Sevilla - Akhisarspor | ONLINE | 25.10.2018 21:00 | Evropská liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Akhisarspor - 25. října 2018   21:00

Ukončeno
Sevilla
Sevilla
7' Roque (Muriel) • 9' Sarabia  • 35' Lukač(vl.)  • 50' Muriel (Aleix Vidal) • 60' Promes (Arana) • 67' Mercado (Aleix Vidal)
6:0
(3:0)
Akhisarspor
Akhisarspor
Sevilla
Sestavy:
Vaclík – Mercado, Carriço (59. Amadou), Sergi Gómez – Navas (C) (54. Nolito), Sarabia (54. Arana), Roque, F. Vázquez, Aleix Vidal – Muriel, Promes.
Náhradníci:
Soriano – Arana, Amadou, Banega, Ben Yedder, Nolito, André Silva.
Rozhodčí
Clancy – Mather, Anderson (všichni Skotsko)
Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán
Akhisarspor
Sestavy:
Lukač – Miguel Lopes, Osmanpaşa (C), Nounkeu, Keleş (46. Barbosa) – Çeviker, A. Sissoko, Josué (77. Ataseven) – Regattin, Selezňov (63. Ayık), Vural.
Náhradníci:
Öztürk, Yeral – Ataseven, Ayık, Güler, Barbosa.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:16.
Je konec! Sevilla potvrdila roli jasného favorita a v dnešním utkání vítězí vysoko 6:0. Španělský celek měl celý zápas jasnou územní převahu, navíc zužitkoval většinu vyložených šancí. Sevilla si šest branek rozložila rovnoměrně, tři totiž padly v prvním poločase, další tři přidal španělský celek ve druhém dějství. Akhisar Belediyespor toho směrem dopředu moc nepředvedl, za celý zápas si připsal jednu slušnější šanci, kterou ale Tomáš Vaclík dokázal zlikvidovat. Sevilla si tak zlepšila náladu po zpackaném utkání v Krasnodaru, naopak Akhisar na první body stále čeká.
90+2'
Konec zápasu.
90+2'
Zdá se, že žádnou další branku už neuvidíme. Sevilla se snaží dohrát utkání bez inkasované branky, což se zatím daří na jedničku.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Až nyní přišla zajímavá šance Akhisaru. Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr, na který se vyhoupl Barbosa, jehož hlavička ale směřovala vedle brány.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Akhisar se snaží vstřelit alespoň čestnou branku, hosté jsou stále daleko od branky soupeře.
88'
Ceviker si to sympaticky namířil na druhou stranu, kde možná trochu zbytečně spolupracoval s Regattinem, který hodně rychle přišel o míč.
85'
Poslední minuty skutečně nenabízejí nic moc zajímavého. Hraje se výhradně ve středu hrací plochy, kde se oba celky přetahují o balón.
84'
Vidal ho zkusil rozehrát cvičeným signálem, který se příliš nezdařil. Míč totiž proletěl až za postranní čáru, naposledy se ho dotkl hostující Osmanpasa.
83'
Muriel si chtěl obhodit Nounkeua, který ho ale fauloval. Ani tentokráte se nebude žlutit, avšak budeme sledovat volný kop z pravé strany.
82'
Lukač se ujal odkopu od branky, který poslal velice přesně na nohu Barbosy. Druhý jmenovaný při zpracování ale zpanikařil, hrát tak můžou domácí.
81'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Sevilla bezpečně dohrává toto utkání, její náskok je dostačující. Navíc by i i Tomáš Vaclík chtěl udržet čisté konto.
80'
Belediyespor se opět stáhl hluboko na vlastní polovinu, kde se mu podařilo odrazit útočný výpad soupeře. Poté následoval další nedovolený zákrok.
79'
Nounkeu si nebral servítky, volný balón nekompromisně odkopl ke středovému kruhu, kde si faulem pomohl Gómez. Jasný šlapák domácího obránce.
78'
Tak nakonec úplně jinak, neboť si hostující Ceviker pomohl nedovoleným zákrokem. Sevilla si vyzkouší další standardku, ke které se staví Vidal.
77'
Střídání v týmu Akhisar Belediyespor: ze hřiště odchází Josué, přichází Eray Ataseven.
76'
Vidalovi se před malým momentem nepodařilo obejít Barbosu, který ale nevyvezl míč do bezpečí. Bude z toho autové vhazování pro domácí.
75'
V tuto chvíli se domácí hráči dostali ke zdlouhavé kombinaci u svého pokutového území. U balónu se vystřídala kompletní obranná vazba.
74'
Až nyní přišel nedovolený zákrok, o který se postaral domácí obránce Mercado, který poslal k zemi Vurala. Belediyespor rozehrál narychlo.
69'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující Barbosa, čehož si hlavní sudí všiml až po několika vteřinách. Sevilla sportovně počkala, až se protihráč zvedne ze země.
68'
Vzápětí se Regattin pustil do souboje jeden na jednoho, který ale nezvládl. I tak hosté vybojovali míč zpět, jenomže Josué si s ním absolutně neporozuměl.
67'
Sevilla právě vstřelila branku!
Následný rohový kop ale už přinesl šestou branku! K rozehrávce od levého praporku se postavil Vidal, který kroutil svůj centr ke vzdálenější tyči. Lukač se snažil míč vyboxovat, avšak absolutně neodhadl dráhu letu míče, což hrálo do karet GABRIELU MERCADOVI. Domácí obránce si hrudí zpracoval padající balón a poté nekompromisně zacílil.
66'
Byli jsme svědky další vyložené šance Sevilly! Sám před brankářem se totiž zjevil Nolito, který zkoušel zcela zbytečně lobovat, Lukač si s tímto pokusem poradil.
66'
Turecký celek si přeci jenom připsal další centr, který opět skončil v rukavicích Vaclíka. Snadná práce pro českého brankáře, následovalo vyhození do strany.
65'
Domácí hráči se nevydrželi dívat na dlouhé kombinace soupeře, hned pětice hráčů Sevilly začala napadat rozehrávku, čímž vylekala Nounkeua.
64'
Konečně se Belediyespor dostal k delší práci s míčem. Stále sledujeme kombinaci daleko od opačné šestnáctky, v tuto chvíli je u balónu Sissoko.
63'
Střídání v týmu Akhisar Belediyespor: ze hřiště odchází Jevhen Selezňov, přichází Onur Ayık.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Belediyespor musí dohánět pětibrankové manko. Hosté by ale určitě chtěli vstřelit minimálně jednu čestnou trefu.
61'
idal se postaral o autové vhazování od pravé postranní čáry. Posléze se k velice překvapivé přihrávce dostal Arana, který ale zaskočil všechny spoluhráče.
60'
Sevilla právě vstřelila branku!
Pověstný bůr je na světě! Sevilla zkoušela zaútočit po levém křídle, kde Vázquez fantastickou patičkou uvolnil Aranu, který ještě našel kolegu QUINCYHO PROMESE. Nizozemský forvard si přehodil míč na silnější nohu a poté přízemní střelou překonal Lukače.
60'
Promes si gestem ruky řekl o přihrávku, kterou také obdržel. Následná práce s míčem byla na špičkové úrovni, Nizozemec nakonec vracel míč k Mesovi.
59'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Daniel Carriço, přichází Ibrahim Amadou.
58'
Akce Belediyesporu jsou hodně rychle u konce. To názorně předvedl Vural, kterému se nepodařilo narazit Barbosovi, hrát tak může španělský celek.
57'
Rychlá kombinace Sevilly přinesla kolmici v podání Vidala, která ale nebyla vůbec přesná. Nolito se za míčem vůbec nevydal, Lukač bude vykopávat.
56'
Barbosa musel jednat hodně rychle, neboť ho při rozehrávce napadal rychlonohý Vidal. Hostující křídelník nakonec trefil protihráče do nohy, aut pro Akhisar.
55'
Vidal byl donucen ke zpětné přihrávce až na Vaclíka, který pro změnu rozehrál do strany, kde ale Arana nevybojoval autové vhazování.
54'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Guilherme Arana.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Nolito.
53'
Vaclík a jeho první ostrý zákrok! Z velké dálky to zkoušel Josué, do jehož rány ještě strčil nohu Selezňov. Vaclík měl velké štěstí, že míč nezměnil směr.
52'
Na druhé straně se Lopes dostal do zajímavé pozice pro centr, nakonec ještě přenesl hru na Barbosu, který ale neuspěl s polovysokou nabídkou.
51'
Tady to zavánělo žlutým kartónkem. Sissoko šel bezmyšlenkovitě pod nohy Vázquezovi, který se logicky ocitl na zemi. Následovat bude standardní situace.
50'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se dočkali další trefy, s Belediyesporem to nevypadá vůbec dobře! Vidal si to namířil s míčem podél autové čáry, poté přihrál vedle stojícímu LUISI MURIELOVI, který zkoušel štěstí zhruba z pětadvaceti metrů. Kolumbijský forvard pálil velice tvrdě, jeho střelu ale tečoval do brány Nounkeu.
50'
Nyní se Seville podařilo proniknout k opačné šestnáctce, před samotnou hranicí předával Sarabia Promesovi, kterého obral čistým skluzem Nounkeu.
49'
Střídající Barbosa operoval u postranní čáry, kde si chtěl obhodit Navase, což se mu nepovedlo. Ve středu hrací plochy zasáhla domácí záloha.
48'
Belediyespor má za sebou úvodní akci druhého poločasu, Lopesovi ale z pravé strany nevyšel centr. Nyní to směrem dopředu zkouší Sevilla.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Akhisar Belediyespor: ze hřiště odchází Kadir Keleş, přichází Hélder Barbosa.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který zřejmě rozhodl o vítězi tohoto utkání. Sevilla vstoupila do zápasu velice aktivní, úvodní desetiminutovka přinesla hned dvě branky španělského celku. Posléze se směrem dopředu probudili také hosté, avšak Tomáš Vacík nemusel řešit nic vážnějšího. Sevilla překvapivě nechala hrát soupeře, naopak čekala na rychlé protiútoky, které měly něco do sebe. Domácí si přeci jenom přichystali třetí branku, o kterou se postaral Promes, který se trefil akrobatickým způsobem.
45'
První poločas skončil.
44'
Muriel se s vypětím všech sil pokusil obrat Lopese o balón, což se nakonec nezdařilo. Hráči v červeném se tak dostali do volnějšího prostoru, kde váhají s přechodem do útoku.
43'
Vaclík musel řešit ošemetnou situaci u své bližší tyče, kde si Ceviker troufl hned na dva protihráče, které oba poslal na zem. Následnou přihrávku ale poslal mimo dosah Regattina.
40'
Na rozehrávku od Carrica si ke středovému kruhu seběhl Vázquez, který se posléze ocitl s míčem u hostující šestnáctky, kde pálil vysoko nad branku Vidal.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Posléze to směrem dopředu zkoušel Ceviker, který u půlící čáry narazil na Vázqueze, jehož kopačka zablokovala přihrávku na volného Lopese.
37'
Sevilla se po delší době dostala ke kombinaci na obranné polovině. Do operativní pozice se dostal obránce Carrico, který si dával s přihrávkou načas.
36'
Na opačné straně se k centrovanému pokusu dostal Keles, jehož vzdušná nabídka proletěla kompletně celým pokutovým územím.
35'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je tu další branka v hostující síti! Nejprve Sarabia posílal do šestnáctky velice nebezpečný centr, který se ale neujal. Poté z druhé vlny doplnil své kolegy Vidal. Ten si v pokutovém území vybral Vázqueze, který z první prodlužoval na Promese, jehož fantastická rána nůžkama přeci jenom skončila za MILANEM LUKAČEM, který si jí srazil za sebe.
34'
Promes to nyní zkoušel individuálně, nakonec si počkal na podporu svých kolegů, která ale moc nepomohla. Vázquez totiž nepřešel přes Sissoka.
33'
Muriel dokázal z brankové čáry odcentrovat ke vzdálenější tyči, kde na balón čekal Promes. Před ním ale zasáhl Osmanpasa, který dost možná zabránil třetí brance.
32'
Vidal obelstil u postranní čáry Lopese, posléze s ostrým zákrokem přispěchal kolega Ceviker, který si div neřekl o žlutý kartónek.
31'
Josué měl na práci s míčem dostatek času, i tak akci uspěchal. Prudká přihrávka měla najít Regattina, který tento záměr ale vůbec nepochopil.
30'
Na opačné straně se Akhisar rozhodl uklidnit hru, míč si užila kompletní obranná linie. Sevilla se zatáhla za míč, křídelníci ale dobře napadají.
29'
Sevilla zahrávala další rohový kop, tentokráte z levé strany. Nadýchaný bochánek směřoval na hlavu Carrica, který se k hlavičc nedostal.
24'
Sarabia to před malým momentem nevyřešil dvakrát dobře, přihrávce na Promese nedal moc razance, což hrálo do karet hostujícímu Nounkeuovi.
23'
Promes se snažil napadat brankáře Lukače, který se vydal hodně daleko z branky. Srbský brankář to nakonec zvládl, za pár vteřinek bude vykopávat.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím sledujeme celkem očekávaný průběh utkání. Turecký celek se ale favorita utkání nezalekl.
21'
Jeho centr nebyl vůbec špatný, ba naopak. Do zakončení se tlačil Carrico, který se střelou moc nepočítal, proto se míč samovolně odrazil do jeho nohy do zámezí.
20'
Na pořadu dne bude další standardní situace. Jeden z hostů si pomohl faulem u postranní čáry, k rozehrávce se i tentokráte staví Sarabia.
19'
Navas táhl nadějnou akci, předávka míče směřovala na Promese, který prováhal ideální moment ke střele. Posléze Belediyespor vybojoval aut.
18'
Španělský celek rozehrál volný kop nakrátko. Míč se hodně rychle přesunul k opačné šestnáctce, kde Sarabiovi nevyšlo obhození kolem Osmanpasy.
17'
Nyní si hodně ostrým zákrokem pomohl hostující Vural, který šel do souboje se Mercadem kopačkou napřed. Hlavní sudí neváhal ani chvíli.
16'
O další zakončení se tentokráte postaral Vural, jehož pohotová rána skončila zhruba metr vedle tyče. Vaclík ani tentokráte nezasahoval.
15'
Ceviker vypustil ze své kopačky velice pohotový centr, na který si naskakoval Selezňov. Hlavička druhého jmenovaného směřovala vedle brány.
14'
Ve středu hrací plochy se zmocnil míče Lopes, který měl před sebou hned několik protihráčů. Proto následovalo přenesení hry na levou stranu.
13'
Mercado si nevěřil na individuální průnik po pravé straně, raději tak předal míč vedle stojícímu Vázquezovi, který ale neprošel přes přehuštěný prostor.
12'
Nyní si zahrál s míčem také český brankář, který okamžitě přihrával k postranní čáře na Vidala, který vybojoval autové vhazování zleva.
11'
V opačné šestnáctce skončil na zemi Vural, avšak se nejednalo o penaltový zákrok. Sevilla si určitě oddychla, Vaclík je tak i nadále bez zákroku.
10'
Ruský celek to nyní bude mít hodně složité, bude totiž dotahovat hned dvoubrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
9'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se během několika desítek vteřin radují z druhé branky! K exekuci pokutového kopu se postavil PABLO SARABIA, který zamířil k pravé tyči, zatímco se Lukač vydal k opačné konstrukci.
9'
Žlutou kartu dostává Miguel Lopes (Akhisar Belediyespor).
9'
Je tu pokutový kop pro Sevillu!
8'
Španělský celek ještě zahrával rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Na přední tyči se sebíhal Carrico, který se ale k hlavičce vůbec nedostal.
7'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je tu úvodní branka tohoto zápasu! Domácí se opět dostali k opačné šestnáctce, Muriel následně předal míč lépe postavenému ROQUE MESOVI, jehož fantastická rána směřovala přesně pod břevno. Lukač byl v tomto případě bez šance, favorit zápasu jde do brzkého vedení.
7'
Nakonec jsme sledovali standardní situaci, ke které se postavil Sarabia. Jeho centr se snášel k Promesovi, který trefil pouze jednoho z protihráčů.
6'
Lopesovi se nyní nepodařilo ideálně zpracovat míč, který od jeho kopačky skončil za postranní čárou. Autové vhazování si vezme na starost Vidal.
5'
Obrovská šance domácích! Sarabiova přihrávka z první našla Promese, který se do míče opřel levačkou. Jeho rána prosvištěla vedle brány.
4'
Keles to nyní vyřešil tím nejlepším možným způsobem, a sice odkopem na druhou stranu hrací plochy. Tam se ale nejlépe zorientoval Carrico.
3'
Gómez přenášel hru k levé postranní čáře, kde si ukázkově zpracoval míč Vidal. Posléze se dopředu hnal Sarabia, před kterým byl včas u balónu Lukač.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Sevilla FC: Vaclík – Mercado, Carriço, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia, Roque, F. Vázquez, Aleix Vidal – Muriel, Promes.
Náhradníci: Soriano – Arana, Amadou, Banega, Ben Yedder, Nolito, André Silva.

Akhisar Belediyespor: Lukač – Miguel Lopes, Osmanpaşa (C), Nounkeu, Keleş – Çeviker, A. Sissoko, Josué – Regattin, Selezňov, Vural.
Náhradníci: Öztürk, Yeral – Ataseven, Ayık, Güler, Barbosa.

Rozhodčí: Clancy – Mather, Anderson (všichni Skotsko).
Akhisar Belediyespor

Na opačné straně se nachází turecký Belediyespor, který se do základní skupiny dostal díky výhře v domácím poháru. Tento celek se v letošním ročníku domácí soutěže nachází na poslední pozici, doposud získal pouze pět bodů. Akhisar má na svém kontě pouze jedno vítězství, to přišlo v souboji proti Galatasarayi, přičemž poslední tým tabulky zdolal vedoucí celek poměrem 3:0. Turecký klub pochopitelně patří k outsiderovi skupiny J, což se pochopitelně promítlo na úvodních zápasech. Belediyespor nejprve v úvodním klání nestačil na ruský Krasnodar, kterému podlehl výsledkem 0:1, posléze prohrál také na hřišti Standardu Lutych, který nakonec zvítězil 2:1.
Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly neprožívají vůbec špatné období, v domácí soutěži se do minulého kola nacházeli na první pozici, avšak z tého příčky je sesadila až Barcelona, která tak zvládla souboj o první místo. Sevilla se rázem propadla na dosavadní čtvrtou pozici, avšak na vedoucí celek ztrácí pouze dva body. Domácí celek dnešního utkání překvapivě nevládne skupině Evropské ligy, po dvou odehraných zápasech se nachází na průběžné druhé pozici. Sevilla v prvním klání sice zdolal belgický Lutych vysoko 5:1, v minulém zápase ale neuspěla na hřišti ruského Krasnodaru, kde ještě dvacet minut před koncem zápasu vedla o jednu branku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Akhisar Belediyespor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud