Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Celtic - 29. listopadu 2018   18:55

Rosenborg BK
0:1
(0:1)
Celtic
Celtic
42' Sinclair  (Forrest)
André Hansen – Hedenstad, Hovland, Reginiussen, Meling – Jensen (C), Trondsen (65. Vilhjálmsson), Konradsen (45+1. Denić) – de Lanlay, Bendtner, Adegbenro (78. Levi).
Östbö – Denić, Vilhjálmsson, Söderlund, Levi, Reitan, Šerbečić.
Lerkendal Stadion, Trondheim (NOR)
Celtic
C. Gordon – Lustig (C) (66. Gamboa), Benković, Boyata, Tierney – Forrest (77. S. Brown), C. McGregor, Rogic, Sinclair – R. Christie – Edouard (66. Griffiths).
Bain – Hendry, S. Brown, Griffiths, Gamboa, Hayes, Ntcham.

Celtic udělal v Trondheimu výrazný krok k postupu ze druhé místa v základní skupině, když zásluhou Scotta Sinclaira zvítězil na stadionu Rosenborgu, který po pěti zápasech nemá ani bod a už nemá ani teoretickou šanci postoupit. Konečné skóre. Rosenborg 0 Celtic 1.
90+5'
90+5'
Celtic ještě vypálil prudce zpoza šestnáctky na pravé straně hřiště a André Hansen míč mířící do předního horního rohu brány skvěle vyrazil!
90+4'
Nicklas Bendtner se dostal po rohovém kopu z levé strany k hlavičce, která minula vzdálenější pravou tyč.
90+2'
Matthías Vilhjálmsson se postavil do cesty jednomu z hráčů Celticu, i když pravou je, že si do něj naskočil.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
90'
Dedryck Boyata naskočil během hlavičkového souboje do zad Matthíase Vilhjálmssona a nemůže se divit, že mu byl odpískán ve středu hřiště faul.
89'
Celtic už pochopitelně nikam nespěchá a snaží se především držet míč na svých kopačkách. Jde mu to dobře.
86'
Salzburg v současné chvíli vede nad Lipskem, což za současného vývoje obou utkání znamená, že se Celtic dostane na druhé místo před Lipsko.
84'
Rosenborg sice dokáže kombinovat dobře ve středu hřiště, k čemu mu to ale je, když nedokáže vystřelit?
83'
Utkání už se pouze dohrává. Fanoušci Celticu jsou pochopitelně velice spokojeni a domů se jim pocestuje lépe.
80'
Deset minut do konce. Rosenborg prohrává se Celticem stále 0:1 a po dnešku zřejmě bude vědět, že je vyřazen. Po pěti zápasech ve skupině nezíská ani bod, alespoň to tak nyní hodně vypadá.
79'
Callum McGregor se pokusil na levé straně šestnáctky vypálit z ostrého úhlu a jeho prudká rána, která nabrala opačnou faleš, skončila nad bránou, kde na chvíli během trajektorie letu opustila hrací plochu.
78'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Jonathan Levi.
78'
Těsně předtím, než přišel Scott Brown na hřiště, se na domácí straně dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce Samuel Adegbenro, a jeho pokus neminul levý horní roh brány o moc.
77'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Scott Brown.
76'
Djordje Denić rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a do šestnáctky poslal nízký centr, po kterém se jeden z jeho spoluhráčů málem dostal k hlavičce.
75'
Mike Jensen napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, která byla tečována a minula pravou tyč brány.
73'
Nicklas Bendtner z pravého křídla a ostrého úhlu poslal na vzdálenější levou tyč pěkný centr, po kterém se dostal k hlavičce Mike Jensen, jeho pokus se ale od zad jednoho z hráčů Celticu odrazil do vzduchu a Craig Gordon míč stáhl.
71'
Celtic sice hrál během prvního poločasu mnohem lépe, na druhou stranu se ale nikam nemusí hnát. Vede 1:0 a Rosenborg je zatím naprosto neškodný.
70'
Do konce zápasu zbývá odehrát necelých dvacet minut a vývoj dnešního utkání stále udává jeden jediný gól, který krátce před přestávkou vstřelil Scott Sinclair.
69'
Nicklas Bendtner sice dříve působil v londýnském Arsenalu, jenže to dnes není vůbec znát. Dánský útočník je téměř neviditelný a zatím se vpředu k ničemu nedostal.
68'
Callum McGregor přistrčil Matthíase Vilhjálmssona, což vyvolalo vášně, nakonec ale na potyčku nedošlo.
66'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Leigh Griffiths.
66'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Cristian Gamboa.
65'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Trondsen, přichází Matthías Vilhjálmsson.
64'
Rosenborg jako by nevěděl, co má dnes proti Celticu hrát. Centry ze stran kýžený efekt nepřinášejí a zakončení zpoza šestnáctky nebo zevnitř ní je nulové.
63'
Hra se trochu uklidnila a Celtic se snaží rozvážně kombinovat, vysoké napadaní soupeře mu to ztěžuje.
62'
James Forrest už mohl pálit v blízkosti hranice šestnáctky, jenže si míč ještě posunul a na hranici pokutového území o něj byl následně po příliš dlouhém předkopnutí připraven. Pro Celtic škoda.
61'
Ze zápasu uplynula hodina hry a Rosenborg se marně snaží s dnešním zápasem něco udělat. Nicklas Bendtner si nabíhal do šestnáctky na přetažený centr z levého křídla, jenže na něj u pravé tyče nedosáhl.
60'
Pokud dobře počítám, tak André Hansen už si připsal čtyři zákroky, zatímco Craig Gordon ani jeden.
59'
Thomas Rogic vystřelil zpoza šestnáctky, jeho pokus ovšem skončil v náručí Andrého Hansena.
58'
Tvrzení, že poslední střela Celticu skončila vysoko nad ovšem není úplně přesná. Míč sice mířil vysoko, zároveň ale málem trefil levý rohový praporek.
57'
Střela Celticu zpoza šestnáctky nakonec přišla, jenže v nepřipravené pozici. Míč skončil vysoko nad.
56'
Thomas Rogic už mohl pálit zpoza šestnáctky, jenže se rozhodl ještě pro přihrávku na pravou stranu pokutového území, kterou skvěle přečetl Birger Meling.
56'
Rosenborg se snaží prosadit na levém a poté pravém křídle, jenže obě strany jsou ucpané jako dálnice D1.
54'
Svěřenci Brendana Rodgerse jako by se jednobrankovým náskokem uspokojili a nejsou tolik aktivní směrem vpřed.
53'
Pokud by se Celticu podařilo vstřelit druhý gól, výrazně se mohl uklidnit. Za současného skóre je zápas stále otevřený. Rosenborg ale potřebuje nutně vyhrát, aby zachoval alespoň teoretickou šanci na postup.
52'
Hosté se vzápětí dostali na levé straně šestnáctky k přízemnímu centru z téměř nulového úhlu, se kterým si na přední tyči André Hansen snadno poradil.
51'
Scott Sinclair se uprostřed šestnáctky dostal ke střele z otočky po přihrávce z levé strany hřiště, jeho pokus ale zablokoval Vegar Eggen Hedenstad.
50'
James Forrest se podepsal pod úvodní gól Celticu asistencí, nyní ale zůstává sedět na hrací ploše a musí být ošetřován. Nemělo by to být ale nic vážného.
49'
Djordje Denić přišel do souboje s Jamesem Forrestem pozdě a ostrým skluzem ho zezadu sestřelil. Žlutá karta.
48'
Celtic sice vede po prvním poločase 1:0 poté, co se mu podařilo skórovat krátce před přestávkou, nechybělo ale mnoho a mohlo být před pár okamžiky vyrovnáno.
47'
Birger Meling mohl krátce po přestávce vyrovnat, jenže po přihrávce napříč pokutovým územím na levé straně šestnáctky dlouho váhal se střelou a nakonec se rozhodl pro přízemní centr, který byl před bránou odvrácen. Filip Benković situaci skvěle přečetl.
46'
Výkop prvního poločasu musel rozehrát Rosenborg, za což se Vám omlouvám, protože až druhých pětačtyřicet minut zahájil hostující Celtic Glasgow.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Celtic byl během prvního poločasu jasně lepší, a tak dlouho se tlačil do zakončení, až se krátce před přestávkou prosadil po krásném centru hlavou Scott Sinclair. Celtic se ujal vedení, které je zasloužené. Skóre po prvním poločase. Rosenborg 0 Celtic 1.
45+1'
45+1'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Konradsen, přichází Djordje Denić.
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
42'
Celtic právě vstřelil branku!
SCOTT SINCLAIR si na vzdálenější levé tyči naběhl na parádní centr Jamese Forresta z pravé strany šestnáctky a z blízkosti hlavou vymetl horní roh brány – 0:1! Asistence: James Forrest.
41'
Rozeběhlo se posledních pět minut prvního poločasu, během něhož jsme zatím svědky gólů nebyli.
40'
Anders Trondsen se snažil z pravého křídla přenést hru diagonálním pasem na Birgera Melinga, který byl dobře pokryt a do žádné brankové příležitosti se nedostal.
39'
Kieran Tierney ve středu hrací plochy přišel zbytečně o míč a následoval rychlý protiútok Rosenborgu, jehož střílený přízemní centr z levé strany byl zablokován.
37'
Anders Konradsen zřejmě tak dlouho diskutoval s rozhodčím, až mu nakonec udělil žlutou kartu.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých deset minut a Ryan Christie byl faulován v blízkosti středového kruhu, když ho fauloval Anders Konradsen.
35'
Birger Meling odvedl ve středovém kruhu skvělou práci, když hostí sebral míč a mohl založit protiútok.
34'
Celtic pokračuje ve velkém tlaku a utahuje šrouby, zatím se mu ale vstřelit úvodní gól nepodařilo.
31'
Celtic se dostal vzápětí ke střele uprostřed šestnáctky, tentokrát ale zamířil do náruče Craiga Condona.
30'
James Forrest na levém křídle zatáhl míč do šestnáctky a poté napřáhl k prudké střele z úhlu, která mířila do předního horního rohu brány, André Hansen ji ale skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop! Další šance Celticu.
28'
Rosenborg zůstal u míče a do šestnáctky Celticu poté přilétl z pravého křídla nebezpečný přízemní centr, který nakonec prolétl napříč pokutovým územím.
27'
Vegar Eggen Hedenstad na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal centr, který zaplaval ve vzduchu a na vzdálenější tyči byl odvrácen.
24'
Thomas Rogic se vzápětí dostal k míči po odvráceném centru z rohového kopu, tentokrát ale jeho pokus zpoza šestnáctky zamířil vysoko nad bránu Rosenborgu.
23'
Celtic rozjel na levém křídle pěknou kombinační akci a po zpětné přihrávce z levé strany vápna mířil bez přípravy přízemní střelou k levé tyči Thomas Rogic, André Hansen ale předvedl skvělý zákrok a vytáhl míč skvěle na rohový kop!
22'
Kieran Tierney si na levém křídle vyměnil míč se Scottem Sinclairem a do šestnáctky poslal bez přípravy po jeho zpětné přihrávce přízemní centr, po kterém se málem na přední tyči dostal do zakončení James Forrest. Následoval rohový kop, který už žádné nebezpečí ani jeho náznak nepřinesl.
20'
Scott Sinclair se na levém křídle prosadit nedokázal kvůli ofsajdu, který postřehl pomezní rozhodčí.
19'
Ryan Christie napřáhl na ose hřiště ke tvrdé táhlé střele, kterou zablokoval Vegar Eggen Hedenstad.
18'
Kieran Tierney napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla tečována a po zemi minula levou tyč brány. Následoval rohový kop a střela Thomase Rogice zpoza šestnáctky, která byla domácí obranou zablokována.
17'
Birger Meling si na levém křídle naběhl na diagonální pas z pravého křídla a z ostrého úhlu sklepával míč pod sebe, jenže před bránou nebyl nikdo.
15'
Rosenborg předvedl velice špatnou rozehrávku, jenže skotský tým jeho klopýtnutí nedokázal využít.
14'
Kieran Tierney na levém křídle vyrazil po zisku míče k šestnáctce soupeře, jenže sprinterský souboj s Vegarem Eggenem Hedenstadem prohrál.
13'
Ryan Christie se snažil na levé straně odcentrovat bez přípravy po zpětné přihrávce Kierana Tierneyho, jenže centr se mu vůbec nepovedl a následovalo vhazování.
12'
Samuel Adegbenro schytal nepříjemný úder pod žebra a zůstal ležet na hrací ploše. Nyní už je ovšem u postranní čáry a za chvíli se zřejmě vrátí na hřiště.
11'
Vegar Eggen Hedenstad se dokázal včas vrátit a vystihnout nebezpečnou kombinační akci Celticu, na jejímž konci míč skončil u brankáře Andrého Hansena.
10'
Rosenborg i Celtic patří mezi týmy, které mají s evropskými bohaté zkušenosti. Kdo si ale povede lépe?
9'
Domácí fotbalisté se snažili prosadit podél pravé postranní čáry, kde je úspěšně zastavil Kieran Tierney a odvrátil míč na autové vhazování.
8'
Celtic předvedl krásnou kombinaci a Thomas Rogic napřáhl zpoza šestnáctky na ose hřiště ke střele, která minula levý horní roh brány Rosenborgu.
6'
Kieran Tierney předvedl na levém křídle parádní sprint a do šestnáctky poslal nebezpečný přízemní centr, na který na vzdálenější tyči těsně nedosáhl Thomas Rogic.
4'
Celtic vstoupil do utkání velice aktivně, Rosenborg se ale dostává do hry a snaží se především držet míč.
2'
Bývalý fotbalista Manchesteru City Scott Sinclair se pokusil o vstřelení brzkého gólu, jenže André Hansen byl připravený a připsal si první zákrok v zápase.
1'
Celtic obstaral výkop zápasu v Trondheimu, kde proti Rosenborgu nastoupil v nejsilnější možné sestavě.
1'

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Hovland, Reginiussen, Meling – Jensen (C), Trondsen, Konradsen – de Lanlay, Bendtner, Adegbenro.
Náhradníci: Östbö – Denić, Vilhjálmsson, Söderlund, Levi, Reitan, Šerbečić.

Celtic FC: C. Gordon – Lustig (C), Benković, Boyata, Tierney – Forrest, C. McGregor, Rogic, Sinclair – R. Christie – Edouard.
Náhradníci: Bain – Hendry, S. Brown, Griffiths, Gamboa, Hayes, Ntcham.

Rozhodčí: Halis Özkahya. Asistenti: Ceyhun Sesigüzel, Hakan Yemisken. Čtvrtý rozhodčí: Kemal Yilmaz. Brankoví rozhodčí: Ali Palabıyık, Koray Gençerler (všichni TUR).
V Trondheimu se ve čtvrtek večer odehraje v rámci základní skupiny UEFA Europa League souboj dvou týmů, které jsou na tom úplně opačně. Rosenborg nemá po čtyřech zápasech ani bod, zatímco Celtic jich získal šest a bojuje s Lipskem o druhé postupové místo ve skupině. Skotský tým vyhrál úvodní vzájemný zápas 1:0 a proti Rosenborgu se mu daří, když proti němu vyhrál celkem šest z devíti zápasů a prohrál jednou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.