Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : AS Řím - 29. dubna 2021   21:00

Manchester Utd.
9' B. Fernandes (Cavani) • 48' Cavani (B. Fernandes) • 64' Cavani  • 71' B. Fernandes  • 75' P. Pogba (B. Fernandes) • 86' M. Greenwood (Cavani)
6:2
(1:2)
AS Řím
AS Řím
15' Lorenzo Pellegrini   • 34' Džeko  (Lorenzo Pellegrini)
de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred (83. N. Matić) – Rashford (76. M. Greenwood), B. Fernandes (89. Mata), P. Pogba – Cavani.
C. del Cerro Grande – J. Carlos Yuste, R. Alonso Fernandez (všichni ESP)
Old Trafford, Manchester
AS Řím
Pau López (28. Mirante) – Smalling, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Diawara, Veretout (5. Villar), Spinazzola (37. Peres) – Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – Džeko.

Dnes je dohráno, já vám děkuji za přízeň a přeji dobrou noc.
Příště na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12.
Parádní druhý poločas ze strany Manchesteru United, zatímco hosté by se možná nejradši viděli už v letadle. Rudí ďáblové ve druhé pětačtyřicetiminutovce potupili svého soka pěti brankami, díky kterým otočili nepříznivý stav, a do odvety si odnáší více než slibný náskok. Ač nás čeká ještě druhý souboj, tentokrát na hřišti mužstva z hlavního města Itálie, postup AS by se rovnal malému zázraku. Opravdu nevím co by se muselo stát, aby si jej anglický tým nechal vzít, ne nadarmo je Manchester United největším aspirantem na zisk prestižní trofeje.
90+3'
90+2'
Ještě jeden míč letěl před bránu AS, Chris Smalling jej ale odhlavičkoval do bezpečí.
90+1'
Hosté jenom odkopávají balón na soupeřovu polovinu. Myslím, že jejich jediným přáním je, aby duel už skončil.
90+1'
Myslel jsem, že rozhodčí nastavovat nebude, ale přeci jen dvě minuty nad rámec řádné hrací doby se hrát budou.
90'
Červení si přihrávají na své straně a nikam se moc neženou, se svým výkonem ve druhém dějství mohou být spokojeni.
89'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Juan Mata.
88'
Hosté to ještě nechtějí vzdát, ale po krátké kombinaci o balón přichází.
86'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak to je hodně kruté pro italský mančaft, který po poločase vedl 2:1. MASON GREENWOOD si po Cavaniho pasu na pravé straně zpracoval balón, popošel více k bráně a střílel z ostrého úhlu, jeho ránu tečoval ještě skluzem Roger Ibañez a možná trochu vykolejil Miranteho, který balón tečoval též, leč jen do sítě.
85'
Bruno Fernandes se možná trochu ukvapil při střele a balón letí vysoko nad. Takto to hráč, který dnes dal dva góly, jistě nechtěl.
84'
Ale ani domácí se nevyvarovali nedovoleného zákroku a musí se vrátit zpátky na svoji stranu.
83'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Nemanja Matić.
82'
Aaron Wan-Bissaka byl faulován Rogerem Ibañezem, jeho tým rozehraje v blízkosti pokutového území.
80'
Na druhé straně se podobně vedlo Mchitarjanovi, jehož nepřesný pokus letí vedle vzdálenější tyče. David de Gea pohlídal míč v cestě do zámezí.
79'
Fred to zkusil z dálky po zemi, ale jeho rána byla hodně nepřesná a mezi tři tyče se nevešla.
77'
Edinson Cavani se dostal do šance, ale míč nezasáhl vůbec dobře a ten se skončil v rukavicích gólmana hostů. Případná branka by pro ofsajd stejně neplatila.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Greenwood.
75'
Po rohu se k balónu dostal Fernandes, vzduchem jej poslal do pokutového území, kde nejvýš vyskočil PAUL POGBA a hlavou zamířil k levé tyči. Antonio Mirante se natahoval co to šlo, na balón si možná i sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.
75'
Rohový kop rozehraje domácí celek.
74'
Vzápětí o něj ale přišli a do šance se dostal Cavani, který útočil na hattrick, radost mu ale zkazil jeden z obránců, který se obětavě položil do střely a zastoupil tak svého gólmana.
73'
Domácí celou akci překombinovali a hosté se dostávají k míči.
71'
BRUNO FERNANDES zachoval chladnou hlavu a pravačkou zamířil na levou stranu brány a do její horní části. Antonio Mirante byl bez šance.
70'
Rozhodčí se ještě radil s videem, své rozhodnutí nemění.
69'
A pro hostující tým může být ještě hůř, Chris Smalling fauloval Cavaniho, který se dostával do dobré šance a je z toho penalta pro MU.
68'
Luke Shaw střílel přes obránce hodně tvrdě, Antonio Mirante byl ale připraven a míč vyrazil.
66'
Edin Džeko hlavičkoval v šestnáctce hostů, avšak míč poslal jen do míst, kde stál připravený de Gea.
64'
Manchester United otáčí stav a je zpátky ve vedení. Jeho hráči opět krásnou kombinací doslova rozebrali protivníkovu obranu, Wan-Bissaka se svojí střelou z pravé strany ještě neuspěl, Mirante míč výtečně vyrazil, avšak před ním stál nepokrytý EDINSON CAVANI, který lehce zamířil do volné brány.
63'
Gonzalo Villar přes Shawa nedokázal projít a o rozehrávku se postará de Gea.
63'
Harry Maguire odhlavičkoval balón za postranní čáru, následuje aut Říma.
62'
Mchitarjanovi se nepovedlo přihrát na střed, jeho tým ale rozehraje druhý roh.
61'
Teď už to faul je a Chris Smalling (AS Řím) inkasuje žlutou kartu.
61'
Henrich Mchitarjan v souboji jeden na jednoho skončil na travnaté ploše, faul se nepíská.
60'
Lorenzo Pellegrini dostal krásný křižný pas za obranu domácího celku, místo střely ale volil přihrávku na střed, kam nabíhal Džeko, ovšem ta nebyla vůbec přesná. Docela škoda pro hosty.
59'
Šance z toho ale nebyla, míč končí daleko od brány MU.
59'
První rohový kop rozehraje římský celek.
58'
Aaron Wan-Bissaka vystihl rozehrávku hostů a chtěl vyrazit do útoku, ale sám pokazil přihrávku, takže útočit mohou opět hráči italského celku.
57'
Rudí ďáblové teď vyšachovali obranu AS, chybělo už jen gólové zakončení, ke kterému nebylo daleko, avšak Roger Ibañez stačil levačkou vyškrábnou přihrávku na Cavaniho.
55'
Roger Ibañez dobrým obranným zákrokem zabránil soupeřově šanci, ale jeho tým se musí mít dál na pozoru, protivník rozehraje roh.
54'
Luke Shaw skončil na trávníku a dožadoval se faulu, rozhodčí ihned ukázal, že pískat nebude a tak domácí hráč rychle stoupl.
53'
Edinson Cavani mohl dokonat obrat svého celku, tentokrát však jeho rána z úrovně penalty letí vysoko nad soupeřovu svatyni.
51'
A sám Paul Pogba (Manchester United) vzápětí také vidí žlutý trest za faul.
50'
První žlutá karta utkání a dostává ji Gonzalo Villar (AS Řím) za faul na Pogbu.
48'
Hosté nevyužili slibně vypadající akci, do protiútoku vyrazili domácí, Fernandes mohl střílet sám, místo toho vyzval křižnou přihrávkou k ráně svého spoluhráče a EDINSON CAVANI se odvděčil, jak nejlépe mohl, jeho prudká rána šla přesně do pravého horního rohu brány a Mirante byl zcela bezmocný. Krásný gól.
47'
David de Gea nerozehrál od své brány zrovna dobře, když trefil nohy protihráče, od nichž se míč odrazil do zámezí. Nyní měl jeho tým štěstí.
Začátek druhé půle nedoznal změn v sestavě, domácí tak nevyužili ještě ani jedno střídání, hosté tři.
46'
Zatím hodně překvapivý výsledek, MU sice začal výborně a už po necelých deseti minutách šel do vedení, jenže z něj se neradoval dlouho, za zhruba pět minut bylo vyrovnáno a krátce po půl hodině hry se outsider dostal dokonce do vedení zásluhou Edina Džeka. Rudí ďáblové mohli v závěru ještě vyrovnat, ale Cavani v obrovské šanci selhal. Druhé dějství bude jistě hodně zajímavé.
45+6'
45+6'
Scott McTominay hlavičkoval pouze nad břevno a první půle končí.
45+5'
Domácí byli blízko vyrovnání. Po obrovské obranné hrubici se sám na brankáře hnal Edinson Cavani, avšak vyběhnutého Miranteho nedokázal tvrdou ranou překonat a neujala se ani dorážka.
45+5'
Harry Maguire nepřesně přihrál, míče se zmocnil Henrich Mchitarjan, který dobře napadá.
45+4'
Luke Shaw centroval pouze do náruče gólmana hostů, žádná těžká práce pro Miranteho.
45+3'
A nyní už útok MU končí úplně, Antonio Mirante bude ten, kdo odkopne balón od své svatyně.
45+2'
Marcus Rashford možná zaváhal při správném okamžiku pro přihrávku, musel se tak stáhnout trochu dál od malého vápna.
45+2'
Domácí vystihli rozehrávku soupeře a mohou vyrazit do jeho lehce otevřené obrany.
45+1'
Nastavuje se na první půli neobvyklých pět minut, ale není se moc čemu divit.
45'
Harry Maguire zcela jasně fauloval Pellegriniho a klidně mohl vidět žlutý trest. Ten zatím udělen nebyl.
44'
Rychlá souhra Rudým ďáblům vůbec nevyšla, balón jim utíká a soupeř může v klidu vhazovat.
43'
Edinson Cavani čekal znovu přihrávku, tentokrát do běhu, avšak míč byl zastaven obráncem.
42'
Marcus Rashford před sebou měl volný prostor, volil přihrávku Cavanimu, ale ten nedokázal balón zpracovat a akce tak končí.
41'
Džeko se provinil útočným faulem, se spoluhráči se musí stáhnout.
41'
Balón končí až u jeho kolegy na druhé straně, ten pro změnu rozehrává hodně rychle.
40'
Pro volný balón si na pravou stranu vyběhl Antonio Mirante a uklidil jej do náruče.
39'
Paul Pogba nedokázal vybojovat míč, ten mu utekl za postranní čáru a hosté mohou v klidu vhazovat.
37'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Bruno Peres.
37'
Je to neuvěřitelné, ale hostující tým chystá další střídání, opět vynucené.
36'
Domácí chtějí rychle odpovědět, obsadili prostor před pokutovým územím, jenže veškeré jejich snahy odvrací obrana hostů.
34'
AS Řím právě vstřelil branku!
AS Řím jde na hřišti Manchesteru do vedení. Henrich Mchitarjan načasoval přesnou přihrávku do pokutového území na Lorenza Pellegriniho, ten zamířil kolmo před bránu, kam naběhl EDIN DŽEKO, jehož nepohlídal Luke Shaw, a bývalý hráč Teplic poslal balón s trochu štěstěny do prázdné brány.
32'
Antonio Mirante byl připravený míč vyboxovat, ale veškerou práci odvedl jeden z jeho spoluhráčů, jenž odhlavičkoval balón do bezpečí.
32'
Paul Pogba si vynutil faul na levé straně a bude to volný přímý kop pro MU.
31'
Bryan Cristante neodehrál volný míč příliš dobře, domácí budou vhazovat a mohou pokračovat v útočné akci.
30'
Scott McTominay příliš prudkou přihrávku nedostihl, míč mu utekl do zámezí a Antonio Mirante tak bude mít první práci.
29'
Lorenzo Pellegrini čekal volný před bránou na přihrávku, Karsdorp ji sice na svého spoluhráče směřoval, avšak míč byl včas zblokována.
28'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pau López, přichází Antonio Mirante.
28'
Pau López nakonec odchází v doprovodu mimo hrací plochu a jeho místo zaujme Mirante. Už druhé vynucené střídání na straně AS.
26'
Hostující gólman leží na travnaté ploše, rozhodčímu chvíli trvalo, než hru přerušil.
25'
Paul Pogba chtěl odčinit svůj předchozí prohřešek, ale jeho tvrdou ránu Pau López vyrazil, k míči se dostal ještě Aaron Wan-Bissaka, ovšem trefil pouze soupeře.
24'
Hezká kombinace Rudých ďáblů gólem nekončí, Bruno Fernandes obdržel přihrávku na střed, míč si zastavil, avšak místo mířené střely zamířil slabým pokusem mimo bránu.
24'
David de Gea si vyběhl pro odkopnutý míč a rychle rozehrává.
23'
Bruno Fernandes poslal míč podél zdi jenom do zámezí, tohle nebyla povedená rána.
22'
Další faul hostů a tentokrát to pro ně bude těžší, protivník rozehraje přímý kop z dobré pozice.
22'
Aaron Wan-Bissaka sebral Cavaniho centr na pravé straně, popošel více na střed a točeným centrem se snažil najít někoho ze spoluhráčů, ale nepovedlo se.
20'
Hráči MU jsou natlačeni na své polovině a hledají cestu k další akci.
19'
Bruno Fernandes poslal střílený centr zprava přímo do náruče vyběhnutého brankáře hostů.
18'
Domácí si vynutili faul, rozehrají kousek za středovou lajnou.
17'
Aaron Wan-Bissaka se snažil vyslat spoluhráče do útoku, ale přihrál velmi špatně, míč poslal jen protihráči.
15'
LORENZO PELLEGRINI to udělal velice zkušeně a tvrdou ránu poslal k levé tyči. David de Gea směr sice vystihl, ale na balón nedosáhl.
14'
A přeci jen budou hosté kopat penaltu a mají velkou šanci vyrovnat. Ruka Paula Pogby v pokutovém území byla evidentní.
13'
Hráči italského celu teď vehementně reklamují ruku soupeře v pokutovém území, rozhodčí se jde radit s pomezním kolegou.
13'
Henrich Mchitarjan přihrál na střed dobře postavenému Džekovi, ten ale promáchl a míč netrefil.
11'
Anglický tým rozehrál rohový kop, ale žádnou šanci si nevytvořil, soupeř odkopává balón do bezpečí.
9'
Domácí se ujímají vedení. Po krásné kombinaci na jeden dotek se před brankářem ocitl BRUNO FERNANDES a vyběhnutého Lópeze překonal obloučkem na vzdálenější stranu jeho svatyně. Obrana AS Řím tu docela zaspala.
8'
Luke Shaw se snažil centrovat z podobné pozice, jako jeho spoluhráč, zabránil mu v tom Lorenzo Pellegrini.
7'
Domácí ale byli rychle zpátky a Bruno Fernandes hledal křižným pasem v pokutovém území někoho ze spoluhráčů, nejblíž měl k balónu Aaron Wan-Bissaka, přesto se k němu nedostal včas.
7'
Roger Ibañez zastavil útočnou akci MU a odehrál míč do bezpečí.
5'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Gonzalo Villar.
5'
Je to tady, Jordan Veretout odchází definitivně ze hřiště.
5'
Bruno Fernandes si s balónem zatančil v pokutovém území, pak trefil pouze hruď protihráče a římský tým vyváží míč do bezpečí.
4'
Veretout zatím zůstává na hřišti, uvidíme na jak dlouho.
4'
A zřejmě budeme svědky prvního střídání v zápase, po necelých pěti minutách hry.
3'
Hra je přerušena, ošetření žádá Jordan Veretout.
2'
Nepřesný centr ze strany hostů, obrana MU míč odvrací.
1'
Domácí si nerozuměli při rozehrávce, míč letí do autu.
1'
MU nastupuje v klasických červených dresech, AS Řím je v dresech bílých.
1'
Obě mužstva v tuto chvíli nastupují na hrací plochu.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Rashford, B. Fernandes, P. Pogba – Cavani.
Náhradníci: Grant, D. Henderson – Bailly, Telles, B. Williams, Tuanzebe, Mata, N. Matić, van de Beek, M. Greenwood, A. Diallo, D. James.

AS Řím: Pau López – Smalling, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Diawara, Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – Džeko.
Náhradníci: Mirante, Fuzato – Santon, Kumbulla, Peres, Villar, C. Pérez, Ciervo, Darboe, B. Mayoral.

Rozhodčí: C. del Cerro Grande – J. Carlos Yuste, R. Alonso Fernandez (všichni ESP).
Vzájemné zápasy

Manchester United – AS Řím 3:2 (International Champions Cup)
Manchester United – AS Řím 1:0
AS Řím – Manchester United 0:2
AS Řím – Manchester United 1:1
Manchester United – AS Řím 7:1
AS Řím – Manchester United 2:1

Jak je patrné, anglickému mužstvu se proti svému italskému soupeři daří, ale nutno podotknout, že naposledy na sebe dnešní sokové narazili 26. července 2014. Kromě posledního duelu se všechny vzájemné zápasy odehrály v rámci Ligy mistrů.
AS Řím

Mančaft z hlavního města Itálie celkem jasně ovládl skupinu A základní části Evropské ligy, když ze šesti utkání prohrál jen jednou a to až v posledním zápase, kdy už bylo vše jasné. Ve skupině vstřelil nejvíc a inkasoval nejmíň branek – 13:5.

Ve vyřazovací fázi narazil nejprve na portugalskou Bragu, kterou porazil 2:0 a 3:1, následoval ukrajinský Šachtar, nad kterým také dvakrát zvítězil, a sice 3:0 a 2:1. Ve čtvrtfinále nebyl italský tým daleko od vyřazení, s nizozemským Ajaxem začal sérii na jeho hřišti, kde na stavu 0:1 soupeř neproměnil pokutový kop, AS pak duel otočilo a vyhrálo 2:1. V odvetě se protivník dostal do jednobrankového vedení a poté mu druhý zásah neuznal VAR, římský tým sice vyrovnal, avšak soupeř byl nebezpečný až do konce, leč skóre se už neměnilo.
Tabulku střelců týmu i celé EL vede se sedmi zásahy Španěl Borja Mayoral.

V lize se hráčům AS moc nedaří, pobývají až na sedmé pozici, poslední, která zajišťuje postup do kvalifikace o EL, na šesté Lazio ztrácí šest bodů, zato před osmým Sassuolem mají jen tříbodový náskok. Úspěch v EL by jim jistě přišel vhod, nečeká je však vůbec nic snadného.
Co se bilance venkovních zápasů týče, ze šestnácti dosud odehraných klání v Serii A si římský klub odvezl jen osmnáct bodů díky pěti výhrám a třem remízám, skóroval ve třiadvaceti případech, zatímco o deset branek více inkasoval.
Manchester United

Slavný úspěšný anglický tým myslím není třeba moc představovat. Rudí ďáblové "postoupili" do play-off EL díky třetímu místu ve skupině H Ligy mistrů, kde měli dobře našlápnuto k postupu do vyřazovací fáze, jenže dvě poslední porážky rozhodly o tom, že se MU bude muset spokojit s play-off Evropské ligy.

V něm postupně jeho hráči narazili na španělský Real Sociedad, kterého vyřadili po venkovní výhře 4:0 a domácí bezbrankové remíze, italský AC Milán, se kterým sehráli vyrovnanou partii, doma hráli 1:1, ale venku se jim díky gólu Pogby povedlo vyhrát těsně 0:1. Zatím jako poslední stál v cestě další španělský tým, a sice Granada, kterou MU porazil dvakrát 2:0.
Nejlepším střelcem mužstva v EL je s triem branek Portugalec Bruno Fernandes.

Co se týče domácí soutěže, v ní se Manchesteru poměrně daří, navzdory poslední remíze 0:0 s Leedsem drží druhou příčku se 67 body a před třetím Leicesterem má náskok pěti bodů. Do konce sezóny zbývá pět klání. Na svém hřišti si Rudí ďáblové z šestnácti utkání připsali třicet bodů díky devíti výhrám a třem remízám, vstřelili čtyřiatřicet gólů a jednadvacet inkasovali.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci a příznivci. Nejen Liga mistrů, ale také Evropská liga pomalu ale jistě spěje ke svému konci v této sezóně. Dnes nás čekají semifinálové duely EL, v tomto přenosu budeme sledovat pikantní anglicko-italský souboj, mezi týmy Manchesteru United a AS Řím. Favoritem je slavný celek z Old Trafford.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.