Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : AZ Alkmaar - 19. září 2019   21:00

FK Partizan
FK Partizan
42' B. Natcho  • 61' B. Natcho
2:2
(1:1)
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
13' Stengs  (Boadu) • 66' Boadu  (Stengs)
FK Partizan
Stojković (C) – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – B. Natcho, Šćekić (79. Soumah), Zdjelar, Z. Tošić (63. Marković) – Asano, Sadiq (88. Gigić).
N. Stevanović – Brezančić, Gigić, Soumah, Marković, F. Stevanović, Vujačić.
Guida (ITA) – Peretti (ITA), Bindoni (ITA)
Stadion Partizana, Bělehrad
22 564 diváků
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson, Vlaar, S. Wuytens (54. Hatzidiakos), Wijndal – Midtsjö, de Wit, Koopmeiners (C) – Stengs (84. Clasie), Boadu, Idrissi (31. Sugawara).
de Boer – Druijf, Clasie, A. Gudmundsson, Hatzidiakos, Ouwejan, Sugawara.

Máme za sebou utkání skupinové fáze Evropské ligy, v němž ve skupině L remizoval Partizan na domácím hřišti s Alkmaarem 2:2 Do vedení se dostali hosté, ve 13. minutě zakončil pěknou kombinaci Calvin Stengs. Po necelé půl hodině hry přišla velká rána do řad Alkmaaru, vyloučen byl totiž obránce Jonas Svensson. Poprvé domácí využili početní převahy v závěru první půle, kdy nařízenou penaltu proměnil Bibras Natcho. Stejný hráč byl i u obratu, tentoktáte do sítě poslal balón, který se nejprve odrazil od tyče po ráně Sadiqa. Zápas ale nakonec dospěl k remíze, i navzdory oslabení dokázal po skvělém pasu Stengse vyrovnat mladičký Myron Boadu.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Vypadá to, že ne. Po centru totiž nejvýše vyskočil Ron Vlaar, následný nákop zpátky do ohně ukryl v rukavicích Marco Bizot. Ubíhají poslední vteřinky.
90+2'
Bibras Natcho šikovně nastřelil protihráče a vybojoval rohový kop. Vstřelí Partizan v samotném závěru třetí branku?
90+1'
Myron Boadu se pokusil utéctdo rychlého brejku, jenže byl okamžitě ztrojen a z této situace už se nevymotal.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Domácí si v rozehře vůbec neporozuměli. Nemanja Miletić vracel míč Markovićovi, jenž byl ale po kontaktu s protihráčem mimo hru.
88'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Petar Gigić.
87'
Další postupná kombinace Partizanu začne až od gólmana. Vladimir Stojković dlouhým pasem našel a levé lajně osamoceného Natcha.
86'
Výborný přehled teď prokázal Marco Bizot, jenž si vyběhl pro centr Asana z levé strany a dokázal ho zachytit před nabíhajícím Sadiqem.
85'
Ron Vlaar nešťastně přikopl baón za obranu Lazaru Markovićovi, ten však situaci nevyřešil vůbec dobře, lobem přestřelil svazyni Alkmaaru!
84'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Jordy Clasie.
83'
Středopolař Soumah je po svém příchodu na trávník hodně aktivní, tentokráte ve velké šance mížil pravačkou těsně vedle levé tyče.
82'
Opět se do akce zapojil Soumah, který se efektivní kličkou zbavil Koopmeinerse, poté ale nedokázal přesně nahrát do běhu Asanovi.
81'
Seydouba Soumah přiťukl do pokutového území Sašovi Zdjelarovi, jehož rána se svezla po nártu a skončila vedle Bizotovy svatyně.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Partizan se zoufale snaží vsítit třetí gól, Alkmaar se zatím úspěšně brání náporu.
79'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Seydouba Soumah.
78'
Alkmaar hraje hodně hluboko. Všech deset hráčů brání kolem vlastní šestnáctky, nikdo nenapadá rozehrávku domácích stoperů.
77'
O poznání přesnější zakončení z dálky předvedl Aleksandar Šćekić. Marco Bizot ale na balón dobře viděl a připsal si snadný zákrok.
76'
Nedorozumění mezi Zdjelarem a Natchem pramení ve ztrátu balónu. Střelec dvou branek chtěl přihrávku do nohy, jenže kolega mu nahrával po lajně.
75'
Z velké vzdálenosti se pokusil vypálit na svatyni Vladimira Stojkoviće Fredrik Midtsjö, trefil však hned prvního bránícího soupeře.
74'
Po delší době si míče užívali i hosté, avšak bylo to jen na opravdu krátkou dobu. Calvin Stengs u lajny nedokázal pod tlakem zpracovat nahrávku de Wita.
73'
Izraelský záložník je hladový po hattricku. Ránu z velkého úhlu ale dokázal zablokovat jeden z bránících hráčů, jměnovitě Teun Koopmeiners.
72'
Bibras Natcho hledal na přední tyči nabíhajícího Sašu Zdjelara, kterého si ale ukázkově pokryl stoper Pantelis Hatzidiakos.
71'
Lazar Marković ještě zasprintoval a stihl balón na hrací ploše. V těžké pozici následně nastřelil Vlaara a vybojoval rohový kop.
70'
Strahinja Pavlović se dostal k hlavičce, avšak i kdyby zamířil přesně, tak by jeho zásah neplatil, neboť se nacházel v postavení mimo hru.
69'
K vidění bude standardní situace, u pravé lajny totiž Owen Wijndal nedoleně stáhl k zemi Lazara Markoviće.
68'
To je velká čára přes rozpočet. Partizan rázem musí znovu přidat na obrátkách. Remíza proti oslabenému soupeři by určitě byla zklamáním.
66'
Alkmaar právě vstřelil branku!
Alkmaar i v oslabení dokázal vyrovnat! Na parádní pas Stengse za obranu si naběhl MYRON BOADU. Holanďan se prodral až před gólmana a pod rukou propasíroval balón do brány.
65'
Ofenzivní nadšení pochopitelně poněkud upadlo, srbské mužstvo se nyní bude snažit hlavně co nejdéle držet balón na svých kopačkách.
64'
Partizan pokračuje v aktivním pojetí hry, oslabený Alkmaar to bude mít obrovsky těžké, pokud si chce ze zápasu odnést alespoň bod.
63'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Zoran Tošić, přichází Lazar Marković.
61'
Partizan právě vstřelil branku!
Obrat ve skóre je tu! Sadiq sice tváří v tvář gólmanovi ještě nastřelil tyčku, ovšem kulatý nesmysl si našel BIBRAS NATCHO, který technickou ranou k levé tyči překonal Bizota.
60'
Zajímavá přízemní rozehrávka. Na kraj vápna si pro nahrávku sběhl Natcho, jehož lob na území penalty si našel stoper Pantelis Hatzidiakos.
59'
Owen Wijndal ve skluzu zblokoval nebezpečně vypdající pas Zdjelara. Partizan má k dispozici standardku v podobě rohového kopu.
58'
Za obranu si Aleksandar Šćekić naběhl dobře, se zpracováním si ale vůbec neporadil. Bude se kopat od brány Bizota.
57'
Holandské mužstvo pochopitelně bude rádo za bod, vzhledem k vývoji utkání, Partizan ale určitě chce uzmout všechny tři.
56'
Hlavní rozhodčí nyní využil nové pravidlo, a to udělit žlutou kartu někomu z realizačního týmu. Kartónek obdržel kouč Alkmaaru Slot.
55'
Bibras Natcho si našel prostor ke střele a jeho technický pokus nebyl vůbec špatný. Proletěl těsně nad břevnem.
54'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Stijn Wuytens, přichází Pantelis Hatzidiakos.
53'
A do třetice holandský mladíček. Nyní se nacházel ve velmi těsném ofsajdu, jinak by Boadu mířil do samostatného úniku.
52'
Vzápětí se forvard Alkmaaru dostal do šance znovu, jeho centrovaný balón si ale Calvin Stengs najít nedokázal.
51'
Srdnatě se Myron Boadu bil proti trojici protihráčů. Nakonec balón ztratil proti Natchovi.
50'
Po odkopu Bizota se do vzduhcu zavěsili Strahinja Pavlović a Myron Boadu. Vítězně z tohoto souboje vyšel domácí stoper.
49'
Další střelecký pokus domácího celku si na konto připsal Zoran Tošić, mířil ale hodně nepřesně.
48'
Nadvakrát teď dokázali hosté zblokovat zakončení soupeře. Nejprve střelu Sadiqa, následně i zakončení Asana.
47'
Ani jeden z manažerů se o poločasé přestávce nerozhodl pro změnu. Oba věří těm hráčům, kteří první část utkání dokončili.
46'
Skončil první poločas zápasu mezi Partizanem a Alkmaarem, po němž je zatím skóre vyrovnané 1:1. Do vedení se dostali hosté, když pěknou kombinaci zakončil Calvin Stengs. Ve 27. minutě ale přišla velká komplikace pro Alkmaar, červenou kartu totiž obdržel Jonas Svensson. Početní převahu Partizan zužitkoval ve 42. minutě, kdy nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Bibras Natcho.
45+3'
45+2'
Tak ne, už ani k jednomu útoku nedojde. Zdjelar totiž při snaze zrychlit hru odkopl míč do zámezí.
45+1'
Dlouhý obranný odkop Teuna Koopmeinerse sebral do rukou Vladimir Stojković. Partizan má ještě jednu šanci na rychlý útok.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Domácí se okamžitě hnali do dalšího útoku, v pokutovém území byl ale Sadiq tentokráte faulujícím fotbalistou.
42'
Je vyrovnáno! Desítku si vzal na starosti BIBRAS NATCHO, jenž si počkal na pohyb gólmana a poté mu poslal balón na druhou stranu.
41'
Bude se kopat penalta! Stijn Wuytens v souboji povalil Sadiqa na zem, po pádu forvarda rozhodčí bez milosti ukázal na značku pokutového kopu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech:?
39'
Centrovaný balón z levé strany nabral po cestě přílišnou délku, Sadiq ani Asano neměli šanci na míč dosáhnout.
38'
Sadiq ještě srdnatě zasprintoval, avšak balón na hrací ploše i kvůli stínícímu Vlaarovi nezastihl. Navíc v plné rychlosti podklouzl a vzal s sebou právě zmiňovaného stopera.
37'
Bibras Natcho se skvěle podíval a poté nadýchaným centrem našel hlavu osamoceného Asana. Forvard ale zřejmě nevěděl, že si může míč ještě v klidu zpracovat, uspěchané zakončení hlavou poslal nad.
36'
Alkmaar se ale vůbec nepokusil o založení nějaké útočné akce, naopak přímo z přímého kopu vrátil míč soupeři. Ke gólmanovi odkopl kulatý nesmysl Teun Koopmeiners.
35'
V hlavičkovém souboji si Umar Sadiq pomohl loktem, což pozornosti hlavního sudího neuniklo, ten okamžitě píská nedovolený zákrok.
34'
Tak dlouho váhal Strahinja Pavlović s rozehrávkou, až se ocitl pod velkým tlakem. Situaci nakonec vyřešil malou domů gólmanovi.
33'
Slobodan Urošević svým dlouhým nákopem skvěle našel Asana, jenže ten si následně neporadil se zpracováním. Místo nadějné akci tedy následuje pouze aut soupeře.
32'
Přízemní pas z pravé strany nenašel adresáte, do bezpečí odkopl zkušený stoper Ron Vlaar.
31'
Na vyloučení doplatil i Oussama Idrissi, jenž přenechává své místo defenzivně laděnému hráči Sugawarovi.
30'
Je za námi půl hodina střetnutí, která nám nabídla celé množství zajímavých situací. Hosty dostal do vedení Calvin Stengs, avšak udržet si tento náskok bude velmi složité, od 27. minuty totiž hosté hrají bez vyloučeného Svenssona.
29'
Exekuce přímého kopu se chopil Zoran Tošić. Pětičlennou zeď ale obstřelit nedokázal. Neuspěl ani dorážející Saša Zdjelar.
28'
Hráči v červeném se diví, snaží se rozhodčímu vysvětlit, že se o faul nejednalo. S původním rozhodnutím už ale nic nezmůžou.
27'
Obrovská komplikace pro hostující celek! Jonas Svensson jakožto poslední hráč zastavil unikajícího Asana. Rozhodčí neměl jinou volbu, než pravého obránce Alkmaaru předčasně poslat do sprch!
26'
Prvním hráčem potrestaným žlutou kartou se stává domácí středopolař Saša Zdjelar. Srb velmi nešetrně zajel do nic netušícího Koopmeinerse.
25'
Do kombinace se zapojil dokonce i gólman Marco Bizot, který nezazmatkoval, zpracoval si balón u pravé lajny našel volného beka Svenssona.
24'
Svěřence kouče Slota branka pochopitelně nakopla, další sérií přihrávek postupně unavují aktivní presink Partizanu.
23'
Středpolaře de Wita nebezpečně dojel Takuma Asano, který protihráči přišlápl špičku. Jasný faul, domácí forvard může být rád, že vyvázl bez trestu.
22'
Dani de Wit z jednoho doteku vyslal po pravé straně Boada, jenže tomu v klíčové chvíli pdoklouzla pravá noha, kulatý nesmysl na hrací ploše pak již nezastihl.
21'
Kombinační hry kolem středového kruhu pokračuje, Alkmaar se nenechal rozhodit ani vysunutějším presinkem Partizanu.
20'
Fotbalisté holandského týmu nikam nespěchají. Dostali se do velmi cenného vedení a tudíž se nemusí bezhlavě hnát za dalším gólem. Raději budou postupovat ze zabezpečené defenzivy.
19'
Zbytečného faulu se na útočné polovině hřiště dopustil Dani de Wit, jenže sice ve skluzu trefil balón, avšak jako první bylyzasaženy nohy soupeře.
18'
Po dlouhém odkopu Bizota dokázal Fredrik Midtsjö udržet balón před obráncem Slobodanem Uroševićem. Vzápetí přihrál k pravé lajně osamocenému Stengsovi.
17'
Pozornost gólmana vyzkoušel přízemní ránou z nějakých dvaceti metrů Bibras Natcho. Marco Bizot ale byl v pohotovosti.
16'
Srbské mužstvo zůstává i nadále aktivnějším týmem. Na útočné polovině se snaží najít místečko, kudy by šlo dosáhnout kýženého vyrovnání.
15'
To je velká rána pro domácí celek, který byl v dosavadním průběhu utkání aktivnějším celkem, z první příležitosti soupeře ale hned inkasoval.
13'
Zničehonic se Alkmaar dostává do vedení! Za dlouhou přihrávkou zasprintoval Teun Koopmeiners, který parádní nahrávou volnil za obranou Boada. Ten si všiml na pravé straně volného CALVINA STENGSE, jemuž také následně nesobecky adresoval balón. Holandský křídelník neměl žádný problém dopravit balón do prázdné odkryté svatyně Partizanu.
12'
Teď ukázal Sadiq i své fotbalové dovednosti, kterých není málo. Dobře si zasekl balón u lajny poté našel na hranici šestnáctky nabíhajícího Zorana Tošiće, jehož rána proletěla vedle pravé tyče.
11'
Průniková nahrávka byla dobrá, ale příliš rychlá. Calvin Stengs ji neměl šanci dostihnout před vyběhnuvším Vladimirem Stojkovićem.
10'
Umar Sadiq se krásně prohnal přes tři hráče, jenže pak přidal hereckou vložku po údajném kontaktu s Vlaarem. Rozhodčí na toto simulování neskočil, stoper soupeřovi ještě řekl něco od cesty.
9'
Ve středu hřiště byl dostatečně důrazný Zoran Tošić. Domácí středopolař dokázal od míče odstavit čistým způsobem Koopmeinerse.
8'
Poprvé zahrozili i hosté. Prudký přízemní pas Idrissiho proletěl pokutovým územím bez jakéhokoliv doteku, Boadovi chyběl kousek.
7'
Domácí zvolili rozehrávku na krátko. Centr nakonec vyslal někam na hranici penalty Zdjelar, Bojana Ostojiće ale přehalvičkoval Svensson.
6'
Jako vítr proletěl Takuma Asano. Problémem bylo, že zapomněl zabrzdit, míč se odrazil do zámezí od nohy Vlaara, bude se kopat roh.
5'
Hráči nizozemského celku se ubránili pouze za cenu dlouhého odkopu. Pro balón si v klidu došel Vladimir Stojković.
4'
První nebezpečnou situaci si vypracovali fotbalisté Partizanu. Nedorozumění v defenzivě mohl využít Saša Zdjelar, jenže jeho rána proletěla nad břevnem.
3'
Nepovedený nákop Bibrase Natcha u lajny na poslední chvíli zastavil Takuma Asano, který náskedně nenašel svým nákopem adresáta Sadiqa.
2'
Domácí do dnešního zápasu vstoupili v černo-bílých dresech, fotbalisté Alkmaaru navlékli červené dresy.
1'

FK Partizan Bělehrad: Stojković (C) – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – B. Natcho, Šćekić, Zdjelar, Z. Tošić – Asano, Sadiq.
Náhradníci: N. Stevanović – Brezančić, Gigić, Soumah, Marković, F. Stevanović, Vujačić.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Vlaar, S. Wuytens, Wijndal – Midtsjö, de Wit, Koopmeiners (C) – Stengs, Boadu, Idrissi.
Náhradníci: de Boer – Druijf, Clasie, A. Gudmundsson, Hatzidiakos, Ouwejan, Sugawara.

Rozhodčí: Guida (ITA) – Peretti (ITA), Bindoni (ITA).
AZ Alkmaar

Ani Alkmaar neměl rozhodně jednoduchou cestu do pohárové Evropy. Začal rovněž ve druhém předkole, ve kterém si poradil s dávným přemožitelem Sparty, švédským Häckenem. Následoval souboj s Mariupolem, kde po venkovní remíze 0:0 přišla jasná výhra 4:0 v Holandsku. Posledním překážku představovaly Atverpy. Belgický celek nadělal Alkmaaru největší problémy, na domácím trávníku ale doplatil na dvě vyloučení a tak nakonec prohrál po prodloužení vysoko 1:4. Už i svěřencům kouče Slota začala ligová sezóna, po pěti kolech jsou na solidním pátém místě.
FK Partizan Bělehrad

Srbský celek neměl vůbec lehkou cestu do hlavní fáze Evropské ligy. Začínal ve druhém předkole, kde si ještě s klidem poradil s welšským Connah's Quay, avšak ve třetím předkole už přišel tvrdší oříšek v podobě Yeni Malatyasporu. Svěřenci kouče Miloševiče ho nakonec zvládli v celkové součtu 3:2. Stejným součtem skončil i dvojzápas ve čtvrtém předkole proti norskému Molde. Ve skupině byl Partizanu nalosován slavný Manchester United, dále Alkmaar a Astana. Dá se očekávat, že právě mezi Partizanem a Alkmaarem se bude bojovat o druhou postupovou příčku. V Srbsku už se rozjela i domácí soutěž a Partizan je po osmi odehraných kolech na šesté pozici.
Všem příznivcům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování základních skupin Evropské ligy, konkrétně u zápasu skupiny L, v němž FK Partizan Bělehrad vyzve na domácím hřišti AZ Alkmaar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.