Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Molde : Arsenal - 26. listopadu 2020   18:55

Molde
Molde
0:3
(0:0)
Arsenal
Arsenal
50' Pépé  (Willock) • 55' Nelson  (Willock) • 83' Balogun  (Smith-Rowe)
Molde
Linde – Wingo, Gregersen (85. Knudtzon), Sinyan, Risa – Aursnes, Ellingsen, Hussain (60. Bolly), E. Hestad, Eikrem (C) (81. Brynhildsen) – James (60. Omoijuanfo).
Peljto – Ibrisimbegović, Golis
Arsenal
Rúnarsson – Maitland-Niles, David Luiz (46. Holding), Mustafi, Soares – Nketiah (82. Balogun), Willock (75. Tierney), Xhaka (62. D. Ceballos), Nelson, Pépé – A. Lacazette (C) (75. Smith-Rowe).

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji příjemný zbytek fotbalového večera.

Fauly: 5:9
Zápas je u konce, Molde doma prohrálo s Arsenalem 0:3 a anglický tým tak slaví postup do jarní části Evropské ligy, protože i po čtyřech kolech je bodově stoprocentní. Molde zůstává na šesti bodech a zůstává druhé. Rapid Víděň a Dundalk ale mají ještě své utkání před sebou. Dnešní utkání rozhodl Arsenal až ve druhém poločase, poté co ten první byl hodně vyrovnaný. Po nástupu ze šaten se ale už v 50. minutě prosadil krásnou střelou Nicolas Pépé a o pět minut později už to bylo 2:0 pro Arsenal, když se po po Willockově centru prosadil Reiss Nelson. Willock asistoval i na první branku Pépému. Třetí gól anglického týmu vstřelil v 83. minutě teprve po pár sekundách na hřišti Folarin Balogun, pro kterého to byl první gól v kariéře za A tým Arsenalu. Jemu na gól přihrál Smith-Rowe.
90+4'
90+2'
Pépé se ještě dostal k jednomu a zřejmě poslednímu zakončení v zápase, to mu však zablokoval Sinyan.
90+1'
Folarin Balogun znovu lačnil po koncovce, tentokrát si však o kousek nepohlídal svůj náběh a byl v ofsajdu.
90+1'
Nastavovat se budou jen tři minuty.
89'
Arsenal si teď v rozehrávce zkomplikoval zbytečně situaci a přišel o míč, rychle se však dokázal ve velkém počtu hráčů stáhnout za balón.
88'
Fredrik Aursnes předvedl z hranice šestnáctky něco mezi střelou a přihrávkou, obrana Arsenalu míč zablokovala.
87'
Arsenal má teď na hřišti hodně mladý tým plný odchovanců, kteří by rozhodně ještě rádi posunuli skóre. Uvidíme, zda se jim to ještě povede.
86'
Erling Knudtzon hned centroval z levé strany, zablokoval ho ale Shkodran Mustafi.
85'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Stian Gregersen, přichází Erling Knudtzon.
84'
Folarin Balogun se narodil v New Yorku, ale je to mládežnický reprezentant Anglie. Dnes je to pro něj teprve druhý start za A tým Arsenalu, poprvé nastoupil taktéž v Evropské lize, proti Dundalku odehrál 17 minut, ale branky se nedočkal.
83'
Arsenal právě vstřelil branku!
Tak to je nástup do zápasu ve velkém stylu! FOLARIN BALOGUN přišel na hřiště teprve před pár sekundami a hned může slavit gól. Smith-Row ho našel přihrávkou z levé strany, Balogun si prvním dotykem míč připravil a obtočil se od obránce a pak už přesnou střelou překonal Lindeho. Asistence: Emile Smith-Rowe.
82'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Folarin Balogun.
81'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Magnus Wolff Eikrem, přichází Ola Brynhildsen.
80'
Magnus Wolff Eikrem znovu nebyl ve své finální přihrávce přesný a míč tak opět mohl sebrat Rúnar Rúnarsson.
79'
Ceballos byl při rozehrávce trochu pod tlakem, tak zvolil jen nákop dopředu do země nikoho.
78'
Na druhé straně zase posílal centrovanou nabídku před branku neúnavný Pépé, ale ani on tentokrát přesný nebyl.
78'
Z pravé strany centroval Henry Wingo, ale místo svých spoluhráčů našel jen připraveného Rúnarssona.
76'
Hosté se málem z ničeho nic dočkali kontaktní branky! Už to vypadalo, že Mathis Bolly je vytlačen ze střelecké pozice, ale dokázal si míč potáhnout na osu hřiště a pak jen těsně přestřelil branku Arsenalu.
75'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Emile Smith-Rowe.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Kieran Tierney.
74'
Joe Willock pronikal jako nůž máslem středem pole a byl zastaven je za cenu faulu.
72'
Molde dokázalo následný rohový kop Arsenalu ubránit. Poté se hosté znovu rychle blížili brance norského týmu, ale i tentokrát si obrana Molde poradila a od branky bude rozehrávat Linde.
71'
Nelson našel ve vápně Lacazetteho, ale ten měl problém si zpracovat těžký míč. Nakonec se francouzský útočník dostal k míči znovu a tentokrát už mohl vypálit a Andreas Linde musel předvést velmi dobrý zákrok.
70'
Magnus Wolff Eikrem si vůbec nerozuměl se svými spoluhráči, poslal sice míč do pokutového území, tam však nikdo nenabíhal.
69'
Mává i píská se ofsajd, ve kterém byl přistižen právě Ohi Omoijuanfo.
68'
Ohi Omoijuanfo zatím po svém příchodu na trávník nebyl moc vidět a ani po centru se nyní k hlavičce nedostal.
67'
Domácí jsou ale i nadále aktivní, tentokrát se musel v obraně činit Ainsley Maitland-Niles, aby zastavil jejich akci.
66'
Cédric Soares vyhrál důležitý defenzivní souboj a nepustil Molde do šance.
65'
Molde zahrávalo rohový kop, jmenovitě Magnus Wolff Eikrem. Domácí se dočkali do zakončení zpoza vápna, které zablokoval Rob Holding.
65'
Hra se nyní trochu rozkouskovala střídáními a fauly, ale už se zase hraje, tak doufejme, že zápas opět nabere na tempu.
63'
Na zemi zůstává sedět Ainsley Maitland-Niles, ale už se pomalu sbírá a nebude potřebovat ošetření.
62'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Dani Ceballos.
61'
Molde zahrálo rohový kop do nebezpečného prostoru před brankou Arsenalu, zároveň se však provinilo útočným faulem.
60'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Leke James, přichází Ohi Omoijuanfo.
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Etzaz Hussain, přichází Mathis Bolly.
60'
Lacazette naznačil střelu zpoza vápna a pak ještě přihrával, to však nebyla dobrá volba, domácí se totiž zmocnili míče.
59'
Holding si trochu zavařil v rozehrávce, ale Molde to nepotrestalo, míč má ve své moci islandský brankář Arsenalu Rúnar Rúnarsson.
58'
Arsenal ubránil rohový kop Molde a pak se vydal do brejku. Pépé z pravé strany našel ideálním centrem před brankou volného Edieho Nketiaha, ten však ve velké šanci hlavou minul branku.
57'
Arsenal má nyní skvělou výchozí situaci, pokud udrží své vedení, tak může dva zápasy před koncem skupinové fáze slavit postup do jarní části Evropské ligy.
55'
Tentokrát už branka Arsenalu platí a hosté tak zvyšují svůj náskok na 2:0. Willock znovu prokázal, že v Evropské lize se mu v této sezoně daří a z pravé strany našel přesným polovysokým centrem na přední tyči REISSE NELSONA, který neměl problém míč z první uklidit do brány. Asistence: Joe Willock.
55'
Henry Wingo se skvěle vložil do kombinace Arsenalu a zastavil tak jeho rychlý přechod do útoku.
53'
Už to vypadalo, že Arsenal ještě zvýší své vedení, ale Nketiah, který dorážel do sítě střelu Maitlanda-Nilese, byl v těsném ofsajdu.
52'
Domácí se hned pokoušeli o odpověď, z levé strany poslali míč do vápna, ale tam už obrana Arsenalu jejich akci zarazila.
50'
Teď už to Arsenalu vyšlo a prosazuje se jeho nejdražší posila v historii NICOLAS PÉPÉ! Reprezentant Pobřeží Slonoviny dostal na zadní tyč skvělou přihrávku od Willocka, míč si prvním dotekem ideálně připravil a pak se prosadil přesnou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Joe Willock.
50'
Rohový kop se Pépému už tolik nepovedl, na první tyči míč odvracel Leke James.
49'
Arsenal se málem dostal do vedení a znovu to byl velice aktivní Nicolas Pépé, který pálil. Z pravé strany levačkou kroutil míč do vzdálenější šibenice, ale trefil jen břevno branky! Na míč si sáhl i Linde, takže výtečný zákrok.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází David Luiz, přichází Rob Holding.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
První poločas je minulostí, Molde zatím drží doma s Arsenalem nerozhodný výsledek 0:0. Arsenal měl v úvodu velký tlak, z něj však vytěžil jen šanci Nelsona, jehož střelu dokázal Andreas Linde dobrým zákrokem zneškodnit. Také Molde mohlo jít do vedení, a to už v 15. minutě, kdy měl před sebou zcela volnou bránu Sheriff Sinyan, ale zblízka ji nedokázal trefit. Žádné další vyložené příležitosti si už ani jedno z mužstev nevypracovalo, sledovali jsme poměrně vyrovnaný první poločas.
45+2'
45+1'
Do šestnáctky Molde ještě nakopl míč David Luiz, ale to už domácí zvládli a jde se do šaten.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Molde ubránilo i druhý rohový kop, stejně jako ten třetí, po Pépého centru třímá míč v rukou brankář Linde.
44'
První rohový kop Molde ubránilo, přijde však ještě jeden.
43'
Nelson z levé strany mířil centr na hlavu Nketiaha, ale toho dokázal ubránit Sheriff Sinyan. Je z toho jen rohový kop.
43'
Zpoza šestnáctky Arsenalu střílel Wolff Eikrem, do jeho rána obětavě vložil své tělo Xhaka.
42'
I co se týče držení míče, je utkání velmi vyrovnané, Arsenal má lehce navrch s 51 procenty.
41'
Molde vždycky sem tam zahrozí nějakým nebezpečným centrem před branku Arsenalu, zatím však jeho zakončení vždy něco chybí, tak jako nyní.
40'
Z levé strany hledal některého ze svých spoluhráčů centrem Ainsley Maitland-Niles, ale nikoho nenašel.
39'
Na trávníku skončil obránce Cédric Soares, míč tak znovu bude patřit Arsenalu.
37'
První poločas se zatím hraje z obou stran ofenzivní fotbal a oba týmy už měly šance, branku jsme však zatím neviděli.
36'
Lacazette našel přihrávkou ve vápně Nelsona. Ten se snažil za každou cenu si najít prosto na střelu, nakonec však v jeho počínání našel rozhodčí faul.
34'
Nakonec se domácí dostlali k centru z pravé strany, po hlavičce se natahoval Eirik Hestad, ale těsně na míč nedosáhl.
33'
Arsenal nyní zradila nepřesní přihrávka před vápnem soupeře a hráči Molde se ihned přesunuli na útočnou polovinu, zatím se zastavili před pokutovým územím souepře.
32'
Rohový kop z pravé strany znovu hosté rozehráli na krátko, Pépého následný centr zamířil jen do náručí Lindeho.
31'
Už se zase hraje a všechno se přesouvá před branku Molde, protože Arsenal bude kopat roh.
30'
David Luiz a Sheriff Sinyan se srazili hlavami a oba jsou nyní viditelně otřesení.
29'
Někteří hráči Molde po rohovém kopu reklamovali faul Arsenalu, ale rozhodčí nařizuje jen další rohový kop.
28'
Molde se snaží využívat každou možnost, jak zaútočit. Vybojovalo rohový kop.
27'
Rozhodčí si všiml ofsajdu, ve kterém byl útočník anglické reprezentace do jednadvaceti let Edward Nketiah.
26'
Po centru z pravé strany se snažil hlavičkovat Edward Nketiah, ale nedokázal se prosadit.
25'
Už to vypadalo, že Edward Nketiah uteče obraně Molde, ale poslední obránce norského týmu ho nakonec dokázal skluzem připravit o míč.
24'
Nketiah se dopustil útočného faulu, takže snaha Arsenalu je pro tuto chvíli u konce.
22'
Ve středu pole byl faulován švýcarský záložník Arsenalu Granit Xhaka, služebně nejstarší hráč londýnského týmu na hřišti, nepočítáme-li odchovance.
21'
Pépé v minulém zápase Premier League proti Leedsu United dostal zbytečnou červenou kartu a dnes je na něm vidět, že by se moc rád odvděčil manažerovi Mikelu Artetovi, za to, že ho nasadil do tohoto utkání a nezlomil nad ním hůl. Znovu Nicolas Pépé zakončoval, ovšem nepřesně.
20'
Souboj o míč ve středu pole vyhráli domácí fotbalisté, takže mohli postupovat kupředu, ale daleko se nedostali.
18'
Arsenal rozehrál rohový kop na krátko, až poté přilétl centr na zadní tyč na Davida Luize. Ten hlavičkoval nepřesně.
17'
Nicolas Pépé je dnes hodně aktivní, tentokrát natáhl ke střele zpoza šestnáctky. Mířil však jen doprostřed branky.
17'
Z pravé strany se do vápna Molde dostal Pépé a pak hledal přihrávkou pod sebe Lacazetteho, ten se však už do zakončení nedostal.
16'
Další rohový kop dokázal Arsenal znovu ubránit.
15'
Vzápětí se ale Molde dostalo do velké šance a mělo jít do vedení! Po centru z levé strany měl před sebou Sheriff Sinyan úplně prázdnu branku, ale tu trestuhodně netrefil.
15'
Znovu směřoval centr od rohového praporku na první tyč, tentokrát tam byl připravený David Luiz a míč odpravil do bezpečí.
14'
Molde už se definitivně otřepalo z trochu nervózního startu do utkání a nyní bude zahrávat další rohový kop.
13'
Nelson si vyměnil pěkně míč s Lacazettem, dnešním kapitánem Arsenalu, a pak z levé strany pokutového území po zemi zakončil. Mířil na bližší tyč, ale tu dokázal Andreas Linde vykrýt.
12'
Také Arsenal si znovu vyzkoušel rohový kop. Ten rozehrál z levé strany Pépé, ale zakončení z toho nebylo. Po několika odrazech míče se k němu dostal ve vápně právě Nicolas Pépé, ale jeho zakončení z voleje bylo nepřesné.
10'
Na bližší tyči se k hlavičce sice dostal přes Davida Luize Stian Gregersen, ale nemířil mezi tři tyče.
10'
Sražený centr z levé strany přináší norskému týmu jeho první rohový kop v utkání.
9'
Na druhé straně pak postupoval kupředu po pravém křídle Pépé, ale křídelník z Pobřeží Slonoviny se daleko nedostal.
8'
Stian Gregersen už tentokrát z pravé strany poslal míč před branku Arsenalu, ale to si obrana hostujícího týmu v pohodě pohlídala.
6'
Domácí se poprvé dostali alespoň do blízkosti vápna Arsenal, ale z pravé strany se jim odcentrovat nepovedlo.
4'
Molde je zatím pod stálým tlakem Arsenalu, anglický celek už je zase u míče a stěhuje se na polovinu soupeře.
3'
Po rohovém kopu se před brankou Molde nic nestalo a navíc pak fauloval David Luiz.
2'
Hosté budou zahrávat první rohový kop utkání, poté co centr Maitlanda-Nilese brankář Andreas Linde raději vytáhl nad břevno.
2'
Arsenal pokračuje ve své aktivitě, z levé strany centroval do vápna Nelson a z pravé pak Pépé. Zatím se Molde zvládá bránit.
1'
Molde mělo úvodní výkop, ale Arsenal rychle získal míč do své moci a bude to on, kdo jako první zaútočil. Zkusil to dlouhým nákopem na Nketiaha, ale ten míč nevybojoval.
1'
Ještě před úvodním výkonem je tu minuta ticha za včera zesnulého legendárního argentinského fotbalistu Diega Maradonu.
Domácí Molde bude hrát ve svých tradičních modrobílých dresech, Arsenal se představí ve své alternativní bílo-vínové variantě dresů.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše a poslechli si hymnu Evropské ligy.

Molde FK: Linde – Wingo, Gregersen, Sinyan, Risa – Aursnes, Ellingsen, Hussain, E. Hestad, Eikrem (C) – James.
Náhradníci: Craninx, Ranmark – Moström, Knudtzon, Christensen, Brynhildsen, Holmgren Pedersen, Bolly, Omoijuanfo.

Arsenal FC: Rúnarsson – Maitland-Niles, David Luiz, Mustafi, Soares – Nketiah, Willock, Xhaka, Nelson, Pépé – A. Lacazette (C).
Náhradníci: Macey, Hein – Bellerín, Tierney, D. Ceballos, Holding, Smith-Rowe, Balogun, Cottrell, Azeez.

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Golis.
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným zápasem mezi těmito dvěma týmy je to z této základní skupiny, které vyhrál Arsenal doma 4:1. Molde šlo ve 21. minutě do vedení díky brance Ellingsena, ale ve nastavení prvního poločasu si dal vlastní gól Haugen a v 62. minutě další vlastní gól vstřelil Sinyan. V 69. minutě pak zvýšil na 3:1 Pépé a v 88. minutě uzavřel skóre na 4:1 Willock.
Arsenal FC

Arsenal je tradičním anglickým týmem z Londýna, který ale neměl pár posledních sezon povedených. Nyní se snaží o přestavbu mužstva, kterou dostal na starosti jeho bývalý hráč Mikel Arteta, jenž nyní klub vede v první kompletní sezoně. Na jejím startu sice dokázal vyhrát Community Shield proti Liverpoolu, ale jinak se Arsenalu moc nedaří. Oproti minulé sezoně sice výrazně vylepšil chabou defenzívu, ale problém je v útoku. V Evropské lize to nicméně není příliš znát, tam se Arsenal nestřetává s tak silnými týmy, jako v domácí Premier League a po třech kolech má plný počet devíti bodů a směřuje za postupem. Jasným cílem pro Arsenal je ovládnout tuto soutěž. V první skupinovém utkání Arsenal díky pozdní otočce vyhrál 2:1 na hřišti Rapidu Vídeň, poté porazil doma Dundalk 3:0 a Molde 4:1. Poslední dva soutěžní zápasy ovšem Arsenalu vůbec nevyšly, nejprve prohrál doma s Aston Villou ostudně 0:3 a poté jen se štěstím remizoval 0:0 na hřišti Leedsu.
Molde FK

Molde je norským klubem, který se v posledních letech přetahuje o pozici nejlepšího norského klubu s Rosenborgem Trondheim. V minulé sezoně bylo úspěšnější právě Molde, které vyhrálo titul s velkým náskokem 14 bodů na druhé Bodo/Glimt. Díky tomu si Molde zahrálo o Ligu mistrů, v kvalifikaci ovšem neuspělo. V prvním předkole porazilo doma 5:0 KuPS, ve druhém vyhrálo 2:1 na hřišti Celje a ve třetím 1:0 na hřišti Karabachu, ale pak bylo před branami základní skupiny vyřazeno Ferencvárosem po výsledcích 3:3 doma a 0:0 venku. Proto tak muselo Molde dát za vděk základní skupině Evropské ligy. Z té by určitě chtělo postoupit a zatím je na dobré cestě, po třech zápasech má šest bodů a je druhé. Nejprve Molde vyhrálo 2:1 na hřišti Dundalku, poté vyhrálo 1:0 nad Rapidem Vídeň a v minulém utkání podlehlo 1:4 Arsenalu. V domácí soutěži je aktuálně Molde druhé o 18 bodů za Bodo/Glimt.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy Molde FK a Arsenal FC. Zápas se odehraje na Aker Stadionu v Molde.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.