Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Club Brugge : Kyjev - 25. února 2021   21:00

0:1
(0:0)
Kyjev
Kyjev
83' Bujalskij  (Cygankov)
Club Brugge
Mignolet – Mata, Kossounou, Mechele, Ricca – É. Álvarez Balanta – Dirár (84. Okereke), Vormer (C), Van den Keybus (46. Van der Brempt), Sobol (84. De Cuyper) – Dost (58. Badji).
Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni SRB)
Jan Breydelstadion, Bruggy
Kyjev
Buščan – Kędziora (77. O. Karavajev), Zabarnyj, Syrota, Mykolenko – Bujalskij (86. Andrijevskij), Sydorčuk (C), Šepeljev (68. Šaparenko) – Cygankov, Rodrigues – Besjedin.

Dnes je dohráno a radost mají jistě i čeští fotbaloví fanoušci, nebo aspoň jejich velká část.

Já děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:6.
Černý den pro belgický fotbal, jak Antverpy, tak Bruggy dnešním dnem končí v evropských pohárech. Především druhý jmenovaný měl vše ve svých rukách, situace mu hrála do karet, avšak hráči Brugg byli až příliš pasivní, pořádně hrát začali až poté, co inkasovali gól sedm minut před koncem, ovšem to už bylo pozdě. Ukrajinský protivník si těsný náskok dokázal ubránit a zřejmě po zásluze postupuje do osmifinále.
90+5'
90+4'
Olexandr Karavajev přihrál od středové lajny svému brankáři a hosté už jen čekají na závěrečný hvizd.
90+4'
Poslední minuta, přetažený míč domácích končí pouze za soupeřovou bránou.
90+2'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Mykola Šaparenko střílel z levé strany na vzdálenější tyč a Mignolet s vypětím sil konečky prstů vytěsnil míč mimo bránu.
90+1'
Domácí doplácí na špatnou souhru, už několikátá přihrávka končí pouze u hostujícího brankáře.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Míč poslal až ke svému protějšku, který naopak nikam nespěchá.
89'
Simon Mignolet si doběhl pro míč a oproti předchozím minutám rychle rozehrává.
89'
Ukrajinský tým se dostal na soupeřovu stranu, kde drží balón.
87'
Georgij Buščan v klidu rozehrává od své svatyně a je to nyní jeho tým, kdo šetří čas.
86'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Bujalskij, přichází Olexandr Andrijevskij.
85'
Odilon Kossounou byl blízko vyrovnání, ale před odkrytou bránou netrefil míč ideálně.
84'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Nabíl Dirár, přichází David Okereke.
84'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Eduard Sobol, přichází Maxim De Cuyper.
83'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Domácí jsou za svoji pasivitu potrestáni a v tuto chvíli postupuje ukrajinský tým. Cygankov dostihl míč před postranní lajnou, přihrál před bránu, kam naběhl trestuhodně nepohlídaný VITALIJ BUJALSKIJ, který tečoval míč do břevna, od kterého se balón následně odrazil za lajnu.
81'
Youssouph Badji se dokázal prokličkovat do zakončení, avšak to skončilo vysoko nad hostující svatyní.
80'
Hra se teď přesouvá ze strany na stranu, ale bez větších příležitostí. Čas hraje ve prospěch Brugg.
77'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Olexandr Karavajev.
76'
Ignace Van der Brempt lehce tečoval přihrávku z levé strany, ale míč poslal pouze do zámezí.
74'
Simon Mignolet vyběhl z brány a volný míč, namísto chycení do náruče, odkopl co nejdál to šlo.
73'
Domácí se v útoku dlouho neohřáli a už musí rychle zpátky.
72'
Nepovedená rozehrávka, přetažený centr končí v zámezí.
71'
Hosté jsou v posledních minutách aktivní, nyní rozehrají roh z pravé strany.
69'
Nový muž na hřišti se hned postaral o první střelu svého celku v zápase, jeho nepříjemný pokus však dokázal Mignolet vytěsnit mimo tři tyče.
68'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Volodymyr Šepeljev, přichází Mykola Šaparenko.
67'
Youssouph Badji chtěl nejdříve přihrávat, ale když si všiml volného prostoru před sebou, ještě popošel k bráně a pak střílel z dálky, ovšem to už k němu doběhl jeden z protihráčů, který jeho pokus zblokoval.
65'
Slabá a nepřesná přihrávka po zemi doputovala k brankáři Dynama, ten sebral míč do rukou a rychle rozehrál.
62'
Dosud největší šance zápasu. Youssouph Badji po chybě hostující obrany dostal dost volného prostoru na pravé straně, jeho tvrdou ránu však vyběhnutý brankář stačil vyrazit. Tohle měl být gól.
61'
Hosté trochu zariskovali při rozehrávce, míč nakonec poslali jen do autu.
60'
Domácí končí na travnaté ploše v posledních minutách hodně často, dalším takovým je Nabíl Dirár.
59'
Nepřesný pas domácích končí u hostujícího brankáře, který rychle rozehrává.
58'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Youssouph Badji.
57'
Znovu Dost končí na travnaté ploše a nyní už o výměně není nejmenších pochyb.
56'
Střídání však není nutné, z protiútoku vybojovalo Dynamo roh.
55'
Bas Dost zůstává ležet na trávníku po předchozím souboji.
54'
Ruud Vormer slabou střelou levačkou po zemi zamířil vedle vzdálenější tyče. Ale i kdyby střílel přesně, s tímto slabým pokusem by brankář hostů neměl problémy.
53'
Bas Dost znovu zakončoval hlavou, míč mířil pod břevno, avšak Georgij Buščan využil svých centimetrů, natáhl se a balón lapil.
52'
Další faul na straně ukrajinského celku, domácí rozehrají zhruba z úrovně rohového praporku.
51'
Serhij Sydorčuk střelou z dálky minul soupeřovu bránu, Simon Mignolet neměl žádnou práci.
49'
Žlutou kartu dostává Arťom Besjedin (FC Dynamo Kyjev), který udeřil v souboji o míč do tváře Mecheleho.
46'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Thomas Van den Keybus, přichází Ignace Van der Brempt.
46'
Rozhodčí se rozhodl nenastavovat ani minutu. V první půli stojí za zmínku jediná možnost, kdy Dost hlavičkoval do gólmanovy náruče, jinak je to velká bída. Domácí se zřejmě snaží hrát na bezbrankový výsledek, který je posunuje dál a hrají velmi dobře v obraně, zápasu by jistě vstřelená branka pomohla, ale zda se jí dočkáme je otázkou.
45+1'
44'
Hosté vystihli špatnou rozehrávku belgického celku, avšak sami poté pokazili přihrávku a z nadějně vypadají šance tak nebylo nic.
42'
Thomas Van den Keybus byl nyní hodně tvrdě poslán k zemi a tady zřejmě měla být udělena žlutá karta, ale neděje se tak.
40'
Bas Dost byl připraven hlavičkovat z bezprostřední blízkosti, ale centr na něj byl včas odvrácen do bezpečí.
40'
Souhra na jeden dotek teď Dynamu nevyšla, jeho hráči se tak do zakončení opět nedostali.
39'
Hodně nepřesná přihrávka Sydorčuka do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Míč se tak odkutálel do zámezí.
37'
Eduard Sobol se dostal s míčem na střed a z dálky zkoušel střílet, avšak klubko hráčů před sebou prostřelit nedokázal.
35'
Odilon Kossounou a Ruud Vormer neponechali nic náhodě a pohlídali situaci u svého pokutového území, první jmenovaný poslal přihrávkou po zemi malou domů svému gólmanovi.
33'
Jeden z domácích hráčů střílel z ostrého úhlu zhruba pětadvacet metrů od brány, mířil však nad břevno.
32'
Stejný hráč se o chvíli později málem dostal do zakončení z hranice pokutového území, tzv. před nosem mu míč sebral jeden z domácích obránců.
30'
Gerson Rodrigues byl faulován, což pozornosti srbského arbitra neuniklo.
29'
Zblokovaný míč přináší Bruggám rohový kop.
28'
Hosté se teď musí bránit, zatím se jim daří odvracet míče do bezpečí.
26'
Do zakončení se nyní dostal Eduard Sobol, avšak z voleje zamířil vysoko nad bránu.
24'
Bas Dost si vyskočil v pokutovém území na centr, hlavou jej ovšem poslal přímo do brankářovy náruče. Jeho tým se poté dožadoval penalty, neboť ještě předtím mělo dojít k faulu, ale i po konzultaci s videem rozhodčí pokutový kop nenařizuje.
23'
Georgij Buščan bude rozehrávat od své brány poté, co si domácí hráči počínali nedovoleně. Také on rozehrávku docela oddaluje, třebaže je to jeho tým, kdo musí hrát.
21'
Belgický tým drží míč na své polovině a do útočení se mu vůbec nechce.
20'
Clinton Mata znovu velmi dobře v obraně, když čistě obral soupeře o míč.
19'
Žlutou kartu dostává Thomas Van den Keybus (Club Bruggy KV), který fauloval Illju Zabarnyjho.
17'
Federico Ricca se dostal k odraženému balónu a pálil z dálky, leč vysoko nad bránu.
15'
Míč se z pravé strany snesl do vzduchu, odkud si jej sebral do rukou Simon Mignolet. Bylo to však už za lajnou, neboť je nařízen roh ve prospěch ukrajinského týmu.
14'
Zatím se nehraje moc pěkný fotbal, dosud nebyla k vidění jediná střela.
11'
Clinton Mata dobře zapracoval v obraně a míč poslal po zemi svému brankáři, ten jej poté odkopl do bezpečí.
9'
Centrovaný míč tečoval někdo z hostů na rohový kop, domácí z něj ovšem poté nezahrozili.
7'
Míč se dokutálel k domácímu brankáři, ten s rozehrávkou nepospíchá.
5'
Arťom Besjedin se dostával do dobré šance, Brandon Mechele mu v poslední chvíli zabránil v zakončení.
3'
Gerson Rodrigues to zkoušel jako první, ale trefil pouze Mecheleho.
1'

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata, Kossounou, Mechele, Ricca – É. Álvarez Balanta – Dirár, Vormer (C), Van den Keybus, Sobol – Dost.
Náhradníci: Horvath, Shinton – Van der Brempt, De Cuyper, Fuakala, Fofana, Engels, Badji, Servais, Okereke.

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Syrota, Mykolenko – Bujalskij, Sydorčuk (C), Šepeljev – Cygankov, Rodrigues – Besjedin.
Náhradníci: Neščeret, Bojko – Sidcley, Šaparenko, De Pena, Ledněv, Andrijevskij, O. Karavajev, Duelund, Vanat, Suprjaha.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni SRB).

Hlavním sudím tohoto utkání bude Srdjan Jovanović, kterému budou na pomezí asistovat Uroš Stojković a Milan Mihajlović. Trojice je ze Srbska. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Fran Jović z Chorvatska a u videa budou Sascha Stegemann z Německa a Luis Godinho z Portugalska.
První utkání

Minulý týden se oba celky střetly v Kyjevě a po tomto utkání mají lepší výchozí postavení hráči z Brugg. Ti sice prohrávali po gólu Bujalského v 62. minutě, o pět minut později ale srovnal Mechele a stav 1:1 už vydržel do závěrečného hvizdu. Bruggám tak v dnešní odvetě stačí i bezbranková remíza, musí si ale dávat pozor na případné inkasování.

FC Dynamo Kyjev – Club Bruggy KV 1:1 (0:0)

Branky: 62. Bujalskij (Mykolenko) – 67. Mechele (Vormer)
Žluté karty: 29. Šaparenko, 90+3. Mykolenko – 32. Ricca

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora (81. O. Karavajev), Zabarnyj, Popov, Mykolenko – Šaparenko (73. Šepeljev), Sydorčuk (C), De Pena (72. Rodrigues) – Cygankov, Besjedin (81. Suprjaha), Bujalskij.

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata, Kossounou, Mechele, Ricca – É. Álvarez Balanta, Vormer (C), Dirár (70. Van der Brempt) – De Ketelaere, Okereke (69. Badji) – Dost (90+2. De Cuyper).

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare (všichni Finsko)
Dobrý večer u Evropské ligy. Společně se podíváme na odvetné utkání fáze 32 nejlepších týmů, střetnou se Club Bruggy KV a FC Dynamo Kyjev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.