Leverkusen - Slavia | ONLINE | 10.12.2020 18:55 | Evropská liga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Slavia - 10. prosince 2020   18:55

Ukončeno
Leverkusen
Leverkusen
8' Bailey (Bellarabi) • 32' Bailey (Schick) • 59' Diaby (Sinkgraven) • 90+1' Bellarabi (Diaby)
4:0
(2:0)
Slavia
Slavia
Leverkusen
Sestavy:
Lomb – Jedvaj, Tapsoba, Wendell – Dragović, Baumgartlinger (C) (62. L. Bender), Amiri (74. Turkmen), Sinkgraven (62. Onur) – Bellarabi, Bailey (46. Diaby) – Schick (46. Gedikli).
Náhradníci:
Grill – L. Bender, Diaby, Gedikli, Tah, Turkmen, Onur.
Rozhodčí
Sidoropoulos – Kostaras, Dimitriadis
BayArena, Leverkusen
Slavia
Sestavy:
O. Kolář (C) – Masopust, Bořil, Zima, Oscar – Ševčík (19. Stanciu), Traoré (82. Karafiát) – Sima (82. Jurásek), Lingr (82. Rigo), Olayinka – Musa (53. Tecl).
Náhradníci:
Kovář, Vágner – Jurásek, Karafiát, Křišťan, Kúdela, Kuchta, Tecl, Provod, Rigo, Stanciu.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Slavia si i přes dnešní porážku už po minulém utkání zajistila postup do jarní fáze. Svého soupeře pro první kolo vyřazovacích bojů se Trpišovského parta dozví v pondělí.
Konečné tabulka skupiny C

1. Leverkusen 15 bodů
2. Slavia 12

3. Beer Sheva 6
4. Nice 3
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:13.
Je konec! Bayer Leverkusen poráží Slavii 4:0 a zajišťuje si první příčku ve skupině! Už v osmé minutě se totiž prosadil Leon Bailey. Stejný hráč mohl po čtvrthodině hry přidat další zásah, ale Ondřej Kolář proti jeho ráně výborně zakročil. Přesto se Leon Bailey druhé branky dočkal, když ve 32. minutě dorazil do sítě Schickovu hlavičku. Deset minut před přestávkou si německý celek vypracoval ještě jednu možnost, ale Amiriho ránu na poslední chvíli srazil na roh Zima. V úvodu druhého poločasu sice hrála Slavia se soupeřem vyrovnanou partii, ale po hodině hry udeřil po další rychlé akci Moussa Diaby. Slavia pořádně zahrozila v závěru utkání, jenže Stanciův přímý kop domácí brankář vyrazil. V nastavení navíc přidal čtvrtou branku Leverkusenu Karim Bellarabi.
90+2'
Konec zápasu.
90+1'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí celek se v nastavení nakonec dočkal čtvrté branky! KARIM BELLARABI se ve vápně odpoutal od svého strážce, naběhl si na Diabyho pobídku a placírkou uklidil míč za Kolářova záda!
90'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Ještě jedna obrovská šance pro domácí! Aktivní Diaby se prohnal do pokutového území, kde střílel levačkou, ale orazítkoval pouze břevno!
89'
Cem Turkmen prošel na polovinu soupeře, kde si dal pozor na napadajícího soupeře a rozehrál na pravou stranu. Leverkusen bude chtít dohrát duel daleko od své branky.
88'
Rigo dostal přihrávku na levou stranu, krásně si míč posunul do běhu a došel si pro nedovolený zákrok. Slavia je v závěru o něco aktivnější.
87'
Po dalším přímém kopu už si Slavia vypracovala zajímavou možnost. Do zakončení se dostal Stanciu a domácí brankář jeho ránu musel vyrážet!
86'
Exekuce přímého kopu se následně ujal Peter Olayinka, jenže jeho rána levačkou vylétla příliš vysoko a míč už nestačil klesnout mezi tři tyče.
85'
Onur sestřelil v blízkosti velkého vápna Lukáše Masopusta a vidí žlutou kartu.
84'
Karim Bellarabi uspěl v souboji na pravé straně na vlastní polovině a před Oscarem a vypíchl míč do zámezí. Slavia zůstane na balónu.
83'
Jurásek uspěl v souboji na polovině hřiště, potáhl míč vpřed a rozjel akci, kterou nakonec zakončoval Stanciu, jehož pokus levačkou skončil vysoko na tribuně.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Ondřej Karafiát.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Matěj Jurásek.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Tomáš Rigo.
82'
Jan Bořil v souboji s Bellarabim zahrál hodně ostrým způsobem. Domácí fotbalista následně upadl, ale rozhodčí ukazuje, že penalta se pískat nebude.
81'
Jindřich Trpišovský už několik minut chystá další střídání, jenže zkrátka nepřichází přerušení hry.
80'
Moussa Diaby dostal přihrávku na polovinu soupeře, jenže nikdo v černém dresu jeho akci nepodpořil. Už ani domácí Leverkusen se v závěru nikam nežene.
79'
Masopust dostal prostor na polovině soupeře a vyslal pobídku na hranici velkého vápna. Stanislav Tecl byl u míče o krok později než domácí stoper.
78'
Lukáš Masopust vyslal zajímavou pobídku za obranu Leverkusenu, jenže jeho pobídka byla pro sprintujícího Olayinku příliš prudká a skončila u brankáře.
77'
Střídající Cem Turkmen potáhl míč do blízkosti velkého vápna, hledal Wendella, jenže ten si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
76'
Stanciu se stal obětí nedovoleného zákroku na polovině hřiště. Rozhodčí v tomto případě nechal kartu schovanou v kapse. Slavia bude pouze rozehrávat.
75'
Diaby dostal další přihrávku na levou stranu, ale Masopust se mu skvěle položil pod nohy a skvělým skluzem obral Diabyho o možnost kouzlit.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Cem Turkmen.
74'
Ondřej Lingr táhl akci Slavie středem hrací plochy, nicméně obrana domácího celku se opět dokázala rychle srovnat a akci Slavie zastavila.
73'
Lukáš Masopust podpořil ofenzivu Slavie náběhem na polovinu Leverkusenu. Ani Masopust však nedokázal vymyslet nebezpečný centr.
71'
Kolář se znovu musel zapojit do rozehrávky od vlastní branky. Brankář Slavie míč nakopl na polovinu hřiště, kde jej vybojoval důrazný Traoré.
70'
Moussa Diaby dostal prostor na levé straně, jenže jeho pobídka na hranici velkého vápna nenašla nikoho v černém dresu Leverkusenu.
69'
Niklas Lomb odkopával míč od vlastní branky. Jeho nákop byl příliš dlouhý a proskákal až do prostoru, kam se dostal jeho protějšek Ondřej Kolář.
68'
Leverkusen následně zahrával rohový kop. Míč se v pokutovém území několikrát nebezpečně odrazil, ale obrana Slavie jej nakonec odkopla do bezpečí.
67'
Další obrovská šance pro Leverkusen! Diaby dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale na poslední chvíli k němu přistoupil David Zima, který mu míč vypíchl na rohový kop.
66'
Ondřej Lingr s vypětím všech sil udržel míč na hrací ploše a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na Simu. Do akce se zapojil i Stanciu, jenže ten o míč přišel.
65'
Aleksandar Dragović si dal pozor na vysoký nákop na vlastní polovinu a hlavou odehrál míč do bezpečí. Domácí fotbalisté zatím příliš nepolevují.
64'
Lukáš Masopust dostal přihrávku na pravou stranu a chtěl poslal pobídku za obranu Leverkusenu. Domácí obránci si dali dobrý pozor a odehráli míč do bezpečí.
63'
Lingr poslal přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Stanciu, ale jeho následný centr na Tecla byl hodně prudký a útočník Slavie si nedokázal poradit.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Lars Bender.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Samed Onur.
61'
Nadiem Amiri uklidnil rozehrávku Leverkusenu na vlastní polovině. Domácí fotbalisté mají vývoj dnešního duelu pevně v rukou.
59'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Podle všeho je rozhodnuto! Domácí celek po hodině hry udeřil potřetí! Po rychlém přechodu do útoku dostal přihrávku na levé křídlo střídající MOUSSA DIABY, který vlétl do šestnáctky a propálil Koláře!
58'
Další zajímavá možnost pro Slavii! Sima z pravé strany našel Tecla, který místo zakončení přihrál pod sebe, ale dobíhající Ondřej Lingr už nezakončil.
57'
Wendell si před napadajícím soupeřem musel pomoci velmi prudkou malou domů. Domácí brankář si však se zpracováním poradil a stačil rozehrát.
56'
Masopust vymyslel průnikovou přihrávku mezi obránce Leverkusenu, jenže Sima prudkou pobídku nedohnal na trávníku. Domácí budou rozehrávat od branky.
55'
Peter Olayinka fauloval na polovině soupeře, kde jeho snahu napodobil také Stanciu. Hráči Leverkusenu jsou v důležitých situacích zkrátka o krok dříve.
54'
Niklas Lomb se musel zapojit do rozehrávky německého celku. Domácí brankář nakopl míč na levou stranu, kde si pro něj dokráčel Aleksandar Dragović.
53'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Stanislav Tecl.
52'
Oscar si dal u rohového praporku pozor na napadajícího soupeře a odkopl před ním míč do bezpečí. Slavia pokračuje v kombinaci na vlastní polovině.
51'
Wendell si na vlastní polovině pohlídal Petara Musu a obral hostujícího útočníka o míč. Domácí fotbalisté zatím hrají směrem do defenzivy na jedničku.
50'
Ondřej Kolář se musel zapojit do rozehrávky Slavie. Hostující brankář poslal nákop na polovinu hřiště. Další akci Slavie potáhne Oscar.
49'
Zatím zřejmě největší možnost Slavie! Sima přetlačil soupeře na hranici velkého vápna a pohotově zakončil. Jeho pokus mířil přímo na skvěle postaveného brankáře!
48'
Leverkusen zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud jej do bezpečí přizvedl dobře postavený Jan Bořil.
47'
Sima bojoval o míč na polovině hřiště, kde proti němu vystoupili hned dva soupeře. Velmi výrazný hráč posledních týdnů však vybojoval faul na svou osobu.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Emrehan Gedikli.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Moussa Diaby.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Leverkusenu. Už v osmé minutě se totiž prosadil Leon Bailey. Stejný hráč mohl po čtvrthodině hry přidat další zásah, ale Ondřej Kolář proti jeho ráně výborně zakročil. Přesto se Leon Bailey druhé branky dočkal, když ve 32. minutě dorazil do sítě Schickovu hlavičku. Deset minut před přestávkou si německý celek vypracoval ještě jednu možnost, ale Amiriho ránu na poslední chvíli srazil na roh Zima. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Jedvaj sprintoval za Schickovou přihrávkou za obranu Slavie. Sprinterský souboj však zvládl lépe Oscar, který míč před rychlonohým soupeřem odehrál do autu.
45+1'
Peter Olayinka sice získal míč na pravé straně hrací plochy, ale podle rozhodčího si k tomu pomohl nedovoleným zákrokem.
45'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Stanciu v závěru prvního poločasu vyzkoušel oblouček za obranu soupeře, jenže míč přiletěl jen do míst, kde byli domácí obránci. Slavii se první půle nepovedla.
44'
Tin Jedvaj vymyslel pěknou přihrávku do pokutového území, jenže Karim Bellarabi přihrávce nerozuměl a vůbec se za míčem nerozběhl.
43'
Niklas Lomb chtěl odkopnout míč daleko od domácí branky. Jeho vysoký nákop však bez problémů získali hráči pražské Slavie.
42'
Wendell fauloval na polovině hrací plochy Olayinku, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Slavia může v závěru první půle rozjet další útok.
41'
Leon Bailey se krásnou kličkou dostal do pokutového území a levačkou se snažil procedit pobídku na malé vápno. Jan Bořil míč odvrátil na rohový kop.
40'
Ondřej Lingr si na polovině hřiště nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil ke stoperům Leverkusenu. Domácí stopeři mohou uklidnit rozehrávku.
39'
Patrik Schick podle rozhodčího pomohl svému pádu ve vápně a vidí žlutou kartu.
39'
Také německý celek si tentokrát vybral slabší moment při rozehrávce. Skákavá pobídka na levou stranu mířila do prostoru, kde nebyl nikdo v černém.
38'
Karim Bellarabi dostal přihrávku na pravou stranu, kde jej nedovoleným zákrokem atakoval Traoré. Leverkusen tak může pokračovat v kombinaci.
37'
Julian Baumgartlinger byl pozdě v souboji na polovině hřiště a musel si pomoci zatažením soupeře za dres. Slavia se zatím nemůže dostat do zakončení.
36'
Jedvaj vhazoval na pravé straně. K jeho pobídce se dostal Amiri, který si přikryl míč před obráncem a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.
35'
Mohlo být ještě hůře! Patrik Schick obral o míč Davida Zimu, dostal se do pokutového území, jenže tam mu míč vypíchl bořil. Do zakončení se ještě dostal Nadiem Amiri, ale ten pro změnu trefil vracejícího se Zimu!
34'
Slavia se znovu dostala na polovinu německého celku, jenže Bayer brání opravdu pozorně a nepouští nikoho z hostujících střelců do zakončení.
32'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí Leverkusen už přidává druhou branku, která bude platit! Amiri odcentroval do pokutového území, kde hlavičkoval Patrik Schick, ale jeho pokus trefil jen tyč. K odraženému míči se dostal LEON BAILEY, který přidal svou druhou branku!
31'
Karim Bellarabi si v pokutovém území naběhl na Jedvajovu přízemní pobídku. První jmenovaný pohotově zakončil, ale Zima srazil ránu na rohový kop.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Leverkusen se hned v úvodu dostal do vedení a od té doby bez větších problémů kontroluje dění na trávníku.
29'
Julian Baumgartlinger napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Fotbalisté Leverkusenu si však pomohli nedovoleným zákrokem. Slavia zůstane u míče.
28'
Aleksandar Dragović prošel s míčem na polovinu Slavie, jenže si netroufl na průnikovou přihrávku. Domácí následně přišli o míč, ale Slavia protiútok nedotáhla do zakončení.
27'
Domácí celek sice přidal druhou branku, jenže dorážející Daley Sinkgraven si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu!
26'
Patrik Schick dostal další prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, jenže znovu u něj hlídkoval David Zima, který českého útočníka nenechal zakončit.
25'
Slavia zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Stanciu, na jehož centr si naskočil aktivní David Zima, jenže ten nemířil mezi tři tyče.
24'
Aleksandar Dragović diriguje rozehrávku Leverkusenu na polovině hřiště. Domácí stoper číhal na náběh spoluhráčů, ale nakonec si musel pomoci malou domů.
23'
Niklas Lomb se musel zapojit do rozehrávky domácího Leverkusenu. Domácí brankář poslal přihrávku na levou stranu, kde si míč převzal Bailey.
22'
Jedvaj vhazoval na pravé straně. Krajní hráč hostujícího Leverkusenu hledal Schicka, ale ten proti přesile obránců na polovině soupeře neměl šanci.
20'
Musa levačkou poslal oblouček za obranu domácího celku, ale Jedvaj si pohlídal sprint Petera Olayinky a vybojoval vhazování pro domácí Leverkusen.
19'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Nicolae Stanciu.
19'
Karim Bellarabi si na pravé straně pohybem řekl o přihrávku do prostoru, jenže pobídka byla příliš prudká a skončila v autu. Slavia může uklidnit hru.
18'
Další problémy pro Slavii! Po špatném došlápnutí zůstává na trávníku ležet Petar Musa, který si podvrtl kotník.
17'
Domácí celek následně zahrával další rohový kop. Centrovaný míč směřoval na hlavu Patrika Schicka, před kterým odvrátil nebezpečí Olayinka.
16'
Další obrovská šance Leverkusena! Schick v pokutovém území krásně uvolnil Baileyho, jenže Ondřej Kolář jeho pokus skvěle vyrazil!
16'
Jan Bořil vyslal levačkou oblouček na hranici velkého vápna, kam si naběhl Sima, jenže tentokrát ve výskoku nemohl uspět. Obrana domácího celku zatím hraje skvěle.
15'
Ondřej Kolář nakopl míč na polovinu soupeře, jenže Peter Olayinka neměl v hlavičkovém souboji se stoperem šanci na úspěch.
14'
Hra je přerušena! Po ostrém střetu zůstává na trávníku ležet Petr Ševčík, který podle všeho bude potřebovat ošetření.
13'
Petar Musa se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho prudký projektil směřoval přímo do míst, kde stál připravený brankář Lomb.
12'
Dragovič měl velké problémy s těžkou přihrávkou na vlastní polovinu. Napadající Petar Musa jej dostal pod tlak, ale domácí stoper stačil míč odehrát do autu.
11'
Aleksandar Dragović dostal prostor na pravé straně a ještě prodloužil rozehrávku na Jedvaje. Druhý jmenovaný si nakonec pomohl zpětnou přihrávkou.
10'
Slavia se ihned po inkasované brance usadila na polovině soupeře, jenže se zatím nedostala do blízkosti pokutového území. Domácí hráči skvěle napadají rozehrávku.
8'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí Leverkusen se po osmi minutách dostává do vedení! Slavia nechala domácímu celku prostor k rychlému protiútoku. Na pravém křídle utekl Karim Bellarabi, který odcentroval před branku. Schick míč sice netrefil, ale dobíhající LEON BAILEY už měl snadnou pozici!
8'
Traoré se snažil překvapit obranu Leverkusenu prudkou kolmicí, nicméně jeho pobídka byla nepřesná. Slavia bude přesto alespoň vhazovat.
7'
Německý celek zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Po lehkém přiklepnutí zakončoval Amiri, ale jeho skákavý projektil prolétl kolem branky.
6'
Patrik Schick tentokrát dostal zajímavou přihrávku na hranici velkého vápna, ale skvěle proti němu vystoupil David Zima, který českého střelce rozhodil.
5'
Exekuce rohového kopu se ujal Leon Bailey. Do odraženého míče se nakonec položil Amiri, jenže jeho projektil nemířil mezi tři tyče Kolářovy branky.
4'
Domácí celek se poprvé dostal do pokutového území. Schick přihrál na pravou stranu, odkud centroval Karim Bellarabi, ale obrana Slavie odehrála míč na roh.
3'
Poprvé v utkání se do rozehrávky českého celku musel zapojit také brankář Ondřej Kolář. Gólman Slavie rozehrál na levou stranu, kde hosté vybojovali přímý kop.
2'
David Zima napadal rozehrávku Leverkusenu na jeho polovině. Stoper Slavie si v souboji pomohl rukou a dopustil se nedovoleného zákroku.
1'
Slavia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Pražský celek se ihned vydal do útoku po levé straně, ale Ondřej Lingr se dostal pod tlak.
1'
Utkání právě začalo.
Ještě před úvodním výkopem se bude držet minuta ticha za zesnulého Paolo Rossiho.
Oba týmy už jsou na trávníku. Leverkusen bude hrát v černém, zatímco Slavia oblékne svou tradiční sadu.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Lomb – Jedvaj, Tapsoba, Wendell – Dragović, Baumgartlinger (C), Amiri, Sinkgraven – Bellarabi, Bailey – Schick.
Náhradníci: Grill – L. Bender, Diaby, Gedikli, Tah, Turkmen.

SK Slavia Praha: O. Kolář (C) – Masopust, Bořil, Zima, Oscar – Ševčík, Traoré – Sima, Lingr, Olayinka – Musa.
Náhradníci: Kovář, Vágner – Jurásek, Karafiát, Křišťan, Kúdela, Kuchta, Tecl, Provod, Rigo, Stanciu.

Rozhodčí: Sidoropoulos – Kostaras, Dimitriadis.
Vzájemný zápas

V prvním vzájemném utkání na domácí půdě Slavia zvítězila 1:0, když hrála od dvaadvacáté minuty proti oslabenému soupeři. Stanciu sice neproměnil penaltu, ale vítěznou branku vsítil deset minut před koncem Peter Olayinka.
Bayer Leverkusen

Domácí celek je na tom podobně jako Trpišovského družina. Leverkusen v Evropské lize rovněž nasbíral dvanáct bodů. Jedinou porážku si připsal právě na půdě Slavie. Od té doby ale v osmi duelech nepoznal hořkost porážky a jen jednou remizoval. V posledním zápase v Evropské lize přehrál Nice na jeho půdě výsledkem 3:2 a o víkendu si v Bundeslize připsal vítězství na půdě Schalke 3:0.
SK Slavia Praha

Slavia Praha i v letošní sezóně podává na evropské scéně fantastické výkony! Po neúspěchu v předkole Ligy mistrů a úvodní skupinové porážce s Beer Shevou dokázala čtyřikrát v řadě zvítězit a před posledním zápasem vévodí tabulce skupiny C s dvanácti body. Celek Jindřicha Trpišovského si tak už předem zajistil postup do jarní fáze Evropské ligy. Slavii se navíc daří na všech frontách. V domácí soutěži o víkendu porazila v pražském derby Spartu 3:0 a upevnila si pozici na čele ligové tabulky. Kometou sestavy Slavie je v letošním ročníku Abdallah Sima, který v posledních sedmi zápasech vstřelil hned sedm branek!
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Bayerem Leverkusen a Slavií Praha. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.
Aktuální zápasy
Články odjinud