Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AZ Alkmaar : Astana - 24. října 2019   18:55

AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
39' Koopmeiners  • 43' Boadu  • 77' Stengs  • 83' Koopmeiners  • 85' Sugawara (J. Svensson) • 90+2' Idrissi (Stengs)
6:0
(2:0)
Astana
Astana
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson, Vlaar (69. Hatzidiakos), S. Wuytens (80. Clasie), Wijndal – Midtsjö, de Wit (71. Sugawara), Koopmeiners (C) – Stengs, Boadu, Idrissi.
de Boer – Clasie, Ouwejan, Sugawara, Aboukhlal, Druijf, Hatzidiakos.
Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni ALB)
Cars Jeans Stadion (Den Haag)
Astana
Jerić (C) (25. Mokin) – Bejsebekov (44. Antonio Rukavina), Logviněnko (68. Postnikov), Simunovic, Šomko – Percuch, Majevski, Mužikov – Rotariu, Janga, Žalmukan.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 15:1. Střely mimo: 16:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:12.
Dnešní zápas je u konce. Alkmaar potvrdil dominanci proti kazašské Astaně a díky obrovské výhře 6:0 si připisuje na konto své první tři body v této skupině. Domácí už o poločase vedli o dvě branky, další čtyři trefy přidalo v závěrečné čtvrthodině. Astana zůstává beznadějně poslední s nulovým bodovým ziskem a její naděje na postup je už velmi mizivá.
90+3'
90+2'
Alkmaar právě vstřelil branku!
A to se jim daří, po přihrávce od Stengse zakroutil míč do pravého spodního rohu OUSSAMA IDRISSI. Asistence: Calvin Stengs
90+1'
Domácí by ještě rádi přidali šestou branku.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Teď už není o čem pochybovat, Alkmaar kráčí za přesvědčivou výhrou.
88'
Alkmaar to stále zkouší a v aktivitě rozhodně nepolevuje.
87'
Žlutou kartu dostává Jurij Percuch (FC Astana).
86'
Alkmaar na hřišti vládne a protivníka k ničemu nepouští.
85'
Alkmaar se přeci jen dočkal pátého gólu! JUKINARI SUGAWARA obdržel nahrávku od Svenssona a z mírného úhlu usměrnil svou skákavou střelu přímo k zadní konstrukci. Asistence: Jonas Svensson
84'
Domácí pokračují v tlaku a ani s tímto vedením se nechtějí spokojit.
83'
Balón si znovu postavil TEEN KOPMEINERS a pokutový kop znovu chladnokrevně proměnil.
82'
Žlutou kartu dostává Jevgenij Postnikov (FC Astana).
82'
Domácí budou kopat svou druhou penaltu v zápase. Tentokráte po hlavičce Sugawary zahrál rukou Postnikov!
81'
Alkmaar stále přidává na obrátkách a snaží se přidat další gól.
80'
Máme tu poslední střídání tohoto utkání, Wuytense nahrazuje Clasie.
80'
Stengs napřáhl z hranice pokutového území a vzdálenější konstrukci těsně minul!
79'
Domácí budou zahrávat svůj další rohový kop.
78'
Mohlo to být dokonce o čtyři branky, ale Koopmeiners zblízka nepropálil obětavého Mokina!
77'
Domácí se přeci jen prosazují potřetí. Po dobré práci Boadua tvrdě vypálil Idrissi a brankář Mokin vyrazil míč jen k tyči, kam si naběhl CALVIN STENGS a bez potíží rozvlnil síť. Bez asistence
76'
Alkmaar zkusil rychlou kombinaci středem hřiště, od vlastní branky však bude vykopávat Mokin.
75'
Do konce utkání zbývá zhruba čtvrthodiny a zatím to vypadá, že se duel spíše dohrává.
75'
Stengs se znovu probíjel do zakončení, avšak v rozhodující chvíli upadl.
74'
Astana sice ztrácí dva góly, nicméně i přesto se jen brání.
73'
Alkmaar opět nikam nespěchá a otěže utkání drží pevně ve svých rukách.
72'
Alkmaar zahrával další rohový kop, nicméně po něm si nic nebezpečného nevypracoval.
71'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dani de Wit, přichází Jukinari Sugawara.
70'
Wijndal se snažil zakončit, ale v rozhodující chvíli se mu zamotal míč mezi nohama.
69'
První změnu registrujeme také v domácím dresu, místo Vlaar přichází Hatzidiakos
68'
Hosté naposledy střádají, trávník opouští Logviněnko a nahrazuje ho Postnikov.
66'
Domácí vhazují na vlastní polovině a nikam nespěchají.
65'
Hosté se vydali na útočnou polovinu, následný centr jen proletěl šestnáctkou Alkmaaru.
64'
Astana se opět nachází v tuhé defenzívě, Stengs vybojoval další rohový kop.Po něm se znovu dostal k hlavičce Vlaar a ani tentokráte prostor tří tyčí netrefil.
63'
Koopmeiners si nabíhal na přihrávku do volného prostoru, ale balón na hrací ploše o kousek nestihl.
62'
Alkmaar opět tvoří hru a snaží se přidat definitivní pojistku.
61'
Nyní se po přihrávce z pravé strany opřel do míče Mužikov, ale jeho projektil končí až na tribunách.
60'
Hosté se nechtějí vzdát a znovu vyrážejí dopředu.
59'
Na opačné straně se Astana snažila dostat do brejku, nicméně Jerič je znovu pozorný.
58'
Domácí mohli definitivně rozhodnout. Nejprve netrefil balón v ideální pozici Vlaar, poté Boadu zblízka nepřekonal gólmana Mokina!
57'
Střelu Wijndala z levého rohu pokutového území ukrývá v náručí Mokin.
56'
Alkmaar nikam nespěchá a soupeři téměř nepůjčuje míč.
55'
Po přihrávce od Stengse se mohl podruhé v tomto utkání prosadit Boadu, ale nakonec je máván ofsajd.
54'
Do brejku nyní spěchal Janga, ale po souboji s Vlaarem pálil hodně vedle bližší konstrukce.
53'
Druhý poločas zatím probíhá c poklidném tempu, hosté kombinují na vlastní polovině.
52'
Ihned na to se pokusil o střelu Stengs, mezi tři tyče však nezamířil.
51'
Po přihrávce z levé strany se zjevil v nadějné pozici Stengs, ale balón v nejdůležitější chvíli netrefil ideálně.
50'
Domácí znovu bleskově přešli na útočnou polovinu a svírají protivníka před jeho vlastní šestnáctkou.
49'
Alkmaar se v tuto chvíli nikam netlačí a opět kontroluje průběh.
48'
Astana přidává na aktivitě, střílený centr z levé strany nyní ukrývá v rukavicích brankář Bizot.
47'
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale budou to mít velmi těžké.
46'
Alkmaar v prvním poločase vládl a díky dvěma brankám v závěru zaslouženě vede, druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
45+4'
45+3'
Idrissi byl přistižen v ofsajdu, více se už v prvním poločase nestane.
45+2'
Další útočná akce Alkmaaru končí v rukavicích Mokina.
45+1'
Hosté jsou bezmocní, Alkmaar s přehledem kontroluje průběh.
45'
Nastavovat se budou tři minuty.
44'
Astana navíc musí podruhé střádat, zraněného Bejsebekova nahrazuje Rukavina.
43'
Rozdíl ve skóre je dvoubrankový! Po přihrávce z levé strany převzal míč Stengs, přihrál ho Svenssonovi a jeho zblokovaná rána z první se odrazila přímo na kopačku MYRONA BOADUA, který se zblízka nemýlil. Bez asistence.
42'
Alkmaar zvyšuje aktivitu a na trávníku momentálně vládne.
41'
Majevski musel zatáhnout za záchranou brzdu a poslal k zemi Koopmeinerse, za což vidí žlutou kartu.
40'
Domácí pokračují v aktivitě a snaží se přidat další branku.
39'
Míč si postavil kapitán TEUN KOOPMEINERS a nezaváhal, balón poslal na opačnou stranu a domácí se tak zaslouženě dostávají do vedení.
38'
Šomko navíc vidí za protesty žlutou kartu.
38'
Domácí budou zahrávat pokutový kop! Stengs sice nejprve zblízka nevyzrál na Mokina, ovšem po následném centru Svenssona zahrál rukou Šomko a albánský rozhodčí Jorgji nařizuje pokutový kop!
37'
Domácí tlačí a snaží se dostat do zakončení!
36'
Domácí měli k dispozici další rohový kop, ale nic nebezpečného z něj nevzniklo.
35'
Další velká šance Alkmaaru! Po odvráceném centru a prodloužené hlavičce Svenssona zakončoval taktéž hlavou Stengs a s naprosto parádním zákrokem se musel vytáhnout Mokin!
34'
Další střelecký pokus vyslal Stengs, ale jeho ráně scházela přesnost.
33'
Stengs se probil do pokutového území protivníka, ale jeho následná střela byla zablokována.
32'
Další rohový kop nepřinesl Alkmaaru žádný úspěch.
31'
Alkmaar teď byl hodně blízko! Po úžasné kolmici do volného prostoru vypálil z první Wijndal a s přispěním zákroku Mokina orazítkoval horní tyčku! Ke změně skóre chyběly jen centimetry!
31'
Byli jsme svědky sedmého rohového kopu Alkmaaru, ani ten však nic nebezpečného nepřinesl.
30'
Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, Alkmaar zatím nemůže najít recept na dobře fungující defenzívu Astany.
29'
Po hezké kombinaci na jeden dotek se Stengs pokusil vysunout Idrissiho, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá a skončila v zámezí.
28'
Astana začíná vystrkovat růžky, nyní se dopustil nedovoleného zákroku Žalmukan.
27'
Ve slibné pozici se zjevil hostující Bejsebekov, ale vzdálenější šibenici míjí zhruba o metr.
26'
Astana zvyšuje aktivitu, po hlavičce Vlaara bude zahrávat rohový kop.
25'
Bohužel dále to už nepůjde. Jerič si po centru Midtsjöa poranil rameno a musí střídat, místo něj se mezi tři tyče postaví náhradník Mokin.
24'
Astana drží balón na vlastní polovině a snaží se něco vymyslet, zatím sledujeme velmi opatrnou bitvu z její strany.
23'
Jerić má zdravotní problémy a ukazuje směrem ke své lavičce, že bude muset střídat!
22'
Midtsjö zkusil štěstí z dobrých dvaadvaceti metrů, ale bližší konstrukci míjí o více než dva metry.
21'
Alkmaar na trávníku vládne a míč drží téměř ze sedmdesáti procent, ale do vyložené gólové možnosti se ne a ne dostat.
20'
Jerič bude pokračovat, Alkmaar rozjíždí další útočnou akci.
19'
Hra je nyní přerušena, brankář Jerič má totiž problémy s ramenem a musí být ošetřen.
18'
Po nebezpečném centru Midtsjöa musel ze své branky Jerič a balón boxuje daleko do bezpečí.
17'
Ani po něm se však k ničemu nedostali, hosté zatím ve vzduchu kralují.
16'
Domácí po další akci na levém křídle budou zahrávat už svůj pátý rohový kop v tomto zápase.
15'
Ze střední vzdálenosti napřáhl kapitán Koopmeiners, jenomže branku protivníka výrazně minul.
14'
AZ vyvíjí aktivitu, kazašský výběr se doposud jen brání.
13'
Hostující Janga si elegantně zpracoval balón na prsa, ale do zakončení se přeci jen nedostal.
12'
Po jeho zahrání se domácí k ničemu nedostali, naopak Astana má po delší době balón v držení.
11'
Idrissi se prodral před branku soupeře a snažil se najít někoho ze svých spoluhráčů, nicméně Simunovic zblokoval míč na rohový kop.
10'
Po další akci na pravé straně nezkrotil balón Boadu a Jerič ho vzápětí chytá do rukavic.
9'
Domácí pokračují v aktivitě a snaží se najít recept na defenzívu protivníka, nicméně ta je zatím pozorná a soupeře k ničemu nepouští.
8'
Na pravé straně si udělal dostatek prostoru Stengs, jenomže se svou přízemní střelou na brankáře Jeriče nevyzrál.
7'
Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější, po dalším rohovém kopu hlavičkuje hodně mimo prostor tří tyčí obránce Vlaar.
6'
Po jeho zahrání se snažil zakončit jeden z domácích hráčů, ale z hodně ostrého úhlu mířil jen do boční sítě.
5'
Po ose Stengs – Boadu se na levé straně pokutového území pokusil zakončit Wijndal, ale byl zablokován a vybojoval jen rohový kop.
4'
Na levé straně se snažil něco vymyslet Idrissi, jenomže svou přihrávku nepropasoval do šestnáctky protivníka.
3'
Domácí podle očekávání drží míč, ale pohybují se jen ve středu hrací plochy a nemohou se dostat směrem dopředu.
2'
Po centru na levou stranu spěchal za míčem Šomko, ale na míč těsně nedosáhl.
1'
Oba týmy právě přicházejí na hřiště.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Vlaar, S. Wuytens, Wijndal – Midtsjö, de Wit, Koopmeiners (C) – Stengs, Boadu, Idrissi.
Náhradníci: de Boer – Clasie, Ouwejan, Sugawara, Aboukhlal, Druijf, Hatzidiakos.

FC Astana: Jerić (C) – Bejsebekov, Logviněnko, Simunovic, Šomko – Percuch, Majevski, Mužikov – Rotariu, Janga, Žalmukan.
Náhradníci: Mokin – Prokopenko, Antonio Rukavina, Postnikov, Skvorcov, Chižničenko, Murtazajev.

Rozhodčí: Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni ALB).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Astana momentálně bojuje o obhajobu titulu v kazašské lize a čekají ji zřejmě velké nervy. Momentálně je druhá o dva body za vedoucím klubem Kairat Almaty, na druhou stranu disponuje jedním duelem k dobru. Čtvrteční zápas se odehraje v Den Haagu, neboť stadion AZ stále prochází opravami kvůli zřícení střechy.
Domácímu celku patří na ligové scéně čtvrté místo s dvaceti body, minule však nedokázal najít recept na konkurenční Heerenveen a kvůli hrubým chybám v defenzívě mu podlehl 2:4. Trenér Arne Slot stále nemá k dispozici Gudmundssona vinou poraněného kotníku, naopak červenou kartu v souboji s Partizanem už odpykal Svensson. Oproti ligovému střetnutí s SC by se do základní jedenáctky měl vrátit také Boadu.
Hosté doposud ještě nebodovali a s jejich postupovými ambicemi to momentálně nevypadá úplně reálně. Jestliže kazašský mistr prohraje i na nizozemské půdě, tak se jeho naděje bude pohybovat jen v teoretické rovině. Astana nejprve zavítala na Old Trafford a Manchesteru podlehla těsně 0:1, následně se střetla s Partizanem a po bídném výkonu prohrála 1:2.
Domácí Alkmaar byl ve skupině L považován za jednoho z hlavních adeptů na postup do další fáze, nicméně v dosavadních dvou zápasech ještě ani jednou nezvítězil a teď se to pokusí změnit proti kazašské Astaně. Domácí celek má na kontě dva body, když nejprve vybojoval bod v Bělehradě s místním Partizanem a pak doma remizoval s věhlasným Manchesterem United po bezbrankovém výsledku. Pokud se však nyní chce přiblížit k postupu, tak potřebuje vyzyvatele porazit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.