Livaković – Ristovski, Théophile-Catherine, Lauritsen, Gvardiol – Majer (69. Mišić), Jakić, A. Ademi (C) – Ivanušec (83. Atiemwen), Oršić – B. Petković (87. Gavranović).
Stadion Maksimir, Záhřeb
Krasnodar
Agkacev – J. Černov, Kaio, Martynovič (C), Smolnikov (70. Sulejmanov) – Vilhena (60. K. Olsson), Cabella, Gazinskij (70. Ari) – Claesson, Wanderson, Jonov.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
Dinamo Záhřeb zvládlo na výbornou i odvetu a proti nekompletnímu a velmi oslabenému FK Krasnodaru připisuje dvě cenné výhry 3:2 a 1:0 a samozřejmě postup do dlaší fáze EL. O vítězi dnes rozhodl trefou z druhé vlny v pokutovém území Oršić. Mějte hezký a pohodový večer.
90+3'
90+3'
Poslední slovo v tomto utkání má však velezkušenový Mario Gavranović
90+2'
Kapitán hostující týmu Martynovič z velké dályk vyzkoušel pozornost domácího brankáře Livakoviće.
90+1'
Atiemwen se provinil útočným faulem.
90'
Rémy Cabella bude rozehrávat rohový kop týmu FK Krasnodar.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Iyayi Atiemwen se jako střídající hráč gólově prosadil na hřišti Krasnodaru, dnes se mu totéž nepovedlo.
88'
Gavranović ihned po svém příchodu na hřiště se provinil faulem.
87'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Mario Gavranović.
85'
Střelu Sulejmanova levačkou nadvakrát zkrotil brankář Dominik Livaković.
84'
Ari s eprovinil útočným faulem v osobním souboji proti Gvardiolovi.
83'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Iyayi Atiemwen.
83'
Sražený centr Wandersona mimo pokutové území následnou střelou mimo branku poslal Sulejmanov.
82'
Přečíslení čtyři na tři, ale pomalou akci domácích dokázal zmařit vracející se (čtvrtý) hráč Krasnodaru.
82'
Střela Cabelly neprošla přes Théopile-Catherine a Dinamo může rychle do otevřené obrany soupeře.
81'
Na poslední chvíli čistý skluz obránce v pokutovém území zatrhl nebezpečnou akci Dinama Záhřeb.
80'
Wanderson dlouhý míč na hrací ploše nestihne.
79'
Asi z dvacetipěti metrů to zkusil Kristijan Jakić projektilem, který však netrefí zařízení.
77'
Ale i tento rohový kop obrana Dinama Záhřeb přežije bez vážných následků.
76'
Střelu Sulejmanova srazil na rohový kop dokonce bránící útočník Petković.
75'
Gvardiol nedovoleně atakoval Rémyho Cabellu.
74'
Po přímém kopu Cabelly bude rohový kop Krasnodaru zahrávat Sulejmanov.
73'
Mišić tentokráte v souboji nedobrovolně posílá na zelený pažit Magomeda Sulejmanova.
72'
Mišić nedovoleně sestřelil Ariho, který se na uzelené trávníky vrací po zranění kyčle.
71'
Krasnodar logicky hraje na totální riziko či vabank, na hřiště přišli dva útočníci místo dvou defenzivnějších hráčů.
70'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Jurij Gazinskij, přichází Ari.
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Igor Smolnikov, přichází Magomed Sulejmanov.
69'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Josip Mišić.
68'
Majerova exekuce rohového kopu bude to poslední co stihne v tomto duelu.
67'
Gvardiolova střela levačkou ze střední vzdálenosti pořádně nadělala obrovské problémy Agkacevovi, který stihl míč vyrazit na rohový kop!
66'
Dinamo Záhřeb nepouští Kranodar do žásných šáncí, což je jistě deprimující.
65'
Livaković si tak říkajíc pohrál na nervy prázdných tribun, ale vše měl pod kontrolou.
64'
Jonova nedovoleně zastavil Joško Gvardiol.
62'
Majer příliš jasně dal najevo úmyls narážečky, což obrana Krasnodaru naprosto správně přečetla.
61'
Černov i přes prohraný osobní souboj udržel Krasnodar u postranní čáry na útočné polovině hřiště.
60'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Kristoffer Olsson.
60'
Žlutou kartu dostává Lovro Majer (GNK Dinamo Záhřeb).
59'
Majer nehezky atakoval obránce Krasnodaru Kaio a uvidí jako první hráč chorvatského týmu také žlutou kartu.
59'
Ofenzivní středopolař Dinama Záhřeb si dá repete a bude zahrávat další roh.
58'
Oršić bud erozehrávat rohový kop.
57'
Jakičovu střelu srazil na rohový kop dobře pozičně postavení Jurij Gazinskij.
57'
Lovro Majer byl nedovoleně dohrán Jurijem Gazinským, který to dnes neskutečně řeže a zatím je stáel bez žluté karty.
56'
Ivanušec byl nedovoleně atakován obráncem Kaio z Krasnodaru..
55'
Petković ve vzdušném souboji dostal řádně naloženo.
54'
Po dalším rohovém kopu Oršiće na první tyč, nepřesně hlavičkoval mimo branku Rasmus Lauritsen.
52'
Další velkou chybu hostující obrany nedokázal potrestat Ivanušec, jelikož jeho pas před branku byl sražen na rohový kop.
51'
Gazinskij sice dokázal uvolnit svého spoluhráče, ten však ihned ztrácí míč ze své moci.
50'
Viktor Claesson byl chycen do ofsajdové pasti.
49'
Jurij Gazinskij se ve středu hřiště provinil faulem na Arijanovi Ademim.
48'
Kontr tři na tři skončil pouze npeřesným centrem Dinama Záhřeb, který mimo pokutové území odvrátil spolehlivý Aleksansandr Martynovič.
47'
Krasnodar se snaží sice vstoupit aktivně do druhého poločasu, ale zatím se mu nedaří přejít půlící čáru.
46'

Fauly: 5:6
Dinamo Záhřeb je zatím o krok vepředu i v dopmácí odvetě a vede 1:0 zásluhou trefy Oršiće. Vyrovnání za Krasnodar ve 45. minutě odmítl v gólové pozici Cabella. Veškeré důležité momenty v gifech připravil Jan Hochman. Druhý poločas by měl začínat cca ve 22:03 hodin.
45+1'
45+1'
Petković se provinil faulem na osobě Gazinského.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Hráč Krasnodaru dobře zaběhl za obranu soupeře, sklepl míč do druhé vlny, kde Cabella místo vyrovnání neskutečně zazdil a poslal míč z oblasti pokutového puntíku mimo branku!
43'
Ademi byl v souboji faulován Černovem.
42'
Žlutou kartu dostává Tonny Vilhena (FK Krasnodar).
42'
Smolnikov si připsal neksutečně lacinou ztrátu míče u postranní čáry a proto unikajícího Petkoviće musel zezadu nedovoleně zastavit vracejicí se Vilhena.
41'
Ademi si nedovoleně počínal v souboji s Claessonem.
41'
Černov byl nedovoleně atakován hráčem zmíněným v předchozím příspěvku.
40'
Ademi nabil Ivanušcovi, ale jeho střela byla zablokována obětavým obráncem Kaio.
38'
Velká výhoda Dinama Záhřeb je elastičnost, kdy přechází v různé formace dle potřebné situace.
36'
Krasnodar má velké problémy s tvořením hry.
34'
Hráči Dinama Záhřeb jsou po vedoucí brance při velké chuti narozdíl od soupeře. Jisté je jedno pokud Krasnodar nechce rezignovat musí dnes vstřelit minimálně tři branky, má na to cca 60 minut i s nastaveným časem.
33'
Střelecký pokus kapitána Dinamo Záhřeb Arijana Ademiho šel mimo brankový prostor Krasnodaru.
31'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Pomalou anejistou rozehrávku Krasnodaru ukázkově napdal Jakić. Vybojoval míč , zakombinoval se spoluhráčem, zleva ho poslal před branku do druhé vlny ze které se přesně trefil i přes velký počet bránícíchc hráčů MISLAV ORŠIĆ – 1:0!. Asistence: Kristijan Jakić.
30'
Lovro Majer uzemnil v osobním souboji Jurije Gazinského.
29'
A do třetice Wanderson, tentokráte v přestupku ohledně pravidla o ofsajdu.
28'
Wandersonovu střelu z dvaceti metrů jako první Krasnodaru mezi tři tyče musel likvidovat brankář Livaković.
28'
Ristovski nedovoleně atakoval Wandersona.
27'
I tentokráte byl Oršićův centr z rohu odražen mimo pokutové území.
26'
Gvardiol se nebál početní přesily bránících hráčů a svou přihrávkou z nich vytloukl rohový kop.
25'
Petković je dnes zatím velmi dobře hlídán, i když nyní jen za pomocí taktického faulu kapitána Krasnodaru Aleksandara Marytnoviče.
23'
Wanderson se snažil úteci obraně Dinama Záhřeb jenže si nepohlídal své postavení, které bylo ofsajdové.
22'
I další rohový kop Dinama Záhřeb bude rozehrávat Mislav Oršić.
20'
Centr Oršiče z rohového kopu jistě vyrážel do bezpečí brankář Stanislav.Agkacev.
19'
Po zaváhané Smolnikova následnou a hlavně nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti vyslanou z kopaček Luky Ivanušce musel brankář Agkacev velmi šikovně srazit na rohový kop!
17'
Dinamo Záhřeb i přes svůj náskok z prvního utkání (3:2) hraje zatím velmi aktivně.
16'
Majer s Ademim ohrožovali obranu Krasnodaru, ale tentokráte se jim série narážeček nevyplatila.
15'
Během úvodní čtvrthodfinky branka nepadla, ale tempo hry je stejně jako v Krasnodaru před týdnem velmi sližné.
14'
Příliš na krásu to sehráli hráči Krasnodaru na hranici pokutového území soupežře. Samozřejmě o míč celkem rychle přišli.
13'
Dlouhý nákop Dinama Záhřeb končí pouze až za brankovou čárou.
12'
Luka Ivanušec byl nedovoleně zastaven v souboji s Jurijem Gazinským, který když je třeba umí hrát od podlahy.
11'
Střelecké zakončení Viktora Claessona končí mimo chorvatskou branku.
10'
K zakončení se odhodlal Mislav Oršić přímo z přímého kopu a brankář Agkacev opět musel zasahovat formou vyboxocání míče do bezpečného prostoru.
8'
Martynovič k zemi nedovoleně hrotového útočníka Petkoviće, který pořádně před týdnem trýznil obranu Krasnodaru. Vsítil dvě branky.
6'
Rohový kop Krasnodaru bude rozehrávat Rémy Cabella.
5'
Tonny Vilhena si nedovoleně počínal v souboji ve kterém byl hráč Dinama Záhřeb Arijan Ademi.
3'
Lovro Majer měl dokonce možnost v krátkém časovém sledu zahrávat hned dva rohové kopy, ale nic zázračného z toho nevzniklo.
2'
Dinamo Záhřeb šlo tedy brejkem do otevřené obrany ve kterém Ivanušecovu střelu vytěsnil na rohový kop brankář Stanislav Agkacev!
2'
Rohový kop byl lehce ubráněn po centru Wandersona..
1'
Tak to je úvod! Ristovski nejprve zaváhal před svou branku, aby následně skluzem odehrál nebezpečný míč na rohový kop.
1'
Dinamo Záhřeb nastoupí v tmavě modrých dresech, FK Krasnodar bude hrát v bílých drersech.
Toto utkání bude odehráno bez diváků! Vzhledem k celoevropské situaci ohledně Covidu-19.
I v tomto zápase pokračují šachy Krasnodaru v brance. Jelikož jednička Safonov je zraněn, v brance bude chytat mladík Agkacev! Jde o jeho první vystoupení na evropské scéně. Povede si lépe než veterán Gorodov, který v minulém utkání třikrát inkasoval?

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Ristovski, Théophile-Catherine, Lauritsen, Gvardiol – Majer, Jakić, A. Ademi (C) – Ivanušec, Oršić – B. Petković.
Náhradníci: Zagorac, Josipović – Gavranović, Čabraja, Kastrati, Leovac, Tolić, Burton, Mišić, Stojanović, Perić, Atiemwen.

FK Krasnodar: Agkacev – J. Černov, Kaio, Martynovič (C), Smolnikov – Vilhena, Cabella, Gazinskij – Claesson, Wanderson, Jonov.
Náhradníci: Gorodov, S. Ješčenko – Sorokin, Ari, K. Olsson, J. Markov, Kambolov, Litvinov, Sulejmanov.

Utkin (nespecifikované zranění)
V této sezóně bojuje Dinamo Záhřeb o další chorvatský titul, nicméně zdatným konkurentem je mu tým Osijeku. Jenže ztrácí na obhájce titulu jen tři body. Díky klimatickým podmínkám je chorvatská liga v čilém provozu. Dinamu se velice daří ze sedmi zápasů si připsal pět výher, přičemž poslední nad svým hlavním konkurentem z Osijeku v poměru 1:0. Dinamo si své víkendové utkání odložilo, takže se 100% může soustředit na pohárový duel.
FK Krasnodar je po podzimní části ligy až na sedmém místě. Na pohárové příčky, ale ztrácí pouhé tři body. Ruská liga začne až na konci února. Krasnodar sehrál 8 přípravných zápasů vesměs s celky z Ruska či blízkých států s bilancí 4-2-2. Nevyvedl se ani zápas v ruském poháru proti Soči 1:2. Navíc se nadála rozšířila už tak velká marodka hráčů Krasnodaru.

GNK Dinamo Záhřeb

Dinamo Záhřeb bylo založeno 9. června 1945. Nicméně historie předchůdce Dinama sahá až do roku 1911 pod názvem 1. HŠK. Graďanski. Klubové barvy jsou modrá a bílá.

Největší úspěchy:

21x Mistr ligy (naposledy 2019-20)
15x vítěz Chorvatského poháru (naposledy 2017-18)

Dinamo si vedlo výborně také na evropské scéně především v 60. letech 20. století. Kdy již v zapomenutém Veletržím poháru došlo do finále proti Valencii (1963), nicméně o 4 roky později již slavilo vítězství, když ve finále zdolalo anglický Leeds United (1967). V roce 1961 bylo vyřazeno v PVP (poháru vítězů pohárů) v semifinále italskou Fiorentinou.

Dinamo Záhřeb si drží vysokou kvalitu i po rozdělení Jugoslávie a pravidelně se zúčastňuje skupinové fáze (LM či EL). Nejlpeší sezóna v moderní hostorii byla 2018-19, kdy Dinamo nejprve vyřadilo Plzeň, ale v osmifinále již narazilo na Benficu Lisabon, kterou velmi potrápilo a portugalský celek postoupil do čtvrtfinále až po prodloužení.

Proti svému soupeři je FK Krasnodar čerstvý puberťák. 22. února oslaví své třinácté narozeniny. Ale i za tak krátkou dobu se výborně etabloval jak na ruské, tak hlavně na evropské scéně.

3x třetí místo v lize (naposledy 2019-20)
Finalista ruského poháru (2013-14)

Krasnador dvakrát došel až do osmifinále Evropeské ligy. V sezóně 2016-17 ztroskotal na španělské Celtě Vigo . O dvě sezóny později mu vystavil stopku další španělský soupeř tentokráte z Valencie.
Dinamo Záhřeb to má výborně rozehrané, může si dokonce k postupu dovolit prohrát 0:1, či 1:2. Při stavu 2:3 bude rozhodvat prodloužení či následně penaltový rozstřel.

FK Krasnodar také zcela jasně ví co potřebuje ke svému postupu. Zvítězit 4:3 či 5:4 a nebo jakákoli výhra vyšší o dvě a více branek.
Ve vyřazovací části Evropské ligy se střetne chorbatské GNK Dinamo Záhřeb, které si vybudovalo výbornou pozici v prvním vzájemném utkání po vítězství 3:2. Ruský FK Krasnodar má tedy co dohánět.