Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Liberec - 5. listopadu 2020   21:00

Hoffenheim
Hoffenheim
22' Dabbur  • 29' Dabbur (Skov) • 59' Grillitsch  • 71' Adamjan  • 76' Adamjan (Belfodil)
5:0
(2:0)
Liberec
Liberec
Hoffenheim
Baumann (C) – Bebou, Bogarde, Vogt (46. Grillitsch), Akpoguma (61. Nordtveit), Skov – Gaćinović, Rudy (46. Samassékou), Baumgartner (74. Belfodil) – Klauss, Dabbur (61. Adamjan).
Pentke – Nordtveit, Bruun Larsen, Grillitsch, R. Sessegnon, Samassékou, Belfodil, Adamjan, John.
Karasev – Demeshko, Gavrilin (všichni Rusko)
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Liberec
Hasalík – Koscelník, Kačaraba, Mikula (C), Pourzitidis – Hromada (77. Michal), Mara – Cancola (90+1. M. Dvořák), Nešický (90+1. Černický), Kosek (90+1. Kazda) – Rondić (67. Csáno).
Pešl – M. Dvořák, Černický, Kazda, Michal, Csáno.

Utrpení Liberce skončilo. Překvapení se nekoná. Domácí Hoffenheim si došel v poklidném tempu pro jednoznačné vítězství 5:0. Liberec bude mít v repre pauze jediný úkol: dát tým do kupy po Covidu a připravit jej po psychické stránce, jelikož z posledních dvou zápasů mají skóre 1:10. Fotbal je ale krásný sport a i přes toto hrozivé skóre má Liberec stále šanci na postup ze skupiny. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc.
90+2'
90+2'
Lukáš Hasalík vyboxoval na malém vápně centr pryč.
90+2'
Trio libereckých mladíků si zapíše alespoň čestné minuty v Evropské lize.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází David Cancola, přichází Miroslav Dvořák.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Matyáš Kazda.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Kosek, přichází Radim Černický.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Taras Kačaraba odvrátil další možnost domácích ke skórování.
88'
Ihlas Bebou obstřelil z pravé strany Hasalíka. Mířil ale jen do boční sítě.
87'
Německý tým je stále na útočné polovině a kombinuje.
86'
Zápas se již víceméně dohrává. Čas je momentálně hlavním libereckým nepřítelem.
85'
Lukáš Hasalík dobře vyběhl a vychytal Belfodila!
83'
Slovenský útočník v barvách Liberce je zatím v útoku neviditelný. Neudržel ještě ani jeden míč. Je to pro něj velká zkušenost.
81'
Lukáš Csáno stál taktéž za obrannou linií soupeře.
80'
Liberec už působí dosti odevzdaným dojmem. Není se co divit, být skoro celý zápas bez míče, posouvat se jen v bloku a dostat pět gólů musí zamávat s každým hráčem i ve věhlasnějších klubech.
79'
Ishak Belfodil lapen v ofsajdu.
77'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Kristian Michal.
76'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Po sérii odrazů a nedůrazu v libereckém vápně přidává svou druhou branku v utkání SARGIS ADAMJAN, když se k němu míč odrazil metr před prázdnou bránou. Bůro je na světě.
75'
Jan Mikula ve spolupráci s Pourzitidisem zažehnali nebezpečí.
74'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Ishak Belfodil.
73'
Kamso Mara byl při vyvážení míče faulován.
71'
Lukáš Hasalík vyrazil centr Baumgartnera před sebe, kde liberecká obrana nechala úplně volného SARGISE ADAMJANA a ten si připisuje první branku v Evropské lize. 4:0.
69'
Kamso Mara stál v jednoznačném ofsajdu.
68'
Lukáš Hasalík si připisuje jeden z těch jednodušších zákroků.
67'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Lukáš Csáno.
66'
Gaćinović prověřil pozornost libereckého brankáře.
65'
Tentokrát Baumgartner spadl k zemi před libereckým vápnem. Píšťalka ruského sudího se neozvala.
63'
Christoph Baumgartner trefil svého spoluhráče do zad. Zákrok Hasalíka se tak odkládá.
61'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Håvard Nordtveit.
61'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Sargis Adamjan.
59'
Lukáš Hasalík dnes nemá den, stejně jako stoper Kačaraba před ním. Liberecká obrana zblokovala dvě střely, když se do snášejícího míče opřel z velké dálky FLORIAN GRILLITSCH, svou střelu skryl mezi nohy Kačaraby a Hasalík podcenil jeho pokus a už jej nestačil vyrazit. Domácí vedou 3:0.
58'
Liberec je ale v první části druhého poločasu rozhodně aktivnější než za celý první poločas. Kvalita je ale bohužel jednoznačně na straně domácích.
56'
Kamso Mara zkoušel překvapit brankáře z poloviny hřiště, ale na Baumanna si nepřišel.
56'
Aleš Nešický poslal do vápna dobrý centr, ale k zakončení se Liberec bohužel nedostal.
55'
Liberec vybojoval svůj první rohový kop.
55'
Rondić v dobré pozici netrefil centr od Kamsa Mary. To je škoda.
54'
Bebou dával míč ve vápně pod sebe, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
53'
Diadie Samassékou si nerozuměl se spoluhráči a Hoffenheim tak o míč přišel.
51'
Severočeši se už opět brání a žlutou kartu za šlápnutí na nárt soupeře dostává Martin Koscelník (FC Slovan Liberec).
51'
Liberec poprvé ve druhém poločase ve vápně soupeře. Centr Koscelníka obrana v modrém odvrátila. Cancola pak pálil jen do soupeře.
50'
João Klauss se dostal k míči před Hasalíkem. Následně byl ale vytlačen z vápna Mikulou, kterého navíc loktem udeřil do obličeje.
48'
Baumgartnerův centr prolétl nad malým vápnem Liberce.
47'
Jízda na německém kolotoči část druhá začíná.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Diadie Samassékou.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Florian Grillitsch.
46'
Je za námi první poločas. Co k tomu říct. Sledujeme očekávanou hru na jednu bránu. Covid-19 se bohužel prohnal libereckým mužstvem a jeho šíře není tak velká, aby mohl čelit bundesligovému týmu. Liberec se dostal pouze dvakrát za polovinu, jinak se kompaktně brání v bloku a snaží se o co nejmenší počet šancí darovaných soupeři. Munas Dabbur se i přesto dokázal dvakrát prosadit a domácí Hoffenheim si tak kráčí za předpokládaným vítězstvím, když po poločase vede 2:0. Ještě je tu ale Csaplárova past. Tak uvidíme. Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45'
45'
Útočný faul Krausse znamená oddych pro libereckou obranu.
44'
Imad Rondić vybojoval svým výpadem alespoň autové vhazování na polovině hřiště.
42'
Aktivní Robert Skov napálil odražený míč nad bránu.
41'
I nadále je vidět pouze jednou mužstvo, a to mužstvo domácích. Je to však logické.
39'
Domácí z rohového kopu nic nevytěžili.
38'
Lukáš Hasalík vyrazil střelu Rudyho mířící pod břevno.
36'
Žlutou kartu dostává Melayro Bogarde (TSG 1899 Hoffenheim), který taktickým faulem nenechal pokračovat Rondiće v běhu.
34'
Ihlas Bebou už byl s míčem za brankovou čarou. Hasalík si vezme míč a uvede jej do hry výkopem.
33'
Robert Skov vyslal tvrdou ránu do zadního stehna libereckého Cancoly.
31'
Ani po druhém gólu domácí nepřestávají útočit.
29'
Brankář Hasalík tady nebude mít úplně čisté svědomí. Robert Skov to zkusil z přímého kopu z úhlu, před brankářem ještě do střely vložil svou nohu MUNAS DABBUR a šikovným líznutím zvšuje na 2:0.
28'
Žlutou kartu za nešetrný skluz vidí Mario Pourzitidis (FC Slovan Liberec).
26'
Ihlas Bebou nedostal míč přes dobře postaveného Koska.
25'
Mikula si teď neporozuměl s Kačarabou a jen tak tak, že se k míči nedostal jeden z domácích útočníků.
22'
Liberec odolával celých 22 minut, pak ovšem Taras Kačaraba uklouzl v nejméně vhodnou chvíli, když se na něj snášel centr soupeře. K míči se dostal MUNAS DABBUR, pohrál si s obranou Slovanu a střílí první branku utkání.
21'
Hoffenheim má k dispozici první rohový kop utkání.
21'
Následně napálil Skov míč pouze do Koscelníka.
20'
Kapitán Mikula ubránil Christopha Baumgartnera.
19'
Munas Dabbur pálil z voleje těsně nad!
19'
Slovan ale ihned míč ztratil.
19'
Kosek před sebe nepustil Beboua.
17'
Brankář Liberce nejprve vyboxoval centr z pravé strany. Míč se ale vrátil do vápna, Hasalík si pro něj i napodruhé došel.
16'
Christoph Baumgartner je dalším hráčem stojícím za obrannou linií soupeře.
15'
Daniel Kosek nepropasíroval míč na nabíhajícího Cancolu.
15'
Také Imad Rondić na druhé straně stál v ofsajdu.
14'
Skov poslal přízemní centr na přední tyč, kde Dabbura vychytal Hasalík. Následně se ale ukázalo, že domácí útočník stál v ofsajdu.
13'
Christoph Baumgartner napřáhl ke střele z nějakých 28 metrů. Mířil ale vedle levé tyče.
11'
Lukáš Hasalík opět v permanenci. I tentokrát si počínal úspěšně.
9'
Domácí v modrém opět kombinují s míčem.
8'
Lukáš Hasalík vychytal z těsné blízkosti Klausse!
6'
Nešický zahrál míč na přední tyč, kde jej domácí obrana odvrátila.
5'
Jakub Hromada se dostal až k vápnu a byl faulován. Liberec se poprvé ukáže také v útoku.
3'
Pro hráče Liberce to bude velice náročné utkání. Vždyť z obvyklé základní sestavy zůstalo pouze pět borců.
1'
Domácí Hoffenheim se ihned usazuje na útočné polovině.
1'

TRENÉR HOFTYCH O VÝSLEDKU TESTŮ:

„Přestože se testujeme pravidelně, testy UEFA na Covid nám prokázaly vícero pozitivních hráčů včetně několika členů realizačního týmu, přestože se jedná především o bezpříznakové případy. Do Hoffenheimu tudíž pocestujeme ve značně oslabené sestavě a jedeme tam s tím, že sestavu budeme skládat až na místě. Situace je prostě taková a my to bereme tak, jak to je. S nadhledem.

Znovu opakuji, že v zápase s FCSB jsme to byli my, kdo měl proti sobě tým s problémy. Teď máme proti sobě špičkový německý tým a problémy máme my. Je to netypická situace a uvidíme, jak to dopadne. Teď počítáme padlé a skládáme hráče, kteří k nám přibyli z B týmu. Jelikož je ze strany UEFA samozřejmě zájem, aby se zápas odehrál, tak se intenzivně řeší parametry počtu hráčů pro tento zápas abychom ve středu mohli odletět. Uvidíme s kým a uvidíme, jak dáme sestavu dohromady.

Přestože jsme se snažili dodržovat nastavená pravidla, tak nás pravděpodobně dohnal společně strávený čas, kdy jsme byli při cestování k zápasům Evropské ligy všichni pohromadě. Na druhou stranu znovu říkám, že prakticky všichni hráči jsou bezpříznakoví. Taková je doba."

FC SLOVAN LIBEREC – OBRANA, TRÉNINK A HLAVY VZHŮRU

Liberec v Bělehradě prohrál vysoko 1:5 a po dvou duelech má tak na kontě stále tři body z úvodního vystoupení s Gentem (1:0). Crvená zvezda těžila hlavně z rychlosti křídelních hráčů, dobré kombinace i produktivity. Modrobílé mužstvo se vrátilo k poctivému tréninku, na hřišti hlavního favorita bude chtít bojovat.

„Bylo vidět, že musíme potrénovat obrannou fázi a sehranost. Určitě nejedeme do Německa s tím, že nemáme šanci. Budeme chtít bodovat," komentoval Filip Nguyen, který ale kvůli pozitivnímu testu do utkání nezasáhne. Mít svěšené hlavy není na místě, do konce základní skupiny zbývají ještě čtyři zápasy.

Jak Liberci pomohl Covid-19 proti FCSB, tak tentokrát jsou to právě oni, kdo mají vir v kabině. Dle nominace k utkání, kterou ve středu večer zveřejnil liberecký Slovan, mu bude chybět řada klíčových hráčů. Jen se na to podívejte sami. Mezi nakaženými jsou: brankáři Nguyen s Knoblochem, obránci Jugas, Fukala, Tijani, Chaluš, záložníci Pešek, Sadílek, Šulc, Beran, Barac, Matoušek, Mosquera a útočníci Rabušic s Júsufem Hilálem. Bohužel moc šancí na úspěch nevidím, ale nikdy neříkej nikdy.

TSG 1899 HOFFENHEIM – BUNDESLIGOVÝ FAVORIT BEZ ZTRÁTY BODU

Dva zápasy, šest bodů a skóre 6:1. Největší favorit skupiny porazil na úvod Crvenou zvezdu na domácí půdě 2:0, pak v Gentu vyhrál vysoko 4:1. Slovan se s Hoffenheimem utká nejprve v Německu a následně ho přivítá U Nisy (26. listopadu).

V Bundeslize patří nadcházejícímu soupeři z pětatřiceti tisícového městečka Sinsheim dvanáctá příčka. „Die Kraichgauer“ uchvátil výhrou 4:1 na Bayernem. Od té doby však lehce strádá. Naposledy prohrál s Unionem Berlín 1:3.

Půjde o vůbec první měření sil obou celků v historii. S německým soupeřem se Slovan setkal v základní skupině Evropské ligy 2013/14. Proti Freiburgu tehdy uhrál remízu 2:2 a v odvetě mu podlehl 1:2. Liberecké mužstvo tehdy i tak vybojovalo postup do jarní fáze soutěže, kde vypadlo s nizozemským Alkmaarem. Ve čtvrtečním duelu bude domácím nejspíš chybět zraněný český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.