Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Petrohrad - 13. prosince 2018   21:00

Slavia
Slavia
32' Zmrhal (Hušbauer) • 41' Stoch (Coufal)
2:0
(2:0)
Petrohrad
Petrohrad
Slavia
O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený (90+2. Baluta) – Hušbauer, T. Souček – Stoch (90. Frydrych), Olayinka, Zmrhal – Milan Škoda (C) (84. Traoré).
Kovář – Baluta, Deli, Frydrych, Matoušek, Sýkora, Traoré.
Dallas – Aitken, Anderson (všichni Skotsko)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Petrohrad
M. Keržakov (C) – Mammana, Neto, M. Mevlja, Nabiullin (46. Mak) – Smolnikov, Marchisio, Kranevitter, Hernani – A. Zabolotnyj (46. Driussi), Šatov (74. Kuzjajev).
Luněv – Aňukov, Driussi, Kuzjajev, Mak, Terentěv, Le Musajev.

Los prvního jarního kola Evropské ligy proběhne v pondělí 17. prosince, v osudí tedy budou dva české týmy – SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň. Díky za pozornost a mějte se fajn.
Slavia si závěrečné desítky vteřin užila a z druhého místa postupuje do jarní části Evropské ligy. Zaslouženou výhru vystřelili v první půli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch. Koeficientově se tak po dnešním úspěšném dni posouvá také český fotbal. Šance na dosažení 15. místa zaručující dva týmy v Lize mistrů a tři týmy v Evropské lize tak je reálná. Je ale potřeba posbírat ještě několik bodů v jarní části soutěže, kde vedle Slavie bude hrát i Plzeň.
90'
90+3'
Olayinka ještě v rychostním souboji s Mevljou vybojoval roh.
90+2'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Alexandru Baluta.
90+2'
Velmi slušně zaplněný Eden tak už slaví zasloužený postup do jarní části Evropské ligy.
90+2'
Fotbalisté Petrohradu dohrávají zápas s míčem na kopačkách, ale daleko od branky Koláře.
90+1'
Sudí Dallas přidává ještě dvě minuty.
90'
Aplaus vestoje si nyní vysloužil Miroslav Stoch, autor krásného druhého gólu.
90'
Třetí gól ještě mohl po centru Zmrhala přidat v závěru Zelený, ale jeho oblouček přes brankáře Keržakova byl vyhlavičkován na rohový kop.
89'
Traoré ve středu pole přišel o míč, ale hosté už nikam nespěchají a zápas se dohrává zcela v klidu.
88'
Dlouhý nákop Luise Neta z hloubi pole pokryl Kolář.
87'
Coufal byl nyní v rychlostním souboji povalen k zemi, podle sudích se však o faul nejednalo.
87'
V dalším souboji těchto dvou hráčů se ale role otočily a fauloval Smolnikov.
86'
Rychlého Smolnikova zastavil Stoch jen za cenu žluté karty. Faul se však odehrál u půlící čáry.
85'
Coufal se opět úspěšně probíjel po pravé straně, ale pak nenašel Traorého přesně.
84'
Slávistický kapitán Milan Škoda to má dnes za sebou. Prvním hráčem z lavičky, který přichází do boje je Ibrahim Traoré.
83'
Coufal na dalším útočném výletě hledal ve vápně Škodu, ale ten se k míči nakonec nedostal.
82'
17 748 diváků sleduje dnenší postupový zápas Slavie.
81'
Zmrhalův centr z levé strany hledal ve vápně Škodu, nejvýše však vyskočil Keržakov.
81'
Zadním řadám nyní odlehčil také brankář Kolář.
81'
V pokutovém území se nyní sice ocitl Souček, ale o penaltě nemohla být ani řeč.
80'
Domácí nikam nespěchají a snaží se kombinovat na útočné polovině.
79'
Ngadeu ale několikrát vyskočil nejvýše a dostal míč do bezpečí.
79'
Rohový kop Petrohradu.
78'
V individuální akci se nyní ocitl Hušbauer, ale po své kličce si předkopl míč až příliš před sebe a odkopávat tak bude Keržakov.
77'
Škoda si vzápětí zpracoval odkop Koláře rukou.
77'
Faulovaný na útočné polovině nyní byl Hušbauer, obrázek hry se však nemění.
76'
Zmrhal nyní zabojoval u rohového praporku a nedovolil Zenitu rozehrát.
75'
Jinak ale na žádné drama zaděláno není. Slavia v poklidu kontroluje míč na útočné polovině, neúnavný v této činnosti je především Stoch.
74'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Daler Kuzjajev.
74'
Až po čtvrtém rohu se dokázali hosté ubránit.
73'
Z druhé strany tentokrát centroval Kúdela, Hernani srazil míč opět za brankovou čáru. Takže další standardka pro Slavii bude následovat.
72'
Jedovatý centr Hušbauera vyrazil Keržakov mimo vápno. Slavia po dalším průběhu akce vybojovala další rohový kop.
71'
Stoch zkoušel opět čechrat míč do vápna, Mevlja ho hlavou poslal na roh.
70'
Už se opět hraje a další akci předvedla neúnavná dvojice Zmrhal – Stoch. Druhý jmenovaný pak ale do vápna adresoval hodně prudkou přihrávku autorovi první branky.
69'
Oba aktéři předchozího duelu jsou stále v péči klubových lékařů. Postiženým petrohradským hráčem je Miha Mevlja.
68'
Hušbauerův centr hledal ve vápně Součka, který se srazil hlavou s jedním z hráčů Petrohradu. Oba zůstávají ležet na hrací ploše.
67'
Hernani to naopak přehnal s důrazem a po faulu na Olayinku uzřel z rukou sudího Dallase žlutou kartu.
66'
Hernani si nyní před střídačkami zkusil vymodlit faul, ale neuspěl. Vhazují Pražané.
66'
Do pokutového území se probíjel Olayinka a i když zvládl první kličku, tělem si ho následně odstavil Smolnikov a připravil o míč.
65'
Pražané však opět mají ofenzivní choutky a snaží se přidat uklidňující třetí zásah.
64'
Mohlo být definitivně vymalováno. Zmrhal zakombinoval se Škodou, ten přiťukl míč Stochovi, jenž si ho srovnal na pravačce a jeho táhlá střela skončila na horním břevnu!
63'
Coufal přes sebe nepustil po lajně Maka, hosté jsou nyní při tvrobě útoku bezzubí.
62'
V rychlé akci nyní uvolnil Olayinka v pokutovém území Stocha, ten pak zkoušel ještě najít Zmrhala, k němuž se ale jeho zpětná přihrávka už nedostala.
61'
Kolář si nejprve poradil s těžkou malou domů od Zeleného, na druhé straně však Coufal při útočném výpadu ztroskotal.
60'
Nebezpečný Driussi opět na pravé straně trochu prověřil Ngadea, ale ten si dal pozor.
59'
Mezitím mají členové ochranky drobné problémy s výtržníky ve slávistickém kotli.
58'
Brankář Kolář po krátkém ošetření opět stojí na nohou a pokračuje se ve hře.
57'
Po uličce na Driussiho šel brankář Kolář do nebezpečného souboje, po němž zůstal otřesen ležet na zemi. Slávisté pomalu odkopli míč do zámezí, ale Driussi po něm opět vystartoval a nesportovně chtěl pokračovat ve hře. Zhruba pětice Slávistů pak na Driussiho vystartovala a celou situaci musel uklidňovat až sudí Dallas.
56'
V další akci si Hušbauer na pravé straně předkopl míč až příliš před sebe a narazil do Luise Neta.
56'
Olayinka dlouho vymýšlel jak najít uličku na Stocha, jeho sražená přihrávka nakonec končí jen u Keržakova.
55'
Pražané tak proto raději drží míč v posledních minutách daleko od Koláře.
54'
Zenit přitápí pod kotlem. V pokutovém území došlo k závaru, kdy míč poskakoval v nebezpečných pozicích, ale Driussi v největší šanci opět trefil jen záda slávistických beků.
54'
Zenit poprvé zazlobil. Marchisio našel perfektní uličkou Driussiho, k němu se ale výborně stáhl Kúdela a jeho pokus zablokoval.
53'
Nyní stál v ofsjadu Škoda. Zenit se pokusil rychle rozehrát, ale míč doletěl jen do teritoria, které hlídá Kolář.
52'
Stochův centr na bližší tyč ovšem zamířil jen do boční sítě.
51'
Hušbauerův nebezpečný centr hledal Olayinku, toho odzbrojil na poslední chvíli Kranevitter. Roh pro Pražany.
50'
Teď navíc Zelený obloučkem za obranu hledal na zadní tyči Hušbauera, ten ještě dával míč pod sebe na Zmrhala, jemuž v poslední chvíli sebral obrovskou šanci Mevlja.
50'
Slavia stále působí v zadních řadách velmi spolehlivě a navíc drží v dlouhých pasážích míč na kopačkách.
48'
Slavia napadá rozehrávku soupeře hodně vysoko, ten se tak stále drží jen na vlastní polovině.
47'
Sražená střela Stocha ale doletěla jen do připraveného koše Keržakova.
46'
Slavia začíná zostra a hned vybojovala standardku pětadvacet metrů od branky.
46'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Anton Zabolotnyj, přichází Sebastián Driussi.
46'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Elmir Nabiullin, přichází Róbert Mak.
46'
Druhá půle začne ve 22:02.
Slavia vede nad Petrohradem 2:0 a je blízko postupu do jarní části soutěže. Po hezké akci se nejprve trefil Zmrhal, pět minut před koncem poločasu pak zvýšil na 2:0 Stoch. Do karet navíc hraje Slavii i skóre v Kodani, kde zatím dánský celek hraje s Girondins Bordeaux 0:0.
45'
45+1'
Zenit ale kombinuje daleko od brány Koláře.
45+1'
Nastavuje se ještě jedna minuta.
45'
Zmrhala sice u postranní čáry přeskočil Luis Neto, i tak jsou ale sešívaní stále u míče.
45'
Vzorně zapracoval v defenzivě Hušbauer. Slavia bude chtít dohrát poločas s luxusním náskokem v zádech.
44'
Její exekuce se však nyní Stochovi nepovedla. Balon skončil vysoko nad.
43'
Domácí tým rozehraje další další standardní situaci.
42'
V další rychlé akci Slavie byl Souček, navedl si míč za vápnem na pravačku, ale trefil jen prostředek brány.
41'
Slavia právě vstřelila branku!
Neskutečný fotbalový moment! Coufal si doběhl svou zablokovanou střelu po rohovém kopu, na půlce obloučkem uvolnil MIROSLAVA STOCHA, který potáhl míč po pravé straně, následně ho navedl k vápnu a nádhernou levačkou trefil parádního angličana! Slavia už je hodně blízko.
40'
Teď dokonce Stoch rozehraje roh.
40'
Coufal byl u rohového praporku zdvojen, ale hostitelé se stále drží na míči.
39'
Pražané hrají aktuálně ve velké pohodě, což potvrdil dalším dobrým obranným zákrokem Ngadeu. Sešívaní tak stále okupují útočnou polovinu.
39'
Zelený opět vystoupil proti Smolnikovovi a přehlavičkoval ho.
38'
Dlouhé přenesení hry na pravou stranu v podání Hernaniho se s úspěchem nesetkalo, vhazuje Slavia.
37'
Zmrhal nyní skvěle zapracoval v defenzvě, Nabiullin pak v návalu frustrace situaci neunesl a záložníka domácích podrazil. Vidí po zásluze žlutou kartu.
37'
Na druhé straně zase dlouhý nákop nezkrotil Škoda, ale Zenit kombinuje daleko od branky Slavie.
36'
Po nepřesné přihrávce Mammany skončil míč až u brankáře Koláře.
35'
Do karet navíc Slavii nahrává i výsledek v Kodani, kde se stále zatím čeká na gól marně.
34'
Pražané i nadále pokračují v aktivní hře a chtějí ještě do přestávky rozhodnout o svém postupu.
32'
Tato akce ale Pražanům vyšla skvěle. Po levé straně se dokázal uvolnit Hušbauer, naservíroval míč do vápna na JAROMÍRA ZMRHALA, který placírou jen uklízel míč do odkryté branky. To je důležitý moment.
32'
Až teď se po špatné rozehrávce otevřela možnost ke střelbě v pokutovém území pro Zmrhala a následně i pro Hušbauera, ale Keržakov zasahovat nemusel. Vše za něj vyřešili blokující obránci.
31'
Před pokutovým územím Zenitu navíc pískán faul Škodovi a hrát budou hosté.
30'
Ve velké zimě pokračuje překopávaná ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudný útok.
29'
Až teď zkusil Souček kombinovat se Škodou, ale ten byl stopery Zenitu přikrytý dobře.
28'
Ani Zelený si nyní na levé straně netroufl do rizika, pokračuje ale i nadále postupný útok Slavie.
27'
Domácí tým se snaží hru uklidnit a dlouze kombinuje mezi obránci.
26'
Slavii stále svírá křeč, nákop Součka po lajně zase letěl jen do míst, kde byli připraveni hráči Zenitu.
25'
Pískán přísný faul na Mevlju. Škoda za něj dokonce vidí žlutou kartu.
24'
Kúdela na druhé straně sice pohlídal Zabolotného, ale zároveň vycestoval s míčem do autu.
23'
Zelený nyní dobrým obloučkem hledal ve vápně Olayinku, kterého na poslední chvíli odzbrojili stopeři Zenitu! Před domácím fotbalistou by už z deseti metrů byl jen brankář Keržakov.
22'
Z poměrně dobré pozice zpoza vápna nyní zkoušel štěstí Claudio Marchisio, ale rána mu nesedla a míč proletěl hodně vedle tyče.
22'
Balon se nyní zdržuje u postranní lajny, Hernani ho dokázal nakonec vybojovat pro Zenit.
21'
Nicméně jen na chvíli, neboť Zmrhal prohrál souboj u lajny a hrají hosté.
20'
Jistý Coufal si nyní poradil u půlící čáry s Hernanim, následně byl faulován Hušbauer a akce Slavie může pokračovat.
19'
Hušbauer nyní musel přidat do kroku, aby zastavil rozvíjející se brejk Zenitu. Byo to sice s jasným faulem, ale sudí Dallas byl shovívavý a kartu neudělil.
19'
Stoch si sice v další akci neporozuměl se spoluhráči, ale míč nyní kontroluje Slavia v zadních řadách.
18'
Centr Stocha hledal ve vápně Škodu, ten byl ale dobře obsazený.
17'
Po delší době nebezpečí také na druhé straně. Do vápna se na sílu probíjeli Souček s Olayinkou, ale pevná byla i defenziva Zenitu. Rohový kop však Pražané rozehrávat budou.
17'
Opět to ve vápně zkoušel agilní Nabiullin, ale narazil do Coufala.
16'
Škoda sice nastartoval do rychlého brejku Zmrhala, ale ten po pár metrech nevěděl co s balonem a opět ho jen odevzdal do vlastnictví ruského celku.
15'
V akci byl opět Nabiullin, ale Coufal mu nedovolil odcentrovat do vápna. Přesto se stále Slavia povětšinou brání.
14'
Pokus o uvolnění Nabiullina na levé straně nevyšel, ale domácí tým zase neudržel míč ve středu hřiště.
13'
Smolnikov se po pravé straně protáhl do šestnáctky, jeho centr ale našel Coufal a Slavia se obránila. Zatím je to ale hodně rozpačitý výkon Pražanů.
12'
Zelený při rozehrávce pořádně prohnal Kúdelu, ten následně adresoval tristní přihrávku Hušbauerovi a hrát tak zase může Zenit.
11'
Po něm si odražený míč našel Olayinka, ale vůbec si neporozuměl s Coufalem, takže odkopávat bude Keržakov.
11'
Stoch předložil míč proti noze Hušbauerovi, ale ten trefil jen hráče před sebou. Je z toho roh.
10'
Po levé straně se probíjel do pokutového území Olayinka a vybojoval zajímavou standardní situaci pro Slavii.
9'
Kúdela si tentokrát vzadu počína mazácky a s míčem tak hraje Stoch.
8'
Nervózním Slávistům teď pomáhá hlasitým pokřikem domácí publikum.
8'
Ngadeu opět jednoduše pokazil rozehrávku a Zenit zase okupuje pokutové území soupeře.
7'
Div, že dalších zmatků v obraně sešívaných nevyužil Hernani, ale v klíčové chvíli mu sebral míč od kopaček Kúdela.
6'
Na útočné polovině se teď zkouší ohřát fotbalisté Zenitu.
5'
Po rohovém kopu hlavičkoval Ngadeu, ale gólman Keržakov vytáhl neskutečný zákrok!
5'
Záhy dostal míč na pravé straně pokutového území Coufal, ale jeho přihrávka skrz malé vápno ke smůle domácích rovněž nikoho neoslovila.
4'
Olayinka nebezpečně odcentroval do vápna, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
4'
Slavia poprvé na útočné polovině s míčem na kopačkách, ale stále daleko od branky Keržakova.
3'
Ten ovšem odvrátil do bezpečí Souček.
3'
Dlouhý nákop dopředu se měl stát kořistí Ngadea, ale ten se unáhlil a v tísni zahrál jen na roh.
2'
Luis Neto se rozeběhl po pravé straně, ale jeho centr Zabolotného ve vápně nenašel.
2'
Špatnou rozehrávku ovšem nyní předvedl Kolář a Petrohrad tak bude vhazovat v blízkosti velkého vápna.
1'
Pražané okamžitě vysunuli presink na polovinu soupeře a snaží se získat míč.
1'
Výkop provedou fotbalisté Petrohradu.
Oba týmy nastupují na hrací plochu.
Hráči jsou zpátky v tunelu a utkání zanedlouho začne.
V Edenu probíhá rozcvička před klíčovým zápasem o postup do jarní části soutěže. Vypadá to, že i dnes budou tribuny slušně zaplněny.
Zenit Petrohrad po podzimní části vévodí nejvyšší ruské soutěži. Stejně jako Slavia se stal podzimním mistrem, avšak jen s jednobodovým náskokem před druhým Krasnodarem. Poslední zápas o uplynulém víkendu ale Zenit prohrál doma s Kazaní.
Slavii posune do jarní části soutěže také remíza FC Kodaň proti Bordeaux. Pokud by v Dánsku uspěl francouzský celek a zároveň Slavia prohrála, radovali by se z postupu dál právě fotbalisté Girondins. Pokud by Pražané s Petrohradem remizovali a Kodaň vyhrála, při rovnosti bodů by rozhodovala pro sešívané lepší bilance vzájemných duelů.
Skupina C je zatím nejdefenzivnější skupinou celé Evropské ligy. Za deset zápasů zde padlo pouhých šestnáct branek.
Petrohrad vyzve v letošním kalendářním roce Slavii Praha už potřetí. Nejprve v rámci přípravy Zenit triumfoval 5:1, v prvním duelu skupiny Evropské ligy pak na ruské půdě Slavia smolně padla navzdory střelecké převaze ruskému soupeři 0:1, když se v 80. minutě zasloužil o jediný gól zápasu Kokorin.
Ruský celek předváděl konstantně dobré výkony na domácím hřišti, kde dokázal vydolovat plný počet devíti bodů. K tomu také přidal cenné remízy v Kodani a v Bordeaux a neměl tak s postupem do jarní části soutěže žádný problém.
I se dvěma vstřelenými brankami z pěti zápasů pomýšlí fotbalisté pražské Slavie stále na postup ze základní skupiny Evropské ligy. Stačí jim k tomu jediné. Neprohrát s Petrohradem, který má na prvním místě už jistý postup do jarní fáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.