Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Rangers - 10. prosince 2020   18:55

Lech Poznań
Lech Poznań
0:2
(0:1)
Rangers
Rangers
31' Itten   • 72' Hagi  (Goldson)
Lech Poznań
Bednarek – Butko, Šatka (C), Crnomarković, Puchacz – Skóraś (12. Sýkora, 64. Ramirez), Tiba (46. Moder), Muhar, Kamiński (46. V. Kravec) – Marchwiński – Ishak (64. Awwad).
Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP)
INEA Stadion, Poznań
Rangers
McLaughlin – Patterson (66. Tavernier), Goldson (C), Balogun (80. Bassey), Barišić – Arfield, Hagi (76. Kent), Aribo – Kamara, Itten (80. Morelos), Zungu (76. Barker).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 5:12.
Konečná podoba skupiny:
1. Rangers – 14b.
2. Benfica 12b.

3. St. Lutych 4b.
4. Poznaň 3b.
Rangers neprohráli pětadvacátý soutěžní zápas v řadě i přesto, že Steven Gerard udělal oproti týden starému utkání s Lutychem hned sedm změn v základní sestavě. Bezbrankové skóre platilo na poznaňském stadionu do jednatřicáté minuty, kdy se po chybě Kamińského ujala střela Ittena. Pojistku za vítězstvím a konečným prvním místem ve skupině pak dal v 72. minutě Hagi. Lech si za celý zápas vytvořil jedinou šanci, kterou slovenský stoper Šatka hlavou nedal.
90+3'
90+3'
Další odevzdaný míč po mizerné střele z dálky. Po zaváhání Kenta tentokrát zbytečně pálil Vasilij Kravec.
90+2'
Barišić přidal další z velkého množství centrů. Tento ale letěl pouze do míst, kde neměl k dispozici žádné spoluhráče.
90+1'
Moder se vedle vlastního vápna dostal do problémů. Vysvobození přišlo až s faulem Taverniera, který je stále plný sil.
90'
José María Sánchez nastavuje tři minuty navrch.
89'
Střela z obrovské dálky byla spíše výsledkem frustrace. Moder svého kouče ani nikoho jiného z Poznaně nepotěšil, míč letěl vysoko nad.
88'
Tavernier se přes Crnomarkoviće nedostal ideálně do vzduchu pro centr Barišiće. Zakončení hlavou proto nestálo za řeč.
87'
Stopeři Rangers si moc nerozuměli, když se k ním blížil zprvu neškodný centr z levého křídla. Ostatní hráči v modrém toho ale nevyužili.
86'
Jakub Moder ztratil kontrolu nad míčem u rohu pokutového území. Velmi dobře se i v těchto minutách vrátil Joe Aribo.
85'
Tavernierův prudký centr propadl přes jednoho obránce až k Šatkovi. Ten měl jen minimum času na reakci, nicméně se žádné chyby nedopustil.
84'
Vasilij Kravec se do hry moc nezapojuje. Teď doplatil na nepřesné přenesení k jeho levé postranní čáře.
83'
V Poznani to vypadá na poklidný závěr. Nic na tom nezměnil ani dlouhý centr Butka, který zlikvidoval nově příchozí Bassey.
81'
Barker šel do hlavičky, i když mu prudký pas od Taverniera letěl na úroveň pasu. Výsledkem byla zvedající se střela a jednoduchý zákrok Bednarka.
80'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Leon Balogun, přichází Calvin Bassey.
80'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Cédric Itten, přichází Alfredo Morelos.
80'
Aribo si ukázal Barišićovi, kam chce dostat míč. Zleva ho pak přihrál přes osu na Arfielda, ale tomu zakončení ulétlo hodně vedle.
79'
Crnomarković se po nahrávce od gólmana dostal pod velký tlak poblíž rohového praporku. Míč neztratil, nicméně Rangers si ho zanedlouho stejně vybojovali.
78'
Lech se posunul až do vápna. Hlídaný Ramírez se v nouzi rozhodl pro patičku, jenže Awwad se mu v osudný okamžik hnul z místa, kam přihrávka mířila.
77'
Za Barišiće kopl další roh Tavernier, na jehož centr opět naskakoval Goldson, ale míč do prostoru domácí branky v tomto případě neletěl.
76'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Ryan Kent.
76'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Bongani Zungu, přichází Brandon Barker.
75'
Hagi se před svým odchodem uvedl ještě jednou povedenou střelu z dálky. Bednarek tentokrát nezaváhal a skokem k levé tyči míč vytěsnil.
75'
Barišić z rohového kopu tentokrát nic nevymyslel. Jeden z hostů pak dal více než padesátimetrovou malou domů na McLaughlina.
74'
Aribova střela zpoza šestnáctky byla sražená na roh Crnomarkovićem, který u druhého inkasovaného gólu nezabránil klíčové hlavičce Goldsona.
72'
Rangers právě vstřelili branku!
Skotský klub zdvojnásobuje své vedení! Po faulu Awwada rozehrál nařízenou standardku Barišić na Goldsona. Bednarek vysokou hlavičku podcenil a míč se od tyče odrazil před brankovou čáru, odkud ho z bezprostřední blízkosti dorazil IANIS HAGI.
71'
Barišić si pěkně narazil s Kamarou, ale finální přihrávku zleva dal za paty rumunského záložníka Hagiho.
70'
Moderův centr na přední tyč letěl v ideálně výšce pro brankáře McLaughlina, který si míč ztlumil v rukavicích.
69'
Kravec se na levé straně snažil dostat kolem Arfielda, který jej nedovoleně zatáhl za ruku. Rangers budou čelit standardní situaci.
68'
Itten ihned napravou svou nepřesnou přihrávku, jenže mu vzápětí na křídle nevyšla ani spolupráce s Tavernierem.
67'
Tavernier napodobil Sýkoru, když fauloval jen pár vteřin po nástupu do hry. Odnesl to další náhradník Moder.
66'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Nathan Patterson, přichází James Tavernier.
65'
Jan Sýkora po nástupu ve dvanácté minutě končí kvůli svalovému problému. I tak ale odehrál svou klasickou porci minut, které v této sezóně v Polsku dostává.
64'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Dani Ramirez.
64'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Mohammad Awwad.
64'
Benfica prohrává na hřišti Standardu Lutych 1:2, takže svěřencům Stevena Gerarda pád z prvního místa tabulky víceméně nehrozí.
63'
Mikael Ishak se dostal za obranu, ale zároveň se zahnal až ke koncové čáře, kde nezískal pro Lech ani kýžený rohový kop.
62'
Connor Goldson asi sklepával přetažený centr Barišiće na střed, ale míč skončil v moci domácího brankáře Bednarka.
61'
Crnomarković pomohl Hagimu na zem způsobem, který se nevměstnal do mezí pravidel. Rangers budou kopat z místa, odkud to na přímou střelu ještě není.
60'
Držení míče: 52 % – 48 %.
59'
Ianis Hagi si nepohlídal ofsajdovou linii, takže jeho samostatný únik skončil ještě před zakončením.
58'
Jakub Moder je po svém nástupu hodně vidět. U levé postranní čáry si teď na Pattersona ale nepřišel.
57'
Leon Balogun zezadu přejel nohy Ishaka a vysloužil si téměř automatickou žlutou kartu.
57'
Střídající Moder po ubráněném rohovém kopu vracel míč do ohně, kde však zaúřadoval hostující gólman.
56'
Svou kopací techniku ukázal levonohý Tymoteusz Puchacz, který zprava dobře pálil na bližší tyč a donutil McLaughlina vytěsnit solidní projektil na roh.
55'
Sýkora z jedničky posunul míč do ruky Zungua a získal tím pro Lech nebezpečný trestňák. Hráč Rangers druhé žluté kartě unikl.
54'
Butko byl obtěžován už na půlící čáře, odkud byl donucen vrátit balon ke stoperům Šatkovi a Crnomarkovićovi.
53'
Cédric Itten byl zezadu těsně bráněn, takže po Hagiho centru nasměroval těžkou hlavičku mimo tři tyče.
52'
Ofsajd a v něm dosud neviditelný útočník Mikael Ishak.
51'
Nyní to Šatka moc dobře neudělal, nicméně Hagi po jeho laciné ztrátě ohrozil Bednarka jen propagační střelou z delší vzdálenosti.
50'
Po rozehrávce na krátko Aribo přece jen odcentroval, ale Šatka korunoval svůj vynikající výkon další precizní prací ve vzduchu.
49'
Joe Aribo neprocedil přihrávku z rohu velkého vápna. Rangers přesto mohou pokračovat od rohového praporku.
48'
Jonathan McLaughlin vzal s povděkem Moderův centr z levé strany, který mu nemohl nadělat žádné problémy.
47'
Dlouhá přípravná fáze před opravdovým útokem. Tohle jsme od Lechu mohli vídat celý první poločas.
46'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Vasilij Kravec.
46'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Pedro Tiba, přichází Jakub Moder.
46'
Rangers hráli ze zabezpečené obrany a jen zřídkakdy vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden takový se konal i po velké chybě Kamińského, jež stala Poznaň nerozhodný výsledek. Stalo se tak v jednatřicáté minutě, kdy první pořádnou šanci skotského týmu proměnil Itten. Lech většinu času dobýval zformovanou obranu. Jedinou možnost ke skórování měl nepřesně hlavičkující Šatka.
45+1'
45'
Šatka v souboji jeden na jednoho ubránil Ariba. V první půli se už asi nic nestane, nastavuje se jediná minutka.
44'
Po neúspěšném rohu získali Rangers ještě jednu standardku, neboť Butko fauloval Hagiho. Po centru Barišiće k ohrožení branky ale nedošlo.
43'
Odkop z obrany byl z jedničky prodloužen na Hagiho, který měl volnou cestu do pokutového území, ovšem křižná střela byla Puchaczem ztečovaná za vzdálenější tyč.
42'
Ishak roztáhl hru doprava na Butka. Ten nakonec přenechal míč Kamińskému, jehož centr byl zablokován k hlídanému Muharovi.
41'
Tibův nákop hostující obrana zneškodnila. Na křídle se pak ještě snažil prosadit Sýkora, ale Patterson jej důrazně odzbrojil.
40'
Úvodní gól na obrazu hry nic nezměnil. Poznaň je více na míči, ale žádný efekt v podobě šancí to nemá. Možná se to změní po faulu Arfielda na Puchacze.
39'
Butko dával najevo, že nemá komu odevzdat míč. Nebylo tak překvapující, že jeho přihrávku hráči Rangers ukořistili pro sebe.
38'
Tiba šel na hraně vápna do drzé kličky, při které mu míč utekl od nohy. Celé to skončilo jeho faulem na Zungua.
37'
Sám faulovaný Pedro Tiba kopl přímý kop jen do hlavy některého z protihráčů ve zdi.
36'
Kamiński zpomalil rychlý kontr přihrávkou na Pedra Tibu, kterého už Arfield dokázal zastavit alespoň za cenu očividného faulu.
35'
Teď je to velká přetlačovaná o střed hřiště. Všichni hráči se nachází poblíž středového kruhu.
33'
Pokud Rangers udrží vedení až do konce, tak se nemusí starat o souběžně hraný duel Benficy s Lutychem. Skotský tým by jistě skončil na prvním místě.
31'
Obří chyba v domácí rozehrávce byla potrestaná vedoucím gólem! Kamiński přihrávkou z prvního doteku daroval balon CÉDRICU ITTENOVI, kterého Crnomarković zahnal do horšího úhlu, ale švýcarský útočník přesto vypálil ze všech sil pod přesně pod břevno.
30'
Patterson přihrával po zemi do šestnáctky, kde se míč odrazil od Kamiňského k Ittenovi, ale ten ve snaze vystřelit trefil právě zmíněného záložníka.
30'
Držení míče: 56 % – 44 %.
29'
Po chybě Kamary šel Lech v pěti do rychlého protiútoku. Výsledkem však byl mizerný centr a rutinní zákrok McLaughlina.
28'
Z menšího zámku vytěžili Rangers rohový kop. Exekuce se zhostil Barišić, jenže v pokutovém území opět zaúřadoval Šatka.
27'
Po dlouhé době si zaútočili i hosté. O Barišićův centr z levého kraje se však postaral kapitán Šatka.
26'
Filip Marchwiński pokazil přihrávku na hrot, která se stala snadnou kořistí pro hostujícího gólmana.
25'
Další procenta do statistiky držení míče pro Lech. Míč cirkuluje poblíž půlící čáry, což tempu příliš nepomáhá.
24'
Španělský rozhodčí raději zastavil hru po nekontrolovaném pádu Karla Muhara. O nic vážného by se ale jednat nemělo.
23'
Po šanci slovenského stopera Šatky se nadále hraje před brankou Rangers. Butkova střela z dálky k McLaughlinovi ale nedoletěla.
22'
Kamiński neudržel míč na levé straně, avšak Arfield ho uvnitř hřiště už nestihl. Resultuje z toho Puchaczovo vhazování.
21'
Ishak rychle ztratil, nicméně Arfield v protiútoku neodcentroval přes první překážku Puchacze. Nakonec mu byla odpískaná hra rukou.
20'
Kamara také aktivoval presink, ze kterého polský tým ale vybruslil. Na vhazování se chystá Bogdan Butko.
19'
Jonathan McLaughlin se musel pod nátlakem zbavovat míče odkopem do středu hřiště, odkud se k němu běhěm pár vteřin zase vrátil.
18'
Lech nalezl na hostující rozehrávku a výsledkem byl zisk míče, se kterým si opět hrají členové zadní linie.
17'
Ľubomír Šatka měl na hlavě vedoucí gól! Během centru Kamińského byl až překvapivě volný, ale balon ve finále proletěl nad břevnem.
16'
Trpělivá kombinace málem vedla k úspěchu. Marchwiński přihrával do šance Sýkorovi, ale Barišić na poslední chvíli stačil odkopnout balon na roh.
15'
Bednarek má více doteku s míčem než většina jeho spoluhráčů. Poznaň se opravdu nežene do ofenzivy.
14'
Nathan Patterson si troufl na centr z voleje, jenže provedení bylo prachmizerné. Míč opět opustil hrací plochu.
13'
Sýkora se okamžitě po svém nástupu uvedl faulem, ke kterému však došlo daleko od obou pokutových území.
12'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Michał Skóraś, přichází Jan Sýkora.
11'
Šatka dává další malou domů Bednarkovi. Domácí asi čekají na chvíli, kdy budou opět v plném počtu.
10'
Po dvou úvodních pozdravech panuje na hrací ploše naprostý klid. Lech se opět snaží posunout z obranné poloviny.
9'
Napadající Rangers vytlačili rozehrávku Lechu až k Bednarkovi, kterému dneskryjí záda Malenica s Bąkowskim.
8'
Lech je stále v deseti. Náhradník za Michała Skóraśe se teprve připravuje do hry.
7'
Bongani Zungu sestřelil Muhara poté, co sám podklouzl. Hlavní sudí to ale nezohlednil a udělil brzkou žlutou kartu.
7'
Ianis Hagi ocenil Goldsonův nákop zvednutým palcem, i když míč vyletěl mimo hrací plochu.
6'
Návrat do hry by se v případě Skóraśe rovnal menšímu zázraku. Poznaň zřejmě bude muset velmi brzy střídat.
5'
Pod reklamním bannerem se drží za nohu Skóraś, kterému se v souboji s Kamarou nepěkně prohnul kotník. Na první pohled to vypadá na vážnější problém.
4'
Balogun odhlavičkoval centr z pravého křídla na rohový kop. Propadlý centr skončil u Tiby, který si navedl míč na střed a solidní ranou protáhl brankáře McLaughlina.
3'
Vytlačovaný Hagi přihrával ven z pokutového území na Zungua, jehož první střelecký pokus měl k dokonalosti hodně daleko.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v kompletně modrých dresech.
1'

KKS Lech Poznań: Bednarek – Butko, Šatka (C), Crnomarković, Puchacz – Skóraś, Tiba, Muhar, Kamiński – Marchwiński – Ishak.
Náhradníci: Malenica, Bąkowski – V. Kravec, Sýkora, Ramirez, Dejewski, Moder, Awwad, Niewiadomski, Czerwiński, Borowski, Sobol.

Rangers FC: McLaughlin – Patterson, Goldson (C), Balogun, Barišić – Arfield, Hagi, Aribo – Kamara, Itten, Zungu.
Náhradníci: McGregor, Kinnear – Tavernier, Kent, Morelos, Barker, Stewart, Barjonas, Dickson, Bassey.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP).
1. vzájemný zápas

29.10.2020
Rangers – Poznaň 1:0
Branka:
68. Morelos.
KKS Lech Poznań

Zaměstnavatel českého legionáře Jana Sýkory neměl bůhvíjak dobrou první část sezóny. Lech se díky dvěma ligovým výhrám posunul v polské nejvyšší soutěže na osmé místo. Ve skupině D Evropské ligy je Poznaň na třetím místě, když své jediné tři body získala na domácím stadionu proti belgickému Lutychu. Odvetu s tímto mužstvem Lech prohrál 1:2, načež odjel s porážkou 0:4 ze hřiště Benficy Lisabon.
Rangers FC

Steven Gerrard poskládal mužstvo, které v této sezóně válcuje jednoho soupeře za druhým. Vcelku jednoznačný lídr skotské soutěže na mezinárodní scéně ještě neprohrál. S bilancí tří výher a dvou remíz se dělí s portugalskou Benficou o první dvě místa, které zaručují postup do jarní fáze. Právě s tímto portugalským celkem Rangers uhráli dvě remízy. V domácím utkání s Lutychem pak ukopali vítězství 3:2.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu základních skupin Evropské ligy. Od osmnácti hodin a pětapadesáti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lechem Poznaň a Rangers FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.