.
20'
Ojedinělý protiútok Astany táhl Pedro Henrique, daleko se ale nedostal a domácí nakonec vyhnali hráče v modrých dresech až k vlastnímu brankáři.
19'
Damien Da Silva vyslal na zteč Hamariho Traorého, který měl na pravé straně spoustu prostoru, na individuální průnik si ale nakonec netroufl.
18'
Benjamin André to zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho nepřesná střela ale Jeriće nechala ledově klidným.
16'
Ramy Bensebaini pod tlakem špatně rozehrál, Astana už zakládá protiútok od krajního obránce Baktijora Zajnutdinova.
15'
Domácí fotbalisté převzali iniciativu. Edson Mexer se nyní dostal k hlavičce po Grenierově centru, obránce Rennes ale poslal míč vysoko nad.
14'
Akce Rennes ještě pokračovala a nakonec z toho byla střela Hatema Ben Arfy, který ale neměl seřízená mířidla.
13'
Ismaïla Sarr poslal zajímavý balon do pokutového území, zamýšleného adresáta Benjamina Bourigeauda ale tento pas nenašel.
11'
Dnes na Stade Roazhon sledujeme bitvu o druhé postupové místo ve skupině, v úvodu je ale hra plná nepřesností a nedorazů.
10'
Renneský snajpr se sice daleko nedostal, následná protiakce Astany ale ztroskotala na nedobrém zpracování Rukaviny.
9'
Po nepřesné rozehrávce Almeidy se míče ujal Damien Da Silva, po pravém křídle nyní může zamířit kupředu Hatem Ben Arfa.
8'
László Kleinheisler si nedokázal zpracovat prudký pas od Majevského, ten byl ale tečován, a hosté tak budou alespoň vhazovat.
7'
V úvodních minutách utkání postrádá tempo, renneští fotbalisté nyní zakládají další akci až od brankáře Dialla.
5'
Zkušený Antonio Rukavina si pomohl nedovolenými prostředky v souboji s Andrém, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
4'
Pedro Henrique poblíž středového kruhu obral o míč Greniera, následná protiakce Astany ale neměla dlouhého trvání.
3'
Ismaïla Sarr se málem dostal do brejkové situace, domácí křídelník si ale nedokázal zpracovat prudkou kolmici, a balon se tak stal snadnou kořistí Nenada Jeriće.
2'
Astanští fotbalisté vstoupili do utkání aktivněji, nyní ale jejich kombinace ztroskotala hned za půlící čarou.
1'

Stade Rennes FC: Diallo – H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini – Bourigeaud, Grenier, André (C) – Sarr, Siebatcheu, Ben Arfa.
Náhradníci: Koubek – Zeffane, Niang, Johansson, Del Castillo, Hunou, Gelin.

FC Astana: Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Aničić, Zajnutdinov – Tomasov, Majevski, Kleinheisler, Henrique – Kabananga, R. Almeida.
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Logviněnko, Janga, Murtazajev, Šomko, Ščetkin.

Rozhodčí: Gözübüyük – Schaap, de Vries (všichni Nizozemsko).
FC ASTANA

Astana momentálně drží druhou postupovou příčku za vedoucím Dynamem Kyjev, dnes ale bude muset v Rennes alespoň remizovat. Hráči kazašského celku mají v zádech vyhraný první vzájemný zápas, v němž Astana zvítězila 2:0. Kazašská liga ovšem skončila již v polovině listopadu, nerozehranost tak může být mírnou nevýhodou svěřenců Grigorije Babajana.
STADE RENNES FC

Francouzský celek dnes bude muset bezpodmínečně zvítězit, pokud chce pomýšlet na postup. Před rozhodujícím duelem s Astanou mají renneští fotbalisté solidní formu. Červeno-černí se, zdá se, oklepali ze série bídných výsledků a dva poslední ligové duely s Lyonem a Dijonem ovládli shodně 2:0.
Co nejsrdečněji vítám všechny fotbalové nadšence u sledování textového přenosu z duelu "jablonecké" skupiny K, ve kterém Stade Rennes FC změří síly s FC Astanou. Výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.