Astana - FK Partizan | ONLINE | 3.10.2019 16:50 | Evropská liga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Astana : FK Partizan - 3. října 2019   16:50

Ukončeno
Astana
Astana
85' Sigurjónsson (Murtazajev)
1:2
(0:1)
FK Partizan
FK Partizan
29' Sadiq  (Pavlović) • 73' Sadiq  (B. Natcho)
Astana
Sestavy:
Jerić (C) – Antonio Rukavina, Simunovic, Tomašević (15. Postnikov), Šomko – Bejsebekov (79. Janga), Majevski, Sigurjónsson, Percuch – Chižničenko (46. Murtazajev), Rotariu.
Náhradníci:
Mokin – Janga, Mužikov, Postnikov, Žalmukan, Tomasov, Murtazajev.
Rozhodčí
Al Hakim – Klyver, Beirgi (všichni Švédsko)
Astana Arena, Astana
20137 diváků
FK Partizan
Sestavy:
Stojković (C) – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Soumah (66. Šćekić), Zdjelar, B. Natcho, Z. Tošić – Asano (79. Brezančić), Sadiq.
Náhradníci:
N. Stevanović – Brezančić, Marković, Ivanović, Vujačić, Šćekić, F. Stevanović.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bělehradu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Druhý poločas byl jednoznačně v režii srbského celku, který se nakonec dočkal uklidňující druhé branky, po které se hra domácího celku pořádně složila. Najednou se Partizan dostal do řady brankových příležitostí, avšak žádnou další trefu si nedokázal připsat. Najednou udeřila naprosto marná Astana, avšak vyrovnat se jí nakonec nepovedlo.
90+3'
Konec zápasu.
90+2'
Hodně prostoru měl kolem sebe obránce Rukavina, který si to namířil na útočnou polovinu. Zde se nacházel také Rotariu, jenž nakonec přišel o balón.
90+1'
Hráči Partizanu si počínají velice zkušeně, svého soupeře totiž nepouštějí k ničemu nebezpečnému. Naopak se kazašský celek nachází daleko od branky soupeře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Astana se nemůže dostat k tlaku, ještě tu přeci jenom bude nastavený čas.
88'
Navíc si tvrdým zákrokem pomohl Janga, který přišlápl nohu jednoho z protihráčů. Vypadá to na obránce Ostojiće, jenž po střelu leží na zeleném pažitu.
87'
Najednou to bude ještě hodně zajímavé, rázem je to už jen o jednu branku. Astana udeřila vůbec z první větší šance, nicméně na vyrovnávací branku nemá moc času.
85'
Astana právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom tady máme kontaktní branku domácích! Beznadějné kombinování hráčů Astany nakonec vzal na sebe RÚNAR SIGURJÓNSSON, který zakončoval zhruba ze třiceti metrů. Tvrdá rána pravou nohou směřovala přesně k bližší konstrukci, Stojković byl zcela bez šance na reakci.
84'
Do další příležitosti se pro změnu dostal Natcho, který se snažil obstřelit brankáře. Jerić se dostal rychle z branky, navíc jeho projektil dokázal vyrazit.
83'
Astana se snaží pouze jen útočit, což je na hrací ploše patrné. O další nebezpečný výpad se staral Sadiq, který na hranici šestnáctky narazil do protihráče.
82'
Markovićovi se podařilo načasovat nahrávku na Sadiqa, který se tak dostal do své další šance. Zakončení levačkou nakonec směřovalo pouze do brankáře.
79'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Rangelo Janga.
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Rajko Brezančić.
79'
Stojković si dával s rozehrávkou od své branky celkem dlouho načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Jeho rozehrávka směřovala na volného Ostojiće.
78'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Seydouba Soumah, přichází Lazar Marković.
77'
To jsou věci! Sadiq se sice radoval ze vstřeleného hattricku, avšak ten se nakonec počítat nebude. Jeho třetí branka byla totiž vstřelena z ofsajdu.
76'
Už to vypadalo, že se dotírající Murtazajev dostane k míči, avšak mnohem rychleji to zvládl vyběhnuvší brankář Stojković, který nasbíral cenné vteřinky.
75'
V tuto chvíli to budou mít hráči Astany nesmírně složité, na dvě branky nemají zrovna moc času. Ještě ale nepředbíhejme, výsledek se klidně může otočit.
74'
Domácí se přeci jenom dostali k zakončení, avšak to snad ani nestálo za řeč. Simunović to zkoušel zhruba ze čtyřiceti metrů, svůj pokus poslal výrazně vedle.
73'
Partizan právě vstřelil branku!
Najednou tu máme druhou branku Bělehradu, který se tak dostává do dvoubrankového vedení! Obrana Astany si v tomto případě nepočínala vůbec dobře, Natcho totiž na hranici šestnáctky našel UMARA SADIQA, který se dobrým kontaktem s míčem dostal do střelecké pozice, odkud vypálil velice přesně.
73'
Astana se v posledních minutách nadechla k náporu, avšak ten pokaždé končí na pozorné obraně soupeře. Stejně tak tomu bylo také při tomto výpadu.
72'
Do svého pokutového území se vzorně vrátil Zdjelar, kterému se na dlouhou nohu podařilo zažehnat případné nebezpečí. Podobně si počínal také Miletić.
71'
Rukavina ani v tomto případě nevymýšlel nic závratného. Naopak další zpětnou nahrávkou našel kopačku domácího brankáře, který roztáhl hru vlevo.
70'
Do hlavičkového souboje se dostával Murtazajev, do kterého se důrazně opřel Ostojić. Jeho počínání bylo v rámci pravidel, Astana se tak daleko nedostala.
69'
Urošević to zkoušel dalším dalekonosným vhazováním, po kterém jeho celek neudržel míč na hrací ploše. Také kazašský celek bude moci vhazovat.
68'
Astana se po hodně dlouhé době konečně usadila na polovině soupeře. Nakonec jsme sledovali prudký centr k zadní tyči, kde zakončoval vysoko nad Rotariu.
67'
Zpětná nahrávka z kopačky zkušeného Rukaviny směřovala přesně na nohu Simunoviće. Přenesení druhého jmenovaného hráče skončil pouze u soupeře.
66'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Seydouba Soumah, přichází Aleksandar Šćekić.
62'
Partizan se radoval ze druhé branky, avšak ta nakonec neplatí. Jednalo se totiž o ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel zakončující Sadiq.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále jsme viděli jedinou branku. Astana je stále celkem pasivní, naopak Partizan se dostává k značnému náporu.
60'
Bylo tomu skutečně tak, nakonec se míč snesl až na kopačku Šomka, který ho bezpečně odklidil ze šestnáctky. Nápor srbského celku ale i nadále trvá.
59'
Navíc budeme sledovat standardní situaci ze zajímavé pozice. U postranní lajny byl faulován Miletić, rozehrávat se zřejmě bude díky centrované nabídce.
58'
Další šance pro Partizan! Zničehonic se před brankáře dokázal natlačit Tošić, Erić mu velice dobře zmenšil úhel, navíc se mu podařilo včas zakročit.
57'
S obrannou činností vypomohl také Asano, který taktickým zákrokem zastavil akci soupeře. Posléze pohotově pálil Bejsebekov, který o pár čísel minul branku.
56'
Urošević si vzal na starost provedení autu z levé strany, který poslal do tandemu na Sadiqa. Druhý jmenovaný se daleko nedostal, včas zakročil Postnikov.
55'
Hlavní sudí si navíc všiml nedovoleného počínání Bejsebekova, který místo míče trefil nohu protihráče. To znamená, že Bělehrad bude rozehrávat z vlastní poloviny.
54'
Erić si připsal velice snadnou práci, a sice schoval padající míč do svých rukavic. Poté jsme sledovali prudký nákop na Sadiqa, mnohem důraznější byl Simunović.
53'
Tu další vyprodukoval hostující Natcho, který se pokoušel vysunout Soumaha. Druhý jmenovaný na nahrávku nedosáhl, ta skončila daleko v zámezí.
52'
Pro změnu se nejvýše do vzduchu dostal domácí Majevski, který opětovně našel pouze protihráče. V současné době sledujeme celkem dost nepřesností.
51'
Náběh mezi obránce si nedokázal pohlídat Sadiq, který se tak ocitl v ofsajdu. Ten potvrdil také opakovaný záběr, avšak jednalo se o těsnou záležitost.
50'
V hlavičkovém souboji kraloval domácí Simunović, který razantním odvrácením poslal míč až ke středovému kruhu. O rozehrávku se tak stará Ostojić.
49'
Zničehonic se do zajímavé šance dostal hostující Soumah. Ten si potáhl míč do pokutového území, jenomže levačkou zhruba o metr minul branku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral střídající Murtazajev. Astana tak bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Sergej Chižničenko, přichází Roman Murtazajev.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem nezáživnou podívanou. Sledovali jsme totiž vyrovnanou partii, jenž se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. Diváci se přeci jenom dočkali jediné branky, o tu se postaral hostující Sadiq. Astana tak bude muset vyrovnat, má na to ještě celý druhý poločas, což je hodně času.
45+1'
První poločas skončil.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Akce srbského celku byla hodně nepřesná, to samé se dá říct o kombinaci Astany. Narážečka od Majevskiho skončila v zámezí, Urošević ihned vhazoval.
42'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného počínání Sigurjonssona, Partizan tak bude rozehrávat volný kop od své šestnáctky, o který se postará brankář Stojković.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Další vysoký pas pro změnu směřoval na Percucha, který po souboji s protihráčem skončil na zemi. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře, je tu kontr.
39'
Nakonec to přímým pokusem na branku zkoušel Šomko, jenomže jeho rána směřovala hodně daleko vedle branky. Stojković tak nemusel zasahovat.
38'
Sadiq přišel o balón kousek od středového kruhu, posléze se k němu dostal také domácí brankář Erić, který ho ihned poslal k postranní lajně na volného Šomka.
37'
Bělehrad podnikl rychlý protiútok, přičemž Tošić zkoušel uvnitř pokutového území najít Sadiqa. K němu se bleskovým způsobem dostala smečka protihráčů.
36'
Sledovali jsme až příliš nepřesnou nahrávku z kopačky Šomka, která se zastavila až v rukavicích Stojkoviće. Ten pro změnu zkoušel dalekonosný odkop.
31'
Ihned po rozehrávce se na útočnou polovinu dostal Šomko, který zvolil kombinaci na malém prostoru. Nakonec to nákopem zkoušel Simunović, který našel brankáře.
30'
Na první branku jsme čekali něco málo kolem třiceti minut, do vedení se dostal Partizan. Ten využil hned první šanci, na tahu je tak domácí mužstvo.
29'
Partizan právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Partizan si totiž vybojoval další rohový kop, který z levé strany rozehrál Natcho. Samotný centr nic nebezpečného nepřinesl, avšak poté se dostal do zakončení jeden z hostujících hráčů, jehož ránu jeden ze soupeřů srazil k UMARU SADIQOVI, který překonal Eriće.
29'
První sympatický střelecký pokus ze strany Astany. Hodně prostoru měl kolem sebe Rotariu, jehož pohotová rána pravou nohou našla rukavice Stojkoviće.
28'
Astana nyní kombinovala v oblasti středového kruhu, načež jsme sledovali další vysoký pas. Ve vzduchu se prosadil Ostojić, který odvracel pouze do zámezí.
27'
Dalekonosné přenesení hry mělo na pravém křídle najít Miletiće, avšak nahrávka na jeho osobu byla nepřesná. Následovat bude autové vhazování.
26'
Ke středovému kruhu si seběhl Natcho, který ihned volil přihrávku do strany. Nakonec si útočným faulem pomohl Sadiq, který se výroku sudího hodně divil.
25'
Zpětná nahrávka směřovala až na kopačku Stojkoviće, který pro změnu konstruktivně rozehrál do strany, kde byl nedovoleným zákrokem zastaven Tošić.
24'
Za pokutovým územím pohotově napřáhl Zdjelar, který to nemyslel vůbec špatně. Erić si připsal první zákrok, Partizan navíc zahrával další rohový kop zápasu.
23'
Následně si za obranu pokusil seběhnout Chižničenko, avšak na prudkou kolmici nakonec vůbec nedosáhl. Míč se navíc snesl do rukavic brankáře Stojkoviće.
22'
K pohotovému zakončení se nadechl hostující Zdjelar, jehož rána levou nohou byla hodně nepřesná. Domácí brankář Erić nakonec nemusel zasahovat.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Sledujeme vyrovnanou podívanou, na první větší šanci stále čekáme.
16'
Nakonec se o nic závratného nejednalo, navíc Erić sám odkopával od branky. Krátce poté si Chižničenko hodil míč daleko od nohy, čehož využil Pavlović.
15'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Žarko Tomašević, přichází Jevgenij Postnikov.
15'
Po jednom ze soubojů pro změnu skončil na zemi domácí brankář Erić. Do něho velice tvrdě vletěl hostující Asano, který se pokoušel trefit padající míč.
15'
Hrací předmět se navíc dostal do moci brankáře Stojkoviće, který rozehrál konstruktivně do strany. Pavlović běžel na útočnou polovinu, kde rozjel kombinaci.
13'
Po zhruba minutovém ošetření se opět pokračuje ve hře. Miletić se navíc dostal k pohotovému centru, po kterém Asano vracel míč před brankáře Eriće.
12'
Dalekonosný nákop směřoval na hostujícího Sadiqa, ke kterému se včas vrátil jeden z protihráčů, jenž poslal míč do autu. Zdravotní problémy ale má Tomašević.
11'
Bělehrad až v tuto chvíli souvisle kombinoval s míčem na vlastní polovině. Nakonec Pavlović dokráčel k půlící lajně, kde se mu povedlo roztáhnout hru do strany.
10'
Přenesení hry našlo na pravém křídle Rukavinu, po jehož nahrávce se k centru do pokutového území dostal Rotariu, jenž našel pouze rukavice brankáře.
9'
V prvním dějství aktivní Šomko se drzým způsobem dostal kolem Tošiće, avšak ani následný centr nedoletěl daleko. Naopak se do dráhy letu připletl Pavlović.
8'
Astana se opět pohodlně dostala na opačnou stranu, jenomže Šomko si nevěřil na průnik kolem protihráče. Místo toho se včas podařilo zakročit Natchovi.
7'
Kazašský celek si vyzkoušel první rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Padající míč nakonec zamířil na hlavu Šimunoviće, jehož zakončení nebylo přesné.
6'
O centr do pokutového území se pokoušel Percuch, který trefil pouze prvního protihráče. Poté do šestnáctky pronikl Šomko, kterého včas zastavil Ostojić.
5'
Pavlović si dával s nahrávkou do strany celkem dost načas. Nakonec jeho nabídka směřovala na vedle postaveného Tošiće, který okamžitě vracel balón.
4'
O rozehrávku se staral Erić, který roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Šomko. Astana se poprvé dostala na útočnou polovinu, kde dlouho nevydržela.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, o které se postaral hostující Miletić, který si pro spolupráci vybral volného Ostojiće.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Astana: Jerić (C) – Antonio Rukavina, Simunovic, Tomašević, Šomko – Bejsebekov, Majevski, Sigurjónsson, Percuch – Chižničenko, Rotariu.
Náhradníci: Mokin – Janga, Mužikov, Postnikov, Žalmukan, Tomasov, Murtazajev.

FK Partizan Bělehrad: Stojković (C) – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Soumah, Zdjelar, B. Natcho, Z. Tošić – Asano, Sadiq.
Náhradníci: N. Stevanović – Brezančić, Marković, Ivanović, Vujačić, Šćekić, F. Stevanović.

Rozhodčí: Al Hakim – Klyver, Beirgi (všichni Švédsko).
FK Partizan Bělehrad

Na opačné straně stojí bělehradský Partizan, který se pro změnu nachází na třetí pozici své domácí soutěže. Partizan doposud nasbíral třiadvacet bodů, nicméně manko na vedoucí Topolu je pouze jednobodové, navíc Partizan má zápas desátého kola ještě k dobru. Hostující tým tohoto zápasu se nachází v ideálním rozpoložení, vyhrál totiž poslední čtyři ligové zápasy, navíc v nich inkasoval pouze jednu branku. Srbský celek se v rámci prvního skupinového duelu utkal s nizozemským AZ, které se dostalo do vedení a navíc dohrávalo v početní nevýhodě. To Partizan využil k otočení stavu, nicméně soupeř srovnal na konečných 2:2.
FC Astana

Fotbalisté Astany se v uplynulém ročníku své domácí soutěže ocitli na třetí pozici, přičemž manko na mistrovské Almaty bylo pouze tříbodové. Astana za celý ročník prohrála v sedmi případech, navíc v dalších dvou následovala remíza. Kazašskému celku se první skupinový zápas moc nepovedl, zajížděl totiž na půdu favorizovaného Manchesteru United, který měl od úvodu utkání výraznou převahu. Anglický celek nakonec jedinou branku vstřelil zhruba dvacet minut před koncem, soupeř navíc nedokázal reagovat. Astana bude v tomto duelu mírným favoritem, navíc by potřebovala začít bodovat.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu druhé zápasy skupinových bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Astana a FK Partizan Bělehrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.
Aktuální zápasy
Články odjinud