Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Mönchengladbach - 24. října 2019   18:55

AS Řím
AS Řím
32' Zaniolo (Veretout)
1:1
(1:0)
Mönchengladbach
90+5' Stindl
AS Řím
Pau López – Mancini, Fazio, Smalling – Spinazzola, Veretout, Pastore (62. Perotti), Kolarov – Kluivert (84. Florenzi), Zaniolo (77. Antonucci) – Džeko (C).
Mirante – Antonucci, Florenzi, Perotti, Juan Jesus, Calafiori, Riccardi.
Collum – Connor, McGeachie (všichni Skotsko)
Stadio Olimpico
Sommer (C) – Lainer, Elvedi, Jantschke, Binsibajní – Herrmann (61. J. Hofmann), Kramer (77. Bénes), Zakaria, Neuhaus – Thuram, Embolo (77. Stindl).
Grün – Bénes, Beyer, Stindl, Wendt, Noß, J. Hofmann.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 20:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1 Úvod druhého poločasu byl celkem atraktivní, jenomže poté jsme sledovali pasáž plnou nepřesností, která nám nepřinesla moc vyložených šancí. AS mohlo krátce před koncem zápasu rozhodnout o svém vítězství, jenomže místo toho jsme sledovali pokutový kop soupeře, který v nastaveném čase vyrovnal na konečných 1:1.
90+6'
90+5'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Jenomže tu skutečně máme vyrovnávací branku! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil LARS STINDL, jehož prudká rána levou nohou směřovala na levou stranu, zatímco se López vydal k opačné konstrukci.
90+3'
Smalling inkasoval žlutou kartu, jenomže se jednalo o hodně spornou záležitost. Míč totiž trefil jeho obličej, o ruku v šestnáctce se nejednalo.
90+3'
Je tu pokutový kop pro Borussii!
90+3'
Ono to skutečně vypadá, že se žádné další branky už nedočkáme. Nicméně před malým momentem odmítl vyrovnání Thuram, který v pádu zamířil nad.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mirko Antonucci (AS Řím).
90+1'
Mohlo být hotovo! Po chybě hostující obrany pelášil sám na branku Florenzi, jehož tvrdá rána pravou nohou nakonec prosvištěla kousek vedle.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Přenesení hry si dokázal pohlídat Neuhaus, který poté ještě zkoušel najít Thurama, kterému se nepovedlo vedení míče. Římané zcela očividně nikam nespěchají.
86'
Džeko si tentokráte seběhl ke středovému kruhu, odkud okamžitě přenášel hru na volného Florenziho, který v současné době drží míč u pokutového území.
85'
Do nepříjemného nátlaku se dostal Jantschke, který před dotírajícím Džekem raději přihrával zpět na kopačku brankáře Sommera, jenž rozehrál do strany.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Alessandro Florenzi.
83'
Thuram se pokoušel proniknout kolem Spinazzoly, který mu v cestě nechal nohu. To zapříčinilo odražený útočné snahy, jenž nakonec přinese další autové vhazování.
82'
Na levém křídle si o nahrávku řekl hostující Stindl, jenomže tento úmysl přečetl jeden z pozorných protihráčů. I přesto bude Mönchengladbach moci vhazovat.
81'
Žlutou kartu dostává Stefan Lainer (Borussia Mönchengladbach).
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází László Bénes.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Mirko Antonucci.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Lars Stindl.
76'
Mönchengladbach skvěle ustrážil atak soupeře, načež se sám vydal do rychlého protiútoku. Thuram se pokusil přejít přes obránce, což se mu nakonec nepovedlo.
75'
Jako poslední se balónu dotkl jeden z hostujících hráčů, od kterého se hrací předmět odrazil za postranní lajnu. Římané si tak vyzkoušejí další autové vhazování.
74'
V krátkém časovém sledu domácí brankář López opět odkopával od své svatyně, tentokráte se jeho nabídka snášela na pravou stranu, kde číhal Spinazzola.
73'
Hezký centr vypustil ze své kopačky hostující Lainer, kterému se uvnitř pokutového území povedlo najít pouze hlavu protihráče, kterým byl pozorný Smalling.
72'
Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (AS Řím).
71'
O provedení autového vhazování se nakonec postaral zkušený Kolarov, kterému se pro spolupráci jako první nabídl Kluivert, jenž se daleko s míčem nedostal.
70'
Dalším nákopem za obranu se tentokráte prezentoval domácí Fazio, který našel pouze hlavu protihráče. Tím byl Lainer, kterému se povedlo odklidit do autu.
69'
Druhý poločas doprovází opravdu mohutný déšť, který rozhodně neustává. Hráči by si určitě přáli konec zápasu, na ten si budeme muset ještě několik minut počkat.
68'
Jeho prudký odkop zamířil daleko na opačnou stranu, kde dna něj Zakaria nedosáhl. Posléze musel ven z branky Sommer, který v tuto chvíli podržel svůj celek.
67'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, po kterém se na trávníku ocitl domácí Spinazzola. Volného kopu se ujme sám brankář římského celku.
65'
Žlutou kartu dostává Rámí Binsibajní (Borussia Mönchengladbach).
62'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Diego Perotti.
61'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Jonas Hofmann.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí celek stále vede o jednu branku. I druhý poločas nám nabízí celkem zajímavou podívanou.
60'
Neuhaus to zkoušel krouceným centrem do přehuštěného prostoru, jenomže ve vzduchu kraloval Smalling. Odraženého balónu se tedy chopil Zakaria.
59'
Bensebaini spadl po souboji se Zaniolem, přičemž si druhý jmenovaný hráč nakonec pomohl nedovoleným zákrokem. Následovat bude standardní situace.
58'
Rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Posléze míč zamířil až na kopačku brankáře Lópeze, který ho okamžitým způsobem poslal zpět na druhou stranu.
57'
Do zakončení se natlačil také kolega Veretout, jehož ránu srazil na rohový kop pozorný Jantschke. Mönchengladbach začíná propadat při bránění kolem svého vápna.
56'
Obrannou povinnost si splnil Smalling, který poté velice přesně nahrál na Kluiverta. Po jeho nahrávce zakončoval Džeko, avšak pouze do protihráče.
55'
Tentokráte sudí ponechal domácím výhodu, jenomže ti toho nedokázali využít. Posléze se AS dožadovalo autového vhazování, je tomu přesně naopak.
54'
Jenomže v krátkém časovém sledu si nedokázal pohlídat náběh za obranu Džeko, čehož si všiml také pomezní sudí, který okamžitě zvedl svůj praporek.
53'
Následně to na druhou stranu zkoušel domácí celek, jenomže nepřesná nahrávka od Veretouta našla kopačku soupeře. Mönchengladbach tak ukořistil míč.
52'
K rozehrávce se nakonec postavil Kramer, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, jenomže jeho tvrdé zakončení skončilo pouze na zdi soupeře.
51'
Kousek od vlastního pokutového území fauloval domácí Veretout, který si vysloužil úvodní žlutou kartu zápasu. Navíc budeme sledovat zajímavou standardku.
50'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (AS Řím).
50'
Na vlastní polovině se povedlo zabojovat Kluivertovi, který nakonec vykřesal standardní situaci. Jeho celek bude rozehrávat kousek od středového kruhu.
49'
Zpětná nahrávka směřovala na volného Herrmanna, jehož rána v pádu směřovala daleko vedle branky soupeře. Brankář López nemusel zasahovat.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali rohový kop v podání Mönchengladbach. Neuhaus to zkoušel centrem na přední tyč, kde zasahoval Mancini.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Zaniolo. Do té doby byl ale aktivnější soupeř, který při své největší šanci dokonce trefil horní konstrukci. Po jediné brance tohoto zápasu měl navrch právě italský celek, kterému se v koncovce prvního poločasu celkem dařilo.
45+2'
45+1'
Borussia se až nyní dostala k souvislejší práci s míčem, jenomže Elvedi byl nakonec vytlačen na vlastní polovinu, kde přihrával až do moci brankáře Sommera.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Zdravotní problémy měl právě Herrmann, který po předchozím souboji zůstal ležet na zemi. Do akce musel lékařský personál, jenž si vzal hráče do péče.
42'
Navíc nám začalo hodně solidně pršet, což rozhodně neprospěje atraktivitě tohoto zápasu. Následně se Smallingovi povedlo odehrát balón před Herrmannem.
41'
Do kombinace svého celku byl zapojen také brankář Sommer, který celkem dlouho čekal s rozehrávkou. Svůj nákop nakonec velice přesně poslal na hruď Thurama.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
36'
Nutno dodat, že si hostující obrana nepočínala zrovna zodpovědným dojmem. Následná kombinace Borussie pro změnu skončila na kopačce Smallinga.
35'
Římané se sice radovali ze druhé branky, avšak ta nakonec neplatí. Džeko se v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
34'
O nahrávku si u postranní lajny řekl hostující Lainer, který se ještě pokoušel oslovit naběhnuvšího Herrmanna, před kterým odehrál míč jeden z domácích hráčů.
33'
Trochu paradox pro aktivněji hrající Borussii, jenž inkasuje hned z první šance soupeře. Do konce zápasu ale zbývá celkem dost času na vyrovnávací branku.
32'
AS Řím právě vstřelil branku!
Po necelé třetině zápasu jsme se dočkali úvodní branky! Římané totiž zahrávali čtvrtý rohový kop tohoto zápasu, o rozehrávku se postaral Veretout, kterému se na hranici malého vápna povedlo najít NICOLA ZANIOLA, který velice přesnou hlavičkou zamířil ke vzdálenější konstrukci branky.
31'
Je za námi třetina zápasu, na první branku tohoto duelu stále čekáme. Hra se o poznání vyrovnala, navíc už delší časový úsek čekáme na střelecký pokus.
30'
Džeko se pokoušel napadat rozehrávku soupeře, jenomže sám pocítil, že to na úspěch v podobě zisku míče není. Mönchengladbach se snaží kombinovat.
29'
Ani další útočná snaha německého celku nepřinesla nic nebezpečného, míč se snesl ven z hrací plochy. López si tak připíše další prudký odkop od své branky.
28'
López rozehrával k postranní lajně, kde se do nepříjemného nátlaku dostal Zaniolo, jenž nakonec přišel o míč. Na hranici velkého vápna si hraničně počínal Smalling.
27'
Obrannou povinnost si kousek od středového kruhu splnil Elvedi, který dobře načasovaným skluzem zastavil Džeka, jenž je v úvodu zápasu hodně nevýrazný.
26'
Ve středu hrací plochy se Kramer pokoušel odehrát míč do strany, jenomže při tomto úmyslu sám skončil na zemi. Mezitím chybovali také domácí při rozehrávce.
25'
AS se opět dostalo do nebezpečné vzdálenosti od branky soupeře. Spinazzola měl navíc na pravém křídle hodně prostoru, i tak se mu centr pravačkou vůbec nepovedl.
24'
Dalekonosný pas se nestal kořistí Embola, naopak prudký nákop zamířil až do moci brankáře Lópeze, který okamžitým výhozem oslovil volného Spinazzolu.
23'
Za volným míčem spěchal domácí Fazio, který ho stačil odehrát před napadajícím Thuramem. Římané se celkem v poklidu dostali k hranici šestnáctky.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím nepřinesla žádnou branku. Mönchengladbach je aktivnější, avšak bez kýženého úspěchu.
21'
Sledovali jsme autové vhazování v podání Lainera, který se pokoušel najít Herrmanna, jenž se k míči nedostal. Naopak bude následovat odkop od branky.
16'
Kolarov si dobře počínal u postranní lajny, kde navíc vybojoval volný kop pro svůj celek. Posléze se Lainer pokusil zachytit míč na hrací ploše, což se nepovedlo.
15'
Borussia to zkoušela rychlým protiútokem, po kterém se k zakončení dostal Thuram. Rána hostujícího útočníka nakonec směřovala dva metry vedle branky.
14'
U postranní lajny se povedlo zakročit Lainerovi, který posléze spolupracoval s vedle stojícím Elvedim, jenž pro změnu odkopl míč na druhou polovinu.
13'
Mönchengladbach je v úvodu tohoto zápasu nesmírně nebezpečný. Tentokráte si domácí obrana nepohlídala Neuhause, jehož přízemní střela putovala vedle.
12'
Aby toho nebylo málo, tak se do nadějné šance dostal talentovaný Embolo. Švýcarský forvard si potáhl míč k šestnáctce, posléze o kousek minul zadní tyč.
11'
Jeho nabídka nebezpečně směřovala do malého vápna, kde se po ní natáhl jeden ze spoluhráčů. Tomu se povedlo orazítkovat horní konstrukci branky.
10'
Faulem se prezentoval také zkušený Kolarov, který místo balón trefil nohu Embola. Mönchengladbach si staví standardku, k rozehrávce se postavil Neuhaus.
9'
Na opačné straně se do pokutového území probíjel Herrmann, který nakonec narazil do dobře postaveného Fazia. Borussia si tak vyzkouší další aut.
8'
Zničehonic se do šance dostával Kluivert, který byl na poslední chvíli dohrán protihráčem. Sommer nemusel zasahovat, italský celek si vyzkouší rohový kop.
7'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval právě Thuram, který místo míče trefil pouze kopačku soupeře. O odkop od své branky se postará brankář López.
6'
K míči se dostal také brankář López, který musel jednat hodně rychle. Při rozehrávce ho totiž aktivně napadal Thuram, jenž byl u brankáře příliš pozdě.
5'
Před malým momentem se povedlo zasáhnout také Zakariovi, který u středového kruhu zastavil nahrávku od Veretouta. Tentokráte budou vhazovat domácí.
4'
Posléze se na útočnou polovinu chtěl dostat domácí Fazio, jenomže narazil na jednoho z protihráčů, od kterého se balón odrazil zpět ven z hrací plochy.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nahrávkou podél autové čáry, do které vložil kopačku domácí Kolarov. Mönchengladbach bude moci vhazovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

AS Řím: Pau López – Mancini, Fazio, Smalling – Spinazzola, Veretout, Pastore, Kolarov – Kluivert, Zaniolo – Džeko (C).
Náhradníci: Mirante – Antonucci, Florenzi, Perotti, Juan Jesus.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Elvedi, Jantschke, Binsibajní – Herrmann, Kramer, Zakaria, Neuhaus – Thuram, Embolo.
Náhradníci: Grün – Bénes, Beyer, Stindl, Wendt, Noß, J. Hofmann.

Rozhodčí: Collum – Connor, Connor, McGeachie (všichni Skotsko).
Borussia Mönchengladbach

Na opačné straně stojí vedoucí celek německé Bundesligy, kterým je Mönchengladbach. Borussia se skutečně vyhřívá na prvním místě, jenomže manko mezi první a devátou pozicí je pouze dvoubodové. Německý celek v posledním ligovém kole ale zaváhal, ve vyrovnaném duelu proti Dortmundu nakonec padla jediná branka, kterou vstřelil právě soupeř. Mönchengladbach se navíc v Evropské lize zatím moc nedaří, ve své skupině okupuje třetí pozici, což není zrovna optimistické. Borussia hned v rámci prvního duelu senzačně nestačila na Wolfsberger, kterému na vlastní půdě podlehla poměrem 0:4, poté byla k vidění remíza 1:1 na hřišti Basaksehiru.
AS Řím

Fotbalisté AS Řím se ve své domácí soutěži momentálně nacházejí na průběžné šesté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Římané mají na svém kontě třináct bodů, dosavadní manko na vedoucí Juventus je už dvoubodové. AS má navíc na sobě dvě remízy v řadě, v posledním kole jsme totiž sledovali bezbrankovou remízu na půdě poslední Sampdorie. Co se týče Evropské ligy, tak tam se italskému celku celkem daří. Hned na úvod se mu povedlo vysoko porazit turecký Basaksehir poměrem 4:0, posléze si odvezl nerozhodný výsledek 1:1 ze hřiště rakouského Wolfsbergeru.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy skupinových bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Řím a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.