Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Nice - 22. října 2020   18:55

Leverkusen
Leverkusen
12' Amiri (Bailey) • 16' Alario (Baumgartlinger) • 61' Diaby  • 79' Bellarabi  • 83' Dragović (Bailey) • 87' Wirtz (Diaby)
6:2
(2:1)
Nice
Nice
32' Gouiri  (N'Soki) • 90' Claude-Maurice  (Atál)
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (C) (81. Dragović), S. Bender (81. Tah), Tapsoba, Wendell – Palacios (74. Wirtz), Baumgartlinger – Diaby, Amiri, Bailey – Alario (74. Bellarabi).
Grill, Lomb – Demirbay, Bellarabi, Dragović, Jedvaj, Sinkgraven, Tah, Wirtz, Gedikli.
Jović – Modrić, Radić
BayArena, Leverkusen
Nice
Benítez – Bambu, Dante (C), N'Soki (63. Rony Lopes) – Lotomba, Búdawí (63. Claude-Maurice), Schneiderlin, Lees-Melou, Kamara – Gouiri, Dolberg (71. Maolida).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního dne.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 0:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:8.
Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas, který nakonec nabídl osm branek. Domácí Leverkusen potvrdil roli favorita a proti francouzskému soupeři si zastřílel. Leverkusen na trávníku jasně dominoval a nakonec celek Nice porazil jasně 6:2. Myslím si, že výsledek hovoří za vše, domácí byli jasně lepší a získali zcela zaslouženě první tři body.
90+2'
90+2'
Duel se už pouze dohrává, ničeho dalšího se již nedočkáme.
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Nice právě vstřelilo branku!
A nakonec to francouzský celek také vymyslel, protože snižuje na 2:6! ALEXIS CLAUDE-MAURICE se na hranici penalty dostal k míči a pohodlně překonal brankáře!
89'
Hosté se usadili na polovině soupeře a v samotném závěru se snaží něco vymyslet.
87'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak to už je pořádný debakl, protože další akce přinesla už šestou branku německého celku. Moussa Diaby pláchl po levé straně, poslal míč skvěle před branku a FLORIAN WIRTZ ho uklidil za brankáře!
85'
Domácí si konec utkání užívají. Jsou jasně lepší a ani vedení 5:1 jim nestačí, stále se tlačí dopředu.
83'
A po dalším rohovém kopu je tu další branka, takže Leverkusen jde do vedení už 5:1! Karim Bellarabi opět vypálil zpoza velkého vápna, zasáhl ve vápně stojícího ALEKSANDARA DRAGOVIĆE, od kterého se míč odrazil za bezmocného Beníteze.
83'
Domácí celek vybojoval další rohový kop.
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Jonathan Tah.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Aleksandar Dragović.
79'
Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici velkého vápna, kde se k němu dostal KARIM BELLARABI. Střídající hráč si ho zpracoval a poté povedenou přízemní střelou překonal brankáře.
78'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se další branky?
76'
Domácí drží míč a kombinují. Hosté ale nyní skvěle napadají a domácí nepouští do zakončení.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Florian Wirtz.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Karim Bellarabi.
73'
Hosté mají dvacet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, zatím to ovšem vypadá, že francouzský celek odjede z Německa s prázdnou.
71'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Myziane Maolida.
69'
Po zisku míče šli dopředu hosté, ale skvěle se vrátil Moussa Diaby, který celou akci zastavil. Skvělá práce.
67'
Domácí už ale nikam nepospíchají, hlavně drží míč a nikam se netlačí, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
65'
Hosté se snažili s výsledkem okamžitě něco udělat, ale ani tato akce jim nevyšla a na tahu už je Leverkusen.
63'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Stanley N'Soki, přichází Rony Lopes.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Alexis Claude-Maurice.
61'
Ale to už neplatí, protože po další akci jde Leverkusen znovu do vedení o dvě branky! Hostující hráč chyboval na velkém vápně, k míči se dostal MOUSSA DIABY a ten už to měl jednoduché.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že domácí vedou pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Domácí dlouho drželi míč na polovině soupeře, ale do zakončení se tentokrát nedostali. Následná akce Nice skončila nepřesnou přihrávkou.
57'
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen).
56'
Německý celek není ve druhém poločase tak dominantní, jako v poločase prvním. Hosté se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat.
54'
Po rohu se do zakončení dostal obránce Dante, ale jeho pokus nebyl přesný a stav zápasu se nemění.
53'
Po střele z hranice velkého vápna měl Lukáš Hrádecký hodně práce, ale zvládl to a míč vyrazil! Hostující celek vybojoval svůj první rohový kop v tomto utkání.
52'
Domácí se vydali dopředu, dobře kombinovali, ale tentokrát vše zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
50'
Žlutou kartu dostává Stanley N'Soki (OGC Nice).
49'
Začátek druhého poločasu je zatím plný nepřesných přihrávek, takže na první zajímavý moment stále čekáme.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:56 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který toho nabídl už poměrně dost. V prvním poločase jsme viděli tři branky. Domácí celek byl jasně lepší a zcela zaslouženě se dostal do vedení 2:0. Pak ale domácí chybovali a hosté toho využili a snížili na rozdíl jedné branky. Leverkusen tak po prvním poločase vede nad Nice 2:1. Ve druhém poločase se tedy ještě máme na co těšit.
45+2'
45+1'
V prvním poločase se již nic nestane.
45+1'
Žlutou kartu dostává Lars Bender (Bayer Leverkusen).
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Nyní sledujeme pasáž, která je velmi opatrná a spíše je to taková klasická taktická bitva.
42'
Domácí kombinují na polovině soupeře, ale jsou daleko od branky, kterou střeží Walter Benítez.
40'
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (Bayer Leverkusen).
39'
V závěru prvního poločasu už je to opatrnější a ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu.
37'
Ale hosté opět vybojovali míč a rychle šli dopředu, jenže tentokrát je zradila finální přihrávka a pro míč si došel Lukáš Hrádecký.
35'
I po inkasované brance jsou domácí stále lepším týmem a opět se tlačí dopředu. Nutno dodat, že celek Nice zatím vytěžil z minima maximum.
33'
Žlutou kartu dostává Amine Gouiri (OGC Nice).
32'
Tak pozor, protože z ojedinělé akce francouzský celek snižuje na rozdíl jedné branky! Po chybě v rozehrávce šli hosté hned dopředu, AMINE GOUIRI dostal míč na hranici velkého vápna a přízemní střelou překonal brankáře.
31'
A další snažení domácích hráčů ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
29'
Po další akci to vzal na sebe domácí Moussa Diaby, ale jeho rána se neuajal, protože pozorný Walter Benítez si poradil.
27'
Ani ze svého druhého rohového kopu domácí celek nic nevytěžil, takže stav utkání se tentokrát nemění.
26'
Rohový kop pro Leverkusen.
25'
Jordan Lotomba zůstal ležet na trávníku a je ošetřován. Chvíli se tedy určitě hrát nebude.
23'
Obraz hry je stále stejný. Domácí celek je jasně lepší a stále se tlačí dopředu. Hosté se jen brání a domácí brankář Lukáš Hrádecký je zcela bez práce.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Leverkusen zatím jasně potvrzuje roli favorita zápasu, protože už vede 2:0. Uvidíme, co s nepříznivým výsledkem celek Nice udělá.
19'
Z rohového kopu ale nic nebylo, francouzský celek se tentokrát ubránil. U míče jsou však stále domácí fotbalisté.
18'
16'
A po několika málo minutách domácí zvyšují své vedení a jdou do vedení o dvě branky! Další povedená kombinační akce, LUCAS ALARIO si zatáhl míč do vápna a i přesto, že se dostal do obrovského úhlu, tak parádně prostřelil brankáře, hodně překvapeného brankáře.
14'
A domácí jsou při chuti a stále se tlačí dopředu. Celek Nice se zatím pouze brání.
12'
A domácí celek jde ve dvanácté minutě do vedení, a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Po krásné kombinaci vymyslel Bailey povedenou kolmou přihrávku, NADIEM AMIRI obešel Danteho a lehce překonal brankáře!
10'
A nyní fauloval Dante, který to v Německu velice dobře zná, protože dříve tento Brazilec působil v Bayernu Mnichov.
8'
Dopředu se nyní dral domácí Lucas Alario, ale k zemi ho okamžitě poslal Robson Bambu.
7'
V Leverkusenu opravdu hustě prší, tak uvidíme, jak to zápas ovlivní a jak se s tím hráči obou celků vypořádají.
5'
Když už hosté získají míč, tak o něj vždy rychle přijdou. Tak jako nyní Hassane Kamara, který byl na polovině soupeře zcela sám.
3'
Zatím ale domácí hrají daleko od branky, kterou střeží Walter Benítez.
2'
První vteřiny patří jednoznačně domácímu celku, který soupeři zatím nepůjčil míč a stále kombinuje.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči Leverkusenu, kteří jsou favoritem tohoto zápasu.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C), S. Bender, Tapsoba, Wendell – Palacios, Baumgartlinger – Diaby, Amiri, Bailey – Alario.
Náhradníci: Grill, Lomb – Demirbay, Bellarabi, Dragović, Jedvaj, Sinkgraven, Tah, Wirtz.

OGC Nice: Benítez – Bambu, Dante (C), N'Soki – Lotomba, Búdawí, Schneiderlin, Lees-Melou, Kamara – Gouiri, Dolberg.
Náhradníci: Cardinale – Atál, Danilo, Claude-Maurice, Daniliuc, Maolida, Rony Lopes, Ndoye, Pelmard, Thuram, Trouillet, Coly.

Rozhodčí: Jović – Modrić, Radić.
Týmy spolu ještě nikdy nehrály, takže nás čeká první vzájemný zápas. Ten začne v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne a kdo vstoupí do Evropské ligy lépe.
OGC Nice

Francouzský celek šel do Evropské ligy také přímo, vyhnul se tedy ošidné kvalifikaci. Když se podíváme na celek Nice v Ligue 1, tak zjistíme, že hosté předvádí v této sezoně skvělé výkony. Celek Nice má po sedmi kolech 13 bodů a nachází se na slušném místě, když na vedoucí Lille ztrácí čtyři body. Hosty táhne především útočník Amine Gouiri. Tento dvacetiletý hráč v této sezoně nastřílel tři branky a na další dvě přihrál.
Bayer Leverkusen

Domácí celek se do Evropské ligy kvalifikoval přímo, takže pro domácí to bude první zápas v evropských pohárech v této sezoně. Zatím se Leverkusen představil pouze v německé Bundeslize, kde v úvodních čtyřech zápasech ani jednou neprohrál. Nutno ale dodat, že pouze jednou vyhrál a hned třikrát remizoval. Leverkusen v lize porazil Mohuč 1:0, a to až v posledním kole. Předtím hrál 1:1 se Stuttgartem, 1:1 s Lipskem a 0:0 s Wolfsburgem. Uvidíme, jak si tým, kde hraje Patrik Schick, povede dnes.
Skupina C

V této skupině je kromě Leverkusenu a Nice ještě český zástupce, a to Slavia Praha a také zástupce z Izraele, konkrétně Hapoel Beer Sheva, tedy celek, který vyřadil Viktorii Plzeň. Favoritem skupiny je německý Leverkuse, o druhé postupové místo by se měl poprat právě celek z Francie a pražský Slavia.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu první zápasy základních skupin a my budeme sledovat jeden ze šlágrů, ve kterém německý Leverkusen vyzve francouzské Nice. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.