Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Astana - 12. prosince 2019   21:00

FK Partizan
FK Partizan
4' Soumah  • 22' Sadiq (Z. Tošić) • 26' Asano (Sadiq) • 76' Sadiq (Asano)
4:1
(3:0)
Astana
Astana
79' Rotariu  (Antonio Rukavina)
FK Partizan
Stojković (C) (70. Kljajić) – Lutovac, Ostojić, Pavlović, Urošević – Soumah (64. Pavlović), Šćekić, Zdjelar, Z. Tošić – Asano, Sadiq (83. F. Stevanović).
Kljajić – Vujačić, Ivanović, Pavlović, Brezančić, F. Stevanović, Smiljanić.
Glova – Ferenc, Benko (SVK)
Stadion Partizana, Bělehrad
Astana
Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Logviněnko, Šomko – Bejsebekov, Majevski, Sigurjónsson (85. Janga), Rotariu – Chižničenko, Murtazajev (47. Percuch).
Mokin, Pavlov – Mužikov, Percuch, Prokopenko, Janga, Žalmukan.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:9.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se nakonec dočkali dalších dvou branek, o něž se oba celky bratrsky podělily. Nejprve vedení Partizanu navýšil Umar Sadiq, aby o tři minuty později alespoň trochu korigoval skóre Dorin Rotariu. Domácí byli po většinu utkání jednoznačně lepším týmem a výhru si naprosto zasloužili. Astana v letošní skupinové fázi Evropské ligy končí skupinu se ziskem tří bodů, které zapsala proti vítězi skupiny Manchesteru United, jenž však přijel s oslabeným kádrem. Ani Partizan ze skupiny postoupit nedokázal a končí na třetí příčce. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+3'
90+2'
Z hranice vápna vypustil pokus Zoran Tošić, který poměrně jednoduše zachytil Jerić.
90+1'
Utkání se dohrává víceméně z povinnosti, ani jeden z celků se příliš nikam nežene.
90'
Nastavují se obligátní tři minuty.
90'
Domácí měli k dispozici rohový kop, avšak jeho exekuce do dějin nikterak nevejde.
89'
Zoran Tošić si vzal na starost exekuci standardní situace, poslal do vápna centr, kterým našel spoluhráče, jehož hlavičku musel vyrážet Jerić.
88'
Závěr zápasu se kvapem přibližuje a o vítězi utkání je samozřejmě již nějakou dobu rozhodnuto.
87'
Na druhé straně vytáhl pěknou technickou akci Asano, ale od soupeře se míč odrazil na roh. Po něm domácí nezahrozili.
86'
Hosté se sice dostali do soupeřova pokutového území, kde však nic vymyslet nedokázali.
85'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Rangelo Janga.
83'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Filip Stevanović.
82'
Aleksandar Lutovac zůstal v nefotbalové pozici na zeleném pažitu po dohrání soupeřem.
80'
Do zakončení se přihnal Takuma Asano, leč jeho pokus mířil nepřesně, takže Jerić ani nemusel zasahovat.
79'
Astana právě vstřelila branku!
A přeci jen se také hosté dočkali branky. DORIN ROTARIU dostal přihrávku od Rukaviny, v rohu pokutového území vyslal oblouček, který zapadl do branky za záda nerozchytaného Filipa Kljajiće.
78'
Hosté opět kombinují s míčem u kopaček na vlastní obranné polovině. Astana působí hodně bezradně.
76'
Partizan právě vstřelil branku!
Takuma Asano poslal do útoku UMARA SADIQA, který se vyhnul soupeři, udělal kličku brankáři a dokázal bezpečně najít prázdnou branku.
76'
Ivan Majevski si nepohlídal postavení soupeřových obránců, takže mu slovenský sudí píská ofsajd.
75'
Nepovedená rozehrávka domácích znamená laciný aut pro Astanu. Ovšem i hosté velmi rychle míč ztrácí.
74'
Domácí se dostali k míči a vůbec nikam nespěchají. Dokonce se s míčem vrátili až k brankáři, na což však diváci reagují nesmělým pískotem.
73'
Útočné snažení fotbalistů Astany je nyní hodně sterilní. Přihrávkami těžko soupeře výrazněji Kazaši ohrozí.
72'
Kombinace fotbalistů v modrých dresech ale zatím probíhá daleko od soupeřovy branky.
71'
Hosté kombinují s míčem u kopaček a určitě budou chtít prověřit nerozcvičeného náhradníka v brance.
70'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Vladimir Stojković, přichází Filip Kljajić.
69'
A signalizace od lékařů je jasná. Stojković nemůže pokračovat v utkání, takže uvidíme střídání.
68'
Vladimir Stojković signalizuje zdravotní problémy, takže sudí přerušuje hru a nechává zkušeného brankáře ošetřit. Zřejmě jde o problém v oblasti třísel.
66'
Domácí už nejsou tolik nebezpeční jako v první půli a hosté se zatím poměrně jednoduše brání.
65'
Lazar Pavlović si krátce po příchodu na trávník připisuje do statistik faul. Jeho terčem se stal Ivan Majevski.
64'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Seydouba Soumah, přichází Lazar Pavlović.
63'
Míč z kopačky domácího hráče mířil nepřesně na Majevského, nicméně Sadiq zabojoval a dokázal ho před hostujícím hráčem sebrat.
61'
Znovu v akci Sadiq, který číhal na ofsajdové linii, dostal přihrávku a postupoval vpřed, ale sám se vytlačil mimo střelecké pozice.
60'
Umar Sadiq se znovu pokusil udržet míč proti přesile, avšak tentokrát neuspěl.
59'
Teatrální pád Aleksandara Lutovace správně slovenský sudí jako faul nevyhodnotil. Akce hostů pokračovala, avšak končí po odpískání ofsajdu.
58'
Dorin Rotariu poslal centr do vápna od rohového praporku, kde se k hlavičce procpal Jurij Logviněnko. Urostlý hráč však branku trefit nedokázal.
57'
Dlouhý míč na levou stranu měl zřejmě mířit na Asana, nicméně tohle Japonec neměl nejmenší šanci zachytit ve hře.
56'
Oba celky se celkem pravidelně ve druhé půli střídají v držení míče. Nyní ho mají domácí.
55'
Hosté kombinují s míčem u kopaček na vlastní obranné polovině, odkud hrozí nebezpečí pro soupeřovu branku jen minimální.
53'
Zoran Tošić motal hlavy hned několika soupeřům najednou, načež poslal míč hodně dopředu, kde ho ale doběhnout nedokázal.
52'
Po rohovém kopu už se domácí obrana dokázala ubránit. Vykopává Vladimir Stojković.
51'
Zpoza šestnáctky centroval Dmitrij Šomko, našel spoluhráče, který vracel do ohně, kde odkopává na roh Strahinja Pavlović.
50'
Hosté měli k dispozici rohový kop, po němž se dostal k zakončení střídající Percuch, ale trefil jen brankáře Stojkoviće.
48'
Povedené zpracování vytáhl Zoran Tošić, aby však následně poslal střelecký pokus vysoko nad branku, kterou hájí Nenad Jerić.
47'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Roman Murtazajev, přichází Jurij Percuch.
47'
Seydouba Soumah si počínal až příliš agresivně v souboji s Logviněnkem, takže se píská útočný faul.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, ve kterém naprosto dominovali domácí fotbalisté. O první branku se postaral již ve čtvrté minutě Seydouba Soumah. Domácí vstřelený gól povzbudil a stupňovali tlak, který vyústil ve druhý gól, jenž si na konto připsal Umar Sadiq. Za čtyři minuty se prosadil ještě Takuma Asano a s hosty to již vypadalo hodně špatně. Domácí však v nastoleném tempu nepokračovali a trochu zvolnili, takže se do šancí dostala i hostující Astana. Ta ovšem šance proměnit nedokázala, takže průběžný poločasový výsledek je 3:0. Druhý poločas začne přibližně v 22 hodin.
45'
45'
Závěr poločasu se přibližuje a sledujeme řadu nepřesností na obou stranách.
43'
Nepovedená přihrávka ve středu hrací plochy znamená další lacinou ztrátu Astany.
42'
Velmi zajímavou šanci zlikvidoval velezkušený Vladimir Stojković. Po hlavičce, kterou vyslal Rotariu musel projevit reflexy, které má stále skvělé.
42'
Po zpětné hlavičce se dral k míči jeden z domácích, ale míč přistál v místech, kde ho do rukavic skryl Jerić.
41'
Míč mají u kopaček častěji fotbalisté bělehradského Partizanu, ale drží se momentálně na vlastní obranné polovině.
40'
Momentálně se hra trochu uklidnila a nesledujeme žádné zajímavější fotbalové situace.
39'
Fotbalisté v černobílých dresech dostali od sudího výhodu, kterou ale nedokázali využít k ničemu vážnějšímu.
37'
Další střelecký pokus zpoza vápna vyslal Takuma Asano, avšak tentokrát úspěšný nebyl. Tečovanou střelu chytá Jerić.
36'
Rúnar Sigurjónsson poslal do pokutového území Partizanu nepřesný centr, který obrana Srbů odvrací.
35'
Umar Sadiq tentokrát proti přesile míč udržet nezvládl, takže ho obrana Astany o míč připravila.
34'
Nakonec je pískán až nedovolený zákrok, kterého se dopustil autor úvodní branky utkání Soumah.
33'
Spíše hokejový zákrok předvedl jeden z hostů, nicméně slovenský rozhodčí situaci jako faul nevyhodnotil.
32'
Fotbalisté Astany se snad poprvé v zápase dostávají k souvislejší kombinaci.
31'
Hostující hráč postupoval do pokutového území se soupeřem na zádech, který ho v rozhodující chvíli dokázal odtlačit a připravit o míč.
30'
Na útočné polovině se domácí dopustili útočného faulu, takže si přetížená obrana Astany může na chvilku oddechnout.
29'
Aleksandar Lutovac našel v pokutovém území Sadiqa, ale ten vymýšlel nejspíš ještě jednu přihrávku do míst, kde však spoluhráče neměl.
28'
Konečně se k něčemu zajímavějšímu dostali také hosté. Dorin Rotariu dostal pěknou dlouhou přihrávku, dostal se do pokutového území, kde tvrdou ranou vyprášil Stojkovićovy rukavice.
27'
Kdyby si teď domácí fotbalista nenechal utéct míč, mohli fotbalisté Partizanu postupovat do další vyložené šance. Astana je zralá na ručník.
26'
Máme zde zaděláno na pořádný debakl! Umar Sadiq udržel míč proti soupeřům, přistrčil ho na TAKUMU ASANA, který si popoběhl, kousek za vápnem napřáhl a propálil Nenada Jeriće v brance Astany.
24'
I nadále se častěji u míče drží domácí fotbalisté. Hosté se dnes naprosto nechytají a vypadá to na další nepříjemný výsledek.
22'
Domácí zdvojnásobují vedení po velkém kiksu obránce Logviněnka, který poslal míč přímo na soupeře. Zoran Tošić vyslal do šance UMARA SADIQA, jemuž se podařilo prostřelit vyběhnutého Jeriće.
21'
Takuma Asano se rozběhl na útočnou polovinu, kde mu však byl míč odebrán od nohy. Japonec následně zabojoval, ale stejně nezískal míč zpět.
20'
Astana se také vypravila na útočnou polovinu, kde však domácí pozorně brání a nikam hráče v modrých dresech zatím nepouští.
19'
Adresátem přihrávky na levou stranu měl být Sadiq, leč míč byl nepřesný a končí mimo hřiště.
18'
Umar Sadiq si nepohlídal ofsajdovou linii, takže se jeho prohřešek po zapojení do hry píská.
17'
Takuma Asano poslal příliš prudkou přihrávku, kterou spoluhráč nedokázal zachytit.
16'
Astana zatím není ani trochu nebezpečná. Domácí dominují a snaží se připravit další šanci.
15'
Před Asanem zahrál Rukavina na rohový kop. Centr od praporku vyslal Zoran Tošić, ale hosté odhlavičkovali do bezpečí.
14'
Soumah se snažil narazit se spoluhráčem, ale míč poslal nepřesně, nicméně domácí si míč vybojovali zpět.
13'
Po centru do pokutového území se k hlavičce hnal Strahinja Pavlović, ale trefil jen soupeře, od nějž míč putuje na roh. Ten však Astana ubránila.
12'
Po kontaktu se soupeřem se k zemi skácel zkušený Zoran Tošić. Domácí i nadále tlačí protivníka k jeho brance.
11'
Nalevo došlo k technické nedokonalosti, když hráči Partizanu utekl míč po zpracování mimo hrací plochu.
10'
Z pravé strany přiletěl další centr do pokutového území hostů, avšak domácí hráč se k hlavičce neprosadil.
9'
Znovu musel zasahovat Nenad Jerić, jehož prověřil střelou ze střední vzdálenosti Saša Zdjelar. Hostující gólman si dokázal poradit.
8'
Domácí jsou i nadále lepším celkem a kombinují s míčem u kopaček, zatímco hosté se jen brání.
7'
V další dobré příležitosti se ocitl Umar Sadiq, avšak tentokrát ani nadvakrát brankáře Jeriće neprostřelil.
4'
Nedůraz v hostující obraně znamená rychlou vedoucí branku srbského mužstva. Hostující defenziva si ve vlastní šestnáctce počínala až příliš pasivně, takže se do zakončení dostal SEYDOUBA SOUMAH, jenž první střelu sice poslal jen do brankáře, ale následně se k němu míč odrazil zpět a napodruhé již nezaváhal.
3'
Fotbalisté Partizanu se snaží pozvolnými přihrávkami najít volné místo v soupeřově obraně, což se zatím nedaří.
2'
Nyní již mají míč ve své moci domácí fotbalisté, kteří zatím kombinují uprostřed hrací plochy.
1'
Utkání odstartovalo, v úvodu mají míč častěji na kopačkách hostující fotbalisté, ale přihrávka na pravou stranu míří mimo dosah nabíhajícího hráče.
1'

FK Partizan Bělehrad: Stojković (C) – Lutovac, Ostojić, Pavlović, Urošević – Soumah, Šćekić, Zdjelar, Z. Tošić – Asano, Sadiq.
Náhradníci: Kljajić – Vujačić, Ivanović, Pavlović, Brezančić, F. Stevanović, Smiljanić.

FC Astana: Jerić (C) – Antonio Rukavina, Postnikov, Logviněnko, Šomko – Bejsebekov, Majevski, Sigurjónsson, Rotariu – Chižničenko, Murtazajev.
Náhradníci: Mokin, Pavlov – Mužikov, Percuch, Prokopenko, Janga, Žalmukan.

Rozhodčí: Glova – Ferenc, Benko (SVK).
FC Astana

Družstvo z Kazachstánu čekalo ve skupině L na první zisk bodů až do pátého kola. O to cennější skalp si však fotbalisté Astany připsali. Slavný Manchester United se neporáží každý den, nicméně je třeba dodat, že Angličané přijeli s hodně mladým týmem, na což se však historie příliš ptát nebude. Astana si tedy letos nevedla vůbec dobře a nesedly jí hlavně klání s nizozemským AZ Alkmaar, kdy nejprve podlehla v Nizozemsku 0:6 a debakl utrpěla i na domácí půdě (0:5). V posledním utkání tedy musí Astana vyhrát, pokud chce svého soupeře v tabulce přeskočit.
FK Partizan Bělehrad

Srbský celek ještě do nastaveného času posledního zápasu v Alkmaaru držel všechny trumfy v ruce, jenže druhá nastavená minuta znamenala kruté vystřízlivění a návrat do reality. Partizan v Alkmaaru vedl ve 27. minutě již 2:0 po brankách Asana a Soumaha. Když byl v 83. minutě vyloučen domácí Boadu, všechno vypadalo pro Srby skvěle. Jenže v 88. minutě snížil Druijf, aby stejný hráč v nastaveném čase poslal oslabený nizozemský celek do play-off Evropské ligy. Partizan z pěti zápasů získal stejný počet bodů za jednu výhru a dvě remízy při skóre 6:9. O čtyři góly svého celku se postarali Natcho a Sadiq, kteří si branky bratrsky podělili.
V posledním kole skupinové fáze Evropské ligy se spolu utkávají celky FK Partizan Bělehrad a FC Astana. Ani jeden z celků již nemá šanci vybojovat postup ze skupiny, takže půjde „pouze“ o čest.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.