Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Zorja Luhansk - 26. listopadu 2020   18:55

AEK Atény
AEK Atény
0:3
(0:0)
Zorja Luhansk
62' Gromov   • 76' Kabajev  (Ivaniseňa) • 87' V. Jurčenko
AEK Atény
Athanasiadis – Svarnas (84. Vasilantonopoulos), Čihrinskij, Nedelcearu – Bakakis (67. Galanopoulos), Šachov, Krstičić, Simões (C), Emanuel Insúa – Tanković (67. Ansárífárd), Livaja.
Agajev – Zejnalov, Omireli
Olympic Stadium, Atény
M. Ševčenko (C) – Favorov, Verňdub, Abu Hanna, Ciganiks – Kočergin (83. Luňov), Ivaniseňa, V. Jurčenko (89. Perović) – Kabajev (89. Gryn), Hladkij, Gromov (89. Sajjádmaneš).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:11.
Je konec! Hostující celek díky skvělému druhému poločasu vítězí 3:0. V první půli se v Řecku nestalo prakticky vůbec nic. Naopak po změně stran začaly padat branky. Nejprve poslal hosty do vedení Arťom Gromov. Na jeho branku navázal patnáct minut před koncem krásnou střelou Kabajev. Zmar domácího celku navíc dokonal nedovolený zákrok v pokutovém území, po kterém proměnil penaltu Jurčenko.
90+4'
90+3'
Marko Livaja neustál souboj na hranici velkého vápna, ale rozhodčí měl střet přímo před očima a rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
90+2'
Marko Livaja ještě napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, jenže dotírající útočník domácích Atén míč pro své mužstvo nevybojoval.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Duel už se pouze dohrává. Ani jeden z týmů se už nikam netlačí. Ukrajinské mužstvo hraje s míčem na kopačkách a kontroluje příznivý výsledek.
89'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Arťom Gromov, přichází Allahjár Sajjádmaneš.
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladyslav Kabajev, přichází Serhij Gryn.
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladlen Jurčenko, přichází Mihailo Perović.
87'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Ukrajinský celek potvrzuje svůj triumf v dnešním souboji! K exekuci pokutového kopu se postavil VLADLEN JURČENKO, který penaltu proměnil s přehledem.
86'
Pokutový kop pro hosty! Sudí našel faul ve vápně.
85'
Andrejs Ciganiks dostal prostor na levé straně hrací plochy, jenže jeho centr skončil na hrudi prvního obránce v dresu domácího mužstva.
84'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Stratos Svarnas, přichází Stavros Vasilantonopoulos.
83'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladyslav Kočergin, přichází Maxym Luňov.
82'
Vladlen Jurčenko se kličkou na pravé straně zbavil napadajícího soupeře a odcentroval do velkého vápna. Obrana domácím s jeho pobídkou neměla problém.
81'
Vladyslav Kočergin dostal prostor na pravé straně, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už nedokázal přesně odcentrovat.
80'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se stáčel přímo do branky, ale hostující brankář dával dobrý pozor a schoval balón do rukavic.
79'
Vladyslav Kočergin napřáhl ke střele zpoza pokutového území. Domácí brankář jeho projektil spatřil na poslední chvíli, ale balón prolétl kolem pravé tyče.
78'
Řecký celek se znovu tlačí do pokutového území, jenže proti přesile hostujících hráčů to mají Atény hodně náročné.
76'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Hostující cele přidává i druhou branku a podle všeho rozhoduje o svém dnešním triumfu! Na hranici velkého vápna si udělal prostor VLADYSLAV KABAJEV a střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci!
75'
Dmytro Ivaniseňa poslal prudkou přihrávku na pravou stranu. Hosté se následně dostali až do pokutového území, ale vybojovali jen rohový kop.
74'
Nenad Krstičić vymyslel centr do pokutového území, kde se do zakončení tlačil Marko Livaja, ale obrana hostujícího celku si poradila bez problémů.
73'
Vitalij Verňdub napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Hostující hráč si ale pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo zraku rozhodčího.
72'
Žlutou kartu dostává Stratos Svarnas (AEK Atény FC).
71'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících fotbalistů zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za levý kotník.
69'
Ukrajinský celek doslova kraluje středu hrací plochy. Fotbalisté v bílém skvěle dostupují k domácím hráčům a nenechávají AEK útočit.
68'
Jeden z domácích obránců chyboval na vlastní polovině a málem poslal soupeře do samostatného úniku. Joel Abu Hanna si však nepotykal se zpracováním.
67'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Michalis Bakakis, přichází Kostas Galanopoulos.
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Muamer Tanković, přichází Karím Ansárífárd.
66'
Michalis Bakakis podpořil protiútok hostujícího celku, jenže jeho centr z pravé strany skončil na malém vápně u prvního obránce v bílém dresu.
65'
Oleksandr Hladkij dostal přihrávku na polovinu hřiště, jenže domácí obránce k němu dobře přistoupil a odehrál míč mimo nebezpečný prostor.
64'
Zorja se nedokázala vymanit z vlastní poloviny. Domácí hráči po inkasování branky zařadili vyšší rychlostní stupeň a snaží se vyrovnat.
62'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Ukrajinský celek se nakonec dostává do vedení! Do pokutového území přiletěl centr z levé strany. Domácí brankář míč nevyboxoval a ARŤOM GROMOV už měl snadnou práci!
61'
Marko Livaja dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže dloubáke do šestnáctky neoslovil rozběhnutého Tankoviče.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní příležitost dnešního souboje. Na trávníku dominují obě defenzivy.
59'
Vitalij Verňdub poslal přihrávku na levou stranu, nicméně nikdo v bílém dres na jeho pobídku nedosáhl. Hráči ve žlutém brání na jedničku.
58'
Ionut Nedelcearu dostal přihrávku na pravou stranu, odkud následně odcentroval do pokutového území, jenže tam kralovala domácí defenziva.
57'
Vladyslav Kabajev dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu utekl do zámezí.
56'
André Simões sestřelil rozběhnutého soupeře a vidí žlutou kartu.
55'
Andrejs Ciganiks sprintoval za přihrávkou na levé křídlo, jenže domácí obránce měl k míči o kus blíže a pohlídal jeho cestičku do zámezí.
54'
Domácí celek pokračuje v útočném snažení. Další centr z levé strany si pohlídal Vladyslav Kabajev, který míč odehrál ven z velkého vápna.
53'
Tanković následně zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho pobídku zastavila připravená zeď.
52'
Domácí celek se i v oslabení tlačí do útoku. Muamer Tanković spěchal s míčem u nohy vpřed po levém křídle, jenže byl zastaven nedovoleným způsobem.
51'
Žlutou kartu dostává Muamer Tanković (AEK Atény FC).
50'
Velká komplikace pro domácí! Šachov dostává po souboji ve středu hrací plochy druhou žlutou kartu a duel pro něj končí!
49'
Jurčenko se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže zakončení mu zrovna nesedlo a míč prolétl kolem domácí svatyně.
48'
Vladyslav Kočergin dostal přihrávku na levou stranu a ihned odcentroval do pokutového území. Jeho pobídka neoslovila nikoho v bílém dresu.
47'
Marko Livaja byl při napadání rozehrávky soupeře příliš agresivní a dopustil se nedovoleného zákroku. V úvodu druhé půle tak pokračuje obraz hry z prvního poločasu.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Atény se ihned vydaly do útoku, ale nákop za obranu nenašel adresáta.
46'
První poločas končí! Během úvodní pětačtyřicetiminutovky se nestalo prakticky nic. Sledovali jsme moře osobních soubojů na polovině hřiště a také hodně nepřesných přihrávek. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat brankovou možnost. Do kabin se proto jde bez branek.
45'
45'
Oleksandr Hladkij sprintoval za přihrávkou na levou stranu, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdu. AEK může rozjet poslední akci první půle.
44'
Šachov předvedl další ostrý skluz a vidí žlutou kartu.
43'
Andrejs Ciganiks si navedl míč na hranici velkého vápna a zakončil placírkou. Jeho zakončení prosvištělo vysoko nad břevnem domácí svatyně.
42'
Vladlen Jurčenko si na pravé straně skvěle pokryl míč tělem a dotírající Jevhen Šachov jej musel fauloval. Zorja si tak může znovu odpočinout.
41'
Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centrovaný míč tentokrát směřoval ke vzdálenější tyči, kde zasáhla obrana.
40'
Oleksandr Hladkij dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale ihned se u něj vynořil důrazný obránce, který odkopl míč do bezpečí.
39'
Giorgos Athanasiadis se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop skončil u Livaji, jenže domácí útočník neměl proti přesile obránců šanci.
38'
Řecký celek zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale pozorný Vitalij Verňdub znovu odkopl míč do bezpečí.
37'
Ionut Nedelcearu si zpracoval přihrávku na pravou stranu a ihned míč posunul vpřed. Jeho pobídku bez problémů zastavil Vitalij Verňdub.
36'
Denys Favorov vhazoval na pravé straně hrací plochy. Hosté se poté dokonce dostali do šestnáctky, jenže nikdo si netroufl na zakončení.
35'
Joel Abu Hanna byl faulován na pravé straně a nyní potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
34'
Muamer Tanković si rozehrávku přímého kopu ještě jednou zopakoval. Tentokrát se pokusil o secvičený signál, ale jeho pobídku srazil obránce na roh.
33'
Exekuce přímého kopu se ujal Muamer Tanković, jenže vyslal příliš krátký centr na hranici velkého vápna, kde bez problémů zasáhla obrana.
32'
Emanuel Insúa táhl akci po levé straně hrací plochy, obhodil si soupeře, jenže následně byl faulován. AEK bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna.
31'
Giorgos Athanasiadis si dal pozor na vysoký centr z pravé strany, vyrazil na malé vápno a ukryl míč do svých rukavic. Domácí mohou rozjet útok.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně bojovné utkání. Ani jeden z týmů si zatím nevypracoval brankovou možnost.
29'
Denys Favorov dostal hodně těžkou přihrávku na pravou stranu, ale kopem přes nohu našel spoluhráče. Ukrajinský celek se dokonce dostal do zakončení, ale rána byla nepřesná.
28'
Muamer Tanković dohnal dlouhou přihrávku na levou stranu a odcentroval na malé vápno. K jeho pobídce se dostal Marko Livaja, jenže v tísni nezakončil.
27'
Dmitro Čihrinskij na levé straně získal odražený míč, potáhl jej vpřed podél postranní čáry, ale obránce v bílém dresu jej odzbrojit čistým způsobem.
26'
Ukrajinský celek uklidňuje rozehrávku kombinací na polovině hřiště. Nikdo v dresu řeckého klubu rozehrávku soupeře neatakuje.
25'
Další útočnou akci ukrajinského celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát nepohlídal Oleksandr Hladkij.
24'
Vitalij Verňdub dostal přihrávku do těžké pozice, jenže jeho přihrávka skončila u prvního soupeře. Stále pokračuje boj o každý metr.
23'
Hostující brankář se znovu musel ujmout rozehrávky z velkého vápna. Jeho nákop přiletěl na levé křídlo, ale následný centr trefil jen soupeře.
22'
Mikita Ševčenko se musel zapojit rozehrávky hostujícího celku. Jeho nákop přiletěl na polovinu domácích, kde zasáhli hráči AEK.
21'
Muamer Tanković rozjel akci domácího celku, odkud poslal přihrávku na pravou stranu, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl.
20'
Dmytro Ivaniseňa odcentroval z pravé strany hrací plochy, jenže jeho centr skončil na hrudi prvního obránce ve žlutém dresu AEK.
19'
Domácí celek rozehrával přímý kop na pravé straně. Muamer Tanković vyslal centr na přední tyč, ale obrana ukrajinského celku zasáhla.
18'
André Simões se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, ale ihned proti němu vystoupil obránce v bílém, který střelu srazil do bezpečí.
17'
Muamer Tanković se v pokutovém území natahoval po centru z pravé strany hrací plochy, jenže na míč nestačil dosáhnout.
16'
Dmitro Čihrinskij poslal přihrávku na polovinu soupeře, jenže Marko Livaja byl tentokrát skvěle bráněn a neudržel míč na kopačkách domácího mužstva.
15'
Ukrajinský celek uklidnil rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo ve žlutém dresu domácího celku zatím akci soupeře neatakuje.
14'
Denys Favorov potáhl akci po levém křídle, jenže jeho centr zastavil hned první obránce. Stále zatím čekáme na úvodní šanci dnešního duelu.
13'
Mikita Ševčenko si dal pozor na přihrávku za obranu hostujícího celku a bez problémů si došel pro míč. Ukrajinský celek může po delší zaútočit.
12'
Marko Livaja si znovu došel pro přihrávku na polovinu hřiště. Tentokrát však přenesením hry na levou stranu nenašel nikoho ve žlutém dresu.
11'
Livaja se v pokutovém území dostal k odraženému míči, jenže místo zakončení centroval na malé vápno, kam si pro míč bez problémů došel brankář.
10'
Denys Favorov vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže následně hosté přišli o míč. Domácí celek tak může pokračovat v ofenzivě.
9'
Denys Favorov odkopl míč z vlastní poloviny mimo nebezpečný prostor. Domácí AEK Atény však vlétlo do dnešního souboje mnohem aktivněji.
8'
Emanuel Insúa se zpoza velkého vápna opřel do míče levačkou, jenže jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem hostující branky.
7'
Stratos Svarnas chtěl odkopnout míč pryč z vlastní poloviny, jenže se ukopl a málem nabídl ukrajinskému celku rozehrávku.
6'
Marko Livaja se tentokrát hnal do pokutového území po levém křídle, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal na hrací ploše.
5'
Domácí se dostali do prvního zakončení. Marko Livaja si v pokutovém území našel odražený míč, přehodil si jej na pravačku, ale trefil jen boční síť.
4'
Emanuel Insúa neustál další souboj na levé straně hrací plochy. Domácí fotbalista byl následně nedovoleně atakován. Rozhodčí nařídil přímý kop pro AEK.
3'
Nenad Krstičić si skvěle pokryl míč na levé straně hrací plochy, jenže po souboji upadl. Rozhodčí posoudil zákrok jako faul na domácího fotbalistu.
2'
Vitalij Verňdub nakopl míč na polovinu domácího celku. Jeho nákop si bez problémů pohlídal obránce Dmitro Čihrinskij, který balón odehrál do bezpečí.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Řecký celek se ihned vydal do útoku, jenže akce po levé straně skončila nepřesným centrem.
1'
Ještě před úvodním výkopem se drží minuta ticha za zesnulého Maradonu.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Domácí budou hrát ve žlutém, zatímco Zorja oblékne bílou sadu.

AEK Atény FC: Athanasiadis – Svarnas, Čihrinskij, Nedelcearu – Bakakis, Šachov, Krstičić, Simões (C), Emanuel Insúa – Tanković, Livaja.
Náhradníci: Theocharis, Tsintotas – Albanis, Ansárífárd, Botos, Galanopoulos, Hníd, Macheras, Christopoulos, Oliveira, Vasilantonopoulos, Sardelis.

FK Zorja Luhansk: M. Ševčenko (C) – Favorov, Verňdub, Abu Hanna, Ciganiks – Kočergin, Ivaniseňa, V. Jurčenko – Kabajev, Hladkij, Gromov.
Náhradníci: Macapura, Vasilj – Gryn, Luňov, Nazaryna, Perović, Piddubnyj, Sajjádmaneš, Alefirenko.

Rozhodčí: Agajev – Zejnalov, Omireli.
AEK Atény FC

Domácí AEK Atény jsou na tom o něco lépe. Ani řecký celek přitom nevstoupil do Evropské ligy úplně vydařeně. V úvodu prohrál s Bragou a s Leicesterem. Proti ukrajinskému celku si však otevřel střelnici. V řecké lize odehrálo AEK sedm zápasů, ve kterých vybojovalo šestnáct bodů a je čtvrté. O víkendu navíc přehrálo výsledkem 4:1 tým AEK Larissa.
FK Zorja Luhansk

Ukrajinský celek zatím neprožívá povedený ročník Evropské ligy. Zorja odehrála tři zápasy a ve všech případech odcházela jako poražená. Na úvod schytal ukrajinský celek porážku 0:3 na hřišti Leicesteru, poté doma padl s Bragou a naposledy doma prohrál 1:4 se svým dnešním soupeřem. V domácí soutěži odehrála devět zápasů a získala jen jedenáct bodů. Naposledy remizovala doma bez branek s Vorsklou.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi AEK Atény a FC Zorja Luhansk. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.