Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : AZ Alkmaar - 12. prosince 2019   21:00

Manchester Utd.
55' Young (Mata) • 58' Greenwood  • 63' Mata  • 64' Greenwood
4:0
(0:0)
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Romero – Young (68. Laird), Tuanzebe, Maguire (68. P. Jones), Williams – Garner, N. Matić – Pereira, Mata, Greenwood – Martial (61. Chong).
Grant – Fred, Chong, McTominay, Laird, Rashford, P. Jones.
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson, Clasie, S. Wuytens, Wijndal – Midtsjö, Stengs, Koopmeiners – Sugawara (69. Vlaar), de Wit (65. Druijf), Idrissi (78. Ouwejan).
de Boer – Aboukhlal, Kramer, Druijf, Ouwejan, Reijnders, Vlaar.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 6:12.
Je konec! Manchester United nakonec díky skvělému druhému poločasu poráží Alkmaar 4:0 a obsadí první místo ve skupině právě před svým soupeřem! Po slabém prvním poločase předvedli domácí po změně stran koncert. Skóre dnešního duelu otevřel Ashley Young, na jehož zásah navázal Mason Greenwood! O další čtyři minuty později navíc z pokutového kopu skóroval Mata a deset minut hrůzy pro Alkmaar završil svou druhou brankou Mason Greenwood! Ve zbytku utkání už se duel jen dohrával.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Juan Mata dostal přihrávku na levou stranu, ale ani on už nikam nespěchá. Dnešní duel už se pouze dohrává. Domácí celek si zajistil první místo ve skupině.
89'
Axel Tuanzebe podklouzl při obranném zákroku v pokutovém území, ale dokázal se rychle zorientovat a ještě odehrál míč mimo velké vápno.
88'
Andreas Pereira si troufl na zakončení z úctyhodné vzdálenosti. Jeho skákavý pokus však hostující brankář Bizot dobře viděl a ukryl míč do rukavic.
87'
Chong táhl rychlý protiútok Manchesteru United středem hrací plochy. Domácí mladík po jednom ze soubojů upadl, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
86'
Vlaar se ujal dirigentské taktovky a řídí rozehrávku Alkmaaru na polovině soupeře. Zkušený stoper poté hledal Stengse, ale toho o míč připravil Juan Mata.
85'
Žlutá karta také na straně Alkmaaru. Za svůj zákrok ji dostává Koopmeiners.
84'
Garner dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže měl velké problémy se zpracováním a nakonec přišel o míč. Ani jeden z týmů se už nikam nežene.
83'
Juan Mata zahrával přímý kop na polovině soupeře. Centr španělského šikuly přiletěl na malé vápno, ale Vlaar balón přizvedl na rohový kop.
82'
Mladičký Laird si dnešní start okoření také žlutou kartou.
81'
Calvin Stengs si na hranici pokutového území připravil míč na levačku a technickou střelou pořádně protáhl Romera. Domácí brankář jeho pokus vyškrábl nad břevno!
80'
Teun Koopmeiners narýsoval zajímavou kolmici do pokutového území, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se za přihrávkou nerozběhl.
79'
Mata si v souboji na polovině soupeře dopustil šlapáku. Španělský záložník se svému soupeři okamžitě omluvil a možná i proto neviděl žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Thomas Ouwejan.
77'
Andreas Pereira našel parádním obloučkem Matu, který ještě zakombinoval s Pereirou, ale patička posledního jmenovaného propadla do autu.
76'
Andreas Pereira obdržel přihrávku proti noze do blízkosti pokutového území. Jeho pokus letěl přímo doprostřed branky, kde zasáhl připravený brankář.
75'
Střídající Laird dostal přihrávku na pravou stranu. Mladý fotbalista následně skvěle našel Matu, který jen oslovil Greenwooda, ale z jeho akce tentokrát nebezpečí nepřišlo.
74'
Až nyní se Alkmaar po delší době usadil na polovině Manchesteru United. Hráči domácího celku však rozehrávku soupeře skvěle napadali a nedali Alkmaaru moc prostoru.
73'
Juan Mata vymyslel přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Williams, jenže krajní obránce United si raději pomohl zpětnou přihrávkou na stopery.
72'
Williams obdržel přihrávku na polovinu soupeře a tlačil se mezi hráče hostujícího celku. Zadáci Alkmaaru si museli pomoci nedovoleným zákrokem.
71'
Střídající Vlaar si hned musel splnit své defenzivní povinnosti. Před branku Alkmaaru totiž přiletěl velice nebezpečný centr z levé strany.
70'
Chong doběhl povedenou průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže ve velké rychlosti už zpětnou přihrávkou nedokázal oslovit nikoho v červeném.
69'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jukinari Sugawara, přichází Ron Vlaar.
68'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Ethan Laird.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Harry Maguire, přichází Phil Jones.
67'
Domácí pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Manchester United tentokrát zahrával rohový kop, jenže centrovaný míč skončil v rukavicích Bizota.
65'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dani de Wit, přichází Ferdy Druijf.
64'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak tohle už je exhibice! Domácí celek přidává čtvrtou branku během deseti minut a Alkmaar je zralý na ručník! MASON GREENWOOD si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území, rychle si přehodil míč na levačku a přízemní střelou nedal Bizotovi nárok!
63'
Třetí branka Manchesteru United! K exekuci pokutového kopu se postavil JUAN MATA a s přehledem penaltu proměnil střelou k tyči!
63'
Penalta pro domácí celek! V pokutovém území fauloval Jordy Clasie a sudí neváhal!
62'
Alkmaar působí po dvou zásazích Manchesteru United pořádně zaskočený. Hosté se vydali vpřed po pravé straně, ale nedostali se do zakončení.
61'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Tahith Chong.
59'
Žlutou kartu dostává Fredrik Midtsjö (AZ Alkmaar).
58'
A další zásah pro Manchester United! Domácí celek najednou dokázal přidat dvě branky během pěti minut! Mladičký MASON GREENWOOD si v blízkosti hranice pokutového území vzal odražený míč a krásnou střelou levačkou překonal Bizota!
57'
Domácí celek je po vstření úvodní branky pořádně nabuzený. Manchester se nadále tlačí do pokutového území. Další centr odvrátil obránce na poslední chvíli.
55'
Nyní už se domácí celek dostává do vedení! ASHLEY YOUNG podpořil útok domácího Manchesteru náběhem do pokutového území, kam dostal pěknou přihrávku a nekompromisně zakončil pod břevno!
54'
Anthony Martial zahodil první obrovskou šanci dnešního utkání! Domácí útočník dostal přihrávku do velkého vápna, skvěle si míč připravil, alel poslal jej nad břevno!
53'
Fredrik Midtsjö nakopl míč do šestnáctky vysokým obloučkem. Jeho pobídka padala do prostoru, kde číhal Sugawara, ale druhý jmenovaný z voleje balón netrefil.
52'
Juan Mata tentokrát kouzlil na levé straně pokutového území, nicméně důrazný Svensson jej vystál a nenechal mu ani metr prostoru k odcentrování.
51'
Juan Mata dostal přihrávku na polovinu Alkmaaru, jenže ani drobný španělský fotbalista nenašel recept na překonání pevné obrany Alkmaaru.
50'
Brandon Williams dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, ale netroufl si na průnik po křídle a musel si pomoci zpětnou přihrávkou.
49'
Romero si došel pro nepovedenou rozehrávku Alkmaaru a ukryl míč do svých rukavic. Domácí brankář následně rozehrál na levou stranu, kde Manchester přišel o míč.
48'
Manchester United hraje po změně stran s míčem na kopačkách, jenže nikdo v červeném dresu se zatím nedostal do zakončení. Obrana Alkmaaru pokračuje v pozorném bránění.
47'
Martial se hnal za vysokým nákopem na polovinu soupeře, jenže v souboji s obráncem neměl dostatek času na zpracování a balón mu uskočil od nohy.
46'
Manchester United obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude muset ve druhém poločase znatelně zlepšit svůj výkon.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hosté, kteří na slavném stadionu předvádějí parádní výkon. Alkmaar měl opticky o něco více ze hry, ale nedokázal si vypracovat nějakou brankovou příležitost. Domácí celek se snažil hrozit ze vzduchu, ale ani Manchester United si brankovou možnost nepřipravil. Do kabin se proto odchází za stavu 0:0.
45+1'
45'
Manchester United zahrával v závěru prvního poločasu rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam vyrazil Bizot a vyboxoval balón mimo šestnáctku.
44'
Sugawara sprintoval za obloučkem za obranu Manchesteru United, jenže skákavý míč už neudržel míč na hrací ploše. Manchester United bude mít možnost poslední akce první půle.
43'
Calvin Stengs napřáhl ke střele zpoza hranice velkého vápna, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a míč prosvištěl daleko vedle tyčky.
42'
Alkmaar kombinuje na polovině soupeře a snaží se přenášet těžiště hry z jedné strany na druhou. Akci nizozemského celku zastavil nedovoleným zákrokem Matič.
41'
Jonas Svensson roztáhl hru na pravou stranu, odkud následně přiletěl centr před branku Manchesteru United, ale domácí obrana si opět hravě poradila.
40'
Martial dostal přihrávku na polovinu soupeře a pohotově vrátil přihrávku spoluhráčům v červeném. United pokračují v kombinaci na polovině soupeře.
39'
Oussama Idrissi poslal z levé strany zajímavý centr na malé vápno. Po jeho pobídce se natahoval Dani de Wit, ale Maguire jej k zakončení nepustil.
38'
Calvin Stengs rozběhl krásnou přihrávkou na levou stranu Idrissiho, kterého si vzal do parády Young a důrazným zákrokem jej připravil o míč.
37'
Fredrik Midtsjö prošel po pravé křídle do pokutového území, jenže při odcentrování ztratil balanc a poroučel se k zemi.
36'
Ashley Young odcentroval z pravé strany do pokutového území. K míči se ale včas vrátil Fredrik Midtsjö, který jej ve skluzu odehrál na roh.
35'
Andreas Pereira předvedl nápaditý průnik středem hrací plochy. Domácí záložník se ale nedostal do zakončení. Obrana Alkmaaru hraje skvěle.
34'
Calvin Stengs vymyslel přihrávku na hranici pokutového území, ale na jeho pobídku nedosáhl nikdo v černém dresu. Obrana United opět zasáhla.
33'
Andreas Pereira si v souboji na polovině hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem, když trefil soupeře do zátylku. Rozhodčí se rozhodl neudělit kartu.
32'
Axel Tuanzebe se zbavil napadajícího hráče a odehrál před ním míč daleko od pokutového území domácího celku. Domácím fanouškům se ale výkon United vůbec nelíbí.
31'
Owen Wijndal se rozběhl po levé straně a poslal přihrávku za obranu domácího celku. Hráči v černých dresech za jeho přihrávkou nepospíchali.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme obrovský boj o každý metr trávníku. Ani jeden z týmů si zatím nedokázal připravit šanci.
29'
Žlutou kartu dostává Jordy Clasie (AZ Alkmaar).
29'
Stopeři domácího celku si znovu nemohli zrovnat vybírat, komu budou adresovat přihrávku. Po přenesení hry na levou stranu získal míč hostující celek.
28'
Manchester United se snad poprvé v utkání dostal k zakončení v pokutovém území. Domácí Martial ale hlavičkou z těžké pozice netrefil branku.
26'
Idrissi se snažil rozjet rychlý brejk po levé straně, jenže si předkopl míč daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
25'
Zadáci Manchesteru United si vyměňují krátké přihrávky na polovině hřiště a snaží se rozhýbat pevný defenzivní val soupeře. Obrana Alkmaaru však čeká před velkým vápnem.
24'
Young prošel po pravé straně až do pokutového území a snažil se vyslat nebezpečnou zpětnou přihrávku, jenže nenašel nikoho ze spoluhráčů.
23'
Oussama Idrissi si skvěle pokryl míč na polovině soupeře, ale hráči v tmavých drssech mu nepomohli a důrazný Andreas Pereira jej o míč obral.
22'
Oussama Idrissi poslal z levé nadýchaný centr na značku pokutového kopu, ale ani on neoslovil nikoho v dresu Alkmaaru.
21'
Martial napadal rozehrávku soupeřových stoperů, jenže ani útočník United nedostal zadáky Alkmaaru pod tlak. Zatím je to hodně opatrný duel.
20'
Jordy Clasie poslal prudkou přihrávku na polovinu soupeře, jenže tam nebyl nikdo z hráčů Alkmaaru. Manchester United tak může uklidnit hru.
19'
Nizozemský celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na přední tyč, odkud míč bez problémů odhlavičkoval Harry Maguire.
18'
Fotbalisté Alkmaaru si opět vyměňují přihrávky na polovině hřiště a snaží se najít mezírku v obraně soupeře. Hráči v červeném brání v pevném bloku.
17'
Young už je v pořádku a pokračuje ve hře. Zkušený obránce se okamžitě zapojil do rozehrávky, ale nedokázal procedit míč kolem dotírajícího Koopmeinerse.
16'
Oussama Idrissi si naběhl na další přihrávku na levou stranu, z hranice pokutového území ještě poslal přihrávku na Wijndala, jehož centr skončil v obličeji Younga.
15'
Anthony Martial si v dalším souboji na polovině soupeře pokryl míč tělem, ale důrazný obránce Svensson jej čistým zákrokem dokázal odstavit.
14'
Teun Koopmeiners mohl poslat průnikovou přihrávku do velkého vápna, ale raději roztáhl těžiště hry na levé křídlo. Hráči Alkmaaru hrají většinu času s míčem.
13'
Další útočnou akci nizozemského celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát nepohlídal de Wit.
12'
Oussama Idrissi si z křídla navedl míč na hranici pokutového území, odkud zakončil pravačkou. Jeho technický pokus však skončil v rukavicích brankáře Romera.
11'
Martial se tlačil za přihrávkou za obranu soupeře, jenže ke zpracování prudké pobídky mu scházely snad dva kroky. Hostující brankář Bizot může uklidnit hru.
10'
Young prošel po křídle do blízkosti pokutového území soupeře, jenže špatnou kličkou daroval míč soupeři. Young neprožívá zrovna zdařilý vstup do duelu.
9'
Young zariskoval v pokutovém území a málem daroval soupeři brankovou příležitost. Zkušený obránce domácího celku svou chybu bleskově napravil.
8'
Owen Wijndal obdržel krásnou přihrávku na levé křídlo, jenže akce Alkmaaru nemohla kvůli odmávanému ofsajdu pokračovat.
7'
Greenwood rozkmital své rychlé nohy, krásnou kličkou zmátl obránce a prošel do velkého vápna. Mladík nakonec vypálil levačkou, ale Bizot jeho pokus vyrazil na roh.
6'
Martial si naběhl na vysokou přihrávku na polovinu soupeře, jenže patičkou už neoslovil dobíhajícího Matiče, který se k balónu vůbec nedostal.
5'
Romero si musel dát pozor na zakončení zpoza hranice pokutového území. Skákavý pokus mířil přímo do rukavic domácího brankáře.
4'
Garner se vrhl do hlavičkového souboje na polovině nizozemského celku. Teun Koopmeiners to přehnal s agresivitou a domácího mladíka fauloval.
3'
Do rozehrávky Manchesteru United se musel zapojit také brankář Romero. Domácí brankář se rychlou zasekávačkou zbavil napadajícího soupeře a rozehrál na levou stranu.
2'
Ashley Young uspěl v hlavičkovém souboji na vlastní polovině a odehrál míč na polovinu soupeře. Fotbalisté Alkmaaru už opět hledají cestičku dopředu.
1'
Nizozemský celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. AZ se ihned vydalo do útoku, jenže nákop na pravou stranu propadl do autu.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Manchester United bude hrát v červeném, zatímco Alkmaar oblékne černou sadu.

Manchester United: Romero – Young, Tuanzebe, Maguire, Williams – Garner, N. Matić – Pereira, Mata, Greenwood – Martial.
Náhradníci: Grant – Fred, Chong, McTominay, Laird, Rashford, P. Jones.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Clasie, S. Wuytens, Wijndal – Midtsjö, Stengs, Koopmeiners – Sugawara, de Wit, Idrissi.
Náhradníci: de Boer – Aboukhlal, Kramer, Druijf, Ouwejan, Reijnders, Vlaar..
Vzájemný duel

Dnešní soupeři spolu na začátku října na půdě Alkmaaru uhráli bezbrankovou remízu.
Manchester United

Slavný celek z Manchesteru sice prožívá nepovedenou sezónu, ale v Evropské ligy se Rudým ďáblům daří skvěle. V pěti duelech získali deset bodů a zatím vévodí tabulce skupiny L. Hořkost porážky poznal Manchester v Evropské lize až v minulém duelu v Astaně, kde však nastoupil s velmi okleštěnou sestavou. O víkendu navíc v derby překvapivě skolil Manchester City výsledkem 2:1.
AZ Alkmaar

Nizozemský celek může být s představením v základní skupině spokojen. AZ Alkmaar totiž vybojoval v pěti duelech hned devět bodů a před dnešním soubojem má jistý postup do jarní fáze. V posledním duelu Evropské ligy na domácí půdě uhrál jen remízu 2:2 s Partizanem Bělehrad. O víkendu si ale v lize zlepšil náladu vítězstvím 3:0 na hřišti Zwolle.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Manchesterem United a AZ Alkmaar. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.