Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Guimarães : Arsenal - 6. listopadu 2019   16:50

Guimarães
Guimarães
90+1' Da Silva (Rochinha)
1:1
(0:0)
Arsenal
Arsenal
81' Mustafi  (Pépé)
Guimarães
Douglas – García, Venâncio (C), Tapsoba, Rafa Soares – Rodrigues (61. Poha), Agu, Evangelista (82. Bonatini) – Edwards, Da Silva, Davidson (68. Rochinha).
Oliveira – Elmusrati, Bonatini, Hanin, A. Pereira, Poha, Rochinha.
Özkahya – Sesigüzel, Satman
Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků)
Arsenal
E. Martínez – Mustafi, Papastathopoulos, Holding (C) – Maitland-Niles, D. Ceballos (54. Guendouzi), Willock (78. Torreira), Tierney – Pépé, Saka (65. A. Lacazette) – Martinelli.
Leno – Bellerín, Guendouzi, Kolašinac, A. Lacazette, Nelson, Torreira.

To je z dnešního utkání Evropské ligy mezi Guimarãesem a Arsenalem vše, já děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:13.
V dnešním zápase se nakonec urodila velká senzace, i když to tak vůbec nevypadalo. Arsenal se totiž dostal do vedení v 81. minutě a vypadalo to, že už bez problémů zvítězí. Guimarães však rozhodně nesouhlasil, zejména pak Bruno Duarte Da Silva, který zařídil vyrovnávací branku krásnými nůžkami. Vitória dokonce mohla dokonat obrat, ale poté už nastřelila jen brankovou konstrukci. Portugalský tým si tak připisuje první bod v Evropské lize, naopak Arsenal první body ztrácí.
90+6'
90+5'
Vitória je v samotném závěru aktivnější, chce tři body, ale kvůli nepřesné rozehrávce ještě musí odrážet rychlý útok soupeře.
90+4'
Gunners chtějí vedení zpět, na útočné polovině však nic nevymysleli a ještě se museli rychle stahovat.
90+3'
Guimarães mohl dokonat obrat, další zakončení však skončilo jen na tyči!
90+1'
Guimarães právě vstřelilo branku!
Domácí jsou blízko senzačnímu výsledku, navíc si připsali opravdu pěknou branku! Marcus Edwards odcentroval z pravé strany na Rochinhu, kterému se moc nepovedla hlavička, takže poslal míč nad sebe. Pod padajícím balónem se k zakončení připravil BRUNO DUARTE DA SILVA, který skvělými nůžkami prostřelit snad tři hráče Arsenalu. Asistence: Rochinha.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Léo Bonatini byl v dobré pozici, ve středu vápna se dostal k voleji, ale míč poslal jen vysoko nad svatyni hostů.
89'
Nastavení se opravdu rychle blíží, Vitória se stále marně pokouší o vyrovnání, vypadá to, že na body nedosáhne ani dnes.
88'
Hosté se po autovém vhazování ještě tlačí dopředu, ale spíše si chtějí jen odpočinout od neustálého bránění.
87'
Zápas se pravděpodobně dohraje na polovině anglického celku, který však brání v jedenácti hráčích, takže pravděpodobně si vedení už podrží.
85'
Rochinha zkusil štěstí z dálky, ale míč poslal jen několik metrů nad bránu Arsenalu. Emiliano Martínez s následnou rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchá.
84'
Hosté kombinují na své polovině, čímž se samozřejmě snaží získat co nejvíce času. Jenže Kierana Tierneymu nakonec míč utekl do autu.
83'
Guimarães se stále nevzdává, po dlouhé době zaútočila, ale Arsenal se pochopitelně soustředí už jenom na bránění, takže domácí nemohli tentokrát nic vymyslet.
82'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází Léo Bonatini.
81'
Arsenal právě vstřelil branku!
Gunners konečně skórují a jdou si pro povinné tři body! Standardní situaci si vzal na starost Nicolas Pépé, který do vápna vyslal opravdu pěkný centr, který skončil přímo na hlavě SHKODRANA MUSTAFIHO. Ten neváhal a míč poslal k levé tyči. Asistence: Nicolas Pépé.
80'
Gabriel Martinelli končí na trávníku, Arsenal se tak může prosadit z přímého kopu.
79'
S rozehrávkou londýnského celku nyní musí pomoci až Emiliano Martínez. Domácí získávají co nejvíce času napadáním.
78'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Lucas Torreira.
77'
Hosté si pomalu začínají uvědomovat, že už jim opravdu dochází čas, ale směrem dopředu jsou stále hodně opatrní.
76'
Denis-Will Poha to vzal na sebe a zkusil zakončit, ale jeho rána byla hodně slabá, takže Emiliano Martínez dokázal v klidu zasáhnout.
75'
Rochinha je po ošetření v pořádku, následující standardku však bude muset sledovat za pomezní čárou.
74'
Hra musí být přerušena, Rochinha byl faulován a vyžádá si ošetření.
73'
Joemu Willockovi došla trpělivost, vystřelil z hodně velké dálky, takže není žádným překvapením, že míč skončil vysoko nad brankou.
72'
Arsenal je stále jen na své polovině a do útoku se zatím moc nežene, i když moc času na vstřelení vítězného gólu už nemá.
71'
Tentokrát se dobře vrátil Kieran Tierney, Gunners následně uklidňují hru a kombinují na vlastní půlce.
70'
Domácí se tlačili do dalšího brejku, londýnský klub opět zachránil pohotový Emiliano Martínez, který proti přihrávce vyběhl a úspěšně ji pokryl.
69'
Matteo Guendouzi chtěl na pravé straně vybojovat alespoň roh, ale souboj s protihráčem prohrál, takže míč dostává brankář Douglas.
68'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Davidson, přichází Rochinha.
67'
Vitória po dlouhé době získala roh, ale ten nemohla využít, protože hosté kontrolují vzdušný prostor před svou bránou.
66'
Žlutou kartu dostává Rob Holding (Arsenal FC).
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Alexandre Lacazette.
64'
Domácí už hodně dlouho nemohou úspěšně rozehrát, poslední dobou je tak Arsenal skoro pořád v útoku.
63'
K nadějné hlavičce se dostal Shkodran Mustafi, ale ani on nedokázal míč usměrnit mez tři tyče, poslal ho nad břevno.
62'
Bukayo Saka pěknou patičkou uvolnil svého spoluhráče, Kieran Tierney následně centroval, ale přihrávka byla sražena na roh.
61'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Pedro Rodrigues, přichází Denis-Will Poha.
60'
Startuje poslední půlhodina utkání, Arsenal už se opravdu potřebuje prosadit, protože remíza by byla velká ostuda.
59'
Guimarães byla po dlouhé době na útočné půlce, kde však vymyslela jen hodně slabý centr, který skončil v náruči Emiliana Martíneze.
58'
Gunners se zkusili prosadit z rohového kopu, Nicolas Pépé však poslal míč jen na bránícího hráče.
57'
Arsenal pomalu začíná potvrzovat, že je zkušenějším týmem, protože domácím fotbalistům začínají docházet síly.
56'
O míč se nyní vede souboj na středu hrací plochy, který nakonec dopadl lépe pro hosty.
54'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Matteo Guendouzi.
54'
Guimarães však pokračuje ve statečném výkonu, opět se v pohodě ubránil a vzápětí se ke střele dostal Lucas Evangelista, ale ten nemířil přesně.
53'
Pedro Rodrigues skončil na zemi, ale podle rozhodčího to bylo bez faulu, takže hosté okamžitě spěchají do útoku.
52'
Arsenal to na útočné polovině docela dost překombinoval, nakonec může být rád, že získal alespoň aut.
51'
Domácí to opět zkoušeli pomocí dlouhé přihrávky, proti té však vyběhl arsenalský gólman, který míč raději uklidil do autu.
50'
Emiliano Martínez musel poprvé ve druhém poločase zasahovat, do rukavic zachytil další soupeřící centr.
49'
Marcus Edwards dostal skvělou přihrávku do běhu, díky čemuž měl na pravé straně docela dost prostoru, ale bránící hráči se stihli vrátit, takže nakonec nedovolili střelu.
48'
Arsenal se po úspěšné obraně opět tlačí dopředu, tentokrát to zkouší pomocí pomalé kombinace.
47'
Douglas s následným odkopem moc nespěchá, přece jen pro Guimarães by byla remíza dobrým výsledkem.
46'
Do druhé půle vstupují aktivněji hosté, kteří se rychle dostali až do vápna, ale tam Gabriel Martinelli dostal od svého spoluhráče moc dlouhou přihrávku, která skončila až v zámezí.
46'
První poločas o trochu lépe zvládli domácí fotbalisté, kteří svého soupeře značně přestříleli, ale přes skvěle chytajícího Emiliana Martíneze se prostě nedostali. Favorizovaný Arsenal také trávil docela dost času v útoku, ale na své první zakončení na bránu stále čeká. Uvidíme, jestli londýnský klub nakonec potvrdí roli favorita a urve povinné tři body.
Druhý poločas začne přibližně v 17:52.
45+1'
45+1'
Nicolas Pépé to vzal na sebe a z přímého kopu rovnou zakončil, ale míč skončil jen vysoko nad horní tyčí.
45'
Kieran Tierney končí na zemi po souboji s Pedrem Rodriguesem, hosté tak mají v samotném závěru poločasu velkou šanci na skórování.
44'
Domácí to ještě zkusili dlouhým nákopem na pravou stranu, ale míč skončil jen na hlavě Roba Holdinga, který rychle založil protiakci.
43'
Bukayo Saka si sice šikovně zpracoval aut, ale přes protihráče se nedostal, i když se mohl teoreticky pískat faul, protože skončil na zemi.
42'
Další standardní situaci už domácí v nic nebezpečného neproměnili, hosté tak okamžitě startují protiútok.
41'
Domácí ještě získali rohový kop, ze kterého přišel centr na bližší tyč, který musel uklízet Shkodran Mustafi jen na další rohový kop.
40'
V závěru poločasu je mnohem aktivnější Arsenal, Guimarães se ale stále brání bezchybně, první půle nám tak pravděpodobně gól nenabídne.
38'
Ainsley Maitland-Niles už se dostával do úniku, bránící hráč však na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a slibně rozvíjející akci zastavil faulem. Následný přímý kop neskončil ničím nebezpečným.
36'
Ani další centr hostů nebyl přesný, míč se sice dostal k Shkodranu Mustafimu, ale ten soupeřícímu gólmanovi daroval jen odkop.
35'
Cesta se nakonec našla, ale Ainsley Maitland-Niles byl v ofsajdu, takže Douglas bude moci v klidu odkopnout.
34'
Arsenal po delší době útočí, přes napadají protihráče však nemůže najít cestu do vápna.
33'
Žlutou kartu dostává Rafa Soares (Vitória SC Guimarães).
33'
Útočné snažení domácích nakonec končí kvůli zbytečnému útočnému faulu, kterým se provinil Bruno Duarte Da Silva.
32'
Guimarães se opět usazuje na útočné polovině, kde se něco snaží vymyslet pomocí pomalé a přesně kombinace.
31'
Pedro Rodrigues vyslal do vápna docela nebezpečný centr, ale následně přišla jen hlavička nad horní tyč. Arsenalský brankář bude rozehrávat.
30'
Ainsley Maitland-Niles při souboji ztrácel, soupeře tak jednoduše fauloval, takže Pedro Rodrigues bude moci rozehrát další nebezpečný přímý kop.
29'
Emiliano Martínez musel vytahovat další cenný zákrok, i když tentokrát to pro něj nebylo nic složitého, protože chytal jen sraženou přihrávku.
28'
Portugalci nedokázali přesně rozehrát, hostům darovali docela laciný aut.
27'
Nicolas Pépé posílá do vápna centr od rohového praporku, Douglas však zkušeně vyběhl a v pohodě vyboxoval míč do bezpečí.
26'
Domácí rozehráli standardku z nebezpečné pozice, centr se odrazil k Davidsonovi, který to zkusil z hranice šestnáctky, ale jeho technická střela mezi tři tyče nemířila.
25'
Vitória po dlouhé době zaútočila, prozatím vybojovala aut, protože centr zblokoval do autu Ainsley Maitland-Niles.
24'
Londýnský klub konečně začíná potvrzovat roli favorita a portugalského soupeře pořádně zatlačil, ale k prvnímu gólu to stále nevede.
23'
Arsenal nyní rozehrává jednu standardní situaci za druhou, naposledy hlavičkoval Rob Holding, ale ten míč poslal jen nad bránu.
22'
Hosté se snad poprvé v zápase dostali až před Douglase, který nakonec zasahovat nemusel. Centr odklidili jeho obránci a Nicolas Pépé pod tlakem nezakončil.
21'
Mikel Agu si při souboji pomohl nedovoleným zákrokem, Gunners tak získávají přímý kop na útočné půlce.
20'
Máme za sebou první dvacet minut hry, aktivnější je zatím Guimarães, která už snad třikrát mohla jít do vedení. Arsenal se zatím k ničemu nebezpečnému nedostal.
19'
Emiliano Martínez drží svůj tým, nyní kryl poměrně dost nebezpečnou hlavičku Edmonda Fayçala Tapsoba, následný roh už hosté nevyužili.
18'
Žlutou kartu dostává Shkodran Mustafi (Arsenal FC).
18'
Nicolas Pépé dostával další vysokou přihrávku, míč však nyní letěl opravdu hodně vysoko, protože skončil v zámezí.
17'
Nicolas Pépé byl první u postranního nákopu, pokoušel se o vzdušný pas do vápna, ale trefil jen prvního bránícího hráče, který míč srazil do autu.
16'
Emiliano Martínez zkušeně pokryl soupeřící centr, následně rozehrává nakrátko, protože samozřejmě nechce nic riskovat.
15'
Další domácí hráč to zkusil zpoza šestnáctky, tentokrát to byl Mikel Agu, ale tomu se rána vůbec nepovedla, protože skončila vedle brány.
14'
Hosté stále neví, jak se mají dostat do šance. Portugalský tým nyní naprosto dominuje.
13'
Arsenal má po dlouhé době míč pevné moci, ale na vlastní půlce nekombinuje moc přesně, takže si zbytečně přidělává problémy.
12'
Guimarães je nyní překvapivě aktivnějším týmem, Angličané se nemohou dostat ani ze své poloviny.
11'
Z dálky to nyní zkusil Lucas Evangelista, který už poslal střelu mezi tři tyče, ale tentokrát se vyznamenal Emiliano Martínez. Arsenalský brankář pokryl i následný centr od rohového praporku.
10'
Hosté si také chtějí vytvořit nějakou vyloženou šanci, kterou chtějí samozřejmě proměnit, ale na útočné polovině to nyní vůbec nezvládli, protože tam jen ztratili míč.
8'
Vitória mohla proti favoritovi vézt, Pedro Rodrigues se odhodlal k dalekonosné střele, která neměla vůbec špatné parametry, ale míč nakonec skončil jen na tyči!
7'
Gunners získávají aut poblíž soupeřící šestnáctky, ale také zatím nikam nespěchají, takže míč posílají dozadu.
6'
Portugalci to tentokrát zkouší přes levou stranu, odkud se však stahují zpět na svou půlku, protože nechtějí riskovat ztrátu míče.
5'
Anglický tým soupeři nic nedovoluje, při bránění získal míč a ihned spěchal dopředu, ale Bukayo Saka jen hodně nepřesně odcentroval.
4'
Guimarães to po dlouhé době zkouší dopředu, ale nikam nespěchá, takže prozatím kombinuje jen kolem půlícího kruhu.
3'
Na levé straně si na dlouhou přihrávku skvěle naběhl jeden z hostů, na jeho následnou přihrávku ale nikdo nedosáhl. Vzápětí centroval ještě Ainsley Maitland-Niles, ale ani on žádného spoluhráče nenašel.
2'
Arsenalu se první útok nepovedl, ihned po přechodu půlící čáry ztratil míč, ale vzápětí získal aspoň aut.
1'
Utkání začíná nepovedenou střelou Davidsona, Emiliano Martínez tak bude odkopávat od své klece.
1'

Vitória SC Guimarães: Douglas – García, Venâncio (C), Tapsoba, Rafa Soares – Rodrigues, Agu, Evangelista – Edwards, Da Silva, Davidson.
Náhradníci: Oliveira – Elmusrati, Bonatini, Hanin, A. Pereira, Poha, Rochinha.

Arsenal FC: E. Martínez – Mustafi, Papastathopoulos, Holding (C) – Maitland-Niles, D. Ceballos, Willock, Tierney – Pépé, Saka – Martinelli.
Náhradníci: Leno – Bellerín, Guendouzi, Kolašinac, A. Lacazette, Nelson, Torreira.

Rozhodčí: Özkahya – Sesigüzel, Satman.
Arsenal FC
Arsenal se utápí ve značné krizi, která se alespoň nepromítla v Evropské ligy. Gunners totiž nedávno vypadli v ligovém poháru s Liverpoolem, v Premier League jim navíc patří až pátá příčka se sedmnáctibodovým ziskem. Ale v Evropské lize si fanoušci nemohou na nic stěžovat, protože Arsenal zatím neztratil jediný bod. Frankfurt a Lutych bez problémů porazil, první potíže měl se svým dnešním soupeřem. Londýnský klub se tak může chlubit největší gólovou produktivitou v Evropské lize, podle čehož se dá usoudit, že by měl vyhrát i dnes, čímž by udržel neporazitelnost.

Vitória SC Guimarães
Guimarãesu se moc nedaří ani na jedné frontě, v Lize mistrů zatím nebodoval a v domácí Primeira Lize drží až pátou příčku. Vitória rozhodně měla na to, aby zabojovaal o postup do play off Evropské ligy, ale první tři zápasy ve skupině vůbec nezvládla. Proti Lutychu a Frankfurtu neskórovala, oba zápasy navíc prohrála. Guimarães svedl nejvyrovnanější bitvu právě s Arsenalem, který musel povinnou výhru zachraňovat až v nastavení, což dnešní domácí hodně zamrzelo. O to víc se budou dnes snažit, protože už budou chtíti urvat první body v Evropské lize.

Sporting vs. Guimarães – 3:1
Vítám zde všechny fanoušky Evropské ligy. Dnes bude na vidění v dost netradiční čas velmi atraktivní duel, Guimarães si to rozdá v předehrávce 4. skupinového kola s Arsenalem. Portugalský tým má jednu z posledních šancí na návrat do bojů o play off, proti Arsenalu však moc šancí na body nemá. Arsenal si navíc může postup do vyřazovací fáze zajistit s předstihem, takže rozhodně bude o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.