Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trabzonspor : Getafe - 28. listopadu 2019   16:50

Trabzonspor
Trabzonspor
0:1
(0:0)
Getafe
Getafe
51' Jaime Mata  (Kenedy)
Trabzonspor
Kardeşler – Asan, Hosejní (70. Campi), I. Fernandes, Dursun – Baykuş (89. Çörekçi), Erdogan, Parmak (C) – Avdijaj (59. Aydin), Akpinar, Üzüm.
Çakır – Çörekçi, Obi Mikel, Sörloth, A. Nwakaeme, Campi, Aydin.
Treimanis – Gudermanis. Spasjoņņikovs (všichni LAT)
Medical Park Stadyumu (Trabzon)
Getafe
Chichizola – Nyom, Dakonam, Bruno González, Oliveira – Portillo, Arambarri, Fajr, Kenedy (86. Cucurella) – J. Molina (C) (61. Ángel Rodríguez), Jaime Mata (73. Timor).
Soria – Timor, Jason, Cucurella, Damián Suárez, Duro, Ángel Rodríguez.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní zápas je u konce. Getafe potvrdilo úlohu mírného favorita na půdě tureckého Trabzonsporu a díky vstřelené brance zhruba pět minut po přestávce zvítězilo nejtěsnějším poměrem 1:0. Turecký celek tak zůstává v tabulce skupiny C na posledním čtvrtém místě s jediným bodem. Španělský výběr je druhý, má na kontě devět bodů a na závěr si to rozdá o postup v přímém souboji s Krasnodarem, ruského konkurenta přivítá na vlastním stadionu.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 1:8. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:19.
90+5'
90+4'
Zřejmě poslední dlouhý nákop končí v náručí Chichizoly.
90+3'
Konec se blíží, domácí se nadechují k jedné z posledních akcí.
90+2'
Trabzonspor to ještě zkouší, ale už nemá příliš sil.
90+1'
Ángel Rodríguez se drží za hlavu a uvidíme, jestli bude pokračovat.
90'
Fajrovou střelu likviduje Kardeşler, následně Cucurella vehementně debatoval s rozhodčím Treimanisem a vidí od něj žlutou kartu.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Kerim Baykuş, přichází Kamil Çörekçi.
88'
K němu se postavil Fajr a jeho dalekonosná rána letí hodně vysoko nad branku Trabzonsporu.
87'
Nyní fauloval Erdogan a Getafe tak bude zahrávat standardní situaci.
86'
Španělský klub naposledy střídá. Trávník opouští Kenedy a nastupuje na něj Cucurella.
85'
Domácí byli zatlačení na vlastní polovinu, už vskutku nemají příliš mnoho času.
84'
K němu se opět postavil kapitán Parmak, defenzíva Getafe však odvrací balón daleko od své branky.
83'
Po jeho zahrání Chichizola zaváhal a Dakonam musel odvracet na rohový kop.
82'
Oliveira se dopustil nedovoleného zákroku na Akpinara a domácí tak budou zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
81'
Španělský klub opět nikam nespěchá, Trabzonspor se nemůže dostat k míči.
80'
Portillo fauluje na útočné polovině, rozehrávat bude Trabzonspos.
79'
Getafe teď delší dobu kontroluje míč a vypadá to, že domácím docházejí síly.
78'
Getafe bude vhazovat a opět nikam nepospíchá.
77'
Erdoganovi samostatný průnik nevyšel a až příliš lacino přichází o míč.
76'
Hodně nepřesností ve hře tureckého týmu, obrázek hry se nemění.
75'
Pohárek trpělivosti přetekl, Nyom důrazně atakoval Üzüma a nyní už od rozhodčího Treimanise vidí žlutou kartu.
74'
Getafe hraje chytře a vypadá to, že už bude spoléhat jen na rychlé brejky.
73'
Nyní odchází zatím jediný střelec utkání Mata a nahrazuje ho Timor.
72'
Nyom to teď přehnal s důrazem, u míče tak bude Trabzonspor.
71'
Domácím se krátí čas, zhruba dvacet minut před koncem stále nemohou najít recept na pozornou defenzívu španělského celku.
70'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Madžíd Hosejní, přichází Gastón Campi.
69'
Další nepřesnost v rozehrávce Trabzonsporu, Getafe logicky nikam nepospíchá.
68'
Turecký celek zklidňuje svou hru kombinací na vlastní polovině.
67'
Po jeho zahrání k ničemu nebezpečnému nedošlo, vhazovat budou domácí.
66'
Španělský klub vybojoval další rohový kop, který rozehraje Fajr.
65'
Domácím to prostě nejde, další míč končí u připraveného Chichizoly.
64'
Fajr ve slibně se rozvíjející akci zastavil kapitána Parmaka a nemohlo následovat nic jiného než žlutá karta.
63'
Chichizola si teď věděl rady a zkrotil v rukavicích vysoký centr Erdogana.
62'
Přihrávku za obranu obdržel Erdogan, jenomže míč mu pak na poslední chvíli utekl.
61'
Poprvé střídá také Getafe. Trávník opustil kapitán Molina a místo něj přišel Rodríguez Ángel.
60'
Hosté se znovu vydali do útoku a je na nich vidět, že si zvedli sebevědomí.
59'
Domácí poprvé střídají, ze hřiště odešel Avdijaj a nahrazuje ho mladíček Aydin.
58'
Trabzonspor kombinuje, ale v útoku je zatím naprosto neškodný.
57'
Akpinar byl faulován, Trabzonspor tak může uklidnit hru.
56'
Getafe hraje trpělivě, domácí se téměř vůbec nedostávají k míči.
55'
Molina na hranici ofsajdu obdržel přihrávku na levou stranu, jenomže na poslední chvíli byl zablokován a poté už nestihl balón na hrací ploše.
54'
Trabzonspor teď operuje před hranicí vlastního pokutového území a čelí velkému náporu.
53'
Hosté jsou při chuti a snaží se svůj náskok pojistit.
52'
Ihned na to mohl zvýšit náskok hostů aktivní Kennedy, ale tentokráte mířil o půl metru vedle levé konstrukce.
51'
Getafe právě vstřelilo branku!
A španělský výběr jde na opačné straně z ničeho nic do vedení. Kenedy utekl po levé straně a poslal přihrávku do volného prostoru na JAIMEHO MATU, který tvrdou přízemní střelou z deseti metrů přesně zakončil kolem stojícího gólmana Kardeşlera. Asistence: Kenedy
50'
Brankář Chichizola byl u své pravé tyče připraven a míč zkrotil v náručí.
49'
Fajr fauloval a domácí tak budou mít k dispozici přímý volný kop.
48'
Getafe je nyní aktivnější a tlačí se na útočnou polovinu.
47'
Portillo se pokusil odcentrovat do předbrankového prostoru, ale přesný nebyl.
46'
První poločas je minulostí, diváci se v něm branky nedočkali. V úvodních pětačtyřiceti minutách jsme viděli vyrovnaný průběh a do vedení se mohli dostat oba soupeři, ale skóre se nakonec nezměnilo. Druhý poločas začne přibližně v 17:52.
45+2'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Domácí nikam nespěchají a první poločas se snaží dohrát na útočné polovině.
43'
Trabzonspor výrazně přidal a soupeři téměř nepůjčuje míč.
42'
Na levé straně šestnáctky protivníka se zjevil osamocený Arambarri, ale svůj projektil nasměroval mimo tři tyče!
41'
Asan to přehnal s důrazem a po zásluze vidí žlutou kartu.
40'
Fajr poslal centr před branku, Kardeşler ale ukrývá balón v rukavicích.
39'
38'
Molina svým obloučkem našel hlavu Maty, který nakonec mířil těsně nad horní tyčku za lehce vyběhnutého Kardeşlera!
37'
Hosté se snaží napadat hluboko na útočné polovině, Kardeşler měl při odkopu do bezpečí značné problémy.
36'
Getafe dostalo výhodu přímého volného kopu, pro balón si však nejvýše vyskočil gólman Kardeşler.
35'
Tak teď byl Mata hodně blízko! Po centru Oliveiry z levého křídla a následné prodloužené hlavičce stanul sám u vzdálenější tyče, jenže zblízka prosto tří tyčí těsně minul!
34'
Erdoğan odchází z hrací plochy, domácí budou pokračovat autovým vhazováním.
33'
Hra je momentálně přerušena, ošetřen totiž musí být Erdogan.
32'
Ten rozehrál kapitán Parmak na přední tyč, ale defenzívu Getafe nepřekvapil.
31'
Domácí dlouho kombinovali na levé straně a nakonec je z toho roh.
30'
Getafe se probudilo a začíná tlačit.
29'
Z nějakých pětadvaceti metrů se opřel do balónu z voleje kapitán Molina a jeho kroucený pokus se snesl jen o decimetry vedle pravé šibenice!
28'
Domácí vyrazili do rychlého brejku, pak ale o balón okamžitě přišli.
28'
Akpınar si v hlavičkovém souboji pomohl loktem, Getafe má možnost rozehrát z poloviny hřiště.
27'
Také defenzíva Trabzonsporu teď zafungovala skvěle, po faulu Olivery navíc bude domácí tým rozehrávat.
26'
Po jeho zahrání se Getafe ubránilo a vyráží dopředu.
25'
Domácí přebírají taktovku utkání, Dakonam musel na poslední chvíli odvracet na rohový kop.
24'
Trabzonspor se z ničeho nic mohl dostat do vedení! Na pravé straně uprchl Avdijaj a poslal střílený centr před branku. Gólman Chichizola nejistě vyrazil míč před sebe a dorážející Akpınar se zjevil ve stoprocentní možnosti, jenomže pak zamířil hodně daleko vedle vzdálenější tyče!
23'
Hosté se usadili na útočné polovině protivníka a snaží se něco vymyslet.
22'
První střelu na branku vyprodukoval Üzüm, jeho pokus od levého roku pokutového území však dokázal zkrotit brankář Chichizola.
21'
Na pravé straně vybojoval míč Avdijaj, ovšem jeho střelu z úhlu dokázal na poslední chvíli odvrátit do zámezí Bruno.
20'
K němu se postavil Olivera, ale nic zajímavého nevymyslel.
19'
Baykuş podrazil Fajra, Getafe bude mít výhodu přímého volného kopu.
18'
K přímému volnému kopu se postavil Fajr, jenomže nezahrál ho příliš dobře a defenzíva soupeře si bez potíží poradila.
17'
Ivanildo Fernandes přišlápl Matu, následně Hosejní objal kolem pasu kapitána Molinu a lotyšský rozhodčí Treimanis mu po zásluze uděluje žlutou kartu.
16'
Hosté znovu vyrobili chybu ve středu hrací plochy, domácí však nenaložili s následným brejkem příliš dobře.
15'
Máme za sebou téměř úvodní čtvrthodinu, CF kombinuje v blízkosti půlící čáry.
14'
Getafe to zkusilo dlouhým nákopem, ale defenzíva tureckého celku je pozorná.
13'
Momentálně sledujeme nepříliš učesanou hru s mnoha nepřesnostmi, na pravé straně si nevykoledoval faul kapitán Trabzonsporu Parmak.
12'
Vzápětí byl nedovoleně atakován také Dakonam, Getafe tak zůstane u míče.
11'
Asan přišlápl Matu, hosté proto budou rozehrávat z vlastní poloviny.
10'
Akce na pravém křídle Trabzonsporu nevyšla, domácí i přesto zvyšují svou aktivitu.
9'
Brankář Kardeşler si ve složitější chvíli poradil. AS se nyní snaží tvořit hru, ale na útočnou polovinu protivníka se ne a ne dostat.
8'
Getafe kombinuje na vlastní polovině a snaží se najít mezírky v defenzívě tureckého soupeře.
7'
Nyní z více jak třiceti metrů napřáhl hostující kapitán Molina, ale domácí branku vysoko přestřelil.
6'
Hosté jsou zatím mnohem aktivnější a soupeři vůbec nepůjčují míč.
5'
Molina adresoval chytrou přihrávku za obranu protivníka, ale ta byla příliš dlouhá a balón proto skončil v zámezí.
4'
Ihned na to se dopustil nedovoleného zákroku Akpınar, poté Trabzonspor vyrazil do rychlého protiútoku,
3'
Po jeho zahrání se dostal ke střele Kenedy, jenomže byl zablokován, následně stejný hráč vybojoval pro svůj tým přímý volný kop.
2'
Hosté se hned od začátku tlačí na útočnou polovinu a teď budou mít výhodu rohového kopu.
1'

Trabzonspor AŞ: Kardeşler – Asan, Hosejní, I. Fernandes, Dursun – Baykuş, Erdogan, Parmak (C) – Avdijaj, Akpinar, Üzüm.
Náhradníci: Çakır – Çörekçi, Obi Mikel, Sörloth, A. Nwakaeme, Campi, Aydin.

Getafe CF: Chichizola – Nyom, Dakonam, Bruno González, Oliveira – Portillo, Arambarri, Fajr, Kenedy – J. Molina (C), Jaime Mata.
Náhradníci: Soria – Timor, Jason, Cucurella, Damián Suárez, Duro, Ángel Rodríguez.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis. Spasjoņņikovs (všichni LAT).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
CF se lehce zaseklo také na ligové scéně, dvakrát po sobě jen remizovalo a nachází se na sedmém místě s jednadvaceti body. Domácí tým je v turecké nejvyšší soutěži na druhé příčce s dvaadvaceti body, v generálce zdolalo celek Ankaragücü hladce 3:0. V jeho dresu by se opět mohl objevit v základní jedenáctce český reprezentační obránce Filip Novák.
V závěrečném domácím střetnutí mu proto půjde pouze o čest, zatímco Getafe si to nehledě na tento výsledek rozdá o kýženou druhou pozici v přímé bitvě s Krasnodarem, k tomu bude mít výhodu domácího prostředí. Jestliže získá stejný počet nebo více bodů jako jeho ruský protivník v souběžně hraném duelu s Basilejí, tak mu zřejmě bude stačit i nerozhodný výsledek. Po prvních dvou výhrách v EL nedokázalo ani jednou najít recept na švýcarského vicemistra a podlehlo mu 0:1, 1:2.
Trabzonspor sice přešel v EL hned dvěma předkoly, když mimochodem vyřadil i pražskou Spartu, ovšem v hlavní části se mu příliš nedaří. V dosavadních čtyřech utkáních získal jediný bod. Po těsné porážce 0:1 v Getafe dokázal doma remizovat s Basilejí (2:2), pak ale proti Krasnodaru dvakrát vyhořel a podlehl mu po výsledcích 0:2, 1:3. I kdyby ve dvou zbývajících střetnutích zvítězil, tak vzhledem k vzájemné bilanci s Getafe a Krasnodarem již nemůže projít dále.
Španělské Getafe si po minulém dvojzápase se švýcarskou Basilejí výrazně zkomplikovalo cestu za účastí v jarní fázi Evropské ligy. Po dvou nečekaných porážkách se v tabulce skupiny C nachází na druhé pozici se šesti body a před třetím Krasnodarem je jen díky lepšímu skóre. Na svého čtvrtečního rivala má náskok pěti bodů, turecký výběr v tuto chvíli už nemá žádnou šanci na postup do jarní části.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.