Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Ferencváros - 19. září 2019   21:00

Espanyol
Espanyol
60' Vargas
1:1
(0:1)
Ferencváros
Ferencváros
10' Javi López (vl.)
Espanyol
Diego López – Javi López (C), Naldo, Espinosa, Vilà (67. Pedrosa) – Melendo (56. Calleri), Roca, Lozano, Granero – Lej, Vargas (74. Campuzano).
Prieto – Calleri, Campuzano, Darder, Marmol, Pedrosa, V. Sánchez.
Dabanović – Djukić, Todorović (všichni MNE)
RCDE Stadium, Barcelona
Ferencváros
Dibusz (C) – Botka (66. Lovrencsics), Blažič, Dvali, Heister – Sigér, Charatin, Ignatěnko (85. Frimpong) – Zubkov, Isael (64. Signěvič), Nguen.
Gróf – Csonka, Ćivić, Frimpong, Lovrencsics, Signěvič, R. Varga.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 1.
Je dobojováno! Espanyolu premiéra v novodobé podobě Evropské ligy nevyšla, přestože na hřišti většinu času dominoval. Čáru přes rozpočet španělského týmu napsala situace z desáté minuty, kdy si Javi López vstřelil vlastní gól. Espanyol se z toho oklepal a vesměs do konce zápasu usiloval nejprve o vyrovnání, a po gólu Vargase i o obrat. Před Dibusze létal obrovský počet centrů, jenže Wu Lej s dalšími útočníky zakončovali mezi tři tyče jen málokdy. Největší šanci na druhý gól měl Granero, který čtvrthodinu před koncem trefil tyč.
90+5'
90+4'
Jeden z posledních nákopů letěl před rozběhnutého Campuzana, který si balón nezpracoval a pak byl čistě sražen Heisterem. O chvíli později ještě centroval Pedrosa, ale míč skončil v autu.
90+3'
V nastaveném čase to žádný drtivý tlak rozhodně není. Ferencváros drží hru ve středu pole, kde se v souboji se Zubkovem provinil Pedrosa.
90+2'
Adria Giner Pedrosa čistě obral o míč Lovrencsicse, který v pokračujícím souboji fauloval. Espanyol se na polovině soupeře ale nedokázal usadit.
90+1'
Důležitý údaj o nastavení. Nad rámec druhé půle jsou přidány další čtyři minutky!
90'
Až na konci devadesáté minuty si mohou fanoušci maďarského klubu trochu oddechnout. Sigér si došel pro faul v podání Marca Rocy.
89'
Hosté mohli vhazovat, jenže se s míčem ani nepřiblížili půlící čáře. Velký tlak Espanyolu ještě rozhodně nekončí.
88'
Ani z útoku po odkryté pravé strany nic nebylo. Další centr byl sražen na roh, který Granero rozehrál na krátko do další kombinace.
87'
Španělský tým si musel pomoct nákopem z půlící čáry. Jonathan Callery zády brance připravil míč pro Campuzana, ale tomu rána z voleje vůbec nesedla.
86'
Domácí se snažili proklestit cestu přes zatažený blok sérii krátkých přihrávek. Stačila však jediná nepřesnost a museli se vrátit o celých padesát metrů.
85'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Danylo Ignatěnko, přichází Abraham Frimpong.
84'
Hosté budou naposledy střídat. Připraven už je defenzivní hráč Abraham Frimbpong, který před vstupem do hry musí sledovat ještě jednu akci Espanyolu.
83'
Dénes Dibusz vcelku pochopitelně nespěchá s provedením odkopu a trochu tak dráždí fanoušky, kteří dobře vědí, že domácím rychle ubývá čas na rozhodnutí.
82'
Netrefil se ani Jonathan Calleri, jehož těžká křižná střela z pravé strany proletěla hodně vedle Dibuszovy pravé tyče.
81'
Další centr Pedrosy, po kterém zkoušel štěstí čerstvý Campuzano, jenže do cesty se mu postavil Blažić.
80'
Caleri si po nahrávce od Pedrosy na hranici velkého vápna šikovně narážel se spoluhráčem, ale zpětnou přihrávku už nedostihl
79'
Před Dibusze teď létá jeden jedovatý centr za druhým. Ferencáros zuby nehty odolává a necelou čtvrthodinu před koncem stále drží cennou remízu.
77'
Velké štěstí pro třicetinásobného maďarského mistra! Dibusz se nedohodl s kolegou, který odvracel další z centrů na Granera. Ten si rychle připravil míč na dorážku a tou zasáhl tyčku!
76'
Danyla Ignatěnka napadlo vystřelit z více než třiceti metrů. Diego López zůstal bez práce, neboť míč trefil Lozana.
75'
Hodně aktivnímu Wu Lejovi dnes zatím není přáno. Teď mu scházelo jen pár centimetrů k tomu, aby po centru zleva zakončoval z vyložené pozice.
74'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Matías Vargas, přichází Victor Campuzano.
73'
Držení míče: 67% – 33%.
72'
Po dlouhatánské době si na balón sáhl také domácí brankář Diego López, v jehož náruči přistál neadresný centr z pravého křídla.
71'
Pravý bek Javi López se odvážně vydal na útočný výlet. Drzá individuální akce ale narazila ve vzdálenosti třiceti metrů od Dibuszovy branky.
70'
Maďarský outsider této partie se po inkasovaném gólu vůbec nemůže dostat do hry. Po drobném faulu Zubkova na Granera znovu hrají domácí.
69'
Obrovská chyba v rozehrávce Ferencvárose dostala do velké šance Wu Leje, který měl před sebou dálnici volného prostoru, jenže trošku ukvapená střela z dálky letěla mimo tři tyče.
68'
Blažič vystavil stopku Callerimu. Domácí však pokračují autem z křídelního prostoru a zůstávají tak nastěhovaní před Dibuszem.
67'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Dídac Vilà, přichází Adria Giner Pedrosa.
67'
Calleriho střely z otočky byla Blažičem sražená na roh, nicméně Granerův centr už nenadělal hostující obraně žádné větší potíže.
66'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Endre Botka, přichází Gergő Lovrencsics.
65'
Další centr z pravého kraje hřiště byl odvrácen jen k Vargasovi. Ten místo střely z hranice šestnáctky ještě přihrával a to asi neměl dělat, protože míč ztratil.
64'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Isael, přichází Mikalaj Signěvič.
63'
Calleri ani Wu Lej o centimetry nedostáli na centr z pravé strany. Před brankou znovu zůstal ležet Botka, takže se chvíli hrát nebude.
62'
Maďarský tým teď asi budou čekat hodně náročné minuty. Domácí jsou při chuti a mají zálusk na bleskový obrat.
60'
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí po hodině hry vyrovnávají na 1:1! Pro Ferencváros to byl hned trojnásobně smolný moment. Po ubráněném rohu hosté nezachytili náběh MATÍASE VARGASE ve chvíli, kdy jeden z obránců ležel u malého vápna. Na střelu z jedničky si Dibusz sáhl, jenže míč protečoval na brankovou čáru a Vargas si ho sám dorazil do sítě.
59'
Granerův centr nedokázal Dibusz vyboxovat a pak musel poděkovat Blažičovi, který se postavil do cesty Calleriho nebezpečné dorážky!
58'
Dibusz si postavil čtyřčlennou zeď, která Granerovu střelu lehce tečovala. Klub z Barcelony dostává k dispozici rohový kop.
57'
Probrali se také domácí fanoušci, kteří ženou Espanyol do dalšího útoku. Ten bude moci pokračovat přímým kopem za faul Botky na Calleriho.
56'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Jonathan Calleri.
55'
Granero na levé straně nechal odcentrovat Vilu, který hledal Wu Leje. Ten se ale nedostal k pořádné střele a znovu se nebude kopat ani roh.
53'
Domácí se dožadovali rohového kopu, ale černohorští rozhodčí jim ho nedali. Espanyol si musel míč vybojovat a teď už zase kombinuje na polovině hřiště.
52'
Nguyen natáhl krok na levé straně, ale Naldo mu balón zkušeně vypíchl. Granero pak nakopával míč na Vargase, který zprava přihrával pod sebe, ale Dibusz střelu Wu Leje vynikajícím zákrokem vyrazil.
51'
Nechybělo mnoho a hosté vedli už dvougólovým rozdílem! Vilà u postranní čáry fauloval Zubkova a nabídl hostům další standardku. Isaelův centr byl hodně vysoký a k překvapení mnohých se zastavil až o brankovou konstrukci.
50'
Aktivní Isael fauloval ve středovém kruhu Rocu. Následoval postupný útok Espanyolu a ve finále i střela Vargase, který z delší vzdálenosti o kousek přestřelil.
49'
I na začátku druhé půle působí Ferencváros mnohem živějším dojmem. Po rohu Isaela nic nebezpečného ale nevzniklo, hlavička Ignatěnka byla o hodně nepřesná.
48'
Isaelova levačka zakroutila nákop na hlavu Dvaliho a Diego López měl po nedostatečném bránění jeho spoluhráčů co dělat, aby skokem k tyči zakončení zneškodnil.
47'
Lozano to přehnal s důrazem v souboji s Dávidem Sigérem, hosté budou moci zahrozit ze standardní situace, přestože to na přímou střelu určitě není.
46'
Domácí kouč David Gallego ani jeho protějšek Rebrov na konci přestávky nestřídali, takže i po změně stran pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Fauly: 5 – 6
Černohorští rozhodčí nic nenastavili a ukončili první poločas za dosti překvapivého stavu 0:1. Ferencváros na svého soupeře doslova vlétl a v desáté minutě byl odměněn vedoucím gólem, když vlastního brankáře v obranném skluzu překonal Javi López. Po nějaké čtvrthodině se hosté přeci jen zatáhli a čelili velkému tlaku. Espanyol si však žádnou větší šanci nevytvořil.
45'
45'
Oscar Melendo objevil uličku na Vargase, který udělal několik rychlých kroků a pak napřáhl z nějakých dvaceti metrů. Zakončení mu ale nesedlo a míč prosvištěl nad brankou.
44'
Javi López centroval do vápna na Granera, který v souboji nasměroval míč do dalšího duelu, ale to už byl Wu Lej přistižen v dalším ofsajdu.
43'
Marc Roca šel na levém křídle od kličky. Jeho osobní strážce ho ale zastavil a míč utekl až za koncovou čáru, což značí další odkop od hostující branky.
42'
Matíase Vargase zády brance fauloval Blažič. Granero rychle rozehrál a domácí budou sbírat další procenta do statistiky držení míče.
41'
Heister zkazil přihrávku z levého okraje pokutového území. O odražený míč bojoval Ignatěnko, jenže si za vyšlápnutí na Melenda řekl o žlutou kartu.
40'
Melendo byl poblíž středového kruhu zezadu faulován Dvalim. Zkušený záložník Esteban Granero nakopl míč před branku, jenže znovu z toho nebyl ani fanoušky požadovaný roh.
39'
Ferencváros vyslal do útoku jen minimální počet hráčů. Po nepřesné kolmici Olexandra Zubkova však následovalo pro změnu domácí odevzdání míče.
38'
Z další akce vyplynul aspoň pátý roh Espanyolu. Granero rozehrál na krátko a pak sledoval spoluhráčův přetažený centr, který končí odkopem od branky.
37'
Matías Vargas byl čistě odzbrojen na levém křídle. Ke smůle domácího týmu se nebude ani vhazovat.
36'
Espanyol zamkl soupeře až v pokutovém území. Přehoštěný prostor se pokusil z hranice vápna propálit Marc Roca, ale trefil jenom Sigéra.
35'
Isael byl v úvodu zápasu rozhodně nejnebezpečnější útočnou jednotkou Ferencvárose. Teď to úplně nepotvrdil, když z levé strany hodně nepřesně hledal Nguyena.
34'
Další nepřesné zakončení domácího týmu na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se po centru z pravé strany neprosadil hlavičkující Dídac Vilà.
33'
Granero si řekl o přihrávku na levý kraj velkého vápna. Z těžkého úhlu zkusil vystřelit, ovšem Dénes Dibusz zasahovat rozhodně nemusel.
32'
Držení míče: 65% – 35%.
31'
Hodně riskantní kombinace ve vlastním vápně skončila darovaným rohovým kopem. Isaelův prodloužený centr propadl k hlavě Charatina, jenže ten v náběhu hlavičkoval nad břevno.
30'
Nguyen sklepával dlouhý pas do strany na Zubkova, který si na rohu velkého vápna navedl míč na levačku, ale technickou střelou poslal míč vedle Lópezovy branky.
29'
Snad poprvé domácí sáhli po nákopu z půlící čáry. Balón měl letět na Wu Leje, ale ten byl znovu chycen do ofsajdové pasti.
28'
Granerův centr žádné větší zmatky před brankou Ferencvárose nenadělal. Po faulu Vily na Blažiče už může hrát Sigér.
27'
Kolotoč přihrávek nakonec přivedl domácí hráče do pravého křídla. Pas Javiho Lópeze odkpol Ignatěnko na rohový kop.
26'
Znovu domácím strašně trvá počáteční fáze útoku. Fanoušci Espanyolu už jsou z velkého počtu zbytečných přihrávek dost nevrlí.
25'
Opět Wu Lej, který se od prvních minut pohybuje na hranici ofsajdu. Teď si své postavení těsně nepohlídal a rozehrávat bude Dvali.
24'
Wu Lej si naběhl na vynikající průnikovku. Pak už se ale dostal do těžkého úhlu a z nouze přihrával pod sebe, kde nebyl nikdo v modrobílém.
23'
Centr Javiho Lópeze do místa určení nedoplachtil. Domácí pak zahájili aktivní napadání, ale muži v tmavých dresech z něj šikovně vybruslili.
22'
Melendo se drze pustil mezi několik protihráčů, balón na kopačkách ale neudržel a ve finále se bude kopat jenom od hostující branky.
21'
Jedna drobná nepřesnost však vrátila Espanyol k půlící čáře a domácí začínají kompletně od nuly.
20'
Ferencváros se přeci jen nechal trochu zatlačit k vlastnímu pokutovému území a teď už musí být Dénes Dibusz v pozoru.
19'
Po několika divočejších minutách se situace na bojišti trochu uklidnila. Espanyl zdlouhavě zakládá další útok kombinací na vlastní polovině.
18'
Následoval další roh a po něm centr z levého křídla. U zadní tyče hlavičkoval Wu Lej, jenže mu byl správně odmáván těsný ofsajd.
17'
Wu Lej se dokázal uvolnit ke střele z levého okraje pokutového území. Dibusz ale byl připraven a skokem k pravé tyči balón vytěsnil.
16'
Dídac Vilá získal pro Espanyol alespoň rohový kop, jenomže přízemní centr Granera nedoletěl ani k bližší tyči Dibuszovy branky.
15'
Wu Lej se na levém křídle k míči nedostal, jeden z protihráčů u něj byl včas a bez váhání zakopl balón do klidnějších vod.
14'
Hosté hrají s obrovským entuziasmem, do každého souboje jdou na sto deset procent a trochu zaskočení fotbalisté Espanyolu zatím tahají za kratší konec provazu.
13'
Granerův pomalý centr hostující obrana zneškodnila a Espanyol měl co dělat, aby u půlící čáry zastavil rychlý kontr Nguyeana.
12'
Domácí mohou rychle odpovědět ze standardní situace. Rozběhnutého Vargase na levém křídle nedovoleně zastavil Endre Botka.
10'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Hosté se v desáté minutě překvapivě dostávají do vedení! Isael perfektně sladil svůj náběh s nákopem z obranné poloviny. Zprava centroval do vápna na Ngueyna, ale skluzující JAVI LÓPEZ si smolně srazil míč do vlastní sítě.
10'
Ignatěnkův oblouček za obranu nebyl myšlený špatně, ale hostům chyběl jakýkoliv náběh. Míč skončil u Diega Lópeze.
9'
Matías Vargas odcentroval z pravého křídla. Míč byl odvrácen na Javiho Lópeze, kterému hrubě nesedla střela z voleje. Následuje odkop od branky Dénese Dibusze.
8'
Espanyol brzy zjistil, že ho dnes nečeká nic jednoduchého. Španělský klub teď je při rozehrávce postupně vytlačován až k Lópezovi.
7'
Isaelův centr byl prodloužen jenom ke Granerovi. Domácí ale nedostali míč do bezpečí a pak jim trochu zatrnulo po střele zpoza vápna od Isaela, která prosvištěla těsně vedle levé tyče.
6'
První práce pro Diega Lópeze, který musel hodně rychle skákat k levé tyči proti prudké přízemní střele Zubkova. Je z toho rohový kop.
5'
Melendovi byl odpískán faul v souboji s Blažičem, ale tým z Budapešti rovněž balón bleskově přišel.
4'
A další nepřesnost domácích fotbalistů. Tentokrát to byl Oscar Melendo, který poslal přihrávku jenom do zámezí.
3'
Espanyol ve velmi pozvolné rozehrávce přenášel hru k levé postranní čáře. Vilovi však utekl míč do autu a hrát mohou hosté.
2'
Maďarský celek začal s hodně vysunutou obranou, Wu Lej se tak hodně rychle nechal dvakrát chytit do postavení mimo hru.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v modrobílých, zatímco hosté v převážně černých dresech.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López (C), Naldo, Espinosa, Vilà – Melendo, Roca, Lozano, Granero – Lej, Vargas.
Náhradníci: Prieto – Calleri, Campuzano, Darder, Marmol, Pedrosa, V. Sánchez.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka, Blažič, Dvali, Heister – Sigér, Charatin, Ignatěnko – Zubkov, Isael, Nguen.
Náhradníci: Gróf – Csonka, Ćivić, Frimpong, Lovrencsics, Signěvič, R. Varga.

Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Todorović (všichni MNE).
Ferencvárosi TC
Ferencváros začínál svou cestu Evropou v kvalifikaci o Ligu mistrů, kde sice v prvních dvou kolech porazil Ludogorets a Vallettu, ale Dinamu Záhřeb se nemohl rovnou a vypadl s ním po výsledcích 1:1 a 0:4. Maďaři se nakonec probojovali aspoň do Evropské ligy, a to když v rozhodujícím dvojzápase porazili Suduvu. Dnešní hosté jsou na tom v domácí soutěži docela dobře, aktuálně sice hájí až pátou pozici, ale je to proto, že zatím odehráli jen čtyři zápasy, z čehož tři dokázalo vyhrát. Ostatní celky už mají na kontě šest zápasů, takže je pochopitelné, že někdo před úradujícím maďarským mistrem bude. Uvidíme, jak si tradiční účastník Evropské ligy povede při své 22. účasti v soutěži.

Poslední tři utkání v maďarské lize
Paks vs. Ferencváros – 0:4
Ferencváros vs. DVTK – 1:0
Puskas vs. Ferencváros – 4:1
Espanyol Barcelona
Espanyol si musel probít cestu do Evropské ligy skrz kvalifikaci, kde si však počínal skvěle a se skórem 18:4 vyprodil ze soutěže Stjarnan, Lucern a Zoryu. V LaLize se však barcelonskému celku moc nedaří, aktuálně hájí 17. pozici, protože zatím dokázal porazit jen Eibar, jinak remizoval s Alavésem a padl proti Seville a nováčkovi z Granady, prohrál vždy na domácí půdě. Espanyol tak své body získal jen na venkovních hřištích. Dnes hraje na domácím trávníku, tak uvidíme, jestli proti maďarskému celku své malé prokletí zlomí.

Poslední tři utkání v LaLize
Eibar vs. Espanyol – 1:2
Espanyol vs. Granada – 0:3
Alavés vs. Espanyol – 0:0
Zdravím všechny fandy evropské kopané. Konečně se nám rozjíždí také druhá nejprestižnější evropská soutěž. V 1. kole skupiny H na sebe narazí Espanyol a Ferencvárosi. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.