Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : CZ Bělehrad - 22. října 2020   21:00

Hoffenheim
Hoffenheim
64' Baumgartner (Rudy) • 90+3' Dabbur (Samassékou)
2:0
(0:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
Hoffenheim
Baumann (C) – Rudy, S. Posch, Vogt, Akpoguma, R. Sessegnon (90. Skov) – Baumgartner (78. Bebou), Grillitsch (46. Samassékou), Gaćinović (46. Geiger) – Dabbur, Belfodil (78. Bruun Larsen).
Hernández – Naranjo, Sobrino (všichni ESP)
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
CZ Bělehrad
Borjan (C) – Eraković, N. Milunović, Degenek – Gajić (85. V. Simić), S. Sanogo (75. Petrović), Nikolić, Rodić – Katai (75. Vukanović), Spiridonovic (76. Ben Nabouhane) – Falcinelli (85. Pavkov).

Hoffenheim tedy zvládá svůj první zápas v Evropské lize, což se ale nedá říct o Bělehradu. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 20:15.
Následující soupeř Liberce Bělehrad tedy začíná prohrou. Stejně to ale Slovan nebude mít vůbec jednoduché a proti srbskému mistrovi zkusí urvat alespoň bod.
Hoffenheim měl sice zpočátku mírné problémy, ale nakonec si připisuje povinnou výhru v úvodním zápase. V prvním poločase se marně hledal, jelikož Crvena Zvezda dobře bránila, ale ve druhé půli už povolila, což kvalitní soupeř z Bundesligy okamžitě potrestal. Jednobrankové vedení následně víceméně bez problémů držel a tříbodový zisk potvrdil v nastavení druhým gólem. Bělehrad však nehrál vůbec zle a rozhodně by mohl v dalších duelech něco předvézt.
90+6'
90+5'
Zápas už se nyní dohrává. Hosté se ještě pokouší o čestnou branku, ale tu jim německý soupeř rozhodně nedopřeje.
90+3'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Je hotovo, Hoffenheim pečetí své dnešní vítězství! MUNAS DABBUR zůstal na chvíli volný mezi obránci, čehož nádherným pasem okamžitě využil Diadie Samassékou. Střelec branky následně mířil do horní části branky, takže Milan Borjan to měl se zákrokem hodně složité, takže to nezvládl. Asistence: Diadie Samassékou.
90+2'
Crvena Zvezda už nehraje v potřebným rozmyslel, všechny míče jenom urychleně tlačí k bráně. Kvůli tomu přichází po nepřesné přihrávce další nedovolený zákrok.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ryan Sessegnon, přichází Robert Skov.
89'
Srbský celek se přece jen dostal k míči a okamžitě hledá cestu k zakončení skrz střed hřiště. Tam ale přišel jeden nepřesný pas, který tak celou akci pokazil.
88'
U míče se pořád drží hráči v modrých dresech, kterým už vůbec nejde o vstřelení gólu. Balón už chtějí držet jenom co nejdál od své klece.
87'
Domácí se nakonec prokombinovali na útočnou polovinu, kde si nakonec Aleksa Vukanović pomohl při souboji faulem, čímž připravil svůj tým o nějaký čas.
86'
Hoffenheim v posledních minutách hraje pod nemalým tlakem, což se nemění ani při rozehrávce. Hosté totiž ve třech napadají až u soupeřícího vápna, čímž si vynutili nepřesný nákop, po kterém se dostávají k míči.
85'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Milan Gajić, přichází Veljko Simić.
85'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Milan Pavkov.
84'
Další centr od rohového praporku už si našel Nemanja Milunović, ale ten pod tlakem dvou protihráčů hlavičkoval jen vysoko nad bránu.
83'
Centr od pravé postranní čáry měl opravdu dobré parametry, dokonce mířil i docela přesně, avšak proti míči se vyřídil Kevin Akpoguma, který tak možná zabránil gólové situaci.
82'
Bělehrad už se pomalu začíná odhodlávat k závěrečnému náporu, na pravé straně tak třeba dvakrát vhazuje. Vzápětí tam získal dokonce přímý kop.
80'
Ihlas Bebou mohl definitivně zajistit výhru svého týmu hned po svém příchodu, avšak prostor na středu hřiště moc nevyužil, protože po několika kličkách přihrával jen do protihráče.
79'
Crvena Zvezda se po delší době dostala na útočnou polovinu, kde si však jeden z hráčů počínal moc tvrdě, takže se hned provinil faulem.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Ihlas Bebou.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Jacob Bruun Larsen.
78'
Ryan Sessegnon si sice na zadní tyči našel centrovaný míč, ale dokázal ho odehrát jen za sebe. V konečném součtu to navíc bylo jedno, protože hrál jenom v ofsajdu.
77'
Hostující realizační tým samozřejmě poslal do hry útočně laděné hráče, aby se ještě pokusil o vyrovnaní. Míč však pořád zůstává v držení domácích, kteří se ho jen tak nezbaví.
76'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Srdan Spiridonovic, přichází El Fardou Ben Nabouhane.
75'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Sékou Sanogo, přichází Njegoš Petrović.
75'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Aleksandar Katai, přichází Aleksa Vukanović.
74'
Hoffenheim delší obrannou fázi zvládl takřka bez problémů a nyní po delší době míří dopředu, kde se ale spíše pokusí získat co nejvíce času.
73'
Sékou Sanogo si pěkně našel centr na bližší tyč, ale hlavička se mu nepovedla podle představ, protože skončila mimo bránu. Následně si ještě žádal u rozhodčího další roh, ale jeho prosby nebylo vyslyšeno.
72'
Srbský tým sice získává aut poblíž pokutového území, ten rozehrává nakrátko. V zahuštěném prostoru však míč moc dlouho neudržel.
71'
Zápas si pořád drží trend důrazný hry. Při vzájemném souboji se na zem poslali oba protihráči, ale ani z jedné strany to nebyl faul.
70'
Poslední dvacetiminutovku zahajují klidnou kombinací domácí fotbalisté, kteří už nikam nespěchají. Při rozehrávce nechtějí vytvořit žádnou zbytečnou chybu.
69'
Bělehrad se však rozhodně nevzdává a okamžitě se pokouší o vyrovnaní. Po rohovém kopu dokonce přichází zakončení, ale to končí jenom nad bránou.
68'
Žlutou kartu dostává Sékou Sanogo (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
66'
Německý celek se po úvodní brance dostal do klidu a pohody a nyní tak kombinuje mnohem svědomitě. Pokud tak bude pokračovat zbytek času, pro výhru si určitě dojde.
64'
Domácí začínají potvrzovat roli favorita a dostávají se do vedení! Vše započalo hraničním zákrokem Kevina Akpogumy, po kterém zůstal ležet na trávníku jeden z hostů. Hoffenheim však v útoku pokračoval, takže z pravé strany odcentroval Sebastian Rudy, který ve vápně našel CHRISTOPHA BAUMGARTNERA, který nechytatelně zametl míč pod horní tyč. Asistence: Sebastian Rudy.
62'
Milan Borjan obětavě vyboxoval vysoký balón, ale přitom se do něj vložil Christoph Baumgartner, který se tak dopustil nedovoleného zákroku.
61'
Hoffenheim už si pomalu začíná uvědomovat závažnost situace a do šestnáctky se snaží dostat za každou cenu. Další pokus končí alespoň rohovým kopem.
60'
Bělehrad se rozhodně nevzdává směrem dopředu a získává další roh. Centr od rohového praporku však letěl moc blízko brány, takže si pro něj došel Oliver Baumann.
59'
Stefan Posch šel do hlavičkového souboje s dvěma protihráči, z čehož tedy nemohl vzejít vítězně. Faulován nebyl, ale stejně se svíjí v bolestech.
58'
Hosté při rohovém kopu nedostali míč do pokutového území, takže se následně raději stáhli na svou polovinu, aby balón udrželi pod kontrolou.
57'
Centr z pravé strany prošel do šestnáctky, kde se odrazil na Christopha Baumgartnera, který okamžitě pálil volejem, ale mířil přímo do středu brány, kde byl připravený gólman.
56'
Domácí to zase zkusili pomocí pasu za obranu, ale ten byl stejně jako ve většině případů moc dlouhý, takže skončil jen v rukavicích Milana Borjana.
54'
Milan Gajić vhazuje na pravé straně, ale s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá. Hosté už částečně myslí na to, aby udrželi bezbrankový stav.
53'
Crvena Zvezda hraje ve druhé půli mnohem lépe než v té první. Díky tomu soupeře dobře obírá o balón, díky čemuž může těšit z protitútoku.
51'
Munas Dabbur z hranice pokutového území pálil opravdu hodně nebezpečně, míč se točil pod horní tyčku, ale Milan Borjan vytáhl parádní zákrok!
50'
Hoffenheim už zase dostal míč pevně pod svou kontrolu a opatrně hledá cestu dopředu. Zatím ale nikam nespěchá, času má poměrně dost.
48'
Bělehrad nastupuje do druhé půle aktivněji a většinu času drží míč. Nyní však pokazil přihrávku, kvůli čemuž se musí bránit.
47'
Hosté sice skórují, ale bylo to z očividného ofsajdu, takže střelec branky ani nestihl slavit. Rychle tak rozehrává domácí gólman.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Dennis Geiger.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Diadie Samassékou.
46'
V prvním poločase jsme skoro nic neviděli. Hoffenheim mírnou převahou potvrzoval roli favorita, ale vlastně nic moc nebezpečného si nevytvořil. Pořádnou šanci měl až v poslední minutě, ale balón skončil jen na tyči. Obrana Bělehradu tak prozatím funguje, ale uvidíme, jak dlouho to ještě vydrží.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+1'
45'
Hoffenheim si přece jen vytvořil pořádnou příležitost! Munas Dabbur unikl po levé straně, gólmana prostřelil mezi nohami, ale z nemalého úhlu míč poslal jen do tyče! Dobrým obranným zákrokem se pak prezentoval Milos Degenek.
44'
Žlutou kartu dostává Diego Falcinelli (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
43'
Také Hoffenheim už dostal míč do šestnáctky, ale procpal ho jen do prostoru, kde se pohyboval gólman, který ho samozřejmě okamžitě schoval do své náruče.
41'
Konečně se po dlouhé době dělo něco před jednou bránou. Šanci si vytvořil méně aktivnější Bělehrad, který z levé strany dostal míč do malého vápna, kde se chvíli pohyboval, ale stejně nikdo nedokázal zakončit.
40'
Sebastian Rudy si moc předkopl balón, kvůli čemuž o něj přišel. Nechtěl ale dovolit žádný rychlý protiútok, takže raději fauloval.
39'
Německý tým je rychle zpět u balónu, ale dopředu vůbec nespěchá. Jakoby čekal, až Crvena Zvezda vytvoří ve svým řadách nějakou díru.
38'
Domácí vhazují na pravé straně, což nakonec úspěšně zvládli, ale vymysleli jen přetažený centr, který Ryan Sessegnon neudržel na hrací ploše.
37'
Zápas už se v závěru první půle začíná zpomalovat. Aktivnější je pořád Hoffenheim, ale ten přes pevnou soupeřící defenzivu nemůže najít žádnou cestu.
35'
Hoffenheim však po rychlé rozehrávce přímého kopu nic nezískal a vzápětí se zase musel stáhnout dozadu na svou polovinu.
34'
Souboj na středu hřiště tentokrát zvládli lépe hosté, klíčovou roli ztvárnil Munas Dabbur, který si nakonec došel pro faul.
33'
V dnešním zápase se docela dost fauluje, čehož byl nyní přímý důkazem Ryan Sessegnon, který neunesl prohraný souboj a hrál proti pravidlům.
31'
Před Kevina Vogta už se dostával protihráč a následně také míč, ale během chvíli dost zrychlil, díky čemuž byl u balónu první a mohl tak rozehrát.
30'
Sékou Sanogo se chtěl k míči dostat za každou cenu, takže šel do toho důrazně, díky čemuž si nakonec vykoledoval faul, po kterém tak bude rozehrávat jeho spoluhráč.
29'
Hoffenheim nyní uklidňuje hru a dopředu to zkouší pomalou cestou. Přihrávka nakrátko ho však zatím moc daleko neposunuly.
28'
Mijat Gaćinović dostal moc dlouhý pas do běhu, který nemohl stihnout včas. Míč sice zachytil, ale tomu se tak stalo až za brankovou čárou.
27'
Milan Gajić na pravé straně naznačil centr pravou nohou, provedl ho až levačkou, ale s tím domácí počítali, takže balón nepustili ani do vápna.
26'
Z pravé strany šel tentokrát do vápna přízemní pas, který letěl moc blízko brány, takže si pro něj v klidu došel brankář Bělehradu, který rozehrává dalekým hodem.
25'
Sékou Sanogo si v pokutovém území pomohl hraničním zákrokem, kvůli čemuž skončil protihráč na trávníku, ale hlavní sudí zůstává klidný, takže penalta to nebude.
24'
Domácí začínají soupeře poprvé v zápase tlačit. Zatím ale nemůžou vymyslet nic efektivnějšího než centry ze strany, které hosté zatím vždy odvrátili.
22'
Munas Dabbur při napadání vypíchl skluzem míč a poslal ho k Christophu Baumgartnerovi, který se s ním dostal až k vápnu, odkud zkusil štěstí. Jeho rána však neměla dostatečný důraz, takže ji Milan Borjan bez problémů vyrazil.
21'
Milan Gajić si našel odražený míč na pravé straně, ale jeho následný nákop za obranu ztroskotal na prvním protihráči v cestě.
20'
V prvních dvaceti minutách jsme skoro nic neviděli. Oba celky se rozkoukávají na evropské scéně a nic neriskují.
19'
Snad poprvé v zápase kombinuje na své polovině také Bělehrad, který čerpá co nejvíce sil, protože většinu času dost běhá.
18'
Diego Falcinelli si z předešlého souboje odnesl bolestivý šrám. Zisk míče však k ničemu nebyl, protože vzápětí jeho spoluhráči dost lehkovážně nakopli.
17'
Oliver Baumann musí čelit také první standardce soupeře, nakonec ale nebyl potřeba žádný zákrok, jelikož se jeden z hostů provinil ofsajdem.
15'
Centr z pravé strany sice našel v pokutovém území hráče s modrým dresem, ale ten ideální střeleckou možnost prováhal, takže z toho zase nic nebylo.
14'
Bělehrad sice rozehrával aut na levé straně, Sebastian Rudy si své povinnosti plní velmi důsledně a soupeři se tedy přes něj nedostali.
13'
V zápase je vidět docela dost faulů. Proti pravidlům se nyní provinil jeden z hosté, takže se Hoffenheim bude moci uklidnit s míčem.
11'
Německý tým má výhodu prvního rohového kopu, ale ten Crvena Zvezda bez problémů odvrací a díky špatnému soupeřícímu nákopu vzápětí získává i míč.
10'
Milan Gajić schytal při souboji nepříjemného šlapáka, za což se ale domácí hráč okamžitě omluvil, takže se na to už zapomnělo.
9'
Hoffenheim zatím vůbec nepotvrzuje roli favorita. Nyní si jen tak přihrává na své polovině a vyčkává, co bude dál.
8'
Srdan Spiridonovic si zpracoval míč na hranici pokutového území, odkud okamžitě zkusil štěstí, ale mířil jen několik metrů vedle brány.
7'
Oliver Baumann se poprvé zapojil do hry, protože musel chytat soupeřící daleký nákop, který ho nemohl výrazně ohrozit. Následně rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
6'
Ryan Sessegnon byl první u soupeřícího nákopu, ale nechtěl jít do žádné riskantní situace, takže ho raději zakopl do autu.
5'
Jeden z hostujících hráčů něco zkoušel vymyslet na pravé straně hřiště, kde sice skončil na trávníku, ale sudí ihned signalizuje, že tentokrát to faul nebude.
3'
Hoffenheim se díky špatné rozehrávce soupeře dostal k centru, po kterém zakončoval Christoph Baumgartner nůžkami, ale byla to složitá situace, takže Milana Borjana výrazně neohrozil.
2'
Domácí dobře zapracovali při bránění středu hřiště, ale jejich následný průnik přes levou stranu ztroskotal v samotném zárodku, protože míč skončil v autu.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Rudy, S. Posch, Vogt, Akpoguma, R. Sessegnon – Baumgartner, Grillitsch, Gaćinović – Dabbur, Belfodil.
Náhradníci: Pentke – Bruun Larsen, Geiger, Bebou, Samassékou, Adamjan, Bogarde, Klauss, Skov.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Eraković, N. Milunović, Degenek – Gajić, S. Sanogo, Nikolić, Rodić – Katai, Spiridonovic – Falcinelli.
Náhradníci: Popović, Ćopić – Gavrić, Gobeljić, Krstović, Ben Nabouhane, Pavkov, Petrović, Radulović, V. Simić, Vukanović, Pankov.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sobrino (všichni ESP).
FK Crvena Zvezda Bělehrad
Bělehrad se musel do skupinové fáze Evropské ligy prokousat v kvalifikaci, kterou zvládl na výbornou. V rozhodujícím duelu porazit Ararat-Armenii 2:1 a po loňské účasti v Lize mistrů bude hrát alespoň Evropskou ligu. Ve své domácí lize je pak Crvena Zvezda na komfortním prvním místě s osmibodovým náskokem na druhý Partizan, vyhrála všechny utkání kromě jednoho, kdy si právě s Partizanem připsala remízu. Byl to právě poslední zápas hraný v neděli, takže se Bělehrad na důležité utkání nenaladil moc dobře. Určitě ale na tuto remízu zapomene a dnes zkusí šokovat německý Hoffenheim.

Poslední tři utkání
Partizan vs. Bělehrad – 1:1
Bělehrad vs. Napredak – 3:0
Ararat-Armenia vs. Bělehrad – 1:2
TSG 1899 Hoffenheim
Hoffenheim se po dvou letech vrací zpět do Evropy, tentokrát ale bude hrát jen v Evropské lize, kde ho ve skupině L čeká Bělehrad, Liberec a Gent. Zpočátku nové sezony se dnešní domácí na účast v Evropě připravovali více než dobře, protože v prvním duelu Bundesligy porazili Kolín nad Rýnem a pak senzačně vyprášili Bayern 4:1. Následovaly ale dvě porážky s Frankfurtem a Dortmundem, takže má Hoffenheim dnes co napravovat. Navíc je favoritem skupiny, takže se od něj na úvod očekává vítězství.

Hoffenheim vs. Dortmund – 0:1
Frankfurt vs. Hoffenheim – 2:1
Hoffenheim vs. Bayern – 4:1
Dobrý večer při Evropské lize! Ta se konečně také rozjíždí, dnes je na programu rovnou 24 duelů. Společně se mnou se pak zaměříme na zápas mezi Hoffenheimem a Bělehradem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.