Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Arsenal - 25. října 2018   18:55

Sporting
Sporting
0:1
(0:0)
Arsenal
Arsenal
78' Welbeck
Sporting
Ribeiro – Ristovski (46. Gaspar), A. Pinto, Coates, Acuňa – Battaglia, Petrović, Gudelj (71. Cabral) – Nani (C) (86. Diaby), Montero, B. Fernandes.
Salin – Cabral, Mané, Diaby, Gaspar, M. Luís, Mathieu.
Skomina – Praprotnik, Vukan (vš. Slovinsko)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
Arsenal
Leno – Lichtsteiner, Papastathopoulos, Holding, Xhaka – Alnaní (58. Torreira), Guendouzi, Ramsey (C) – Mchitarjan, Aubameyang (86. Iwobi), Welbeck (81. A. Lacazette).
E. Martínez – Iwobi, Jenkinson, A. Lacazette, Mustafi, Özil, Torreira.

Fotbalisté Arsenalu porážejí Sporting Lisabon na jeho stadiónu 1:0 a nutno podotknout, že zcela zaslouženě, neboť po oboustranně velmi bídném prvním poločase po změně stran Arsenal zcela ovládl dění na trávníku a díky brance Welbecka zůstává beze ztráty bodu.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Battaglia (Sporting Lisabon).
90+3'
Žlutou kartu dostává Jovane Cabral (Sporting Lisabon).
90+3'
Centr Naniho od rohového praporku stáhl ze vzduchu brankář Leno.
90+2'
Fernandesův centr Holding prodloužil za branku Arsenalu.
90+2'
Domácí vybojovali standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
90+1'
Rozhodčí Skomina oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Diaby od rohu pokutového území vysoko přestřelil branku Bernda Lena, ten uvede míč do hry odkopem.
88'
Střílený centr Ramseyho Coates před dobíhajícím Lacazettem srazil za vlastní branku, Arsenal bude moci šetřit desítky sekund u rohového praporku.
86'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nani, přichází Abdoulay Diaby.
86'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Alex Iwobi.
84'
Guendouzi byl ve středu hřiště nedovoleně atakován Monterem, Arsenal může pozvolna rozehrávat od obranného kvarteta.
83'
Od praporku Sporting rozehrál nakrátko a z velké dálky pak Cabral vysoko přestřelil branku. Nadále tak platí, že domácí ještě ani jednou nevystřelili do prostoru mezi třemi tyčemi.
82'
Cabral na levém křídle vybojoval rohový kop, domácí se mohou nastěhovat před Lena.
81'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Alexandre Lacazette.
80'
Ramsey vybojoval Acuňův nedovolený zákrok na polovině Sportingu, rozehrávat budou hosté.
79'
Domácí se rychle po inkasované brance vrhli do útoku a vybojovali rohový kop, z něj Lena ohrozit nedokázali.
78'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal se ujímá vedení! Dlouhý nákop na útočnou polovinu Pierre-Emerick Aubameyang prodloužil za sebe, kde nedůrazně zasáhl Sebastian Coates a dovolil DANNYMU WELBECKOVI uniknout směrem k Ribeirovi, kterého Welbeck prostřelil mezi nohy a otevřel skóre zápasu!
77'
Po další prodlevě už se může ve hře pokračovat.
75'
Krátce poté je tu ale další ošetření, na trávníku zůstává v bolestivé pozici ležet Acuňa.
75'
Ve hře už se může pokračovat, z rohového kopu se Arsenal nijak neprosadil.
73'
Brankář Ribeiro se poranil zcela bez souboje s protihráčem a musí být ošetřen.
72'
Torreirovu střelu z volného kopu k tyči výborným zákrokem vyráží brankář Ribeiro!
71'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Jovane Cabral.
71'
Sebastian Coates v blízkosti vlastního pokutového území podkopl Aubameyanga, vidí žlutou kartu a Arsenal bude zahrávat nebezpečný volný kop.
70'
Fotbalisté Arsenalu pozvolna kombinují na polovině Sportingu a snaží se najít okénko v domácí defenzivě.
68'
Sporná situace v pokutovém území Sportingu, kde se v souboji s Gasparem ke gólové hlavičce prosadil Welbeck, je mu ale pískán faul v souboji s Gasparem.
66'
Nani se před pokutovým územím Arsenalu sice zmocnil míče, pomohl si ale přidržením Torreiry, které neuniklo rozhodčímu Skominovi a píská se proti domácím.
64'
Rohovému kopu Sportingu se Arsenal ubránil a hosté už přesunuli hru na soupeřovu polovinu.
62'
Guendouzi střílel z dobrých třiceti metrů, přízemní střele ale chyběla potřebná razance, aby nějak ohrozila brankáře Ribeira.
61'
Ramseymu byl pískán nedovolený zákrok u postranní čáry, rozehrávat mohou domácí.
59'
Arsenal má v úvodu druhého poločasu viditelnou územní převahu, také tentokrát hosté kombinují s míčem na kopačkách na soupeřově polovině.
58'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Muhammad Alnaní, přichází Lucas Torreira.
56'
Montero dostal pas do volného prostoru na levém křídle, Sokratis ale měl výrazně blíže k míči a rozehrál s brankářem Lenem.
54'
A další velká šance Arsenalu! Guendouzi ustál souboj v pokutovém území a připravil tutovku pro Welbecka, jeho střelu dokázal srazit mimo branku Coates, jinak by bezpochyby Welbeck skóroval, protože brankář Ribeiro by býval neměl sebemenší šanci zasáhnout.
53'
Při dlouhém nákopu domácích na Montera k rohu pokutového území výborně přečetl hru Leno, byl u balónu dříve než Montero a na hranici "šestnáctky" ve skluzu odkopl balón do středu hřiště.
52'
Po standardní situaci domácích vznikla nebezpečná skrumáž před Berndem Lenem, ten se zmocnil odraženého míče.
50'
Tentokrát už měl Aubameyang čistou tutovku, když po dalším individuálním průniku se snadno dostal před Ribeira, ten vytáhl fantastický zákrok!
49'
Následný rohový kop Arsenal rozehrál tristně, při rozehrávce nakrátko se hosté vystavili do postavení mimo hru už u rohového praporku.
48'
Aubameyang se prohnal po pravém křídle a z úhlu prověřil brankáře Ribeira, ten jeho střelu vyrazil mimo branku.
47'
Po následné standardní situaci se Montero sice dostal k hlavičce, tu však v tísni nasměroval daleko vedle hostující branky.
46'
Pouhých pětadvacet sekund druhého poločasu stačilo Holdingovi na první žlutou kartu, potrestán byl za počínání při osobním souboji s Monterem, byla to ale velmi přísná žlutá karta.
46'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Bruno Gaspar.
46'
Po prvním poločase hraje Sporting Lisabon s Arsenalem bez branek a také bez šancí.

Nejvýraznějším momentem prvního poločasu tak byla situace z 32. minuty, kdy Montero mohl běžet sám na brankáře Lena, byl viditelně přidržen Sokratisem Papastathopoulosem, rozhodčí Skomina ale neposoudil tuto situaci jako nedovolenou ze strany řeckého obránce Arsenalu.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Skomina k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Naniho rohovému kopu se Arsenal ubránil.
43'
Nani na pravém křídle sice neprošel kolem Holdinga, vybojoval ale odkop od branky. Mezitím značné zdravotní potíže trápí Ristovského, jenž začal viditelně kulhat a musí být ošetřen.
41'
Acuňu na levém křídle dostal do tísně Lichtsteiner, domácí fotbalista alespoň vybojoval autové vhazování.
39'
Žlutou kartu dostává Marcos Acuňa (Sporting Lisabon).
38'
Další sporná situace, po Ristovského centru v pokutovém území Nani padl k zemi po kontaktu s Lichtsteinerem, rozhodčí Skomina ale nechává pokračovat ve hře.
36'
Welbeck z levé strany vnikl do pokutového území, u tyče udělal kličku Pintovi, v tísni ale nedokázal vystřelit ani přihrát.
34'
Dva rohové kopy během několika desítek sekund dostal také Arsenal, hosté ale Ribeira nijak neohrozili a nadále mají jediný střelecký pokus v dosavadním průběhu zápasu.
32'
Opakované záběry ukazují, že Sokratis jasně přidržel Montera a mohl být vyloučen.
32'
Sokratis chyboval v roli posledního a už se zdálo, že mu Montero uteče sám na brankáře Lena, po vzájemném souboji pak Montero padl k zemi a za obrovského pískotu publika rozhodčí Skomina nechává pokračovat ve hře.
32'
Nani potáhl míč po útočné polovině a z dobrých pětadvaceti metrů vypálil prudkou střelu, která proletěla těsně nad brankou Arsenalu.
31'
Další dva rohové kopy pro Sporting, po tom druhém se míč oklikou dostal k Fernandesovi, jenž z pravé strany pokutového území vysoko přestřelil.
29'
Sporting se sice usadil na útočné polovině, domácí snahu ale brzy zakončil velmi nepřesný nákop Petroviće do pokutového území, míč doletěl až za branku Bernda Lena.
27'
Domácí defenziva úplně zapomněla na křídle na volného Mchitarjana, jeho centr ale postrádal přesnost.
26'
Nani dostal možnost hned dvou rohových kopů v rychlém sledu, oběma se hosté ubránili.
25'
Monterův centr Holding odhlavičkoval za branku Arsenalu, domácí snaha bude pokračovat od rohového praporku.
24'
Střílený centr Henricha Mchitarjana brankář Ribeiro vyboxoval daleko od své branky a Sporting už přesunul hru do středu hřiště.
23'
Alnaní byl faulován v bezprostřední blízkosti pokutového území, Arsenal bude rozehrávat standardní situaci od jeho rohu.
22'
Nani se pokusil proniknout po pravém křídle pomocí narážečky s Fernandesem, lobovaná zpětná přihrávka druhého jmenovaného ale byla příliš dlouhá pro někdejší oporu Manchesteru United.
21'
Mchitarjan z pravého křídla hledal přízemním centrem před brankou Welbecka, ten byl pokryt domácími zadáky.
19'
Mchitarjan ledabylou přihrávkou přišel o míč na vlastní polovinou, Montero pak zajímavým centrem hledal v pokutovém území rozběhnutého Battagliu, ten si ale těžký míč zpracovat nedokázal.
18'
Bruno Fernandes si v pokutovém území naběhl na Ristovského centr, v souboji s Lichtsteinerem si ale pomohl nedovoleným zákrokem a následná Fernandesova střela nad břevno tak žádný záznam ve statistikách mít nebude.
17'
Na dlouhý aut Acuni do pokutového území vyběhl brankář Leno a vyboxoval míč z vlastního pokutového území.
17'
Acuňův centr Lichtsteiner srazil za postranní čáru, domácí obránce bude vhazovat.
16'
Fernandes si našel volný prostor na levé straně hřiště, navedl si míč ke středu a zpoza pokutového území střílel, avšak velmi nepřesně, branku Bernda Lena vysoko přestřelil.
15'
Také další Rakušanův centr našel jen fotbalisty v zeleno-bílém.
14'
Lichtsteinerův centr byl příliš krátký pro Aubameyanga s Welbeckem, domácí zadáci odvracejí míč za postranní čáru.
13'
Nepřesné Guendouziho přenesení hry na Granita Xhaku, ten už nedokázal míč udržet v hracím prostoru.
12'
Acuňa si při dalším průniku po levé straně tentokrát už naložil příliš velké sousto a Mchitarjan rozehrává k brankáři Lenovi.
10'
Guendouzi se lobovanou přihrávkou pokusil vysunout na pravé křídlo rozběhnutého Lichtsteinera, toho ale v osobním souboji přetlačil Acuňa a Lichtsteinerovi je poté pískán nedovolený zákrok.
9'
Neúspěšná souhra Welbecka s Mchitarjanem, Armén svému spoluhráči vracel nepřesnou zpětnou přihrávku.
7'
Acuňa se na levém křídle parádně uvolnil mezi třemi protihráči a vnikl do pokutového území, zprvu skvělou individuální akci ale zakončil velmi nepřesnou přihrávkou.
6'
Montero ve středu hřiště podkopl Guendouziho, rozehrávat může Arsenal.
4'
Montero se na levém křídle nedokázal probít kolem Sokratise Papastathopoulose, ten vybojoval odkop od branky, protože míč se za brankovou čáru odrazil od kolumbijského fotbalisty.
2'
Acuňův centr k přední tyči odvrací Guendouzi.
2'
Ristovski se protáhl podél pravé postranní čáry, těsně dokázal udržet míč ve hře a vybojoval rohový kop.
1'
První dlouhý nákop Guendouziho na Aubameyanga nabral příliš rychlý odskok a míče se ujal domácí brankář Ribeiro.
1'
Rozehráno! Domácí Sporting hraje tradičně v zeleno-bílých dresech, Arsenal v neméně obvyklé červeno-bílé kombinaci.
1'
Velmi zkušený slovinský arbitr Damir Skomina přivádí fotbalisty na trávník zaplněného Estadio Jose Alvalade.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Ristovski, A. Pinto, Coates, Acuňa – Battaglia, Petrović, Gudelj – Nani (C), Montero, B. Fernandes.
Náhradníci: Salin – Cabral, Mané, Diaby, Gaspar, M. Luís, Mathieu.

Arsenal FC: Leno – Lichtsteiner, Papastathopoulos, Holding, Xhaka – Alnaní, Guendouzi, Ramsey (C) – Mchitarjan, Aubameyang, Welbeck.
Náhradníci: E. Martínez – Iwobi, Jenkinson, A. Lacazette, Mustafi, Özil, Torreira.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (vš. Slovinsko).
Arsenal FC

Arsenal po dvaadvaceti letech bojuje bez trénera Wengera, kterého v létě nahradil Unai Emery a Španěl si zatím vede nadmíru dobře.

Na úvod sezóny Arsenal sice trápil těžký los, když v úvodních dvou kolech Premier League prohrál s Manchesterem City 0:2 i 2:3 na Chelsea, poté ale Arsenal vyhrál všech dalších sedm ligových zápasů a probojoval se už na čtvrté místo se ztrátou dvou bodů na čelo tabulky.

Také v Evropské lize zatím Arsenal hraje suverénně, Poltavu v domácím prostředí porazil 4:2, když hosté až v závěru snížili čtyřbrankové manko a poté vyhrál 3:0 v Baku nad Karabachem.
Sporting Lisabon

Sporting nevstoupil do nového ročníku portugalské ligy ideálně. V létě výrazně obměnil kádr a v úvodních sedmi kolech už dvakrát prohrál, pokaždé na hřištích soupeřů (0:1 v Braze a 2:4 v Portimonense), na vedoucí duo Benfica – Braga tak ztrácí už čtyři body.

V Evropské lize Sporting nejdříve porazil ázerbájdžánský Karabach 2:0, následně přivezl tři body za výhru 2:1 i z ukrajinské Poltavy.
Hezký večer při sledování přenosu dominantních týmů skupiny E Evropské ligy, Sporting Lisabon v souboji o čelo tabulky přivítá Arsenal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.