Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AZ Alkmaar : FK Partizan - 28. listopadu 2019   18:55

AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
88' Druijf (Koopmeiners) • 90+2' Druijf (Midtsjö)
2:2
(0:2)
FK Partizan
FK Partizan
16' Asano  (B. Natcho) • 27' Soumah  (Zdjelar)
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson, Chatzidiakos (53. Druijf), S. Wuytens (60. Sugawara), Wijndal – Midtsjö, de Wit (71. Clasie), Koopmeiners (C) – Stengs, Boadu, Idrissi.
de Boer – Ouwejan, Druijf, Aboukhlal, Clasie, Sugawara, Kramer.
Daniel Stefanski – Marcin Boniek, Dawid Igor Golis (všichni Polsko)
ADO DEN HAAG STADIUM, Haag
FK Partizan
Stojković (C) – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Z. Tošić (69. Brezančić), Zdjelar, B. Natcho (90+1. Vujačić), Asano – Soumah (75. Šćekić), Sadiq.
Kljajić – Vujačić, Ivanović, Šćekić, Brezančić, F. Stevanović, Lutovac.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:18.
Je dobojováno a po heroickém výkonu nakonec slaví domácí fotbalisté, kteří po vyloučení Boadua nesložili zbraně a nakonec zaslouženě vyrovnali. Opěvovaným hrdinou dnes bude útočník Ferdy Druijf, jenž naskočil do zápasu jako střídající hráč a dvěma brankami zajistil svému týmu bod za remízu 2:2. Ta navíc stačí svěřencům trenéra Slota k postupu do jarní fáze Evropské ligy a v posledním utkání skupiny L si to s Manchesterem United rozdají o první místo v tabulce.
90+9'
90+8'
Za zdržování obdržel žlutou kartu také gólman domácích Marco Bizot.
90+7'
Žlutou kartu dostává Rajko Brezančić (FK Partizan Bělehrad).
90+6'
Ten si ale obrana Alkmaaru pohlídala, nabídku Uroševiće odhlavičkoval do bezpečí dobře postavený Wijndal.
90+5'
Idrissi poslal k zemi Zdjelara a za malou chvíli budou hráči Bělehradu zahrávat volný přímý kop.
90+4'
Teď naopak nejsou s průběžným stavem spokojeni hosté a nyní to budou právě oni, kdo se bude hnát do útoku.
90+2'
Alkmaar právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, Alkmaar i v deseti srovnává stav zápasu! Midstjö se dravě protáhl do vápna a poté přesným centrem našel FERDYHO DRUIJFA, který parádní ranou z voleje překonal marně se natahujícího Stojkoviće.
90+2'
Po zásahu jednoho z obránců v pokutovém území se domácí dožadovali odpískání penalty kvůli hře rukou, nicméně hra plyne dál.
90+1'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Igor Vujačić.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno sedm minut!
90'
Žlutou kartu dostává Bibras Natcho (FK Partizan Bělehrad).
89'
Už mohlo být srovnáno! Idrissi si navedl balon na pravačku a svým tvrdým projektilem napálil tyč.
88'
Máme zaděláno na drama! Koopmeiners z vlastní poloviny poslal dlouhý nákop na FERDYHO DRUIJFA, jenž jeho centr jen lehce prodloužil za sebe a k překvapení všech balon zapadl přesně k tyči. Nutno ovšem dodat, že brankář Stojković si v této situace nepočínal úplně ideálně.
87'
Idrissi aktivně napadal rozehrávku soupeře, ale v souboji s Ostojićem to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
86'
AZ zahrával další standardku, ovšem ani tentokrát se Midstjöho nabídka neujala.
85'
Žlutou kartu dostává Fredrik Midtsjö (AZ Alkmaar).
84'
Alkmaar bude dohrávat v deseti! Myron Boadu si chtěl vymodlit pokutový kop po souboji s Ostojićem, nicméně ke kontaktu mezi těmito dvěma hráči téměř vůbec nedošlo, a proto udělil arbitr Stefanski mladému útočníkovi žlutou kartu za nafilmovaný pád. A jelikož se jednalo už o druhé napomenutí v zápase, tak poté následovala také karta červená.
82'
Domácím se teď vůbec nelíbí rozhodnutí hlavního rozhodčího, který kvůli špatně hozenému autu Stengse přisoudil balon Partizanu.
81'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště zamířil míč do zámezí a vhazovat budou červení.
80'
Do konce zápasu už moc času nezbývá a je jasné, že domácí musí vrhnout všechny své síly do útoku.
79'
Midstjö se snažil obrat o balon Natcha, jenže v souboji si počínal za hranicí pravidel, a proto mu byl odpískán faul.
78'
Midstjö na pravé straně zakombinoval se Svenssonem a poté nabízel míč do šestnáctky, avšak nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
77'
Brankář Vladimir Stojković už poněkolikáté dlouho otálel s rozehrávkou a nakonec mu byla udělena žlutá karta za zdržování hry.
76'
Alkmaar měl šanci udeřit z rohového kopu, ale nepovedený centr Koopmeinerse opustil hrací plochu dříve, než stačil doputovat do šestnáctky.
75'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Seydouba Soumah, přichází Aleksandar Šćekić.
74'
Koopmeiners předložil před vápnem míč Idrissimu, jenž si položil dva obránce a poté tvrdou pumelicí nastřelil břevno!
73'
Do vápna Partizanu nyní létal jeden centr za druhým, ovšem všechny dokázala obrana srbského celku odvrátit.
72'
Sadiq se chtěl narazit s Asanem, jenže zpětný pas japonského fotbalisty byl příliš prudký a jeho spoluhráč jej nedokázal zastihnout na hrací ploše.
71'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dani de Wit, přichází Jordy Clasie.
70'
Zdjelar se obtočil okolo Midstjöho a následně chtěl vyslat do šance Soumaha, ke kterému se však míč kvůli zásahu Wijndala nedostal.
69'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Zoran Tošić, přichází Rajko Brezančić.
68'
Další Idrissiho centr mířil na Boadua, jenž byl ale pohlídán Ostojićem a k hlavičce se nedostal.
67'
Sadiq dostal ve středu pole spoustu prostoru a nakonec se dostal až ke střele, která prosvištěla jen pár decimetrů kolem pravé tyče domácí svatyně.
66'
Volný přímý kop rozehráli svěřenci kouče Slota na krátkou vzdálenost a nyní se snaží prokombinovat do nějaké šance.
65'
Nyní budou mít šanci udeřit ze standardní situace, neboť u postranní čáry byl faulován Idrissi.
64'
Domácí se i nadále snaží se zápasem něco udělat, avšak dnes jsou zatím směrem dopředu bezzubí.
63'
Na druhé straně pálil z dobré pozice Tošić, s jehož ranou si ale dokázal Bizot poradit.
62'
Stengs se snažil na hranici šestnáctky obehrát Ostojiće, ale nakonec se sám zamotal do svých kliček a o balon přišel.
61'
Na levé straně se zjevil zcela osamocený Asano, jenž se ale v době přihrávky Natcha nacházel v ofsajdu.
60'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Stijn Wuytens, přichází Jukinari Sugawara.
59'
Hosté mohli jít do akce tři proti třem, jenže Soumah doslova odevzdal míč Bizotovi.
58'
Idrissi poslal do vápna parádní nabídku, kterou ale Boadu jen lehce lízl špičkou kopačky a Stojković nakonec neměl s touto situací příliš starostí.
57'
Exekuce se tentokráte ujal Natcho, na jehož centr na zadní tyč jen o kousek nedosáhl sbíhající Miletić.
56'
Wuytens nedovoleným způsobem zastavil Sadiqa a bude z toho další standardka pro hosty.
55'
Bělehradští měli k dispozici volný přímý kop, se kterým ale nenaložili ideálně, Bizot si v pohodě došel pro Tošićovu nabídku a stáhl si míč ze vzduchu pro sebe.
54'
Žlutou kartu dostává Myron Boadu (AZ Alkmaar).
54'
Žlutou kartu dostává Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar).
53'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Pantelis Chatzidiakos, přichází Ferdy Druijf.
53'
Při stíhání Sadiqa si navíc přivodil nějaké zranění Chatzidiakos, se kterým to nevypadá vůbec dobře a nakonec musel být ze hřiště odnesen na nosítkách.
52'
Další velká šance Partizanu! Sadiq se zbavil svého strážce, pronikl do vápna a poté zakončil. Jeho střelu ztečoval Koopmeiners do protipohybu Bizota, ovšem domácí brankář se dokázal vyšroubovat a balon konečky prstů dokázal vyrazit.
51'
Už to mohlo být o tři branky! Soumah potáhl balon středem hřiště a poté přízemní střelou zpoza vápna orazítkoval pravou tyč Bizotovy svatyně.
50'
Červení měli k dispozici rohový kop, jenže centr Koopmeinerse odvrátil na přední tyči stojící Natcho.
49'
Nyní už se píská, proti pravidlům se provinil domácí Stengs.
48'
Po souboji s Pavlovićem se k zemi poroučel Idrissi, ovšem hra i přes protesty domácích hráčů plyne dál.
47'
Boadu se snažil v souboji přetlačit Ostojiće, nicméně proti hostujícímu stoperovi neměl nárok.
46'
Do druhého poločasu vstupují oba celky beze změn. Uvidíme, zda domácí dokáží s dnešním mačem ještě něco udělat.
46'
V té už se nic důležitého neudálo a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:2 z pohledu domácího celku. Alkmaar byl v prvním poločase sice daleko více na balonu, ovšem nedokázal si vytvořit žádnou brankovou příležitost. Naopak Partizan vytěžil z minima maximum a díky přesným zásahům Asana a Soumaha může být po úvodní pětačtyřicetiminutovce o poznání spokojenější.
45+2'
45+1'
Nad rámec úvodního dějství byla nastavena jedna minuta.
45'
Koopmeiners nabízel balon do vápna Partizanu, jenže jeho centr bez sebemenších problémů odvrátil Natcho.
44'
Exekuce se nakonec ujal Zoran Tošić, kterému však střelu vůbec nesedla a jeho pumelice zamířila vysoko nad Bizotovu svatyni.
43'
Před vápnem Alkmaaru byl k zemi stažen Sadiq a hosté budou mít k dispozici standardní situaci z poměrně slibné pozice.
42'
Boadu si chtěl narazit s Koopmeinersem, ale zpětný pas domácího kapitána skončil u kopaček Ostojiće.
41'
Zákrokem za hranicí pravidel se prezentoval na druhé straně také Idrissi, jemuž hlavní sudí velmi důrazně vysvětlit, že příště už to bude za žlutou kartu.
40'
Sadiq se probíjel do pokutového území, jenže v souboji s Chatzidiakosem si pomohl nedovolenými prostředky, a proto mu byl odpískán faul.
39'
Natcho poslal do vápna nadýchaný centr. Ten si našel Zdjelar a z hranice malého vápna zakončoval sám, jenže jeho hlavička neměla gólové parametry a Bizot si připsal snadný zákrok.
38'
Žlutou kartu dostává Calvin Stengs (AZ Alkmaar).
37'
Soumah potáhl balon středem hřiště a z hranice pokutového území vyslal tvrdou ránu, která se jen o kousek nevešla mezi tři tyče.
36'
Obraz hry je i nadále stejný. Domácí mají míč ve své moci a snaží se s ním něco vymyslet, jenže zatím se jim nedaří najít recept na výborně pracující defenzivu Partizanu.
35'
Soumah přišel o balon a následně musel faulovat Svenssona, který by jinak postupoval rychle dopředu.
34'
Miletić se ladně protáhl po pravé straně a poté chtěl posunout míč na Sadiqa, jenže jeho nahrávku vystihl Chatzidiakos.
33'
Alkmaar to teď zkusil vzduchem, nicméně Pavlović si dlouhý nákop Chatzidiakose pohlídal.
32'
Wijndal se pokusil vysunout do šance Idrissiho, avšak jeho pas zamířil mimo hrací plochu.
31'
Po levém křídle to znovu zkusil Asano, který byl ale rychle zdvojen a proti přesile neměl nárok uspět.
30'
Po souboji s Natchem se k zemi poroučel Svensson a domácí se dožadovali odpískání faulu, ovšem polský arbitr nechal hru plynout dál.
29'
Ihned po rozehrávce se dopředu vydal Stengs, jehož ale po pár metrech zastavil pozorně bránící Urošević.
27'
Partizan právě vstřelil branku!
Domácí chybovali v rozehrávce a doslova darovali Partizanu druhý gól! Koopmeiners nezpracoval těžkou přihrávku od Bizota a k míči se snadno dostal Zdjelar, jenž okamžitě nahrál volnému SEYDOUBOVI SOUMAHOVI, jenž se střelou z hranice šestnáctky nemýlil.
26'
Po něm zakončoval z hranice malého vápna Koopmeiners, jenž však bránu z dobré pozice přestřelil.
25'
Chatzidiakos se vydal na menší ofenzivní dobrodružství a za svou odvahu byl odměněn, Alkmaar bude zahrávat další roh.
24'
Stengs si teď vůbec neporozuměl s Idrissim a po jejich neshodě budou vhazovat fotbalisté Bělehradu.
23'
Domácí se nyní snaží rychlou kombinací rozpohybovat obranu soupeře, nicméně ta zatím pracuje velmi dobře.
22'
Následoval ještě volný přímý kop, po kterém zakončoval Urošević. Ten však neseřídil svá mířidla a jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
21'
Idrissi u postranní čáry nešetrně atakoval Sadiqa a může být rád, že za tento zákrok nedostal žlutou kartu.
20'
Koopmeiners nyní při snaze dosáhnout na pas Idrissiho zasáhl gólmana Stojkoviće a ten se poroučel s bolestivou grimasou v obličeji k zemi. Po chvilce se ale sám zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
19'
Z toho ale nic důležitého nevzniklo, nejvýše si totiž naskočil Ostojić, který odhlavičkoval balon do bezpečí.
18'
S rychlou odpovědí se pokusil přispěchat Svensson, kterému se sice nepodařilo ohrozit bránu, nicméně alespoň získal rohový kop.
16'
Partizan se po čtvrt hodině hry dostává do vedení! Hosté rychle rozehráli standardku a Natcho poté krásným pasem našel nabíhajícího si TAKUMU ASANA a ten se tváří v tvář Bizotovi nemýlil.
15'
Idrissi se krásně zbavil Miletiće a následně našel Svenssona, jenž z těžké pozice zakončil nad bránu.
14'
Svensson nyní zabojoval o téměř ztracený balon a nakonec se mu podařilo dostat jej do šestnáctky, nicméně tam se nikdo z jeho spoluhráčů v daný moment nenacházel.
13'
Natcho chtěl přenést hru doprava na Tošiće, ovšem jeho pas byl velmi nepřesný a míč doletěl až do zámezí.
12'
Sadiq čelil hned trojnásobné přesile, ale s celou situací si poradil velmi dobře a vybojoval pro svůj tým autové vhazování v blízkosti pokutového území Alkmaaru.
11'
Hosté se poprvé na chvíli usadili na útočné polovině, ale po několika desítkách sekund špatně přihrál Tošić, a hrát tak opět mohou červení.
10'
AZ měl k dispozici první rohový kop. Toho se ujal de Wit, jenž ale pouze načechral svůj centr do rukavic připraveného Stojkoviće.
9'
Domácí v úvodu utkání daleko více kombinují a je na nich vidět velká herní pohoda.
8'
Výbornou práci nyní odvedl Ostojić, jenž se stačil vrátit s Idrissim a následně mu čistým skluzem ukopl balon od nohy.
7'
Midstjö byl odzbrojen u půlící čáry a při snaze získat balon zpět fauloval Natcha, Partizan bude moct v klidu rozehrávat.
6'
Asano se zbavil svého strážce a poté postupoval do šestnáctky, kde mu však dobrým obranným zákrokem ukopl míč od nohy Chatzidiakos.
5'
Koopmeiners chtěl prostrčit míč na sbíhajícího Idrissiho, jenže jeho pas vystihl dobře postavený Ostojić.
4'
Sadiq se probíjel středem hřiště, avšak přes pozorně bránícího Wuytense se mu nepodařilo přejít.
3'
Stengs si narazil s de Witem a poté vypálil zpoza šestnáctky, nicméně bránu o kousek přestřelil.
2'
Sadiq prodloužil Natchův nákop za sebe, jenže Bizot rychle zareagoval a míč stačil uzmout pro sebe před dobíhajícím Asanem.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Bělehradu, kteří dnes nastupují v černo-bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil červenou sadu.
1'

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Chatzidiakos, S. Wuytens, Wijndal – Midtsjö, de Wit, Koopmeiners (C) – Stengs, Boadu, Idrissi.
Náhradníci: de Boer – Ouwejan, Druijf, Aboukhlal, Clasie, Sugawara, Kramer.

FK Partizan Bělehrad: Stojković (C) – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Z. Tošić, Zdjelar, B. Natcho, Asano – Soumah, Sadiq.
Náhradníci: Kljajić – Vujačić, Ivanović, Šćekić, Brezančić, F. Stevanović, Lutovac.

Rozhodčí: Daniel Stefanski – Marcin Boniek, Dawid Igor Golis (všichni Polsko).
FK Partizan Bělehrad

Naopak Partizan si úplně pískat nemůže, v lize se nachází až na čtvrtém místě a na čelo tabulky, kde se momentálně vyhřívá Crvena zvezda, ztrácí už osm bodů. Zpočátku si chuť napravoval alespoň v evropských pohárech, kde prošel kvalifikací a následně začal velmi solidně také skupinu, z prvních dvou mačů totiž vytěžil čtyři body. Následně ale bělehradští nezvládli dvojzápas a Manchesterem United, kterému v obou případech podlehli. Manko na Alkmaar nyní činí čtyři body, takže pro udržení se v boji o postup musí dnes Partizan bezpodmínečně zvítězit.
AZ Alkmaar

Zástupce nizozemského fotbalu zatím prožívá velmi vydařenou sezonu. V lize se momentálně nachází na druhé příčce a jako jediný dokáže alespoň částečně držet krok s rozjetým Ajaxem, na který AZ ztrácí šest bodů. Svou parádní formu navíc potvrzují svěřenci kouče Slota také v Evropské lize, kde se prezentují velmi ofenzivním stylem a se třinácti přesnými zásahy jsou nejčastěji skórujícím týmem v celé soutěži. Alkmaar i díky tomu může pomýšlet na postup ze skupiny, a pokud by dnes s Partizanem získal alespoň bod, tak už by ho jarní fáze nemohla minout.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento týden jsou na programu předposlední utkání skupinových fází evropských pohárů, takže už začíná jít do tuhého. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas skupiny L, ve kterém změří své síly AZ Alkmaar a Partizan Bělehrad. Úvodní výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.