Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : Arsenal - 20. února 2020   21:00

0:1
(0:0)
Arsenal
Arsenal
81' A. Lacazette  (Saka)
Olympiacos
J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Ba, Tsimikas – Bouchalakis (64. Fortunis), M. Camara, Guilherme – Masouras (75. Lovera), Valbuena – El Arabi.
Allain – Cissé, Fortunis, Gaspar, Lovera, Papadopoulos, Ranđelović.
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všichni GER)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Arsenal
Leno – Mustafi, David Luiz, Papastathopoulos (90+1. Maitland-Niles), Saka – Guendouzi, Xhaka – Martinelli (58. D. Ceballos), Aubameyang (C), Willock (75. Pépé) – A. Lacazette.
E. Martínez – D. Ceballos, Holding, Kolašinac, Maitland-Niles, Nketiah, Pépé.

S konstatováním, že se na vás budu těšit také u odvety mezi Arsenalem a Olympiakosem, se loučím a přeji vám klidnou noc.
Arsenal v roce 2020 zůstává neporažený, když zvítězil v důležitém střetnutí. Sledovali jsme velmi zajímavé střetnutí, které nám nabídlo spoustu šancí. V době, kdy byl Olympiakos v největším tlaku, se prosadil anglický tým. Londýnský celek tak uhrál výborný výsledek, který by mu měl pomoci v odvetě. Pro Pireus není nic ztraceno, jelikož si řecké mužstvo potvrdilo, že s Kanonýry může hrát vyrovnanou partii.
90+5'
90+4'
Olympiakos byl nastěhovaný na soupeřově polovině, ovšem přihrávku vystihl Granit Xhaka. Švýcarský reprezentant pak hledal nepřesně Nicolase Pépého.
90+1'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Ainsley Maitland-Niles.
90+1'
Ousseynou Ba (Olympiakos) se snažil dohrát francouzského útočníka, ale pomohl si za hranicí pravidel, také on si prohlídl žlutý kartónek z ruky německého rozhodčího.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát o pět minut déle.
90'
Arsenal kombinuje na vlastní polovině a pochopitelně nikam nespěchá. Na anglické mužstvo se z tribun píská, ovšem hráči londýnského giganta jsou v klidu.
88'
Přihrávku domácího mužstva vystihl Nicolas Pépé, který pak přihrál na Alexandrea Lacazettea, jenž hledal spoluhráče. Ovšem Pireus snažení přečetl a zahrál jen za postranní čáru.
86'
Sokratis Papastathopoulos a Shkodran Mustafi zůstávají ležet na hrací ploše. Oba hráči Arsenalu potřebují lékařskou pomoc, což se pochopitelně nelíbí řeckému publiku.
86'
Břevno! Na centr si naskočil u první tyče Sokratis Papastathopoulos, který hlavou poslal míč do horní tyče. Následně zakončoval těsně vedle branky Shkodran Mustafi.
85'
Pro centru si vyběhl Bernd Leno, který založil útok Arsenalu. Hostující tým se vydal do otevřené obrany v pěti a zakončením se činil Alexandre Lacazette, Jeho pokus vyrazil José Sá na rohový kop. Na francouzského spoluhráče se zlobí Nicolas Pépé, jenž byl lépe postaven.
84'
Sokratis Papastathopoulos po skluzu zůstal ležet s křečí v lýtku na trávníku. Olympiakos hned poté bude rozehrávat rohový kop.
83'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
81'
Arsenal právě vstřelil branku!
Po tlaku řeckého mužstva přichází branka celku z Londýna! Přenesení hry sotva udržel na hrací ploše Pierre-Emerick Aubameyang, který pak viděl nabíhajícího Bukayoa Saku. Přihrávka krajního obránce mířila před branku, kde už měl snadnou úlohu ALEXANDRE LACAZETTE. Asistence: Bukayo Saka.
80'
Další střelou z dálky se prezentoval Maximiliano Lovera, jehož zakončení bylo sražené vedle brány. Olympiakos po rohovém kopu braku Arsenalu neohrozil.
79'
Mathieu Valbuena rozehrával další rohový kop, který byl odvrácen. Z nějakých čtyřiceti metrů se do míče opřel Mohamed Mady Camara, jehož zakončení bylo hodně nepřesné.
78'
Bezbrankový stav stále trvá, Arsenal zatím nepodepisuje papírové předpoklady. Navíc se anglické mužstvo musí znovu bránit, ale celou situaci vyřešil David Luiz.
77'
Konstantinos Fortunis využil toho, že Dani Ceballos o něm nevěděl a obral jej o balon. Hráč Arsenalu si tak poté musel pomoci faulem.
75'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Maximiliano Lovera.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Nicolas Pépé.
74'
Ke standardní situaci se postavil Mathieu Valbuena, jehož pokus mířil do levého spodního rohu branky. Německý brankář se do prostoru dostal včas, ovšem balon mu vypadl, a tak musel rychle reagovat.
73'
Z velké dálky se napřáhl Mohamed Mady Camara, jehož pokus zastavil Sokratis Papastathopoulos. Domácího hráče ale fauloval Alexandre Lacazette, atak Pireus bude kopat další přímý kop.
72'
Pireus si vynutil faul na levé strany, a tak Mathieu Valbuena poslal další centr na zadní tyč. Ve výborném náběhu byl Ousseynou Ba, který mířil hlavou do spodní části branky. Ovšem Bernd Leno vytáhl další parádní zákrok. Dle opakovaného záběru bylo vidět, že se jednalo o ofsajdové postavení.
71'
Žlutou kartu dostává Shkodran Mustafi (Arsenal FC).
70'
Mathieu Valbuena přeběhl na pravou stranu, odkud vyslal další centr. Jenomže David Luiz byl znovu skvěle postaven a odehrál balon do zámezí.
69'
Na levé straně pokutového území se pohyboval Alexandre Lacazette, který hledal nabíhajícího kapitána Arsenalu. Výborně ale zapracoval Ousseynou Ba, jenž míč v poslední možné chvíli odehrál do bezpečí.
67'
Mathieu Valbuena hraje skvělé utkání, znovu totiž kroutil balon před branku. Jenomže do vzduchu nejvýše vyšplhal Bernd Leno, který míč vyboxoval do strany.
66'
Bukayo Saka byl v náběhu do šestnáctky, přesto mu Joe Willock nepřihrál. Chemie mezi těmito hráči Arsenalu dnes vůbec nefunguje. Druhý jmenovaný hráč to zkoušel nakonec sám, ale zastavil ho Rúben Semedo.
64'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Andreas Bouchalakis, přichází Konstantinos Fortunis.
64'
Anglický gigant se opět nachází u balonu a znovu kombinuje na útočné polovině. Pireus ovšem dnes velmi pozorně brání a soupeřovy útoky rozbíjí.
63'
Na levé straně se uvolnil Granit Xhaka, jenž okamžitě posílal míč před branku. Za hlavičkou se hnal Alexandre Lacazette, ale balon netrefil. Naopak soupeř zahrál rukou, pokutový kop z toho nebude.
60'
Hodina hry je minulostí, Joe Willock chyboval čímž pustil soupeře do akce. Zprava se snažil odcentrovat Georgios Masouras, jehož zablokoval Bukayo Saka.
58'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Dani Ceballos.
58'
Londýnští dál drží balon a po chvíli přišlo nepřesné zakončení. David Luiz se na to nemohl dívat a sám se dostal od půlící čáry až k hranici šestnáctky, jeho pokus byl ale uspěchán.
56'
Anglický tým poprvé sáhne do sestavy, do hry totiž přijde Dani Ceballos. Arsenal se aktuálně nachází u balonu, jenomže se těžko dostává přes řeckou obrannou hráz.
55'
Londýnští opět nezachytili začátek poločasu, hostující tým se tak znovu brání. Uvidíme, v jakém stylu se bude pokračovat v následujících minutách.
54'
Z levé strany odcentroval domácí Mathieu Valbuena, jehož pas si našel v šestnáctce David Luiz. Francouzský hráč rozehrával od praporku, ale centr mířil jen na první tyč.
53'
Střetnutí, které právě sledujeme je posledním v Evropské lize, v němž ještě nepadl gól. Nic nezmění ani Camarův pokus, jenž byl sražený, a tak Bernd Leno neměl potíže zasáhnout.
51'
Arsenal vybojoval standardní situaci, kterou zakončením rozehrál David Luiz. Brazilský stoper mířil na levou stranu, ovšem tyčku minul asi o metr.
50'
Žlutou kartu dostává Andreas Bouchalakis (Olympiakos FC).
50'
Alexandre Lacazette si šel pro pokutový kop, ovšem Ousseynou Ba byl daleko šikovnější a hrál první míč. Francouzský reprezentant se k zemi kácel příliš ochotně.
49'
Granit Xhaka pokazil přihrávku na střed, a tak se Arsenal musí rychle vracet. Guilherme se chtěl sám dostat do šestnáctky, ovšem cestu mu překřížil Bukayo Saka.
48'
Odkop za postranní čáru zachytil Bukayo Saka, který zleva okamžitě odcentroval. V zadní části vápna se nacházel osamocený Pierre-Emerick Aubameyang, jehož zradilo zpracování.
47'
Pokud se podíváme na hrací plochu zjistíme, že ani jeden z trenérů nesáhl do základních sestav. Ještě připomínám, že Pireus dnes hraje v bílém, Arsenal se oblékl do tmavě modré sady.
46'
Za hustého deště pokračujeme druhým poločasem! Německý rozhodčí už dal pokyn k pokračování zápasu, Olympiakos nákopem ale neuspěl.
46'
Úvodní poločas nabídl zajímavou podívanou, ovšem branky jsme se zatím nedočkali. Řecké mužstvo lépe vstoupilo do střetnutí a vypracovala si dvě velké příležitosti. Postupem času Arsenal hru vyrovnával a v závěru už držel daleko více balon. I Londýnští měli šance, které zahodili. Dočkáme se gólu ve druhé pětačtyřicetiminutovce?
45+2'
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že nastavovat se budou ještě dvě minuty.
44'
Joe Willock a Gabriel Martinelli se nedomluvili na pravé straně útočné poloviny. Druhý jmenovaný musel rychle centrovat, možná i střílet. Ať tak či onak, balon zamířil mimo hrací plochu.
43'
Centr od praporku poslal do pokutového území Granit Xhaka, který hledal nabíhajícího Sokratise Papastathopoulose. Řecký obránce Arsenalu ale nevyšplhal dostatečně vysoko.
42'
Alexandre Lacazette přihrával do šestnáctky, ale balon se k němu vrátil, a tak přišel střelecký pokus. Do rány se vrhl Ousseynou Ba, a tak Arsenal bude rozehrávat rohový kop.
41'
Matteo Guendouzi inkasoval ránu do kolene a na hrací plochu už míří lékař Arsenalu. Snad záložník londýnského celku bude moci pokračovat v utkání.
40'
Anglický celek dál drží míč a hledá cestu k šanci. Ovšem Olympiakos dobře hráče Arsenalu napadá a po jednom ze zákroků skončil na zeleném pažitu Matteo Guendouzi.
38'
V posledních momentech se hra hodně uklidnila, více na míči je Arsenal. Londýnští se opět snaží přejít přes hustou hráz před šestnáctkou řeckého mužstva.
37'
Pierre-Emerick Aubameyang vysunul na křídle Joea Willocka, který trefil soupeře a vybojoval rohový kop. Centrem od praporku se prezentoval Granit Xhaka, ale přetažený centr skončil jen mimo hrací plochu.
35'
Znovu se k centru dostal Bukayo Saka, který hledal nabíhajícího Joea Willocka. Ofenzivní hráč Arsenalu si dle rozhodčího pomohl faulem. Místo rohového kopu se k míči dostal Pireus.
34'
Olympiakos přenesl hru na levou stranu, kde si faulem pomohl Mathieu Valbuena. Francouz se sice zlobí, ovšem loket ve hře opravdu byl.
33'
Bukayo Saka nejprve špatně přihrál, ale míče se rychle znovu chopil. Následně prostrčil míč do šestnáctky, jenomže Joe Willock zůstal nepochopitelně stát.
32'
Hra se v posledních minutách vyrovnala, Londýnští se přeci vzchopili a začínají soupeři zatápět. Ovšem v poslední akci byl Pireus, ale celou situaci vyřešil Bernd Leno.
31'
Pierre-Emerick Aubameyang má na pravé straně hodně prostoru a znovu odcentroval. K míči se pak nacpal Joe Willock, který při snaze vystřelit promáchl.
29'
Pas z levé strany mířil na hranici šestnáctky, kde se pohyboval Pierre-Emerick Aubameyang. Kapitán Arsenalu zakončil z voleje jen do bránícího soupeře.
28'
Arsenal rozehrával standardní situaci a mohl jít do vedení! Granit Xhaka mířil ke vzdálenější tyči, ovšem trefil v šestnáctce stojícího Gabriela Martinelliho. Od něho se balon odrazil doprostřed branky, ovšem José Sá se stihl vrátit zpátky.
26'
Dalším potrestaným hráčem je Rúben Semedo (Olympiakos), který stáhl k zemi francouzského soupeře v útoku Arsenalu. Klíčový stoper se tak do Londýna nepodívá, jelikož hrál pod hrozbou potrestání.
26'
Na pravé straně měl hodně času Georgios Masouras, který poslal před branku střílenou přihrávku. David Luiz šel do skluzu a srazil míč na branku, ovšem Bernd Leno vytáhl parádní zákrok.
25'
Pětadvacet minut je minulostí a my už viděli čtyři velké šance, každý tým měl dvě. Stav ale zůstává bezbrankový, ovšem lépe působí Olympiakos.
23'
Kostas Tsimikas se snažil o kombinaci s Mathieuem Valbuenou, před nímž zasáhl Bukayo Saka. Následně Pireus ztratil míč a do akce se ženou Kanonýři.
22'
Akce Olympiakosu mířila do otevřené obrany, Youssef El Arabi přihrával do šestnáctky, kde se nacházel jeho spoluhráč. Arsenal útočníka dostoupil a nepovolil mu střelu proti brance.
20'
Pas v pokutovém území zpracoval Alexandre Lacazette, který pak hledal Gabriela Martinelliho. Ten byl sice zahnán, ale míč udržel na hrací ploše a následně jej směřoval na francouzského reprezentanta, který v obrovské příležitosti zamířil těsně vedle levé tyče.
19'
Youssef El Arabi (Olympiakos) je po chvilce potrestán, což se nelíbí řeckému publiku. Žlutá karta je v tomto případě hodně přísná.
18'
Řecké mužstvo se favorita nezaleklo a opět se nachází na útočné polovině. Youssef El Arabi se pokoušel o stahovačku, při níž došlápl na nohu soupeře.
17'
Zleva vnikl do šestnáctky Kostas Tsimikas, který vyslal nadýchaný míč před branku. Arsenal se ubránil, avšak ke střele se dostal ještě Mohamed Mady Camara, kterému zakončení vůbec nesedlo.
16'
Anglický gigant se zatím moc nikam nežene a jeho hra je zatím zklamáním. Naopak Pireus je velice aktivní a nachází se znovu u míče.
14'
Pierre-Emerick Aubameyang se pokoušel o kličku u postranní čáry, ale nevyšla mu. Arsenal tak bude pouze vhazovat, co nám Londýnští předvedou nyní?
12'
Gabriel Martinelli převzal míč na středu hrací plochy a pokusil se o patičku za obranu, kam už mířil Alexandre Lacazette. Jenomže poslední bránící hráč akci ve skluzu zastavil.
11'
Rúben Semedo i Shkodran Mustafi budou v pořádku, a tak se bude moci pokračovat v utkání. U balonu bude Arsenal, který opět zvolil jen odkop k soupeři.
10'
Shkodran Mustafi inkasoval ránu přímo na nos a ve hře je tak lékařský tým Arsenalu. Rúben Semedo šel důrazně za zakončením, ale srazil se již se zmíněným hráčem londýnského mužstva.
9'
Střetnutí začíná ve velkém stylu, hra se neustále přelévá. Shkodran Mustafi zastavil soupeře za cenu rohového kopu, centr od praporku pak jen proletěl pokutovým územím.
8'
Také Londýnští byli blízko! Pierre-Emerick Aubameyang měl na pravé straně dost prostoru, a tak poslal před branku nadýchaný centr, na který jen těsně nedosáhl Alexandre Lacazette.
7'
Zpoza šestnáctky se napřáhl Georgios Masouras, jehož střelu zastavil David Luiz. Stejný hráč pak zastavil průnik, kterým se chtěl prezentovat Youssef El Arabi, jehož zradilo zpracování.
6'
Arsenal nezachytil úvod zápasu a musí se rychle vzpamatovat, neboť se mu může stát, že z další akce Pireusu bude už prohrávat.
4'
Domácí mužstvo dál drží míč, ovšem Youssef El Arabi nezpracoval. Na centr z levé si naskočil Georgios Masouras, jehož hlavička z malého vápna letěla nad břevno.
3'
Řecký celek spálil první tutovku! Bývalý francouzský reprezentant Mathieu Valbuena vystřelil z levé části šestnáctky, ovšem Bernd Leno předvedl parádní zákrok. Následně mohla přijít ještě dorážka, ale obránci Arsenalu byli důslední.
2'
Olympiakos Pireus nastoupil do dnešního střetnutí v bílých dresech, naopak Arsenal Londýn se oblékl do tmavě modré sady. Řecký celek rozehrával standardní situaci, ale pas byl nepřesný a doputoval mimo hrací plochu.
1'
Jdeme do vyřazovacích bojů Evropské ligy! Německý rozhodčí pan Felix Zwayer zahájil dnešní střetnutí, které rozehrál Alexandre Lacazette. David Luiz vyzkoušel dlouhý nákop, který doputoval až k domácímu brankáři.
1'

Olympiakos FC: J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Ba, Tsimikas – Bouchalakis, M. Camara, Guilherme – Masouras, Valbuena – El Arabi.
Náhradníci: Allain – Cissé, Fortunis, Gaspar, Lovera, Papadopoulos, Ranđelović.

Arsenal FC: Leno – Mustafi, David Luiz, Papastathopoulos, Saka – Guendouzi, Xhaka – Martinelli, Aubameyang (C), Willock – A. Lacazette.
Náhradníci: E. Martínez – D. Ceballos, Holding, Kolašinac, Maitland-Niles, Nketiah, Pépé.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všichni GER).
V historii se oba kluby utkaly osmkrát a vždy to bylo v Lize Mistrů. Naposledy však v roce 2015, kdy spolu hrály ve skupinové fázi. Z vítězství se vždy radovalo hostující mužstvo. Ovšem do té doby platilo pořekadlo: můj dům – můj hrad.

9.12.2015. Olympiakos – Arsenal 0:3
29.9.2015 Arsenal – Olympiakos 2:3
4.12.2012 Olympiakos – Arsenal 2:1
3.10. 2012 Arsenal – Olympiakos 3:1
Arsenal FC

Londýnští neprožívají šťastné období, jelikož se jim v posledních týdnech moc nedařilo vyhrávat. Z poledních šesti duelů Arsenal hned čtyřikrát remizoval. Kanonýři tak zaznamenali pád tabulkou směrem dolů a aktuálně jim patří až desátá pozice, když posbírali čtyřiatřicet bodů. Nejlepším střelcem týmu pak je v Premier League Pierre-Emerick Aubameyang, jenž soupeřům nasázel patnáct gólů.

Arsenal pak v Evropské hájil své barvy ve skupině F, do které vletěl ve velkém stylu a vpadalo to na snadný postup. Jenomže ve druhé polovině přišel sešup výkonů a Londýnští už nevyhráli. Stejně to ale stačilo na postup z vedoucí pozice skupiny. Společně s anglickým gigantem se do vyřazovacích bojů podívá německý Frankfurt.
Olympiakos FC

Řecké mužstvo se nachází ve skvělé formě, jelikož v Super League se nachází na vedoucí příčce, když po čtyřiadvaceti zápasech posbíralo šedesát bodů, což se jen o dva více než má PAOK. Na domácí scéně pak je nejlepším střelcem Olympiakosu Youseff El Arabi, který zaznamenal sedmnáct gólů.

Na podzim se Olympiakos probojoval do Ligy Mistrů, v níž nastupoval ve skupině B a ze třetí příčky postoupil alespoň do Evropské ligy. Až v posledním střetnutí rozhodl řecký celek o tom, že v pohárové Evropě bude hrát také na jaře. Vždyť na domácí půdě porazil Bělehrad 1:0.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u jarní části Evropské ligy, která má na programu vyřazovací boje. Proti sobě se tentokrát postaví Olympiakos FC a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.