Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Trabzonspor - 19. září 2019   18:55

Getafe
Getafe
18' Ángel Rodríguez (Raúl García)
1:0
(1:0)
Trabzonspor
Trabzonspor
Getafe
Chichizola – Nyom, Dakonam, Bruno González (C), Raúl García – Portillo, Fajr, Timor (90+1. Arambarri), Kenedy (77. Cucurella) – Ángel Rodríguez, Gallego (68. Jaime Mata).
Soria – Cabrera, Jaime Mata, Cucurella, Arambarri, J. Molina, Damián Suárez.
Jug – Žunić, Kordež (vš. SVN)
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Trabzonspor
Çakır – João Pereira, Hosejní, Campi, Novák – Erdogan (59. Parmak), Obi Mikel – Avdijaj (46. Sturridge), J. Sosa (C), A. Nwakaeme (83. Üzüm) – Sörloth.
Kardeşler – Türkmen, Sturridge, Üzüm, Dursun, Canbaz, Parmak.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Getafe se v dalším duelu základní skupiny představí 3. října na půdě ruského Krasnodaru, pochopitelně v ten samý den bude hrát Trabzonspor v domácím prostředí proti švýcarské Basileji.
Getafe v nudném zápase poráží Trabzonspor 1:0 brankou Ángela Rodrígueze po centru Raúla Garcii z levé strany. Hosté nevystřelili na branku. V závěru se před nimi rýsovala zajímavá šance, kdy kapitán Sosa posunul míč a Sturridge se hned do loženky, jenže tu zablokoval Dakonam a Chichizola tak ani nezasahoval. Dnešnímu zápasu chyběla plynulost. Hra se dost kouskovala. Byl to nepohledný duel.
Zákroky brankářů
Leandro Chichizola (Getafe) – žádný zákrok
Uğurcan Çakır (Trabzonspor) – čtyři zákroky
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:12.
90+4'
90+4'
Periera vhazoval na přední tyč a Parmak poté přestřelil branku.
90+3'
Hosté mají aut zprava na polovině soupeře.
90+1'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází Mauro Arambarri.
90'
Jako kdyby domácí nevěděli, že Sosa vystupuje u středového kruhu. Hostující kapitán přebral balón, přihrál kolem Gonzáleze do pravé poloviny vápna, kde se rozeběhl Sturridge na brankáře Chichizolu a jeho ránu zablokoval na poslední chvíli obránce Dakonam.
89'
Tento rohový kop se hostům moc nepovedl a domácí šetří čas před autovým vhazováním.
89'
Domácí poslali balón na roh zprava.
88'
Chvíli poté získali hosté standardku z druhé strany, když vyskakující Nyom zasáhl protihráče rukou do obličeje.
87'
García se hodně zlobí po odpískání nedovoleného zákroku na pravé straně.
86'
Faul na Sosu na pravé straně v době, kdy si hostující kapitán kryl balón. Právě Sosa hned rozehrál na polovinu domácích.
85'
Portillo otravoval rozehrávajícího Campiho, držel ho a je s podivem, že sudí netrestal žlutou kartou.
84'
Dlouhá nahrávka na pravou stranu skončila za hostující brankou a turecký tým spěchá.
84'
Mata srazil rozehrávku soupeře a docela jej zásah míče musel bolet.
83'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Anthony Nwakaeme, přichází Fıratcan Üzüm.
82'
Dakonam ubráněn na středu šestnáctky, ale Cucurella ještě kombinuje se spoluhráči na levé straně.
82'
Zatím to nevypadá, že by si turecké mužstvo vypracovalo závěrečný tlak a španělský tým má dění na hrací ploše pod kontrolou.
81'
Mata si narazil na pravé straně se spoluhráčem Rodríguezem, proběhl kolem Campiho a z pravé strany vápna vypálil při vyložené šanci na přední tyč, kde Cakir udržel nejtěsnější možný rozdíl ve skóre.
80'
Balón se na pravé straně odrazil do ruky Sörlotha a útočí tak domácí celek z vlastní poloviny.
80'
Chichizolův výkop na levou stranu končí v zámezí a aut bude záležitostí pro Pereiru.
79'
Sörloth nemohl hrát, vybíhal z ofsajdu a tentokráte si toho byl vědom a pouze pouštěl míč k Chichizolovi.
78'
Po ztrátě míče to schytal Obi Mikel při šlapáku Maty (Getafe) a ten se nemůže vůbec divit udělení žluté karty.
77'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Marc Cucurella.
77'
Obi Mikel poslal pas na pravou stranu a rozzlobený Sörloth se nacházel v ofsajdu.
76'
Pereirova rozehrávka z pravé strany byla zablokovaná a po autu hostů si ve velkém vápně zahrál nohama i brankář Cakir.
75'
Turecký celek ještě dnes nevystřelil na branku a čas pro něj utíká pochopitelně rychle.
75'
Přece jen se Kenedy dostal k míči v levé polovině vápna, ale pokus pravačkou po trávníku k přední tyči lapil Cakir snadno rukama.
74'
Nyom útočil pravou stranou z druhé vlny. Následně domácím nevyšla souhra ve velkém vápně a k zakončení na branku ani nedošlo.
73'
García centruje zleva do protihráče a poté se dotýká míče jako poslední, takže vhazují hosté. Domácí hráči se gestu hlavního rozhodčího docela diví.
72'
Sörloth spolupracoval s Pereirou, hozením míče na levou nohou se zbavil beka, ale centr zprava pouze doplaval do rukavic Chichizoly.
71'
Hosté dnes nehrají dobře směrem dopředu a hodně se nadřou na to, aby pořádně ohrozili Chichizolu v domácí brance.
70'
Domácí jsou v posledních minutách lepší, Rodríguezově pokusu z pravé strany na zadní tyč moc nechybělo!
69'
Rodríguez se nedostal k balónu. Ale Sörloth nalil soupeři, při tečované střele šel brankář ke své levé tyči, ale stihl zareagovat na změnu trajektorie míče uprostřed své branky.
69'
Campi fauluje rukama zezadu a z levé strany u postranní čáry a domácí zřejmě pošlou míč až do vápna.
68'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enric Gallego, přichází Jaime Mata.
67'
Odražený míč trefil Kenedy nečistě z levé strany při snaze o zakončení z voleje.
66'
Parmak se na středu otáčel kolem Fajra (Getafe) a ten jej trošku přidržel, sudí jej potrestal žlutou kartou.
66'
Střela levačkou z pravé strany přes bránícího Campiho minula těsně vzdálenější tyč hostující branky.
65'
Druhý poločas je naprosto vyrovnaný.
64'
Gallego se svíjí na hrací ploše a sudí běží zkontrolovat jeho zdravotní stav.
63'
Parmak byl na pravé straně bráněný na hranici pravidel. Pereira poté centroval na delší tyč, kde se domácí ubránili bez pomoci gólmana Chichizoly.
62'
García zkusil zajímavý centr obloučkem z levé strany přes Hosejního a na zadní tyči nedosáhl na balón těsně spoluhráč Rodríguez.
62'
Campi s Novákem stáli u zrodu kombinace na levé straně, postupně se přidali další hostující hráči. Nicméně proti aktivní obraně soupeře to měli dost těžké.
61'
Kenedy si naběhl na levou stranu do druhé vlny, ale jeho centr ztlumil Cakir v malém vápně.
60'
Až moc rychlá byla křižná nahrávka na pravou stranu, kterou vymyslel střídající Parmak a vykopává tak brankář Chichizola.
59'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Dogan Erdogan, přichází Abdülkadir Parmak.
59'
Centr přes Nováka z pravé strany vytáhl Cakir s problémy pravou rukou a míč šel za útočícího Kenedyho. Jinak by byla zřejmě k vidění dorážka do prázdné branky v podání bývalého hráče Chelsea.
59'
Kenedy si nezpracoval balón úplně ideálně po roztažení hry na levou stranu a domácí poté kombinují na polovině hrací plochy.
58'
Kenedy (Getafe) vidí právem kartu za faul z levé strany na Pereiru v době, kdy krajní bek soupeře rozehrával a už odevzdal balón svému spoluhráči.
57'
Nyom dostal jesle z pozice pravého beka a před domácí brankou začalo hořet. Nahrávku zleva do malého vápna odvrátil González ve skluzu, jinak by následovalo zakončení do prázdné pokladnice Getafe.
56'
García bral aut zleva na půli a domácí si poté pomohli příhrou na Chichizolu ten našel na útočné polovině Timora.
55'
Přímo u hlavního rozhodčího jsme byli svědky zásahu Sosy do levé kopačky Timora a tento šlapák na hranici středového kruhu si hostující kapitán prohlédl žlutou kartu.
54'
I ve druhém poločase je k vidění řada nepřesností a nesledujeme úplně TOP zápas.
53'
Chichizolovu rozehru tečoval spoluhráč hlavou a poté neuspěl Rodríguez u levé lajny a domácí se tak musí vracet do obrany.
52'
González stínoval útočníka a výsledkem toho byl nepovedený centr z levé strany na zadní tyč, kde číhal Sosa.
51'
Pereiera nemohl zpracovat nahrávku pod sebe, nerozuměl si se Sörlothem a hraje tak protivník z vlastní poloviny.
50'
Fajr poslal standardní situaci k přední tyči, kde byl Rodríguez v těsném ofsajdu.
49'
Chichizola vykopl míč na levou stranu a poté se Pereira diví, jak mohl sudí fouknout hostující faul.
48'
Novák podpořil útok z levé strany. Ale domácí poté dobře zhustili prostor a nepustili soupeře do vápna.
47'
Po sérii krátkých nahrávek ukončili domácí svůj útok centrem zprava z kopačky Portilla na hlavu Campiho.
46'
Sörloth si hned pomohl nedovoleně rukama zprava proti Gonzálezovi a hostující kouč se docela zlobil. Těžko říci, jestli na rozhodčího či na svého svěřence.
46'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou hostů, kteří útočí z levé strany.
46'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Donis Avdijaj, přichází Daniel Sturridge.
46'
Getafe bylo v první půli o něco aktivnější. Nakonec se ujalo vedení, když Ángel Rodríguez naskočil na zadní tyč a o tyč překonal bezmocného brankáře Cakira. Hosté zatím směrem dopředu tápou. Nevypracovali si jedinou větší příležitost. Jinak sledujeme dost nepohledné střetnutí. Hra se často kouskuje. Nemá spád. Především v úvodu se hrálo hodně opatrně. Zápas probíhá víceméně bez větších emocí. Průběžný výsledek víceméně odpovídá dění na hrací ploše.
45+3'
45+2'
Pozornosti sudího neuniklo držení na pravé straně, následný souboj jeden na jednoho dopadl lépe pro Gonzáleze.
45+1'
Nastavení startuje domácím faulem z kategorie útočných a u balónu tak stojí Obi Mikel.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Domácí se velice dobře pohybují v době, kdy se brání a hlavně proto přihrával Hosejní zprava na kopačku brankáře Cakira.
44'
Dlouho trvalo než Nyom vhodil míč do hry z pravé strany, domácí poté pouze posunuli míč k lajně, kde zakročil Campi.
43'
Po přenesení na levou stranu obešel Nwakaeme Nyoma, ale poté jej dostoupil Fajr a to byl začátek konce hostujícího útoku.
42'
Hosté chybovali při rozehře na pravé straně a domácí mají tak aut naprosto zdarma.
41'
Nyom našel přihrávkou z pravé strany pouze protihráče a hosté u postranní čáry začínají svou akci.
40'
Při zpětné kličce u levé lajny byl García stržený vracejícím se Pereirou a sudí klidně mohl vytáhnout žlutou kartu ze své kapsy.
40'
Avdijaj neměl čas na převzetí míče na pravé straně, ale domácí se budou nadále bránit postupném útoku.
39'
Avšak jejich útok hatí ofsajd Avdijaje na pravé straně.
38'
Na druhé straně fauloval Timor, taktéž zezadu a hosté se tak pokoušejí o srovnání. Využívají k tomu pravou část hřiště.
37'
Postrčením Sörlotha z pravé strany na Dakonama končí snažení hostujících fotbalistů a Chichizola s rozehrávkou nikam nepospíchá.
36'
Nwakaeme byl ztrojený na levé straně, ale hosté ještě mohou vhazovat na své útočné polovině.
35'
A ještě Dakonam to schytal ve svém vápně. Domácí kapitán je nyní ošetřovaný za brankou Getafe a španělské mužstvo hraje v deseti lidech na hrací ploše.
35'
Zakončeín Sörlotha ze středu vápna míří mimo branku, ve vápně poté ještě leží García.
34'
Sörloth si zaběhl za Gonzáleze na pravou stranu. A i on se podílel na tom, že Sosa nyní kope roh.
34'
Avdijaj se u levé lajny pustil do souboje jeden na jednoho a získal autové vhazování pro Nováka.
33'
Campi (TRA) potom strčil Gallega ve vápně a už dostal kartu.
32'
Před rozehrou rohu domluvil sudí Campimu a Gallegovi.
31'
Před Rodríguezem se na pravé straně rýsovala zajímavá šance, ale Rodríguez pouze otřel centr o kopačku Campiho, roh.
30'
Rodríguez se nedostal k centru z levého křídla a následovala ztráta domácích na hostující polovině.
29'
Trabzonspor si zatím na půdě Getafe nevypracoval jedinou vyloženou příležitost.
28'
Cakir je nyní ošetřovaný, náhradní brankář Kardesler se rozcvičuje, ale Cakir bude v pořádku.
27'
Vyskakující Rodríguez se na středu vápna soupeře provinil přehnaným důrazem proti brankáři Cakirovi.
26'
Nyom se po rozeběhl na pravé straně při křižné nahrávce a prvním dotekem poslal balón na zadní tyč, kde Cakir pouze vyrazil balón, ale nikdo z domácích hráčů se nedostal k dorážce.
25'
Zpětnou nahrávku Nwakaemeho po levé straně na Nováka srazil vystupující Nyom do autu.
24'
Hosté jsou u míče v blízkosti středového kruhu.
23'
Hosejní zablokoval pokus z levé strany, ale domácí pokračují ve svém útoku.
22'
Exekutor Sosa centroval, avšak hlavní sudí postřehl útočný faul. Obi Mikel ještě máchá rukama, ale výrok slovinského rozhodčího už nezmění.
21'
García byl v těžké pozici na levé straně a hosté vytěžili autové vhazování před domácím vápnem.
20'
Fajrův centr do levé poloviny přeletěl přes Obiho Mikela a hrát bude hostující celek.
19'
Dva nedovolené zákroky hostů v krátkém sledu, ten druhý jde za Nawakamem nataženou nohou při souboji s Nyomem.
18'
Getafe právě vstřelilo branku!
Vše začalo faulem na Timora. Míč putoval k levé lajně a následoval dlouhý centr k zadní tyči, kde Novák s Campim neubránili vyskakujícího ÁNGELA RODRÍGUEZE a ten hlavou z úhlu překonal brankáře Cakira zakončením o brankovou konstrukci.
16'
Do debaty Pereiry s útočícím Kenedym se vložil hlavní rozhodčí a vysvětlil oběma hráčům, jak by si představoval jejich počínání na trávníku.
15'
Dakonam se podruhé pokusil o přesnou rozehrávku, ale Sosa jej otravoval presinkem, a tak z toho byla jen přihrávka k lajně na Nyoma.
14'
Campi si vybral Nováka na levé straně, ale při nákopu českého obránce viděl slovinský rozhodčí útočný faul rukou na Nyoma.
13'
Novák odehrál míč z levé strany do zámezí a Nyom disponuje autovým vhazování na území protivníka.
13'
Hostům byl v pravé části hrací plochy odmávaný ofsajd.
12'
Novák podržel míč s Obim Mikelem. Domácí byli poté aktivní u středového kruhu a hosté pobyli na útočné polovině pouze pár sekund.
11'
Fajr vzal roh zprava, ale Cakir chytil balón do koše a hosté po levé straně s Nwakaemem postupují na domácí polovinu.
10'
O něco aktivnější jsou domácí hráči, ale ne výrazně. Hraje se dost opatrně.
9'
Fajrův trestný kop propadl vápnem, ale domácí poté získali aut, když Periera odkopl balón do hlediště.
8'
Španělský tým dostal výhodu a v ní došlo na nedovolený zákrok zezadu na Fajra, postaral se o něj Sosa a určitě se dala udělit žlutá karta.
7'
Přihrávku Cakira na levou stranu prodloužil rozběhnutý Nwakaeme hlavou za branku domácího mužstva.
7'
Zatím bez zakončení na branku na obou stranách, nyní drží míč rozehrávající González.
6'
Faul zezadu na Sosu na konto Fajra z pravé strany a pozice pro rozehrání standardky to není úplně špatná.
5'
Sörloth byl dobře bráněný na levé straně a po zákroku Gallega vhazují hosté z poloviny hrací plochy.
5'
Fajr centroval na delší tyč, ale zakončení z druhé vlny mířilo vedle branky, rozehraje Cakir.
4'
Nyom dostal skákavý pas na pravou stranu a centrem na přední tyč donutil Obiho Mikela k obrannému zákroku, následuje roh pro Getafe.
3'
Dakonam byl pod tlakem Sörlotha a nahrál pod sebe brankáři. Následně přišel nákop křížem, který sebrala obrana tureckého mužstva.
3'
Rychlý pas po pravé straně na Rodrígueze, Cakir pouze nastavil ruce ve velkém vápně a rozehrál na levého obránce.
2'
Pereira faulovaný na pravé straně a hosté mohou rozehrát nakrátko z vlastní poloviny.
1'
Getafe nastoupilo v modrém a útočí po pravé straně.
1'

Getafe CF: Chichizola – Nyom, Dakonam (C), Bruno González, Raúl García – Portillo, Fajr, Timor, Kenedy – Ángel Rodríguez, Gallego.
Náhradníci: Soria – Cabrera, Jaime Mata, Cucurella, Arambarri, J. Molina, Damián Suárez.

Trabzonspor AŞ: Çakır – João Pereira, Hosejní, Campi, Novák – Erdogan, Obi Mikel – Avdijaj, J. Sosa (C), A. Nwakaeme – Sörloth.
Náhradníci: Kardeşler – Türkmen, Sturridge, Üzüm, Dursun, Canbaz, Parmak.

Rozhodčí: Jug – Žunić, Kordež (vš. SVN).
Getafe CF
Getafe si právo účasti v základní skupině Evropské ligy vybojovalo pátým místem ve španělské Primera Divison a tím pádem nemuselo ani do předkol. Získalo navlas stejně bodů, avšak mělo lepší vzájemné zápasy se Sevillou. Přitom pouze o dva body zaostalo za čtvrtou Valencií. Jinak by klub z madridského předměstí hrál dokonce základní skupinu Ligy mistrů. Jenže roli sehrály ztráty v posledních dvou duelech. Nejprve padlo Getafe na Barceloně 0:2 (a to měla Barcelona už tou dobou jistý titul, takže podstatně menší motivaci než soupeř), poté v závěrečném kole jen doma remizovalo 2:2 s Villarrealem.

Následně se Getafe začíná pomalu, ale jistě přesvědčovat o tom, že sezona, která následuje po úspěchu je vždy těžší než ta předchozí. Jinými slovy řečeno – něco obhájit je složitější než získat napoprvé. Je jisté, že mužstva už Getafe nepodcení ve španělské lize, k čemuž mohlo dojít. Getafe zatím ve čtyřech zápasech ani jednou nevyhrálo. Třikrát po sobě remizovalo. V posledním případě o víkendu na hřišti Betisu Sevilla.

Přitom na soupisce Getafe najdeme známá jména. David Soria nastupoval za Sevillu než přišel Tomáš Vaclík a bylo jasné, že buď on, nebo Sergio Rico odejde. Mathieu Flamini je jméno, které by se mělo vybavit fanouškům Arsenalu. V londýnském klubu totiž pětatřicetiletý Francouz strávil sedm sezon. Opomenout nelze ani pět let v milánském AC. Před příchodem do Getafe ovšem Flamini hájil sezonu dres anglického Crystal Palace, ve kterém zasáhl pouze do deseti duelů.
Trabzonspor AS
Trabzonspor je turecké mužstvo, které ve třetím předkole Evropské ligy vyřadilo Spartu (2:2 venku, 2:1 doma). Jedná se o tým, jehož dres oblékal Tomáš Jun. Před dvojzápasem se Spartou poskytl českým médiím velice zajímavý rozhovor, kde povídal o tom, jak jsou fanoušci Trabzonsporu nároční. Po prohře prý tři dny nevycházel z domu.

I v současném kádru Trabzonsporu najdeme jedno české jméno – reprezentačního obránce Filipa Nováka. Ten si před duely s Kosovem a Černou Horou pochvaloval angažmá v Turecku. Tam mu po této sezoně končí smlouva, avšak vůbec by se nebránil jejímu prodloužení. Po přestupu z dánského Midtjyllandu působí Novák v Trabzonsporu již třetí sezonu. Zatím zasáhl do všech čtyř duelů tohoto ročníku nejvyšší turecké soutěže. Trabzonspor hned třikrát remizoval. Naposledy o víkendu před svými fanoušky proti nováčkovi z Genclerbirligi poměrem 2:2. Právě Novák otevřel skóre zápasu v 17. minutě. Trabzonspor se tak momentálně v tabulce Superligy nachází na osmé pozici.

Co se týče již zmiňovaného dvojzápasu se Spartou, tak Novák si (jako vždy) nepřál jakýkoliv český celek. Nicméně stalo se. Novák přiznal, z vítězného gólu odvetného souboje neměl ani velkou radost. Sparta byla za stavu 1:1 byla branku od postupu a hrála vabank. Jenže Novák poté využil samostatný únik proti rumunskému brankáři Florinu Nitovi.

Trabzonspor vzápětí ve čtvrtém předkole narazil na řecký AEK Atény. V prvním zápase šel protivník do vedení trefou ze značky pokutového kopu, ale Trabzonspor překlopil duel na svou stranu. V odvetě mu tak ani nemusela vadit prohra 0:2. V základní skupině se střetne s Getafe, Krasnodarem a Basilejí. Novák litoval, že los nepřisoudil Trabzonsporu žádný velký klub.
Delegace
Zápas proběhne pod bedlivým dohledem čtveřice slovinských rozhodčích. Jakožto hlavní sudí byl delegovaný Matej Jug, pomáhat mu budou Matej Žunič a Grega Kordež. Mezi střídačkami bude připravený čtvrtý rozhodčí Dejan Balažič.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z úvodního kola základních skupin Evropské ligy, ve kterém poměří síly Getafe a Trabzonspor. Začínáme v 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.